|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:19:24   
tatam
Nisem verna,mož tudi ne,čeprav sva oba opravla vse zakramente-jaz pod prisilo starih staršev!Oba moja otroka sta krščena-v bistvu ne vem zakaj,zdelo se nama je normalno!
Verouk pa je druga stvar.Moja punca hodi v 2.razred in je edina v razredu,ki ne hodi k verouku,ker se je sama tako odločla!!!Če si bo pa kdaj premislila,pa tudi v redu.Tja jo odpeljem,grem po njo...A k maši pa jaz zaradi tega ne grem in to me moti,da marsikateri župnik to zahteva od staršev!!K verouku hodijo otroci in ne mi!!!

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:19:30   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Hcerka je zadnjic prnesla eno ornk lovsko iz sole.. da smo se razvili iz opice.. Matr, ce se vedno to razlagajo v soli.. je pa res kriza.. user posted image user posted image user posted image


še dobr da smo res padl iz jablane user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:20:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

S svojimi starši mora razčistiti ona, on jim nima kaj podopedovat in pojasnjevat. Ona mora povedati, da je taka njuna skupna odločutev in  da tako bo. Pa po moje brez diskusije, ka, kako in zakaj, ker ne bkdo nikamor prišli.  Onadva sta se tako odličila, onadva sta starša otrok in  zato bo tako, kot bo.


Ona je nekako za to stvar.. on pa ne.. kaj zdaj?



Ne razumem. On ni za kaj? Da jim ona lepo razloži, da so oni družina in da bodo delali tako, kot se njim zdi prav. A on bi jim rad težil z njegovim prepričanjem in jih prepričeval, da njihovo pa ni pravo ali kaj?

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:22:34   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tatam

K verouku hodijo otroci in ne mi!!!


a nebi moglo biti ravno obratno?? zakaj ne vi.. otroci pa?..

vi namreč veste zakaj bi hodili tja.. one pa ne.. pač morajo tam sedet in izgubljat čas namesto, da bi se naučili kaj pomembnega.. vi imate službo, denar, dohodek.. torej vam je formalna izobrazba dala svoje..

ali ni ravno zdaj čas da hodite v cerkev, če to želite? otroke pa napodite raje domov, da se učijo stvari, katere jim bodo plačevale kruh in mleko..

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:26:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: tatam

K verouku hodijo otroci in ne mi!!!


a nebi moglo biti ravno obratno?? zakaj ne vi.. otroci pa?..




Ja... tocno tko.. ravno obratno bi moralo biti.. In na svetu je na tisoce taksnih in podobnih paradoksov.. kjer so stvari ravno na glavo obrnjene..

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:28:45   
Nixxon
Čigav je že otrok?

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:30:51   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy


Ja... tocno tko.. ravno obratno bi moralo biti.. In na svetu je na tisoce taksnih in podobnih paradoksov.. kjer so stvari ravno na glavo obrnjene..


time for revolution user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:30:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Meni se krst nikakor ne zdi poseg v otrokovo svobodo izražanja.
Četudi je otrok krščen se lahko kasneje sam odloči ali bo živel življenje kristjana ali ne. Kaj vse je potem lahko poseg v otrokovo svobodo izražanja? Tudi to, da ga prisiliš, da hodi v vrtec, šolo, da govori slovensko... user posted image

Mislim, da krst še nikomur ni škodil in tudi nobenega ne poznam, ki bi zaradi tega imel kake težave ali celo travme kasneje v življenju. Glede verouka pa je itak še čas, saj se je otrok šele dobro rodil. V nekaj letih se bodo pa že zmenili in odločili kako in kaj.user posted image


Krst je NEIZBRISNA zadeva; torej JE neke vrste  poseganje v otrokove morebitne kasnejše želje.
Šola je pač obvezno pranje možganov; otroci, ki ne hodijo v šolo imajo verjetno težave v svojem življenju (ker tako pač dandanes je-izobrazba vseeno nekaj pomeni; mislim samo na osnovnošolsko), brez krsta, verouka in "tega" pa mislim, da človek ni v življenju za nič prikrajšan. Saj starši jim damo iste morlane vrednote: ne laži, ne kradi.... kot Cerkev, plus jaz svojega ne bom učila hinavščine.

