|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali je to ustrahovanje?
14.2.2007 21:17:49   
spacey
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Če že hočemo biti tako striktni glede nelaganja otroku, potem se odpovejmo še dedku Mrazu, Božičku, zobni miški in drugim. Sploh pa vsem možnim pravljicam - saj so ena krasna laž. Berite jim raje enciklopedijo. user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali je to ustrahovanje?
14.2.2007 21:20:09   
Anonimen
Ne, tega pa ni treba, saj otrok ve, kaj je pravljica in kaj je res.

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali je to ustrahovanje?
14.2.2007 21:33:04   
Dashenka
Mah, ne vem če je to ravno ustrahovanje, no na nek način pravzaprav je, ker mu groziš z Muco A. čeprav kakšnih hudih posledic to ne bo pustilo.

Je pa  meni osebno tak način vzgoje popolnoma "mem". Jaz enostavno ne lažem otroku in mu ne grozim s stvarmi, ki so neuresničljive oz. s stvarmi za katere zagotovo vem, da se ne bodo zgodile.

Nikoli ne rečem, "če ne boš xxy, potem ne bo yyz", če vem, da tega yyz ne bom mogla uresničiti.



(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali je to ustrahovanje?
14.2.2007 21:36:25   
Dashenka

"Ce si ne bos umil zobkov, bodo boleli"
"Ce ne bos pojedel zajtrka, bos celo dopoldne lacen"


Ja, samo s to razliko, da se bo to res zgodilo.
Če pa igrače ne bodo pospravljene, jih Muca A pač ne bo odnesla, ali pačuser posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali je to ustrahovanje?
14.2.2007 21:36:41   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Ah dajte no, le kakšne travme imamo iz otroštva mi, ki smo gor zrasli ob raznih mucah, bavbavih, in podobnih rečeh ... Mene so očitno kar veliko ustrahovali: kar dolgo sem verjela, da mi bo Miklavž prinesel šibo, če ne bom pridna, ali da se mi bo rokica posušila, če bom mamico udarila itd. Nimam občutka, da bi bilo z mano zato kaj narobe user posted image ... Ko je enkrat otrok toliko star, že preklopi, zakaj je pravzaprav dobro igrače pospravit in zakaj se staršev ne tepe.
Če že hočemo biti tako striktni glede nelaganja otroku, potem se odpovejmo še dedku Mrazu, Božičku, zobni miški in drugim. Sploh pa vsem možnim pravljicam - saj so ena krasna laž. Berite jim raje enciklopedijo. user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali je to ustrahovanje?
14.2.2007 21:38:35   
Dashenka
Sicer je pa to tudi metoda ustrahovanja. "Če ne boš pospravil, bom nesla drugim otrokom."


Tudi to je zgrešeno, razen, če nepospravljenih igrač res ne odneseš sosedovim trokom.

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali je to ustrahovanje?
14.2.2007 21:49:33   
Anonimen
Če je to ustrahovanje, ne vem; se mi zdi premočna beseda za to dejanje.

Koliko je metoda dobra ali slaba je še najbolj vprašanje doslednosti. Če igrač ne pospravi in če jih naslednji dan res ni, je ok. Če od takrat naprej vedno igrače pospravi, je dobra (samo ne vem, kako pridejo nazaj?).

Slaba pa je, če se iz posledic ne nauči, da res ostane brez igrač, da mu je to neprijetno in da bi raje, da tako ne bi bilo. Ali pa če sta ti oz. mož pri tem nedosledna.

Drugače pa Mičica tako zavzeto pospravlja vse - svoje igrače, moje čevlje in obleke in vse ostalo mora biti na mestu - da je včasih že kar tečno. Ker se meni vedno ne da....bom malo omilila tole svojo doslednost user posted image

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali je to ustrahovanje?
14.2.2007 21:50:37   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Sicer je pa to tudi metoda ustrahovanja. "Če ne boš pospravil, bom nesla drugim otrokom."


Tudi to je zgrešeno, razen, če nepospravljenih igrač res ne odneseš sosedovim trokom.



Dashenka, tvoji otroci torej od Božička ne dobijo ničesar, saj le-ta ne obstaja, je neresničen..?

