|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj ven?
22.12.2009 13:05:48   
MiNa*
kdaj oz. katero vreme, temparature so primerne, da začnemo z novorojenčkom (3 tedni) hoditi ven?
Tako me že vleče na zrak, razmišljam, da bi par minut tudi malčku koristilo, po drugi strani se mi pa zdi 0 stopinj premalo. Kaj mislite, in s koliko minutami začeti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:07:09   
ledenaa
bejž ven

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:08:19   
Anonimen
tudi mene tole zanima,ker bom kmalu rodila,pa sem navajena na poletne dojenckeuser posted image .Samo,ce ima ze 3t,bi ga kar peljala na zrak,saj ga fejst obleces,pa se v kosari je...prvic za 15min npr.,najvec pol urice.

(odgovor članu MiNa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:08:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

bejž ven

imas prav jauser posted image

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:09:19   
Anonimen
Kaj 3 tedne je star pa še nista bila zunaj?

Ok, takrat ko sem jaz rodila je bilo resda bolj toplo, ampak je bil star 5 dni ko sva šla ven za pol urce, naslednje dan za eno urco, ko je bil star 1 teden pa sva bila že skor cel dan zunaj.

Ti kar idi ven v vsakem vremenu sploh če imaš globoko košaro, sam pač za prvič zdaj ko je mrzlo za 15 minut, potem pa vsak dan podaljšuj, dokler ne prideš vsaj do ene urce.

Moje mnenje

(odgovor članu MiNa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:11:32   
Dragana28
Lahko greš ven. Faj ga obleci (pajac, kapa,odejica) in gasaaaa ven.
Sej če je v košari je itak fajn zaščiten. Seveda pa ne boš z njim 2 ure zunaj. Sprehodek kratek je pa dobrodošel.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:12:56   
štrumfek
pojdita ven, tudi malemu bo koristil svež zrak... kar brez strahu, toplo ga obleci in šibejta vnuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:13:13   
botrca
Seveda lahko greš ven...zakaj pa neuser posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Dragana28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:44:38   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

Kaj 3 tedne je star pa še nista bila zunaj?




Meni se to ne zdi nič groznega in nenavadnega. Odvisno kadj rodiš.
Tudi jaz sem šla s sinom, ki je bil rojem maja po treh dneh ven za veliko dlje kot le 15 min. Če pa je rojen pozimi, je pa malo drugače.
Prvi je bil rojen novembra in je bil takrat mraz in sneg in sva šla tudi šele pri 3 tednih ven.
Zdaj tretji pa je rojen oktobra. Sicer ni bilo mraza, a sin je bil zelo droben in naju patronažna ni pustila ven, dokler ne pride vsaj na 3kg. In to je bilo natanko 3 tedne. Potem sva šla prvič ven za 15 minut, nadlednji dan 20min, potem pol ure in tako podaljševala. Zdaj je star 2 meseca in greva ven razen če dežuje in predvčerajšnjim, ko je bilo -10 sva bila notri.
Če otroček mirno spančka ali leži, potem ni problem. Če joka in s tem diha mrzel (leden brrrr) zrak skozi usta, takrat ni zdravo za pljučka. 
Jaz ti svetujem, da počasi začneš. Tu pri nas danes itak dežuje in smo kar notri.

< Sporočilo je popravil SaaS -- 22.12.2009 13:46:52 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:51:00   
livia
Jaz sem rodila enkrat aprila, drugič februarja in mi je patronažna vedno rekla naj grem ven, ko bom jaz pri močeh. Se pravi, da greš ven, ko se mamica počuti dovolj dobro, da gre lahko ven.
Najprej greš za res kratek čas - 5-10 minut, potem pa podaljšuj.
Mi je blo pa pri februarski ful bolj zoprno, ko sva se pol ure oblačili v vse jope, pajace in kape zato, da sva bili 10 minut zunaj. Je pa potem kmalu otoplilo in ni bilo problema, pri tebi bo žal vedno bolj mraz.

Jaz sem jo prvič kar v naročju malo na balkon nesla. Potem sva šli v naročju ven na ulico, šele kasneje pa z vozičkom.

Je pa ta protokol nekaj povsem drugega, če se otrok rodi v toplejših mesecih.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:55:31   
rija
če je pod - 10 takoj peti, šesti dan po porodu.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:58:33   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

Meni se to ne zdi nič groznega in nenavadnega. Odvisno kadj rodiš.
Tudi jaz sem šla s sinom, ki je bil rojem maja po treh dneh ven za veliko dlje kot le 15 min. Če pa je rojen pozimi, je pa malo drugače. 



pa ni treba tak komplicirat, res ne....sploh pa ne maja....

meni so v porodnišnici rekli takoj ven, ko bo padlo pod omenjenih minus 10...pa sem rodila začetek januarja....ko je bilo po -15....in ko sem vprašala, kako dolgo sem lahko...me je čukasto pogledala in rekla....ja, na fajn konkreten sprehod pejte....in smo to tudi prakticirali....user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 13:58:50   
ledenaa
kaj pa imajo 3 kg veze s sprehodom zunaj user posted image

