|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Eh...
16.11.2006 9:55:40   
ZARA
Nixxon, resno ti govorim, da mi je rekel, da sem naredila prav. A vam to nič ne pove? Da njen sin ni niti enkrat podvomil, da tega ni rekla?

Al bina, sej ravno zato ne bom požrla te izjave, ker se mi ne da več pretvarjat, pa če je ziljon km stran. Ta pripomba od morja je pa nesramna.


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Eh...
16.11.2006 9:57:50   
Anonimen
Ta pripomba od morja je pa nesramna.


Ojoj, srce, oprosti, nisem tako mislila, morda na koncu manjka smajli user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Eh...
16.11.2006 10:09:21   
Anonimen
Nekoč sem imela taščo.Pa sem mlada smrklja rodila prvega otroka.
Moja tašča je bila obilna gospa,ki je rada jedla in rada videla okoli sebe
okrogle ljudi,simbol(zanjo)zdravja.Vse nas je skušala nafutrat,kar ji je skoraj uspevalo,ker je odlično kuhala.Moje dete pa je bilo špičasto za jest,drobcene postave(po mamiuser posted image )Nič kolikokrat sem slišala pripombo:Čeri moja,ca ti niš ne dadu jisti?To tamali,nato pa svojemu sinu,ne meni,da naj malo bolj hranimo otroka,ali naj jo kar k njej pripelje,da jo bo že ona zredila.Huh sem ji zamerila,
Mesec dni sem kuhala mulo in držala nos.Nikoli nisem dovolila,da bi
otrok ostal pri njej.Pa je prišel dan ko nas je zapustila za vedno.
Ni doživela svojega drugega vnuka,ki je še sedaj suh,kot trlica,ni doživela,
sinovega tretjega otroka,naše hčere,ki prav tako kot ona rada je,in je čisto po noni.Nič kolikokrat se z možem vrneva s spomini nazaj in se sprašujeva,če bi bila še vedno enakega mneja,da otrokom ne znamo dati jesti.Kako bi uživala
ob vnukih,kako dobro bi nam kuhala.Žal mi je,da ji nisem omogočila,več stikov z vnukinjo,saj nisem vedela,da bo tako hitro odšla.
Jaz sem hitre jeze in zelo zamerljiva,sedaj se pa skušam bremzat in prej dobro premislit in oproščat.Nekdo je nekoč rekel:Oče oprostite jim,saj ne vedo kaj delajo.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Eh...
16.11.2006 10:11:15   
tehnofil
Če so vaša stališča odraz sveta, potem je svet res v k.....

Namreč se prepirati zaradi izjave o hujšanju in jo napihniti na stradanje je malo bolno. Ploskanje ostalih in vzpodbujanje k takšnim izpadom je pa enakega nivoja.


