|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tujina
24.10.2006 21:56:45   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Če se še tolk siliš trpeti, se žrtvovati, ne boš zdržal, če gre za tvojo globoko vrednoto. Pa zakaj bi tudi bil neka žrtev? Čemu? Če delaš v skladu s svojim poslanstvom, gre vse zelo na izi, ni se treba borit, pa trpet.
Jaz človeka neham imeti rada, oz. ne čutim več toliko do njega, če ga ni. Če izmenjavam življenje z njim, potem je del mojega življenja.


To pomeni, da ce tvoj moz konca v bolnisnici za nekaj mesecev, da ga bos zapustila, da bos za njega manj cutila? Sorry, vendar tesko se lahko strinjam, da je to ljubezen. Tistim cuvstvom , ki kar zginejo, ce clovek ni blizu, se ne rece ljubezen, temvec privid ljubezni. To je clovek, ki ti je pri srcu, vendar je njegova vrednost uporabne narave in ima doloceno ****cijo. Ko neha opravljati funkcijo, ki si mu jo namenila v tvojem zivljenju, ga zbrises. Priblizno tako, kot gospodinjska pomocnica ali batler.

nekatreri imajo sreco, da srecajo osebo, ki jo globoko in iskreno ljubijo, taksno kakrsna je, nekateri najdejo osebo, ki jim nadomesca mamo, oceta... nekateri najdejo osebo, ki jim lahko nudi zazeljene materijalne dobrine, nekaterim je najpomembnejse, da je "izbrana" oseba delovna in vajena dela npr. na kmetiji... vendar v vseh primerih, razen v prvem, ko sprejmes cloveka karsen je, je zelo tezko govoriti o ljubezni.





Pa tista bedarija, da potem vzameš fotra otrokom. Ha, ha..kakšen fotr pa je to, da ga pol leta ni? Meni osebno bi bil zanič. Jaz bi ga kot otrok nehala spoštovat. Današnji moderni otroci so bolj pametni, kot je bil povprečen otrok naše generacije. Pol otrok bi ga tudi nehalo spoštovati.- Odnosi se gradijo z mrežo vpletenosti v življenja. Kakšna kvaliteta! Kvantiteta je enako pomembna. Če nekoga vidiš vsake kvatre enkrat, mu ne moreš zaupat. Kako le, saj ga niti poznaš ne dobro.
Komur bi to veliko pomenilo, ta bi takega očeta itak odpikal, ali bi se pa celo življenje boril za njegovo ljubezen, prisotnost. Tako da...bolje da ima ob sebi nekoga, ki mu posveča svoj čas in fizično bližino. Tak fotr pa naj veselo potuje in je zadovoljen. V bistvu so potem itak vsi zadovoljni in srečni in veseli in ...lepi (a ne tjazyuser posted image ).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Tujina
24.10.2006 22:02:22   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

Sita, lepo napisano. Še posebej zadnji stavek, ki drži kot pribito. Kako že gre: "če nekoga ljubiš, mu daj prosto pot..."


Ne vem, kateri stavek .... vsekakor mislim, kjer je volja, tam je pot.
Le tista ljubezen je resnična ljubezen, ki je sposobna preživeti vse viharje in nevihte. Pa tudi fizično ločenost. Kajti prave ločenosti ni - ta je lahko samo v naših glavah.
Četudi nam partner umre na primer, smo lahko za zmeraj povezani z njim in ga še zmeraj ljubimo. Ne moremo ga kar prenehati ljubiti, če ga fizično ni ob nas. Če pa ga, pa res nismo sposobni ljubiti.
Sama se nikoli ne počutim oguljufano ali nesrečno, če moj partner želi nekaj, kar mi ne paše. O kolikokrat je moral iti zaradi dela, kolikokrat sem bila sama z majhnimi otroci. Pa me ni pobralo. Utrdila sem se in spoznala ves čar materinstva. To mi je bil celo izziv.
Nikoli mi ni prišlo na misel, da bi moral pol gospodinjskih dolžnosti doma opraviti on. Saj on itak opravlja dolžnost, ko dela. In dela še mnogo težje kot jaz. Z otročki se je pa ja luštno ukvarjat. To je zame igra. Saj ne rečem, da nisem bila kdaj utrujena, bila sem zelo, ko so bile majhne. In bolne. Pa vendar je šlo, in gre tudi mnogim drugim materam samohranilkam. Sama sem rastla brez očeta in vem, kako je to. Pogrešala sem svojega očeta, saj ga nikoli nisem imela (umrl mi je, ko mi je bilo komaj leto dni), samo to je usoda. Ni komu zamerit.  
Ne vem, kako je pri drugih, vendar se sama veliko bolj ukvarjam z otroci - neposredno, če smo same. Če je pa še moj mož doma, pa se midva kar naprej pogovarjava in sva zelo pozorna do drug drugega. Seveda tudi do otrok, ampak tudi do drug drugega.
Seveda smo najraje skupaj. A če kdaj ne gre, ne gre. Poleti sem tudi sama z otroci dolgo na morju, ker pač on ne more biti z nami - ker mora delat, da mi lahko uživamo. Tako pač je. Nečemu se je treba odreči.
In malo prej sem otroke vprašala, kako jim je bilo, kadar smo bile veliko same in je naš atek veliko delal. In povedale so mi, da so ga bile zato toliko bolj vesele, ko je prišel domov.


