|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 19:32:30   
andrej77
Z mojo drago user posted image načrtujeva malo v naprej in prišla do zaključka, da bi user posted image dala krstit. saj ko bo otrok zrasel, bo itak sam odločal o tem, ali bo vero prakticiral, ali ne.. pač od njegovega prepričanja odvisno...
pojavlja pa se "problem", ker ne veva, ali cerkev (RKC) postavlja kakšne pogoje, glede vere ali nevere starševuser posted image ... namreč moja user posted image je sicer krščena, nima pa ostalih zakramentov, jaz pa sploh nimam nič... ali lahko komplicirajo?

mogoče kakšne izkušnje?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 19:34:22   
srki
Kolikor jaz vem, morata imeti oba vse zakramente, prav tako tudi botri. Samo to je bolj tako-rekla - kazala.


(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 19:44:16   
puppa


Eh... to je čist odvisno od duhovnika.
Ponavadi ne komplicirajo za krst. Edino boter mora imeti zakramente... sam ne vem a vse. Pozanimaj se pri duhovniku, on ti bo najbolje povedal.
Če ba po preveč moril... pa pojdita še do kakšnega župnika. So VELIKE razlike med enimi in drugimi. Tako da...

IZVIRNO SPOROČILO: andrej77

Z mojo drago user posted image načrtujeva malo v naprej in prišla do zaključka, da bi user posted image dala krstit. saj ko bo otrok zrasel, bo itak sam odločal o tem, ali bo vero prakticiral, ali ne.. pač od njegovega prepričanja odvisno...
pojavlja pa se "problem", ker ne veva, ali cerkev (RKC) postavlja kakšne pogoje, glede vere ali nevere starševuser posted image ... namreč moja user posted image je sicer krščena, nima pa ostalih zakramentov, jaz pa sploh nimam nič... ali lahko komplicirajo?

mogoče kakšne izkušnje?user posted image


(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 20:04:10   
*Uršula*
pri nama je pa tako: jaz imam vse zakramente mož pa samo krst pa sva hčerko brez problema krstila.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 20:09:19   
Anonimen
Ne rabita imet oba zakramentov. Glavno je da jih ima boter. Je pa res različno od župnjije do župnjije. Moja prijateljica je krstila sina pa njen fant nima niti krsta.

(odgovor članu *Uršula*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 20:27:41   
srki
Ja, očitno je res odvisno samo še od župnikov.

Samo ne razumem, zakaj starši ne rabijo vseh zakramentov, botri pa?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 20:43:20   
koala
Emmm nekaj ne razumem, zakaj otroka krstiti, če nista verna? Zaradi obreda?Daril? Starih strašev?user posted image user posted image user posted image
Meni je to mimo, ker se od staršev pričakuje, da bosta otroka v primeru da ga data krstiti tudi vzgajata v krščanskem duhu in če tega ne prakticirate res ne vem zakaj bi otroka kstila?
Saj je lahko tud kasneje krščen če tako želi.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 20:46:09   
Anonimen
mojo drago načrtujeva malo v naprej in prišla do zaključka, da bi dala krstit. saj ko bo otrok zrasel, bo itak sam odločal o tem, ali bo vero prakticiral, ali ne.. pač od njegovega prepričanja odvisno...


Pa saj se tudi krsti lahko kasneje. Brez veze zdaj nekaj na silo, če nimata pojma o pojmu.

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 20:48:22   
Anonimen
Ne rabita imet oba zakramentov. Glavno je da jih ima boter. Je pa res različno od župnjije do župnjije. Moja prijateljica je krstila sina pa njen fant nima niti krsta.


Tudi jaz imam takšne info.

Mi pa ni jasno, zakaj ga želitav krstiti? Dopuščata pa že sedaj možnost, da bo imel svoja prepričanja, ko odraste?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 21:03:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Ja, očitno je res odvisno samo še od župnikov.

Samo ne razumem, zakaj starši ne rabijo vseh zakramentov, botri pa?


