|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k zoboz...
16.11.2012 9:50:11   
vessk
user posted image zanima me vaše mnenje kdaj dojenčka prvič peljat k zobozdravniku naši iris sta pred dobrim tednom pogledala ven prva dva zobka, pa me zanima ali ste ve takoj peljale k zobozdravniku ali ne. hvala



Iris 27.3.2012user posted image

< Sporočilo je popravil vessk -- 16.11.2012 9:52:59 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 9:58:25   
nyna84
Otrok gre prvič pri zobozdravniku pri treh letih. Boste dobili vabilo. Zobke mu čistite, to je pa tudi vse.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu vessk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 10:19:15   
caramel
Pri nas je prvi pregled okrog 1. leta.
Drugače pa je res pomembno predvsem redno čiščenje zobkov (že od začetka s krtačko in malo zobne kreme), pa seveda čimbolj zdrave navade (pitje vode/nesladkanega čaja...).

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
16.11.2012 10:23:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu caramel)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 10:31:57   
vessk
jst sem brala da je priporočljivo otroka peljat ko mu zrastejo prvi zobki in pol vsakih 6 mesecev pa zdaj ne vem ali je to res. a ste že takoj ko so zrasli prvi zobki dajale zobno pasto? in kako ste jo pol izprale ker še ne znajo pljuvat. vem da so te zobne paste otroške pa vseenouser posted image

(odgovor članu vessk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 10:41:18   
nusi
meni je moja patronazna rekla okol 1ga leta. itak gres samo na obisk nc ne gledajo prevec. pasto so nam rekli po drugem letu, sama najveckrat uporabim kar sol, pa je star 2,5 leti

(odgovor članu vessk)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 10:43:56   
Miška85
ah dajte no,pri treh letih ga peljite ne prej,pri teh že nekako razume,prej pa brezveze
kaj pa naj zobozdravnik dela s tistim enim zobkom?
Sama sem pasto mu začela dajat pri nekje 2 letih se mi zdi,prej sem jih pa čistila z gazico ki sem jo nataknila na prst
Ja v šoli za starše pravijo da kao pri enem letu da je treba že it,sam otrok tud ust ne bo odpru,sam strah bo dobil
Sem tud sama šla vprašat kdaj ga naj pripeljem pa mi je rekla da šele okoli tretjega leta

(odgovor članu vessk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 10:48:58   
Paštetka
Me zanima kako dojenčka prepričate, da odpre usta oz. jih drži odprta user posted image

(odgovor članu Miška85)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 10:55:35   
kajajaka
Jaz pa mislim, da je pri treh pozno, ravno zato, ker že razume in ker je to takrat nekaj novega za otroka in je lahko tudi stresno...
Jaz sem našo sedaj pri 9 mesecih peljala. Vpisali so jo in ji pogledali ali ima pravilno izraščanje zob (ima 6 zobkov) svetovali glede ščetke, paste, dude... Čez 6 mesecev gremo spet...

In tako bo pri 3 letih že dobro poznala zobozdravnika, instrumente in okolje in ne bo nič novega in šokantnega, če bo opravil bolj temeljit pregled ali celo kaj popravil.

Saj to traja le 3 minutke, ne vem zakaj odlašati. Pri 3 letih otroci tudi že slišijo (v vrtcu, doma,...) da je imel kdo slabo izkušnjo pri zobarju in če gredo potem še prvič tja je to lahko kar stresno za otroka, ki mu domišljija itak dela na polno.

Ni pa nič narobe, če ga pelješ šele pri 3 letih, samo meni se zdi bolje navajati prej (to je le moje mnenje).

Aja mimogrede, pa glede vabil pri 3, letih: pri nas tega ni. Če otroka ne pelješ sam, te nihče ne povabi ali avtomatsko naroči. To je pri nas le za sistematskega pri 3. letih, k zobarju in psihologu se moraš pa sam naročiti.