_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Tujina
24.10.2006 22:02:57   
sanasan
meni se zdi pri vsem tem najpomembnejše, da se partnerja uspeta uskladiti in skleniti nek kompromis...v skupnem življenju pač prihaja do situacij, ko enkrat pač enemu drugič pač drugemu kaka stvar ni najbolj po godu... ampak, c'est la vie!
pri nas je npr. tako, da je sedaj mož že tri poletja zaporedoma po mesec in pol preživel na drugem koncu sveta zaradi službenih in družinskih obveznosti....jaz pa tu, najprej zaradi nosečnosti potem pa zaradi tega, ker se mi je mala zdela premajhna za tako pot.... pa tudi med letom  eno do dve noči na teden prespi pri mojih v lj.... ker je tako pač bolje in varneje... in v tem času sem pač prepuščena sama sebi z 2 otrokoma brez kakršnihkoli babica servisov in brez avta...
kup ljudi okoli nas se skoraj zgraža, nam pa to bolj ali manj ustreza oz. to je pač  trenutno najboljša varianta za našo družinico... in nam nič ne manjka! čez nekaj let pa računava, da bom jaz s tamalo malo več na drugem koncu svetauser posted image  in komaj čakamuser posted image
meni se zdi to, da partnerja čisto vsako noč za vsako ceno zaspita skupaj v isti postelji kar pretirana odvisnost....ja, pa moja starša tudi že več kot 35 let spita vsak večer v isti postelji, srečna pa žal, nista najboljuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Tujina
24.10.2006 22:03:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Otroci rabijo nekoga, na katerega se lahko zanesejo da bo tam - vedno.


A ti si vedno z otroki? 24 ur na dan, 365 dni na leto user posted image

A res potrebuješ stalno fizično prisotnost partnerja in stalno prisotnost otrok user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Tujina
24.10.2006 22:06:06   
sanasan
Ne vem, kateri stavek .... vsekakor mislim, kjer je volja, tam je pot.
Le tista ljubezen je resnična ljubezen, ki je sposobna preživeti vse viharje in nevihte. Pa tudi fizično ločenost. Kajti prave ločenosti ni - ta je lahko samo v naših glavah.
Četudi nam partner umre na primer, smo lahko za zmeraj povezani z njim in ga še zmeraj ljubimo. Ne moremo ga kar prenehati ljubiti, če ga fizično ni ob nas. Če pa ga, pa res nismo sposobni ljubiti.
Sama se nikoli ne počutim oguljufano ali nesrečno, če moj partner želi nekaj, kar mi ne paše. O kolikokrat je moral iti zaradi dela, kolikokrat sem bila sama z majhnimi otroci. Pa me ni pobralo. Utrdila sem se in spoznala ves čar materinstva. To mi je bil celo izziv.
Nikoli mi ni prišlo na misel, da bi moral pol gospodinjskih dolžnosti doma opraviti on. Saj on itak opravlja dolžnost, ko dela. In dela še mnogo težje kot jaz. Z otročki se je pa ja luštno ukvarjat. To je zame igra. Saj ne rečem, da nisem bila kdaj utrujena, bila sem zelo, ko so bile majhne. In bolne. Pa vendar je šlo, in gre tudi mnogim drugim materam samohranilkam. Sama sem rastla brez očeta in vem, kako je to. Pogrešala sem svojega očeta, saj ga nikoli nisem imela (umrl mi je, ko mi je bilo komaj leto dni), samo to je usoda. Ni komu zamerit.
Ne vem, kako je pri drugih, vendar se sama veliko bolj ukvarjam z otroci - neposredno, če smo same. Če je pa še moj mož doma, pa se midva kar naprej pogovarjava in sva zelo pozorna do drug drugega. Seveda tudi do otrok, ampak tudi do drug drugega.
Seveda smo najraje skupaj. A če kdaj ne gre, ne gre. Poleti sem tudi sama z otroci dolgo na morju, ker pač on ne more biti z nami - ker mora delat, da mi lahko uživamo. Tako pač je. Nečemu se je treba odreči.
In malo prej sem otroke vprašala, kako jim je bilo, kadar smo bile veliko same in je naš atek veliko delal. In povedale so mi, da so ga bile zato toliko bolj vesele, ko je prišel domov.

uf, Sita, vedno tako lepo napišešuser posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Tujina
24.10.2006 22:10:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita
Le tista ljubezen je resnična ljubezen, ki je sposobna preživeti vse viharje in nevihte. Pa tudi fizično ločenost. Kajti prave ločenosti ni - ta je lahko samo v naših glavah.


Lepo napisano user posted image .

Tako kot si napisala, v nevihtah se brusijo in pridejo do izraza naši karakterji. Ali smo po njih še bolj povezani ali pa se naše poti začnejo razhajati.
V vsakdanjem dolgočasju TV naslanjača je pa zelo lahko biti pameten...

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Tujina
24.10.2006 22:14:33   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

Sita, lepo napisano. Še posebej zadnji stavek, ki drži kot pribito. Kako že gre: "če nekoga ljubiš, mu daj prosto pot..."