V opisanem primeru pa se tudi meni zdi, da je mama tega otročka neodločena; s partnerjem naj"uskladita" mnenje okrog teg, potem pa pač samo sporočita na "višji" nivo-tj. njenim staršem, kako sta se odolčila. Na lep način to ne bo šlo.....

Moram priznat, da imamo pri nas večji (vsaj zame, no) problem-jaz sem 100% PROTI, mož pa 100% ZA.....vsakič imava dokaj burne debate na to temo. Ne vem še, kako se bodo končale.....

LEPA JESEN JE ZUNAJ, kajne?!!!

LP

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:36:29   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Moram priznat, da imamo pri nas večji (vsaj zame, no) problem-jaz sem 100% PROTI, mož pa 100% ZA.....vsakič imava dokaj burne debate na to temo. Ne vem še, kako se bodo končale.....

LEPA JESEN JE ZUNAJ, kajne?!!!

LP


ja no.. naredita tisto, kar je za otroka najbolj primerno.. mu pustita možnost odločanja o veri ko pride v tako zrelost.. nič prej...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:36:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Tudi to, da ga prisiliš, da hodi v vrtec, šolo, da govori slovensko... user posted image


Aje....
Še če gledamo živali, lahko opazimo, da mladički pač posnemajo starše; isto krulijo, žvrgolijo, kričijo in še kaj, kot njihovi starši.....Torej je to čisto naravno. Mislim, da nihče od nas otroka ne SILI k temu, da govori Slovensko, ampak smo pač Slovenci in je Slovenščina naš jezik sporazumevanja!
Joj! Ko vem, da ta stavek "servirajo" župniki, če jim poveš, da nisi najbolj navdušen nad krstom; prijateljici iz Kopra so to servirali in prav tako drugi prijateljici iz Maribora! Dol padeš!
pa naj otrok govori Nemško in živi v Sloveniji..... Ene stvari so pač čisto naravno "obvezne".....

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:39:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Moram priznat, da imamo pri nas večji (vsaj zame, no) problem-jaz sem 100% PROTI, mož pa 100% ZA.....vsakič imava dokaj burne debate na to temo. Ne vem še, kako se bodo končale.....

LEPA JESEN JE ZUNAJ, kajne?!!!

LP


ja no.. naredita tisto, kar je za otroka najbolj primerno.. mu pustita možnost odločanja o veri ko pride v tako zrelost.. nič prej...



Točno! Se zeeeeeelo strinjam... Možek pa ne.....In RES bi otroku dala možnost, da pač če želi, pa naj se "včlani".....

UF, je res lepo zunaj.....kaj si naj kar kratke rokave oblečem? sem namreč zmrzljive sorte.....

Plus-sam si si odgovoril na svoje vprašanje.....o tvojem prijatelju! Sploh, ker ona ni najbolj prepričana v svojo odločitev. Pri nas so tudi pritiski s strani staršev....skozi eno uho not in takoj 360 stopinj na mestu obrat in VEN.....

jaz grem tudi ven, greva listke gledat, kak z dreves skačejo.....priporočam!

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:43:28   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Točno! Se zeeeeeelo strinjam... Možek pa ne.....In RES bi otroku dala možnost, da pač če želi, pa naj se "včlani".....