A si prepričana, da si prekinila in se jeziš samo zato? Prepričan sem, da je v igri čisto neka druga zamera. Namreč normalni ljudje za takšne nedolžne izjave ne reagirajo tako podlo. Oropati otroka babice in babico vnuka kaže samo na to, da si tip človeka, ki bo v medsebojnih vojnah ( s taščo ali pa možem ali komerkoli) uporabljala otroka za orožje. In potem ti pa za to ploskajo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Eh...
16.11.2006 10:16:05   
Anonimen
Taka izjava s strani tastarih se meni zdi, da je kar pogosta. Sicer je še nisme slišala, ampak si nekako predstavljam, glede na to, kako stare mame futrajo svoje vnučke. Moja stara mama je npr. moje sestrično tako futrala, da bo revica imela zaloge, če slučajno zboli (takrat so skupaj živeli)a, da je postal ena brezoblična gmota in je ostala zelo debela celo življenje. Se je tui mamica te sestrične s taščo skregala za vse življenje, ko so odhajali od hiše.
Verjamem, da take stvari bolijo, posebej, če se že sama sekiraš, ker Zara malo je in se že od malega trudiš ali kaj narediti v tej smeri, da bi več jedla, ali pa samo sebe prepričati in verjeti, da je vse v redu. Potem pa nekdo nekaj takega izjavi. To gotovo boli, verjamem.
Ampak po drugi strani, boli te za eno  staro žensko, ki nekaj blebeta tja v tri dni. Posebej če se tako poredko vidite, se res nima smisla zaradi tega tako sekirat in toliko negativne energije zlivat. Ni vredno tvojih živcev. No, saj če ti je sedaj odleglo, potem je O.K. Jaz bi laže šla mimo tega, kot se tako skregala (verjetno bi samo svoje povedala, ne bi se pa čisto skregala), najbrž, ampak smo pač različni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Eh...
16.11.2006 10:20:54   
ZARA
Tehnofil, beri mi iz ustnic. NIKJER NE PIŠE, da male ne bo smela videt. JST prekinjam stike z njo, nikakor pa Zara. A štekaš? In še 1x posebej zate in tiste ki ne znajo brat - to se je nabiralo že 15 let? Got it? In ja, zamer je veliko. In če ti pripravljen do konca življenja prenašat sranja ostalih družinskih članov, maš prav - svet je res v qrcu!

Sicer pa taki k imate dobre taščice itak ne boste razumeli.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Eh...
16.11.2006 10:21:21   
Anonimen
A si prepričana, da si prekinila in se jeziš samo zato? Prepričan sem, da je v igri čisto neka druga zamera


Saj pravi, da je imela z njo že večkrat razne debate.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Eh...
16.11.2006 10:30:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
- to se je nabiralo že 15 let? Got it? In ja, zamer je veliko.


Zaronja, če se takle vleče že 15 let, tudi zdaj ne pričakuj, da se je vse poštimalo. Je pa tako. Bogve kaj vse moja žlahta govori okoli o meni, ker je mala tudi vsa trhlena, pa ker je bolj samotarka. Ampak me prav boli kitara. Dokler moji najbližji (predvsem seveda Sedeči bik) vedo, kaj je resnica in kako jo vzgajamo, in me pred žlatho tudi branijo, sem na svojem.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Eh...
16.11.2006 10:51:09   
Anonimen
Rada bi povedala še svoje mnenje o hranjenju otrok in posledicah,ki nastanejo zaradi takih ljudi,ki otroke že od majhnega, ali silijo jesti,ali jim pa govorijo o suhosti in debelosti. Zaradi takih izjav imamo danes toliko anoreksij in bulimij.Če je otrok bolj okrogel ga stare mame ali drugi iz okolice začnejo poučevati,kaj redi,kaj ni dobro jesti.....!!Če pa je presuh ga pa silijo s hrano ali govorijo kako je suhcan,ali pa še kaj hujšega.
Zaradi tega se največkrat deklice začnejo že v puberteti ukvarjati in obremenjevati s prehrano,kar lahko vodi v bolezni,ki sem jih prej naštela.To ne govorim na pamet,saj sem kar nekaj časa preživela s takimi deklicami,ki jim je okolica že od majnega vtepala v glavo,kakšne so.Res to pusti posledice za vse življenje,saj se iz takšne bolezni težko izvlečeš.Ne vem,če nisem malo zašla.Podpiram pa vsako mamico,ki ne dovoli,da se drugi vmešavajo v otrokovo vzgojo.Mislim,da otrok poje toliko,kot potrebuje,nekateri več,nekateri manj.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Eh...
16.11.2006 11:04:53   
Anonimen
Pa še nekaj kar se tiče tašč.Ko sva se midva pred petimi leti poročila,je imel moj mož 62,kg.Takoj sva začela svoje gospodinjstvo.Ker sem,kakor pravijo dobra kuharica se je v dveh letih zredil na  74 kg,ki jih zdaj lepo drži.Moja tašča pa izjavi pri teti; Bogi revček,kako ga futra,da je že debel.Lepo vas prosim,zdaj je vsaj dec,da ga lahko kam zagrabim in stisnem.Ironija je pa v tem,da ima njen mož(moj tast)100 kg.user posted image
Jaz sem pa za njo itak predebela,na kar me vsake toliko časa spomni.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Eh...
16.11.2006 11:19:59   
Miss Piggy
Rada bi povedala še svoje mnenje o hranjenju otrok in posledicah,ki nastanejo zaradi takih ljudi,ki otroke že od majhnega, ali silijo jesti,ali jim pa govorijo o suhosti in debelosti. Zaradi takih izjav imamo danes toliko anoreksij in bulimij.
IZVIRNO SPOROČILO: mekeke

