|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko se bojujes sam s sabo
7.9.2004 11:31:13   
Mandarin
Mislim, da se vglavnem strinjava.
Moram pa prev počasi brat kar ti napišeš, da vidim kaj vse si v vato zavil ;);)
Torej povzetek bi bil:
-Ljubezen in Sočutje se avtomatsko pojavita, ko se rešiš kalupov, v katere te tlači družba, vzgoja in nekaj verjetno tudi sam.
-Žalost je vedno le produkt Ega oz. sebičnosti.

Jaz sem še daaaleč od tega stanja.
...ampak neka žalost še vedno ostane - tista, ki je povezana s sočutjem. Npr. ko nekdo iz verskih ali političnih razlogov, ali iz svojih manjvrednostnih ali večvrednostnih kompleksov vrže v zrak šolo polno ljudi ... takrat sem žalostna. Žalostna zaradi vseh. Vseh otrok, staršev in tistih, ki so nastavili bombe. Takrat bi se zjokala nad nad vsemi nami - nad celim svetom.
lp
"Nečimrnost čez nečimrnost, vse je nečimrnost!" (Pridigar, 1,2) ;)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   Ko se bojujes sam s sabo
7.9.2004 12:04:04   
Anonimen
:bravo::bravo::bravo: :sloncek:

Hvala za povzetek..

Zalost ki prihaja iz resnicnega socutja.. po mojem ni produkt EGA.. je v bistvu socutje..
Tista zalost, ki pa pride, ker te je prevaral partner pa je cisti produkt EGA.
V bistvu imas rano, zato postavis pogoj.. pogoj je prekrsen.. rana se sprozi.. si prizadet. Ni mi pa jasno, kje je tukaj ljubezen.. Nikjer je ne vidim. Vidim samo ekonemsko pogodbo.

Ta trenutek smo res kolektivno se malce dlje od tega stanja.. amapak ne prevec dalec. Do starosti lahko vsak pride tja.. oziroma nazaj do otroka. Ko smo se rodili smo bili v tem stanju.. potem smo se s pomocjo starsev in druzbe poneumili.. in zdaj je malo tezje spet nazaj. Lahko pa vsaj otrokom nudimo drugacno vzgojo.

Ja sola polna ljudi je sla v zrak. Tezko bi verjel, da se je to zgodilo cisto nakljucnim ljudem. Ker potem sem jaz cisto po nakljucju tukaj na Zemlji. Samo meni je lepo tukaj.. tko da sem ziher hotel iti sem.. po lastni izbiri in mogoce sem si tudi izbral nacin smrti. V bistvu je smrt del zivljenja.. Ko izberes zivljenje.. si izbral smrt. Ni drugih vrat.. kot skozi smrt. Tko da to ni nic tragicnega. Tragicno je to, da se vedno zemlja deluje po principu mascevanja in nasilja. To pa se zacne v individualnem cloveku. Ce pogledas malo splosno mnenje.. je veliko ljudi pripravljeno na mascevanje, ce jih prevara partner.. redko bi ga razumeli in mu ponudili ljubezen.. In ni nakljucje, da se ravno tem ljudem najbolj smilijo te "nedolzne" zrtve. Samo smiljenje nima nic s socutjem..

Kadar dusna mafija (religija in politika) vodi svet, letijo sole v luft. Logicno. Ampak izvolili smo jih pa mi.. sicar je tudi res, da nimas koga drugega volit.. je pa tudi res, da nam ni potrebno sodelovati v tem.. nikomur ni potrebno na volitve.. in sodelovat v teh umazanih sistemih. Bolje se je takrat igrati z otrokom.. Ziher opravljas veliko bolj resno in koristno delo.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   Ko se bojujes sam s sabo
14.9.2004 11:37:49   
zgubljena
Pozdravljena,
tudi pri meni se je zgodilo to, kar nisem nikoli zelela.Ostala sem sama z dvema otrokoma (3 in 5) let.Vse je se zelo sveze, boli, ceprav zveza ni bila najbolj idealna. Vecni prepiri, kregi, tudi fizicno obracunavanje, vendar sem nekak vztrajala in vztrajala, da bi imela oroka oba starsa. Sedaj pa je slo, po zlu..... Ne vem ali me boli, da sem izgubila partnerja ali , da bom sedaj sama za vse. Bojim se kako bom zmogla z otroci -najtezje obdobje se prihaja, kako bom???????
Prosim vas za kakrsnikoli nasvet vse , ki ste ostale same in ki ste se znasle v prihodnosti!
Hvala

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   Ko se bojujes sam s sabo
15.9.2004 9:15:38   
Anonimen
Jozi..
Pravis, "Vecni prepiri, kregi, tudi fizicno obracunavanje, vendar sem nekak vztrajala in vztrajala, da bi imela oroka oba starsa."

