|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 9:31:41   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: elanor

Alkohol-glede tega pa takole.Ne bom rekla,da ne paše kak kozarec vina ali pa kakšno pivo.Sam vse mora biti v mejah normale,tako kot večina stvari v življenju.Če tega ne zlorabiš,ni panike.Morš vedet,do kod lahk greš.Sem pa absolutno za prepoved točenja alkoholnih pijač mladoletnim in vinjenim osebam ter prepovedi prodaje,ne glede na čas,vse dni v letu.Ker alkohola mladim ne točijo več v klubih,se mladi zadržujejo na ulicah(za primer dam sam Mb,kjer je v petek zvečer park pol mladih in pri gradu jih je tud ful).Za njih bi se moral najti drugačen vir zabave.
Kofein-zanimivo,ampak ta stvar je resno poživilo,pa ga kljub temu večina med nas brez razmisleka zaužije večkrat na dan.Vredno razmisleka.
O THC in heroinu pa nimam mnenja.



torej ti paše kako kozarec vina ali piva user posted image
lepo.. tudi meni..

kar se tiče prepovedi točenja alkohola smo že na neki pravi poti.. prepoved v določenih pogojih že je..
ni pa prepovedan kot THC.. in zakaj je temu tako? Sam efekt alkohola je slabši in bolj škodljiv od THCja.. pa ga država kljub temu tolerira.. in s tem cel svet.. samo zato, ker je bil alkoholni lobi premočan, da bi se katerikoli vlada upala temu upreti.. vse veselo uživamo alkohol.. s politiki in zdravniki na čelu.. na drugi strani pa opisujemo THC kot drogo enako heroinu in kokainu (kot jo nekatere tukaj vidijo).. smešno ne?

Vse več ljudstev teži k temu, da se THC legalizira.. in prav je tako.. če bi pri mojemu otroku moral izbiral med THCjem in alkoholom.. bi mu alkohol sigurno vzel iz rok..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 9:38:20   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Vidim, da ti tega še nihče ni rekel...

Zahi... mene si pa prepričal, da kadiš THC. user posted image

Pa reci, kar hočeš...




ne kadim THCja.. sem ga včasih.. dandanes pa če je.. je.. če ga ni ga pa ni..

več ali manj so vse žurke in podobna srečanja alkoholno naravnana..

ljudje pa nekako raje gledamo pijance .. kot pa zakajence user posted image

no.. ampak potem si odvisnik.. kofeinski npr.. ali veš, da ima kofein dolgoročno hujši efekt kot THC?

Omenila si, da npr. ne kadiš trave zarad izgube spomina? .. od kje ti ta ideja?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 9:40:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
zanima me samo pogled na te droge.. zakaj smatrajo nekatere droge za legalne.. ene pa nelegalne..


Uživam kofein in alkohol. O ostalih ne bi govorila, ker jih ne poznam (tobak oz. nikotin, heroin,...). Za THC ne vem, kaj je?

Zakaj določene legalne, druge ne?

Spijem veliko kave na dan. Zjutraj iz navade, v službi za družbo, popoldne za užitek, čez vikend za posedanje na sončku in klepetanje. Odvisna? Prej ne kot ja. Če kave ni, je ne pijem. In še vedno funkcioniram.

Alkohol občasno. Laško, kozarec rdečega vina, kadar mi zadiši. Kolikokrat? Različno. Čez teden skoraj ne, ker bi potem zjutraj dolgo spala. Odvisnost? Težko bi rekla ja.

Zakaj so te droge legalne?
Zato ker zanje ne potrebujem plana odvajanja od kajenja, ne potrebujem komune, ne potrebujem metadona in ekipe strokovnjakov, nasvetov, ki bi omogočili, da brez njih lahko živim.

Edino, kar je potrebno, je legalen klik v moji glavi, da tega ne bom več uživala. Dokler lahko s svojo naivno pametjo ta klik še naredim, takšno dorgo sprejemam kot legalno.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 9:50:10   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

Zakaj določene legalne, druge ne?

