|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ločitev
6.11.2007 19:40:14   
Anonimen
mi prosim lahko nekdo razloži, kako poteka postopek ločitve? greš k odvetniku in rečeš-želim ločitev? koliko časa ponavadi vse traja? kdo se mora izseliti iz skupnega stanovanja? kako si deliš stroške, če gre samo nekdo k odvetniku?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ločitev
6.11.2007 19:48:35   
Anonimen
mi prosim lahko nekdo razloži, kako poteka postopek ločitve? greš k odvetniku in rečeš-želim ločitev? koliko časa ponavadi vse traja? kdo se mora izseliti iz skupnega stanovanja? kako si deliš stroške, če gre samo nekdo k odvetniku?


1. Na sodišču vložiš tožbo za ločitev. Jo lepo spišeš in tožiš partnerja za ločitev. Taksa je okol 7 starih jurjev

2. v mojem primeru je bla tožba vložena 6.6. ločitev je bila pravnomočna 25.10. s tem, da so bile vmes sodne počitnice. Na vrsto sva na sodišču prišla septembra. Pol pa mesec traja da je ločitev pravnomočna.

3. Odvisno od dogovora oz. sodbe sodišča oz. izvensodne poravnave imenovane mediacija. Če se gresta mediacijo sodišče organizira mediatorja (ne rabiš odvetnika, lahko ga pa maš) in on posreduje med tožečima strankama. Obe stranki obravnava enakovredno in se trudi najti najboljši možni kompromis. Ne deluje v dobro nobenega - išče pravično rešitev.

3. vsaka stranka v tožbi za ločitev nosi stroške sama.

Potrebno je razlikovati med tožbo za ločitev zakona in tožbo za delitev premoženja. To ni isto. Tožba za prekinitev zakonske skupnosti je lahko dobljena takoj. Tožba za delitev premoženja pa lahko traja leta in leta. V navadi pa je da zadeva poteka istočsno.

Če sta bodoča bivša zakonca v dobrih odnosih pa se lahko zmenta vse in gresta k notarju in skleneta dogovor o delitvi premoženja plačata 2% od vrednosti premoženja in to na sodišču velja kot izvensodna poravnava in sodišče samo spelje ločitveni postipek. O delitvi notarskih stroškov se seveda morata bodoča bivša sama dogovort.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ločitev
6.11.2007 19:52:24   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

in tožiš partnerja za ločitev. Taksa je okol 7 starih jurjev



A tožiti ga morašuser posted image  Svašta. In če gre za sporazmuno oz. se partnerja dogovorita, da se bosta ločila? Potem oba vložita tožbo ali kakouser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ločitev
6.11.2007 20:06:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

in tožiš partnerja za ločitev. Taksa je okol 7 starih jurjev



A tožiti ga morašuser posted image  Svašta. In če gre za sporazmuno oz. se partnerja dogovorita, da se bosta ločila? Potem oba vložita tožbo ali kakouser posted image


Zakonska zveza se lahko razveže samo s sodbo sodišča. Zato da lahko sodišče odloča mora nekdo tožit nekoga.
Če gre za sporazumno ločitev se pač zmenita kdo bo oddal tožbo (za naju sem jo napisala jst, in jo nesla vložit - tožil je pa bivši mene, v bistvu sem napisala tožbo kjer sem tožila sebeuser posted image ).
Pol more tožena stranka podat odgovor na tožbo, pol je eventuellna mediacija pol je glavna obravnava in k prideš ven si že ločen. traja pa vse skp na sodišču 10. minut. Če se že prej zmeniš za delitev premoženja.

Vse skup kar se premoženja tiče lahko uredita pri notarju in se to pol šteje kot sporazum o delitvi premoženja.

Če se greš pa mediacijo vlagatelju tožbe vrnejo pol takse.

Drgač se pa zakon razveže samo s temi besedami:

Sodba
v imenu ljudstva

okrožno sodišče v XX je v senatu pod predsedstvom XX ob sodelovanju sodnikov porotnikov....bla bla bla...