Ne razumem?! Verjetno si vzgojena, v duhu, da je potrebno tudi kaj potrpeti, samo da IMATA OTROKA OBA STARSA. To se ti je zdela verjetno najvisja vrednosta. Ampak tisti, ki ti je to povedal, je pozabil povedati, da je za otroka najpombnejsa harmonija v druzini. Torej kvaliteta starsev in ne stevilka.
Si gledala vceraj tisti film na POP TV? Punca je imela oba starsa.. ampak je ona morala skrbeti za njih.. ampak obcasno je imela oba starsa. To ni vredno absolutno NIC.. ampak je v velikansko breme otrok. Si kdaj vprasala svoje otroke, kaj si zelijo? Kaj oni menijo imeti oba starsa v taksnih razmerah? Malo se zamisli.. nad tem, da si dovolila, da te je nekdo tudi fizicno trpincil, za ta iluzoren ideal, ki pa sploh ni zrasel na tvojem zelniko. Od druzbe in moralistov, si si ga sposodila, da bos videti boljsa, ker imas v resnici slabo mnenje o sebi. Zakaj imas slabo mnenje o sebi?
KDO SI, DA MISLIS DA SI SLABA? IN KDO O KOM MISLI DA SI SLABA?! TI O SEBI? Kako je to mogoce? Potem sta dva! Tisti ki misli.. in TI? Ampak kdo si ti? In kdo je tisti ki misli in te ocenjuje.. Razvozlaj tole in vse ti bo jasno. Moras videti v SEBE.. ne samo halucinarit druzbene vzorce.

Tudi jaz VEM!!, da je za otroka najbolje, ce imata dva starsa.. ampak to morata absolutno biti starsa, ki sta odgovorna ZASE.. ne za druge. ZASE! Ce si odgovoren in zvest svoji cudovitosti, ne mores dovoliti, da te bi drugi trpincil zaradi lastnih kompleksov. Tudi tistega ki drugega trpinci, je potrebno razumeti in mu pomagati, ce je on pripravljen sodelovati.. ampak nikoli pa ne dopustiti, da te spravi v vlogo zrtve. Ce bi vedela, koliko dragocene energije, je slo v nulo v teh prepirih in koliko je bo se slo, ker zdaj pogresas to trplenje.. se bi to sekundo nasmehnila.. si vzela, kar je bilo poucnega in veselo sla dalje. In ne skrbi za prihodnost.. raje poskrbi za ZDAJ, ki je edini resnicni cas.. vse ostalo je spomin ali predvidevanje.

Ni "greh" uzivati, se imeti lepo, biti zdrav, seksati, se gol sprehajati.. ali narediti napake.. To ni nic zaskrbljujocega. Bolj zaskrbljujocce je to, da zaradi svojega pomanjkanja ljubezni ustvaris otroke, namesto, da bi pozdravila potrebo. Otrok ne sme priti zaradi potrebe.. ampak zato,. ker je to njegovoa odlocitev. Ampak ce imas ti potrebo, se bo otrok zrtvoval in prisel, da ti pozdravi potrebo. Torej bi bilo zelo lepo in najmanj kar lahko naredis to, da sodelujes. 100% ti otroci kazejo pot.. samo slediti jim moras. ti jih nauci znanja.. oni te bojo naucili ljubezni in ti pokazali pot.

Veliko ljudi ustvari otroke, da zapolnijo svoje potrebe po ljzubezni, ker je otrok idealen za to. Partner ne toliko, ker slej ko prej pobegne.. ker ne more biti ujet. In ujet je vsak, ki je v vezi zaradi potrebe po ljubezni in ne zaradi resnicne ljubezni. Otrok pa vsaj nekaj let ne more pobegnit.. ker je fizicno sibkejsi.. ampak vse se povrne takrat ko pride puberteta..

Sprasujes kaj naj zdaj naredis..? Nic posebega.. poslusaj SEBE, in ne drugih. Samo tezko se je slisati ce nisi miren in harmonicen.. zato se najprej umiri.. Kako? Kakor ti najbolj pase.. lahko se zjokas.. lahko izkricis to bolecino.. lahko teces.. in teces toliko casa, da je fizicni napor veliko vecji, kot psihicna bolecina.. Torej moras veliko teci.. Lahko uporabis kaksno drugo metodo.. Vsaka bo delovala.. da oddide bolecina,. ker to mora iti ven.. Ce ostane v tebi, bojo tezave.. ker bo slo nikje ven.. lahko bojo to postopoma kasirali otroci, kar ni najbolj fino.
Samo ne se ZDAJ ustavit.. zdaj nadaljuj.. takoj cazni z akcijo.. ne jutri.. ker jutri nikoli ne pride. VEdno je jutri. ZDAJ! To je edini resnicni cas, v katerem imas moc!!
Ze teces? Ze joces? Ze kricis? Zakaj se vedno sedis tukaj?
In se nekaj ne smes nikoli pozabit. "Uspelo mi bo!" Ne mores si to reci tolikokrat, da bi bilo prevec-krat!!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   Ko se bojujes sam s sabo
15.9.2004 15:29:34   
zgubljena
Hvala za spodbudne besede. Rabim to vem, ker me mocno krivi, ker poskusam bit trdna zaradi otrok. Vendar si enostavno ne predstavljam kaj bo prinesel cas, ali bom zmogla ali me bo vse skupaj zlomilo.....

