|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 9:29:56   
Seven*
Lara, ej, nimam pojma zakaj tak zivcno odreagiras. Ni potrebno.

Najbrz je odprla tukaj temo zato, da ker imamo tukaj podoben nacin vzgoje kot jo ima ona.

Ja, forum je seveda odprt za vse, ampak je zadnje kar si zelimo tukaj, da bi prisla sem horda ljudi, ki bi nas dnevno prepricevala, da delamo narobe. Ker ravno zato smo si odprli ta del foruma. Da imamo mir.. Upam, da se razumemo.

So pa mnenja dobrodosla..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 9:40:22   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

js sem samo povedala, da se js za svojega otoka postavim če pride do take situacije kot jo je opisovala kuštrana. in povedala sem tudi to da mi ni ok, če starš takega otroka ne ukrepa in tudi povedala sem kako ukrepam jaz. ne vem a se po ap drugače ukrepa? objame pa reče ne lubica ne smeš. pa greš preč al kako? razsvetlite me!


sicer nimam bogve kakšnih izkušenj z vzgojo otrok, ampak tole mi je pa dalo malo misliti.....

lara, ti se boš fajtala z drugim otrokom, ker se tvoj ne zna zase postavituser posted image

ne vem, mi blokovski otroci smo take stvari vedno reševali sami med seboj, brez atekov in mamic, smo se stepli, če je bilo treba in bli za uro zopet najboljši prijatelji....

ali pa sem jaz ta post narobe razumela....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 9:48:21   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ne vem, mi blokovski otroci smo take stvari vedno reševali sami med seboj, brez atekov in mamic, smo se stepli, če je bilo treba in bli za uro zopet najboljši prijatelji....



Ampak najbrž ste bili malce starejši kot otroci od Lare.

Če pa bi videla da drugi otroci tepejo in terorizirajo mojega otroka, ne bi tam kar stala in opazovala. Pomagala bi mu.
In ti najbrž tudi.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 9:54:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: LARA

js sem samo povedala, da se js za svojega otoka postavim če pride do take situacije kot jo je opisovala kuštrana. in povedala sem tudi to da mi ni ok, če starš takega otroka ne ukrepa in tudi povedala sem kako ukrepam jaz. ne vem a se po ap drugače ukrepa? objame pa reče ne lubica ne smeš. pa greš preč al kako? razsvetlite me!


sicer nimam bogve kakšnih izkušenj z vzgojo otrok, ampak tole mi je pa dalo malo misliti.....

lara, ti se boš fajtala z drugim otrokom, ker se tvoj ne zna zase postavituser posted image

ne vem, mi blokovski otroci smo take stvari vedno reševali sami med seboj, brez atekov in mamic, smo se stepli, če je bilo treba in bli za uro zopet najboljši prijatelji....

ali pa sem jaz ta post narobe razumela....user posted image


U, rija, oitrokom je treba povedat, kaj je prav in kaj ne. Terorizirat druge ni prav. Pir tej starosti je teror v taki obliki, pozneje pa v drugačni, vsi vemo, kakšni. A takrat bi jih tudi pustila, da se pobijejo med seboj? Pač močnejši zmaga? Mogoče tisti z večjim nožem?

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 9:59:59   
Anonimen
O to pa sigurno Felicity jaz bi.Jaz sem od daleč opazovala dogajanje,ne vem zakaj,ampak večino časa sem imela otroke na očeh.
Če je "zagustilo",če sem opazila,da nima šans se branit,sem posegla v dogajanje.Sem že napisala,da sem in bom svoj naraščaj vedno branila,jim pomagala,ampak le če se sami ne znajdejo,če pa vidim,da se ne posegam.
Osebno sem(tako piše v horoskopu)user posted image oven)sem kot levinja,ki brani svoj zarod
z vsemi sredstvi,divje,tudi z lastnim življenjemuser posted image delim pa medvedje objeme.

(odgovor članu Felicity)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 10:03:44   
rija
eh, seveda nisem za teror, ne zopet posploševati.....tudi mi ne teroriziramo nobenega.....in seveda je treba otroke vzgajati.....

ampak za vsako figo se vmešavati user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 10:04:55   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Marogica, meni vedno klapa, je pa potrebno ogromno energije.

