|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tujina
23.10.2006 19:13:09   
Gina
Žužu me sploh prebrala ni, zahi pa vidi zgolj svoje vrednoteuser posted image user posted image user posted image ...
Zahi, VSI smo egoistični. Ti, jaz, moj, tvoja...vsi! S partnerjem smo vsi zaradi tega, kar nam nudi. LJubiš ga, ali jo, ker je tako zelo fajn. To pomeni, ker ti nudi tisto, kar ti rabiš. Saj si jo že veliko hvalil, če se kaj spomnim. Če bi tvoja točno nasprotje tistega, kar je zdaj, bi jo garantirano nehal ljubiti.
Pa to ne pomeni, da so tvoje vrednote ali pa moje vrednote zanič. Vsak je pač rojen z njimi. Nima dosti vpliva na to. Meni se zdi totalno egoistično, če mož živi za službo, a ni hec?! V resnici mi je pa vseeno, kdo je s čim zasvojen, kdo se s čim dokazuje. Vendar imam vedno možnost izbire. IN konec koncev ne moreš soditi o tem, kaj kdo in kako čuti? Tebi je bedarija, da nekdo ne more počakat 4 mesece, njej je pa totalna bedarija, da se mora nekdo tako dokazovat, da ne upošteva njene potrebe. Najbrž je vprašanje samo tega, kaj komu koliko pomeni.

Zadnjič sem govorila z eno kolegico. Ima moža, ki ima tako službo, da ga po par mesecev ni doma, potem pa pride za par mesecev domov in tako naprej. Je rekla, da se je hčerka en dan pritoževala, zakaj očka ni nikoli doma. Ona ni mogla razumeti. Rekla ji je, da bi se očka strgal za njih, da bi lepo živeli in da se zmeraj ko pride, cele dneve ukvarja z njimi, kot drugi očki ne počno. Hčerka je rekla, da to ni nič, da bi rada očka ves čas doma. Ni je razumela. Jaz sem pa jo. Rodili sta se z različnimi vrednotami. Jaz sem najbolj cenila to, da so bili moji starši vedno ob meni, na razpolago. Takrat, ko sem se jaz spomnila, ne takrat, ko so se oni. IMela sem pa samo dvoje hlače za obleči, pa se še spomnim ne na to, ker mi je bilo in mi je vseeno kar se tega tiče. Ampak kot pravim - ne moremo reči, katera vrednota je pravilna in katera ne. Vse vrednote so pravilne. Zame moje, za tiste, ki so jim druge reči pomembnejše, pa tiste. Ampak vseeno je nesramno govorit, kako je crkljanje nepomembno. Mogoče za vas, ne morete pa to posploševat. Mene to mnogo bolj nafila, kot jurja v denarnici več. In meni se v končni fazi zdi tudi totalno nerazumljivo, kako lahko komu sploh pomeni nekaj ena brezvezna tujina. Kako jo lahko sploh primerja z eno bližino - vendar...kaj pa je važno, kaj jaz menim o tem? To je vendarle zgolj moja vrednota...... Dajmo spoštovat vse vrednote. Pa vzemimo kot nekaj lepega, da smo različni. Je pa težko, ko trčita taki dve čisto različni vrednoti. Še za nas, ki nismo na tem, kaj šele za dejansko vpletene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Tujina
23.10.2006 19:18:32   
žužu
ne, gina, res te nisem bralauser posted image , to pa samo zato, ker nisem imela časa. drugače te rada preberem.
sem pa tukaj samo izrazila svoje mnenje in ja, dvigne se mi pritisk ob besedah: men se bi zmešal, če ga tri dni ne bi bilo- in ostalih, ki očitno še vedno živijo pod okriljem nekoga drugega in so od njega odvisni do te meje, da ne znajo dihati in razumsko gledati na življenje, ki včasih ni samo rožnato-