(odgovor članu Miška85)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:01:22   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Me zanima kako dojenčka prepričate, da odpre usta oz. jih drži odprta user posted image


Nikakor je ne prepričujem... saj pri prvih zobkih ne gre za tisto pravo ščetkanje.

Jaz imam naprstnik silikonski z zelo mehkimi ščetinami. Nataknem si ga na prst in tamala sama začne grizljati, ker ji paše masaža dlesni, ker ji zobki še rastejo. Jaz pa vmes izkoristim priložnost in zobke dobro podrgnem. Zobne paste po nasvetu zobozdravnika še ne uporabljamo ( ima 9 mesecev). Včasih nam uspe dobro očistiti zobke, včasih pa malo manj. Aja, pa ima tudi mehko zobno ščetko kot igračo in jo sama večkrat na dan grizlja.

Če ne delaš na silo in imaš mehko ščetko, po moje ni večjih težav, da dojenček odpre usta, saj mu paše, da kdo pomasira dlesni, ki ga itak stalno srbijo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:01:30   
caramel
Pri nas sta tako stomatolog na predavanju v šoli za starše kot tudi zobozdravnica na pregledu poudarila, da je potrebno otroku zobe že od začetka čistiti z zobno krtačko in zobno kremo za otroke (je daš res malo in ni problema če je ne izpljune) in odsvetovala čiščenje z gazo/ nastavki za prst... Jaz vem, da naši drugače kot s ščetko ne bi uspela odstanit oblog hrane, ki se naberejo v štiricah... Z navajanjem na ščetkanje pa ni bilo nobenih težav. Je pa res, da gre pri enem, dveh zobkih to tako hitro, da neki hudi boji v nobenem primeru niso potrebni (sploh če otroka malo zanimiraš), ko mu jih več izraste je ščetkanja pa že navajen.
Je pa prvi pregled res bolj posvet, pa naši je pogledala, kako izraščajo zobje (je imela pregled pri sedemnajstih mesecih, ko je imela 14 zobkov). Nujen vsekakor ni, škodi pa tudi ne - se strinjam s kajajaka da se otrok tako navadi obiskov pri zobozdravniku.
Drugače pa je tudi pri skrbi za zobno higieno tako kot pri vseh ostalih stvareh - dobila boš kup različnih informacij, odločit se boš morala pa sama.

< Sporočilo je popravil caramel -- 16.11.2012 11:06:13 >

(odgovor članu Miška85)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:05:03   
kokosh
v ZD Lj otroka sicer lahko narocis na pregled k pedontologu (zd siska ali center), prvi redni sistematski pregled je pa okoli 3. leta.

Nasemu (10 mes, 6zob) vsak vecer scetkam zobe in dlesni z mehko otrosko scetko curababy in je zelo navdusen :D na prvi pregled ga bom pa narocila nekje pri 18mes.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:09:20   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Miška85

ah dajte no,pri treh letih ga peljite ne prej,pri teh že nekako razume,prej pa brezveze
kaj pa naj zobozdravnik dela s tistim enim zobkom?
Sama sem pasto mu začela dajat pri nekje 2 letih se mi zdi,prej sem jih pa čistila z gazico ki sem jo nataknila na prst
Ja v šoli za starše pravijo da kao pri enem letu da je treba že it,sam otrok tud ust ne bo odpru,sam strah bo dobil
Sem tud sama šla vprašat kdaj ga naj pripeljem pa mi je rekla da šele okoli tretjega leta


Povej zakaj bi otroka peljale pri 3 letih,a samo zaradi tega ker on ne razume in ker je pač samo en zobek user posted image ne razumem takšnih oseb ! gre se okrog 1 leta saj veš pravi se da je PREVENTIVA in postopno uvajanje. In ko otroka pelješ,še ti kot starš( ti si polna same sebe in vse znaš :)) boš dobila še kakšen koristen nasvet in kdaj ponovno prit.

