|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krstni boter ali botra...
5.4.2006 14:06:30   
Mateja82
Poleti imava namen krstiti najino malo user posted image pa me zanima naslednje:

- je običaj da imajo punčke botro, fantki pa botra ,ali je morda vseeno? ( moja mama  namreč trdi da morajo punčke imeti obvezno botro)user posted image

- sta lahko tudi dva botra/ botri?

- koliko mora biti stara oseba da lahko postane boter/botra. Sva namreč premišljevala, da bi imela dva botra in eden on njiu bi naj bila mlajša punčka kot nekakšna sobotra. Glavni bi seveda še vedno bil boter.

....Upam da nisem vsega preveč zakomplicirala  user posted image

Hvala za pomoč!!!!!!user posted image

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krstni boter ali botra...
5.4.2006 14:43:56   
MAREC06
Hojla!

Moj sinko je imel dve botri, ker sta pač obe imeli željo to postati, pa da ni bilo zamere, smo tako uredili.
Boter mora biti polnoletna oseba in imeti mora zakramente. 


(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krstni boter ali botra...
5.4.2006 14:48:49   
mojamura
boter ni nujno da je polnoletna oseba. saj sem jaz bila botra pri 15-ih. moraš pa imeti vse zakramente.
moj sinko bo imel botro.

tako da ni frke

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krstni boter ali botra...
5.4.2006 14:56:00   
Anonimen
Jst ne vem kakšne navade so drugje, ampak na našem koncu ima otrok 2 botra/botrici. Oz. še najraje je par. Boter in botrica. Če sta pa istega spola, pa tudi noben ne komplicira.

Pa še to: boter/botrica je namenjen temu, da prevzame skrb za vzgojo otroka če se stršem kaj zgodi oz. da pomaga pri vzgoji tega otroka.

Meni je moja krščenka kot moj otrok. Če bi bilo treba bi priskočila na pomoč tako ali drugače. Pa ne z darili, obdaritvami ampak tako, ko te otrok rabi, ko rabi bližino in nekoga, ki ga ima rad brezpogojno...no p nio tako samo zato, ker je moja krščenka ampak tud zato ker je naša in jo imam tudi in predvsem zato rada. Meni je njena mama - moja botra - bila nekaj takega kot druga mama. Še danes se ji lahko z mirnim srcem kaj potožim in pojamram. In to je zame boter - človek na katerega se lahko zaneseš. Če imaš pa še finančno kaj od njega je pa sam dodaten plus.user posted image

(odgovor članu MAREC06)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krstni boter ali botra...
5.4.2006 15:03:12   
Alina
Hojla!

Pogoji starosti so čisto odvisni od kraja. Pri nas vem, da zelo komplicirajo. Boter podpiše izjavo, da je polnoleten, da ima zakramente,da ne živi v izvenzakonski skupnosti,...

Jaz sem želela, da bi moj otrok imel dva botra (strica)pa je župnik zatežil, da kako bo pa to izgledalo, ker pač Štajerska nima te navade, OČITNO!!! Sem bila jezna, da je kar pihalo od mene.

Glede spola pa ni važno. Jaz vem, da če bo drugi otrok punčka, boter moj brat, saj sem mu pri prvem, zaradi župnika morala povedati, da ne more biti.


Daj otroka krstit tam, kjer ti ne bodo komplicirali, saj lahko sama izbereš. Meni je še zdaj žal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krstni boter ali botra...
5.4.2006 15:22:11   
deily
 
Mi smo naredili tako:

fant je izbral za botra svojega najboljšega prijatelja
jaz pa za botro svojo najboljšo prijateljico

To bi naredila še enkrat



_____________________________

Deily @ Nateja @ Natisa

27.4.2005- DAN, KO ME JE RAZVESELILA HČERKICA NATEJA
21.3.2010- DAN, KO JE NATEJA DOBILA SESTRICO NATISO

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krstni boter ali botra...
5.4.2006 17:25:47   
koala
Kdo bo boter tvojemu otroku izbereš ti oz. vidva, spol ne igra vloge. Mislim le, da mora imeti zakramente. Pa ne vse moja sestra ni poročena pa je botra dvema otrokoma.

Se pa strinjam z pikec, zame je biti boter več okt tista dva ali tri darila na leto. Pomembno je da se lahko otrok zanese nate, pa tudi starši da najdejo oporo, če jo potrebujejo.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu deily)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krstni boter ali botra...
5.4.2006 18:03:10   
lelaval
Ne vem, kje si to slišala. Jaz imam fantka in punčko in vsak imata svojo botro. Najmlajša pa bo na mojo željo imela botra in botro. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krstni boter ali botra...
5.4.2006 18:12:22   
Mateja82
hvala za vaše odgovoreuser posted image  !!!!
no ja potem z mladoletnico že nič ne bo, ker še nima vseh zakramentov. Bo pač potrebno drugo poiskat.

