|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj vedno mati?
30.9.2006 22:30:25   
Anonimen
bi se bila v dobrobit otroka pripravljena mu odpovedati?


Ja, seveda.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Zakaj vedno mati?
30.9.2006 22:31:29   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

No, še enkrat zastavljam vprašanje, tokrat z zgodbico: partner vam ta  hip pove, da ne more več živeti z vami, da pa se otroku ne misli odreči in bo zahteval polno skrbništvo.

Opozarjam: ni važen vzrok, zakaj vas partner zapušča - važna je njegova ljubezen do otrok!

Se je katera že odločila?



JAz odkrito povedano, ne vem, kaj bi naredila. Moj mož se z otrokoma nenormalno dosti ukvarja, otroka sta zelo navezana na njega, je tudi manj strog, kot jaz. Torej ga imata v principu "bolj rada", ker pri njem pač več dosežeta, kot pri meniuser posted image .

Res ne vem, bolj ko razmišljam, manj vem. Po eni strani se mi zdi logično, da bi jih jaz obdržala, po drugi strani se pa sprašujem, od kod meni ta logika? In imam res več "pravic" do otroka samo zato, ker sem mati? ALi da obdržim otroke samo samo iz "inata", ker želi on polno skrbništvouser posted image  Me res zanima, kako človek v dani situaciji razmišlja in ali res misli samo na svojo rit? ALi starša v resnici v takšnem primeru pomislita tudi na otrokvo dobro? Joj, toliko vprašanj, pa brez pravih odgovorov...

KAj pa vem, nisem dovolj pametna....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Zakaj vedno mati?
30.9.2006 22:31:49   
Magi*
otroka nisem pripravljena prepustit partnerju.

za otroka sem pripravljena tudi umreti.

iskreno in brez filozofiranja.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Zakaj vedno mati?
30.9.2006 22:39:58   
Magi*
pa še z malo filozofiranjauser posted image

moj mož se dosti ukvarja z punčko, ampak to predvsem zato, ker se mora. najbrž, če bi ostala sama, bi se moral znajti. tako kot je zdaj, pa je punčka bolj navezana name, imava nekako poseben odnos... ne znam tega niti opisat, to se čuti. tudi ona dva imata poseben odnos in imata se nadvse rada. ko pa je npr bolana, takrat pa nič na svetu ne zamenja mamice. in meni je to dovoljšen dokaz.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   [Brisano sporočilo]
30.9.2006 23:02:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Fani.M)
  Neposredna povezava do sporočila: 180
   [Brisano sporočilo]
30.9.2006 23:05:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   [Brisano sporočilo]
30.9.2006 23:07:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 9:57:43   
Fani.M
IZVIRNO SPOROČILO: nalin
Mislim da je moj odgovor ne vem


Ne veš, a mene sprašuješ tako kategorično user posted image .

Da ti še odgovorim.
Bi, če bi v konkretni sitauciji in v času, ko bi se o tem bilo potrebno odločiti presodila, da je to za otroka boje. To je subjektivna odločitev in odgovora danes ne morem in mi ga ni potrebno vedeti, ker prihodnjih okoliščin ne poznam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   [Brisano sporočilo]
1.10.2006 12:13:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 12:16:43   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

otroka nisem pripravljena prepustit partnerju.

za otroka sem pripravljena tudi umreti.

iskreno in brez filozofiranja.


se podpisem pod tole...iskreno in brez filozofiranja!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   [Brisano sporočilo]
1.10.2006 12:17:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 13:10:46   
Fani.M
IZVIRNO SPOROČILO: nalin
okoliščine sem ti že jaz postavila:
torej, oče bi bolje skrbel za vajinega otroka kot ti (finančno in vzgojno in v ljubezni), bi ga v primeru  ločitve prepustila možu in če ja, bi se bila sposobna tako realno oceniti?


Vsekakor bi bil v takem primeru od glavni skrbnik ali kako se to že pravilno reče.

Ni pa otrok ne moja ne njegova last, da bi ga lahko kdorkoli komu prepustil. Bom citirala kar "Preroka":

" Vaši otroci niso vaši otroci. Sinovi in hčere življenja so. Po vas prihajajo a niso od vas."

Čas in življenja so tista, ki nam narekuje naše odločitve. Še tako trdna prepričanja ne pomenijo, da imamo prav, da smo najboljši starši, ker mi tako mislimo, da smo.