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   Ko se bojujes sam s sabo
15.9.2004 15:34:59   
Anonimen

A te bo to zlomilo, da te vec ne bo pretepel?

Strah pred prihodnostjo. Ja vsi ga posedujemo nekaj. Strah se najlazje iznici tako, da se soocis z njim. In prihodnost bo definitivno prisla.. tko da bo soocenje neizogibno.
Me pa zanima v kaj verjemes.. ali pa ves? Od kot si prisla in zakaj si tukaj? Slucajno?

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   Ko se bojujes sam s sabo
16.9.2004 10:42:31   
Mandarin
Draga, Jozi, že Tjazy ti je vse napisal ampak eno ti povem še enkrat:
OTROCI NE RABIJO OBEH STARŠEV! Otroci rabijo najprej srečno in umirjeno in mamo! Mamo, ki je zadovoljna sama s seboj. Otroci se namreč zelooo dolgo istovetijo z mamo in če mama trpi in celo trpi zaradi očeta, ki je tudi nekako "njihov" jih to uničuje, jih razdvaja. Ne vem, če obstaja slabša kombinacija za otroke kot je to. Zato me vedno ko slišim:"Da bi otroci imeli oba starša, sem potrpela", kar zmrazi!
lp in :rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   Ko se bojujes sam s sabo
16.9.2004 12:27:33   
Anonimen

Ampak je pa res, de je najboljs, ce sta oba starsa.. ker tako se uravnovesa JIN in JANG.. in ce pac eden manjka se lahko tisti drugi del tudi kasneje uravnovesi.
Ce starsa nista harmonicna.. se pri otroku itak ne more nic uravnovesit.. tko da je vse skupaj brez veze.. in skodljivo, kot pravi Mandarin.

Drugace pa na tem svetu ni bolj zahtevne in odgovorne naloge,. kot vzgojit dusevno zdravega otroka, ki nima potreb po ljubezni. ampak postane ljubezen. Najprej moras biti sam brez EGOja.. torej sam harmonicen s seboj in se poznati.
Zato je vedno vec dusevnih paraplegikov, ker clovek tukaj nima casa se ukvarjati zase.. Vsi nekaj trpijo za druge in delajo za druge in tudi ko skrbijo za svoj videz in urejenost, skrbijo zaradi drugih. Nikoli zaradi SEBE! To je potrebno spremenit..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   Ko se bojujes sam s sabo
17.9.2004 8:18:54   
zgubljena
Pozdravljena, tjazy, mandarin:
ko vse to berem mi dajejo to besedo moc in potrditev, da le mogoce delam prav. Vendar vceraj sem spet podvomila.Oce otrok je izrazil zeljo, da pride po njiju in jih za 30 min pelje malo ven(zvecer).Mlajsi ni zelel iti (nekako nista se nasla skupnega jezika), hcerka pa je seveda sla, ker sta se razumela. Po prihodu nazaj pa je bilo vse tako zelo zalostno, hci je nabirala in nabirala in na koncu je samo jokala, da zeli da smo skupaj in da se ne kregamo.In spet dvom? Delam prav delam narobe?:zmeden:
Kaj ce bo imela dusevne stiske?

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   Ko se bojujes sam s sabo
17.9.2004 10:38:00   
Mandarin
Ja, seveda. Deklica bi rada, da bi bili skupaj in da se ne bi kregali. Ampak, če je to dvoje nezdružljivo...?
Poskusi ji razložiti, da se bosta z očetom bolje razumela, če ne boste živeli skupaj, da ju imata oba zelo rada. Lahko se ji tudi opravičiš in poveš, da včasih odrasli enih stvari pač ne znamo najbolje, ... Vsekakor, da nista nič kriva ona in bratec (nekateri imajo včasih občutek krivde).
Govori z otroci! Otroci znajo s starši "potrpet", tudi če ne razumejo vseh neumnosti odraslega sveta, samo povej jima, da to ni njuna krivda in da ju imata rada. Mogoče jima lahko poveš, da je tudi tebi hudo (ker to verjetno tako ali tako čutita), ampak da se z očetom preveč kregata in da to ni za nikogar dobro, da ne znaš drugače ... ne vem, kaj takega...

