|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kolo na ročno bremzo ali torpedo
9.3.2009 17:12:55   
livia
Naši 3 letnici bomo za rojstni dan kupili kolo - 12".
Malo sem v dilemi, ker sem zapaljena za dva modela. Eden je GT Lola, drugi pa Schwinn Tigress. Prvi ima bremzi oz. zavori samo na roke, drugi pa eno na nogi (kontra, torpedo al kako se temu reče). Se pravi, ko zavrtiš nazaj pedalo v bistvu bremza.
Sprobali smo GT Lolo, ker jo imajo v našem kraju, pa naša punca ne zna gonit, ker se ji nazaj vrti v prazno. Zdaj razmišljam, da bi kar schwinna naročila. Sicer sem jaz kot otrok vedno imela težave s temi bremzami na nogo, zato sem malo v dvomih. Kako se je to obneslo pri vas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
9.3.2009 17:16:06   
rija
pri našem triletniku  schwinn rulauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
9.3.2009 18:35:30   
NinaŠ
Moja otroka pri 3 letih nista bila dovolj močna, da bi "ročno" bremzo tako močno stisnila, da bi se (hitro ali na bregu) ustavila user posted image , tudi prsti so se mi zdeli še za odtenek prekratki user posted image . Tako da jaz sem definitivno za nožno bremzo user posted image . Z njo bo tudi kaj hitro spoznala, da mora pedala vrteti naprej in ne nazaj user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
9.3.2009 19:12:27   
Splišni
Če je kolo vsaj srednje dobro, potem je bremza na balanci dovolj mehka, da jo otrok lahko stsne.

Pri nas se je pokazala za veliko boljo kot na pedalu. Smo imeli obe kolesi. Otrok lahko nastavi pedala v položaj za štart, poleg tega lahko bremza tudi tako, da ima noge dol, kar je pomembno takrat, ko se kaj ustraši in da avtomatično noge dol. Pa pozneje pri kakšnih gozdnih poteh navzdol, ko je že brez pomožnih koleščk, seveda.

Scwin kolesa se meni zdijo absolutno pretežka za otroke. Nimam pojma, zakaj jih tako hvalijo in kupujejo. Meni se zdijo blazno štorasta, težka. Po naših izkušnjah obstajajo veliko boljša otroška kolesa za nižjo ceno.

Jaz bi za 3-letnico kupila tega:

user posted image

http://www.trgoavto.si/index.php?page=izdelek&id=1612&item=103&grp=ostali&sklop=4&target=otroska_kolesa-ostali&media=

Mi smo imeli podobnega v deški izvedbi in je res super kolo.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
9.3.2009 19:24:50   
Splišni
Evo našega 3-letnika na tem kolesu:

user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
10.3.2009 8:24:17   
NEVA-1
Katero kolo kupit, se boste odločili sami, povedat hočem, da na zčetku ne znajo prav poganjat, tudi naša-dva sta vrtela pedalo nazaj, ampak sta v parih dneh osvojila tehniko, imeli smo pa kolo na ročno "bremzo", bremzajo pa tako vsi s čevlji...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
10.3.2009 8:45:51   
potepinček
Naša je stara 6.let, pa na ročno bremzo še vedno zelo težko zabremza (premalo moči v roki), tako , da jaz predlagam nožno bremzo.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
10.3.2009 8:47:35   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: potepinček

Naša je stara 6.let, pa na ročno bremzo še vedno zelo težko zabremza (premalo moči v roki), tako , da jaz predlagam nožno bremzo.


Vsako vsaj srednje dobro kolo ima bremze, prilagojene otroški roki. Je treba malo pogledta in probat.

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
10.3.2009 10:31:45   
NEVA-1
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: potepinček

Naša je stara 6.let, pa na ročno bremzo še vedno zelo težko zabremza (premalo moči v roki), tako , da jaz predlagam nožno bremzo.


Vsako vsaj srednje dobro kolo ima bremze, prilagojene otroški roki. Je treba malo pogledta in probat.


Takoje, pa tudi prilagodit se da, saj jo lahko nastaviš, če je pretrda

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 9:59:39   
PIRANJA
mi zna katera povedat, če obstaja kako kolo 12" ki bi imelo na balanci obe dve bremzici? Je to bolj minus ali plus, ker potem na nožnih pač ni bremzice??

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 10:02:35   
livia
Piranja, kolesa GT imajo obe bremzi na balanci. Imajo jih v Cultu v Logatcu, če pa še kje pa ne vem. So pa ful lušna.
Jaz sem se sicer odločla za Schwinna z nožno bremzo.

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 10:11:41   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

mi zna katera povedat, če obstaja kako kolo 12" ki bi imelo na balanci obe dve bremzici? Je to bolj minus ali plus, ker potem na nožnih pač ni bremzice??


