|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj in kateri kruh?
19.9.2009 23:45:26   
soncica01
mene pa zanima, kdaj ste prvič ponudile svojemu otroku kruh za jesti in kateri kruh?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 7:38:41   
Hope2
Po 7 mesecih je dobil prvo skorjo. Bila je od belega kruha, ker drugega ne kupujemo, če imam na razpolago črnega, mu pa dam črnega. Najboljši pa je itak domači, katere koli vrste. 

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.9.2009 7:43:10 >

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 8:27:36   
pomar*ANČA*
malce po 6m je dobil koruznega, smo se belega kruha kar precej izogibali. 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 8:32:53   
Katy78
Jaz sem mu ga dala pri 7. mesecih. Dala sem mu belega (samo  ene parkrat), največkrat pa dobi polnozrnatega ali rženega. Ga ima zelo rad, sploh če je sirček gor namazan, ali pa z jogurtom in banano - njami. user posted image

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 9:36:18   
miapia
Belega.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 9:51:01   
hedviga
Kako so pa skorjice popapali? Naša dva sta svoji skorji tudi že dobila. Špela jo je cuzala in lizala, Miha ima pa bolj "grif" in čeprav še nimamo zob je "odgriznil" pšrecejšnji kos. Me je kar malo groza da lakotnik kot je to vse dol požrl... Al delam paniko? Kdaj ste torej začele s koški, pa skorjicami pa piškotki ipd in kako se je obneslo?

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 10:07:31   
žab*ca
No naš je tudi odgriznil vedno velike kose in se posledično davil,sem ga mogla gledati kot sokola.Sedaj pri 10 mesecih pa namesto da bi lepo glodal,pa samo paca po roki in smo še vedno pri mlečnih kašicah za zajtrk. Začeli pa nekje pri 7 mesecih.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 10:24:04   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: hedviga

Kako so pa skorjice popapali? Naša dva sta svoji skorji tudi že dobila. Špela jo je cuzala in lizala, Miha ima pa bolj "grif" in čeprav še nimamo zob je "odgriznil" pšrecejšnji kos. Me je kar malo groza da lakotnik kot je to vse dol požrl... Al delam paniko? Kdaj ste torej začele s koški, pa skorjicami pa piškotki ipd in kako se je obneslo?


brez problema prežvečil vse, brez zob. Velike male kose. Bila sem zraven vedno in ga opazovala, ampak nikoli nobenih težav. Če je hotel požret večji kos in ni šel dol, ga je sam izpljunil ali pa s prstekom ven porinil. S koščki smo začeli zelo hitro, pravtako je zelo hitro dobil cele kose v roke in je sam žvečil in trgal z dlesnimi, zdaj ko so zobki pa itak ni problem.
Jaz panike nisem nikoli delala, sem pa vedno bila zraven za vsak slučaj, saj nikoli ne veuser posted image .Po 5 mesecu j eže dobil v roke posušen krhelj jabolka, krhelj sveže paprike, pri 6 je celo banano dobil v roke,  7 mesecih je cele jagode grozdja jedel sam....zdaj pri 10 pa ni šans, da še kaj pretlačim, vse mora biti v kosu, da si z roko jemlje


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.9.2009 10:27:30 >

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 15:45:56   
Katy78
Tudi jaz mu ne morem dati kruha v roke, ali pa kos paprike ali kaj takega, ker (kljub temu, da še nima zobkov oz. zdajle 3 rinejo ven) naš požeruhec takoj odgrizne velik kos in bi se mi zadavil. user posted image  Prežvečil pa ne bi, bognedaj, ni časa, se preveč mudi. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 15:58:38   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Tudi jaz mu ne morem dati kruha v roke, ali pa kos paprike ali kaj takega, ker (kljub temu, da še nima zobkov oz. zdajle 3 rinejo ven) naš požeruhec takoj odgrizne velik kos in bi se mi zadavil. user posted image  Prežvečil pa ne bi, bognedaj, ni časa, se preveč mudi. user posted image


Kako pa veš? Naš je tudi velik požeruh, odgrizne cel kos, pa se še ni zadavil. Hoče požret, ne gre, pljune ven ali ven porine s prstom. Tako se uči. Če preveč dolgo vlači po ustih, mu jaz ven vzamem. Če otroku ne daš koščov, potem se ne bo nikoli navadil, otrok se mora naučit kaj z velikimi kosi. Da otroku ne bi dal, ker je tebe strah, da se bo zadavil, potem bo rabil veliko časa in nikoli ne boš zadosti ziher kdaj mu dat kos. Saj ti si zraven ga gledaš in urgiraš še preden do česar koli pride. Če pa ni pripravljen sploh na koščke, se pravi, da se še vedno vsa njegova hrana čist pasira s paličnim, potem pa itak nima kaj s kosom delat.
Lahko pridejo vsi prednji zobi ven in še vedno n ebo z njimi žvečil, temveč trgal kose. Tak potem lahko čaka še mnogo mesecev, ko bo že čez 1 leto star. Dojenčki žvečijo z čeljustmi in tega se mora naučit, z zdrizastimi kašicami se ne bo.