Eden starš jih rabi pomoje. Ker pri krstu naj bi "obljubil" da boš otroka vzgajal v krščanski veri. Boter pa zato, ker naj bi v primeru smrti on skrbel za otroka, drugače pa naj bi staršema pomagal pri krščanski vzgoji otroka kateremu boter je. In meni je tud totalno mimo dat krstit otroka če sploh nimaš pojma o veri in otroku nimaš namena predstavit vere.
Dejstvo je da se je kot odrasel lažje krstit če želiš kot pa izpisat iz registra kristjanov.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 21:28:31   
andrej77
veste... sem prebral vse, kar ste do sedaj napisale na temo krst otroka da ali ne, tako da se vam ni treba ponavljat... al pa, če seveda želite

razlog zakaj krst, imava midva z user posted image to željo, je zelo močan in zelo oseben in ga ne mislim razlagati tukaj, ker se tiče samo naju dveh, ali če čes nas treh.. in verjemi, da ni ničesar, kar si ti naštela.. razlog ni obred kot tak, niso darila, ki jih sploh ne pričakujemo, ker bo pri obredu verjetno prisotnih samo 5 ljudi, zraven ne bo nobenih staršev, starih staršev... tako da to tudi njihove želje (v bistvu jih nisva nikoli o tem vprašala, pri meni doma pa je to sploh tabu tema)..

zakaj pa misliš, da ga ne bova mogla vzgajali v t.i. krščanskem duhu? ker se pri mizi ne bo vsakič molilo? koliko vas, "pravovernih" kristjanov to počne? jih poznam veliko, imajo vse zakramente pa v hiši, kjer živijo nimajo niti enega križa, ne molijo pred jedjo, ne hodijo v cerkev ... sam nisem bil nikoli krščen, v cerkvi sem bil dvakrat v življenju, pa se kljub temu držim "10 božjih zapovedi" začenši z "Ne laži"... za to mi ni bilo treba biti krščen... ali pa če bi bil .. da nisem je pač odločitev mojih staršev (verjetno pod vplivom svojih staršev)... in jaz jo spoštujem

in čeprav nisem krščen v nekaj verujem...



(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 21:34:12   
andrej77
@karin24 & Mič RR:

HVALA ZA ODGOVOR

user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 23:11:29   
Olivija
Našo ta mlajšo je krstil vojaški kaplan, ki po najinih izkušnjah najmanj "komplicira" in še zelo lep obred je pripravil v vojaški kapelici. Pri ta prvi, ki je bila krščena v cerkvi,  je šlo vse nekako hitro mimo ...

In verjetno res ne postavljajo pogojev glede staršev, ker smisel naj bi bil v tem, da se "odreši" otroka - vsaj tako je nama župnik razložil.

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
15.8.2007 23:42:57   
m76
Tole se mi zdi hudo neresno razmišljanje o zakramentih,( pa ne zameri, ne mislim nič slabega) pravzaprav o veri nasploh.  Verjamem da imata razloge za krst, kateri se vama zdijo dobri, samo sveti zakramenti niso kar nekaj tko... na lahko. So obveza in vsak kristjan jih naj bi spoštoval. (pravim naj bi jih....)  Upam da ti bo tole spodaj kaj bolj razsvetlilo pogled na zadevo. Več pa na :  http://www.kapitelj.com/index.html
 