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ločitev
6.11.2007 20:10:49   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR
, v bistvu sem napisala tožbo kjer sem tožila sebeuser posted image




Torej si bila čudna že takrat! user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ločitev
6.11.2007 20:14:38   
altati
Ni potrebna tožba.
Lahko gresta oba skupaj k notarju, ki vama sestavi sporazum o razvezi zakonske zveze. V sporazumu opredelita delitev premoženja, stike z otroki, preživnino itd...Ta sporazum se pošlje na sodišče. Iz sodišča dobita povabilo na soočenje in v kolikor se oba z vsem še strinjata, dobita v kratkem domov sodbo v imenu ljudstva (zakon je razvezan). To je to. To je tudi najcenejša pot.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ločitev
6.11.2007 20:23:41   
Anonimen
To je tudi najcenejša pot.


Pol so pa naju kvalitetno nategnili. user posted image user posted image user posted image
Ker so nama vsi razlagali (odvetniki in pravniki itd...) da je kljub notarju treba tožbo vložit, da gre na sodišče od notarja sam sporazum o delitvi premoženja. user posted image .

Je bila pa pot z mediacijo daleč najcenejša, ker notarja bi plačala okol 500 bivših jurjev, odvetnikov nisva mela, od takse je pa ex dobil 3.500 sit vrnjenih.

Ergo sva za ločitev porabila natančno 3.500 sit in nič več. Če bi notarja mela bi dala okol 550.000sit.

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ločitev
6.11.2007 20:27:14   
altati
Pikec, lahko da se je karkoli spremenilo. To ne vemuser posted image .
To, kar sem napisal jaz, je bilo 6 let nazaj in takrat definitivno najcenejša pot.
Notar pa zaračunava po vrednosti premoženja.To pa vem in najbrž tako še vedno velja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ločitev
6.11.2007 20:37:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Pikec, lahko da se je karkoli spremenilo. To ne vemuser posted image .
To, kar sem napisal jaz, je bilo 6 let nazaj in takrat definitivno najcenejša pot.
Notar pa zaračunava po vrednosti premoženja.To pa vem in najbrž tako še vedno velja.


Ja sej zato pa bi mi2 notarja tolk dost plačala, ker sva mela glanc nov flet pa tko..

Mediacijo so uvedli par let nazaj kot ukrep za razbrenitev sodišč, zato tud kao vrnejo pol takse. Tko da če se partnerja ne tožarita prišparata.

In z bivšim sva res plačala sam 3.500 sit., kar je smešno malo. Pa sva bla kao vse zmenjena inbi v končni fazi res lahko pri notarju uredila. Sam sva vseen pršparala. user posted image .

Ja je bil bivši doktor ekonomije, ni kejuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ločitev
6.11.2007 20:42:18   
altati
super sta zrihtala Pikec, ni kajuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ločitev
6.11.2007 20:52:29   
Anonimen
Ja kukr začeto tako končano.user posted image user posted image user posted image

Začetek: Ti, si mi v davčno olajšavo, veš, a bi se poročila?
Zaključek: Ti, če me tožiš, pršparava veš.


user posted image

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ločitev
6.11.2007 20:53:27   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Ja kukr začeto tako končano.user posted image user posted image user posted image

Začetek: Ti, si mi v davčno olajšavo, veš, a bi se poročila?
Zaključek: Ti, če me tožiš, pršparava veš.


user posted image


pikec, polulala sem se od smehauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ločitev
6.11.2007 20:54:37   
Anonimen
No vidiš ločitev je lahko tudi zabavnauser posted image user posted image user posted image user posted image

Za drugeuser posted image

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ločitev
6.11.2007 21:04:41   
altati
ja, predvsem za drugeuser posted image
Čeprav, če je sporazumna, se jo da brez hudih travm čez spravit, a neuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ločitev
6.11.2007 21:13:45   
Anonimen
Noja...
mene je zadel k strela z jasnega brez opozorilnih znakov -nič. Sem bla pa dovol prisebna, da se nisem spuščala v nizke igrice in podobno, ker zarad tega trpi samo tisti, ki je prizadet. Un k odhaja po možnosti na lepše itak ne čuti nič ponavadi. Trpi pa sploh ne.