Ampak ker je vse več takšnih staršev ki se jim pač ne da oz. le zakaj bi otroka prej peljal,saj ni potrebe.... se ne čudim da imajo otroci dobesedno poškodovane zobe.
Ja ,ja miška tvoj nima,saj znamo


Boljše preventiva kot kurativa,saj se gre za zdravje otroka.

(odgovor članu Miška85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:10:18   
krogec
meni se zdi pri 3. letih že zelo pozno za prvi obisk zobarja; sem oba prvič peljala pri cca 1 letu in je šlo brez težav, usta sta oba odprta, dobila štampilke in je to to!; od takrat se hodimo pokazat vsake 6 mesecev; zobe sem jima tudi začela umivat že pred prvim RD - je bilo sprva malo bojev (še zlasti pri fantu, pupa je hitro dojela), potem sta se sprijaznila...

moje mnenje je - čim prej tem bolje, da se otrok privadi okolja in da vidi, da ni to nič hudega

_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:14:37   
ronja
pri 8-9 mesecih, 1.zobek so vsi 3je dobili pri 6 m.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu vessk)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:36:29   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Me zanima kako dojenčka prepričate, da odpre usta oz. jih drži odprta user posted image


Nikakor je ne prepričujem... saj pri prvih zobkih ne gre za tisto pravo ščetkanje.



Ne govorim o Ščetkanju ampak o obisku zobozdravnika.
Saj je o tem govori uporabnica. Ali???? user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:36:50   
cilla
Če bi sistem še štimal povsod, naj bi otroka na prvi pregled povabili iz ambulante pedontologa, kjer menda podatke o novih "strankah" dobijo od pediatrov v istem ZD. Po priporočillih naj bi prvič šli na obisk k pedontologu okoli 9. meseca starosti, ko ima večina otrok že kak zobek in je torej skrajni čas, da se začne z ustno higieno. Moja dva imata 10 mesecev in pol. Prva dva zobka sta dobila pri 4,5 oz. 5,5 mesecih, zdaj jih imata vsak po 8 in deveti je na poti. Ravno danes smo dobili vabilo iz naše pedontološke ambulante na prvi preventivni pregled.

Kako jih pripravit, da odprejo usta... moja dva se režita od navdušenja, ko me vidita, da si umivam zobe (to redno počnem pred njima, da me vidita, da jima bo to nekaj samoumevnega). In ko jima pokažem njuno ščetko, z veseljem odpreta usta in pustita ščetkat. Še raje bi videla,da bi jima jo kar prepustila, ampak potem je ščetka predvsem v grlu user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:39:24   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ne govorim o Ščetkanju ampak o obisku zobozdravnika.
Saj je o tem govori uporabnica. Ali???? user posted image


Uuuu, to pa tudi mene zanima, kako nam bo šlo user posted image Tvoja dva sta že malo večja, ane, imata že precej lastne volje in moči, če nečesa nočeta, ju je verjetno težko prepričat? Moja kolegica je prav zaradi tega začela malega vozit k neki zasebni otroški zobozdravnici, ki je menda strašno ohinsploh fajn, simpatična in zabavna in otrok, samo da jo vidi, z veseljem pokaže zobe in si pusti šarit.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:47:49   
Paštetka
Mislim, da smo tukaj vse prisebne. Ali? user posted image Doll, ne rabiš biti nesramna, žaljiva.

Pa valjda mamica vidi, če zobki rastejo pravilno, če so lepi beli...
Moj 1. otrok je šel k zobozdravniku prvič pri nekje treh letih.

2 otrok je star 5 let in še ni bil pri zobozdravniku. Zobki so lepi, beli brez kariesa, ravni. Vsak večer po ščetkanju preverimo zobke še z ogledalcem. Samo zaradi navajanja na zobozdravnika je ne bom peljala tja. Starejši, ko je otrok lažje mu razložiš. In če mu fanj razložiš in ga pripraviš in mu ne vlivaš svojega strahu pred zobozdravniki, bo tudi sam imel dober odnos do njih.