Ne vem, kateri stavek .... vsekakor mislim, kjer je volja, tam je pot.
Le tista ljubezen je resnična ljubezen, ki je sposobna preživeti vse viharje in nevihte. Pa tudi fizično ločenost. Kajti prave ločenosti ni - ta je lahko samo v naših glavah.
Četudi nam partner umre na primer, smo lahko za zmeraj povezani z njim in ga še zmeraj ljubimo. Ne moremo ga kar prenehati ljubiti, če ga fizično ni ob nas. Če pa ga, pa res nismo sposobni ljubiti.
Sama se nikoli ne počutim oguljufano ali nesrečno, če moj partner želi nekaj, kar mi ne paše. O kolikokrat je moral iti zaradi dela, kolikokrat sem bila sama z majhnimi otroci. Pa me ni pobralo. Utrdila sem se in spoznala ves čar materinstva. To mi je bil celo izziv.
Nikoli mi ni prišlo na misel, da bi moral pol gospodinjskih dolžnosti doma opraviti on. Saj on itak opravlja dolžnost, ko dela. In dela še mnogo težje kot jaz. Z otročki se je pa ja luštno ukvarjat. To je zame igra. Saj ne rečem, da nisem bila kdaj utrujena, bila sem zelo, ko so bile majhne. In bolne. Pa vendar je šlo, in gre tudi mnogim drugim materam samohranilkam. Sama sem rastla brez očeta in vem, kako je to. Pogrešala sem svojega očeta, saj ga nikoli nisem imela (umrl mi je, ko mi je bilo komaj leto dni), samo to je usoda. Ni komu zamerit.  
Ne vem, kako je pri drugih, vendar se sama veliko bolj ukvarjam z otroci - neposredno, če smo same. Če je pa še moj mož doma, pa se midva kar naprej pogovarjava in sva zelo pozorna do drug drugega. Seveda tudi do otrok, ampak tudi do drug drugega.
Seveda smo najraje skupaj. A če kdaj ne gre, ne gre. Poleti sem tudi sama z otroci dolgo na morju, ker pač on ne more biti z nami - ker mora delat, da mi lahko uživamo. Tako pač je. Nečemu se je treba odreči.
In malo prej sem otroke vprašala, kako jim je bilo, kadar smo bile veliko same in je naš atek veliko delal. In povedale so mi, da so ga bile zato toliko bolj vesele, ko je prišel domov.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Tujina
24.10.2006 22:17:41   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Tistim cuvstvom , ki kar zginejo, ce clovek ni blizu, se ne rece ljubezen, temvec privid ljubezni. To je clovek, ki ti je pri srcu, vendar je njegova vrednost uporabne narave in ima doloceno ****cijo. Ko neha opravljati funkcijo, ki si mu jo namenila v tvojem zivljenju, ga zbrises. Priblizno tako, kot gospodinjska pomocnica ali batler.

nekatreri imajo sreco, da srecajo osebo, ki jo globoko in iskreno ljubijo, taksno kakrsna je, nekateri najdejo osebo, ki jim nadomesca mamo, oceta... nekateri najdejo osebo, ki jim lahko nudi zazeljene materijalne dobrine, nekaterim je najpomembnejse, da je "izbrana" oseba delovna in vajena dela npr. na kmetiji... vendar v vseh primerih, razen v prvem, ko sprejmes cloveka karsen je, zelo tezko govoriti o ljubezni



S tem se povsem strinjam.
Vsak odrasel človek bi moral vedeti, da se svet ne vrti samo okrog njega. Vsi bi morali prisluhniti drug drugemu in se prilagajati (ne podrejati), torej sklepati kompromise in zmeraj iskati najugodnejšo rešitev za vse. Kajti samo v tem primeru lahko uspešno funkcioniramo in vsi pridobimo. In če je tu ljubezen, ni nič težko. Če je pa ni in smo preračunljivi in kar naprej nekaj barantamo, pa zmeraj nekdo izgublja. In taki zvezi zmeraj grozi razpad.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Tujina
24.10.2006 22:24:51   
Marogica
Nisem brala drugih odgovorov, ker se mi ni dalo brati 7 strani. Upam, da ti je kdo v odgovorih ponudil tudi kakšno rešitevuser posted image

Torej, anonimna, meni se zdi tvoje razmišljanje egoistično, karkor je najbrž razmišljanje tvojega moža zate egoistično. Ti si želiš, da bi bil mož 24 ur prisoten ob tebi in družini, moževa želja je najbrž, da se izpopolnjuje v svojem poklicu in najbrž je to tudi njegovo samopotrjevanje, ki ga potrebuje vsak človek, saj si s tem "poboža" svoj ego 
Kaj narediti? Treba je najti kompromise, kajti ideali obstajajo v realnosti samo v glavi. Namesto, da vztrajaš pri svojem poizkušaj ugotoviti, kako bi si oba prišla "naproti", ne da bi vajino samoljubje in ponos trpela ali vsaj čim manj.
Sigurno obstaja možnost, da bi hodila moža obiskovai. Torej greš npr.1-2x na mesec za vikend k njemu na obisk, kjer uživata, cenita vajino samoto, si imata dosti za povedat in pobegneta pred vsakodnevnim stresom in problemi. To ima svoj poseben čar, ki pomaga porebroditi distanco in čas. In kot bi mignil bodo 4 meseci naokoli.
In oba z možem bosta za spoznanja bogatejša. Ti, da je včasih biti lepo/manj lepo biti za vse sam in da še bolj ceniš moža kot del družinske celice in on, ki bo cenil tebe kot razumevjočo ženo, ki je pripomogla do ugotovitve, da je bilo izobraževanje potrebno, koristno, vendar pa da mu tudi družina pomeni veliko.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Tujina
24.10.2006 22:26:28   
sneška_
   Če bi možu to izobraževanje koristilo pri napredovanju v službi ali pa za zasedbi boljšega delovnega mesta potem ga moraš vsekakor potpreti da gre.
Štirije meseci bojo hitro minili in nikakor ni izdaja družine.
Moj mož stalno hodi na izobraževanje v tujino ki trajaja od 14 dni do enega meseca pa v letu se nabere kar nekaj mesecev pa nisem to razumela za izdajo družine Vse kar je do sedaj bil na izobraževanju nama se je obrestovalo
Tudi  meni se zgodi da sem odsotna od doma tudi do en mesec samo mi vemo da se nam vse to bo obrestovalo kot je do sedaj 