Spijem veliko kave na dan. Zjutraj iz navade, v službi za družbo, popoldne za užitek, čez vikend za posedanje na sončku in klepetanje. Odvisna? Prej ne kot ja. Če kave ni, je ne pijem. In še vedno funkcioniram.

Alkohol občasno. Laško, kozarec rdečega vina, kadar mi zadiši. Kolikokrat? Različno. Čez teden skoraj ne, ker bi potem zjutraj dolgo spala. Odvisnost? Težko bi rekla ja.

Zakaj so te droge legalne?
Zato ker zanje ne potrebujem plana odvajanja od kajenja, ne potrebujem komune, ne potrebujem metadona in ekipe strokovnjakov, nasvetov, ki bi omogočili, da brez njih lahko živim.

Edino, kar je potrebno, je legalen klik v moji glavi, da tega ne bom več uživala. Dokler lahko s svojo naivno pametjo ta klik še naredim, takšno dorgo sprejemam kot legalno.


ne potrebuješ odvajanja???

nikotin in alkohol sta najbolj razširjeni drogi na svetu.. če misliš, da ne potrebuješ odvajanja potem si ne želi biti alkoholni odvisnik.. baje je to težje prestati kot heroin..

Ne veš kaj je THC.. no po domače trava.. efekt THCja pri nas še vedno tabu tema.. kozarec vina vidijo ljudje kot zdravilen.. med tem ko nekaj dimov trave vidijo kot heorinska odvisnost.. pač sistem je dobro spral ljudi.. ni jih pa spral glede alkohola.. zanima me zakaj je temu tako?

ali država res temelji na alkoholu in tobaku?

v veliko državah po svetu (tudi v ZDA in EU) zdravniki predpisujejo THC bolnikom na recept.. bolniki z astmo, sivo mreno, kroničnim bolnikom z bolečinami ipd.. in kljub temu vidimo mi THC kot sovražnik.. čeprav zraste na vsakem vrtu.. je to nekaj groznega..

jesti aspirine, persene, valium, prozac, demerol je pa družbeno sprejemljivo.. čeprav gre tukaj za sintetične droge, ki vsebujejo ogromno strupov v zelo blagi obliki..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 9:50:28   
Anonimen
Saj problem sploh ni v drogah. Problem je v ljudeh oz. našemu odnosu do drog. Eni droge zlorabljajo. Eno je, če popiješ kozarec vina sem in tja, drugo, če jih vsak dan popiješ pet.
Alkohol in nikotin sta družbeno najbolj zlorabljeni drogi. In to je družbeno sprejemljivo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Baje na svetu ni  še nihče umrl zaradi zakajanja s travico. Koliko pa jih je umrlo zaradi cigaret in alkohola? Milijoni. Pomislite, koliko alkoholikov v vaši okolici poznate. In koliko uživalcev trdih drog. Grem stavit, da prvi močno prevladajo. S tem nočem opravičevat mehkih in trdih drog, želim samo opozoriti na to veliko dvoličnost, ki vlada v našemu okolju.

Kar se tiče mojih otrok: ne morem jim preprečiti, da ne bi kdaj pili ali kaj podobnega. Itak da bodo. Saj večina otrok vsaj proba, le da si njihovi starši zatiskajo oči, kakšni angelčki so njihovi otroci. Lahko pa svoje otroke skušam naučiti odgovornosti do sebe in drugih ter zavedanja mej. Da znajo potegnit črto in reči ne.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 9:57:56   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Saj problem sploh ni v drogah. Problem je v ljudeh oz. našemu odnosu do drog. Eni droge zlorabljajo. Eno je, če popiješ kozarec vina sem in tja, drugo, če jih vsak dan popiješ pet.
Alkohol in nikotin sta družbeno najbolj zlorabljeni drogi. In to je družbeno sprejemljivo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Baje na svetu ni  še nihče umrl zaradi zakajanja s travico. Koliko pa jih je umrlo zaradi cigaret in alkohola? Milijoni. Pomislite, koliko alkoholikov v vaši okolici poznate. In koliko uživalcev trdih drog. Grem stavit, da prvi močno prevladajo. S tem nočem opravičevat mehkih in trdih drog, želim samo opozoriti na to veliko dvoličnost, ki vlada v našemu okolju.



