|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kazen - v sobo
13.10.2006 17:29:09   
Gina
Matr, mič, zdaj ti pa verjamem, kar si napisala. Mislim, da pri otroku zmeraj dosežeš svoje. Deluješ zelo nasilno. Mnogo bolj, kot nekdo, ki včasih malo zakriči. Teraš svoje čez trupla, na način da besede obračaš, pa da se delaš nesposobno dojet reči.Samo da bo po tvoje. Ok, naj bo po tvoje, če ti praviš, da nimam prav, bo pa že držalo.


P.S.: Napisala sem, da otroka peljem v sobo, če NE NEHA in ne neha in ne neha in ne neha kričat.... Evo, zdaj bom še tebe "peljala v sobo", ker ne mislim več tega brat. Se slišiva, ko boš nehala z nasiljem. Čao! Čist rada te mam (bi rekla otroku, pa tebi tudi), ampak kar je dost, je dost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kazen - v sobo
13.10.2006 17:30:08   
mika
Mič, mislim da boš morala kar po še enegauser posted image , da vidimo če boš še vedno enakega mnenjauser posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 13.10.2006 17:32:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kazen - v sobo
13.10.2006 19:36:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Deluješ zelo nasilno.


Hitro ocenjuješ ljudi. A me poznaš, da lahko sodiš o tem user posted image
Pazi, da se ne opečeš.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kazen - v sobo
13.10.2006 19:52:36   
Anonimen
Zapletla si se v lastne izjave, zdaj pa sodiš o mojih karakternih lastnostih user posted image . To je lahek način, da se debata zaključi, ko nam zmanjka argumentov.

Ne potrebujem aplavdirajoče množice, da bi lahko stala za svojimi besedami. Niso zlate, so pa moje, prišle so iz mojih izkušenj in iz mojih razmišljanj. Nisem super mama, pripravljena pa sem otroka poslušati in se mu prilagajati tudi takrat, ko se njegovo obnašanje razlikuje od mojih pričakovanj.


In moram to napisat. Ne spominjam se, da sem v zadnjih letih srečala "nemogočega" otroka, takšnega, kot bi nekateri želeli, da ga enkrat dobim. Tako kot so ljudje, ki jih srečujemo, ogledalo nas samih, so otroci še bolj.

In v njih ponavadi vidimo in sankcioniramo tisto, kar nas najbolj moti na nas samih. Pri otrocih imamo moč, da jih "kaznujemo" za lastne napake; a pravzaprav kaznujemo sebe. To je bil point moje osnovne misli o "kazni". In namesto da mene pelješ v sobo, se raje zamisli, zakaj to delaš, kakšen je tvoj motiv. Obnašanje otroka je samo povod.



(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kazen - v sobo
14.10.2006 0:29:57   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Nenormalno se mi zdi, da človek nikoli ne povzdigne glas in nikoli ne kaže tolikšne količine čustev. Da pa se nekdo ne bi nikoli tolk razjezil, pa pomeni, da ne živi polno življenje.

Če že odgovornosti za svoje lastne napake ne moremo preložiti na nekoga drugega potem je naslednja najbolj prikladna stvar to, da svoje napake opredelimo kot nekaj najbolj normalnega in potem mora biti pač nekaj narobe s tistimi, ki teh napak nimajo, kajne ?

<sarcasm on>
Nenormalno se mi zdi, da človek nikoli ne popije malo preveč alkohola naenkrat in mu nikoli malce ne popustijo zavore. Da pa se nekdo ne bi nikoli napil, pa pomeni, da ne živi polno življenje.
<sarcasm off>

d.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kazen - v sobo
14.10.2006 14:13:13   
corfu
Dejansko je škoda karkoli napisat, ker tukaj tako ni nikoli koncauser posted image

En red mora biti, otrok se mora zavedati posledic, pa naj gre za pohvalo ali grajo. In res v množici ljudi, se ne bo nihče prilagajal zgolj mojemu otroku, ampak se bo moral on večini. In prav je tako.

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kazen - v sobo
15.10.2006 22:31:48   
Abby
To je isto, kot če bi možo rekla:"če ne boš ubogal, boš moral seksat." Tako pa otroka pošlješ za kazen v sobo k igračam in zabavi. Drugič jo za kazen pošji v lunapark.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kazen - v sobo
15.10.2006 22:48:26   
Miss Piggy
Namesto, da ga pošljem v sobo, mu sobo z vsemi igračami vred zaklenem dokler se ne skulira!
Pali!