Recimo spet primer oblacenja:

"Oblect se je treba!"
"Ne! Bom risanko gledal"
"Oblect se je treba!"
"Ne, ne bom.."
"Glej, ce se bos oblekel, bova risanko dala v vrecko, pa si jo lahko s sabo neses, da jo pokazes vzgojiteljici'

In se gre brez trme in vsega oblect..


Gre, gre. Ampak ZELO VELIKO energije porabis, to pa je dejstvo.

Marogica, meje lahko ti postavis tudi s tem, da prisluhnes sebi in hkrati tudi otroku. Postavis jih v skladu s tem koliko je tvoj otrok sposoben za te meje. Meje obstajajo, ampak jih prilagajas otroku, ker so otroci zelo razlicni. En bo za svoja leta pri letu dni ze vse razumel, ta drugemu pa ne bo se pri dveh letih nic jasno. Z nekimi zahtevami, ki jih on ne razume, ga bos samo ubil, otrok bo zmeden in se bolj zivcen.

Sama sem videla en fenomen. Ce sem vztrajala pri svojih zahtevah in nisem vlozila nic energije v njih, delala po liniji najmanjsega odpora. V stilu: "Ne tega pa ne bos in pika, gres na kavc sedet" (se zgodi, zal so tudi trenutki slabosti) . Je tamali fuljo jokal, na koncu se ze tresel, rezultat je bil dosti slabsi, ker je na koncu rabil se kaksne pol ure, da se je sploh pomiril. In pri zelo obcutljivih otrocih zna biti to problem.Ce pa sem mu razlozila zakaj ne sme, ga poskusala pozitivno motivirat, je pa bil uspeh FUL BOLJSI in tudi z vecjim veseljem je zadevo naredil.




Sam to z risanko je pa podkupovanje otroka. Valda da se je šel brez vsake trme oblečt, če je pa lahka risanko sabo vzel.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 10:08:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija
ampak za vsako figo se vmešavati user posted image


Saj ravno to pravim, da to pri tej starosti pač ni "figa".

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 10:11:48   
rija
sem falila in se mi ne da iti gledat: pri kateri starosti to?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 10:12:31   
mehurčica
Imela sem dolg post napisan, pa sem ga pozabla skopirat...grrr

Meni pa je smešno, da si napisala, da so ju 3 letni punčki TERORIZIRALI.user posted image No, v tvojem prmeru bi jaz šla do punčk in jima povedala, da se tega ne dela, da verjetno tudi njima ne bi bilo všeč, če bi ju nekdo tako strašil. Mogoče bi ju vprašala, če se bosta opravičili. Nekateri bi se, nekateri pač ne-tukaj bi se pa verjetno pokazala vzgoja staršev ali pa bi jima samo bilo preveč nerodno-saj se vidi na otrokovem obrazu.


Al bina, pri nas v vrtcu imajo še bolj izrazit tak način vzgoje. Vsakemu se lepo razloži, zakaj ne to in ono.


Če Davida kdaj zanese(med igro), mu povem, da to ni lepo in da to boli,...In se gre sam opravičit. Včeraj se je šel 1,5letnemu prijateljčku tako opravičit, da je stopil do njega, ga prijel za ramena, da ga je pogledal v oči in mu rekel oprosti. Se mu je pa z malim avtkom zaletel v nogo.


Splišni, sigurno ni rija tako mislila.

Neva, tudi jaz se ne bi strinjala, da bi vedno obveljala volja mojega otroka. Ampak eni so pač bolj trmasti z razlogom. Eni starši sprejmejo trmo in je ne "zatirajo v kali", eni pač trmo sprejmejo na drugačen način ji ji probajo dati pomen. No, meni so trmo "zatrli že v kali". Vem kakšna sem bila kot otrok in vem, zakaj sem takšna, kot sem sedaj. Eni so pa zaradi svoje trme prišli že zelo daleč v uresničevanju svojih ciljev.


