|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
[Anketa]

prvi meseci


boleče prsi
  36% (694)
slabost
  23% (444)
bolečine v trebuhu
  22% (431)
krvavitev
  3% (69)
nič od naštetega
  7% (152)
vse našteto
  6% (133)


Skupaj glasov: 1923


(Zadnji oddan glas : 8.10.2023 21:42:49)
(Glasovanje traja do: -- )
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prvi meseci
22.10.2009 8:38:13   
ozzy
Pozdravljene, nosečnice!

Tudi meni je bilo včeraj cel dan slabo, nisem pa še bruhala. Tudi jaz sem naročena 4.11.na nuhalno in takrat bom noseča točno 12 tednov. Tako, da nisi prehitra niti prepozna. Se dela med 11. in 14. tednom.

Meni pomaga, ko mi je slabo da nekaj pojem. Še dobro da sem na bolniški- vsaj zaradi slabosti.

Lp

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: prvi meseci
22.10.2009 13:11:33   
ZoyaEva
Jaz sem opazila, da mi paše, če zjutraj pojem toast in si kaj gor namažem. Če pa jem kosmiče in jogurt pa bruham ko nora. Poskušaj najti, če ti paše kaka hrana ali pijača. Meni ni več slabo vsak dan. Malo se je umirilo. Če pa mi je pa mi pomaga tudi, da se malo zamotim s čim. Mi je pred kratkim povedala kolegica, da je njej tudi slabo po Dabroston tabletah. Tak , da jst krivim dodatni progesteron.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: prvi meseci
22.10.2009 15:02:30   
divans1
Možno da je pol tud meni slabo po dabrostonu. Danes sem izvedela za izvid (vnetje) in je v mejah normale, tako da se je stanje izboljšalo in mi nitreba nikamor več hodit glede tega. Hvala bogu!!

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: prvi meseci
26.10.2009 12:46:48   
ozzy
Pozdravljene!

Evo v četrtek sem prišla iz pregleda. Ja sem mislila, da mi bo le napisala bolniški list in recept za dobrostone ampak me je kar dala na stol in ultrazvok. Joj kako me je bilo strah. Vendar je bil plod živ in že so mu se videle nofge, roke... Tako, da je me full pomirilo. Dobrostona več ne rabim piti- sedaj sem točno 11. tednov. Tako, da konec tudi s tabletami. Upam, da bo vse ok. Še vedno sem na bolniški, občasno mi je slabo in sedaj čakam 4. 11. ko imam merjenje nuhalne svetline.
Zanima me ali je to tudi uz pregled- notranji ali zunanji.? rada bi, da bi šel tudi mož z menoj saj še ni videl ploda, vendar ne vem če lahko.

Če kdo ve naj mi piše.

Lpuser posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: prvi meseci
26.10.2009 13:07:33   
charlyka
NS je zunanji pregled - po trebuščku

tudi jaz jem dabroston tablete in mi je non-stop slabo, včasih dejansko cel dan od jutra do noči ... upam, da bo čimprej minilo

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: prvi meseci
26.10.2009 13:09:10   
charlyka
in ja, seveda gre lahko mož zraven - redkokdo ne gre user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: prvi meseci
27.10.2009 8:57:36   
divans1
Punce, jst sm pa včeraj prišla iz bolnišnice. V petek popoldne se mi je ulila kri in sem letela na urgenco in sem tam ostala do včeraj. Pojačali so mi dabroston 3 tablete na dan in strog počitek. Včeraj sem bila na UZ in hvala bogu je z mojo bebo vse v redu, srček ji lepo bije in velika je že skoraj 36 mm. Krvavitev se mi je umirila, so pa videli na Uz hematom in iz njega sem začela krvaveti!! Hvala bogu, da se je srečno končalo. Zdaj sem doma in počivam...

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: prvi meseci
27.10.2009 10:37:21   
ozzy
Ah, divans1 res groza. Ko že misliš, da je konec nevrnosti pa spet to. Hvala bogu, da je s pikico vse v redu. kaj vse bomo doživele.
Jaz sem do danes pila 2 tableti dabrostona, sedaj sem konec. še vedno pa na bolniški. Lahko pa gibam.

