|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 7:20:51   
mišamaša77
Živjo, mogoče je moje vprašanje neumno, pri vsej literaturi ki sem jo prebrala ne morem najti odgovora - kdaj začeti dajati otroku piti?!
Torej, ali je materino ( ali pač adaptirano mleko) edino kar naj zaužije do ne vem, 4., 6. meseca?
Kako mu date piti ( po flaški, žlici?) in ali to zmede"(zmoti)  sesalni refleks ki ga ima pri dojenju?
Hvala!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 7:59:28   
Hope2
Tu so si mnenja deljena, če se otrok doji, baje ne rabi nobene tekočine, če je na AM pa bi mu naj dodajal., vendar nekateri pravijo, da tudi tisti ne rabijo. Ne vem otrok sam ve, če rabi ali ne.

Naš je bil polno dojen, pa sem mu že prvi mesec dajala čaj, saj smo mislili, da bo ublažil krče. Flaško je sprejel, tudi iz žličke je pil. Zmotilo ga ni nič. Potem smo čaj ukinili, ker itak ni bilo haska, pa je tudi lepo napredoval, brez problema. Pri 4 mesecih smo prešli na večerno flaško (ostalo še vse dojenje), pa ga tudi to ni zmotlo.

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 8:21:51   
Urska09
Pri nas je bilo tudi približno tako kot pri Hope. S to razliko, da je naša že od rojstva zvečer dobivala flašo mleka. Nikoli ni imela sesalne zmede. Še zdaj se dojiva (11,5 mes).

Res je, tko kot pravi Hope. Mnenja mamic in tudi pediatrov glede dodajanja tekočine so si zelo deljena. Jaz osebno sem tamali kljub dojenju dajala za pit vodo ampak samo poleti, ko je bilo res peklensko vroče. Sem videla, da je rabila. Če ni bila žejna, itak ni hotla pit.

Če se ti zdi, da rabi, ji daj za probat. Sicer pa mirno lahko počakaš na uvajanje GH.

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 8:26:00   
Anonimen
Jaz sem nu nekje pri 3. mesecih začela dajat vodo ali čaj. Pil je (in še zdaj pije) po žlički, ker flaške ni sprejel. Se pa polno dojiva.

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 9:48:01   
bambika
Naša je že v bolnici dobila čaj, ker pač sma bile na pediatriji zaradi močne zlatenice.
Meni je blo rečeno da otrok, ki je na AM rabi dodatno tekočino,zato sem ji tud vedno dala, sploh pa poleti,ko
je bilo vroče je z veseljem popila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 10:00:31   
trobentic_@
Lahko me že od rojstva začneš dajati vodo če bo pil bo,če ne pa ne
Nikoli jim nisem dajala vode.Ta drugi ni nič pil razen mojega  mleka do skoraj 11 mesecauser posted image in toliko časa sva se tudi v bistvu polno dojila

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 10:08:23   
rija
Takoj prvi  mesec je dobil tudi vodo, čeprav je bil na mojem mleku. Saj škodit ne more, ne?
Sploh pa si ne predstavljam, da tistim, ki so na AM recimo poleti ne bi dodajali tekočineuser posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 30.1.2010 10:09:00 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 11:44:32   
kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: rija

Takoj prvi  mesec je dobil tudi vodo, čeprav je bil na mojem mleku. Saj škodit ne more, ne?
Sploh pa si ne predstavljam, da tistim, ki so na AM recimo poleti ne bi dodajali tekočineuser posted image


se podpišem...
Otrok se sam odloči ali bo pil ali ne, ponuditi mu jo pa moramo!

Poznam primer, ko je mamica vztrajala, da ne rabi dodajat vode, ker doji, mala je pa stalno tulila... dokler ji ni babica na skrivaj večkrat na dan dala malo vode. Bilo je poleti. Ko je dojenčica vodo popila je nehala jokati... A ni to dovolj zgovorno??

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 12:29:54   
bina30
Tudi jaz sem bila za to, da je dojenje dovolj in je bilo tako, kot pravi moja predhodnica. Tulil je in tulil....in mu je moja mama dala malo vodice po žlički in je bilo naenkrat vse ok.
Nato sem mu zelo hitro začela dajati nesladkan čaj, ki je pomagal tudi pri krčih (kumina, janež, komarček) ali samo vodico. Ampak samo nekaj žličk, toliko, da se je odžejal. Poleti, ko je bil star 4m pa je že zelo veliko pil, čeprav sva se dojila.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 13:57:47   
memole
Od rojstva dalje je dobivala prekuhano vodo po žlički po vsakem obroku,smo se pa samo dojile!
Moje mnenje je da tudi če je dojen mu voda ne bo škodila še posebej pa si ne predstavljam da poleti ne daš otroku tudi vodo čeprav je dojen!
Al je dojen al ne sem mnenja da dodatno vodo more dobit!



_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 14:02:01   
Anonimen
mišamaša svojima sem dodajala prekuhano vodo ali čaj kakšen teden po rojstvu.

sta oba bila polno dojena... imela sem celo ogromno mleka, ki je tekel v potokih,...