...to je samo moje mnenje, tako bi jaz poskusila.
lp in :rozica:

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   Ko se bojujes sam s sabo
17.9.2004 13:35:43   
Anonimen

Se strinjam z Mandarin.. me pa tko zanima.. kaj je bistvo problema. Zakaj se sploh kregata? Kje je smisel?
OK.. kregas se enkrat.. mogoce se enkrat.. pa morda se enkrat.. potem pa ze pocasi ugotovis, da ti ne koristi prevec.. A ni tko?
Dusevne stiske ne bo imela.. ampak jih ze ima. Tega vec ne mores spremeniti.. in pridobila jih je v vajinih prepirih.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   Ko se bojujes sam s sabo
18.9.2004 14:53:13   
karmy
tjazy... včasih so problemi preveliki in se jih ne da rešit.. še posebno ker imajo nekateri moški tako močno zakoreninjeno, kako naj se obnašajo do žensk in kaki bodo kot družinski očetje..itd.. nekateri imajo srečo.. se znajdejo ob tapravem času na pravem kraju in najdejo njihovo sorodno dušo.. nekateri ( tako kot tudi jaz ) pa večinoma dobimo izmeček.. iščemo na napačnem kraju? ne bi rekla.. samo ta bolši tipi so skoraj vsi oddani, poročeni itd.. :(( in tvoji podnapisi da je svet narejen preprosto.. ne ni res.. so dejavniki, v vsakem življenju, da ti tvoj svet obrne za 360 ° in vidiš da kar preživi na takem svetu kakor je ta je sama hinavščina, jeza in maščevanje.. ni čudno da obstajajo potem taki izmečki, ki delajo z bodočimi mamicami ali že mamicami, kot smeti.. take bi mogl iztrebt...

težko je govort o nekakšni stvari in svetovat kaj narest, ko nisi bil/a v tej situaciji.. edino kar je, lahko svetuješ.. ne morš pa rečt da je svet narejen preprosto, ker enostavno ni...ti imaš srečo..ti si dobil svojo ljubljeno osebo...svojo družinico.. težje je ko dobiš tako izkušnjo, ki so jo dobile večina uporabnik RR-je.. na žalost.. škoda da so dobile tako kruto izkušnjo in zato tudi ker so vse zelo dobre mame in osebe, in nismo si same krive, da je do tega prišlo.. pač so dejavniki, ki jih ne moreš vnaprej predvidet..

za samohranilke, ki se pogumno spopadajo: :rozica::rozica::rozica::rozica: en šopek rožic.. :metulj:

papa :angel:


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   Ko se bojujes sam s sabo
20.9.2004 9:52:36   
Anonimen

Karmy.. razumem to stisko, o kateri pises.. ampak to s ene pomeni, da svet ni narejen preprosto. Svet ti da vsega v izobilju, hrane (seveda jo je potrebno pridelat), zraka, prostora, hribov, morja.. jezer, zivali.. soncne vzhode in zahode.. gozdove.. rozice.. Celotna eksistenca, je naklonjena tebi.. Podarjen ti je tudi UM, z nemenom, da imas razUMevanje in se naucis narediti hisko.. pridelati hrano in uzivati.