user posted image user posted image

saj ravno ta odnos me zanima.. zakaj "zadrti" ljudje vidijo THC kot strah in trepet.. medtem ko alkohol pijejo vsak dan na raznih vaških veselicah, pri kosilu, večerji ipd..

ne poznajo pa preprostega dejstva, da je alkohol telesno MNOGO bolj strupen in škodljiv kot npr. THC..

omenila si dejstvo umrlih po vsem svetu zaradi nikotina in alkohola.. tudi pred tem si večina ljudi zatiska oči.. ker je to pač tako.. se ne da nič naredit.. sami so si krivi.. ne user posted image

pa ni čisto tako.. alkohol, nikotin in kofein so najbolj donosne veje gospodarstva poleg nafte in orožja.

Zakaj bi ljudi pred tem obranili, če jim ravno ti ljudje prinašajo miljarde denarja in pri tem pač umirajo? Bolj kot je zasvojljiva droga.. boljša je za sistem.. ne govorim o heroinu in kokainu.. ampak o alkoholu, kofeinu in nikotinu..

THC pa lahko vsak pridobiva na svoji okenski polici, vrtu, podstrešju.. kaj ima država od tega? NIČ.. torej.. PREPOVEJMO JIM TO!!! Naj se raje drogirajo z alkoholom..

ampak.. ljudem ta vidik ni jasen..



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 10:04:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
ne potrebuješ odvajanja???


Ne. Ker nisem odvisna.
Če kave ni doma, je zjutraj ne spijem. In normalno ****cioniram.
Se dogaja, da je ne, ker sem bolj lene sorte za v trgovino. In je pač ni.



IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
jesti aspirine, persene, valium, prozac, demerol je pa družbeno sprejemljivo..


V takšnih mejah kot popiti kozarec rdečega vina.

Tablete jem, kadar sem bolna, potem jih zavržem. Še aspirina nimam.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 10:08:15   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
ne potrebuješ odvajanja???


Ne. Ker nisem odvisna.
Če kave ni doma, je zjutraj ne spijem. In normalno ****cioniram.
Se dogaja, da je ne, ker sem bolj lene sorte za v trgovino. In je pač ni.



govoriš zase.. kaj pa za druge kofeinske in alkoholne odvisnike.. ?
misliš, da noben ne potrebuje odvajanja? .. in koliko to državo npr. tudi stane?

Ampak kljub temu dopušča, da prihaja do tega.. ker ima od teh odvisnikov veliko več prihodkov kot odhodkov..



IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
jesti aspirine, persene, valium, prozac, demerol je pa družbeno sprejemljivo..


V takšnih mejah kot popiti kozarec rdečega vina.

Tablete jem, kadar sem bolna, potem jih zavržem. Še aspirina nimam.


meje določa posameznik.. vprašanje je kaj je legalno "pit in jest" in kaj ne..

imaš tudi ljudi, ki spijejo veliko več kot kozarec vina vsak dan.. vendar je to družbeno sprejelmljivo?

Tablete, ki ti jih predpiše zdravnik so legalne.. ali bi jedla npr. THC če bi ti ga predpisal zdravnik?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 10:17:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
govoriš zase.. kaj pa za druge kofeinske in alkoholne odvisnike.. ?


Še za sebe sem težko "pametna", kako naj bom za druge user posted image

Če so odvisniki, potrebujejo odvajanje, po logiki besed. Navadiš se, odvisen si; odvadiš se, nisi več odvisen.



IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
.. ali bi jedla npr. THC če bi ti ga predpisal zdravnik?