In še nekaj. Preberi si še kdaj svoj podpis, preden postavljaš taka vprašanja. Potem ti bo mogoče jasno, da je že tvoje vprašanje samo po sebi vzeto iz konteksta.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 13:27:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nalin

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

bi se bila v dobrobit otroka pripravljena mu odpovedati?


Ja, seveda.


SI prepričana da bi lahko svojo in moževo ljubezen  tako dobro ocenila, da bi vedela kje mu bi bilo dejansko bolje?



Ne gre za moževo ljubezen ali mojo ljubezen, to z lahkoto ocenim. Premišljujem bolj v tej smeri, kot je napisala Gina, če bi se mi kaj zgodilo, če bi zbolela ali kaj podobnega. Takrat bi v njegovo dobrobit otroka  predala nekomu, v katerega bi imela največ zaupanja in to še preden bi se zgodilo najhujše. Da bi bil zanj manjši šok.  Jaz bi toliko bolj trpela, ampak to bi mi bilo seveda manj pomembno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 188
   [Brisano sporočilo]
1.10.2006 15:49:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   [Brisano sporočilo]
1.10.2006 15:56:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Fani.M)
  Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 21:24:50   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Fani.M
Za druge ne moreš vedeti, ali jih beremo ali ne, ker nimaš glave drugih. Če nič ne odgovorimo, še ne pomeni, da jih ne beremo. Samo toliko, o logiki.


Logika skrivanja za "drugimi" je navidnezna podpora neznanih oseb, ki se postavijo na neko stran. Sklicevanje na moc vecine, ponavadi takrat, ko nam lastne moci, da zagovarjamo svoja stalisca poidejo ali nimajo osnove. Ko ni argumenta, je tudi "argument" mnozice dobrodosel. Nazalost.

Veliko zanimivega, zabavnega, berljivega napišeš. Škoda, da svoje razmišljanje vkalupljaš v krogu enako mislečih.
Ko te berem, mi deluješ človek odprte glave, ki se rad uči. S tole izjavo omejuješ sebe in svoj potencial dojemanja in učenja.


Rekli bi: zadela si kot prstom u oko! Se popolnoma strinjam s tabo. Moje mnenje je enako.

(odgovor članu Fani.M)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 21:50:44   
Fani.M
Pa bi mu ti mirno rekla, veš, ker si boljši starš kot jaz, boš ti njegov zakoniti skrbnik, jaz bom pa najinega otroka videvala samo za vikende?
Mislim da zadeva ne gre tako preprosto.


Ko se prestopiš z najvišje stopnice piedestala svoje varljive pomembnosti v življenju kogarkoli, tudi svojega otroka, takšno odločitev sprejmeš z mirnim, mogoče celo malo radostni srcem. Ker veš, da tvoj svet ni edini svet, v katerem se bo otrok dobro počutil, ampak si mu omogočil, da svojo pot k neodvisnosti gradi tudi z drugo ali celo drugimi osebami.



Ja fani, se ti ne počutiš mama, se počutiš samo skrbnica svojemu otroku? 


Življenje je več kot naša "funkcija". Otroka, mame, žene, prijateljice ali sovražnice.
 
Saj si fejst punca. Pusti si toliko odprto pot, da boš lahko čez 30 let rekla ne samo to, da si otroka dobro in lepo vzgojila, ampak da si mu bila in mu boš še vedno najboljši starš. Z vsem srcem in vsem razumom. In vsem duhom. Da boš sposobna sprejeti odločitve, ki bodo težke za tvoje srce, nerazumljive za tvoj razum, a najboljše za tvojega otroka.




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 22:12:21   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Fani, ta post pove nekaj samo in izključno o mojem mnenju o mišek. A imam pravico imeti svoje mnenje?


Nisi podala samo in izkljucno svoje menjenje, temvec mnenje, ki je tvoje in, ki je istocasno mnenje nekaterih drugih, ki me tudi kao ne berejo.

Jaz pač menim, da se z večino ljudi da pogovarjat tudi v primeru, ko ne razmišljaš enako. Nikoli in nikdar pa ne bom pristajala na to, da nekdo obrača moje stavke in razlaga, kaj sem jaz mislila in to tako, da govori laži in ima nizke udarce.