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Tujina
23.10.2006 20:17:02   
Gina
Žužu, ampak tukaj ne gre za to, da nekdo ne more dihat brez drugega. Niti majhne veze s tem nima. Jaz čisto brez težav živim sama in niti slučajno nimam želje po posedovanju, niti tega ne izvajam, v končni fazi sem v življenju delala take reči, ki se jih 90% ljudi ne bi lotilo, ker so zahtevale toliko poguma, samostojnosti in odločnosti, pa predvsem je bilo treba preživeti sam samcat, brez kogarkoli, ampak resnično kogarkoli, pa vendarle....če imam možnost se odločit, se bom odločila za nekaj, kar ljubim. In ljubim fizično bližino nekoga, ki ga imam rada. Ne ves dan prilepljenost, tega ne maram, ampak fizično bližino vsak dan malo pa vendarle. Pravzaprav je to skoraj glavni razlog, da sem z nekom. Materialno znam absolutno poskrbet zase, delam ko utrgan norec, brez odmora, tako da uslug ne rabim, pohvala mi ne pomeni prav kaj dosti, za otroke tudi poskrbim brez kake pomoči čisto komot, brez nadaljnega, drobne pozornosti so mi ok, ampak v resnici se ne hranim z njimi, edina stvar, ki mi je ne morejo nuditi niti frendi niti starši, niti sama, je fizična bližina ljubljene osebe. To je glavna stvar v odnosu, ki mi daaaaleč največ pomeni. Kaj mi nudi nekdo, ki je fizično stran pol leta? Vse si nudim sama. Bog mu pomagaj, daleč od oči, daleč od srca, mene vse mine. Ni mi treba tega. A štekaš zdaj? Meni se zdijo slabiči tisti, ki morajo zapustit familijo, da uresničujejo svoje zakompleksanije. Jaz enostavno ne štekam. Ampak saj pravim, sto ljudi, sto čudi. Ne glede na to jih poskušam tolerirati, poskušam razumeti, da jim to toliko pomeni.  Lahko bi grdo napisala: Nekateri si očitno ne znajo sami nudit vsega, kar si nudim jaz, pa rabijo to od drugih (beri da gredo v tujino in so slavni ali bogati ali kaj vem kaj...)....Ampak to najbrž ne bi bilo vselej res. Tako kot ni res, da tisti, ki imamo vrednoto človeško bližino, ne znamo sami živet. Razumeš? Razlika je v tem, kaj nam veliko pomeni in nobene želje niso za zametavat ali govorit, da so nepomembne in zanič. Niso. NIti tvoje, niti moje. Rojeni smo z njimi, ne moremo jih na silo spreminjat. NIti ne bi imelo smisla.

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Tujina
23.10.2006 20:20:33   
F*S*M
gina, da se ti da take romane pisat user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Tujina
23.10.2006 20:23:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
poleg tega pa imava že vse (hišo,avto..),sicer pa itak ne gre zaradi denarja


Zakaj pa gre? Kakšna je njegova motivacija za takšno spremembo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Tujina
23.10.2006 20:27:18   
Gina
Kaj češ, lana, eni pač zlo hitr tipkamo.

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Tujina
23.10.2006 20:34:12   
Magi*
Gina, oprosti, nisem te brala. ni časa;) sam na kratko: jaz sem v situaciji, ko bom verjetno morala za nekaj časa v tujino na izobraževanje ali strokovno izpopolnjevanje. tak je pač poklic, ki sem ga izbrala (ali sem pač po neki usodi do njega prišla). in se mi niti slučajno ni enostavno odločit. prvič, ker je tu moj dom in so vsi moji dragi tu. drugič, ker imam družino. seveda brez družine nočem iti, mož pa pravi, da on (s hčero) ravno ne bi rad šel iz Slovenije. saj se sliši povsem pregovorno, Slovensko, da se tiščimo k tej svoji zemljici, ampak vedno starejši kot si, vedno težje je iti in pretrgati vse te niti. da bi šla sama, pa niti slučajno. pa bi bilo možu in hčeri čisto dobro tistih nekaj mesecev, ampak taka je moja odločitev. vsak si postavi neke svoje prioritete.

in imam dobro prijateljico, ki je zdaj na tem, da gre delat v tujino. samo v sosednjo Italijo, 450km stran. in dobro pozna ljudi tam, dobro pozna jezik, kulturo in tudi fanta ima tam. in ji je vseeno težko. nekateri ljudje se pač težje odločimo za takšne premike.