Ne vem. Lahko kategorično rečem ne, vendar v to nisem prepričana, dokler v takšno situacijo ne pridem.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 10:24:24   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič


Še za sebe sem težko "pametna", kako naj bom za druge user posted image

Če so odvisniki, potrebujejo odvajanje, po logiki besed. Navadiš se, odvisen si; odvadiš se, nisi več odvisen.


no.. torej priznaš, da alkohol dela odvisnike.. sem velik obral o tem.. telesna odvisnost alkohola je hujša od heroinske odvisnosti..

vendar je alkohol še vedno št. 1 popite pijače (tudi vode) v slovenskih lokalih..

skadiš pa joint.. si pa narkoman in propadel del družbe user posted image user posted image zabavno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 10:32:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
no.. torej priznaš, da alkohol dela odvisnike..


A to je bilo vprašanje user posted image

A ni bilo, zakaj so določene droge legalne in druge ne.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 10:35:44   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
no.. torej priznaš, da alkohol dela odvisnike..


A to je bilo vprašanje user posted image

A ni bilo, zakaj so določene droge legalne in druge ne.


ravno iz tukaj ven lahko postavimo vprašanje zakaj sistem tolerira alkohol (ki dela milione in milione odvisnikov in posledično milione smrti).. na drugi strani pa odvrača THC, kot škodljivo drogo.. čeprav nima niti približno takih posledic kot alkohol? niti ene same smrti na celem svetu ne povzroči THC, ki se ga kadi v obliki trave.. ampak kljub temu smatramo alkohol kot sprejemljivo.. THC pa uvrščamo med heroin in kokain? ..

mislim da samo zaradi tega, ker država nima nič od tega.. vsak si lahko zasadi svojo travico na vrtu.. pa država tega ne more obdavčit.. lahko pa obdavčijo žganjekuho, ki se izvaja po kleteh..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 10:45:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
zakaj sistem tolerira alkohol (ki dela milione in milione odvisnikov in posledično milione smrti).. na drugi strani pa odvrača THC, kot škodljivo drogo..


Prohibicija alkohola v ZDA v tridesetih letih ni prinesla "pozitivnih" učinkov. Kolikor poznam zgodovino, je prohibicija povzročila rast kriminala, prostitucije in družbene razuzdanosti; ravno nasprotne učinke od želenih.
Tudi prohibicija v Skandinaviji (še velja?) pomeni razvoj alkoholnega turizma. Ne poznam pa dejstev, koliko je zaradi tega manjša poraba alkohola...


Alkoholno toleranco lahko razložimo z negativnimi izkušnjami s prohibicijo, zgodovinsko družbeno sprejemljivosto, visokimi davki, ki jih država od njega pobere (DDV IN trošarine) pa verjetno še s čim....trenutno nimam več idej.


Zakaj THC odvrača? Ker zraste na domačem zelniku in ga je težko obdavčit....

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 10:54:18   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

Prohibicija alkohola v ZDA v tridesetih letih ni prinesla "pozitivnih" učinkov. Kolikor poznam zgodovino, je prohibicija povzročila rast kriminala, prostitucije in družbene razuzdanosti; ravno nasprotne učinke od želenih.
Tudi prohibicija v Skandinaviji (še velja?) pomeni razvoj alkoholnega turizma. Ne poznam pa dejstev, koliko je zaradi tega manjša poraba alkohola...



no.. na tak način je lahko "vlada" opravičila ponovno legalizacijo alkohola.. kriminal je tudi zaradi heroina in kokaina pa ga država ne bo nikoli legalizirala..




Alkoholno toleranco lahko razložimo z negativnimi izkušnjami s prohibicijo, zgodovinsko družbeno sprejemljivosto, visokimi davki, ki jih država od njega pobere (DDV IN trošarine) pa verjetno še s čim....trenutno nimam več idej.


Zakaj THC odvrača? Ker zraste na domačem zelniku in ga je težko obdavčit....


user posted image user posted image

težko obdavčit.. točno tako.. da bi pa navedli kak drug razlog pa ne.. razen tega, da "mamice" prestrašijo z nekimi debilanami, da se ta droga uvršča med kokain in heroin.. kar je čisti nateg in pranje možganov..

ta ista mamica pa spije kozarec ali dva vina pri večerji.. smešno res..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 11:04:17   
Anonimen
Zahi, si gledal kdaj angleško humoristično serijo Yes, Minister?