 
224. Kaj so zakramenti in kateri so?
         Zakramenti so učinkovita znamenja milosti, ki jih je postavil Kristus ter jih izročil Cerkvi. Po njih se nam podeljuje božje življenje. Zakramentov je sedem: krst, birma, evharistija, pokora, bolniško maziljenje, sveti red in zakon.
225. V kakšnem odnosu so zakramenti do Kristusa?
         Skrivnosti Kristusovega življenja so temelji tistega, kar odtlej Kristus po služabnikih svoje Cerkve deli v zakramentih.
"Kar je bilo na našem Zveličarju vidnega, je prešlo v zakramente" (sveti Leon Veliki).
user posted image
226. Kakšno je razmerje med zakramenti in Cerkvijo?
         Kristus je zakramente zaupal svoji Cerkvi. Ti so "zakramenti Cerkve" v dvojnem pomenu: so "po njej", ker so dejanja Cerkve, ki je zakrament Kristusovega delovanja. So "zanjo", kolikor gradijo Cerkev.
227. Kaj je zakramentalno neizbrisno znamenje?
         Neizbrisno znamenje je duhovni pečat, ki ga podelijo zakramenti krsta, birme in svetega reda. Je obljuba in jamstvo božjega varstva. V moči tega pečata je kristjan upodobljen po Kristusu, na različen način deležen njegovega duhovništva in pripada Cerkvi v skladu z različnimi stanovi in vlogami. Kristjan je torej posvečen za bogočastje in služenje Cerkvi. Ker je ta pečat neizbrisen, prejmemo zakramente, ki ga vtisnejo, samo enkrat v življenju.
228. Kakšen je odnos zakramentov do vere?
         Zakramenti vero ne le predpostavljajo, ampak jo z besedami in obredi tudi hranijo, krepijo in izražajo. Kadar Cerkev obhaja zakramente, izpoveduje od apostolov prejeto vero. Zato velja stari rek: "lex orandi, lex credendi", to je: Cerkev veruje tako, kakor moli.
229. Zakaj so zakramenti učinkoviti?
         Zakramenti delujejo ex opere operato ("iz samega dejstva, da je dejanje izvršeno"). Kajti Kristus sam deluje v njih in posreduje milost, ki jo označujejo, neodvisno od osebne svetosti delivca. Vendar so sadovi zakramentov odvisni tudi od pripravljenosti prejemnika.
230. Zakaj so zakramenti potrebni za zveličanje?
         Zakramenti so vernim potrebni za zveličanje, tudi če vsi zakramenti niso podeljeni vsakemu posameznemu verniku. Podeljujejo namreč zakramentalne milosti, odpuščanje grehov, božje posinovljenje, upodabljanje po Kristusu Gospodu in pripadnost Cerkvi. Sveti Duh ozdravlja in preoblikuje tiste, ki jih prejmejo.
231. Kaj je zakramentalna milost?
         Zakramentalna milost je milost Svetega Duha, ki jo podarja Kristus in je lastna vsakemu zakramentu. Ta milost podpira verujočega na njegovi poti svetosti in s tem pomaga tudi Cerkvi pri njeni rasti v ljubezni in pričevanju.
232. Kakšen je odnos med zakramenti Cerkve in večnim življenjem?
         V zakramentih je Cerkev že deležna večnega življenja, ko "pričakuje, da se bo uresničilo blaženo upanje in razodelo veličastvo našega velikega Boga in odrešenika Jezusa Kristusa" (Tit 2,13).
 