bi pa jaz moža spodbujala (oz. bolje rečeno bi mu stala ob strani) k temu, da gre za 4 mesece na izobraževanje. sploh, če bi to bila njegova želja. konec koncev štiri mesece mine kot bi mignil.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Tujina
23.10.2006 20:58:17   
mama54
Dobro bi bilo,da bi se katera javila od tistih punc,katere so morale iti na usposabljanje v Avstrijo.Pošiljal jih je HOFER,LIDL pa verjetno še katera druga firma.Kako jim je uspelo ostati v tujini in kaj so rekli ter kako so sprejeli njeno odsotnost od družine njihovi partnerji?

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Tujina
24.10.2006 5:28:58   
Anonimen
Jaz bi se strinjala. Pod pogojem, da je za družino v SLO poskrbljeno. Če ne bi bilo izvedljivo npr. zaradi neurejenega varstva, pomanjkanja financ ali česa podobnega, bi zahtevala, da oba najprej urediva to, potem pa naj gre. Tudi za eno leto, če je treba. Da bi me pa pustil tukaj v SLO, z otrokoma, s premalo denarja ali kaj takega in enostavno šel, ker je to dobro samo zanj, na nas pa ne bi niti pomislil - no, potem je pa bolje, da kar ostane tam, kamor bi šel, ker vstopa nazaj ne bi imel več.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Tujina
24.10.2006 7:53:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

moj mož ima možnost v tujino na izobraževanje za štiri mesece


SUPERuser posted image  Kolikor znaš, toliko veljaš.

jaz pa sem absolutno proti,saj se mi zdi kot izdaja naše družine(sinova in mene).


user posted image  Zelo, zelo egoistično... To, da sta poročena, še ne pomeni, da si lahko lastita en drugega... Pa kakšne težke besedeuser posted image  Namesto, da bi mu z veseljem privoščila, da je tako dober že sedaj, da so mu ponudili možnost izobraževanja v tujini, ti popolnoma egoistično odreagiraš: jaz, jaz, jaz... Koliko pa njemu to pomeni? Si resnično želi iti na to izobraževanje? Postavi se v njegovo kožo... 4 meseci odsotnosti pa res niso taka stvar... Jaz mojega user posted image  niti pod razno ne bi utesnjevala na tak način.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Tujina
24.10.2006 8:50:44   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

če pa ženske ne zmorete 4 mesece brez svojega moškega.. pol pa to ne razumem.. saj ne gre na Mars za 28 let..


Jaz se pa s temle popolnoma strinjam.

Mnenje? Marija Sveta, saj ko sta poročena, nista zvezana ali zraščena skupaj, da bi morala non stop en na drugem viset user posted image  Saj se človek ne gre zabavat ampak DELAT, dejte ga no srat.


točno tako user posted image user posted image


in pa drage dame.. ne serte ga.. če si mož želi delati na lastni karieri.. mu stojte ob strani.. podpirajte ga..
ne ga pa tlačit dol.. in obtoževat z izdajalcem družine.. bodite vesele, da ga imate takega.. kot pa pijanca v gostilni user posted image

skratka.. ne ga srat..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Tujina
24.10.2006 8:56:31   
Anonimen
Mene je ta tema tolk zlo netazumljiva, da je niti komentirat ne morem.. user posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Tujina
24.10.2006 9:26:00   
Naja31
To se je pa huda debata razvila od včeraj.
Preseneča me kako nekatere razmišljate.

Meni osebno moj poklic veliko pomeni. Zelo se trudim, da nekaj dosežem in mi za zdaj dobro uspeva. Če se bo v prihodnje pokazala priložnost za odhod v tujino, za nekaj mesecev ali pa za več let, upam, da me bo mož podprl. Izhajam iz tega, da bi tudi jaz njega podprla. Hipotetično: je košarkaški trener, dobi življenjsko priložnost, da trenira klub npr. v Grčiji, in jaz naj mu rečem, da ne sme iti. Pa saj me zasovraži do konca življenja!!! Sama vem koliko bi mu kaj takega pomenilo in bi se probala zmeniti tako da bi bilo ok za vse.  Vsekakor je vse drugače potem ko imaš otroka. Je bolj komplicirano, potrebno je več odrekanj, ampak vse se da. Kaj pa če jaz dobim službo v Bruslju, plača 6.000 eurov na mesec?! Ne vem, no, takih življenjskih priložnosti se ne pusti kar tako iz rok.