No, tam državni sekretar lepo razloži ministru, zakaj mora država podpirati kajenje: upokojencev je vse več, vse dlje živijo. Zelo verjetno je, da bo nekdo, potem, ko se je upokojil, živel še vsaj 15 let. Za takega upokojenca mora država dati malo morje denarja v obliki pokojnin in drugih prispevkov (da ne govorimo o tem, da je vse manj otrok, posledično vse manj delovne sile, ki bi prispevala denar za pokojnine). Če pa imamo nekega kadilca, ki že dvajset, trideset let verižno kadi, je velika verjetnost, da upokojitve sploh ne bo dočakal ali pa bo umrl v nekaj letih po upokojitvi. Sicer bo morala država odšteti kar nekaj denarja za vse bolniške in zdravljenje te osebe, a še vedno manj kot za zdravega upokojenca. Isto velja za alkohol. Žalostno, a resnično.

Sicer pa mislim, da tu ni problem v državi, temveč v nas samih, v naši družbi, kulturi. Že od malega vidimo, kako starši vsakemu obiskovalcu tankajo kozarec vina za kozarcem. Vsako praznovanje izkoristimo za nalivanje in več kot ga nekdo nese, večji junak je. In posledično postane alkohol nekaj sprejemljivega, ker nas obdaja na vsakem koraku. Isto velja tudi za nikotin.

Po drugi strani pa npr. THC uporablja omejeno število ljudi omejen čas (npr. mladina v starosti 15-25 let). 90% ljudi moje starosti, ki jih poznam, je občasno skadilo kakšen joint (jaz ga nikoli nisem). Od teh sta samo dva postala odvisnika. A ne od travice, kokaina,... temveč od ..... alkohola. Za ta dva sem prepričana, da bi v vsakem primeru postala odvisnika, ker sta taka človeka - samodestruktivna.
Ostali občasni uporabniki travice so danes vsi po vrsti na različnih področjih uspešni ljudje, ki trave ne kadijo več, ker so jo prerasli, alkohol spijejo občasno - drog torej ne izkoriščajo.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 11:11:48   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Zahi, si gledal kdaj angleško humoristično serijo Yes, Minister?

No, tam državni sekretar lepo razloži ministru, zakaj mora država podpirati kajenje: upokojencev je vse več, vse dlje živijo. Zelo verjetno je, da bo nekdo, potem, ko se je upokojil, živel še vsaj 15 let. Za takega upokojenca mora država dati malo morje denarja v obliki pokojnin in drugih prispevkov (da ne govorimo o tem, da je vse manj otrok, posledično vse manj delovne sile, ki bi prispevala denar za pokojnine). Če pa imamo nekega kadilca, ki že dvajset, trideset let verižno kadi, je velika verjetnost, da upokojitve sploh ne bo dočakal ali pa bo umrl v nekaj letih po upokojitvi. Sicer bo morala država odšteti kar nekaj denarja za vse bolniške in zdravljenje te osebe, a še vedno manj kot za zdravega upokojenca. Isto velja za alkohol. Žalostno, a resnično.

Sicer pa mislim, da tu ni problem v državi, temveč v nas samih, v naši družbi, kulturi. Že od malega vidimo, kako starši vsakemu obiskovalcu tankajo kozarec vina za kozarcem. Vsako praznovanje izkoristimo za nalivanje in več kot ga nekdo nese, večji junak je. In posledično postane alkohol nekaj sprejemljivega, ker nas obdaja na vsakem koraku. Isto velja tudi za nikotin.

