|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj prvic na letalo
15.9.2009 9:54:48   
yelci
Mi gremo cez dva tedna v Turcijo,mojuser posted image bo ravno takrat star 8 mesecev.Kdaj ste sli vi prvic na letalo s svojimiuser posted image in kako so prenesli?Kako je bilo na carini,so zelo strogi glede flask in hrane za malcke?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 13:09:12   
juniorka
Jaz sem s svojim prvic letela pri 10m, sem pa vidla od par tednov stare na letalu... Glede hrane za otroka pa niso nikjer komplicirali, iz flase mors poskusit vsebino in to je to. je huje potem, ko enkrat hodi otrok, ker bi se sprehajal, kar pa ni glih priporocljivo na letalu. Jaz resujem ta problem s sedenjem pri oknu, zraven pa po moznosti drugi ljudje. do Tunizije imas pa itak manj kot 2 uri, da ni sploh nobene panike. Ob vzletu in pristanku mu daj za pit zaradi pritiska, drugac zna bit jok, al pa vsaj dudo, ene mamice dojijo, nas je pa vecinoma ze pred vzletom zaspal.
Prijeten dopust!

(odgovor članu yelci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 14:04:34   
Hope2
Pri 4,5 mesecih, let trajal 6 ur. Nobenih problemov

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 14:30:07   
ronja
S starejšo ravno tako pri 8ih mesecih, mlajša še ni šla (ima pa ravno zdaj 8 mesecev). Prenesla ej boljše kot pa midvauser posted image , ni ji bilo hudega, med vzleti in pristanki sem jo dojila, da se ji je pritisk izenačeval, bila je pripeta na moj pas in v mojem naročju, to je p atudi vse. Sva bila pa midva malo crknjena, ker je bilo precej za čakat med enim in drugim letom.

Na letališčih imajo zelo različne prakse, ponekod moraš otroka vzet iz lupinice (midva sva jo namreč s seboj tovorila, ker nisva hotela peljat dojenčice brez lupinice iz letališča do hotela, v taksijih jih pa nimajo), pa dajo lupinico na rentgen in mora otrok tudi čez tisto piskalo, ponekod pa dajo lupinico z otrokom mimo vsega skup.

Flašk midva nisva nosila, ker se je mala itak dojila - mela sem za vsak slučaj eno sabo v taveliki prtljagi, samo je nikoli nisem rabila. Otroško hrano pa tudi - v veliki prtljagi, tisti dan se je pač samo dojila, saj smo v gl. leteli ponoči.

(odgovor članu yelci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 15:52:24   
smrka
5 mescov je bla stara...cim manjsi otrok lazje je

(odgovor članu yelci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 15:53:35   
smrka
Nic tekocine vec kot 1 dl nemores imet v flasi.. pa da je nevem kaj. 

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 15:56:55   
Kliki
Moji znanci so leteli prvič ko je bil otrok star en mesec(živeli v tujini in so za Božič prišli domov) Pa je otrok Ok prenesel.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 15:58:44   
kpmk
mi gremo začetek oktobra v španijo (5m) tam bomo praznovali 6m user posted image

čakam še odg kako je z jajčko da user posted image  ali gre lahko tudi pod posebno prtljago?



še nekaj podatkov iz agencije

Pozdravljeni!


 
Vljudno prosim še za informacije:
- ali javite vi glede košare za dojenčka ali moram še jaz kaj javiti? košaro bomo mi najavili pri prevozniku
- ali je omejitev  0,5l tekočine na letalu na osebo in kako je z mlekom v prahu (za dojenčka)
user posted image  Tekočino morate imeti v ročni prrtljagi v embalaži, ki ne sme biti večja od 100ml. vse skupaj mora biti zapakirano v 1 plastični vrečki ne večji od 1 litra. na osebo je dovoljena le ena plastična vrečka. Le ta se mora zapreti (zadrga,...).
Med tekočine sodijo: geli, paste losijoni,zobne paste, juhe, sirupi, parfumi razpršilci in podobno. 

