|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 13 [14] 15   Naslednja stran >   >>
[Anketa]

prvi meseci


boleče prsi
  36% (694)
slabost
  23% (444)
bolečine v trebuhu
  22% (431)
krvavitev
  3% (69)
nič od naštetega
  7% (152)
vse našteto
  6% (133)


Skupaj glasov: 1923


(Zadnji oddan glas : 8.10.2023 21:42:49)
(Glasovanje traja do: -- )
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prvi meseci
4.1.2011 15:44:18   
vintage
Pozdravljene!

29.12. je bil dan ko sem prvič v svojem življenju uzrla user posted image .
Bila sem šokirana, še zdaj se temu čudim in bi delala teste nonstop, da vidim če je to res ali le sanjam.

Moji znaki pa so, da prsa zelo bolijo, v trebuhu mi skozi neki ščemi (napihnjenost), imam napade lakote, včasih se mi vrti, utrujenost, v jajčnikih me včasih tako špikne da je groza (zaradi tega sem že takoj 30. 12. tekla k ginekologinji saj to naj ne bi bilo normalno, ampak je bil takrat še jajček na poti do sluznice in se ga še ni videlo - v petek imam spet kontrolo in upam da se bo prikazal), hkrati me pa daje tudi išias na desni strani..no sprašujem se..če je vse zgoraj navedeno-normalno?

Zelo me skrbi, kaj menite?

papa, M

(odgovor članu minka28)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: prvi meseci
10.5.2011 21:27:43   
drobižek1
user posted image pozdravljene vse nosečke in mamice mene pa nekaj zanima že četrtič sem noseča ampak mi tale naš drobižek že zdaj dela preglaviceuser posted image nenormalno me bolijo dojke a je to normalno vem da se vam zdi smešno ampak pri prvih treh nisem imela teh težav hvala za odgovor lep pozdrav


(odgovor članu minka28)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: prvi meseci
10.5.2011 21:32:10   
drobižek1
user posted image živjo vintag tudi jaz mam takšne težave kolko tednov pa si noseča 

(odgovor članu vintage)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: prvi meseci
10.5.2011 21:44:02   
vijolica2
Jaz sem tudi 5.5. prvič v življenju videla user posted image in počasa dojemam. Bolijo me malo prsa in malo so se povečala, pa malo me ščipa v trebuhu. Samo danes me ni nič kaj veliko, tako da upam, da je vse ok??? 7.6 imam prvi pregled.

(odgovor članu drobižek1)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: prvi meseci
24.8.2011 8:23:28   
shanliang
Potem nič več. Tudi danes ne. Upam da nikoli več. Danes sem full brala na forumih, pa so primeri full različni. Ene so mele krvav ali rjav izcedek, pa je blo vse ok, pri drugih je bil to znak za ss. Meni je gin. omenjal grozeči ss. Mi je predpisal Spasmex proti krčem (čeprav jih nimam) in Dabroston, ki bi naj preprečeval grozeči ss, pa prekino krvavitev. Samo na žalost (al pa na srečo) je tak, da narava sama dela selekcijo. Če je s plodom kaj narobe, kake genske napake, te tbl ne bojo pomagale.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: prvi meseci
27.8.2011 23:16:28   
lonypg
Pozdravljene!

Zanima me vaše mnenje...pred 2 dnevi sem delala test in je pokazal user posted image ...naredila sem še 2 testa...rezultat enak...
Ker me strašansko zanima kdaj sem zanosila....pa moja situacija najbolj ni logična...me zanima vaše mnenje.
Med 9., 10, 11.7.sva imela sp. odnose.....ko je konec mes. bila pričakovana M, mi je prvič v življenju 7 dni zamujala in še to je bilo zelo malo..kr neki rjavkast izcedek najprej en dan in nato 2 dni slabe krvavitve. Opravila sem teste pred M in po M, pa so bili negativni...sklepala sem, da nisem noseča.....