Po drugi strani pa npr. THC uporablja omejeno število ljudi omejen čas (npr. mladina v starosti 15-25 let). 90% ljudi moje starosti, ki jih poznam, je občasno skadilo kakšen joint (jaz ga nikoli nisem). Od teh sta samo dva postala odvisnika. A ne od travice, kokaina,... temveč od ..... alkohola. Za ta dva sem prepričana, da bi v vsakem primeru postala odvisnika, ker sta taka človeka - samodestruktivna.
Ostali občasni uporabniki travice so danes vsi po vrsti na različnih področjih uspešni ljudje, ki trave ne kadijo več, ker so jo prerasli, alkohol spijejo občasno - drog torej ne izkoriščajo.


sem gledal Yes, Minister.. zelo "poučna" nanizanka user posted image

se pa strinjam s tabo.. mogoče je malo preveč kruto, je pa realno dejstvo.. vsekakor država več dobi od umrlega upokojenca kadilca.. kot živečega upokojenca nekadilca.. user posted image

no.. od samega THCja telesno ne boš odvisna.. od alkohola, nikotina in kofeina pa prekleto boš..

vsak posameznik pa poseže po določenih drogah.. beg pred realnostjo, zabava, družba, družbena tradicija ipd..
destruktivni ljudje se bodo uničili tako ali drugače.. ker imajo pa na voljo legalno alkohol.. je to pač najbolj pogost dejavnik odvisnežev v državi.. če bi mogoče te ljudje namesto alkohola kadili travo.. bi bilo mnogo manj propadlih družin, zdravljenih staršev, izgub služb, zdravljenja srca in ožilja, jeter, prebavnega traka itd itd itd..

ampak.. država ima več od tega kot od THCja.. torej ljudje.. pijte pijte.. nikar ne kadite.. saj je to "brezplačno"..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 11:15:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
kriminal je tudi zaradi heroina in kokaina


Vzrok kriminala ni bila prohibicija; zaradi prohibicije se je kriminal samo razširil.
Ali drugače, kriminal bi obstajal tudi, če prohibicije ne bi bilo, samo v manjši meri.




da se ta droga uvršča med kokain in heroin..


Aja user posted image

Sama se je ne upam poskusit, se bojim, da ne bi mogla nehat. Kljub temu, da menim, da od kofeina in alkohola nisem odvisna, sem pri tej drogi strahopetna.
Tudi kadim ne iz istega razloga. Ker se bojim, da ne bi nehala....poleg tega, da mi cigaret smrdi.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 11:20:01   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

Aja user posted image

Sama se je ne upam poskusit, se bojim, da ne bi mogla nehat. Kljub temu, da menim, da od kofeina in alkohola nisem odvisna, sem pri tej drogi strahopetna.
Tudi kadim ne iz istega razloga. Ker se bojim, da ne bi nehala....poleg tega, da mi cigaret smrdi.


no.. ne bom te zdaj pregovarjal v nekaj user posted image

če pa nisi od alkohola odvisna.. potem nisi tak človek, ki se bi navadil na nekaj..

od THCja pa telesno ne MOREŠ biti odvisna.. niti se človek ne more bat, da nebi mogel nehat.. neumnosti..

raje se boj kofeina in nikotina.. te dve droge sta zelo telesno zasvojljive..

če ti pa vse skupaj smrdi.. pa ne hodi tja.. preprosto..

vsak posameznik ve, kaj hoče.. katera droga ja za njega sprejemljiva.. če tej drogi rečeš "jutranja kavica" pa naj bo.. če ji rečeš "večerni joint" pa naj bo.. vsekakor sta oba primera veliko bolj "zdrava" kot "jutranji šnopček"..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kofein
30.10.2006 11:27:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
raje se boj kofeina in nikotina.. te dve droge sta zelo telesno zasvojljive..


Torej, če lahko brez težav živim brez kofeina (dan, teden, mesec) sem zasvojena ali nisem? Običajno spijem tri do štiri kave na dan.
Tvoje mnenje?


(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kofein
30.10.2006 11:33:34   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
raje se boj kofeina in nikotina.. te dve droge sta zelo telesno zasvojljive..


Torej, če lahko brez težav živim brez kofeina (dan, teden, mesec) sem zasvojena ali nisem? Običajno spijem tri do štiri kave na dan.
Tvoje mnenje?




poznam ljudi, kateri ne funkcionirajo brez kofeina.. torej.. brez "jutranje kavice" si dneva sploh ne predstavljajo.

so vzdražljivi.. boli jih glava.. pojavlja se zmedenost in površnost..