Ker pa clovek ni s tem zadovoljen, je zacel delati razne zadeve.. ki so zasvojile cloveka ampak nikogar pa niso osrecile. Sodobne varuske (TV) in sistem so nas narededile paraplegike in lacne ljubezni.. ker ni vec casa, da bi je v otrostvu pridobili dovolj, zato v ljudeh obstajajo ti druzinski ideali.. in ko nekaj ni tako, je pa svet kriv, ker je zakompliciran?
Saj na tak nacin, kot zelite da zadeve funkcionirajo, niti ne morejo funkcionirat.. to je popolnoma v nasprotju z vsemi fizikalnimi, ezotericnimi in naravnimi zakoni.
Ne jamrati nad svetom, ki je nekaj najbolj preprostega in lepega, kar je kdaj koli obstajalo v eksistenci. Poglej nebo.. nikoli ni enako.. vsak trenutek je nekoliko drugacno. Si lahko zamislis se lepsi tempelj zivljenja.. kot je Zemlja? Ampak jasno.. clovek s tem ni bil zadovoljen.. ker mu je Bog vzel dostojanstvo je zdaj clovestvo sluzi raznim hudicem in gradi svoje templje.. cerkve, moseje, dzamije, sinagoge.. bla bla.. Ustvaril je religije, ki so danes ze strohnele in se vedno se jih oklepa... Tako je znotraj sebe razdeljen, med svojimi hotenji in med umiranjem, ki mu jih narekuje dusna mafija.. religija in politika.
Ce si narades razne idiotske sisteme in zapore.. potem, jasno vec ni preprosto.. Potem je cisto logicno, da se v ljudeh nabire vedno vec jeze.. in sovrastva.. in pol je res celo mozno, da naletis na kaksen izmecek, kot si to imenovala.
Samo pomisli malo, kako si predstavljas partnerstvo.. da bos imela zvestega in ljubecega in druzinskega in ne vem kaksnega se vse.. partnerja, ki bo v prvi vrsti spostoval in pazil, da ne opraska tvojih ran! Te rane pa so, SEKS, nevrednost, ljubis vse okoli sebe, samo sebe ne.. in potreba po ljubezni.
Dokler se oklepas teh ran in prepricanj, ki so ti jih vcepili.. ne pricakuj nicesar vec, kot medsebojnega izkoriscanja v partnerstvu. Kako je lahko kaj vec, ce pricakujes ljubezen od zunaj.. znotraj tebe pa je ni? Ne more priti od nikoder drugje, kot iz TEBE.. in lahko gre samo anvzven.. ne more iti navznoter od nikje drugje. Ti si v svojem bistvu izvir.. ne pa brezno. Ne mogoce je prejemati ljubezen iz zunanjih virov, ce je ni v tebi. Lahko samo izmenjas. In kar dajes, to dobis. Dajes pa vecinoma potrebe.. ker ce dajes ljubezen, potem jo v prvi vrsti dajes sebi.. ker itak si to ti.. tko, da je to v tebi.. v bistvu si ti ljubezen.. lastnost ljubezni, ni da bo posedovala drugega ali od nejag karkoli pricakovala in mu postavlhjala pogoje. Svet je narejen tako zelo preprosto, da ne more dopuscati teh norosti, ker sicer bi v svetu vladal kaos.
Ampak ce hoce clovek na vsak nacin posedovati drugega.. so jasno posledice, ki se izrazijo ne glede na ceno.
Zato najprej spremeni SEBE.. in tile izmecki, se bojo po hitrem postopku odstranili iz tvojega zivljenja.. In mogoce nisem na pravem foromu.. ker tukaj so ljudje, ki so se ze znasli v tej situaciji.. ampak potrebno je poduciti mlade, naj gladko malo pozabijo na vse, kar jih je naucila druzbe in vse te idiotske bolne obljube o zvestobi, ker samo s temi prepricanji si skreirajo tocno taksen svet, kot ga nosijo v sebi.

In zdaj bos rekla, da si ti ne predsatvlajs taksen svet.. ampak samo enega ljubecega cloveka.. ki bo SAMO s teboj (no lahko se s kom pogovarja.. ce ima dobro obrazlozilo) v dobrem in hudem.. Zelo ponizna zelja.. se strinjam.. v bistvu ne zahtevas veliko.. pripravljena si tudi trpet, za izpolnitev tega.. ampak malo grobo povedano, ce zelis taksnega cloveka, si moras vzeti lopato in ga izkopati na pokopaliscu. Razumes?
Ce hoces ljubiti ZIVEGA cloveka.. potem je edina pot ta, da ga ljubis kakor samega SEBE.. torej je treba zaceti pri sebi in se znebiti vsakrsnih potreb po ljubezni in ko bos popolnoma zadovoljna s seboj.. bos tudi z izmecki.. in da ga ljubis taksnega kot JE! Ampak da mu tudi pustis, da je tisto kar je. Drugace bos ljubila njegovo masko.. oziroma svoje predstave, pricakovanja.. in svoje rane. To pa je preprosto lastninjenje cloveka in kaj taksnega ti zivljenje ne bo dovolilo. Lahko se tako tarnas in joces.. ampak to ti nikoli ne bo dovoljeno. Zato je bolj smotrno postimati SEBE.. Lahko poizkusis tudi po poti lastninjenja in izkoriscanja.. samo dolgo ne bo funkcioniralo.
In res je.. lahko samo svetujem.. in vsem svetujem isto.. POSLUSAJ SEBE.. da se pa lahko slisis, pa potrebujes MIR.. svoj MIR ne svetovni mir.. Ko bo vsak imel v sebi mir.. bo tudi na svetu mir.. in tile izmecki vec ne bojo obstajali.

