|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 15:01:42   
stunfek
Ja program na FF ima pač določene parametre glede na tisoče drugih grafov kdaj pride do O. Glede na dvig temperature (vsaj tri dni) in pa tudi glede na sluz. Če ti je temperatura padla tako signifikantno, da je to zaznal program, potem si je "premislil" glede O in bo naprej čakal kako se bo obnašala tvoja temperatura. Morda ti bo čez par dni rekel, da je bila O (in navedel datum) ali pa te tudi obvesti, da O morda ni bilo. Vse je možno. Ko boš imela par grafov za seboj boš potem natanko vedela kako in kaj in boš bolj zaupala sama sebi.
Ne sekiraj se zaradi stvari na katere ne moreš vplivati.

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 15:29:58   
pina-1
stunfek, sej imaš prav. vsi možni znaki ( tako padec temperature kot sluz podobna beljaku in nato dvig temperature) so že za mano, tako da lahko sklepam da je dan D za mano, ampak glede na to da so ovulacije moj problem,zaradi katerega sem se že zdravila me sedaj vse skupaj bega.
bomo videli je reku uni slep.

bodite v cvetju, pridno slončkajte in se imejte radi. se beremo jutri

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 15:36:45   
stunfek
Aha. Ja, potem razumem tvojo žalost, če te skrbi, da morda O sploh ni bilo. Sem mislila, da si čisto nova v teh stvareh user posted image . Uporabljaš kakšen OPK?

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 16:29:03   
lana38
pina-1!
Meni je prejšnji ciklus FF označil O na 10. dan. Vedela pa sem, da še je ni bilo, ker sem jemala Klomifen od 5. do 9. dne in je nemogoče, da bi že nastopila O. Ko sem naprej vnašala vrednosti temperatur naslednjih dni, tako kot so se gibale, pa mi je označil nov dan O. Ta dan sem tudi jaz predvidevala po svojem znanju, da je bila res O. V vsakem primeru ti bo označil, kaj bo vnaprej. Glede sluzi, pa se pri meni npr. pojavi tudi do 5 dni pred O. Največ sluzi imam en dan pred O, na sam dan O je količina sluzi že manjša kot dan pred O. Ni pa pri vseh enako.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: ovulacijski termometer
30.1.2007 22:53:12   
upica
pupa b
A si že dobila termometer za BT?

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ovulacijski termometer
30.1.2007 22:54:51   
upica
pupa b
Oprosti, sem zdaj prebrala na prejšnji strani, da si ga že našla.

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ovulacijski termometer
31.1.2007 7:05:54   
pupa_b
Sem, Upica, in sem si že začela meriti. Čeprav user posted image  še nimam, sem začela, da bom imela malo daljše obdobje merjenja na vpogled. Na grafke si bom pa vpisovala cele cikluse, torej počakam, da pride prava M.
Včeraj namreč sem imela neki rjavi izcedek, pa sem mislila, da prihaja teta iz Amerike - tokrat malo prej kot po navadi, pa danes zjutraj več ni bilo ničuser posted image user posted image . Je pa bila danes BT nižja glede na prejšnje dni. Še pa ne vem, kaj to konkretno pri meni pomeni. Bom najbolje vedela, ko bo že nekaj merjenj čez celi ciklus za mano.

A katera ve, kaj naj bi ta izcedek pomenil? Glede na to, da so moji ciklusi zelo neredni, vzamem po navadi neko povprečje - pribl. 40 dni. Če štejem tako, je bil včeraj 31 dan, če sem imela zadnjo M 30. decembra. Ne vem, morda pa si dan čez dan premisli in vseeno pride teta user posted image .

Lep dan vsemuser posted image

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 9:12:27   
pina-1
ot
IZVIRNO SPOROČILO: stunfek

Aha. Ja, potem razumem tvojo žalost, če te skrbi, da morda O sploh ni bilo. Sem mislila, da si čisto nova v teh stvareh user posted image . Uporabljaš kakšen OPK?