No ja bomo že nekako skombinirali s temi botri. Moj  user posted image si vsekakor želi, da bi bil boter njegov brat, in mu je to tudi  že omenil. Mislim da bo dober boter ampak jaz bi vseeno rajši in bi mi pomenilo zelo veliko da bi imela še botro, ki bi znala poskrbeti tudi za dušo in znala kot ženska pomagati deklici in ji stati ob strani kadar bo to potrebno. Pomembno pa se mi zdi  da ni gromozanske razlike v letih med krščencem in botro. Jaz sem imela botro ki je vsaj 40 let starejša od mene in z njo nisem imela prav nič skupnega in ne predstavljam si da bi jo kdaj prosila za pomoč kaj šele zaupala in prosila za nasvetuser posted image  


(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krstni boter ali botra...
6.4.2006 19:38:03   
Anonimen
Naš Max ima 2 botrici. Mojo sestro in od moža sestrično.  Boter mora imeti opravljeno ali birmo ali konfirmacijo.

Boter naj bo tisti, ki ima vsaj približno enako mnenje o vzgoji otroka kot ti. Namen boterstva je v tem, da če se staršem kaj zgodi, vzgojo prevzamejo botri.

(odgovor članu Mateja82)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krstni boter ali botra...
7.4.2006 10:09:56   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: pikec0
Pa še to: boter/botrica je namenjen temu, da prevzame skrb za vzgojo otroka če se stršem kaj zgodi oz. da pomaga pri vzgoji tega otroka.

IZVIRNO SPOROČILO: URSKA
Boter naj bo tisti, ki ima vsaj približno enako mnenje o vzgoji otroka kot ti. Namen boterstva je v tem, da če se staršem kaj zgodi, vzgojo prevzamejo botri.


Pred krstom je priprava na krst za starše in botre, ki seveda ni obvezna. Zato tudi razlage po domače. Če se staršem kaj zgodi je to stvar skrbništva in nima prave povezave z botrstvom.

Boter s svojim krščanskim življenjem daje krščencu/birmancu vzgled za življenje v veri, pomaga v vzgoji vere, pomaga mu v rasti vere in moli zanj.

To je naloga botra. Ker je boter v veri in ne boter v trgovini. Lepo je in prav, da mu je kščenec/birmanec blizu in da mu pomaga, vendar je to zajeto v krščanskem življenju, ki obsega še kaj več.

Zato "mora" boter imeti zakramente. Kako bo kazal in pomagal na poti vere, če je še sam nima in je samo kupil kolo ali motor? To ni boter. In "moderni" bi radi take botre - dedke mraze. In nikakor ne razumejo zakaj bi moral biti boter cerkveno poročen. Ni nujno ampak je pa slab vzgled krščanskega življenja in zato "ni primeren". Ja kako bo vzgled v veri, če sam ne jemlje resno zakramentov. Torej "pravila" niso muha duhovnikov ampak izhajajo iz same vsebine botrstva.

Je pa res. Zakaj bi imeli dobrega botra, če ste sami prepričani da je marsikateri zakrament odveč. In smo na začetku. Zakaj že želite krst/birmo?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krstni boter ali botra...
9.4.2006 20:37:36   
XXYY
Živjo!

Za krstnega botra gre lahko katerikoli, ki ima vse 3 zakramente. Star naj bi bil najmanj 16 let. Lahko je neporočen in obvezno ne sme imeti otrok in ne sme živeti skupaj s partnerjem, če pa je poročen mora pa imeti baje crkveno poroko (to velja tudi za BIRMANSKEGA BOTRA). Tako velja za našo župnijo. To sem izvedela pred 1 mesecem, ko sem šla vprašat koliko mora biti star boter ali botra za krst. Za birmo pa moraš biti polnoleten boter ali botra (ni mi jasno zakaj glih mora biti polnoleten).

Ni važno ali sta 2 botra in 2 botri ali samo po eden. Pri nas to ni ovire.

Lep krst vam želim.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krstni boter ali botra...
13.4.2006 10:59:50   
Anonimen
Naša ima dve botri. Sicer je pri nas navada, da ima otrok botra in botro, ki nadomeščata starše.

Na Štajerskem je navada, da je en boter, njegova žena pa botrca.

Najboljš, da vprašaš župnika. Pri nas nič ne komplicirajo in so ful veseli vsakega otroka, ki ga krstijo.

(odgovor članu Mateja82)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krstni boter ali botra...
16.4.2006 16:16:41   
Ceca
Moj sin David je imel botra.

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?