|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 13:12:59   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: raho


Pa smo kupovali otoško opremo in seveda poslušali vse nasvete vseh staršev in vseh na forumu. In kaj se je zgodilo? Kupimo najbolj varno lupinico in tamali v njej ni bil niti 2 meseca, ker se je počutil utesnjenega in nama je tulil v lupinici tako dolgo, dokler ga nisem vzela iz nje in ga v času vožnje odzadaj lepo držala v naročju, obenem pa poslušala očitke moža, da se to ne sme (je policaj).




oprosti Raho, policaj gor al dol... ja, to se ne sme in jaz moja otroka ne držim v naročju v avtu zato, ker se to ne sme - ampak zato, ker to ni varno!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 13:20:16   
Mavrična zvezdica




[/quote]


oprosti Raho, policaj gor al dol... ja, to se ne sme in jaz moja otroka ne držim v naročju v avtu zato, ker se to ne sme - ampak zato, ker to ni varno!!!


[/quote]


Se popolnoma strinjam. To je ena od stvari od katerih preprosto ne odstopim, pa če se še tako dere.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 13:49:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: raho


Pa smo kupovali otoško opremo in seveda poslušali vse nasvete vseh staršev in vseh na forumu. In kaj se je zgodilo? Kupimo najbolj varno lupinico in tamali v njej ni bil niti 2 meseca, ker se je počutil utesnjenega in nama je tulil v lupinici tako dolgo, dokler ga nisem vzela iz nje in ga v času vožnje odzadaj lepo držala v naročju, obenem pa poslušala očitke moža, da se to ne sme (je policaj).




oprosti Raho, policaj gor al dol... ja, to se ne sme in jaz moja otroka ne držim v naročju v avtu zato, ker se to ne sme - ampak zato, ker to ni varno!!!




Imaš dve možnosti - da ti otrok od LJ do doma tuli kot zverina in vmes celo bruha ali pa pač vzameš otroka iz lupinice in ga imaš v naročju toliko časa, da zaspi in ga potem spet varno spraviš nazaj v lupinico. Dvomesečnemu dojenčku pa je težko dopovedati, da naj ne joče in da mora biti v lupinici. Ali? Saj smo potem šli takoj kupit drugo in v tisti se je odlično počutil. In sem jaz mogoče kje napisala, da je to varno?

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:04:07   
lemavrica
Moram priznati da tudi jest odkar berem tale forum ful razmišljamm  o dojenju in spanju v isti postelji. In me je že zdaj groza kako bo s dojenjem,ker očitno je to zdej tako "in" da se moraš že v porodnišnici skor raztgat da jim dopoveš da če ne gre ne gre. Kar se pa spanja tiče sem pa na jest rada zelo na komot v postelji in imam pač strah da bom enostavno poležala otroka in se mi zdi le bolje da je v svoji psteljci zraven najine postelje.
In verjemite da na marsikatero bodočo mlado mamico branje takih stvari zelo vpliva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:12:25   
Anonimen
Logično je, da če dojenje ne gre, pač ne gre. Logično je, da je otroka potrebno nahraniti (tako ali drugače). Name ni vplivala nobena struja, nobeno prigovarjanje, praktično nič.
Sama sem se odločila, da bom dojila in sem se v tej smeri tudi trudila, čeprav začetki niso bili enostavni. Pač sem malo stisnila zobe in je šlo. Še sreča, da je dojenje steklo, ker ponavadi pravijo, da ženske, ki rodijo s CR imajo velike težave pri dojenju. Najverjetneje sem tudi zaradi tega tako trmasto vztrajala.
Spanje v skupni postelji - na začetku nismo spali skupaj, ampak naenkrat si je najin sin zaželel najine bližine in se je odločil, da bo spal pri nama. Sicer sva ga nekako skušala navaditi nazaj na njegovo posteljico, ampak meni je posiljevanje otroka, da za vsako ceno mora spati v svoji posteljici, neumno. Potem od noči nima praktično nič nihče. On joče v svoji posteljici, midva pa ga poslušava v najini.