(odgovor članu Abby)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kazen - v sobo
15.10.2006 23:30:43   
Magi*
alma, pri nas imamo zelo malo vrat in še v teh nimamo kjlučev. abby, izolacija ali ohladitev ali kakorkoli že to kličeš, je najosnovnejša vzgojna metoda. zakaj njena soba? a jo naj v mojo dam kulirat, med računalnikeuser posted image user posted image  tam je šele lunapark. občasno še preberem kaj se tu pametuje, pa moram priznat, da mi je žal, da sem sploh kaj zinla. ena sama nestrpnost in prepričevanje prepričanih in dokazovanje kdo je boljši starš.

delajte kakor hočete, jaz bom delala po svoji pameti. sami najbolje poznamo sebe in svoje otroke. sicer bo pa čas pokazal svoje, ali smo imeli prav ali smo naredili kakšno kardinalno napako. mir z vami.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Abby)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 9:45:00   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
delajte kakor hočete, jaz bom delala po svoji pameti. sami najbolje poznamo sebe in svoje otroke.

Bla, bla, bla. Sem povedal že parkrat, bom povedal še enkrat: če bi tole zgornje držalo, potem nevzgojenih otrok sploh ne bi bilo, a ne ? Pa jih je kar nekaj (ravno danes zjutraj sem imel opravka z dvema primerkoma user posted image ). Torej naša pamet včasih le ni dovolj in sami včasih le ne poznamo najbolje ne sebe, ne svojih otrok.

Glede zapiranja v sobo - tudi mi to prakticiramo, ko je takšna "kazen" na nek način logična posledica obnašanja zunaj sobe. Nekako tako, kot je napisala Gina (če se ne motim): bi rad kričal ? Ni problema. Lahko kričiš, ampak ne tukaj, pojdi v svojo sobo. Se pa strinjam, da je to na nek način izkoriščanje svoje fizične premoči nad otrokom (ker ga konec koncev lahko tudi pobašem in odnesem v sobo). Ampak cilj je plemenit - naučiti otroka, da ima tudi svoboda svoje meje. Če tega ne upoštevaš moraš pač sprejeti dejstvo, da bo prej ali slej nekdo izkoristil svojo fizično premoč in te ustavil. In rajše vidim, da to otroka naučim sam na kolikor toliko normalen način, kot pa da ga bo kasneje v življenju ustavilo kaj manj razumevajočega.

d.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 9:53:59   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Mič
Zakaj pa otrok ne bi smel odločati o tem, da lahko tuli? Kaj pa če ti posegaš v njegovo svobodo, ko ga zapreš v sobo, kadar cepeta?

Imamo otroka A in otroka B. Dogovorimo se, da bomo gledali najprej risanko po izboru otroka A, potem pa še risanko po izboru otroka B. Ko je konec risanke, ki jo je izbral otroka A in se začne risanka, ki jo je izbral otrok B začne otroka A tuliti, ker te risanke noče gledati. S tuljenjem ne neha (kljub temu, da mu razložimo, da je bil tak dogovor, ...) in tako se začne pritoževati še otrok B, ki zaradi tuljenja ne sliši zvoka na TV. Kaj storiti, Mič ?

d.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 10:30:50   
Magi*
in kaj si pravzaprav hotel povedati? da cilj opravičuje sredstva, če je le-ta plemenit?

a nismo spet na začetku?

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 11:40:49   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
in kaj si pravzaprav hotel povedati? da cilj opravičuje sredstva, če je le-ta plemenit?

Ja, v takem svetu žal živimo. Če otrok zvečer noče zaspati in kolovrati po sobi do dveh zjutraj bo najbrž vseeno moral v šolo, a ne ? Pa čeprav ga bo treba na silo izvleči iz postelje. In še kup je takih primerov. Zdaj če komu rata otroka vzgojiti tako, da se nikoli ne bo srečal s takimi težavami pa mu lahko samo čestitam. Samo mislim, da so to bolj izjeme kot pravila. Če otrok prej ali slej ne začne uveljavljati svoje volje na način, ki staršem ne ustreza, potem je to že malo sumljivo.

IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
a nismo spet na začetku?

Ne vem kje si ti, jaz sem še vedno tam kjer sem bil.

d.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 11:54:04   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: david

Ja, v takem svetu žal živimo. Če otrok zvečer noče zaspati in kolovrati po sobi do dveh zjutraj bo najbrž vseeno moral v šolo, a ne ? Pa čeprav ga bo treba na silo izvleči iz postelje. In še kup je takih primerov. Zdaj če komu rata otroka vzgojiti tako, da se nikoli ne bo srečal s takimi težavami pa mu lahko samo čestitam. Samo mislim, da so to bolj izjeme kot pravila. Če otrok prej ali slej ne začne uveljavljati svoje volje na način, ki staršem ne ustreza, potem je to že malo sumljivo.
d.



dragi david, ne vem kaj si ti do zdaj bral, ti pa priporočam, da si še enkrat prebereš tale čreva. natančno o tem smo namreč govorile, da otrok mora imeti meje, ker so posledice neizogibne. in včasih je "kazen" ali "vzgojni prijem" (rečite temu kakor hočete) edini možni način, da otroku to dopovemo.

in zato smo spet na začetku, ker nekatere to trdimo že od vsega začetka user posted image . takole, za mene bodi to dovolj. če ima nekdo take otroke, ki vse in vsakokrat razumejo, naj to vzamejo kot blagoslov...aja, ali pa kot posledico njihove enkratne vzgoje, ki ne vključuje nikakršnih "prisilnih" metod.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 12:12:19   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
dragi david, ne vem kaj si ti do zdaj bral, ti pa priporočam, da si še enkrat prebereš tale čreva. natančno o tem smo namreč govorile, da otrok mora imeti meje, ker so posledice neizogibne. in včasih je "kazen" ali "vzgojni prijem" (rečite temu kakor hočete) edini možni način, da otroku to dopovemo.