Tko da jst sem se prou fajn ločla. Sam še enkrat se pa ne bi. No mislim...od bivšega no ma sej veš kaj mislim user posted image . Ni fajn. Fajn rata pol k ugotoviš, da je boljš sam k u nikakvi vezi.


(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ločitev
6.11.2007 21:14:41   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Fajn rata pol k ugotoviš, da je boljš sam k u nikakvi vezi.




user posted image user posted image user posted image Pametni Pikec, ni kajuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ločitev
6.11.2007 21:17:12   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Ni potrebna tožba.
Lahko gresta oba skupaj k notarju, ki vama sestavi sporazum o razvezi zakonske zveze. V sporazumu opredelita delitev premoženja, stike z otroki, preživnino itd...Ta sporazum se pošlje na sodišče. Iz sodišča dobita povabilo na soočenje in v kolikor se oba z vsem še strinjata, dobita v kratkem domov sodbo v imenu ljudstva (zakon je razvezan). To je to. To je tudi najcenejša pot.


Definitivno drži! Od začetka do konca manj kot dva meseca. Seveda pa je pogoj, da je vse sporazumno. Sicer je pa druga pesem.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ločitev
6.11.2007 22:37:36   
Anonimen
Ni vse tko roznato, ce se sporazumno locujes, vsaj v LJ ne user posted image user posted image user posted image  Fant in ex zena se locujtea sporazumno ze odkar sta sla narazen, do sodisca sploh se prisla nista. Sta nekaj spreminjala sporazum vmes in neki dokumentacija ni bila popolna in kr neki, zdaj sta septembra vlozila zadnjo zadnjo verzijo in to prednostno obravnavo, pa niti poziva na sodisce nimata. Fantova sodelavka je bila prejsnji mesec sporazumno locena - na obravnavo na sodiscu je cakala 7 mesecev. Fino, ne? user posted image  Prezivnina, stiki, .... , vmes pa prosto po Presernu ...

(odgovor članu NevenkaP)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ločitev
6.11.2007 23:55:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Ja kukr začeto tako končano.user posted image user posted image user posted image

Začetek: Ti, si mi v davčno olajšavo, veš, a bi se poročila?
Zaključek: Ti, če me tožiš, pršparava veš.


user posted image  user posted image

Smešno, ampak v končni fazi še najbolj simpl.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ločitev
6.11.2007 23:59:24   
Anonimen
.

< Sporočilo je popravil Tjazy -- 7.11.2007 0:04:42 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ločitev
7.11.2007 9:41:47   
BaNeLa
Ne bo držalo, da je v Lj tako zakomplicirano se ločit. Midva sva šla k notarju, tja sva morala priti z poročnim listom, rojstnimi listi (ker je šlo istočasno še za delitev skrbništva) in raznimi pogodbami o materialnih nakupih , če sva jih imela. Še dpred tem sva se zmenila kaj bo kdo imel in kako si bova delila premoženje.

Notarka je vse spisala in naju na določene stvari opozorila, potem pa nama tudi povedala, da se notarski stroški delijo na oba! To ni bilo 2% od vrednosti premoženja ampak po notarski taksi (200€ tam nekje).

Notarka je meni dala en izvod, ki sem ga osebno nesla na vložišče na sodišču in plačala sodno taxo (bivših 7000 SIT). Po tem sva čez cca 2 meseca, dobila poziv na sodišče, šla tja, tam so vse še enkrat prebrali in sva podpisala. Rečeno je bilo, da je sodba veljavna od tega trenutka, ko sva jo podpisala. Nato sem dobila domov še račun 30€ za to obravnavo.

Nič odvetnikov....ker sva se lahko sporazumela.
To se je dogajalo lansko leto spomladi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ločitev
7.11.2007 10:07:56   
maruškaŠ
Najceneje je, če eden od partnerjev vloži tožbo za ločitev, ker odpadejo stroški notarja.

In kljub temu se lahko potem na obravnavi sporazumeta! in se zapiše sporazum, katerega pa ni potrebno plačat, kot je potrebno plačat notarja.

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?