|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj otroku žival ?
9.9.2009 15:13:41   
higuys
Mali bi imel (marsikaj user posted image ) svojo žival, doma imamo psa in mačko. Zdaj pa prosi za želvo ali ribo ali hrčka. Še najbolj bi bil vesel kopenske želve ...cena v zooticu 260, 00 eur , kar se mi zdi pretirano, ampak je tudi meni od vseh naštetih najbolj všeč.  Vodne želvice so  po 25, 00 eur - samo so me opozorila, da hitro umirajo user posted image  tako, da skoraj takoj odpadejo. Z ribicami in hrčkom se mi zdi, da bi imel preveč dela - ker nekako pričakujem, da bo v večini sam skrbel za živalco.
Vprašanja:
1. Ali so štiriletniki zreli za žival (ali se jo bo po tednu dni naveličal in bova morala midva skrbeti zanjo)
2. Kakšno bi ve izbrale za svojega otroka?
3. Še kakšna ideja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 15:16:51   
Kliki
Po mojem se bo po enem tednu naveličal. To je modna muha pri taki starosti. Lahko mu rečeš da najprej skrbi za te živali ki jih že imate in če se bo dobro odrezal dobi svojo.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 15:22:06   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Po mojem se bo po enem tednu naveličal. To je modna muha pri taki starosti. Lahko mu rečeš da najprej skrbi za te živali ki jih že imate in če se bo dobro odrezal dobi svojo.



user posted image  ravno to mu ne morem reči, ker za muco skrbi res zgledno (za štiriletnika) .

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 15:37:50   
bskrle
kaj pa kakšen paličjak- un ta velik, to je žival za 4-5 letike.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 15:45:09   
Kliki
Ptem pa mu kupi recimo mali akvari in dve zlati ribici. Vodo menjaš enkrat tedensko to mu boš pa pač pomagala.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 15:49:40   
Arwenko
Ne vem no, jaz mislim, da štiriletnik ni zrel za svojo žival, kakorkoli že. Sploh pa, če imate doma psa ali muco, se dogovorite, da je pač recimo muca zdaj samo njegova in potem naj prevzame recimo obveznost, da ji bo vsak dan on nastavil hrano in zamenjal vodo, pa počnita to skupaj. Boš potem videla kako dolgo bo trajala ta volja. Ali pa kakšno dolžnost pri psu, ne vem kakšnega psa mate, ni treba vse obveznosti, ampak vsaj eno recimo naj počne on in pol počasi dodajate če boste videli, da mu gre.

Drugo bi bilo recimo, če nebi imeli nobene živali doma in bi si pač nekaj omislili, tako pa "uporabite" tisto kar je na voljo, ne nabavljat nič novega.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 15:50:55   
Arwenko
Aja, moja ocena je, da so otroci zreli za svojo žival nekje v starosti 10-12 let, nekateri prej, nekateri kasneje, nekateri tudi nikoli. 

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 16:02:22   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Ptem pa mu kupi recimo mali akvari in dve zlati ribici. Vodo menjaš enkrat tedensko to mu boš pa pač pomagala.


Pa daaaaaajuser posted image

Z želvico je drugače kar nekaj dela. Sam če si pripravljena pač drgnit "želvino stanovanje" in ostale radosti, ki pridejo zraven jo kupi. Dvomim da bi štiriletnik lahko v celoti sam skrbel za žival. Bi pa lahko za določene stvari seveda, za hranjenje ipd..
V glavnem, moje mnenje je da če si tudi ti želiš živalce jo kupi, če ti je pa že misel na to odveč pa ne.


(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 16:08:36   
Čebel@
mi smo lani nečaku kupili hišnega kunca ker si ga je full želel.....star je bil 10 let(nečak) in mu je bilo zanimiv samo takrat ko je bil čas crklanja in ne čiščenja.......je pa zajček po parih mesecih umrl-imel notranje zajedalce,in je mali jokal ko dež.......jaz tako majhnemu otroku nebi kupovala živali,ker na koncu je itak vsa skrb na strarših

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 16:08:47   
higuys
hvala za odgovore

no liliy, kot napisano ne pričakujem , da bo v celoti skrbel sam - v večini. Da jo nahrani, da pomaga pri čiščenju...in to z dobro voljo , ne s kakim prigovarjanjem. Bi bila prav vesela kakšnih izkušenj  pri štiriletnikih...
Mogoče pa mu res damo pooblastilo nad mačkonom, pa da vidimo...