Nato sva imela zopet sp. odnose v plodnih dneh 11., 12., 13. 8. , M še čakam----ampak sem kar tako zdaj vmes delala test in je pozitiven...OD kdaj se je prijelo???

Od začetka julija? Ali zdaj? Zdaj še skoraj ne bi smelo pokazat na testu, ne? Brala sem , da verjetno testi v 4. tednu že pokazejo.

Kaj potem pomeni se vmesna menstruacija?

Po izračunu upoštevam zadnjo M, to ki je bila neka čudna in je zamujala in mi pride izračun da sem v začetku 5. tedna...


Hvala !!

(odgovor članu shanliang)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: prvi meseci
28.8.2011 9:58:07   
roladica
Četrti teden pomeni četrti teden po prvem dnevu M (prva dva tedna nosečnosti sploh še nisi noseč, ampak tako se šteje). Tko da je čist OK. Zanosila si nekje 12-14 dni po prvem dnevu M v avgustu, zdaj si v četrtem ali petem tednu.

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: prvi meseci
28.8.2011 17:13:56   
lonypg
Roladica, torej bi ti štela kot prvi dan zadnje M , tole 30.7. ko je bilo malo rjavega madeža in 2 dni slabe krvavitve?
Po tem izračunu sem v začetku 5.tedna, ja.

Kaj pa če je tole konec julija bila vgnezditvena krvavitev, se to vseeno šteje kot zadnja M?

Hvala!


Lp

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: prvi meseci
28.8.2011 19:01:15   
roladica
Če praviš da ti je zadnja M 7 dni zamujala. Vgnezditvena je ponavadi prej kot predvidena M in ne kasneje.

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: prvi meseci
29.8.2011 20:23:28   
lonypg
ja, po vsej verjetnosti sem v 5. tednu....in bo rok 5.maja...oz. tu nekje...jutri bo najbolje potrdila ginekologinja....

Hvala za mnenje.

Lp vsem Majčicam!

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: prvi meseci
13.1.2012 21:30:30   
Anonimen
živjo! Nova tukaj... pri meni pa je problem zgaga in boleče prsi...prsi me bolijo nenormalno, zgaga pa žge ko user posted image ...sem pa v 5 tednu nosečnosti... Kaj mogoče katera ve kaj lahko jemljem proti zgagi, namreč sem imela že prej probleme z zgago in rano na želodcu in me sedaj zanima če lahko vzamem po potrebi kakšen rupurut če katera mogoče ve... hvala

(odgovor članu minka28)
  Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: prvi meseci
22.1.2012 18:34:59   
Anja2111
Lep pozdrav imam vprašanje pred krattkim sem naredila test in je pokazal plus, zdaj pa čutim zbadanje v jajčnikih, ali je to normalno?

(odgovor članu minka28)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   [Brisano sporočilo]
22.1.2012 18:39:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anja2111)
  Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: prvi meseci
25.6.2012 16:22:43   
brezka
pozdravljene vse. Jaz imam pa že prvi mesec prav grozne bolečine v križu. pa gledam, da bi jemala tele tablete, ki so prav za bolečine v križu in so tudi naravne. Samo verjetno je velik bolje, da se prej posvetujem z zdravnikom. jih je katera že preizkusila?

< Sporočilo je popravil brezka -- 25.6.2012 16:23:43 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: prvi meseci
25.10.2012 11:33:12   
Anonimen
L.p.
ker sem videla to temo,sem rekla da ne odpiram nove.Sem v 6 tednu nosečnosti in sem opazila da so moje dojke še kar boleče,slabosti nimam edino ko sem res fajn lačna me zagrabi,ko pa nekaj pojem je potem vredu.Sem pa opazila da so se mi zmanjčali krči v moči.Me še občasno zagrabi,vendar ni tako močno kot na začetku.A je imela katera podoben primer?Krvavim pa ne.ne vem če naj grem na pregled predčasno,ali naj še počakam en teden,ko sem naročena?Upam da to ne pomeni,da se je vse končalo.