In ce ti nek clovek ne ugaja.. preprosto nisi z njim.. Preprosto ne? Zdja bos rekla, da prej ni bil taksen.. Seveda ni bil, ce pa si mu v neprej povedala svoja pricakovanja in pogoje.. in nekaj casa jih bo ze mogoce suzenj... in ti njemu.. vsaj toliko, dokler se bosta medsebojno izkoriscala s seksom. Taksen seks je samo izkoriscanje.. nebene blazne ljubezni, energije in viskov ni tukaj vmes.. Razmisli in ugotovi, da gre samo za izkoriscanje. On uporabi tebe, da zadovolji svoje nagone.. ti pa njega.. da zadovoljis svoje.. Na zalost se rodi otrok in potem si pac za neodgovornega cloveka neuporabna.. in lahko te odvrze. To so naredile religije z svojimi obsodbami seksa.. in se danes, jim ljudje v zahvalo nosijo otroke krstit, da malo pokasirajo in delajo nadaljni biznis.
A nimas se dost tega sranja? Kako naj bo tvoj otrok zadovoljen, ce ti nisi?
V bistvu mas ti lahko otroka neskoncno rada, pa to ne pomeni cisto nic.. totalka brez veze je.. ker to prihaja iz potrebe po ljubezni.. ne pa tvojega stanja ljubezni.. Edini pokazatelj resnicnosti je tvoje osebno notranje stanje in zadovoljstvo. Ce ni taksno, kot zelis.. potem nekaj naredi.. ampak vse kar je clovek pripravljen naredit, je to, da kaj prebere.. in ima en teden navdusenja.. in to je tudi vse.. Da bio pa res SEBE zacel cistit smeti.. to pa je ze prehudo.. Se strinjam, lazje je tistim, ki se jim zdi svet lep... povedati, da se motijo, in da je svet vse prej, kot preprost. Cisto razumem, da ljudi motijo moji izreki.. to sem vedel, predno sem jih zapisal.. samo se me to ne dotakne, ker vem da vsak zivi v taksnem svetu, kot si ga je skreiral. In vsak je lahko jezen samo nase.. ali pa se nesmehne.. sprejem posledice svojih napak, ki mogoce niti niso napake.. in imajo svoj namen.. in kooooncno nekaj naredi na SEBI!
Pravis.. jaz imam "sreco", ker sem dobil svojo druzinico.. :)- To niso nikoli bile moje zelje.. niti za taksno partnerico niti za nobenega otroka. Ne morem cisto tocno reci, kdaj sva bila bolj presenecena.. prvic ali zdaj, ko sva izvedela za nosecnost. Ampak nikoli ni bil v opciji splav ali obzalovanje, da se je to zgodilo. Taksno je zivljenje.. in toliko, sem se ze naucil, da vem, da mi stokanje za nazaj nic ne koristi. Raje porabim energijo za ZDAJ! In ko sva se midva spoznala sva najmanj nacrtovala takojsnjo skupno zivljenje.. ampak zivljenje je bilo taksno..
In ce bi ti recimo zivela z mano, bi me ravno tako imenovala "izmecek".. ker bi prilival bencin ravno in samo na tvoje rane. Hitro bi ti kapnilo, da je potrebno SEBE spreminjati, ne druge.
In vsak ima svoje lastne priloznosti za resit in lekcije (probleme).. samo da jaz svojih ne pisem tukaj na forum, ker ne vidim pac smisla.

Mogoce sem te kje prizadel, za kar se ti od vsega srca opravicujem. Ne poznam te.. in pisem bolj na splosno.. In ce se malo poglobis, bos ugotovila, da se ti pojavi prizadetost samo ko udari na tvojo rano. Sicer nikoli..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
(upam, da nisi pricakovala, da tega ne bom napisal) :)

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   Ko se bojujes sam s sabo
21.9.2004 13:07:30   
ronja5
TEJA IN OSTALE-POGUM VELJA!

Bila sem tam,kjer ste ve sedaj.Zelo dolgo časa je preteklo, preden sem dojela nekaj resnic,ki jih omenja Tjazy.Mojim otrokom sem zagrenila marsikatero uro z odlašanjem-sebi tudi. Rada bi vam rekla samo to:
IMEJTE SE RADE! SPOŠTUJTE SE! CENITE SE!
To je začetek.Vse ostalo pride samo po sebi.Sreča čaka na vas....ko boste pripravljene!

LP!:rozica::rozica::rozica: Ronja

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   Ko se bojujes sam s sabo
21.9.2004 16:06:46   
zgubljena
Ko sem prebrala to sporocilo, sem dobila malo volje. Ze cel dan mi gre na jok, dokler sem bila zasedena z sluzbo je bilo ok. Sedaj pa grem domov in mi je ze hudo. Vceraj sem imela pogovor z njim, nekaj mi je celo pomagal -hudo mi je bilo ko je sel, hudo mi je ker si ne oprostim, da mi je slo vse po zlu.Vendar nisem pripravljena iti nazaj v isto zivljenje. Ko bi vsaj malo pokazal, da je bil kriv za prepire tudi on, vsaj malo kesanja.....Ampak samo ocitki vsak dan, kako sem sama kriva, da nama je duzina razpadla, da sem jaz srz problema.....Priznam, da napeljujem vodo na mlin, da bi prisel domov, ker vem da bi-samo prst bi mu ponudila. Vendar skoz govori, da je krivda samo v meni...Dolga zgodba....Tako me boli sedaj, da ne vem kako bom zdrzala...
Kdaj bolecina poneha? Ko naslednji mesec ne bom sposobna placat poloznic bo spet privrelo ven vse....Ko bom rabila, da mi gre kdo po otroke pa tega ne bo.....Zmedena delujem vem....
Grem k otrokom, mogoce bo jutri boljse....