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 21:05:04   
mama_milchy
mi imamo doma tudi 4letnika, psa in mačko; on sam da obvzno vsak dan mački za jest in pit; zjutraj spusi psa iz boksa, da opravi potrebo, ga nahrani in mu redno menja vodo; tako da dejansko skrbi sam za njiju, edino kar ne dela in mu tudi ne pustimo je to, da kužku boks očisti, ko se vanj polula al pokaka; še ko ga je treba skopat, ga mali umije, našomponira, splahne;
tako da če bi moj želel še kakšno žival želel imet bi mu zagotovo nabavili


poskusi mu prepustit živali v srb za teden/dva pa boš vidla koliko je dejansko zmožen sam opravljat naloge vezane na živali

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 21:10:42   
Anonimen
Vodne želvice so  po 25, 00 eur - samo so me opozorila, da hitro umirajo user posted image  tako, da skoraj takoj odpadejo.


Necakinja jo ima sedem let, se mi zdi in je v tem casu tudi zrasla (ker sem mislila, da ne in me zdaj do v nulo fascinira, kako je velika).

Tudi bejba nekaj sanja o njej....bi me zanimalo, kako se skrb za njo obnese pri vas, ce jo boste nabavili.

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 21:19:27   
Anonimen
Hrčki, morski prašički, in ostali glodavci so definitivno prekrhke živalce za tako majhne otroke. Hitro jo lahko preveč grobo prime, mu pade na tla itd. in to je samo mučenje za te živalice.  Se pridružujem mnenju nekaterih uporabnic, ki so ti že napisale, naj pač skrbi za živali, ki jih že imate doma.

Starši otrokom prehitro kupijo te male živalice, potem pa ne vedo kaj bi z njimi in zato pristanejo želve v jezerih, hrčki, miške itd. na travnikih, v gozdovih kjer seveda umrejo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 21:43:08   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mama_milchy

mi imamo doma tudi 4letnika, psa in mačko; on sam da obvzno vsak dan mački za jest in pit; zjutraj spusi psa iz boksa, da opravi potrebo, ga nahrani in mu redno menja vodo; tako da dejansko skrbi sam za njiju, edino kar ne dela in mu tudi ne pustimo je to, da kužku boks očisti, ko se vanj polula al pokaka; še ko ga je treba skopat, ga mali umije, našomponira, splahne;
tako da če bi moj želel še kakšno žival želel imet bi mu zagotovo nabavili


U, vsaka čast, kapo dol pred malčkom, res.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj otroku žival ?
9.9.2009 21:44:58   
petrovakarmenca
Otroci se, kolikor imam izkušnje, hitro naveličajo živalic in največja napaka je kupovati otrokom živali za darilo. To opozarja večina organizacij v prid živali. Ker potem, ko žival ni več interesantna se jo pač pošlje dalje. Gre za živo, čuteče bitje in če niste povsem prepričani, da jo želite in da boste zanjo vsi skrbeli je nesmiselno.
Živali niso igrača, nekaj kar ko se naveličaš pač pustiš.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj otroku žival ?
10.9.2009 8:16:41   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Vodne želvice so  po 25, 00 eur - samo so me opozorila, da hitro umirajo user posted image  tako, da skoraj takoj odpadejo.


Necakinja jo ima sedem let, se mi zdi in je v tem casu tudi zrasla (ker sem mislila, da ne in me zdaj do v nulo fascinira, kako je velika).

Tudi bejba nekaj sanja o njej....bi me zanimalo, kako se skrb za njo obnese pri vas, ce jo boste nabavili.


user posted image  bodi zdaj pameten, ta gospodič v zooticu mi je povedal, da jih je potrebno dati (te vodne želvice)  prebavljat na toplo (sonce) in  da so zelo občutljive. Te njegove besede potrjuje tudi dejstvo, da zdaj ko se zanimam za te živalce dobivam informacije , da pač kar  hitro pomirajo .
Kolio pa je velika ta želvica od nečakinje - maš kakšno sliko?  Vsekakor javim , če bo končala želvica v željvi juhi - hec, hec user posted image

Za tiste , ki vas skrbi, da bo živalca zanemarjena, trpinčena , zavržena - no worries - bo mamica higuys prevzela vajeti user posted image  če bo mali zatajil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj otroku žival ?
10.9.2009 8:24:32   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Ptem pa mu kupi recimo mali akvari in dve zlati ribici. Vodo menjaš enkrat tedensko to mu boš pa pač pomagala.