Poleg tega imajo v vrtcu redne obiske tete Zdenke (zobozdravstveni tehnik), ki jih uči od ščetkanja, pregleda zobke, prinese ščetke... Menim, da imajo tudi zobozdravniki svoje kriterije glede 1. obiska. Pri našem ni ta kriterij, da bi moral že ob prvem zobku ali pred 3. letom leteti k njim.

Drugo je otrok s črnimi zobmi...ampak tukaj je že druga zgodba ...zgodba v smislu...slabe higiene zob, malomarnosti... tem pa niti zobozdravnih ne pomaga.




< Sporočilo je popravil Paštetka -- 16.11.2012 11:49:10 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:51:16   
ronja
kaj pa naj zobozdravnik dela s tistim enim zobkom?
Pogleda če je tisti zobek ok (moji mali imajo tak čas že kar nekaj zob, recimo), da ti smernice, vidi, kje ga serješ in ti pove, dela statistiko, da vidi, pri katerih rečeh se večkrat pojavljajo problemi, svetuje glede ščetke, paste, itd... ma, vsekakor ni brezveze. Baje se tudi pozna pri tem, koliko so zobki zdravi - otroci, ki so šli prej k zobozdravniku, imajo bolj zdrave zobe - seveda ne zaradi samega obiska, amapk zato, ker starši, ki prej peljejo k zobarju, tudi bolj pridno zobke doma čistijo;).

Ja v šoli za starše pravijo da kao pri enem letu da je treba že it,sam otrok tud ust ne bo odpru,sam strah bo dobil

To sploh ni res. Preverila 3x;). Strah dobi, če ima mama predsodke ali če je zobozdravnik grob (pa večinoma ti za tamalčke niso taki, sicer pa pač zamenjaš)

Me zanima kako dojenčka prepričate, da odpre usta oz. jih drži odprta
Mal ga pohecaš, saj s temi zobki navadno ni takih problemov, da bi moral 10 min. usta držat odprta, jih bolj na hitro pogledajo, poleg tega so to ljudje, ki cele dneve gledajo dojenčkom zobke in jih znajo mal zanimirat;).

In tako bo pri 3 letih že dobro poznala zobozdravnika, instrumente in okolje in ne bo nič novega in šokantnega, če bo opravil bolj temeljit pregled ali celo kaj popravil.

Podpis. Pa če bo otrok že od začetka navajen zobozdravnika, bo zobozdravnik pohvalil zobke in jih bo otrok bolj hotel met lepe in čiste (pač še ena zunanja avtoriteta, ki pravi isto kot starši:)) in verjetno niti ne bo treba nič popravljat, ker se bo dalo lepo čistit:).

Sicer sva vsem trem umivala zobke že takoj in pri dojenčkih niti ni problem, da odprejo usta, ker itak vse nosijo v usta in hočejo tudi ščetko z usti spoznat. Bolj je problem, da jo skoz grizejo in ne moreš normalno drgnituser posted image Navadno se spuntajo enkrat kasneje, 9 mesečniki niso problem, se vsi režijo s ščetko v ustih, mam fotke:D.

Pri nas sta tako stomatolog na predavanju v šoli za starše kot tudi zobozdravnica na pregledu poudarila, da je potrebno otroku zobe že od začetka čistiti z zobno krtačko in zobno kremo za otroke (je daš res malo in ni problema če je ne izpljune) in odsvetovala čiščenje z gazo/ nastavki za prst...
Vsi zobozdravniki, s katerimi sem govorila in tudi pri nas v šoli za starše, pravijo enako.