Meni je to razmišljanje, da ne sme iti, sebično. Res je moj mož, in jaz njegove žena, ampak sva še vedno dva samostojna individuma, vsak s svojimi željami in interesi. Ki se pač včasih prekrivajo, včasih pa ne. In kaj potem? A bi bilo sploh še zanimivo če bi naju zanimale iste stvari in bi skoz skupaj tiščala. Jaz bi znorela. On pa tudi.

Vsi (no, večina) pravite, da potrebujeta človeka, ki ga imate radi skoz ob sebi. Prav, če se tudi on s tem strinja in če to tudi njemu ustreza. Ampak anonimna je pisala, da si njen mož to želi. Človeku, ki ga imaš rad, pa praviloma želiš vse najboljše. Če želi nekaj doseči tudi na poklicni poti, ga je treba spodbujati.
Kaj pa če imaš moža v SV? In njegova enota dobi ukaz za odhod v Afganistan za pol leta? Tu na RR je kar nekaj punc, ki so to preživele. Si predstavljate kako je potem možu šele hudo, ker mora iti, doma ima pa tečno ženo, ki temu nasprotuje. Poznam veliko fantov v SV in podpora družine pri tem je zelo, zelo pomembna.

Ampak vsi smo si različni. Evo, Kalbo ne bi šel, prav. Jaz bi pa šla. Če bi šel moj mož, bi šla z njim.  
Bistvo te debate, je da si mož želi, ona pa ne dovoli. Jaz pa mislim, da ona nima te pravice njemu to prepovedati.
Uf,sem se razpisala.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Tujina
24.10.2006 9:33:43   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

točno tako user posted image user posted image


in pa drage dame.. ne serte ga.. če si mož želi delati na lastni karieri.. mu stojte ob strani.. podpirajte ga..
ne ga pa tlačit dol.. in obtoževat z izdajalcem družine.. bodite vesele, da ga imate takega.. kot pa pijanca v gostilni user posted image

skratka.. ne ga srat..



Ja, Zahi, a ne kako smo ženske grooozne! Samo res me zanima, zakaj si večinoma samo moški jemljejo to pravico, da gradijo lastno kariero? Zame je to popolnoma enako egoistično, kot je egoistično ravnanje žene, ki moškemu tega ne dopusti. Gre za zadovoljevanje lastnih potreb, kot je že napisala Gina.

Čudno res, ampak zdi se, kot da imajo samo moški možnost graditi kariero, izobraževati se in delati v tujini. Zakaj žeuser posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Tujina
24.10.2006 9:35:29   
karmy
ka ching ka ching user posted image user posted image ste kdaj poslušali to pesem od shanie twain? no k boste, pa mi povejte ali prav poje al ne... ker se mi zdi da je kar zadela našo trenutno stanje user posted image

nekateri morate dobro premisliti kaj vam kaj pomeni v življenju... denar ali družina ... jaz npr. imam zelo rada tujino in če bi šla že tja, bi šla le pod pogojem da gre moja družina gor (brez mojega otroka ne grem nikamor - še posebno za 4 mesce)

če ima tvoj mož kje za bivat(plačano stanovanje ali hotel al pa kaj) pa pojdite za 4 mesece na počitnice... no jaz bi šla user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Tujina
24.10.2006 9:37:20   
Anonimen
Pod pogojem, da doma ne bi imeli ravno novorojenčka, bi bila jaz zelo vesela, če bi šel moj mož za 4 mesece v tujino, če bi ga to veselilo. Če bi ga to veselilo. Uh, kako bi uživala!

