|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   laktozna intoleranca
15.5.2007 20:40:16   
mala maja
sicer ne gre za lergijo, vseeno pa ne smemo mleka in mlečnih izdelkovuser posted image user posted image

Našemu tamelemu so jo danes potrdiliuser posted image .

Sedaj smo na dieti brez mleka. Trenutno lahko uživa samo sojino mleko in sojine izdelke (3 mesece), potlej bodo pa videli kako naprej.

Koliko vas je tukaj s tako diagnozo?  Kašne težave ste imeli?
 
Trenutno sem čist zbegana. Naš je imela samo drisko(od enega leta naprej-ko sva začela uživati vso hrano), sicer pa če pomislim da smo še kar dobro prišli skozi ker so prvo mislili da gre za celiakijo. 
Kje kupujete sojino mleko ( user posted image  v Tušu je 2€ 1 litr) in sploh katerega (tam na polici je bilo ene 8 različnih proizvodov user posted image ) in tistega ki sem kupila je user posted image

Danes je bila na Pek tudi ena malčica, ki je brez težav po enem letu od diagnoze in seveda diete. Baje da je lahko samo začasno, lahko pa traja celo življenje.user posted image
 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: laktozna intoleranca
16.5.2007 8:48:37   
Sibil_
Jaz jo imam tudi.user posted image
Kot prvo-ni treba črtat vseh mlečnih izdelkov ampak samo tiste, ki imajo še laktozo.Kjer je že predelana ni težav (npr. določeni siri, jogurti itd.).
Laktozna intoleranca je v bistvu pomanjakanje encima laktaze.To je trajno, lahko pa je v blagi obliki-kar pomeni, da dobiš drisko po celem litru mleka, po dveh deci pa ne.
Dobi se pa ta encim v tabletah in ga pač zaužiješ-ampak pri nas so komajda vedeli da to obstaja.In se pri nas ne da dobit.V tujini pa ja.user posted image
Je pa nekaj dobrega-če piješ mleko sicer dobiš drisko, ampak ti ne pusti nobenih drugih posledic, tako da ni neka tragika tudi če se pregrešiš.KAr pa pri celiakiji ni tako, ker se ti črevesje pri prekrških uničuje.

Če še kaj rabiš piši z.s., sem kar informirana.

LP,
Sibil



_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: laktozna intoleranca
16.5.2007 15:07:40   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: sibil
Kot prvo-ni treba črtat vseh mlečnih izdelkov ampak samo tiste, ki imajo še laktozo.Kjer je že predelana ni težav (npr. določeni siri, jogurti itd.).


sibil meni so rekli vse črtati za 3 mesece, potlej pa bomo začeli z raznimi nadomstki in mlečnimi izdelki, ki so predelani in brez laktoze.

kakor jaz zastopim je to kar huda zadeva. vsaj kar sem danes zvedela pri pediatru. Res je da ima lahko trenutno samo drisko in kakšen izpuščaj ter včasih boleičen v trebuhu, ampak pravi da če se diete ne držiš imaš lahko posledice kasneje v življenju in da naj ne jemlejmo bolezen z mislijo "saj nič hudega če se pregreši"

Dames sem kupila riževo mleko in je ta trgovinski tud user posted image  tko da moram soseda vprašat kje je dobil aparat za kuhanje riževega mleka, ker un je pa njami. Men se je zdel kot da ni razlike med kravjim.user posted image user posted image

Glede tablet sem pa jaz brala, da jih moraš jesti ker ti primankuje kalcijauser posted image  ni pa mi noben nič omenil.