Rada bi povedala še svoje mnenje o hranjenju otrok in posledicah,ki nastanejo zaradi takih ljudi,ki otroke že od majhnega, ali silijo jesti,ali jim pa govorijo o suhosti in debelosti. Zaradi takih izjav imamo danes toliko anoreksij in bulimij.Če je otrok bolj okrogel ga stare mame ali drugi iz okolice začnejo poučevati,kaj redi,kaj ni dobro jesti.....!!Če pa je presuh ga pa silijo s hrano ali govorijo kako je suhcan,ali pa še kaj hujšega.
Zaradi tega se največkrat deklice začnejo že v puberteti ukvarjati in obremenjevati s prehrano,kar lahko vodi v bolezni,ki sem jih prej naštela.To ne govorim na pamet,saj sem kar nekaj časa preživela s takimi deklicami,ki jim je okolica že od majnega vtepala v glavo,kakšne so.Res to pusti posledice za vse življenje,saj se iz takšne bolezni težko izvlečeš.Ne vem,če nisem malo zašla.Podpiram pa vsako mamico,ki ne dovoli,da se drugi vmešavajo v otrokovo vzgojo.Mislim,da otrok poje toliko,kot potrebuje,nekateri več,nekateri manj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Eh...
16.11.2006 11:29:15   
Miss Piggy
Moj otroc so tud zmeraj shujšani, če jih par dni ne vidi. Kaj bi mi brez nje....otroci bi bili sestradani. No sedaj imam mir pred njo, ker sem- kot je nekaterim znano- čarovnica!user posted image user posted image user posted image

Ko je prihajala, ga je že na vratih začela filati s sladkarijami, po možnosti mal pred kosilom, ko sem se pobunla, mi reče da se od sladkarij ne naješ in da lahko vseeno pol kosilo ješ.

Ko smo h njej pršli, tamalga takoj v kuhno, pa futrat. Ko bi bla vsaj kuharca. Sramoto sami seb dela, 50 let v rit, pa gre 3 dni star pomfri pogrevat in podobno....

Pa ima tamal pri 3 letih 24 kg- ni debel, bolj tak dasa je....

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Eh...
16.11.2006 11:34:07   
daddy
  Pa dobro, no ..... je pač rekla, kar je rekla, koneckoncev ima pravico do svojega mnenja. Ne zastopim, da se zaradi take izjave tako obremenjuješ. Kot je nekdo zgoraj zapisal, meni je taka izjava kvečjemu smešna, z njo vred pa avtor take izjave.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Eh...
16.11.2006 11:38:46   
Miss Piggy
Veš Daddy, takšne izjave se kot kapljice ena po ena nabirajo v človeku, kot v kozarec, ko pa je kozarec prepoln, pa narediš konec.
To se ne gre za eno izjavo ampak se te izjave nabirajo mesece, lahko leta in te psihično ubijajo.
Potem pa ti prekipi.... in ti nekdo reče, da zarad ene izjave....HALOOOO!

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Eh...
16.11.2006 11:48:03   
muza
Če se stvari dlje časa nabirajo, potem sigurno enkrat ven butnejo, ko je mera polna. Da steče voda v kozarcu čez rob, je dovolj le ena kaplja. In ta kaplja je lahko polovico manjša od vseh prejšnjih.