tako je.. ko bo reku "oči jaz bi se včlanil v njihov klub" mu prec stisnem tiste € in naj hitro šiba tja..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:54:16   
Anonimen
Tudi jaz se moram oglasiti, ko prebiram tole temo. Naša družina je verna in tudi otroka vzgajamo versko, pa da ne bo pomote v mejah normale. Oba sta krščena, sin je opravil tudi že birmo, hči to še čaka. Pri verouku se ne naučijo nič slabega in tudi ne strinjam se, da tam otrokom perejo možgane. Ja razumem vas tiste NEVERNE, ki gledate na to drugače. Pa tudi če niste verni, verjetno včasih rečete o Bog pomogaj, ali Marija pomagaj. Kako pa je s tem? Ja Bog vam bo pomagal, pa tudi Marija, saj onadva ne ločita ljudi. Tudi ko so Kristusa križali (sovražniki), jih je on imel rad in jim odpustil.
Razumem pa tudi to, da nekateri duhovniki res niso tisto kar bi morali biti - pedofilija in podobne svinjarije. Tle se pa človek lahko umakne, ker vsi niso isti in jih ne moremo metati v isti koš. Poznam kar nekaj župnikov, pred katerimi kapo dol.
Naša dva otroka sta načeloma kar rada obiskovala verouk, ker tam je veselo, gledali in poslušali so razne zgodbe, pa nogomet, pa družabne igre pa še marsikaj drugega so počeli, kot pa nekateri pravite, da bi jim prali možgane.
Ja pride pa tudi čas, ko kdaj otrok reče, da ne bo več hodil k verouku. Pa saj vsak otrok tudi reče, da ne bo več hodil v šolo kajne? Zato pa mnenja so različna in če takrat ko pri otroku nastane kriza, pa če ga starši ne bodo vzpodbujali, ja kam pa pridemo?
In ne mi govorit, da naj se otrok sam odloči al bo hodil k verouku al ne. Saj bo pol tud rekel, da ne bo več hodil v šolo in boste starši tudi rekli naj se sam odloči? Al pa k zobozdravniku, al pa na krožke.....
Potem tudi posegamo v otrokovo osebnost, ko ga vpišemo na primer v glasbeno šolo, plesne vaje, razne športe in ko reče ne bom več.
No dost je zdaj tega ampak neverni nimate vedno prav isto ne kot mi verni.

Pa lep pozdrav želim prav vsem vernim in nevernim.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:03:04   
Bauka
Anckabancka, popolnoma se strinjam s tabo. Pri verouku otroka ne naučijo nič slabega, temveč ga vodijo k dobrem in pravičnem. In ni nič narobe, če to 1x tedensko posluša in se mogoče tudi kaj zapomni in zamisli. Midva sva vzgojena v veri, mož ne hodi k maši, ker dela, jaz pa grem večkrat, tudi otroka sva krstila (TO NI NEIZRAŽAJE OTROKOVE VOLJE!!!) in ga bova dala tudi k verouku, itak mu je potem v puberteti vse to "čist mimo". Pa vseeno, ko bo odrastel, če bo hotel naj gre k maši in v veri tudi vzgaja svoje otroke, če hoče. Sem kar malo zgrožena nad takimi izjavami, mislim, da je v današnjem svetu mnogo hujšega, bolj grozečega našim otrokom kot pa vera. ---- Punce ali svojim otrokom kupujete "igračke" v obliki pištol in pušk???
Lp, Bauka

_____________________________

Sonček lepše sije od 12.11.2005, ko je moj sinek prijokal na svet. 23.12.2007 se mu je pridružila se sestrica, tako, da so dnevi sedaj še svetlejši.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:04:56   
tanikaa
Verjamem v "nekaj". Pa imenujmo to Bog ali pa kakor koli že pač. NE VERJAMEM PA V CERKEV. Sina sem dala krstit. Je hodil tudi k verouku...2 leti in bil pri obhajilu. Sem videla, da otrok hodi k verouku z odporom...in kdo mi daje pravico, da silim otroka v nekaj kar v njem vzbuja odpor???? Je tudi pri mojih starših vse to povzročilo pravi cirkus...ampak kaj me briga...otrok je MOJ in moj otrok ima SVOJE MOŽGANE.

Zdaj že 4 leta ne hodi k verouku. Sicer pa ima svoje možgane in če bo kdaj začutil potrebo po obisku cerkve, mu jaz ne bom branila...tako kot ga danes ne silim.

Vera je svobodna odločitev vsakega posameznika. Tudi otroka.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:16:10   
Anonimen
Bravo Bauka!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bauka)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:17:14   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka
Ne, obrezovanje je nekaj drugega, to je že poseg v otrokovo telo! Pri krstu te pa samo polijejo z žegnano vodo po glavici in se nikjer nič ne pozna. Vsaj na zunaj ne...


Oboji sta pa neizbrisni znamenji.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:19:37   
Anonimen
Pa tudi če niste verni, verjetno včasih rečete o Bog pomogaj, ali Marija pomagaj. Kako pa je s tem?


To rečemo kar tako, kot bi rekli: O sončece presvetlo!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:19:37   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
ali ni ravno zdaj čas da hodite v cerkev, če to želite? otroke pa napodite raje domov, da se učijo stvari, katere jim bodo plačevale kruh in mleko..