če je pri tebi dan enak dnevu brez kofeina.. potem je težko govoriti o odvisnosti..

če pa že leta piješ po tri do štiri kave na dan.. si pa telesno odvisna.. vendar kofeinska odvisnost ni enaka nikotinski odvisnosti.. tvoje telo ne bo funkcioniralo isto kot brez kofeina.. vendar ti telo ne bo dajalo indikacij pomanjkanja kofeina.. torej ti ne boš vedela, ta ti kofein v organizmu manjka.. pojavljali se bodo pa zgoraj našteti razlogi.. drugo je pri nikotinu, kjer telo jasno pove možganom, da je nivo nikotina padlo.. in zato je potreba direktno po cigaretu.. nikoli pa ne bo taka odvisnost po kavi..

kofein kot sam je pa dolgoročno škodljiva droga.. zvišuje krvni tlak, ki je posledično fatalen za organizem... dolgoročno se to kaže pri okvari srca..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kofein
30.10.2006 11:36:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
kofein kot sam je pa dolgoročno škodljiva droga.. zvišuje krvni tlak, ki je posledično fatalen za organizem... dolgoročno se to kaže pri okvari srca..


Če je to to, potem jo bom še naprej veselo pila user posted image .
Čez 110 itak nikoli ne pride....

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kofein
30.10.2006 11:45:20   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
kofein kot sam je pa dolgoročno škodljiva droga.. zvišuje krvni tlak, ki je posledično fatalen za organizem... dolgoročno se to kaže pri okvari srca..


Če je to to, potem jo bom še naprej veselo pila user posted image .
Čez 110 itak nikoli ne pride....


110? .. pol imaš pa nizkega.. user posted image kava je še priporočljiva za nizki krvni tlak..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
30.10.2006 11:54:30   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
no.. od samega THCja telesno ne boš odvisna.. od alkohola, nikotina in kofeina pa prekleto boš..


Telesna odvisnost je hitro in ucinkovito resena, vendar problem nikoli ni v telesni odvisnosti ( detoksikacija organizma je hitra, za dolocene snovi celo 48 urna), problem je v psihicni odvisnosti. Nikotinska kriza je telesno dokaj kratka in nic kaj pretirano silovita, je pa psihicna odvisnost ( kaj delati z rokami, kaj z gestami..) dalec bolj zoprna. Zato je tudi veliko stevilo kadilcev, ki so sami nehali kaditi in se uspesno spopadli s to razvado, a zelo malo uzivalcev trdih mamil, ki so sami brez strokovne pomoci uspeli odvaditi se uzivanja ilegalnih drog.

vsak posameznik pa poseže po določenih drogah.. beg pred realnostjo, zabava, družba, družbena tradicija ipd..
destruktivni ljudje se bodo uničili tako ali drugače.. ker imajo pa na voljo legalno alkohol.. je to pač najbolj pogost dejavnik odvisnežev v državi.. če bi mogoče te ljudje namesto alkohola kadili travo.. bi bilo mnogo manj propadlih družin, zdravljenih staršev, izgub služb, zdravljenja srca in ožilja, jeter, prebavnega traka itd itd itd..


Pretiravas. Po kozarcu vina si se vedno sposoben normalno funkcionirati. Takoj. Po jointu pa malo bolj tesko normalno funkcioniras. Pokaditi joint je za dihala skoraj enako kot pokaditi mocan cigaret, s tem da join na percepcijo stvarnosti vpliva dalec mocneje od cigareta. Cigaret niti ne vpliva na dojemanje stvarnosti. za info... tudi tobak ima pozitivne ucinke, kakor tudi "trava", so pa negativne posledice vecje kot pozitivne. ne primerjaj strastnih kadilcev z obcasnimi kadilci trave. Poznam osebe, ki joint kadijo namesto cigaret. Oni, za razliko od kadilcev cigaret niso sposobni normalno delovati. S primerjavo ekstremov, ne dobis realen rezultat, dobis pa zeljeni manipulativni rezultat.