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:14:01   
Anonimen
Imaš dve možnosti - da ti otrok od LJ do doma tuli kot zverina in vmes celo bruha ali pa pač vzameš otroka iz lupinice in ga imaš v naročju toliko časa, da zaspi in ga potem spet varno spraviš nazaj v lupinico. Dvomesečnemu dojenčku pa je težko dopovedati, da naj ne joče in da mora biti v lupinici.


Pa bi se ustavili, lepo bi ga podojila, ponosila, otrok bi zaspal, ga položiš v lupino in to je to. Saj to je AP po moje. Bi mu pač šprisluhnila in ustregla njegovi volji.

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:15:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Imaš dve možnosti - da ti otrok od LJ do doma tuli kot zverina in vmes celo bruha ali pa pač vzameš otroka iz lupinice in ga imaš v naročju toliko časa, da zaspi in ga potem spet varno spraviš nazaj v lupinico. Dvomesečnemu dojenčku pa je težko dopovedati, da naj ne joče in da mora biti v lupinici.


Pa bi se ustavili, lepo bi ga podojila, ponosila, otrok bi zaspal, ga položiš v lupino in to je to. Saj to je AP po moje. Bi mu pač šprisluhnila in ustregla njegovi volji.


Ja, saj smo tudi to naredili. Pa smo se potem odločili, da bomo prespali na Ptuju. Pa je drugo jutro bila enaka pesem.

Lahko je biti kapitan na mirnem morju, ne al bina?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:19:29   
Anonimen
Lahko je biti kapitan na mirnem morju, ne al bina?

_____________________________


Lahko, lahko, samo mirno morje si moraš ustvarit user posted image

Ni mi pa jasno, zakaj so ravno, kot se zdaj izkazuje, ti Ateč otroci tako zelo zahtevni? Ker neateč niso, vsaj kolkor punce pišejo, morda pa je le kaj od vzgoje odvisno? Ne vem, nisem dost pametna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:26:14   
Anonimen
O zahtevnosti dvomesečnega otroka ne bi razpravljala, ker je splošno znano, da morajo odrasli zadovoljiti vse njegove potrebe, ker si jih ne zna sam.

Drugače pa moj otrok (lahko govorim samo o svojem otroku, o drugih ne morem) ni zahteven, no, vsaj meni se ne zdi. Z možem se trudiva narediti naše življenje znosno za vse. DOjiti sem ga želela in ga še vedno želim in nikoli nisem rekla (razen na začetku), da je težko oziroma, da tega več ne bom počela. V posteljci bi ga lahko bila pustila, pa ga nisem, ker nisem tip, da bi lahko celo noč poslušala otroški jok. Nositi ga ni potrebno (ne zahteva), celo voziti se več noče (hodi sam). materialna zahtevnost ne presega pol žemljice v trgovini ali pa mogoče vrečke smokija.

Lahko pa me natančneje vprašaš, pa ti bom odgovorila po svojih najboljših močeh. Kaj je zahteven otrok, namreč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:26:22   
Anonimen
jah, tale debata je zelooo dobra. Pa dober, jest sem tudi tuki gor že več kot eno leto, pa si danes sploh ne predstavljam, kako bi ravnala v določenih primerih, če se ne bi tukaj pozanimala.

Prvič, nimam pojma ( do danes ) kaj je to AP ? Sem vidla eno temo, pa mi jo je blo brezveze brat - teorija itak!!

Drugič - živim daleč od mestnega jedra, bolnišnice, porodnišnice, zdravnika, trgovine, ......tako da ne morem za vsak drek letat ko zmešana kura. Najprej se pozanimam, potem pa urgiram. In ta vez preko računalnika mi veliko pomaga. Pa kaj sem pač odvisna !

Tretjič - imam prvega otroka in nisem imela pojma kaj rabim zanj in zase.

No, pa še bi lahko naštevala.

Itak, pa mislim s svojo glavo. In če je kaj od napisanega povezano s tem - upoštevam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:29:22   
Anonimen
Kaj je zahteven otrok, namreč.