Ni treba glih začet z trdo papriko ali skorjo kruha, ampak z kakim mehkim sadjem. Kocka mehke breskve, kolobar banane, kocka kuhanega jabolka, surova borovnica, pol jagode grozdja, kocka kuhanega krompirja...... Tak, da ko da v usta se malo že stopi, malo pomelje sme in tja in se s tem nauči mlet, žvečit. Poleg tega pa še lahko trenira pincetni prijem,ko lovi in si sam daje v ustauser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.9.2009 16:06:14 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 16:07:26   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Tudi jaz mu ne morem dati kruha v roke, ali pa kos paprike ali kaj takega, ker (kljub temu, da še nima zobkov oz. zdajle 3 rinejo ven) naš požeruhec takoj odgrizne velik kos in bi se mi zadavil. user posted image  Prežvečil pa ne bi, bognedaj, ni časa, se preveč mudi. user posted image


Kako pa veš? Naš je tudi velik požeruh, odgrizne cel kos, pa se še ni zadavil. Hoče požret, ne gre, pljune ven ali ven porine s prstom. Tako se uči. Če preveč dolgo vlači po ustih, mu jaz ven vzamem. Če otroku ne daš koščov, potem se ne bo nikoli navadil, otrok se mora naučit kaj z velikimi kosi. Da otroku ne bi dal, ker je tebe strah, da se bo zadavil, potem bo rabil veliko časa in nikoli ne boš zadosti ziher kdaj mu dat kos. Saj ti si zraven ga gledaš in urgiraš še preden do česar koli pride. Če pa ni pripravljen sploh na koščke, se pravi, da se še vedno vsa njegova hrana čist pasira s paličnim, potem pa itak nima kaj s kosom delat.
Lahko pridejo vsi prednji zobi ven in še vedno n ebo z njimi žvečil, temveč trgal kose. Tak potem lahko čaka še mnogo mesecev, ko bo že čez 1 leto star. Dojenčki žvečijo z čeljustmi in tega se mora naučit, z zdrizastimi kašicami se ne bo.



Na začetku sem mu pasirala čisto na gladko, ker sva začela pri korigiranih 5. mesecih, zdaj pa mu na grobo spasiram samo, če je kaj bolj trdega, drugače mu pretlačim z vilico, pa mu kar gre, se prav vidi da premetava sem in tja po ustih, torej žveči z dlesnimi. Kruh, polovico grozdne jagode, kos paprike - vse to pa sem probala in je cuzal dokler ni odgriznil in potem se je začel davit, če mu pa hočem vzeti iz ust, se pa začne dreti kot zmešan, ponavadi mu niti ust ne morem razpreti. On ne pljune ven, tudi s prstom ne porine ven ampak hoče pogoltnit dol. Zato mu raje ne dajem, pač še ni pripravljen. Sicer pa je korigirano star 8 mesecev in ima še čas. Tako kot vsi ne začnejo sedeti, kobacati in hoditi ob isti starosti, tudi žvečit koščkov ne začnejo vsi ob isti starosti. Na koncu pa vsi obvladajo vse.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 16:16:16   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Tako kot vsi ne začnejo sedeti, kobacati in hoditi ob isti starosti, tudi žvečit koščkov ne začnejo vsi ob isti starosti. Na koncu pa vsi obvladajo vse.



To maš absolutno pravuser posted image . Povdarek je bil, da ne bi starši, zaradi prevelikega strahu, sploh dajali otroku možnosti, da se uči žvečit. Sprva pa se itak davijo, saj s tem tudi skušajo spravt košček ven iz grla, če ne gre dol v želodček.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.9.2009 16:20:18 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj in kateri kruh?
20.9.2009 18:15:00   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Povdarek je bil, da ne bi starši, zaradi prevelikega strahu, sploh dajali otroku možnosti, da se uči žvečit. Sprva pa se itak davijo, saj s tem tudi skušajo spravt košček ven iz grla, če ne gre dol v želodček.



Ja itak moraš poskusit, da vidiš ali je pripravljen ali ne. Če ni, enostavno ne moreš rinit z glavo skozi zid. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj in kateri kruh?
21.9.2009 11:03:17   
kristinaj
pri prvi najprej strogo samo črnega, ta drugi je pa dobil kar je bilo.... najprej sem jim ga dajala v mineštro in malo sem ga nadrobila na mizo da sta se med obroki motila. pri 10m sem mu pa škorjo v roko dala in je jedel.....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?