Trava ubija mozganske celice, tiste nenadomestljive. V mali kolicini. V kombinaciji z alkoholom pa stevilo unicenih mrtvih celic grozovito narasca in presega stevilo mrtvih mozganskih celic pri "postenem" pijanstvu. Ne poznam pa primer, da je uzivalec trave potpoln alkoholni abstinent.

ampak.. država ima več od tega kot od THCja.. torej ljudje.. pijte pijte.. nikar ne kadite.. saj je to "brezplačno"..


Drzava bi tudi od THC-a imela toliko koliko od cigaret ce bi THC legalizirali in obdavcili. Tako kot ima od cigaret in alkohola.  Legalizacija THC-a, je pa na ravni svodobne prodaje antidepresivov, pomirjeval, antipsihotikov.. itn.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kofein
30.10.2006 12:04:15   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
poznam ljudi, kateri ne funkcionirajo brez kofeina.. torej.. brez "jutranje kavice" si dneva sploh ne predstavljajo.

so vzdražljivi.. boli jih glava.. pojavlja se zmedenost in površnost..

če je pri tebi dan enak dnevu brez kofeina.. potem je težko govoriti o odvisnosti..

če pa že leta piješ po tri do štiri kave na dan.. si pa telesno odvisna.. vendar kofeinska odvisnost ni enaka nikotinski odvisnosti.. tvoje telo ne bo funkcioniralo isto kot brez kofeina.. vendar ti telo ne bo dajalo indikacij pomanjkanja kofeina.. torej ti ne boš vedela, ta ti kofein v organizmu manjka.. pojavljali se bodo pa zgoraj našteti razlogi.. drugo je pri nikotinu, kjer telo jasno pove možganom, da je nivo nikotina padlo.. in zato je potreba direktno po cigaretu.. nikoli pa ne bo taka odvisnost po kavi..

kofein kot sam je pa dolgoročno škodljiva droga.. zvišuje krvni tlak, ki je posledično fatalen za organizem... dolgoročno se to kaže pri okvari srca..



Popijem 4, 5 kav na dan. 4,5 velikih salic, vcasih se vec (obozujem okus kave). Popolnoma normalno funkcioniram brez kave in nisem razdrazljiva, ne boli me glava, niti imam kakrsne koli druge telesne simptome. Kava mi ne vpliva na spanje, po njej prav komot zaspim. Sem tudi strastna kadilka in zopet normalno funkcioniram ce ne morem kaditi. Nikoli ne prizgem cigareta v prostorih kjer se ne kadi, pri nekomu kjer ne  kadijo. Ne dolgo nazaj sem bila v bolnici. Stiri dni nisem kadila. O, ja, zelela sem si cigareta, vendar nisem imela nikakrsne telesne apstinencne krize. Veliko je taksnih. Odvisnost je tukaj v glavi, ne v telesu.
Pri THC-u se dolgorocna uporaba kaze v okvari mozganov. Preberi se kaj od tistih raziskav, ki ne peljejo "vodo" na tvoj "mlin".

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kofein
30.10.2006 12:08:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Popijem 4, 5 kav na dan. 4,5 velikih salic, vcasih se vec (obozujem okus kave). Popolnoma normalno funkcioniram brez kave in nisem razdrazljiva, ne boli me glava, niti imam kakrsne koli druge telesne simptome. Kava mi ne vpliva na spanje, po njej prav komot zaspim.


In ti šele zdaj to poveš?

Sem skoraj diplomirala iz eksperimenta, ali lahko živim brez kave ali ne. Vidim, da je bil to stran vržen dnar in čas user posted image

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




porod
lilip

Ste ob porodnih bolečinah tudi kaj kričale zraven?

Ja, kar veliko (18%)

Sem, samo ne preveč (26%)

Ne, nisem (47%)

Se ne spomnim:-) (9%)


Število vseh glasov: 385

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!