Jaz sem se naučila, da se ne splača prepirat in kuhati zamer. Ker momenti za sabo potegnejo ne samo trenutek, ampak skoraj celo večnost. Ko se enkrat pojavi zamera iz ene ali druge strani, je dostikrat težko stvari postaviti nazaj v prvotno stanje.To pa je ubijajoče. Če res ni prehudo, sploh ne ukrepam. Stvari sama pri sebi premlejem in razčistim. Ko ugotovim, da zadeva konec koncev sploh ni tako huda, kot se mi je zdela na prvi pogled, grem naprej vendar z rahlo distanco. In to je čisto zadostno varovalo, da se naslednjič ne bo ponovilo. Ker distanca sama po sebi ne dopušča. Pa še ogromno živcev in energije in notranjega grizenja mi je prihranjeno, ker se ne spustim v prerekanje, pregovarjanje, kreganje... Tako imam mirno vest in ostanem zadovoljna. Pa še smešno se mi zdi, da me je kakšna malenkost sploh lahko spravila s tira. To je mišljeno na splošno, ne le v zvezi s taščo.

Kar se pa prehranjevanja otrok tiče, se pa strinjam, da je zelo občutljivo področje. In je že tako, da je malo otrok takih, ki so čisto OK. Če niso presuhi, so predebeli, ali izbirčni....

Kdor nima ogledala, da bi videl svojo podobo in nima metle, da bi pometal pred svojim pragom, bo vedno našel kamen s katerim bo skalil čisto lužo. Tak pa ni vreden moje pozornosti.

Odgovor ni ravno zadetek v črno, je pa tema takšna, da sem se ob njej ustavila in o marsičem razmislila.....Zara upam, da boste zadevo uspeli urediti tako, da ne bo nikoli nikomur vzbujala slabe vesti.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Eh...
16.11.2006 11:50:41   
muza

O, alma2 si me prehitela z mislijo o kapljicah......user posted image   user posted image

(odgovor članu muza)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Eh...
16.11.2006 13:53:53   
Pilar
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič
Na podlagi tega, kar je tako, btw rekla "mala", si ti prekinila stike z osebo, ki je mati tvojega moža in babica tvojega vnuka.

Ne, Mič. Na podlagi taščinega izmikanja, ko sem jo vprašala, če je to res. Ni zanikala. Je rekla da se ne spomni. Ja, seveda. No, pa saj je vseeno, opravičevala se ne bom nikomur.


Ja, Zara saj veš, da je moja tašča tudi nekaj bluzila in različne stvari izjavila...nato jo je pa spomin zaputiluser posted image ....nikakor nismo prišli do konca....potem sem se z možem dogovorila, da ne premlevamo več: ne o meni, ne o njej in še marsičem....čas je naredil svoje in danes je drugače...ne vem kaj bo prinesla prihodnost...jaz zase vem, da če mi nekaj govori in se pač s tistim ne strinjam, takrat dam vse na ignor...sploh ni tako težko, pa vsi smo zadovoljni..

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Eh...
16.11.2006 14:48:34   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: muza



Jaz sem se naučila, da se ne splača prepirat in kuhati zamer. Ker momenti za sabo potegnejo ne samo trenutek, ampak skoraj celo večnost.





  Točno to. In je življenje prekratko, da bi ga zapravljal za ukvarjanje z izjavami, ki itak nimajo ne repa ne glave.