Hvala, imam svoje mnjene o tem oz. sem si ga pridobila odkar sem na RR. Prej sem mislila, da so to enostavno pač razvajeni otroci, zdaj pa vem, da so to zahtevni, če ne že celo indigo otroci. In seveda AP user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:31:05   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: petja

Po pravici povedano, se ful velikokrat ugriznem v prste, da ne odgovarjam na teme, predvsem na tiste, na katere bi res grdo odreagirala.



Pridi k meni na kavo. Si bova družno pogrizli prste.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:33:40   
Anonimen
A, na razvajenost si mislila.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Povej po domače, ker zame je zahteven otrok tisti, s katerim se moraš ful ukvarjati in je popolnoma nesamostojen. Pa ni nujno, da je razvajen.

jah, o razvajenosti pa toliko. Do danes smo vse uspeli reševati, dokler se še ni razplamtelo. Ni metanja ob tla, tuljenja za vsako stvar...

Se je delno pojavila oblika trme (uveljavljanja svoje volje), ampak smo urgirali še preden se je razplamtela v vsej svoji veličini.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:38:14   
Anonimen
A, na razvajenost si mislila. Povej po domače, ker zame je zahteven otrok tisti, s katerim se moraš ful ukvarjati in je popolnoma nesamostojen. Pa ni nujno, da je razvajen.


Nevzgojen= razvajen= indigo. user posted image

Ja no, saj AP temelji na non stop ukvarjanju, podrejanju, izpolnjevanu želja in zahtev. IN takšnega, da se moraš z njim ful ukvarjati in da je nesamostojen ga naredi starš. Otrok je nepopisan list, ko se rodi, o.k. ima karakter, od vodenja to je vzgoje pa je odvisno kaj bo končni rezutat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 14:41:30   
Anonimen
Al bina, to kar si napisala, ne drži. AP ne pomeni razvajanje otroka in dopuščanje, da počne kar hoče ali da izkorišča starše do maksimuma. (Ne vem, na čigavem zeljniku je to zraslo) Preberi si to, mislim, da je tukaj vse lepo razloženo (meje morajo biti):

Discipliniranje je…
Pomaganje djetetu da nauči kako se složiti i ostvariti suživot s obitelji i prijateljima.
Učenje djeteta kako se prihvatljivo ponašati.
Pomaganje djetetu da nauči kontrolirati svoje ponašanje.

Učinkovita disciplina
Korištenje discipline proces je razmišljanja i isprobavanja. Upamtite:
  • Učinkovita je disciplina dobra i za roditelja i za dijete.
  • Dijete uči preuzeti odgovornost za svoje ponašanje.
  • Roditelj zadržava topao odnos sa svojim djetetom.
  • Cilj je naučiti dijete kako se prikladno ponašati, a ne učiniti da se loše osjeća zbog svog ponašanja.


      Savjeti za kvalitetnije provođenje discipline
    • Kada disciplinirate dijete, objasnite zašto to činite.
    • Odredite jasne i sigurne granice. Uvjerite se da su djeca upoznata s granicama. Budite dosljedni.
    • Zadržite pozitivnu disciplinu. Recite djetetu što smije raditi, umjesto što ne smije raditi.
    • Učite dijete primjerima. Budite dobar primjer svom djetetu. Ukoliko udarite dijete zato što je ono udarilo drugo dijete, ono neće razumjeti zbog čega nije bilo u redu udariti drugo dijete, a u redu je da vi udarite njega.
    • Upoznajte dijete s posljedicama ponašanja. Ukoliko dijete ostavi igračke izvan kuće i one budu uništene ili ukradene – ne kupujte zamjenske igračke.
    • Izgradite samopouzdanje i poštovanje. Izbjegavajte riječi koje ruše samopouzdanje.
    • Planirajte unaprijed. Izbjegnite nedopustivo ponašanje eliminirajući prilike za izazivanje takvog ponašanja. Npr. uvjerite se da su djeca sita i odmorna prije nego ih povedete u nabavku u supermarket.
    • Uvijek se usredotočite na situaciju, nikada nemojte osuđivati dijete. Ovo je jako važno jer poljuljano samopouzdanje vodi ka nesigurnosti pa čak i neprijateljstvu.
    • Budite odlučni. Jasno i glasno izrecite djetetu što treba biti učinjeno. Govorite tonom koji djetetu jasno daje do znanja da mislite ozbiljno i očekujete da dijete izvrši traženo. Nemojte vikati i prijetiti. Odlučnost je primjenjiva u svakoj dobi djeteta i u velikom broju situacija.
    • Zadržite prisebnost. Smireno saslušajte djetetovo objašnjenje problema; razgovarajte o načinima rješavanja problema. Zajednički dođite do rješenja koje je prihvatljivo i djetetu i vama – ovakav pristup pomaže djetetu naučiti preuzimati odgovornost za svoje akcije.