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Tujina
24.10.2006 22:38:55   
Anonimen
Bolj kot prebiram, vsakega razumem pomalo kaj želi povedati. Se mi zdi, da vsi govorijo različno, težijo pa k istem. Gina je omenila besedo life stile-življenski stil. Zakaj je zdaj to življenski stil, če je nekdo odsoten enkrat v življenju 4 mesece?Če pa se njegova odsotnost opazi tudi ko je doma (lutanje) pa je to res life stile.
Za sebe lahko rečem nekak tako...če bi meni nekdo rekel, da boš pa ti zdaj Nives s tem človekom recimo 5 let in niti dneva več, bi vsekakor bila proti takšnemu "izobraževanju". Ker pa danes ljubezen nima roka, pa pač gledaš na to z zeeelllooo široko odprtimi očmi in srcem. Mogoče pa imata z anonimno nekakšen "rok trajanja" ljubezni in se ji preveč mudi uživat še tisti preostali čas, ki ga imatauser posted image Mogoče pa se res anonimna boji, da bo to njenemu možu postal življenski stil-po moje je to. Kot pravijo-tak kot si boš pošlihtala na začetku tak boš mela. Anonimna najboljše pozna svojega in ve odkod ta strah in "izdaja" družine. Po moje ima razlog.Zdaj pa če je problem v njej ali njemu, pa ve sam bog.

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Tujina
24.10.2006 22:47:08   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


nekatreri imajo sreco, da srecajo osebo, ki jo globoko in iskreno ljubijo, taksno kakrsna je, nekateri najdejo osebo, ki jim nadomesca mamo, oceta... nekateri najdejo osebo, ki jim lahko nudi zazeljene materijalne dobrine, nekaterim je najpomembnejse, da je "izbrana" oseba delovna in vajena dela npr. na kmetiji... vendar v vseh primerih, razen v prvem, ko sprejmes cloveka karsen je, je zelo tezko govoriti o ljubezni.




Tegale pa ne razumem najbolje, mišek. Ljubiti osebo, karšna je, pomeni ljubiti osebo z vsemi njenimi vrednotami. Torej če nekdo išče materialne dobrine, bo lahko iskreno ljubil človeka z materialnimi dobrinami, ker le-temu so vrednota materialne dobrine. Tisti, ki išče delovno osebo, bo iskreno ljubil delovno osebo, kajti delo je gotovo vrednota te osebe.
Vedno si izbiramo partnerje, ki imajo torej podobne vrednote kot mi, ne glede na to, kaj iščemo. Zato tudi ni zdravnikov, ki bi bili poročeni z bolničarkami (mogoče obstaja kakšen res osamljen primerek), ker imata kot osebi povsem drugačne vrednote, drugačno "predznanje" o življenju in poglede nanj. Če tega ni, dve osebi nimata dolgoročne prihodnosti oz. se slej ko prej eden popolnoma podredi drugemu, zatre svoje želje, vrednote, srečo.

Zato pa prihaja do toliko ločitev, ker prva zaljubljenost mine in takrat se oseba razkrije taka, kot v resnici je. Tudi rojstvo otroka je lahko mejnik - kako se bo nekdo obnašal kot starš, je nemogoče predvideti, dokler to dejansko ne postane. Marsikatera ženska je začela graditi kariero, ki jo je po rojstvu otroka opustila. Njene vrednote so se zamenjale. Če je bila prej kompatibilna z nekim hudim karieristom, sedaj lahko to postane resen problem za zvezo. Prej sta imela nek skupen cilj, sedaj imata vsak svojega.
Ne rečem, da se to nujno zgodi, velikokrat pa se.

Nekateri življenje opisujete kot pravljico, poudarjate, kako je vse možno, a pri tem izhajate le iz lastnih izkušenj, lastnih prepričanj in lastnih vrednot. A na svetu je na milijone ljudi in vsak je osebek zase, s svojo lastno življenjsko zgodbo. Ko to dvoje združiš, dobiš unikat, kakor ste unikatni tudi vi - lahko izhajate iz lastnih izkušenj - soditi ne morete in ne smete nikoli.


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Tujina
24.10.2006 22:56:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
nekatreri imajo sreco, da srecajo osebo, ki jo globoko in iskreno ljubijo, taksno kakrsna je,

Ljubiti osebo, karšna je, pomeni ljubiti osebo z vsemi njenimi vrednotami. Torej če nekdo išče materialne dobrine, bo lahko iskreno ljubil človeka z materialnimi dobrinami, ker le-temu so vrednota materialne dobrine.


Iskreno ljubiti pomeni ljubiti kljub temu, da so določene vrednote drugega drugačne kot moje. Tudi če se bodo spremenile, ga bom še vedno globoko ljubila.