V opazovanju telesa sem nova, drugače so mi pred prvo nosečnostjo ugotovili PCo sindrom, kar je posledično, pri meni, pomenilo da ni prišlo do O ker so jajčeca odmrla že v jajčniku.

lana38 hvala za razlago.danes je tudi meni zopet napovedalo da naj bi O prišla kasneje. bomo videli kako se bo stvar končala. najbolj me zanima kdaj na user posted image  ne pričakujem.

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 10:00:56   
upica
Pupa b
Ti priporočam, da danes s tvojim dragim pridno slončkata, ker padec temp. lahko pri tebi pomeni nastop ovulacije ali pa nastop user posted image . Koliko pa si si namerila?

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 10:06:35   
lana38
pina-1!
user posted image  potem lahko pričakuješ 12 do 16 dni po dnevu O. Pri meni to drži. Upam, da bo tudi tebi prev pokazalo.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 10:36:33   
pupa_b
Upica, nič ne bomo slončkali, ker je le prišla ta moja user posted image ! Zelo me jezi vse skupaj, saj nikoli ne vem, kdaj bo. Upam, da bo zdaj, ko sem si začela meriti BT, kaj bolje. Danes zjutraj sem imela 36,4, prej pa 36,6 ali 36,8 štiri dni zaporedoma.

A moram začet BT merit prvi dan M ali prvi dan po končani (ko že gre) M?user posted image

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 10:50:14   
lana38
pupa_b!
BT si lahko meriš, kot ti najbolj odgovarja. Jaz je ne merim med user posted image . Začnem pa takoj, ko je user posted image  mimo. Tako da vsak mesec merim približno od 5. dne ciklusa naprej.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 10:51:16   
upica
pupa b
Glede na to, da si komaj začela uporabljati termometer, ti svetujem, da začneš meriti takoj, ampak, če nimaš preveč dolgih M., lahko začneš tudi 5-6 dan, ker mislim, da do takrat ne bi smelo biti sprememb. Če imaš sedaj 36,4, potem je to temperatura v prvem delu ciklusa (do ovulacije). Mogoče bo malo nihala (tam nekje do 36,6) ali pa tudi ne. Meni v glavnem temperatura v času ovulacije še malo pade, nato pa se začne dvigovati, dokler se ne ustali na višjem nivoju (36,8-37,1), malo pred M pa spet pade. Torej, če si ti imela pred 2 dnevoma 36,8, si verjetno imela ovulacijo, ker se je BT pomaknila na višji nivo. Ovulacijo pa si imela (samo predvidevam) 13-14 dni nazaj (17-18.1.). Ko si boš merila BT, bo veliko lažje. Zaznati moraš porast BT (verjetno bo pri tebi porast iz 36,4 na 36,8), zato je najpomembneje, da si meriš BT vsak dan v času predvidene ovulacije, najbolje pa ves ciklus (sedaj na začetku).
Tudi tebi bo uspelo.

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 10:51:50   
pupa_b
U, hvala, Lana :-)user posted image  Torej še nekaj dni ...user posted image  (pri meni traja namreč manj kot 5 dni!)

user posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 11:02:38   
pupa_b
Upica, spregledala tvoj post.

Zlate ste, ko mi tako lepo vse razložite. Opažam, da ste že prave stare mačke tu gor in glede vseh teh cermonij, pri katerih sem jaz šele novinka. No, novinka pri merjenju BT, pri delanju user posted image  in čakanju na user posted image  pa ne! user posted image

Verjetno ni bila pred dvema dnevoma O, če je danes prišla M, ali pač?

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 11:30:48   
upica
Ne,
bila je pred 13-14 dnevi. Povišana temperatura (4 dni nazaj) pa je nakazovala na to, da je bila ovulacija, ampak ovulacija pred 13-14 dnevi, ker temperatura je pa povišana cel drugi del ciklusa. Se opravičujem, ker sem mogoče dvoumno napisala prejšno sporočilo.

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 11:36:36   
pupa_b
Aha, razumem, Upica. Madonca, obvladaš zadeveuser posted image user posted image user posted image

Hvala tiuser posted image

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 11:44:56   
upica
pupa b
Saj tebi bo tudi po par ciklusih vse jasno. Ampak, če ti pa povemo, pa gre še hitreje. Saj ta BT se pri vsaki ženski obnaša malo drugače, ampak reakcija je vedno ista, če pride do ovulacije.