Ne razlagam kaj si ti mislila, temvec prav tisto o cemer nisi premislila na tej konkretni temi. Podala si nepremisljeno teorijo, ki ne vzdrzi nobene kritike in je tako plitka, da je celo smesno. Nisi izmislila nic novega, genetska teorija obstoja ze zdavnaj in ze zdavnaj je jasno, da ima luknje kot svicarski sir.
Ne obtozuj me pa da lazem. Imas vedno priliko reci konkretno kje in kdaj lazem . Ko ti lazes, ti jaz jasno povem da lazes. Kot v tej temi ko si indirektno zatrdila, da jaz trdim, da so moski in zenske enaki. Se vedno trdim isto kot na zacetku, da niso enaki... Vidis, ti si se zlagala, namerno, ker se mi ne zdi verjetno, da si toliko nepismena.

Kar se tice nizkih udarcev. Ce napises nekaj zelo plitkega in nepremisljenega, ne pripisuj nizke udarce tistemu, ki ti predoci, da si napisala nekaj plitkega in nepremisljenega. Ker ti ravno to delas. A ce zelis primer klaj bi bil morebiti zares nizek udarec, ti ustrezem. Zakaj se teorija o genetski determiniranosti moskih in zensk, po kateri kakor pravis.. se cudimo zakaj toliko zvez razpada, a ne dovolimo da so zenske - zenske, a moski - moski... ( ce je potrebno te bom citirala, da ne bo spet da obracam besede) pri tebi ni obnesla? Zakaj se je potemtakem tvoj prvi zakon tako grdo razpadel? To je nizek udarec - ko namesto z stalisci zacnes obracunavati z osebo. Tako ti obracunavas. Niti ne poskusas argumentirati svoja stalisca (mogoce se zavedas da ne mores argumentirati), samo poskusas diskreditirati tistega, cigar pisanje ti ne pase.

Niti en sam član rr-ja tega ne dela tega neprestano in v vsakem postu, razen osebe pod imenom mišek. Zato se z vsemi ostalimi pogovarjam, nje pa ne berem.
Še nekaj tebi, fani: Tudi ti obračaš besede. .....Enako kot mišek tudi ti ne znaš brati in jemlješ stvari iz konteksta.......


Kdor koli se ne strinja s teboj, obraca besede, jemlje iz konteksta, tako kot jaz... in kaj sledi.. da Fani tako kot mene ne bos vec brala..... user posted image  

Drugače še nisem videla ene same razprave, kjer se mišek ne bi kregala s kom in to na zelo grd način? Jaz se kregala ne bom, ona dojame ne, torej je brez smisla karkoli.


Dojemanje... pravilno branje.. necigar besed. Jasna, logicna in utemeljena misel, teorija, teza, ne potrebujejo niti posebnega pravilnega dojemanja, niti pravilno branje. Ce nekdo ne zna in ne more jasno, logicno in utemeljeno izraziti svoja stalisca, potem mora zahtevati pravilno "dojemanje" in "pravilno" branje, da bi bil "pravilno" razumljen.
Kreganje na zelo grd nacin.... S Kerenso smo imele eno izredno debato. In za razliko od tebe in tega kar ti pokazes v dolocenih trenutkih, je Kerensa pokazala izredno sposobnost in pripravljenost za normalno debatiranje, utemeljevanje, argumentiranje, poleg elokventnosti, inteligentnosti in vedozeljnosti.

Zelo grd nacin obracunavanje z nekom imas sama. Naslednji quotani pasus je vec kot ociten primer. Ne samo, da zelis ponizati mene, temvec tudi vsakega, ki bi se, bognedaj, strinjal z menoj. Direktno zalis mene in Fani. Verjetno tega v svoji jezi in prizadetosti to niti ne opazis. 

Drugače pa naj jo bere, kdor jo hoče. Saj to pove nekaj izključno in samo okusu te osebe. Vseeno mi je.


Ni ti vseeno. Da ti je vseeno, se ne bi sklicevala na "druge", ki me ne berejo. In okus nima nic s tem; ima pa veliko z necigar sposobnostjo in pripravljenostjo da argumentirano zagovarja svoja stalisca.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 22:22:23   
Fani.M
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
tudi ti ne znaš brati


Res? Zdaj si me pa razsvetlila user posted image .

Baje, da si učiteljica. Baje, da se do konca osnovne šole učenci naučijo brati. Da priznam; jaz sem se šele v srednji, ki je premogla predano in srčno učiteljico za materni jezik.
Škoda, da se nisva srečali prej, bi imela priložnost zapolniti vrzeli v mojem znanju. Ali mi vsaj urediti "vezo" pri svojih sodelavkah.