Pogojno ljubiti pomeni, da ga ljubimo zaradi njegovih vrednot. Če se njegove vrednote spremene, ga ne morem več ljubiti.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Tujina
24.10.2006 23:09:19   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
nekatreri imajo sreco, da srecajo osebo, ki jo globoko in iskreno ljubijo, taksno kakrsna je,

Ljubiti osebo, karšna je, pomeni ljubiti osebo z vsemi njenimi vrednotami. Torej če nekdo išče materialne dobrine, bo lahko iskreno ljubil človeka z materialnimi dobrinami, ker le-temu so vrednota materialne dobrine.


Iskreno ljubiti pomeni ljubiti kljub temu, da so določene vrednote drugega drugačne kot moje. Tudi če se bodo spremenile, ga bom še vedno globoko ljubila.

Pogojno ljubiti pomeni, da ga ljubimo zaradi njegovih vrednot. Če se njegove vrednote spremene, ga ne morem več ljubiti.


Potem pa, če pogledamo realno stanje, 80% ljudi ljubi pogojno, 10% ljudi je v zvezi s partnerjem, ki ga ne ljubi več, je pa vseeno z njim iz takih ali drugačnih razlogov. Pogojnih 10% (pogojnih zato, ker nikoli ne smemo reči nikoliuser posted image ) pa iskreno ljubi svoje partnerje.
Hmmmmmmm ... no, ja. Meni je pravuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Tujina
24.10.2006 23:16:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Potem pa, če pogledamo realno stanje, 80% ljudi ljubi pogojno, 10% ljudi je v zvezi s partnerjem, ki ga ne ljubi več, je pa vseeno z njim iz takih ali drugačnih razlogov. Pogojnih 10% (pogojnih zato, ker nikoli ne smemo reči nikoliuser posted image ) pa iskreno ljubi svoje partnerje.
Hmmmmmmm ... no, ja. Meni je pravuser posted image



Razmerje 80:20 špila tudi tu.

Lepo, da ti je prav user posted image .

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Tujina
25.10.2006 0:59:58   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Tegale pa ne razumem najbolje, mišek. Ljubiti osebo, karšna je, pomeni ljubiti osebo z vsemi njenimi vrednotami. Torej če nekdo išče materialne dobrine, bo lahko iskreno ljubil človeka z materialnimi dobrinami, ker le-temu so vrednota materialne dobrine. Tisti, ki išče delovno osebo, bo iskreno ljubil delovno osebo, kajti delo je gotovo vrednota te osebe.
Vedno si izbiramo partnerje, ki imajo torej podobne vrednote kot mi, ne glede na to, kaj iščemo. Zato tudi ni zdravnikov, ki bi bili poročeni z bolničarkami (mogoče obstaja kakšen res osamljen primerek), ker imata kot osebi povsem drugačne vrednote, drugačno "predznanje" o življenju in poglede nanj. Če tega ni, dve osebi nimata dolgoročne prihodnosti oz. se slej ko prej eden popolnoma podredi drugemu, zatre svoje želje, vrednote, srečo.


Mic ti je ze odgovorila in se z njo strinjam. Bi pa se nekaj dodala. Ce je nekomu denar vrednota, potem bo sam delal na tem, da ga ima, ne glede na ima/nima partnerja. Ko se najdeta dva, ki jima je denar "vrednota" se lahko imata iskreno rada in skupaj delata na tem, da ta denar zasluzita. Vendar ce  nekdo isce materijalne dobrine in jih pri nekomu najde, ter ga zato ljubi, tezko bi se strinjala, da ga ljubi zaradi njega samega, bi se pa strinjala, da ljubi njegov tekoci racun. Oseba ni materijalna vrednota, niti je denar oseba. Nekateri so zal pripravljeni marsikaj pretrpeti zaradi standarda in materijalnih dobrin, ki jim jih dolocena oseba lahko ponudi. Pa vseeno to ni ljubezen, to je trgovina/ izracun/ preracunljivost.

Zato pa prihaja do toliko ločitev, ker prva zaljubljenost mine in takrat se oseba razkrije taka, kot v resnici je. Tudi rojstvo otroka je lahko mejnik - kako se bo nekdo obnašal kot starš, je nemogoče predvideti, dokler to dejansko ne postane. Marsikatera ženska je začela graditi kariero, ki jo je po rojstvu otroka opustila. Njene vrednote so se zamenjale. Če je bila prej kompatibilna z nekim hudim karieristom, sedaj lahko to postane resen problem za zvezo. Prej sta imela nek skupen cilj, sedaj imata vsak svojega.
Ne rečem, da se to nujno zgodi, velikokrat pa se.


Zivljenski nazori se ne menjajo tako zlahka, prioritete pa se. Vrednote se vecinoma menjajo pri kakih bolj drasticnih zivljenskih dogodkih. Zenska mogoce ne zmore peljati in kariero in druzino. zenska je mogoce naucena, da je ona kot zenska in mama "genetsko pogojena", da svojo samouresnicitev mora uskati skozi materinstvo. Otrok je pa vsekakor breme pri "hudi" karieri. Vendar huda karieristka, ki se odloci za otroka, ne da bi premislila kako se bo to reflektiralo na njeno kariero.... malo mozno... Sicer pa, zakaj bi moral biti problem ce se zenska ali moski vec ne zene za kariero. Tudi ce bi se toliko spremenila in popolnoma opustila misel na kariero, to se vedno ne pomeni, da ne bi podpirala moza pri karieri. Zakaj mislis, da ni mozno, da se zenska posveti otroku in druzini in uziva v karieri svojega partnerja, kot v svoji lastni? Saj ce je bila karieristka, popolnoma zastopi moza kaj ga zene in koliko mu kja pomeni. Zena ne mora biti odrinjena na rob ce je moz karierist. Lahko je pa gonila sila mozeve kariere; motivacijski vzvod, izjemen svetovalec... ce se vrednote enega od partnerjev spremenijo, to se vedno ne pomeni, da taksna zveza ne funkcionira. Nekako se mi zdi, da cetudi so se tvoje vrednote spremenile, ce imas nekoga globoko rad, bos spostoval in podprl njegove vrednote, ter z njim sodeloval.