        < Sporočilo je popravil raho -- 4.2.2007 14:42:44 >

        (odgovor članu Anonimen)
      •   Neposredna povezava do sporočila: 40
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 14:44:44   
        Anonimen
        Daj no, raho, vem da si sposobna in pametna punca, samo vsega pa res ne rabiš prekopirati ali iz drugih forumov ali citirati nekaj iz knjig. Povej kaj iz svoje glave, tako po kmečko, da te bom, z zdravo kmečko pametjo, lahko razumela. Ne, pa saj ni treba, preprićanega ne rabiš prepričevati, lahko pa druge. user posted image

        Bom pa prebirala tole naprej, je prav zabavno user posted image  


        (odgovor članu Anonimen)
          Neposredna povezava do sporočila: 41
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 14:47:07   
        Anonimen
        Odkrito? Se mi ne da pisati. Ker potem vedno nekaj izpustim, pa me ljudje narobe razumejo (prehitro mislim, prepočasi tipkam).

        (odgovor članu Anonimen)
          Neposredna povezava do sporočila: 42
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 15:09:24   
        hariba
        Jaz tudi nisem AP, sem mulcu ugasnila dvd z najljubšimi risankami, ke rše do sedaj ni napisal naloge. Jo zdaj piše.Mo včeraj je itak rekel, da matematike nima, ke rbi jo sicer mogel napisat pred smučanjem. no kako bi pa mogla po ap metodah ravnait v tem primeru.  Me rsnično zanima, ker imam nejasno predstavo o tem, jaz pri vzgoji upoštevam načelo zdravega razuma in ne delaj drugim tisto kar ne želiš, da oni tebi.

        (odgovor članu Anonimen)
        Neposredna povezava do sporočila: 43
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 15:54:57   
        Anonimen
        IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

        Moram priznati da tudi jest odkar berem tale forum ful razmišljamm  o dojenju in spanju v isti postelji. In me je že zdaj groza kako bo s dojenjem,ker očitno je to zdej tako "in" da se moraš že v porodnišnici skor raztgat da jim dopoveš da če ne gre ne gre. Kar se pa spanja tiče sem pa na jest rada zelo na komot v postelji in imam pač strah da bom enostavno poležala otroka in se mi zdi le bolje da je v svoji psteljci zraven najine postelje.
        In verjemite da na marsikatero bodočo mlado mamico branje takih stvari zelo vpliva.


        kot prvo, ti se nič ne sekiraj. Vse kar rabiš je sprostiti se. Če bo dojenje steklo bo steklo, če ne pa ne. Lahko si pa olajšaš par stvari. Vzami v porodnišnico, lanolin za bradavice, ker ponavadi, največkrat mame odnehajo, ker jih ful bolijo bradavice. Jaz sem krvavela, in ko sem dojila,sem samo čakala, kdaj bo že 1x sit in sploh nisem vedela, kaj je čar dojenja. Sem se še par mesecev po porodu spraševala v čem je čar dojenja. In vse to zaradi bolečih bradavic. Pa sem mazala. Začni jih mazat že preden boš rodila. Ne rabiš se pa tudi nič sekirat, če ne boš dojila.
        Glede spanja, tudi jaz sem bila cela v paniki, da bom poležala otroka. Ko boš mamica, boš videla, da boš imela že tak čut, da četudi se bo samo milimeter otrok premaknil, boš že auf.
        Nič se sekirat. Mati narava dela čudeže. Poslušaj samo sebe in otroka.