...eh, prejšnji post je bil bolje napisan....zdaj pa grem pospravljat...
Pa čimmanj se kregajte.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 10:15:47   
Anonimen
Ja za ljubi mir tudi "podkupovanje"za nekatere,zame kompromis,pomaga k mirnejšem razpletu situacije.Pri nas tudi prakticiramo:če boš pojedel,boš dobil na koncu tudi to kar imaš rad.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 10:24:26   
Anonimen
U mehurčica,user posted image saj se ne kregamo,burno razpravljamo.A si nas predstavljate nekje v nekem prostoru,vse na kupu,kako razprvljamo v živo?user posted image
Gelede trme,ajoj,pri nas je doma.Vsak goni svojo,vstrajno,do konca,dokler ne dosežemo cilja.Morda pa prav zato sprejemam strašno trmo mojega vnuka.
Še jaz mu ne pridem do živega in raje včasih popustim s tem pa mu ne bom uničila bodočnosti,če mojim nisem tudi njemu ne bom.Pač razvija svoj karakter,v današnjem življenju še kako pozitiven,saj samo s trmo in zagnanostjo kam prideš in se uveljaviš.Doslednost in popuščanje pa gresta vedno skupaj,to je dobra popotnica,da se naučijo,da morajo biti dosledni in,da morajo znati tudi popuščat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 10:56:55   
Baucka
Mislim, da otrok more vedet "kdo je šef" in kdo postavlja pravila, in to so starši. Včasih enostavno mora ubogat in v zameno ne dobi ničesar, saj je tudi v življenju tako. Smo mu pa dolžni prisluhnit zakaj nečesa noče in mu razložit zakaj to od njega zahtevamo. Sem pa  strogo proti fizičnemu kaznovanju in upam da me ne bodo živci izdali in bom pojedla zarečen kruh. Pa vzgojne metode moramo prilagoditi starosti otroka, nesmisel bi bil od 9 mesečnika zahtevati naj ne odpira predalov, ker ne bo razumel zakaj.

Pri teh stolih, bi pa tudi jaz posredovala, najprej na lep način razložila zakaj ne more sedet tam. Ali pa naj posodi tej punčki igračo v zameno za stolček, in če punčka sprejme je OK. Drugače pa so to kaprice in meni liči to na razvajenost. Saj ni vzroka zakaj hoče ravno ta stol, če sta oba osta, dobro če sta različne barve tedaj bi še razumela.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 12:26:43   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Ja za ljubi mir tudi "podkupovanje"za nekatere,zame kompromis,pomaga k mirnejšem razpletu situacije.Pri nas tudi prakticiramo:če boš pojedel,boš dobil na koncu tudi to kar imaš rad.


No jst pa tega ne prenašam. Ker se mora otrok naučiti, da je potrebno ubogat in da ga ne bomo vsakič ko bomo kaj želeli od njega podkupovali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 12:28:30   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Baucka

Mislim, da otrok more vedet "kdo je šef" in kdo postavlja pravila, in to so starši. Včasih enostavno mora ubogat in v zameno ne dobi ničesar, saj je tudi v življenju tako. Smo mu pa dolžni prisluhnit zakaj nečesa noče in mu razložit zakaj to od njega zahtevamo. Sem pa  strogo proti fizičnemu kaznovanju in upam da me ne bodo živci izdali in bom pojedla zarečen kruh. Pa vzgojne metode moramo prilagoditi starosti otroka, nesmisel bi bil od 9 mesečnika zahtevati naj ne odpira predalov, ker ne bo razumel zakaj.

Pri teh stolih, bi pa tudi jaz posredovala, najprej na lep način razložila zakaj ne more sedet tam. Ali pa naj posodi tej punčki igračo v zameno za stolček, in če punčka sprejme je OK. Drugače pa so to kaprice in meni liči to na razvajenost. Saj ni vzroka zakaj hoče ravno ta stol, če sta oba osta, dobro če sta različne barve tedaj bi še razumela.



9m star otrok že razume kaj pomeni ne. Tko, da če ga vztrajno opozarjaš bo slej ko prej dojel da se to ne sme. Vidim to pri 9m staremu otroku, ki se lepo odmakne od stvari, ko rečeš ne.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 12:35:23   
Olivija
mislim, da ima večina otrok velik ego, ker se rodijo z osnovno idejo, da so vsemogočni in se postopoma soočajo z resnico, da temu ni tako, kar je pa seveda tudi velik stres za taka majhna bitjeca.

Jaz osebno nikoli ne dovolim, da katera od mojih punc terorizira druge otroke in že prej posežem vmes. Julija je zmožna tudi fizičnega nasilja, Ana je pa bolj za psiho-teror. Če pa je obratno pa počakam na reakcijo drugih staršev oz. opazujem, kaj bosta same "zrihtale", če bi bilo pa zelo hudo, bi pa tudi posredovala na miren način.