Nekateri življenje opisujete kot pravljico, poudarjate, kako je vse možno, a pri tem izhajate le iz lastnih izkušenj, lastnih prepričanj in lastnih vrednot. A na svetu je na milijone ljudi in vsak je osebek zase, s svojo lastno življenjsko zgodbo. Ko to dvoje združiš, dobiš unikat, kakor ste unikatni tudi vi - lahko izhajate iz lastnih izkušenj - soditi ne morete in ne smete nikoli.


Govorimo o pojmih, ki so ze zdavnaj dobili svoje pomenske okvirje. Govorimo o kompromisih, sodelovanju, o tem, da cloveku, ki ga imas rad, dovolis da napreduje in mu pri tem stojis ob strani. Zivljenje ni pravljica in prav zato se je potrebno pogovarjati o taksnih zadevah, zato je treba sklepati kompromise, zato je treba sodelovati, podpreti koga, pomagati mu, prevzeti nase zacasno ali trajno nekatere odgovornosti ali opravila, ki niso mogoce nase "opravilo". Po logiki, da je vsak clovek unikat in za nikogar se ne more niti okvirno reci ali dejstvuje egoisticno ali ne, ali nekdo dejstvuje neodgovorno ali ne... tedaj ta in podobni forumi zgubijo smisel.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Tujina
25.10.2006 9:40:52   
Dragica
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Vsi smo zdravi in vse je super,saj ravno zato ne razumem te želje


vprašaj moža zakaj si to želi, da boš pač razumela..

ne se pa počutit izdano.. ker je bolano..



Zahi ne prepričuj prepričanega. Anonimna ni hotela slišati različnih mnenj ampak je hotela samopotrditev od takšnih in podobnih kot je Kalbo. Resm se mi zdi bolano razmišljati o izdaji družine. 

_____________________________

PRAVA LJUBEZEN JE VEČNA.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Tujina
25.10.2006 9:45:37   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Dragica


Zahi ne prepričuj prepričanega. Anonimna ni hotela slišati različnih mnenj ampak je hotela samopotrditev od takšnih in podobnih kot je Kalbo. Resm se mi zdi bolano razmišljati o izdaji družine. 


če je njen post samo zahteva za "JA PRAV IMAŠ" .. pol je pa res na napačnem mestu se mi zdi user posted image

če je pa tukaj zaradi različnih mnenj (beri: FORUM) .. pol je pa na pravem mestu..

Kalbo je pa samo eden izmed množice ljudi na FORUMU, ki podajajo svoja mnenja.. ki so mogoče drugačna kot tista, ki jih želi slišati avtorica posta..

temu, moja draga Dragica, se pa reče debata v demokratičnem smislu user posted image

če posamezniku ni všeč posameznikov post.. pol naj ga ne prebere.. ima vso pravico do tega user posted image

(odgovor članu Dragica)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Tujina
25.10.2006 10:59:09   
copka
joj, sedaj pa greste v skrajnosti.

Ok, ljudje imamo vrednoste. O tem ubogem moskem govorite kot o najvecjem karieristu, materialistu, egoistu...
Verjetno je tudi on, ko mu je bilo ponujeno, da gre na izobrazevanje za tako dolgo imel kaksen pomislek. Ga ne poznam, vendar mislim, da ce ljubi svojo druzino, mu ni bilo lahko, takoj sprejeti. Verjetno je bil v sebi v dvomih, kaj narediti. Ali so 4 meseci veliko, ali se da prezivet. Tipicno mosko razmisljanje: joj, pa zena ne bo znala naorocit kurilnega olja, pa gume bo morala zamenjati, pa se en kup vprasanj, ki se porajajo po tem ko razmili, kako bo prezivel 4 mesece brez otrok in zene. Kaj bo tam delal, ko bo izobrazevanja konec- mnogokrat gre clovek sam, potem pa po obevznostih, nima kaj delat- so moji kolegi hodili v Nemcijo, Srbijo...in vsi so govorili, da je bilo sicer en velik dolgcas.
Ce pa ima tako zeno, pa se je verjetno se spraseval, kako naj ji pove(ob predpostavki, da je to prvo potovanje v tujino).
V vsakem primeru ni lahko, saj v koncni fazi ni prisel domov in rekel: Zena spakiraj mi kufre, jutri grem v od doma za 4 mesece.

Americani (ta praviuser posted image , da to govorijo) povdarjajo: You have to spend some quality time with your children.

Pika, amen, konec!

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Tujina
25.10.2006 12:42:43   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

če pa ženske ne zmorete 4 mesece brez svojega moškega.. pol pa to ne razumem.. saj ne gre na Mars za 28 let..


Jaz se pa s temle popolnoma strinjam.

Mnenje? Marija Sveta, saj ko sta poročena, nista zvezana ali zraščena skupaj, da bi morala non stop en na drugem viset user posted image  Saj se človek ne gre zabavat ampak DELAT, dejte ga no srat.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Tujina
25.10.2006 12:58:42   
srki


ko pravi, da moras najti sorodno duso tudi v tem.