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 19:26:19   
čačka
Pozdravček

Kako lepo, da je še nekaj vas, ki počenete iste zadeve kot jaz. Včasim se vprašam, ali sem znorela. Komaj drugi mesec delava na user posted image  pa sem že panična... Tako da sem se odločila meriti BT. Ker pa je neučakanost prevelika, sem si kupila tudi Ovul-test user posted image  Saj veste, bolje dva checkinga kot nobeden!!!
V ponedeljek je bil test negativen, temperatura 36,4; torek je bila temp 36,4, danes zjutraj pa 36,7. Sem si rekla juhuhu... pol pa je prišla O. Ko pa sem naredila test.... čisto nič - popolna negativa user posted image user posted image user posted image
Kaj nas si mislim? Preveč hitim? Odločila sem se, da bom delala test vsak drugi dan, temp pa bom merila svako jutro.
Pa veste kaj je najhuje.... čakanje! Jaz bi kolendar premaklila na 22.2. in se kar takoj prepričala ali user posted image  user posted image . Vedno sem se imela za zelo skulirano osebo... zdaj pa razmišljam samo o tem - v taki paniki se itak ne bo nič primlo!?!?
Blak...

Č.

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: ovulacijski termometer
31.1.2007 23:10:58   
upica
Čačka
Ne se sekirat, meni tik pred začetkom plodnih dni temp. zraste na 36,7, naslednji dan pa pade na 36,2 in potem imam znižano, dokler ne začne naraščati čez kakšne 4-5 dni, včasih pa mi tudi prej malo poskoči temperatura, sploh v primeru, če sem šla bolj pozno spati in se zbudim tudi bolj pozno, ali pa če slabo spim, potem imam tudi malo višjo temperaturo. Če si opazuješ O z lističi, potem je ne boš zgrešila. Le potrpežljivo. Saj veš, kako se delajo lepi user posted image  (počasi in z užitkom)user posted image user posted image (malo za šalo).

(odgovor članu čačka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: ovulacijski termometer
1.2.2007 10:47:05   
čačka
Upica user posted image user posted image user posted image user posted image

Si me spravila v dobro voljo! Imaš prav - počasi in z užitkom!
No, zaenkrat sva kar pridna... pa stresava šale na ta račun, tako da je zabavno! user posted image

Se bom držala nasveta! Pa ti tudi, ne user posted image

Lp,
Č.

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: ovulacijski termometer
1.2.2007 11:35:19   
lana38
čačka, O test je pozitiven 24 do 48 ur pred O. Torej ti približno napove, da bo O šele nastopila čez 24 do 48 ur. Na sam dan O je ta test že negativen. Ko je BT že dvignjena, pa je O že bila en dan prej. Seveda mora potem BT tudi osteti dvignejna od 12 do 16 dni. Če niha gor in dol, to pomeni, da O ni bilo.
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu čačka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: ovulacijski termometer
1.2.2007 11:38:54   
pupa_b
Mene pa zanima, kaj se šteje za dvignjeno temperaturo, navadno in nizko? Vem, da je to različno med ženskami, ampak tako povprečno ...

Jaz imam danes npr. drugi dan user posted image , pa sem imela zjutraj 36,5 in včeraj pol desetinke manj.


(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: ovulacijski termometer
1.2.2007 12:26:29   
lana38
Pri meni je v prvem delu ciklusa od 36,4 do 36,6. Po O pa je potem od 36,7 do 37,1.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: ovulacijski termometer
1.2.2007 12:34:28   
yaris
Čačka tudi midva delava drugi mesec na user posted image . Tudi mene skrbi, da nama ne bo ratalo kmalu. Včeraj sva spet začela z etapo slončkanja. Upam, da nama ta mesec uspe. In da user posted image  ne dobim 26-29.2.
Pa še h ginekologinji se bom šla kaj pokazat. Ker enkrat sem že imela cisto na jajčniku.
Pa upam, da vse čim prej zagledamo user posted image .

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?