samo te napake nikar ne stori! zlata ribica ne sodi v mali akvarij, te ribe so primerne za v ribnik, zrastejo namreč okoli 20 cm.
ribica bi se v malem akvariju samo mučila.  daleč od tega, da je akvaristika tako enostavna, kot jo je Kliki opisala zgoraj user posted image

< Sporočilo je popravil ursa30 -- 10.9.2009 8:27:43 >

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj otroku žival ?
10.9.2009 8:34:00   
LUNA83
oJLA,.. nimam še ptroka imam pa veliko živali,. in bo tako ostalo tudi ko pride otrok,.. Poznam kar nekaj družin z otroci in živali in samo z troci,.. Moje osebno mnenje je da otrok mora odrasti skupaj z živalmi,.. Otroci ki so bili celo življenje z živalmi so veliko bolj nevem niti kako bi napisala pridni,.znajo poskrbeti zase,zmajo imeti en red,.. Ne predstavljam si imeti otroka in ne zraven še psa in nevem še kaj,.. Ni lepšega kot pogled na majhnega otroka in psa,.. Seveda mora biti pes primerno socializiran in vse,..

Ne kupujte otroku želvic ker ena želvica potrebuje praviloma 400 literski akvarij da je vse tako kot mora bit pa lučko pod katero se bo grela pa filter pa grelec,..pa full je dela z njo,.. kunci,hrčki in podobo so prekrhke živalice za manjšega otroka ki še ne razume kako mora ravnati z živalico,.. Nabavite si raje mačko ali še bolje psa in pojdite vsak dan z družino v naravo na sprehod,...Navajate otroka na eno skrb,..

No seveda to je samo moje mnenjw, ki sem ga želela deliti z vami,..

Tisti ki nikoli niste imeli doma živali ali pa sploh psa me nikakor ne boste razumeli in vam samo misel na majhnega otroka in psa,.. dlake,... ne bo šla skozi želodec,..tisti ki pa imate psa od vedno in mogoče še dojenčka zraven pa veste o čem govorim!

_____________________________

Čakamo +

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj otroku žival ?
10.9.2009 8:47:45   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Ne vem no, jaz mislim, da štiriletnik ni zrel za svojo žival, kakorkoli že. Sploh pa, če imate doma psa ali muco, se dogovorite, da je pač recimo muca zdaj samo njegova in potem naj prevzame recimo obveznost, da ji bo vsak dan on nastavil hrano in zamenjal vodo, pa počnita to skupaj. Boš potem videla kako dolgo bo trajala ta volja. Ali pa kakšno dolžnost pri psu, ne vem kakšnega psa mate, ni treba vse obveznosti, ampak vsaj eno recimo naj počne on in pol počasi dodajate če boste videli, da mu gre.

Drugo bi bilo recimo, če nebi imeli nobene živali doma in bi si pač nekaj omislili, tako pa "uporabite" tisto kar je na voljo, ne nabavljat nič novega.


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Aja, moja ocena je, da so otroci zreli za svojo žival nekje v starosti 10-12 let, nekateri prej, nekateri kasneje, nekateri tudi nikoli. 


Se podpišem pod dobesedno vse, kar je Arwenko tule napisala user posted image user posted image


(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj otroku žival ?
10.9.2009 9:03:08   
Hope2
Kaj pa vem. Moja sestrična od 4 leta skrbi za svoje živalce, bolj kot za sebe (zdaj j estara 11 let). Vso žepnino zapravi za hrano, kletke, igrače, priboljške.... vse sama čisti (sprva ob pomoči mamice, kasneje čist sama), se igra z njimi, res lepo dela z njimi. Seveda pride dan, ko se ji ne da ali pozabi, ampak starši ne popustijo in gre potem vseeno spucat kletke. Ima pa zajca, muco in zlate ribice, vmes je imela tudi miško, pa je žal preminula. Pa še v sosedov hlev gre pogledat in tam uštima kakega konja, kravcouser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 10.9.2009 9:04:12 >

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj otroku žival ?
10.9.2009 9:31:14   
uwaga
Jaz bi pa tako rekla. Sama veš koliko je tvoj malček pripravljen skrbet za žival.
Najprej razmislite kakšno žival bi imel, potem kako se za njo skrbi, potem pa še ali sta starša pripravljena prevzet skrb za žival, če se mali naveliča.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj otroku žival ?
12.9.2009 21:50:30   
takotako
JAz tudi poznam dekliico ki ima ful rada živali in ker ji ne pustijo imeti psa hodi vsak dan dvakrat iskat sosedovga in ga vozi na sprehode. Tako da se mi zdi da je to bolj od otroka odvisen.