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   Ko se bojujes sam s sabo
22.9.2004 9:29:34   
Anonimen

Resnicni problem so torej finance.. Samo denar, povzroca tezave in nic drugega.. Ce bi naprimer Jozi imela dovolj financ.. ne bi imela strahu pred prihodnostjo in najela bi neko varusko, da bi sla po otroke, takrat ko ona ne bi mogla.
Tako pa je veliko vez povazenih s tem, da ljudje lazje prezivijo.. in to so samo ekonomske pogodbe. Ljubezni jasno ni.. in nikoli je ne bo, predno ne bo clovek v SEBI vpostavil vez z univerzalno ljubeznijo. Ta trenutek pa je v vezi samo izkoriscanje. In pokazatelj za to je problem pri spolnosti. To je temeljni problem.. Resi spolnost.. in upal se bos vstopiti v ljubezen.
Ce se bojis ljubezni, se bojis meditacije, ker ljubezen je mala meditacija. (zato nihce ne meditira) Ce se bojis meditacije se bojis smrti, ker meditacija je mala smrt. Zato se vsi bojijo umreti in ce se bojis umreti, ne mores ziveti. Vsak trenutek lahko umres.. zato ni trenutka v celem zivljenju, ko bi se lahko sprostil in slisal SEBE.. in nasel SEBE. Strah nas vedno blokira.. in potem delujemo iz razuma, ki pa je vedno goljuf.
Vsaka religija povelicuje smrt.. in zato je potreben samo en motiv.. Strah pred smrtjo. Krscanstvo se izredno boji boga.. zato so ustvbarili nebesa.. da imajo vsaj eno tolazbo pred bedo v kateri zivijo. In tudi ce bi kristjane na silo spravili v nebesa, bi iz nebes naredili pekel.
ZIVI tako, da umres z nasmeskom.. ne s strahom in ne z obzalovanjem vsega kar si in kar nisi storil.

Dokler bojo ljudje podpirali te idiotske sisteme na zamlji (religije in politiko) bo pac nekaj ljudi, ki bodo ziveli v bedi, ker tisti, ki iam veliko denarja, in je nezavesten, kar pa jih je vec kot 99% nimajo zavesti, da bi videli stisko drugih, ker sami niso v tej stiski.
Religije se morajo zrusiti.. politika se mora zrusiti... lahko prenehamo s krstom za zacetek.. in nihce nej ne odda dohodnine.. nihce naj ne gre na volitve. Ker vseskupaj je zelo idiotsko. Ljudje izvolijo mafijske voditelje.. potem pa nekaj let tarnajo cez njih.. in izvolijo druge.. in spet tarnajo cez njih. Vedno.. te isti ljudje, ki so te postavili na prestol, vrzejo iz njega. Nihce drug te ne more spodnesti, kot tisti, ki te je dvignil. Drugi nimajo motiva.

Jozi pravi.. "Mogoce bo jutri boljse". To pa je res... to si pa zadela v piko.. imas nekaj na kar se lahko zaneses. Jutri bo boljse. Samo ce to reces vsak dan, ti prav nic ne koristi. Je le tolazba. Ce tole nosis v SEBI.. potem je tudi tole lahko vzrok tvojih tezav. Jutri bo boljse. Jutri je iluzija na kar pa nimas vpliva. To kar zdaj delas, oblikuje tvoj jutri.. in ce bi malo spremenila in rekla.. "Vem, da je ZDAJ in TUKAJ bolje.." bi ziher cez cas tale jutri umrl. Potem lahko naredis tudi simbolicni obred.. Tale jutri lahko zakopljes in mu posadis eno rozico in tako bo jutri, ki nikoli ne pride.. izginil iz tvojega zivlejnja.
ZDAJ pa zacni ziveti ZDAJ! Ampak ne ZDAJ reci.. ok.. bom jutri zacela ziveti ZDAJ.. ZDAJ zivi ZDAJ. Ce ne bos ZDAJ ne bos nikoli.
Samo vecina si ljudje tko mislijo.. Ah tale neki bluzi s tem ZDAJ.. kaj naj jaz s tem pocnem? To je brez veze..
Ampak pojdi v meditacijo in svoje globine in bos razumela, da obstaja samo ta trenutek.. Ker se oklepas preteklosti imas bolecine.. ker so ti pomebna tvoja prepricanja imas bolecine.. ker imas pricakovanja, si razopcarana in spet si v bolecini. Ce pa ZIVLJENJU -SEBI reces DA in to ZDAJ.. pa vse to izgine. Tega preprosto ni vec.. potem se ti mogoce posveti, da je se ti je zgoduila cista mislost, da si sposoben videti soncni vzhod. In to koliko.??? Ze ce bi videla samo enega, bi lahko bila zivljenju neskoncno hvalezna.. ampak danih ti jih je veliko vec.
Kjer ni ljubezni, postane pomemben denar. Ker ce poznas resnicno ljubezen potem si varen. Potem te ne more biti nicesar strah. Potem vse ostalo postane mejnvredno.. Le ce clovek ni nikoli okusil ljubezni.. se naveze na denar.. ker mu v tem primeru denar postane varnost.
Bogatasu ni potrebno ZIVETI.. lahko ZIVI ali pa ne.. Revez pa mora ZIVETI, ce hoce preziveti. Ni druge moznosti. Tudi jaz vcasih tko mislim.. kaj bi vse naredil, ce bi imel veliko denarja.. in potem pomislim se na to.. kaj vse bi se manj naucil.. koliko lekcij bi slo mimo mene.. koliko manj srecen bi bil. Zdaj ko si kupis nekaj.. malo drazjega.. ti tista pot, ki si jo prehodil, da si sel na potovanje.. veliko pomeni. Ta pot zbiranja denarja.. je res nekaj vredna.. Ce si lahko privoscis vse.. je tudi tisto potovanje.. ali pa kaj drugega brez smisla. Nobenega hrepenenje.. v bistu postanes truplo. Poglejte politike.. cista nadita mafijska trupla. Poglejte duhovnike.. trobijo o skromnosti.. pijejo iz zlatih kelihov. Kaksna hinavscina.. Vsi so ze davno umrli.. zdaj pa samo se ubijajo CAS!