Ana je kljub temu še vedno zelo vztrajna punca, zadnjič je prilezla na Sv. Jakoba, čeprav je bila že skoraj tema in sta njena stara starša že zdavnaj mislila obrnit.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 7.2.2007 12:40:37 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 12:44:52   
Anonimen
ja rija moji otroci so stari 9 mesecev in 2 leti in pol in niso ne blokovski otroci in niso ne v vrtcu tako da sami se kaj dosti branit ne znajo. zato v ekstremnih situacijah reagiram in posežem vmes. če ste prebrale moj post bi se dalo videti da v tem primeru nisem reagirala, ker sem mislila da se bodo enako stare znale med sabo zment pa se očitno niso, če so jo stisnile v kot in vščipnile da je moja drugače neboječ otrok pridirkala k meni vsa objokana in želea it domov kar se še ni zgodilo. potem je še povedala da se teh punčk boji user posted image  a ve take situacije drgač kr dopuščate..če nek drug otrok napade vašga otroka al verbalno al fizično in je očitno da se slednji ne zna branit. sedite in gledate al kako? user posted image

ja mehurčica...terorizirali. in ne samo mojih ampak celo igralnico tako da je bilo prav zanimivo videti, da je ene par otrok sedelo pri mizah pri svojih mamah vključno z mojo, kar drugače ne pride v poštev niti pod razno. tisti dve pa sta se skrivali pod enim plezalom in takoj da je drug otrok prišel v igralnico sta začele renčat ko žvali in prov naglas nanjga in ga dobesedno izgnale iz igralnice. js na lastne oči nisem mogla verjet da se to dogaja. smo pol kr vsi sam sedeli tam in gledali kako mame teh dveh sploh nič ne ukrepata. user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 12:52:59   
Anonimen
Samo še tu en komentar, potem pa res gremuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Vse imate po svoje prav. Mi tudi Črtomira vzgajamo, da mora biti do otrok nežen, da se marsikaj da doseči z lepim ravnanjem... Pri nas nimamo velikih bojev z egom, predvsem pri igri z drugimi otroci. Ampak pa nastane problem, če mi vzgajamo otroka, da se tega in tega ne sme delat, potem pa dobi po buči od drugega otroka, ker pa tisti ni tako vzgajanuser posted image  Jaz sem tudi že imela izkušnjo, ko je deklica napadla Črtomira, ker je imel neko igračo, ki jo je ona hotela in ga je začela tepsti po glavi, on jo je pa stisnil k sebi in jo začel božatiuser posted image

In tukaj dam prav Lari. Včasih, predvsem pri majhnih otrocih MORAŠ poseči vmes.

< Sporočilo je popravil raho -- 7.2.2007 12:53:41 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 12:53:44   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

ja rija moji otroci so stari 9 mesecev in 2 leti in pol in niso ne blokovski otroci in niso ne v vrtcu tako da sami se kaj dosti branit ne znajo. zato v ekstremnih situacijah reagiram in posežem vmes. če ste prebrale moj post bi se dalo videti da v tem primeru nisem reagirala, ker sem mislila da se bodo enako stare znale med sabo zment pa se očitno niso, če so jo stisnile v kot in vščipnile da je moja drugače neboječ otrok pridirkala k meni vsa objokana in želea it domov kar se še ni zgodilo. potem je še povedala da se teh punčk boji user posted image  a ve take situacije drgač kr dopuščate..če nek drug otrok napade vašga otroka al verbalno al fizično in je očitno da se slednji ne zna branit. sedite in gledate al kako? user posted image

ja mehurčica...terorizirali. in ne samo mojih ampak celo igralnico tako da je bilo prav zanimivo videti, da je ene par otrok sedelo pri mizah pri svojih mamah vključno z mojo, kar drugače ne pride v poštev niti pod razno. tisti dve pa sta se skrivali pod enim plezalom in takoj da je drug otrok prišel v igralnico sta začele renčat ko žvali in prov naglas nanjga in ga dobesedno izgnale iz igralnice. js na lastne oči nisem mogla verjet da se to dogaja. smo pol kr vsi sam sedeli tam in gledali kako mame teh dveh sploh nič ne ukrepata. user posted image