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali je to ustrahovanje?
15.2.2007 7:48:16   
skuštrana
Jaz sicer nisem za to metodo, ji pa ne bi rekla ustrahovanje - to je tako zelo močna beseda, da mi grejo kar kocine pokonci.
Imam pa do te metode nekakšen odpor, morda so jo preveč uporabljali na meni, ko sem bila še sama otrokuser posted image

Pri nas je glede igrač oz. pospravljanja izgledalo nekako takole. Ko sva nekako naštudiralauser posted image , da je naša tamala dovolj stara, da nekatere stvari pospravi za sabo, sva jo začel navajat  na to. In sicer, na začetku je to izgledalo tako, da sva imele na tleh milijon kock, midve sva sedeli v sredini jaz pa sem ji govorila, da bova najprej pospravili kocke v škatlo, potem pa bova šli ven (Npr. ko se je naveličala igranja s kockami in je hotela početi kaj drugega, sem ji lepo rekla, da mora NAJPREJ( ne ČE ampak NAJPREJ) pospraviti kocke, potem pa bova počeli to kar si želi))...Seveda sem na začetku jaz pospravila vse kocke, ampak je bilo vsak dan boljše. Sedaj že kar veliko pospravi za seboj, kadar ima dober dan, sevedauser posted image .Tole se mi ne zdi tako grozna metoda, čeprav bo tudi temu morda kdo rekel "ustrahovanje". Cilj mi je bil, da tamala vidi, da moraš najprej urediti nered, ki si ga že naredil, da lahko ponovno narediš nov nereduser posted image oz. povedano po domače, da moraš za seboj pospravljatiuser posted image

Moraš pa malim otrokom točno povedat kaj od njih pričakuješ npr. želim, da kocke pospraviš v škatlo, punčke na polico, avte tja in tja, kajti pospravljeno je zelo relativna beseda..Nekaj kar je za njih pospravljeno je za nas nered.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali je to ustrahovanje?
15.2.2007 14:22:51   
TiaSara
Skuštrana, tole se tudi meni zdi fino. Se mi tudi ne dopadejo metode, tipa: ti bo pa **** odnesel. Včasih so tako zelo strašili otroke - moja mami se še danes boji psov, ker so ji vedno, ko je šla sama ven, rekli, da mora biti pridna, da jo bo drugače Piko ugriznil.  Saj res, da ta Muca ni tako huda grožnja, grožnja je pa vseeno.
Kar se pa tiče pravljic, pa jaz resno razmišljam, kdaj in katere bi mu predstavila. Kar dolgo časa mine, predno otroci dojamejo, da je realnost eno, domišljija pa nekaj drugega, potem so pa vsi volkovi grozni, da o mačehah sploh ne govorimo.
No, Dedka Mraza bomo pa imeli - če bi slučajno kdo to vprašal user posted image .

Btw Barbs - tisto s spanjem ob 9h pa je pri nas postalo kar dejstvo in nič več grožnja user posted image user posted image user posted image user posted image .

< Sporočilo je popravil TiaSara -- 15.2.2007 14:23:58 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali je to ustrahovanje?
15.2.2007 15:02:30   
piščanc
naša je sicer malo starejša, ampak za pospravljanje nikoli ne uporabljam takih tehnik - rečem, da hočem da pospravi. zakaj - ker jaz tko želim, ker je tko treba. če želi ji lahko pomagam. to najbolj pali, da skupaj pospraviva. pa točno ji povem kaj naj pospravi in kam - npr. jaz kocke ona pliške.


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali je to ustrahovanje?
16.2.2007 21:27:41   
spacey
Naj povem, da odkar sem napisala tale post, te metode ne uporabljam več. Škratu le rečem naj pospravi (določene) igrače ter, da mu bom pomagala pri opravilu in po večini ni problemov. Na Muco A. se pa tudi več ne spomni.
Aja in v vrtcu imajo ta mesec za knjigo meseca prav Muco copatarico, ki jo zelo rad posluša in zna že na "pamet". Lepo, a ne? user posted image

Hvala za vse nasvete. user posted image


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali je to ustrahovanje?
19.2.2007 15:11:48   
Barbs
Spaceyuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ful sem vesela zate.user posted image

Zdaj samo še počakajmo, da bo naš Aleks spal celo nočuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?