 
ZAKRAMENT KRSTA
(na zakramente)
 252. Kako se imenuje prvi zakrament uvajanja v krščanstvo?
          Imenuje se predvsem krst, in sicer po osrednjem obredu, s katerim ga podeljujemo: krstiti (grško "baptizein") pomeni "potopiti" v vodi. Krščenec je potopljen v Kristusovo smrt in vstane skupaj z njim kot "nova stvar" (2 Kor 5,7). Imenuje se tudi "kopel prerojenja in prenovljenja po Svetem Duhu" (Tit 3,5) ali "razsvetljenje", ker krščeni postanejo "otroci luči" (Ef 5,8).
253. Katere so predpodobe krsta v Stari zavezi?
          V Stari zavezi so razne predpodobe krsta: voda kot vir življenja in smrti; Noetova ladja, ki rešuje po vodi; prehod prek Rdečega morja, ki osvobaja Izraela iz egiptovske sužnosti; prehod čez Jordan, s katerim Izrael stopi v obljubljeno deželo kot podobo večnega življenja.
254. Kdo dopolni te predpodobe?
         Dopolni jih Jezus Kristus. V začetku svojega javnega delovanja se dá krstiti Janezu Krstniku v Jordanu. Na križu iz njegove prebodene strani pritečeta kri in voda, podobi krsta in evharistije. Po vstajenju zaupa apostolom poslanstvo: "Pojdite in naredite vse narode za moje učence. Krščujte jih v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha" (Mt 28,19-20).
255. Od kdaj in komu Cerkev podeljuje krst?
          Od binkoštnega dne dalje Cerkev podeljuje krst vsem, ki verujejo v Jezusa Kristusa.
256. V čem je bistveni obred krsta?
          Bistveni obred krsta je potopitev kandidata v vodo ali oblitje njegove glave z vodo med klicanjem imena Očeta in Sina in Svetega Duha.
257. Kdo more prejeti krst?
         Krst more prejeti vsaka oseba, ki še ni krščena.
258. Zakaj Cerkev krščuje otroke?
          Zato, ker se otroci rodijo z izvirnim grehom, potrebujejo krst, da bi bili osvobojeni moči zla in prestavljeni v kraljestvo svobode božjih otrok.
259. Kaj se zahteva od krščenca?
         Od vsakega krščenca se zahteva izpoved vere, ki jo pri krstu odraslih izreče on osebno, pri krstu otrok pa starši in Cerkev. Tudi boter in botra ter celotna cerkvena skupnost nosijo del odgovornosti pri pripravi na krst (katehumenat) kakor tudi pri razvijanju vere in krstne milosti.
260. Kdo sme krščevati?
         Redna delivca krsta sta škof in duhovnik, v latinski Cerkvi tudi diakon. V potrebi more krstiti vsak človek, če le ima namen storiti to, kar dela Cerkev. Glavo kandidata oblije z vodo in izreka trinitaričen krstni obrazec: "Jaz te krstim v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha."
261. Ali je krst potreben za zveličanje?
Krst je potreben za zveličanje tistim, ki jim je bil evangelij oznanjen in so imeli možnost prositi za zakrament.
262. Ali se je mogoče zveličati brez krsta?
          Ker je Kristus umrl za zveličanje vseh, se morejo zveličati tudi brez krsta tisti, ki umrejo zaradi vere (krst krvi), katehumeni in vsi, ki ob nagibanju milosti, ne da bi poznali Kristusa in Cerkev, iskreno iščejo Boga in si prizadevajo za izpolnjevanje njegove volje (krst želja). Otroke, ki umrjejo brez krsta, Cerkev v svojem bogoslužju zaupa božjemu usmiljenju.
263. Katere učinke ima krst?
         Krst odpusti izvirni greh in vse osebne grehe kakor tudi kazni za greh. Daje delež pri troedinem božjem življenju s posvečujočo milostjo, z milostjo opravičenja, ki krščenega včleni v Kristusa in v njegovo Cerkev. Daje delež pri Kristusovem duhovništvu in sestavlja temelj občestva z vsemi kristjani. Podeli božje kreposti in darove Svetega Duha. Krščeni za vedno pripada Kristusu, ker je zapečaten s Kristusovim neizbrisnim znamenjem (character).
264. Kakšen pomen ima krščansko ime, ki ga prejmemo pri krstu?
          Ime je pomembno, ker Bog vsakogar pozna po njegovem imenu, se pravi v njegovi edinstvenosti. Kristjan pri krstu prejme svoje ime v Cerkvi. To naj bo vsekakor ime svetnika, ki daje krščenemu zgled svetosti in mu zagotavlja svojo priprošnjo pri Bogu.

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
16.8.2007 8:29:33   
Colt
Dandanes si veliko ljudi predstavlja svete zakramente kot nekakšno ponudbo v ''top shop'' sistemu. (vsi prisotni izvzeti, pišem nasplošno). Vendar temu ni tako oz je takšen pristop praktično metanje časa in denarja stran. Zakramenti so neskončno mnogo več.