Super ua informacijo o nuhalni svetlini. Potem bo šel pa mož kar z mano noter, da ga še on vidi.

Lp

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: prvi meseci
31.10.2009 10:36:08   
divans1
Pozdravljene punce! Danes sem vstopila v 12.teden, krvavitev se je hvala bogu umirila, to se pravi, da ne krvavim več, rjavi izcedek pa je še vedno prisoten, predvsem če grem na blato. Jemljem tri tablete dabrostona na dan, nimam pa nobenih bolečin. MIslite, da se bo tudi ta izcedek umiril?

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: prvi meseci
31.10.2009 12:50:14   
ZoyaEva
Hej Divans1,  ne morem verjet. Hvala bogu, da je hematom in ne ss. Tudi meni je zaradi izcedkov na UZ vedno pogledala, če je kje še kakšen hematom.  Ej, kolker sem brala , so punce s hematomom imele kar dosti krvavitev. Verjetno je odvisno kako velik je in, da se do konca sčisti. Ti kar pridno počivaj in misli na svojo pikico, ki je že full zrasla. Jaz sem si NS prestavila in jo imam sedaj na isti dan kot ti. Kje jo maš ? Mogoče pa se vidiva :). Držim pesti zate, da se izcedki čimprej zginejo!!! 

< Sporočilo je popravil ZoyaEva -- 31.10.2009 12:51:50 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: prvi meseci
4.11.2009 12:30:34   
ozzy
Pozdravljene!

danes zvečer grem na nuhalno. Že me kar malo živčki dajejo.Upam, da bo vse ok.

zanima me če katera od vas ima in uporablja napravo angel sound?

Lp























(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: prvi meseci
4.11.2009 13:20:47   
ZoyaEva
Jaz jo imam. V 10 tednu sem prvič slišala srček. Včeraj pa ga nisem našla. Sem full v skrbeh. Jutri imam nuhalno.

Želim ti veliko sreče jutri!



(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: prvi meseci
5.11.2009 8:59:03   
ozzy
Dobro jutro!

Sem komaj dočakala, da vam napišem. Bilo je enkratno na nuhalni. Zelo prijazna zdravnica, ki namam je z možem pol ure razlagala in razkazovala našega otročička. Vse je ok, zdrav, ima vse kar mora imeti. Spola žal ni dobro videla, ker pa tudi midva nisva inzistirala na tem se ni toliko trudila okrog tega. Samo, da je živ in zdrav.
Nuhalna svetlina-je rekla, da je super, ni nobenega straha, razmerje-tisto, ki ga ona izračuna iz računalnika glede na moja leta pa je 1:2650. je pa rekla, da glede na tako dobre rezultate ns mi ni treba dat kri za dvojni hormonski tes vendar sem jaz vseeno rekla, da bom pa danes dala kri in še to naredila-za vsak slučaj.
Kaj pa ve? Ste naredile oba testa ali samo ns? kakšni so rezultati?
Slikic pa zdaj imava.
ZoyaEya držim pesti. Boš videla kako je lep!!!!!!!!!!

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: prvi meseci
5.11.2009 11:08:12   
divans1
Čestitam ozzy!!!!user posted image user posted image user posted image Sem zelo vesela zate. Jaz jo imam pa naslednji torek, kumi čakam, me je pa tud strah, jst na tvojem mestu ne bi šla dajat kri, ker imaš tako dober rezultat.

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: prvi meseci
5.11.2009 12:21:00   
ZoyaEva
Ozzy , superca zate user posted image user posted image in user posted image .  Čestitam! Po moje tudi ni potrebe po dajanju krvi. Ampak, če boš tako mirnejša, potem jo daj.

Punce mene je tako strah. Na angelsound-u ne slišim več srčka. Danes zvečer pa mam NS. Sploh nimam več občutka , da sem noseča. Nič več slabosti....   