Če lahko ostali neprestano trobite eno in isto lahko tudi jaz. Saj ne zameriš ? Sicer me je zamikalo igrati hudičevega advokata, da bi Gina diagnosticirala še mene, samo sem se potem spomnil, da sem si to prislužil že v par drugih temah. user posted image

d.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 13:07:02   
Anonimen
Jaz bi samo odgovorila na originalno vprašanje:

Zapreti otroka v sobo se mi zdi zelo primitivno reševanje problema in ne, to sploh ni moj način. Mogoče imam tudi jaz tako kot Mič pač samo zelo pridno punčko, v glavnem pri nas se da vse zmenit in dogovorit.

(odgovor članu david)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 14:03:04   
Magi*
Meta, ampak zdaj pričakuješ drugega otroka ali ne? no, mogoče bo pa tudi drug tako "priden"user posted image  pa če se tebi zdi primitivno ali ne, se meni ta metoda zdi bistveno primernejša od dveh čez rit (čeprav tudi dve čez rit kdaj dosežejo svoj namen in ne bom trdila, da tega ne bom nikdar uporabila) in popolnoma enakovredna prepovedi ogleda risank itd. zdaj se pa umikam s te debate, ker je neskončna...

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 14:16:00   
Pilar
Ne, ga ne zaprem v sobo...in niti slučajno nimam ekstra pridnega otroka( je trmast kot vol). Če me ne uboga, mu povem, da jih bo dobil po riti. Če še ne zaleže -  jo dobi.
Samo toliko da ve, da bo ubogal on mene in ne jaz njega. Ker pri nas , na žalost, ne velja rek: Lepa beseda lepo mesto najde.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 15:02:15   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Pilar
Ker pri nas , na žalost, ne velja rek: Lepa beseda lepo mesto najde.

In za to je seveda kriv otrok sam. Takšni se že rodijo, a ne ?

d.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 15:14:50   
mika
In za to je seveda kriv otrok sam. Takšni se že rodijo, a ne ?


Neeeeee, Pilar ga je naredila takšnega s svojo neprimerno vzgojouser posted image user posted image . a  če imamo 'pridnega' otroka, manj pridnega in zelo žleht, pomeni da smo jih sami pripeljali do tega? Se pravi da smo pri prvem dobro delali, pri drugem smo ga malo posrali, pri tretjem, pa smo ga konkretno posrali z vzgojo?

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 19:48:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: david
ne sliši zvoka na TV. Kaj storiti, Mič ?


Nimamo TV-ja in že pol "problemov" odpade user posted image .


(odgovor članu david)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 22:55:01   
david
IZVIRNO SPOROČILO: mika
a  če imamo 'pridnega' otroka, manj pridnega in zelo žleht, pomeni da smo jih sami pripeljali do tega? Se pravi da smo pri prvem dobro delali, pri drugem smo ga malo posrali, pri tretjem, pa smo ga konkretno posrali z vzgojo?

Točno tako. A po tvoje pa obstajajo sicer duševno zdravi otroci, pri katerih je že ob rojstvu določeno da je edina za njih primerna vzgoja vpitje, ena po riti ... ?

d.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kazen - v sobo
16.10.2006 22:59:32   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Mič
Nimamo TV-ja in že pol "problemov" odpade user posted image .

Se izmikaš odgovoru ? user posted image Kaj pa če namesto gledanja TV vzamemo branje pravljic in podoben primer ? Boš imela samo enega otroka in zopet pol "problemov" odpade ? user posted image

d.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kazen - v sobo
17.10.2006 8:05:31   
Abby
Magi, tvoja hčerka je stara manj kot dve leti. A ti to resno misliš, da razume, zakaj jo zapiraš? Kaj pa boš počela čez deset let? Jo zaprla v zavod?

pilar, dobro tole: jaz že ne zapiram otroka, samo po riti ga nažgem. To je samo še slabše.

problematičnih otrok ni, so samo problematični starši.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kazen - v sobo
17.10.2006 10:34:16   
Pilar
Lepo, lepo prosim....samo enkrat bom razložila moje prejšnje besede. Otroka ne tepem kar naprej, ga ne nažigam po riti neprestano!!!!!!!!
Recimo, ga previjam in on me namerno brca v trebuh. Stokrat. In stokrat ga prosim in  hkrati povem naj neha.....ne pomaga.

Fino, da ni problematičnih otrok. Sicer pa, jaz nikoli nisem napisala, da sta moja dva problematična.

(odgovor članu Abby)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?