G

< Sporočilo je popravil Colt -- 16.8.2007 8:41:30 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu m76)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
16.8.2007 11:03:32   
LIDJOČKA
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Dandanes si veliko ljudi predstavlja svete zakramente kot nekakšno ponudbo v ''top shop'' sistemu. (vsi prisotni izvzeti, pišem nasplošno). Vendar temu ni tako oz je takšen pristop praktično metanje časa in denarja stran. Zakramenti so neskončno mnogo več.

G


user posted image user posted image  Le tega se vse premalo ljudi zaveda, na user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
16.8.2007 13:37:04   
_andreja_
vama ni potebno imeti nobenih zakramentov, edini ki mor aimeti zakramente je boter, vidva pa sta lahko oba verna...lahko pa počakata .... namreč otroke krstijo praviloma do 4 leta po tem tudi dohovnik praviloma več otrok ne krščuje ampak jih  misil da v 1. in 2. razredu (to nevem točno kdaj) h verouu da obiskuje otrok skupaj z drugimi otroci verouk da dobi otrok sam določeno podlago in če se sam želi dati krstiti...tako nekak...

...aja tudi če starši otroka nočejo vpisati h verouku kasneje pa to nap. boter želi ga lahko boter vpiše in otrokov boter skrbi za verouk...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
16.8.2007 13:37:45   
_andreja_
mal je čudno napisano, se opravičujem, in upam da bote razumeli...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
16.8.2007 15:09:21   
s.
Jaz bom kmalu botra, pa moram imeti vse zakramente. Poznam pa ljudi, ki nimajo nič od tega, pa so tudi bili botri.
Jaz bi mogla prinest celo potrdilo o vseh zakramentih, pa sta se župnika pogovorila kar po telefonu ( botra sem v drugi fari in si je župnik umislil potrdilo).
Mislim, da je povsod drugače.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
16.8.2007 22:37:55   
andrej77
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Našo ta mlajšo je krstil vojaški kaplan, ki po najinih izkušnjah najmanj "komplicira" in še zelo lep obred je pripravil v vojaški kapelici. Pri ta prvi, ki je bila krščena v cerkvi,  je šlo vse nekako hitro mimo ...

In verjetno res ne postavljajo pogojev glede staršev, ker smisel naj bi bil v tem, da se "odreši" otroka - vsaj tako je nama župnik razložil.



ej hvala za idejo... po novem imamo tudi v naši službi službenega duhovnika, tako, da mu verjetno (vsaj upam) ne bo odveč ...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
17.8.2007 12:50:24   
Dejča
Samo v vednost - Ne laži ni ena od 10 božjih zapovedi. Res pa ne vem, zakaj so jo izpustili user posted image . A potem jih ne bi bilo le 10 user posted image .
Glede krsta pa le tole - se mi zdi, da je postal nekako moderen in starši kar vsepovprek dajejo otroke krstiti. Midva naše nisva dala, ker ne verjamem v te stvari (pa čeprav imam zakramente), če bo pa sama želela obiskovati verouk in sprejeti zakramente, ji pa ne bomo preprečevali.

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
17.8.2007 12:58:38   
digi
Naš ni krščen, jaz imam krst, obhajilo in birmo, ni bilo blema, sicer pa če se lahko ženijo kristjan in nekristjan cerkeveno, zakaj bi bili problemi okrog krsta otroka. Je pa bil pri nas problem, ker se je hotel še naš dat zravn krstit- pa ni šlo, bi moral hodit celo leto k nekemu kao verouku..... To pa je kao po novem, ker pred 4-imi leti se je od njegove sodelavke dedc dal tud krstit, ko so krstili njunega sina, pa ni bilo problema.... Če pa kateri župnik kaj komplicira, pa greš k drugemu- mi smo tud tko naredili, samo zato, ker nam prvi ni bil všeč, ker se je kar vsilil.....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
17.8.2007 13:09:40   
Anonimen
Odvisno od mesta do mesta. Pri nas bolj komplicirajo, če starša nista poročena. Ampak se vse da urediti oz. dogovoriti.