(odgovor članu muza)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Eh...
16.11.2006 17:55:00   
čaki
zara maš jajca ni kaj. jaz vem da nebi upala...sem preveč reva za take stvari..
ampak svaka ti čast

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Eh...
16.11.2006 21:05:38   
Gina
Meni se pa niti slučajno ne da zaradi takih reči mignit s trepalnicami. Pa kaj, če npr. tašča tako misli? Naj pa misli. NJen problem. A bi jaz morala o tem še minuto razmišljat ali celo več? Jaz jo še pokličem, pa se malce hecam na to temo. Moja tašča je bila navajena opravljat, pa dol metat slušalke, ap se kujat po kako leto skupaj, pa se na vsako malenkost obsit in mlet do nezavesti....potem ap sem prišla jaz in se vsemu skupaj smejala, pa v resnici nisem vzela za osebno, če se je ona neki razburjala. In veš kaj, nehala je z neumnostmi. Pa tudi če jih počne, jih jaz ne vzamem za svoje. In fajn shajava. Res ni vredno, veš. Besede so samo vibriranje zraka. Sam si jih prevedeš v "grozo in obup". Če bi slišala bla bla bla, namesto tistega, kar ti je rekla, se ne bi sekirala, a ne. Torej si prevedi...bla, bla, bla.  Ali če hočeš drugače: Če bi tašči manjkala roka, bi to razumela, a ne. Če pa ji manjka kos možganov, pa se jeziš. Zakaj le, saj si ne more pomagat. Vzemi jo kot tako, pa se boš lahko smejala.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Eh...
16.11.2006 21:10:42   
Rožica I
Če pa ji manjka kos možganov, pa se jeziš. Zakaj le, saj si ne more pomagat.
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Eh...
16.11.2006 21:37:52   
Magi*
jaz vidim, da imam sijajno taščo. prav zares. se zelo malo vidimo/slišimo, kadar pa se, so pa navdušeni nad mojim delom z družino in službo, navdušeni so nad tamalo... tako, da se mi vsi tisti, ki imate doma ali 200km stran tašče-zmaje, zelo smilte.

vem kake frustracije so za mamo, če otrok noče jesti. se še spomnim. in če ti potem še nekdo "kljuca" po mozgu in to 15 let, se ti potem nekega lepega dne odpelje. pač zaradi precej vsakdanje opazke neke stare mame. upam samo, da situacija le ni tako zavožena in boste kljub vsemu našli skupni jezik.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Eh...
16.11.2006 21:58:01   
ZARA
Full vam vsem hvala za odgovore. Je fino slišat različna mnenja...sploh ker zdaj na zadevo gledam malce drugače... Mater vam, na koncu se ji bom še opravičila. (ta zadnji stavek je izmišljen)



Svašta, kaj ti naredijo teli na RR. Dijo. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Eh...
16.11.2006 21:59:48   
TaRe*
Zara,ojla...kje se držiš?
Jaz te razumem,da si pop.tud men grejo razne take izjave moje taščice na jetra,ampak sem za razliko od tebe tiho kot RIT.
Smo preblizu skupaj in preveč povezani med sabo,pa bi mi blo hudo,če bi bli skregani.Meni gre skoz eno uho notri,skozi drugo pa ven.Pritisk pa vseen dvigne,ja.
Pri nas gre malce za druge stvari.
Ker ve,da naša tara ni preveč ješča,oz.da ima najraje hitro hrano in da jo sadje pika,ji pač kuha kar tamali paše.Npr.trikrat na teden piščančke pa ponfri...bolj ponavljam,da bo jedla doma,vedno je že sita ko pridem jaz domov.
Ko sem pa za tamalo kuhala razne zelenjavne mineštre..se je pa pačla zraven,kao..da je vse zanč.Bw ona tud ni glih pristašica zelenjave

Zara...sej bo.user posted image

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Eh...
17.11.2006 6:54:14   
CatJa
Ker imam tudi jaz precej neješčega otroka, čist razumem Zaro, da jo je taka izjava prizadela. Sej mora bit človek res nor, da bo nalašč stradal dveletnega otroka zato, da ne bi bil slučajno predebel.
In razne umotvore tašč, mam, sosed, ....., človek lahko ignorira in se jim smeji, to, kar govori Zarina, pa je milo rečeno bolano. In prav je, da jo za nekaj časa postaviš na hladno. Čeprav spremenila se najbrž ne bo, če ti že 15 let serje po glavi.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?