Tekočine, ki se uporabljajo med letom in se uporabljajo zaradi zdravstvenih razlogov in hrana za otroke (mleko in sokovi) so dovoljeni. TO morate pokazati na check in-u 


Košara za dojenčka na letalu se ob rezervaciji najavi pri letalski družbi in je brezplačna, prav tako ima lahko otrok tudi 20 kg brezplačne prtljage. Voziček se smatra kot posebna prtljaga in je brezplačno.


_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 16:24:24   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: smrka

Nic tekocine vec kot 1 dl nemores imet v flasi.. pa da je nevem kaj. 


Odvisno od letalske družbe, jaz sem nesla 3 flaške polne vode (vsega skupaj okoli 6 dcl) in 1 ali 2 kašici, kremico za ritko, nič zapakirano v posebne vrečke... pa me sploh niso nič vprašali, kaj šele izpraznili. Leteli smo letos aprila iz dunaja

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj prvic na letalo
15.9.2009 16:28:35   
Cveta28
Mi (user posted image v petek bomo jedli user posted image za 5m) šibamo pojutrišnjem v Turčijo iz Brnika in sporočim 'sveže' stanje, ok.
Bomo pa s seboj vzeli voziček s športnim delom (brez lupinice kljub potem še cca. 2h dolgi vožnji od letališča do hotela user posted image ), med vzletom in pristankom bom pa dojila.

(odgovor članu yelci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj prvic na letalo
16.9.2009 10:36:46   
kpmk
cveta28- kje boš pa imela user posted image  med transporotom, če ne v lupinici ??

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj prvic na letalo
16.9.2009 10:44:59   
kpmk
IZVIRNO SPOROČILO: kpmk

cveta28- kje boš pa imela user posted image  med transporotom, če ne v lupinici ??


men še sam ta lupinica dela težave, iz agencije pa še čakam odg. Cveta28-FAJN SE MEJTE

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj prvic na letalo
25.9.2009 16:37:40   
Cveta28
Sveže novičke glede letenja....na Brniku so nam na check-inu dali listek za voziček, ki smo ga morali spustiti čez rentgen. Otroka vzameš ven in greš ločeno z njim čez rentgen za osebe. Pri vkrcavanju smo oddali vozičke, ki so jih potem dali med drugo prtljago. Na letalu smo dobili vzglavnik in odejico za otroka. Med vzletanjem in pristankom sem Lauro dojila oziroma je mala spala. Po mojih izkušnjah je z mlajšimi otroci lažje potovati kot pa s starejšimi.

V Antalyji pa je bila procedura ista le, da voziček spustiš čez rentgen že na vhodu na letališče ter da so nam vozičke pri pristanku dostavili z ostalo prtljago na traku user posted image To mi pa ni bilo všeč, ker sem potem morala z Lauro v naročju šetkati čez celo letališče, čakati v vrsti za vizo itd.

Sem pa med letom v brošuri prevoznika Sun Express dobila čisto druge informacije glede prtljage (količina, kg) in zato vsem priporočam, da se vnaprej pozanimate pri letalskemu prevozniku kaj lahko vzamete na letalo brezplačno in kaj ne.

Glede hrane sem pa opazila, da so tekočino imeli v stekleničkah (sokovi niso smeli biti v plastenkah), za ostalo pa niso komplicirali.


< Sporočilo je popravil Cveta28 -- 25.9.2009 16:47:03 >

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj prvic na letalo
25.9.2009 21:44:15   
sobra
prvič je letela ko je imela 2 meseca.
Sedaj je stara 6m im je letela vse skupaj 5-krat.
Glede tekočine, men noben nikol nč ni kopliciral, za dojenčka maš lahko baje vse s sabo.
user posted image  pa lahko pelješ v vozičku do vstopa v letalo, potem ga zložiš in ga dobiš potem pri prtljagi.


(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj prvic na letalo
25.9.2009 21:47:52   
yelci
CVETA28,hvala za informacije,kako ste se pa mel?

(odgovor članu sobra)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj prvic na letalo
25.9.2009 21:48:21   
sobra
Aja tudi lupinico sm jst trogala s sabo user posted image . Jst sm na letališču plačala unim stričkom 5 al 6 eurov, da mi jo zaščitijo s polivinilom- tako da ji nima kej bit.
Nekje sm jo dala kot normalno prtljago, nekje pa pod posebno, vse je odvisno od letalske družbe

(odgovor članu sobra)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?