Se strinjam, da je boljše preventiva kot kurativa. In vsi zobarji se strinjajo - zadnjih 2x, ko sta punci bili na pregledu, sta bili v celem dnevu EDINI, ki nista meli nič za popravljat... To ti ipak nekaj pove. In po moje boljše, da je otrok že kdaj videl zobozdravnika, instrumente, da je navajen, da mu kdaj tudi v usta pogledajo, PREDEN je karkoli za popravit. Bo takrat manj stresno. Kar es tiče samih preventivnih pregledov pa sploh ni treba, da so stresni, če se tebi to ne zdi nekaj groznega - ker otrok sam itak ne ve, da bi moral bit zobar karkoli groznega. Mojidve se recimo veselita it k zobozdravnici.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Miška85)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:51:38   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: cilla


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ne govorim o Ščetkanju ampak o obisku zobozdravnika.
Saj je o tem govori uporabnica. Ali???? user posted image


Uuuu, to pa tudi mene zanima, kako nam bo šlo user posted image Tvoja dva sta že malo večja, ane, imata že precej lastne volje in moči, če nečesa nočeta, ju je verjetno težko prepričat? Moja kolegica je prav zaradi tega začela malega vozit k neki zasebni otroški zobozdravnici, ki je menda strašno ohinsploh fajn, simpatična in zabavna in otrok, samo da jo vidi, z veseljem pokaže zobe in si pusti šarit.


jaz sem ga najprej peljala k privat zobozdravniku, kjer mu je dal na ekran risanko, ki jo je prinesel s sabo, pa je držal mali odprta usta celi čas "obdelave" user posted image Sploh ni vedel, da mu kdo kaj šari po ustih. user posted image No, zdaj je pa eden zelooooo redkih, ki laufa noter v ordinacijo z nasmehom na ustih.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 11:59:54   
Paštetka
otroci, ki so šli prej k zobozdravniku, imajo bolj zdrave zobe - seveda ne zaradi samega obiska, amapk zato, ker starši, ki prej peljejo k zobarju, tudi bolj pridno zobke doma čistijo;).


bulšit...ne vem od kod ta teza.
Starši, ki imajo dobro privzgojen odnos do higiene zob, bodo poskrbeli tudi za dobro in primerno čiščenje zobkov svojih otrok, prehrano (tukaj mislim sladkarije) itn... kdor pa tega nima pa je zastonj. Jaz lahko peljem otroka pri 5. mesecih k zobozdravniku, pa to ne pomeni, da bom doma bolj čistila otroku zobke, če nimam pravilnega odnosa....



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 12:03:28   
uškinamama
Samo, da pohvalim Uško, da pri sedmih letih  nima še kariesa, nobene plombice, nič. user posted image
Prvič pa je bil pri zobozdravniku pri cca 10 mesecih  . Imam eno tako luštno slikico, ko si kot dojenček ščetka zobke....bom probala prilepit.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 12:10:29   
ronja
bulšit...ne vem od kod ta teza.

To je statistika. Vedno obstajajo izjeme, ampak povprečje je tako - tudi če upoštevaš standardno deviacijo;).

Jaz lahko peljem otroka pri 5. mesecih k zobozdravniku, pa to ne pomeni, da bom doma bolj čistila otroku zobke, če nimam pravilnega odnosa...

Vsekakor to, da jih pelješ, ne pomeni nujno, da jih boš čistila. Vendar niso vsi starši čisto za luno in nekateri dejansko kaj dajo na zobozdravnikove nasvete;). In ti bodo potem recimo bolj čistili zobke, če bo zobozdravnik rekel, da je treba tam pa tam malo pazit itd...

Ali pa recimo moji punci imata zelo skup zobke, tako kot midva. Midva si jih nitkava, puncam jih pa nisva, dokler ni zobozdravnica tega predlagala, ker nisva vedela, da sploh obstajajo nitke za otročke, z navadno pa se malim ne da. No, zdaj jih lepo nitkamo in je zaenkrat vse ok:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj ste peljale svoje dojenčke prvič k z...
16.11.2012 12:39:38   
vessk
hvala vam za vaša mnenja mi jih že zdaj čistimo čeprav sta še miniaturna pa se smeji ko ji to delam sam zobne paste ji pa še ne dajem. kako bo pa kasneje pustila bomo pa še videli


user posted image

Iris - 27.3.2012

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?