Kako pa naj par, ki se spozna, ki začne skupaj živet, ki ima otroke, ve, da bo pa nekoč njen mož ali njegova žena, šla  na neko službeno potovanje ali izobraževanje za 4 mesece, pol leta, ....?

Jaz tudi nisem vedela, da bo šel moj za pol leta v tujino. Pa sva zaradi tega še zdaj skupaj, pa tudi če bi mu rekla, naj ne hodi v tujino, ker da bom brez njega znorela, me ziher ne bi upošteval. In prav bi imel. In če se bo še enkrat ponudila takšna priložnost, kot se mu je takrat, tega mu sploh ne bom poskusila preprečit, ker vem, da je to njegovo delo, da se je za to delo odločil,....
Če bi se šlo pa za njegovo življenje in bi bilo njegovo življenej tam zelo ogroženo, to je pa druga zgodba.

In ljubezen na daljavo je lahko ravno tako sladka in lepa, kot tista, ki jo imaš vsak dan pred nosom, mogoče še slajšauser posted image .

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Tujina
25.10.2006 13:40:00   
Zahi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Tujina
25.10.2006 14:13:23   
Gina
Brezpogojne ljubezni ni. NIkjer in pri nikomer od ljudi. Vedno, ampak vedno nekoga ljubiš zato, ker je tak, kot je. In tak kot je, ti ustreza - no izbereš si menda takega. Če ti ne ustreza, ga nehaš ljubit. Če bi se tvoj partner ta hip spremenil, začel piti, bi zapravil vse tvoje premoženje, mlatil otroke, zažgal hišo, na koncu pa ustrelil tvojo mater, hkrati pa si naredil alibi in tebe obdolžil umora, da bi te še v zapor spravil...bi ga definitivno nehala imeti rada. Vsaka od nas. Nobena ni bog. Torej ljubimo pogojno. Res da imamo različne potrebe, ampak vendar ljubimo zaradi tega, kar nam nekdo nudi. Zakaj pa nimamo vsi radi, ljubimo, ene in iste osebe? Ker imamo različne vrednote in potrebe. Jaz rabim nekaj in nekdo drug nekaj drugega. Torej se zaljubljamo v različne ljudi. Če bi vsi rabili eno in isto, bi se zaljubljali v ene in iste ljudi. Zaljubljanje je pričakovanje, da bomo nekoč dobili tisto, kar si predstavljamo pri nekem človeku. Če dologoročno tistega ne dobimo (npr. pozornosti, bližine, finančne varnosti, kaj vem česa vsega...), potem rečemo, da ni vreden naše ljubezni in gremo. Vsi tako delamo. Množično. Torej množično ljubimo samo tistega, ki nam ustreza, naši predstavi o tem, kaj naj bi nam nudil. Če bi nekoga, ki bi delal kot prvi zgoraj opisani primer - ustrelil našo mamo.... - še ljubili, bi bili hudo zakompleksani, ne pa božanski.
Res je težko sprejeti neko tako zelo neromantično predstavo o ljubezni, saj so nam tupili vse življenje, kako je treba brezpogojno ljubit in kako se to da. Pogojnost je bila nesprejemljiva. Pa vendarle....drugačne oblike sodelovanja med ljudmi ni. Še celo otrok in staršev ne ljubimo brezpogojno. Žal ne. Starše ljubimo, ker smo nanje navezani, celo če jih ne ljubimo, si ne upamo priznati, ker nas nevidna nitka občutkov krivde veže nanje. Otroke pa ljubimo, ker od njih nekaj pričakujemo. Vendar vam povem, če bi vaš otrok naredil vse zgoraj opisano... (zažgal hišo, ....ubil družinskega člana, vas spravil na kant....), bi ga nehali ljubiti. Morda bi vas nevidna nitka vezala k njemu, morda bi občutili krivdo, ker ga niste znali bolje vzgojiti, vendar...ljubiti bi ga nehali.

Zakaj je torej tako težko sprejeti dejstvo, da je nekaterim velika potreba fizična bližina ali morda pomoč pri funkcioniranju tovarne, ki se ji reče družina ? Zakaj se lahko sprejme samo potrebo po tem, da bi človek več imel ali se dokazoval? Oboje je pomembno. Samo odvisno za koga koliko.

Ena je spraševala, zakaj bi bila oba nesrečna? Če potrebuješ fizično bližino, nisi srečen, dokler je nimaš. To je enako, kot če te zebe. Ne boš ok, dokler ne dobiš odeje. Ali pa raje toplejše stanovanje. Odeja je npr. mož, toplejše stanovanje pa je živeti sam brez vsakega tipa, vendar z opcijo, da pride nekdo, ki ti tega ne bo odvzemal (ta opcija je vsekakor za take vrste ljudi dobra rešitev, boljša kot misel na to, da te bo kar naprej zeblo brez odeje). Torej žena ne bi mogla biti srečna v tem primeru, če mož gre, ker bi jo zeblo. Ne glede na to, da bi morda pristala na to. Če bi mož ostal doma, tudi ne bi mogel biti srečen, ker njemu je odeja pot v tujino, in tako odejo mu lahko nudi nekdo, ki mu fizična bližina ni tolk pomembna. Nihče se ne bi mogel prilagodit...razen...razen seveda, če jima vse skupaj ne pomeni toliko, kot meni. Potem je kompromis možen.