Ja, tole je:

user posted image

http://www.trgoavto.si/index.php?page=izdelek&id=1612&item=103&grp=ostali&sklop=4&target=otroska_kolesa-ostali&media=

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:09:26   
PIRANJA
Livija mi lahko razložiš zakaj si se tako odločila? Kje vidiš prednost nožne? Sem že vedela pa sem pozabila!
Splišni, ali je pri tem kolesu ki si ga nalimala, tudi nožna zavora?

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:10:08   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA
Splišni, ali je pri tem kolesu ki si ga nalimala, tudi nožna zavora?


Ne, prednja in zadnja zavora sta na balanci.

Drugače ti pa lako jaz povem še eno prednost, če ima pedalo za nazaj "prosti tek" (da ni torpedo zavore). Namreč ko otrok speljuje v rahel klanček, lahko pedalo naštima v položaj, da lahko spelje. Pri torpedu se tega ne da.


< Sporočilo je popravil Splišni -- 11.3.2009 12:11:26 >

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:23:37   
PIRANJA
...potem se lahko potolažim, da si naš gavner kar sam pomaga pri speljevanju v klanec, ker se kar porine in zagoni, da kar dih jemljemo. Po kolesu se itak zvira kot na akrobatskem poligonu user posted image . Še vedno iščem argumente zakaj je torpedo priporočjiv? Ker je priporočljiv, dokler se otrok ne navadi kolesariti brez pomožnih koleščkov - vsaj tako so me podučili....

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:30:38   
ninocka
Nas ima bremze na belanci. Jih je kar hitro pogruntal, ampak ustavlja se pa se zmeraj z nogami user posted image
Pa najvecji uzitek mu je nazaj pedala vrtet user posted image .
Mamo pa kolo Repsol Honda.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:34:59   
PIRANJA
Apak je pa pravi kolesar tale tvoj, Splišni! Se mi pa dozdeva, da tole kolo ni 12"? Sem zgrešila? Koliko je bil pa velik tale tvoj 3-letnik na sliki? Me je sam en firbec, ne mi zamerit!user posted image

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:37:16   
PIRANJA
Ninocka sej v tem je čar, ker ta stari kompliciramo, zgori al spodi, mali pa udarijo uno varianto, čimprej zdrajsajmo čevlje, da se bodo imeli ta stari še kej za mentuser posted image

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:44:26   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

Apak je pa pravi kolesar tale tvoj, Splišni! Se mi pa dozdeva, da tole kolo ni 12"? Sem zgrešila? Koliko je bil pa velik tale tvoj 3-letnik na sliki? Me je sam en firbec, ne mi zamerit!user posted image


Je, je, 12-colsko kolo, podobno  kot uno na sliki dekliško, samo da je deško. Takrat je bilo Esperia, zdaj so to kolesa Mascote, so nekaj firmo bekslali.
Star je pa otrok dobra 3 leta na tej sliki. Koliko je bil velik, pa res nimam pojma.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 11.3.2009 12:48:48 >

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:47:34   
Splišni
No, zdaj sem videla, da niti Mascotte niso več, ampak Hurikane. Po moje je naslednjik tega našega kole zdaj takle:

user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:50:48   
Splišni
Evo, naslednjega smo imeli pa potem 16-colskega takega:

user posted image

To je tudi iz Trgoavta in je tudi ful super kolo.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
11.3.2009 12:57:44   
Splišni
Zdaj se nam pa ravno obeta nakup tega, a je pa že 20-colski:

user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
12.3.2009 8:25:38   
Shorty_
splišni samo ena opomba glede schwina obstajajo ALU ogrodja ki so za 20€ dražja ampak neprimerno lažja.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
12.3.2009 8:34:15   
PIRANJA
se mi zdi, da smo izgubili rdečo nit, vprašanje je bilo zastavljeno kolo na ročno bremzo ali torpedo..

Se mi pa še bolj zdi, da ALU ogrodje res obstaja, vendar ne za te 12" kolesa. Ko smo ga mi iskali, pa se moj kar dosti angažira okrog koles, ga žal nismo dobili.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kolo na ročno bremzo ali torpedo
12.3.2009 10:38:47   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

se mi zdi, da smo izgubili rdečo nit, vprašanje je bilo zastavljeno kolo na ročno bremzo ali torpedo..

Se mi pa še bolj zdi, da ALU ogrodje res obstaja, vendar ne za te 12" kolesa. Ko smo ga mi iskali, pa se moj kar dosti angažira okrog koles, ga žal nismo dobili.


Ja, O.K., jaz pač rada povem svoje izkušnje, ker smo se fajn zaj... glede 1. in 2. kolesa in bi pač rada pomagala, da se ne bi še kdo.

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?