On ti je rekel, da si kriva.. in ti to tudi zares verjames, ker do sebe nimas absolutno nobenega spostovanja. Ker ce bi poznala svoje vrednoste.. ti ne bi bilo pomembno, da on prizna da je kriv. Tvoj center.. je v njemu. Ker ce on rece, da si kriva.. je ta center prizadet.. ce rece da je tudi on kriv.. si ti malo manj kriva.. En del je on kriv.. Njegove halucinacije vplivajo na TVOJE pocutje! Malo nelogicno a ne? Ta svoj center postavi nazaj v SEBE.. in se ljubi. Pobozaj se.. in reci, da si dobra. Poljubi se.. privosci si orgazem.. uzivaj.. nasmehni se drugim halucinacijam, ki nimajo nic opraviti s teboj.. PREBUDI SE! Bos potem v grobu jokala.. ZDAJ ZIVI!
Skopuh si v bistvu.. noces se odpovedati svojim iluzijam, ki ti povzrocajo trplenje. A das to meni? Bom jaz te smeti zabrisal v reko..
Tisto, kar bi morala prejeti do svojega petega leta starosti.. se zdaj nisi prejela, Ce ti pac starsi tega niso dali.. ker so prepricani, da so vsi gresniki.. potem si to vzemi sama. Samo imej se rada.. in vse ostalo se uredi samo po sebi. Jasno, da ti mora biti tako tezko.. kako bi sicer vedela, da obstajas? Kako bi zacela nekaj delati na sebi? Vecno bi spala.. tako pa ni druge poti, kot da nekaj delas. Lahko si hvalezna za te tezave.. oziroma priloznosti, za resit. Lahko tze popoljejo iz spanja.

Sej.. na svetu so se vecje norosti. Vceraj sem na TV videl en kup idiotov, ki so stali cisto primiru kot mrtvi.. in cisto resni so bili.. kot trupla.. in vsi so buljili v eno cunjo, ki se je dvigovala na drogu! Sem mislil, da je bila komedija, pa so bila porocila. :)-:)-

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   Ko se bojujes sam s sabo
22.9.2004 9:31:48   
ronja5
JOZI!
Sama sem preživela,veliko jih je pred menoj in še veliko jih bo za nama!
Ostala sem sama z dvema otrokoma,v najemniškem stanovanju,brez avtomobila, z minimalno plačo in minimalno preživnino. Plačala sem tudi vse skupne položnice in dolgove za nazaj.Tudi stroški ločitve so padli na moj račun.Čeprav je bila ločitev sporazumna,je po posredovanju sodnice plačal samo zadnjih 6 tisočakov za končno odločbo.
Dopovej si, da si zaslužiš več,da ni vreden tvojih solz.Nihče več ne bo fizično obračunaval s tabo,nihče te ne bo matretiral!Svobodna si! Čez čas boš čutila olajšanje,verjemi mi.:bravo:
Predvsem pa misli na otroke!!! :angel::angel:
Kar se tiče preživnine,obiskov,počitnic pri očetu ti svetujem, da si nepopustljiva! Sama sem naredila veliko napak, ker sem bila v tistem času še tako ranljiva.Želela sem si samo, da je vsega že enkrat konec.Sedaj plačujemo za to vsi. Preživnina je minimalna, oče pa pride otroka pogledat vsaka 2 do 3 mesece za največ dve uri, pa še takrat ju pelje v gostilno!!!GROZA!!!
Vem,da je sedaj še vse boleče, ampak čas bo naredil svoje.Zavedaj se, da si po dolgem času naredila nekaj dobrega zase in za svoja otroka!:bravo:
VSE DOBRO !!! Ronja

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 67
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?