        (odgovor članu lemavrica)
          Neposredna povezava do sporočila: 44
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 15:57:01   
        Anonimen
        IZVIRNO SPOROČILO: raho

        Odkrito? Se mi ne da pisati. Ker potem vedno nekaj izpustim, pa me ljudje narobe razumejo (prehitro mislim, prepočasi tipkam).


        ej, jaz imam iste probleme. user posted image  

        (odgovor članu Anonimen)
          Neposredna povezava do sporočila: 45
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 17:01:25   
        dory
        No meni je prislo do zivega le te(r)oriziranje o dojenju..namrec ni in ni blo mleka, meni pa so solili pamet, ce ne bom pristavljala, se prisilila, ne bom kao dobra mama in da s tem ne bom dala otroku najpomembnejse popotnice za zivljenjeuser posted image ....tako je moja pumpa laufala celo noc, jaz pa vsa solzna gledala iz dneva v dan manj napumpanih kapelj...se presekirala in prejokala,ker otroku ne morem dat najosnovnejsega...

        Potem pa sem si rekla,kaj ima otrok od ene zivcne mame,ki namesto,da bi pestovala njega,pestujem tisto blesavo pumpo...in se posvetila njemu...dojenje ni steklo, otrok pa je glih tko zrastu in kljub temu z zelo dobrim imunskim sistemom in hemoglobinom...

        No ko sem sla cez tole prvo krizo je sledila druga,ker je bil otrok zarad taksnih in drugacnih razvojnih tezav nejesc in so bili tudi dnevi,ko je pojedel v celem dnevu samo en jogurt...in zato je pri 6m dobil tiste tri zlicke pasulja, zarad katerega so me stevilne mame takoj s prve oznacile za nesposobno in neodgovorno...ocitno bi bilo bolje,da mu ne bi nic dala in cakala na naslednji dan v upanju,da bo pojedel vsaj kaj njemu primernega...ali pa mu namesto tega tistala po leto dni sicer vakumsko zaprte sadne ali zelenjavne pripravke...much better jauser posted image

        Komplicirala sem mal bolj verjeten ali pa ne,ker je bil nedonosencek,ker je bil to moj prvi otrok, ker sem se mogla na nek nacin znajt sama, postavit v red sebe in na noge otroka...kaj je to AP sem zvedla pred parimi dnevi...kr neki...

        Jst delam tko kot pase otroku in meni...pa ce ga mam takoj cele dneve na glavi...zakaj pa ne,ce je kul tud meni :)...tisti,ki se pa radi zgrazajo naj se, vendar ob predpostavki,da imajo doma vse perfect in 100%...sele takrat jim je dovoljeno...



        (odgovor članu Mavrična zvezdica)
        Neposredna povezava do sporočila: 46
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 17:24:20   
        Anonimen
        IZVIRNO SPOROČILO: teja.

        ...in zato je pri 6m dobil tiste tri zlicke pasulja, zarad katerega so me stevilne mame takoj s prve oznacile za nesposobno in neodgovorno...ocitno bi bilo bolje,da mu ne bi nic dala in cakala na naslednji dan v upanju,da bo pojedel vsaj kaj njemu primernega...ali pa mu namesto tega tistala po leto dni sicer vakumsko zaprte sadne ali zelenjavne pripravke...much better jauser posted image



        Glede na to, da so dojenčke še pred 20 leti hranili od 3. meseca naprej z vsem, dvomim, da bi otroku pri 6 m bilo kaj od treh žličk pasulja. Tudi naš si je pri 4. mesecih izboril govejo juho (6 žlic s testeninami). Ja bog moj dragi, če pa je tako gledal. Definitvno domačo odobravam bolj kot tiste E-kašice. Sem kupila samo eno (neka špinača in cvetača pomešana) pa sem jo samo odprla. Bog moj dragi, kako je to smrdelo! Še jaz ne bi dala v usta, kaj šele otrok.user posted image

        (odgovor članu dory)
          Neposredna povezava do sporočila: 47
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 17:41:25   
        Anonimen
        In verjemite da na marsikatero bodočo mlado mamico branje takih stvari zelo vpliva.