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:00:59   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

kaj pa imajo 3 kg veze s sprehodom zunaj user posted image


kje pa si ti 3 kile dobla? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:04:05   
ledenaa
preberi post od Saas

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:06:05   
rija
aha....user posted image

moj ni mel treh kil.....preživel sibirski mrazuser posted image

****t ga...prekmurci smo trpežniuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:10:24   
rubica
komot greš lahko ven, čim prej, bo dobro za otročka in zate! jaz sem rodila sredi januarja pa sva šli drugi dan po pridu domov na zrak za pol ure, je pasalo, meni in user posted image , je bila pa itak oblečena full pa še v košari, tako, da ni panike!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:10:45   
kalypso
ena je prej omenila, da ni smela ven dokler otroček ni bil vsaj 3kg user posted image

js sem ravn včeraj pediatrinjo vprašala kako in kaj, ker zdele je blo par dni res grozno mrzlo zunaj, je še mene kr stisnalo ko sem ven prišla in vdihnila tist leden zrak. naš je star dobrih 9 tednov, pa je rekla, da naj ga počasi začnem navajat na mrzel zrak, da pa pri -10 naj ne hodim ven, nekaj v zvezi s pljuči. ko se bo malo navadil, pa ko bo starejši id 3 mesecev pa menda brez problema tudi na velik minus, ampak ne predolgo, da se ne nadiha ledenega zraka preveč. kar je tudi logično, sej tud men ne paše če diham tisto ledenico...

js bi počakala vsaj nekje do 0 in + preden ga bi prvič peljala ven in ne za dlje kot 15 - 20 minut, če ne piha in če ni megle, potem pa vsak dan par minut dlje. vsaka pa bo naredila kot paše njej in po občutku. brez veze pametovat user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:20:43   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kalypso

. brez veze pametovat user posted image



potemtakem je brez veze tukaj vprašanja postavljat in še bolj brez veze nanje odgovarjatuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:32:00   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: rija

pa ni treba tak komplicirat, res ne....sploh pa ne maja....


Saj sem napisala, da sem šla maja po treh dneh ven in ne za 15 min ampak uro.

Novembra sem bolj komplicirala in nisem šla ven po treh dneh.
Sploh pa se strinjam tudi z Livio, da tudi nase se je treba ozirati. Pri prvem sem bila jaz čisto fuč (da ne govorim o vnetju šivov). Zdaj pri tretjem se mi je pa pol ure po porodu zdelo, da bi lahko vstala in šla na šmarno goro.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:37:09   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

kaj pa imajo 3 kg veze s sprehodom zunaj user posted image


Verjamem, da ti ni jasno...user posted image

Otroško telo, tam nekje do 3 kg (se mi zdi da sem enkrat zasledila nekje celo 4kg) ne zna še samo uravnavati telesne temperature, tako kot kasneje. In zato lahko hitro pride do podhladitve. Ne rečem, da vedno, ampak lahko pa.

Lahko da je vse vredu, tudi, če gre dojenček prvič ven pri -10, ampak jaz nisem šla, sem malo zakomplicirala.. Zdaj, ko je star 2 meseca, pa greva ven tudi, ko je pod nulo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 14:46:45   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: livia

Jaz sem rodila enkrat aprila, drugič februarja in mi je patronažna vedno rekla naj grem ven, ko bom jaz pri močeh. Se pravi, da greš ven, ko se mamica počuti dovolj dobro, da gre lahko ven.
Najprej greš za res kratek čas - 5-10 minut, potem pa podaljšuj.


A ata pa ne zna vozička porivatiuser posted image , zakaj se mora mati počutiti ok, da gre otrok ven, ni mi jasnouser posted image

Naš je bil novembrski in sva šla po 10 dnevu ven (9 dan na balkonu), ne glede na to kaka temperatura je bila. Ko sva šla prvič ven, je imel okoli 3kg. Če je bil minus, sem dala na voziček dežno prevleko, par minut zunaj in bilo je vse ok.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 15:07:19   
ledenaa
Glej kile nimajo veze s sprehodom
otrok se ne more podhladiti razen če ga mati premalo obleče,ga pelje ven v burji,ga da nekam na hladno da leži itd
tako da.... ah...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 15:12:12   
ledenaa
http://med.over.net/forum5/read.php?46,5905938,5906266#msg-5906266

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1576538,1576538#msg-1576538

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj ven?
22.12.2009 16:29:58   
MiNa*
hvala za mnenja. Saj se ne bojimo svežega zraka, naravnost obožujemo. Ampak pri nas je bil skora jcel teden okoli -10 od večera do jutra, čez dan mogoče kakšen dan do 0. In pri taki temp. ne vem če malčku, ki je doma šele 14 dni paše vdihovat tak hlad, povrhu vsega mi sesegrejemo s hojo, oni pa samo mirujejo.
Ma kaj pa vem, verjetno bom še vedno gledala, da bova šla ven, ko bo na 0, vsaj za začetek. REspa je da je čito nekaj drugegea pomlad, jesen, poletje, in komaj čakam.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?