Podobna debata je bila pred kratkim pod naslovom: Krst - osebna odločitev staršev .  Trenutno je nekje na 8-mi strani.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:21:06   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Bauka

Anckabancka, popolnoma se strinjam s tabo. Pri verouku otroka ne naučijo nič slabega, temveč ga vodijo k dobrem in pravičnem. In ni nič narobe, če to 1x tedensko posluša in se mogoče tudi kaj zapomni in zamisli. Midva sva vzgojena v veri, mož ne hodi k maši, ker dela, jaz pa grem večkrat, tudi otroka sva krstila (TO NI NEIZRAŽAJE OTROKOVE VOLJE!!!) in ga bova dala tudi k verouku, itak mu je potem v puberteti vse to "čist mimo". Pa vseeno, ko bo odrastel, če bo hotel naj gre k maši in v veri tudi vzgaja svoje otroke, če hoče. Sem kar malo zgrožena nad takimi izjavami, mislim, da je v današnjem svetu mnogo hujšega, bolj grozečega našim otrokom kot pa vera. ---- Punce ali svojim otrokom kupujete "igračke" v obliki pištol in pušk???
Lp, Bauka


Ne učijo nič slabega?.. hmm.. kaj ti ga ne znaš naučiti "nič slabega"??

ne vem sicer kaj jih tam učijo.. vendar mislim, da jih to ne naredi boljše ljudi.. bolj iznajdljive ipd.. v mnogih primerih vem, da je predvsem obratno.. saj se precej verni ljudje slabše znajdejo v realnem svetu kot neverni.. saj so v večini primerov preveč naivni in dobri (nič slabega pri tem)..

Ga bosta dala zdaj k verouku.. ker mu bo v puberteti "čist mimo"?? user posted image user posted image user posted image user posted image kera izjava..

zakaj bi mu bilo pa takrat čist mimo???? Mogoče zato, ker bo začel misliti s svojo glavo in dal prednosti kakim drugim stvarem??

Zakaj mu nebi dala možnosti, da pride do vere sam.. ? mu ne zaupaš? mu ne daš toliko možnosti, da bo odkril vero sam? te je strah, da mogoče tega ne bo videl, če mu tega ne vbijejo v glavo? česa te je strah?

(odgovor članu Bauka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:22:24   
Anonimen
Punce ali svojim otrokom kupujete "igračke" v obliki pištol in pušk???


Ja, kupujem. O tem smo tudi že debatirali, zato se mi res ne da razlagat, kako je s tem.

(odgovor članu Bauka)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:22:27   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Verjamem v "nekaj". Pa imenujmo to Bog ali pa kakor koli že pač. NE VERJAMEM PA V CERKEV. Sina sem dala krstit. Je hodil tudi k verouku...2 leti in bil pri obhajilu. Sem videla, da otrok hodi k verouku z odporom...in kdo mi daje pravico, da silim otroka v nekaj kar v njem vzbuja odpor???? Je tudi pri mojih starših vse to povzročilo pravi cirkus...ampak kaj me briga...otrok je MOJ in moj otrok ima SVOJE MOŽGANE.

Zdaj že 4 leta ne hodi k verouku. Sicer pa ima svoje možgane in če bo kdaj začutil potrebo po obisku cerkve, mu jaz ne bom branila...tako kot ga danes ne silim.

Vera je svobodna odločitev vsakega posameznika. Tudi otroka.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image blagor tvojmu sinu, da ima tako pametno mamico!!!

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:22:33   
Anonimen
Pa tudi če niste verni, verjetno včasih rečete o Bog pomogaj, ali Marija pomagaj. Kako pa je s tem?

To rečemo kar tako, kot bi rekli: O sončece presvetlo!


O, lubi Buh user posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:23:49   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka
Ne, obrezovanje je nekaj drugega, to je že poseg v otrokovo telo! Pri krstu te pa samo polijejo z žegnano vodo po glavici in se nikjer nič ne pozna. Vsaj na zunaj ne...


Oboji sta pa neizbrisni znamenji.


se strinjam.. naj se sam obreže.. naj se sam krsti..

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 13:24:42   
Anonimen
Ne Spliš, to pa še zdaleč ni isto. Jaz ko rečem Bog ail Marija pomagaj, mislim presneto resno.
Ne pa da kar nekaj blebetaš tja v tri dni.
Pol pa če ti misliš, da je isto pa reci "o sončece presvetlo pomgaj mi!"
LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?