(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: laktozna intoleranca
16.5.2007 20:01:58   
lysa
Sir cheddar nima laktoze. Drugače pa namesto riževega ali sojinega mleka poskusi z mandljevim. V Mercatorju so imeli celo mandljevo mleko v prahu (cenovno ugodneje). Po okusu tudi ni kaj prida, ampak s kakšnim medom bi mogoče bila zadeva bolj pitna. Mandljevemu mleku tudi ni potrebno dodajati kalcija, ker ga že naravno vsebuje. Druga možnost je pa kokosovo mleko (najcenejša varianta), katerega lahko pripraviš kar doma (225 g kokosove moke in 450 ml vrele vode - 30 sekund mešaš v multipraktiku; pustiš, da se malo ohladi in nato precediš skozi gazo (iztisneš); hraniš ga lahko 1-2 dni v hladilniku ali pa ga zamrzneš). Tudi mleko iz oreškov lahko pripraviš doma in je okusnejše od kupljenega.
Sama sem imela laktozno intoleranco pred nosečnostjo in sem doma naredila ogromno "mleka" iz soje, riža, oreškov in kokosa. Nazadnje sem začela uporabljati v receptih le mineralno vodo ali navadno vodo - manj packanja. user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: laktozna intoleranca
17.5.2007 22:32:26   
Sibil_
Kot prvo-laktozna intoleranca ne izgine, to je pomanjkanje encima v črevesju, zaradi tega se laktoza ne predela.
KOt drugo-tablete, ki jih jaz omenjam, so ta encim v obliki tablet-ker jih telo ne proizvaja, jih pač popiješ in je.Ampak jih pri nas ni, pediatri in internisti so pa žal bolj slabo o tem obveščeni.Ker se pač laktozna intoleranca ne obravnava kot bolezen in nima posledic.
Kot tretje-če je res laktozna intoleranca posledic ni, jih nima kje bit.No, razen kar pač mleka ne prebaviš in ne dobiš kalcija, to je to.Če je pa govora o alergiji, potem je druga pesem.Ker imaš alergijo na mleko-ta se kaže z izpuščaji-in imaš alergijo na nek goveji ne vem točno kaj (nek del v mleku), ki se kaže kot intoletanca.Kako so jo pri sinu diagnosticirali?user posted image

Moj nasvet-vprašaj za tablete-ampak bodi pripravljena, da ne vedo kaj je to.To se je meni zgodilo namreč, pa sem jih imela že doma...user posted image

LP,
Sibil

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: laktozna intoleranca
18.5.2007 8:58:58   
mala maja
sibil rekli so mi in tudi na obvestilu zdravniku je pisalo Laktozna intoleranca.

Najprej so mu dali nekaj za popit in potlej so mu vsake pol ure merili nekaj (men se zdi da glukozo v krvi) pa tešč je moral bit.

Aja pa zraven je bila ena punčka, ki je bila eno leto na dieti in sedaj lahko začne uživati tudi mleko in mlečne izdelke. Da se je stanje izboljšalouser posted image  Meni je pediatre rekle da sedaj res ne bo imel posledic razen driske in občasnih bolečin v trebušku, amapk kasneje lahko pride do kakšne hujše stvari na črevesju.

nama so trenutno rekli da naj bova na strogi dieti 3 mesece, polej pa bodo povedali katere nadomastke lahko je in pije. Sem pa odkrila da ima full rad sojino čokoladno mleko, sam kaj ko je tako sladko.user posted image

A veš kaj me zanima, pa ne me narobe razumet ampak sem govorila z eno kolegco ki ima sin tudi to pa je dobila mleko na recept. A to drži al ima potlej on kaj drugega, ker jaz nisem dobial nobenega recepta.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: laktozna intoleranca
18.5.2007 22:44:44   
Sibil_
A so mu kri jemali al kako?

Test za laktozno intoleranco je namreč tak, da ti dajo spit določeno količino mleka in po določenem času ti iz izdihanega zraka izmerijo pline, ki kažejo na to, ali si laktozo prebavil ali ne.Sicer sama še nisem šla na test, vem pa, kako izgleda.Če sio mu pa jemali kri je to sigurno alergija, oziroma možnost alergije na tist klinčev goveji delec, ki se kaže kot intoleranca.In to je pa čisto možno, da se popravi.

Načeloma pa res ne vem, da bi se prava laktozna intoleranca popravila, ker je to pač pomanjkanje encima in to je to.Ne more kar naenkrat spet prit.

Je pa še nekaj drugega-a ima tvoj sin rad mleko?Mislim-samo mleko, ga pije iz kozarca?Ker navadno mi intolerantneži organsko ne maramo okusa laktoze, to je okus mleka.Zato sem tudi jaz kot majhna pila recimo kakav, mleka pa niti pod razno.user posted image

Za mleko na recept je pa verjetno potrebna diagnoza alergije, vsaj po moje.Pa še to verjetno kar hude alergije, ker se kolikor vem močno alergični otroci tretirajo kot bolni.

Aja, še nekaj.Dobiš kupit tudi mleko, ki ima razgrajeno laktozo, to bi lahko pil tvoj sin.Ampak ne vem če pri nas tudi, v Italiji je že kar nekaj časa.