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Zakaj vedno mati?
1.10.2006 22:30:05   
Fani.M
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
jaz poste, ki jih piše mišek enostavno ne berem

Drugače še nisem videla ene same razprave, kjer se mišek ne bi kregala s kom in to na zelo grd način


Tegale res ne razumem. Njenih postov ne bereš, veš pa, da se v njih krega in to na zelo grd način. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   [Brisano sporočilo]
2.10.2006 9:05:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Fani.M)
  Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Zakaj vedno mati?
2.10.2006 11:16:52   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

No, še enkrat zastavljam vprašanje, tokrat z zgodbico: partner vam ta  hip pove, da ne more več živeti z vami, da pa se otroku ne misli odreči in bo zahteval polno skrbništvo.

Opozarjam: ni važen vzrok, zakaj vas partner zapušča - važna je njegova ljubezen do otrok!

Se je katera že odločila?



JAz odkrito povedano, ne vem, kaj bi naredila. Moj mož se z otrokoma nenormalno dosti ukvarja, otroka sta zelo navezana na njega, je tudi manj strog, kot jaz. Torej ga imata v principu "bolj rada", ker pri njem pač več dosežeta, kot pri meniuser posted image .

Res ne vem, bolj ko razmišljam, manj vem. Po eni strani se mi zdi logično, da bi jih jaz obdržala, po drugi strani se pa sprašujem, od kod meni ta logika? In imam res več "pravic" do otroka samo zato, ker sem mati? ALi da obdržim otroke samo samo iz "inata", ker želi on polno skrbništvouser posted image  Me res zanima, kako človek v dani situaciji razmišlja in ali res misli samo na svojo rit? ALi starša v resnici v takšnem primeru pomislita tudi na otrokvo dobro? Joj, toliko vprašanj, pa brez pravih odgovorov...

KAj pa vem, nisem dovolj pametna....


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Zakaj vedno mati?
2.10.2006 11:36:47   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nalin
Fani, če si zmožna tega, da greš preko svojih prvinskih nagonov, vsaka ti čast. 


Nagon je v svojem bistvu zadovoljevanje lastnih potreb. Materinstvo niti ne spada v prvinske nagone pravzaprav, niti ni nagon, vsaj ne materinstvo taksno, kakrsno ga poznamo in prakticiramo (vsaj vecina) ljudje. V custveni navezanosti in prepricanju, da smo mi najboljse kar se otroku lahko zgodi, se nahajamo mi sami. Otroka v tem ni. Materinstvo oz. starsevstvo, kot emocionalno pozitivna kategorija, pa zahteva preseganje postavitve sebe in lastnih potreb, ter postavljanje otroka in njegovih potreb na prvo mesto. Sicer otrok postane sredstvo za zadovoljevanje nasih potreb. Kaj pomeni to za otroka in koliko je to v njegovo dobro, verjetno nam je vsem jasno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Zakaj vedno mati?
2.10.2006 22:41:13   
nejcko
Mišek, tukaj se pa strinjam s tabo. Problem nastane, ko se začnemo sparševati, kaj je dobro oz. najboljše  za otroka. In smo spet na začatku - absolutnega dobrega ni.

Najboljše je gotovo, da otrok odrašča z obema staršema, ampak kot vidimo, je to v današnji družbi redkost. torej je potrebno iz nastale situacije potegniti najbolše za otroka. Ampak povej mi, kaj je to - katera so ta merila??? Perfektnih staršev ni, vsak ima kakšno pomankljivost, torej jo imata ponavadi oba, oče in mati. In kaj zdaj? Kako pretehtati, katere pomankljivosti so boljše in katere slabše (pa pustimo zdaj mejne primere)? In katere pozitive staršev so boljše oz. katere slabše?
Mislim, da tukaj nastane ena tak velik problem, ki bi ga lahko reševali do otrokove polnoletnosti, pa še ga ne bi rešili. CSD in sodišče se zato poslužujeta še "naravne zakonitosti", ki odločitev največkrat prevaga na materino stran. O.k., po liniji najmanjšega odpora, bi lahko rekli, ampak za božjo voljo, konec koncev, če se dva odrasla osebka ne moreta kulturno zmeniti med seboj, potem res ne vem, kdo je tukaj kriv, da je stanje tako kot je.