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Tujina
24.10.2006 9:37:49   
žužu
zato, nejcko, ker je treba, preden se odločiš za družino, nekatere pojme razčistiti. imeti otroke, kariero pa nalakirane nohte, pa ne gre. ja, gre, ampak vse površinsko. ni res, ne moreš imeti otrok in kariere. ne moreš.
če pa se odločiš, da bo eden pri otrocih, drugi pa prinašal glavnico denarja, pa gre. žrtve so, na obeh straneh.
ni tistemu lahko, ki je ves dan od doma in ni tistemu lahko, ki se odloči, da bo pri družini. če prej ni razčiščeno.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Tujina
24.10.2006 9:41:29   
copka
po mojem ga ni hujsega obcutka, kot to da ves, da se je partner zaradi tebe necemu odpovedal, kar mu je res zeloo veliko pomenilo.
Midva nimava otrok in ko sem imela moznost it na izmenjavo studentov v tujino sem priloznost takoj zgrabila. Sem sla zaradi sebe, ker sem to rabila, da vidim iz kaksnega testa sem in mi NIKOLI ne bo zal, saj je to ena najbolj dragocenih izkusenj kar jih imam.
So pa moje kolegice- vse po vrsti- bile skoraj zgrozene. So govorile: jaz pa mojega ne bi nikoli pustila za 4 mesece samega. Ga imam prevec rada.

To me tako moti, ker se ne gre o ljubezni, jaz sem mojemu zaupala, on meni, prisel me je obiskat, pisala sva si ful dolge maile. In koncno jaz sem jaz, on je pa on.

Moj dedi je bil na ladjah po 6 mesecev in moja mami ga je imela bolj rada od stare mame, ki je bila prevec posesivna- malo razmisli!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Tujina
24.10.2006 9:41:43   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ja, Zahi, a ne kako smo ženske grooozne! Samo res me zanima, zakaj si večinoma samo moški jemljejo to pravico, da gradijo lastno kariero? Zame je to popolnoma enako egoistično, kot je egoistično ravnanje žene, ki moškemu tega ne dopusti. Gre za zadovoljevanje lastnih potreb, kot je že napisala Gina.

Čudno res, ampak zdi se, kot da imajo samo moški možnost graditi kariero, izobraževati se in delati v tujini. Zakaj žeuser posted image



vidim, da ne dojameš bistva..

kje piše, da si SAMO moški lastimo to pravico.. ampak to ni pravica.. ampak želja.. če partner to želi.. zakaj bi mu to preprečili.. to je egoistično.. ali je to ženska ali pa moški.. ni razlike..

egoistično je pa vsako nasprotno razmišljanje..

In ne gre samo za zadovoljevanje lastnih potreb.. ampak težnja k uspehu in dobrobiti družine. .

če pa sama tega ne upaš.. ne govori, da imajo samo moški to možnost.. možnost ima vsak, ki je ambiciozen.. če pa ta kariera pomeni še boljše življenje za družino.. se mi zdi pa to plemenito dejanje vsakega moškega..

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Tujina
24.10.2006 9:42:02   
Naja31
ni res, ne moreš imeti otrok in kariere.


No, s tem se pa NIKAKOR ne strinjam.
Če tebi ne uspe, ne pomeni, da ni mogoče. Sorry.

če pa sama tega ne upaš.. ne govori, da imajo samo moški to možnost.. možnost ima vsak, ki je ambiciozen..



Točno tako. Najlažje je doma sedeti, ne pogledati dalj kot do svoje "ograje" in potem trditi, da ti nimaš te priložnosti.

Očitno bi se midva z zahijem dobro razumela user posted image

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 24.10.2006 9:44:00 >

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Tujina
24.10.2006 9:44:58   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: copka

po mojem ga ni hujsega obcutka, kot to da ves, da se je partner zaradi tebe necemu odpovedal, kar mu je res zeloo veliko pomenilo.
Midva nimava otrok in ko sem imela moznost it na izmenjavo studentov v tujino sem priloznost takoj zgrabila. Sem sla zaradi sebe, ker sem to rabila, da vidim iz kaksnega testa sem in mi NIKOLI ne bo zal, saj je to ena najbolj dragocenih izkusenj kar jih imam.
So pa moje kolegice- vse po vrsti- bile skoraj zgrozene. So govorile: jaz pa mojega ne bi nikoli pustila za 4 mesece samega. Ga imam prevec rada.