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
17.8.2007 13:10:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: digi

Če pa kateri župnik kaj komplicira, pa greš k drugemu


No, al pa tako. Saj jih je en kup.

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: krst-ali cerkev postavlja kakšne pogoje?
17.8.2007 22:39:14   
m76
IZVIRNO SPOROČILO: Dejča

Samo v vednost - Ne laži ni ena od 10 božjih zapovedi. Res pa ne vem, zakaj so jo izpustili user posted image . A potem jih ne bi bilo le 10 user posted image .
Glede krsta pa le tole - se mi zdi, da je postal nekako moderen in starši kar vsepovprek dajejo otroke krstiti. Midva naše nisva dala, ker ne verjamem v te stvari (pa čeprav imam zakramente), če bo pa sama želela obiskovati verouk in sprejeti zakramente, ji pa ne bomo preprečevali.



10 Božjih zapovedi
1. Veruj v enega Boga: Imeti moramo samo enega Boga in tisti mora biti pravi. Razni lokali, maliki ali karkoli podobnega ne sme postati naš Bog. Ne sme nadomestit Njega, ki se je nekoč žrtvoval za nas, nas ustvaril, rešil in nas posvečuje.

2. Ne skruni Božjega imena: Kako bi bilo, če bi imeli Boga samo v določenih situacijah. Samo tedaj, ko ga potrebujemo in nekaj zahtevamo od njega. V nasprotnem primeru, ko smo pa veseli, zadovoljni in nam nič ne manjka pa bi nanj enostavno pozabili? Pa bi On na nas tudi?

3. Posvečuj Gospodov dan: Nedelja, čas ko si moramo vzeti čas zanj. Moramo se notranje umirit in se pripravit na srečanje z njim v svetišču.

4. Spoštuj očeta in mater, da Boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji: Velikokrat nas starši » ne razumejo « oz. nas » nočejo razumeti «, ampak tako se nam samo zdi. Spoštovati moramo njihovo prizadevanje in njihov trud, ki ga nam posvečajo.

5. Ne kradi: Vsaka storjena situacija mora biti premišljena. Vsaka izgovorjena beseda mora biti premišljena. Zgodi se pa tudi, da karkoli prehitro storimo, prehitro kaj izrečemo in na takšen način izrabimo zaupanje drugih, jih na nek način ukrademo ter se okoristimo na njihov račun.

6. Ne nečistuj: Spoštovati in ceniti moramo svoje telo. Svoje telo negujemo, skrbimo zanj in se zato tudi trudimo, da ga na izpostavljamo umazanim dejanjem. Tudi v mislih si prizadevamo, da ne bi o spolnosti razmišljali pokvarjeno. Izogibamo se umazanim, ničvrednim, poniževalnim revijam, filmom in besedam.

7. Ne ubijaj: Ubijamo lahko z besedo, dejanji, ki so nepremišljeni in napak storjeni. Ponovno smo mi tisti, ki » naj « bi se okoristili na račun drugih, a to prvo veselje ne traja dolgo... Spoznati moramo krivdo... Spoznati moramo, da smo krivi za nekaj kar smo storili.

8. Ne pričaj po krivem: Kako bi se počutili, če bi kar govorili drug čez drugega česar se spomnimo? Prepričanje mora ostati in prepričati se moramo, da bo vsaka izgovorjena beseda premišljena in resnična. Izogibajmo se lažem.

9. Ne želi svojega bližnjega žene: Vsak si gradi svoje življenje in tudi odnos s svojim bližnjim. Truditi se moramo, da nismo prijatelju nevoščljivi za njegovega prijatelja. Vsak ima svoje prijatelje in ponosen mora biti nanje. Prav tako naj bi privoščili, da imajo Nasi prijatelji tako dobre fante in punce.

10. Ne želi svojega bližnjega blaga: Koliko krat sem že pomislil, da bi tudi jaz imel tak avto, računalnik, mobitel, obleko, ... kot jo ima moj prijatelj? Bodimo ponosni na svojo lastnino in privoščimo prijateljem tisto kar imajo oni
 

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?