Marogica je res dobro napisala - ne vem. To je tisti pravilni odgovor! Nikoli ne moremo zagotovo vedeti, kaj je prav, zato se pač ravnamo po občutku - občutki, hmmmmm ... kako dišijo po nečem naravnem, prvinskem, nagonskem.

Sicer pa za vse tiste, ki dvomite: vsak par ima ob ločitvi možnost, da se odloči za skupno skrbništvo - torej otrok pol-pol. Nihče vam ne brani, da se za kaj takega odločite, še več, na CSD-ju bodo prav veseli vaše odločitve.
Ampak gotovo se boste tudi vi slej ko prej ob tem vprašali - je to res tisto absolutno najboljše za mojega otroka (če ne prej, ko vam bo otrok jokal, da bi pa raje kakšen dan dlje preživel z vami).



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Zakaj vedno mati?
2.10.2006 23:56:07   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Najboljše je gotovo, da otrok odrašča z obema staršema, ampak kot vidimo, je to v današnji družbi redkost. torej je potrebno iz nastale situacije potegniti najbolše za otroka. Ampak povej mi, kaj je to - katera so ta merila??? Perfektnih staršev ni, vsak ima kakšno pomankljivost, torej jo imata ponavadi oba, oče in mati. In kaj zdaj? Kako pretehtati, katere pomankljivosti so boljše in katere slabše (pa pustimo zdaj mejne primere)? In katere pozitive staršev so boljše oz. katere slabše?


Sigurno je najboljse, da otrok odrasca z obema starsema, vendar.... Pretehtati se da na taksen ali drugacen nacin. Tisto kar mene moti v tej debati je prepricanje, da otrok bolj "pripada" materi in se za potrditev takega prepricanja uporabljajo nekaksne genske in nevem kaksne teorije. Poraja se mi vprasanje za koga so te zenske porocene, ce menijo, da njihov zivljenjski partner njihovemu otroku ( tako njenemu kot njegovemu) ne bi mogel ponuditi primerno skrb in ljubezen. Vemo, da je veliko mater, ki ne skrbijo ali pomankljivo skrbijo za svoje otroke. Ene imajo taksne, ene drugacne tezave... vendar trditi, da je odnos matere do otroka genetsko pogojen, pomeni, da slabih mater ne bi smelo biti. Pomeni, da bi vsaka osebna tezava pokleknila pred genetsko determiniranim cutom materinstva.

Marogica je res dobro napisala - ne vem. To je tisti pravilni odgovor! Nikoli ne moremo zagotovo vedeti, kaj je prav, zato se pač ravnamo po občutku - občutki, hmmmmm ... kako dišijo po nečem naravnem, prvinskem, nagonskem.


Veliko se pise in veliko se zensk ze zaveda, da veliko predvsem mladih mamic ima tezave zaradi obcutka, da so slabe mame, ker ne izpolnjujejo tiste zahteve in slike, ki se im kot popolno in srecno materinstvo / starsevstvo ponujajo. Tezko im je priznati, da so zmatrane, da ne zmorejo vsega, da rabijo pomoc, da si materinstvo niso predstavljale tako, kot v resnici je. Tudi to so obcutki, za marsikoga popolnoma pristni.
Nasi obcutki, niso vedno naravni, prvinski, nagonski. Nasi obcutki se porajajo v odvisnosti od druzbenega in kulturnega okolja v katerem zivimo (in tudi osebnih zelja, stanj...). Tako kot obcutek sramu zaradi golote. Golota je naravna, nagonska, prvinska... pa se je sramujemo, ker nas je tako naucila okolica - druzbena in kulturna. Custvo samo po sebi je pa popolnoma pristno. Obcutki so zelo varljiva kategorija. Tudi ko se porocas imas obcutek... da je to vecen zakon, da bos njega vedno ljubila, da to, da ono.... in tukaj na forumu pogosto nekdo zapise, pa zakaj sploh razmisljas z njim imeti otroka, kaj si sploh mislila da si z njim..... zaradi obcutkov...
Sama bolj verjemem v racionalno presojo. Ni tako romanticna, ni pretresljiva kot nekateri obcutki, je pa dalec bolj zanesljiva. In v taksne presoje spada tudi presoja kaj je v dani situaciji najboljse za dolocenega otroka.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?