        Ne vem, no...a si vsaj malo ne poštimate stvari v glavi, preden imate otroke? Da se znate o bistvenih stvareh za otroka odločiti sami oz. skupaj s partnerjem? A res potrebujete nekaj od zunaj, da bi se lahko odločili oz. da bi pod tem vplivom kar tako čez noč in brez podlage spremenili mnenje? Če je tako, potem bo vzgoja res težka, z ap ali brez, s forumom ali brez njega.

        Mogoče se družim z "napačnimi" ljudmi, pri katerih imam občutek, da skrbijo za otroka po lastni pameti? Mogoče pa imam tako majhno glavo, da mi tuja pamet ostane pred njo? Ne vem. Ja, nisem dovolj pametna, da bi to vedela.
        Vem pa, da bom sebe in svojega otroka vzgajala po lastni pameti, pa četudi je slaba, in po lastnih občutkih. Bo to dobro zanj? Ne vem, bo pokazal čas. Je pa dobro zame, ker vsaj prevzamem odgovornost za to, kar počnem. In če drugega ne, vsaj uživam pri tem. In ko gre kaj narobe ali ko gre kaj prav, se najlažje prilagodim, če izhajam iz sebe, svojega razumevanja in vedenja. Pač mi je moja glava najbolj pri roki.

        Vsakršno izgovarjanje na presing je le beg od lastne odgovornosti, da ne rečem lenoba. Forum je čisto fajn zadeva. Ampak...a nima vsaj večina staršev pred odločitvijo za otroka vsaj toliko razuma, da ob prebiranju vsega kar se napiše, vključi gumb "filter"?

        (odgovor članu lemavrica)
          Neposredna povezava do sporočila: 48
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 18:04:04   
        LuLu
        IZVIRNO SPOROČILO: Mič

        In verjemite da na marsikatero bodočo mlado mamico branje takih stvari zelo vpliva.


        Ampak...a nima vsaj večina staršev pred odločitvijo za otroka vsaj toliko razuma, da ob prebiranju vsega kar se napiše, vključi gumb "filter"?

        Mič, res verjetno, da se družiš z "napačnimi" ljudmi user posted image  
        Poznam dovolj žensk in tudi nekaterih moške, ki so jim revije in vsakakvi nasveti tak glavo nafilali, da zdaj, ko sem jaz noseča, samo nasvete dajejo, kaj smem, kaj ne smem. Jaz, hvala bogu imam filter, samo eni ga nimajo, pa se po nepotrebnem obremenjujejo.
        Najboljša pa mi je bila ena kolegica z 15 mesečnim otrokom, ki mi je rekla, naj ne upoštevam nobenega, samo sebe, partnerja in otroka (sem bila zelo vesela, da sem jo srečala tisti dan) in nato v isti sapi razlagala kak naj začnem otroku dajati hrano poleg mleka, s čem naj jo pretlačim in kdaj je to najboljše. Pa me povabla, naj se kaj oglasim, da mi še kaj več nasvetov da, ker jih bom rabla.
        Pa me je že minlo do ponovnega srečanja.

        (odgovor članu Anonimen)
        Neposredna povezava do sporočila: 49
           RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
        4.2.2007 18:45:53   
        tt79
        Uf ste veliko napisale, pravzaprav sem samo preletela, nimam časa brat, ker se grem ukvarjat z mojo 8-mesečno hčerko, pa še zdaleč nisem AP staršuser posted image

        Imam pa vprašanje za Seven : Kako si ti lahko Ap starš, če si vsakodnevno prisotna na RR, Če na dan napišeš ne vem koliko dolgih postov? Kaj takrat dela tvoj otrok in kako to vpliva na AP starševstvo?

        Hvala za odgovor in lep večer vsem...

        (odgovor članu LuLu)
        Neposredna povezava do sporočila: 50
        Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
        Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
        Pojdi na:





        Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
        Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
        Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
        Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
        Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
        Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
        Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
        Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
        Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
        Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




        Nos.
        пеперутка16

        Kako majhnim otrokom čistite nos?