To me tako moti, ker se ne gre o ljubezni, jaz sem mojemu zaupala, on meni, prisel me je obiskat, pisala sva si ful dolge maile. In koncno jaz sem jaz, on je pa on.

Moj dedi je bil na ladjah po 6 mesecev in moja mami ga je imela bolj rada od stare mame, ki je bila prevec posesivna- malo razmisli!


user posted image user posted image user posted image

mislim, pa da je tukaj večinoma problem zaupanja.. vsaka pač misli, da bo mož v 4ih mesecih našel drugo ipd..

če tako razmišljate.. potem je vaša veza krhka..

če pa gledate samo nase in ne na želje moža.. ste pa egoistične..

partnerju je treba stati ob strani ob njegovih željah.. če so pa te želje povezane z družino.. pa sploh..

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Tujina
24.10.2006 9:45:06   
žužu
copka, res je.
in ne, to ni ljubezen, če ne moreš pustiti svojemu partnerju življenja. to, da ga ima preveč rada, da bi ga pustila stran, lahko reče le sebičnež in pijavka. če imaš nekoga res rad, ga spoštuješ, spoštuješ njegove odločitve in njegovo življenje. mater, sej ne gre s cirkusom vandrat okrog! gre se za izobraževanje, za izboljšanje materialnega položaja, ki je danes še kako pomemben.
če bi pa živeli ob tabornjem ognju in jedli divje zajce, ja, potem pa bi lahko zrli 24 ur drug v drugega.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Tujina
24.10.2006 9:50:58   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31


Točno tako. Najlažje je doma sedeti, ne pogledati dalj kot do svoje "ograje" in potem trditi, da ti nimaš te priložnosti.



eeeeevvoo user posted image user posted image

to je problem.. kaka sedi doma.. in tarna nad standardi ipd.. če pa mož stopi malo dlje.. naredi en korak več, za to da bi izboljšal svoje in družinsko finančno stanje.. je pa izdajalec.. user posted image

smešno..

če pa gre na izobraževanje za 4 mesece.. kar bi pomagalo njegovi karieri.. je pa to samo pohvalno.. stisnite zobe in mu dajte to šanso brez tarnanja in piskanja.. ne bo vas konec..

nebi rekel, če bi ta isti mož šel za 4 mesece v amsterdam eksperimentirat user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Tujina
24.10.2006 9:51:17   
nejcko
Ja, žužu, jaz to čisto dobro razumem. In vem, da veliko poklicev zahteva odsotnost partnerja - to sploh ni problem, ker ponavadi partnerja že pred načrtovanjem družine vesta, kaj ju čaka. In vem, da obstajajo poklici, ki zahtevajo nenehna izobraževanja, kar partnerja tudi vesta že prej.

Drug problem je graditev kariere zaradi kariere same. Torej: gradim kariero, ker me to veseli (mene), ker me to področje zanima (mene), ker v delu uživam (jaz), ker se ob tem počutim uspešna (jaz), ker me to napolnjuje z nekim zadovoljstvom (mene). A vidiš vse te zaimke?

Verjemi mi, da marsikdo gradi kariero zaradi kariere same, torej iz čisto egoističnih razlogov. Veliko primerov poznam, ko graditev kariere (izobraževanja, seminarji, delo cele dneve, nič dopusta, cel dan vklopljen telefon) družini kot taki ne prinaša boljšega gmotnega stanja. Položaj in plača ostajata več ali manj enaka (10 jurjev pri plači 500 jurjev je pa en velik nič).
Torej - ali slučajno ni res, da tak človek gradi kariero zgolj in samo v lastno zadovoljstvo in za zadovoljevanje lastnega interesa in potreb?

Tudi jaz si srčno želim iti v Granado, v celoletno šolo flamenka, ker je to moja srčna želja že vrsto let. Moj me pa ne pusti - a ni svinjauser posted image



(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Tujina
24.10.2006 9:53:33   
žužu
tak človek, pa naj si ne ustvari družine.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?