< Sporočilo je popravil k.tja -- 30.1.2010 14:05:59 >

(odgovor članu mišamaša77)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 14:08:03   
misamuk
Najino sem dojila in dodajala AM, pa sem ji prekuhano vodo/čaj, ponujala že vsaj od 1.meseca dalje.
Če je bila žejna, je pila, če ne, pač ni. A ni tako najlažje ugotoviti ali otrok rabi dodatno tekočino ali ne?
Jaz sem si samo zapomnila, kar sem slišala od moje mame: Če bi otrok vedel, kolikokrat v prvem letu bo žejen, se nikoli ne bi želel roditi.
Seveda ne velja za vse otroke, ampak probat je pa treba, če je žejen?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
30.1.2010 14:14:47   
koala
Literatura pravi eno, moje izkušnej so nekaj drugega.
Moj otrok je bil polno dojen, čaj sem mu ponudila že kamlu po rojstvu pa ga ni maral, tudi vode ne. Ko je bil star tri mesece (bilo je maja) pa je jokal, jokal, jokal. Bolj ko sem ga hotela pristaviti bolj se je tiščal vstran, celo z vsemi štirimi. Potem sem mu ponudila čaj po steklenički in ga je na dušek spil deci in potem zadovoljno zaspal.
Od takrat sem mu čaj redno ponujala, kljub dokaj veliki količini popitega čaja sva se polno dojia do 6 meseca, potem pa pretežno do 9. Dojen je bil skoraj 14 mesecev.
Sesalne zmede ni imel nikoli.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
31.1.2010 7:13:37   
mišamaša77
ja ful hvala za te odgovore, izkušnje pomenijo največ! Pri vsej literaturi ( revije, knjige) o tem nisem našla nič pametnega! Samo kdaj se dodaja gosta hrana, o pitju vode pa nič!
Tako da res hvala za vaše izkušnje, sigurno mu bom ponujala vodo! ( dojenček bo junijski :)  user posted image


(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
31.1.2010 9:30:15   
trobentic_@
mišamaša saj moj je bil tudi junijski,pa sigurno ni potreboval vode ;)

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
31.1.2010 9:45:11   
memole
IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@

mišamaša saj moj je bil tudi junijski,pa sigurno ni potreboval vode ;)


Kako si lahko sigurna da vode ni potreboval?
A si mu jo probala sploh dat?


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu trobentic_@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
31.1.2010 10:12:53   
trobentic_@
Ja memole sem

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
31.1.2010 10:37:36   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: memole

Al je dojen al ne sem mnenja da dodatno vodo more dobit!


 

našemu smo jo ponudili (ravno zato, ker sem bila prepričana, da sploh poleti to rabi), pa je ni sprejel v nikakršni obliki...me je pediatrinja potolažila, da ni panike, ker je pri dojenju dobi dovolj user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
31.1.2010 10:48:32   
bina30
Je pa treba pazit, da ne popijejo preveč. Od kolegice hčerkica je pila toliko, kolikor so ji dali in je imela potem strašne probleme s prebavo, bruhala je, valjda jo je trubušček bolel... Takim malim je zadosti, če popijejo par čajnih žličk, toliko da prebrodijo žejo/lakoto do naslednjega dojenja (oz. flaške).

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
31.1.2010 10:52:46   
trobentic_@
Eden je bil dojen,drugi pa ne

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
2.2.2010 22:06:39   
TomTaylor
ma joj ste smešne, če se izključno samo doji ne rabi vode oz. dodatne tekočine. Poglejte domorodce ali afriške dojenčke, vse kar rabijo je cula in mamina joška. AM sploh ne poznajo, od vode bi itak pomrli..
Torej, dojenčku ponudit - če hoče prav, če noče pa tut prav.



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu trobentic_@)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
11.2.2010 6:17:38   
tinč407
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka


IZVIRNO SPOROČILO: rija

Takoj prvi  mesec je dobil tudi vodo, čeprav je bil na mojem mleku. Saj škodit ne more, ne?
Sploh pa si ne predstavljam, da tistim, ki so na AM recimo poleti ne bi dodajali tekočineuser posted image


se podpišem...
Otrok se sam odloči ali bo pil ali ne, ponuditi mu jo pa moramo!

Poznam primer, ko je mamica vztrajala, da ne rabi dodajat vode, ker doji, mala je pa stalno tulila... dokler ji ni  babica na skrivaj večkrat na dan dala malo vode. Bilo je poleti. Ko je dojenčica vodo popila je nehala jokati... A ni to dovolj zgovorno??


Pri nas v maaterinski šoli so rekli da lahko dodatna tekočina uniči ledvičke.

Jaz ne bi bila ravno vesela, če bi nekdo delal to za mojim hrbtom samo zato ker hoče bit pameten.

< Sporočilo je popravil tinč407 -- 11.2.2010 6:18:48 >


_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
11.2.2010 14:32:55   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: tinč407

Pri nas v maaterinski šoli so rekli da lahko dodatna tekočina uniči ledvičke.



Ja, veliko je bilo ze primerov, ko je voda dojenckom unicila ledvicke..... Joj no, kaksne bedarije ucijo nekateri user posted image
Pa saj mu ne das nepitne vode, no... Otrok, dojen ali pa na AM, bo pil vodo, ce bo hotel, vsekakor pa sem tudi jaz za to, da se mu jo ponuja. Ce bo spil kaj, super, ce pa ne, pa tudi ne bo nic narobe.

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
20.2.2010 19:53:37   
rožica2
mene pa zanima če nas 4mesečnik spije preveč čaja.se ne dojiva tako da je na am,ampak čaja pa spije nenormalno veliko.na dan tudi 240ml.a je to preveč?user posted image pomoje bi lahko samo od čaja živel

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj začnete dajati piti vodo?
20.2.2010 20:17:11   
PC Baby
Nam so pa v materinski rekli, da če polno dojiš je dodajanje vode problem, ker dojenčkov želodček teško prebavlja dve različni snovi in pride do krčev ali driske. Zato npr. naj mama pije čaj proti krčem, da ga dojenček dobi v obliki mleka in ne direkt po flaški.


(odgovor članu rožica2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Dojenje: "Mozoljčki" na bradavicah...
Neverjetno, za kakšne podrobnosti je poskrbela Narava! Poglejte si video, kako pomembno vlogo imajo tiste drobne pikice,...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?