Je pa tako da ko ima nekdo žival se mora strinjat cela družina. Midva bova tudi kupila kužka in bo mali zadolžen za določene zadeve, čeprav bo vsaj na začetku večina na nama. Ampak meni se zdi fajn da daš otroku en občutek odgovornosti...

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj otroku žival ?
14.9.2009 12:33:50   
honey
Jaz imam doma 4-letnika. Imamo muco, ki je bila pri hiši že pred njegovim rojstvom, ampak je gospa bolj samosvoja in posledično mali ne skrbi zanjo prav dosti, saj se je tudi malo boji. Imle je zlate ribice, ki so nam zelo hitro poginile in sem rekla, da je konec z njimi, saj nisem hotela kupovat živali, ki bi jih imela 14 dni in potem umrejo. Mogoče je bila samo smola, da so bile kaj bolne, ampak konec koncev, je prav vseeno. Tako sva se dogovorila za hrčka. Imamo zlatega hrčka - precej velikega. Mali skrbi zanjo tako, da jo hrani, ji menja vodo, jo daje v kroglo za hrčke, kletko ji čistim pa jaz - že zato, da je očiščena kot je treba. Pa prijet se je tudi ne upa, ker rada ugrizne, če ji kaj ni prav, tako da jo primem jaz, mali jo pa potem boža.

Zdaj, po novem, pa imamo od včeraj še vietnamskega prašička, za katerega bo del skrbi prevzel tudi on. Tako da mislim, da otrok pri 4 letih nikakor ni premajhen, da ne bi mogel skrbet za živali - seveda v nekih mejah, ki so primerne za 4-letnika. Absolutno pa se morajo starši - ali vsaj eden od staršev - strinjati s tem, da prevzamejo del obveznosti za žival ali v primeru, da se otrok živali naveliča, seveda prevzeti vso odgovornost. Še bolj pa se mi zdi, da je na starših, da otroka motivirajo, da se živali ne naveliča, ampak mu vcepijo, da so si otroci sami želeli žival in da je zdaj nihova obveznost.

Kar pa se tiče vodnih želvic. Imela sem dve želvi rdečevratki. Stari sta bili že okrog 10 let, ampak žal sta postali tako gromozanski, da nisem več imela možnosti, da bi jih obdržala. Tavečja želva je bila že večja od velikega plitvega krožnika - potem si lahko predstavljate, kako je bilo imeti dve taki želvi doma v akvariju. Rečeno mi je bilo, da sta tako zrasli, ker sem imela ogrevano vodo, da drugače ne rastejo tako hitro in tudi ne zrastejo tako velike.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj otroku žival ?
14.9.2009 13:03:03   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: honey



Zdaj, po novem, pa imamo od včeraj še vietnamskega prašička, za katerega bo del skrbi prevzel tudi on. Tako da mislim, da otrok pri 4 letih nikakor ni premajhen, da ne bi mogel skrbet za živali - seveda v nekih mejah, ki so primerne za 4-letnika. Absolutno pa se morajo starši - ali vsaj eden od staršev - strinjati s tem, da prevzamejo del obveznosti za žival ali v primeru, da se otrok živali naveliča, seveda prevzeti vso odgovornost. Še bolj pa se mi zdi, da je na starših, da otroka motivirajo, da se živali ne naveliča, ampak mu vcepijo, da so si otroci sami želeli žival in da je zdaj nihova obveznost.





O super, a ga imate not? Kako pa je z navajanjem na čistočo, ga peljete tudi na sprehod? Kako pa kaj obiski reagirajo? Mora bit zanimivouser posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj otroku žival ?
14.9.2009 13:04:36   
higuys
honey hvala....

To pa se boste lepo imeli s prašičkom, a imaš kakšno slikico? Mi smo ravno to soboto bili v zoo-ju in mali je spet najedal  user posted image , v ogradi s ovčakmi , prašički pa se mu je čist zrolalo...ne vem kdo je bol cvilil...

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?