Pa še to, če je moj srečen, je meni lažje živeti, ker pač ni siten in zoprn. Vendar moja sreča ne more biti preveč odvisna od tega, koliko je on srečen. Seveda je bolj luštno, če to dvoje klapa, vendar pogoj za mojo srečo pa to ni. Tudi želim mu, da bi se dobro počutil, vsekakor, vendar je logično, da sva oba enako pomembna in da morava oba enako mnogo zadovoljevat svoje potrebe. Če jih ne bova, bova nesrečna in šla posledično narazen, vendar sem jaz lahko še vedno povsem srečna s svojim življenjem. 

IN smo spet na začetku, če te človek na več področjih "onesrečuje", ti kot človek ne bo fajn. Ne boš ga ljubil. Pogojni smo. Pa če si še tako želimo, da ne bi bili.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Tujina
25.10.2006 15:31:55   
kalbo
Jezus jezus, pa vsi svetniki. Mišek napačno smo se razumeli. Nikjer in nikoli nisem rekel, da dva doktorja znanosti ne moreta bit dobra starša. vsak po svoje in po zmožnostih.

Mene moti pri vsem skupaj le Zahijevo razmišljanje, da če si poročen pa ni mus 24 ur skup tiščat. Je res, treba je v partnerstvu pustit svobodo. poroka ni nujno veza za zmeraj, ker vedno lohk zaškripa. Ko se ti rodi pa otrok, je pa on tvoja odgovornost za vsaj 18 let. Od tega se ne moraš ločit. In samo to je moja poanta. Pa zdej 4 mesece gor ali dol.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Tujina
25.10.2006 16:10:24   
mika
Ni se mi dalo vsega brat, ker je preveč, bom pa napisala kako sem se počutila kot otrok, ko je moj oče moral delati v tujini- žal ni imel druge izbire.

Prvič ko je odšel delat v tujino, je hodil domov vsak drugi vikend. Takrat sem bila stara tri leta. Zelo dobro se spomnim kako hudo mi je bilo ob odhodu in sem vedno jokala. Hotela sem imeti atija ob sebi. mama mi je enkrat rekla, da naj ne jočem na železniški postaji, ker bo atiju hudo in takrat nisem jokala. Zvečer, ko sva šli spat pa mi je bilo hudo, ker nisem jokala in bo ati mislil, da mi je vseeno za njega. trpela sem.... zelo...To delo je imel kakšno leto in je prišel domov in jaz sem bila srečna.
Ko sem bila stara 7 let so ga poslali daaaaaleč in to za 6 mesecev, brez da bi prišel domov. Kako je bilo ko je odšel.........mislila sem da me bo konec. Ta čas se je tako vlekel, da sem mislila, da ne bo nikoli več prišel domov. Ko se jebližal njegov prihod domov, sem bila tako srečna, vsem sem govorila, da pride moj ati domov.  ko smo šli po njega na letališče sem od sreče jokala, tako sem bila vznemirjena, da me je dobesedno bolelo srce in me je mama morala miriti. Ko sem ga zagledala so stric, teta in sestrična planili po njem, meni pa je bilo nerodno, pred mojim atijem mi je bilo nerodno. nisem mu mogla povedat, da sem vesela, da je doma, da sem ga pogrešala....Moja sestrična se je tiščala k njemu in ga spraševala kaj ji je prinesel, jaz pa sem ga samo gledala. Saj me je stisnil k sebi in me cartal, ampak za mene je naenkrat postal tujec. Sploh si ne morete predstavljati, kaj se lahko zgodi z otrokom v 6 mesecih, kako naenkrat postanete tujec lastnemu otroku.
Po tujini je delal 10 let in jaz sem zrastla dobesedno mimo njega. Kasneje sem dobila sestro in takrat je šel na zadnjo službeno pot za en mesec. kako ga je pogrešala si lahko mislite. Onadva s sestro imata popolnoma drugačen odnos- sestra je stara 17 let in se še sedaj carta z njim, jaz pa sem se nehala pri 7 letih. Pa ne zato, ker bi mene imel manj rad, ali da jaz ne bi bila cartljiv tip otroka, ampak zato ker sva se odtujila.
V tistih 6 mesecih (to je bila najdaljša doba da se nismo videli) se je zgodila nepopravljiva škoda- nikoli več si nisem upala približati atiju, tako kot sem se prej, pa se je on zelo trudil.
seveda si je s temi službenimi potovanji pridobil veliko izkušenj in je sedaj na visokem položaju v službi in je celotni družini nudil zelo dobro življenje.... ampak jaz nisem imela svojega atija doma, kar bi najbolj potrebovala. Tega se zaved tudi on, ampak ni imel izbire.
O tem, kar sem sedaj pisala se nisem nikoli z nobenim pogovarjala.  ko se spomnim kaj vse sva zamudila, kaj so imeli drugi otroci s svojimi očeti, jaz sem pa imela moderne igrače, ki jih pri nas ni bilo za dobit.
Upam, da sem komu dala za misliti in če razmišljate o tujini za dalj časa in imate možnost tega ne sprejeti- NE SPREJMITE. Kar nekaj vas govori o nekem kurčevem egoizmu, noben razen Kalbota in žužu(brala sem samo začete poste), pa ne pomisli na otroke. Ne veste kaj se dogaja v otroški glavici, pa tudi če že v šolo hodi, svoje občutje ne zna povedati z besedami.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?