Res škoda, ker nisi reagirala. Največji problem je, da so nekateri tako zaljubljeni v svoje otroke, da jih sploh ne vzgajajo. No na žalost jih veliko sploh ne ve kaj pomeni vzgoja in mislijo, da s tem ko jih podkupujejo, jim popuščajo vzgajajo. In potem pride do tega, da se te otroci grdo obnašajo do drugih otrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 13:18:14   
Olivija
user posted image , meni se zdi pa prav simpatično, da je punčko objel in stisnil, jo je že poskušal umiriti in "vzgojiti"...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 14:42:27   
viv_
Ha ha ha...user posted image

Meni je pa tale terminologija vedno bolj všeč oz. dojemanje le te:
- navzgojen otrok = mavrični, indigo, itd.
- razvajen otrok = velik ego
- uklanjanje željam otroka = AP

Tako, kot so bili  v šoli vsi, ki so komaj zdelovali vedno takooooooooo brihtni, ampak tako leni...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 15:16:23   
skuštrana
Pravzaprav moram priznati, da nisem vsega brala, ker se mi ne da. Če bi potrebovala nasvete od določenih osebkov, bi vprašanje zastavila na kakšnem drugem forumu. Sem preletela, videla da je veliko vzetega iz konteksta, ter da se je debata začela razvijat v drugi smeri - nasilje; tudi prav.user posted image

Magi, tudi jaz reagiram, vendar vedno me pa ni zraven. In ni to nek teror - sem se re  čudno izrazila, ampak bolj prepričevanje drugega otroka, da bi ta stol moral bit njen. Ni nikakršnih udarcev, lasanja ali kaj podobnega. Še velike verbalne komunikacije ne, ker še ne govori ravno veliko. Je pa to takšna prefriganost, pravzaprav se sploh ne da opisat. Neumno mi je pri tem posredovat, kajti sumum, da bo mala razumela kaj dela narobe. Tole ima po možu, ki je tudi rojen vodja. In bilo bi fino, ko bi se lahko družila z otroci, ki so tudi takšni, samo to ni vedno mogoče.user posted image

In, ne, ni vedno vse po njenem, pravzaprav mislim, da je ravno obratno. Velikokrat ji česa ne dovolim oz, ji razložim zakaj tega in tega ne počnemo. Tole je pa tak trn v peti, če bi bila deklica nasilna, bi se drla ali pa kaj drugega bi še znala reagirat takole je pa kar problem.

Baucka, takole nekako poskušam jaz to rešit, ponavadi ji rečem, da naj da tej punčki, fantku nekaj kar drži v rokah potem ji bo pa punčka, fantek dal stol. Ponavadi pali, vedno pa ne. Joj, naša tamala sploh ni razvajena, je pa včasih otroško razigranauser posted image

Seven, ja spet so redki razumeli poanto osnovnega posta, hvala ti na trudi, da si jim poskušala objasnit. Ampak včasih nima smisla.user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 15:34:40   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Seven
Recimo spet primer oblacenja:

"Oblect se je treba!"
"Ne! Bom risanko gledal"
"Oblect se je treba!"
"Ne, ne bom.."
"Glej, ce se bos oblekel, bova risanko dala v vrecko, pa si jo lahko s sabo neses, da jo pokazes vzgojiteljici'

In se gre brez trme in vsega oblect..

Gre, gre. Ampak ZELO VELIKO energije porabis, to pa je dejstvo.

Seven, a pa vedno 100% pali tole? Da se gre brez trme oblečt. Kaj pa narediš takrat ko ne uboga? Jst tud porabim ogromno energije za te vsakdanje stvari.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 15:38:52   
dory
ja pac teorija je eno praksa drugo...pr nas vcas celo pali preusmerjanje velikokrat pa ne...zej ze rece tkole..mami sem se odlocu in tko bo...in se mi ne premakne, pa ce preusmerjam pozornost, pa obljubljam kr neki..

pac primem in nardim..tko je..

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Otroci z velikim egom
7.2.2007 15:40:21   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

ja no evo seven, a ni to čist logično? kva je zato treba met kej več kot kmečko pamet?



BRAVO LARA!user posted image


sam problem je,ker eni res posvecajo tolk pozornosti knjigam o vzgoji in ne vem cem...vidim kaksni otroci po taksni vzgoji hodijo po svetu in ne hvala to teorjo zavracam...mogoce pri nekaterih pali, pri vseh zagotovo ne...sam ne potem pri vsej tej filozofiranju jamrat,da nimate casa zase....


< Sporočilo je popravil teja. -- 7.2.2007 15:42:19 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?