(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: prvi meseci
5.11.2009 12:45:02   
divans1
Zoyaeva, ne paničari, vse je v redu!!! Meni tudi že par dni ni nič slabo, pa sm šla spet v torek na urgenco, ker sem malo zakrvavela, pa je vse v redu, srček lepo bije in beba je velika že skoraj 5 cm!!! Glede slabosti: slabost naj bi v tem času kmalu ponehala oz. izginila, mislim pa, da da angelsound tudi ni tako zanesljiv, še posebej ne tako zgodaj, pa spet odvisno, kako je plod obrnjen. Ne skrbi, vse bo v redu!!!user posted image Danes zvečer maš nuhalno?

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: prvi meseci
5.11.2009 13:33:02   
ZoyaEva
Ej hvala Divans za spodbudne besede. Vem, da je vse možno.  Se skušam zamotiti in ne misliti na to. 

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: prvi meseci
6.11.2009 10:54:11   
ZoyaEva
Bila na NS in vse je ok ! Sem presrečnauser posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: prvi meseci
6.11.2009 10:58:53   
divans1
Čestitam!!! No vidiš, zdj sm pa samo še jst ostala, uhhh, me je strah... Sm vesela za tebe!!!!!! Kdaj maš ti pdp? Dej napiš kej kuk je blo???user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: prvi meseci
6.11.2009 11:11:54   
ozzy
user posted image ZoyaEva!!!!!!!!! No vidiš,sam moraš bit optimistična.Pa pusti na miru za nekaj časa angel sound. Nisi nič napisala kakšne rezultate si dobila-številke.
si zvedela spol? user posted image

Jaz sem danes začela piti elevit tablete-vitamine +tifol. Mi jih je priporočala gineko po 12. tednu. So pa res velike tako, da sem jo komaj pogoltnila.

No zdaj še čakamo divans1user posted image !!!!!!!!! kar  pogumno. najhujše smo dale čež, kaj ne?

Lp

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: prvi meseci
6.11.2009 11:19:47   
divans1
Aja?? Men je pa rekla, da tifola mi več ni treba jemat oz. jst sm jemala folacin, k ma še več folne notr, elevit pa že jemljem skoz od 8.tedna. So pa res ogromne tablete, js si jo dam na pol, pa še včasih polovičko na pol, k mi gre kr na bruhanje....

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: prvi meseci
6.11.2009 11:29:39   
ozzy
Ah ti ginekologi, vsak ti po svoje reče. Res so velike. Zdaj sem malo brskala po forumu pa sem prebrala, da je dsti ženskam slabo po njih tako, da bom sedaj preizkusila. Saj sem se komaj rešila slabosti, zdaj pa da mi je spet pa znorim.
Tudi tebi je sedaj manj slabo, kaj ne?user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: prvi meseci
6.11.2009 11:38:04   
divans1
Ja, nazadnje mi je bilo v nedeljo... Je kr za zdržat, sam da se mi je krvavitev umirila, to je najbolj važno!!!user posted image Ej ka ti je NS delala po trebuhu? Kuk tednov si ti zdj ozzy? Jst bom v torek, ko grem na NS 12 tednov in 3 dni.

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: prvi meseci
6.11.2009 11:51:44   
ozzy
Jaz sem bila na nuhalni 12 tednov in 2 dni. Čisto blizu sva. user posted image user posted image user posted image
Dela ti jo preko trebuha, samo majico potegneš gor, nič se ti ni treba slačit. To je super, ker do sedaj sem imela vse uz vaginalno-zoprno, kaj ne?

Tukaj pa je lepo mož ali fant ob tebi, gledate skupaj na monitorju čudoooooo. Res. Pa vsak del ti pokaže. Še poslušate srček in potem ona te rezultate da v računanik in ti izračuna tveganje glede na tvojo starost. pa izvid ti lepo razloži.

res je super preiskva. Boš videla kako te potem pomiri. Nisi več tako v skrbeh.


(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: prvi meseci
6.11.2009 11:55:17   
ozzy
Ej sem te pozabila vprašat če uporabljaš kakšno kremo proti strijam in katero. jaz še ne, ne vem katero bi. Si se kaj zredila. jaz se za čudo nisem. Imela pa sem občutek da sem se- ampak to je samo napihnjenost pa to ker sem doma.

Lpuser posted image

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?