LP,
Sibil

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: laktozna intoleranca
18.5.2007 23:06:15   
poška
meni je od ostalega mleka najbolje Provamel iz riža. Je malo sladek in kar ok.

kalcij je pa npr. tudi v korenju, še več kot v mleku


_____________________________

ko ko ko ko daaaak

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: laktozna intoleranca
18.5.2007 23:08:06   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: sibil
Test za laktozno intoleranco je namreč tak, da ti dajo spit določeno količino mleka in po določenem času ti iz izdihanega zraka izmerijo pline, ki kažejo na to, ali si laktozo prebavil ali ne.Sicer sama še nisem šla na test, vem pa, kako izgleda.Če sio mu pa jemali kri je to sigurno alergija, oziroma možnost alergije na tist klinčev goveji delec, ki se kaže kot intoleranca.In to je pa čisto možno, da se popravi.



Pri Žigu so delali test tako, kot je napisala mala maja- na tešče je moral spiti laktozo, potem pa so vsake pol ure vzeli kri, da so videli, koliko od popite laktoze se je prebavilo v glukozo. Mogoče to s plini delajo pri odraslihuser posted image

Kolikor sem jaz brala, naj probiotični jogurti ne bi delali problemov, ker vsebujejo mlečnokislinske bakterije, ki razgradijo laktozo in tako omilijo laktozno intoleranco.

Popolno dieto pa so vam verjetno naročili zato, da boste čez 3 mesece postopoma uvajali mlečne izdelke in videli, kaj Niku škodi...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: laktozna intoleranca
28.6.2014 11:30:17   
Bikicaa
Pozdravljeni. Zanima me ce ima kdo izkusnje z testiranjem laktozne intolerance pri dvo mesecnem dojencku? Isto more spit sladko tekocino?

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: laktozna intoleranca
29.6.2014 10:38:52   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: Bikicaa

Pozdravljeni. Zanima me ce ima kdo izkusnje z testiranjem laktozne intolerance pri dvo mesecnem dojencku? Isto more spit sladko tekocino?



Da

(odgovor članu Bikicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: laktozna intoleranca
29.6.2014 10:42:37   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

A so mu kri jemali al kako?

Test za laktozno intoleranco je namreč tak, da ti dajo spit določeno količino mleka in po določenem času ti iz izdihanega zraka izmerijo pline, ki kažejo na to, ali si laktozo prebavil ali ne.Sicer sama še nisem šla na test, vem pa, kako izgleda. Izgleda tako da ali pihaš ali jemljeo kri na 20 min -30 min .Če sio mu pa jemali kri je to sigurno alergija če so mu jemali kri ne pomeni da je alergija. ker sta 2 testa za določanje intolerance , oziroma možnost alergije na tist klinčev goveji delec, ki se kaže kot intoleranca.In to je pa čisto možno, da se popravi.

Načeloma pa res ne vem, da bi se prava laktozna intoleranca popravila, ker je to pač pomanjkanje encima in to je to.Ne more kar naenkrat spet prit.

Je pa še nekaj drugega-a ima tvoj sin rad mleko?Mislim-samo mleko, ga pije iz kozarca?Ker navadno mi intolerantneži organsko ne maramo okusa laktoze, to je okus mleka.Zato sem tudi jaz kot majhna pila recimo kakav, mleka pa niti pod razno.user posted image

Za mleko na recept je pa verjetno potrebna diagnoza alergije, vsaj po moje.Pa še to verjetno kar hude alergije, ker se kolikor vem močno alergični otroci tretirajo kot bolni.

Aja, še nekaj.Dobiš kupit tudi mleko, ki ima razgrajeno laktozo, to bi lahko pil tvoj sin.Ampak ne vem če pri nas tudi, v Italiji je že kar nekaj časa.

LP,
Sibil


(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: laktozna intoleranca
29.6.2014 11:21:38   
Bikicaa
Koliko pa more spit?
IZVIRNO SPOROČILO: respect


IZVIRNO SPOROČILO: Bikicaa

Pozdravljeni. Zanima me ce ima kdo izkusnje z testiranjem laktozne intolerance pri dvo mesecnem dojencku? Isto more spit sladko tekocino?



Da


(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: laktozna intoleranca
30.6.2014 11:51:33   
respect
ne me vzet 100% ,ampak mislim da je 50 g

(odgovor članu Bikicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: laktozna intoleranca
30.6.2014 13:28:19   
alda
Moji takrat 10.letni hčeri pa so postavili dg ,po pregledu blata

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?