(odgovor članu brezka)
  Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: prvi meseci
25.10.2012 12:16:44   
astrid1
Znaki lahko nihajo. Mene so npr. dojke bolele, potem pa kakšne par dni nič. Potem pa spet na novo. Jaz bi počakala na pregled, ker tako ali tako nimajo kaj pomagati, če se nosečnost konča.

Ampak po mojem je vse OK! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: prvi meseci
26.10.2012 9:23:43   
tana01
Imela sem neredne cikluse - prsi so me sicer bolele, ampak nič drugače kot pri PMS, zato nisem pomislila na user posted image . Očitni znak je bila slabost, sprva rahlo samo zjutraj in zvečer, ko je pa to trajalo cel dan in že kar pošteno, sem naredila test. Ciklus pred tem je bil dolg 36. dni, močni črtici pa sta se prikazali že 31. dan.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: prvi meseci
26.10.2012 14:28:14   
oreo
Najprej me je mrazilo in bila sem vedno hitreje utrujena in vedno več bi spala, nato sem opravila 3 teste in vsi so bili user posted image :)
V 5. in 6. tednu so se ti simptomi še stopnjevali + bolečine v križu in neki čudni krčki v trebuhu, napete, boleče in občutljive prsi, žeja, zgaga, slabosti še ne. Od 7. tedna dalje pa slabosti in bruhanje po zaužitju kakršnega koli sadja ali zelenjave (tudi kuhane, pečene ali kako drugače predelane), slabo spanje in zaradi vsega tega čisto brez energije.
Slabosti so se stopnjevale in zdaj je jutranje bruhanje na tešče redna točka dnevnega reda, kasneje pa odvisno od dneva. Niti koščka zelenjave ali sadja ne smem, ker mi naredi tako kislino, da moram nad školjko, potem pa imam celo grlo požgano od kisline, da celo slino težko požiram. Da o občutljivosti na vonjave ne govorim! Perem brez mehčalcev, kuham samo takrat ko sem kolikor toliko pri močeh, pa lupčkat se mi je trenutnouser posted image . Sama bi se najraj skoz tuširala, ker se skoz neki voham, mam pa tako izsušeno in srbečo kožo, da si tega ne privoščim. Slabo vest imam, ker ne morem jest kvalitetne in zdrave zelenjave. :/ Razpoloženja tudi kaj hitro menjavam, se pa trudim bit čim manj v nadlego mojemu :)
Sem v 10. tednu in komaj čakam, da se vse to začenja umirjat. Med prebiranjem te teme, nisem zasledila da bi še katera imela toliko tega, pa me zanima, če ima mogoče katera, ki se še ni oglasila.
Kdaj pa je ostalim postalo boljše in ali se slabost samo nekoliko umiri ali popolnoma izgine?
Sicer se pa to prestaja z lahkoto za malo pikico ;)

(odgovor članu tana01)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: prvi meseci
10.8.2013 15:31:07   
pikica1988
Pozdravljene!
Prejsnjo soboto sem tudi jaz ugledala user posted image , kar je bil seveda sok! Nepricakovan! :D pa sem ponovila test naslednji dan in spet user posted image . Pa sem spet hotela ponoviti test, a mi je prijazna gospa farmacevtka prisparala 6eur z besedami, da tukaj ni dvoma, da naj raje poklicem zdravnika. Ze prej so me na pristisk bolele prsi, ampak nisem dajala dosti pozornosti temu (odkar sem prenehala s KT se je ciklus zmesal in niti nisem vedela, kdaj naj pricakujem mestruacijo). Ginekologinja pravi, da imam pregled 26.8., ko bo 10. teden. Upam, da gre vse po planu, da bo srcek bil normalno :D .
Znaki....slabosti ni oz. je bila samo en dan, takoj po zajtrku. Me je pa vceraj pri 21 stopinjah nakuhalo in nazeblohkrati. Je to normalno. Prav tako me boli medenica, bolecine se sirijo tudi na kriz in malo na stegna. Imam obcasne napade lahkote. Prsi so se vedno bolece na pritisk, bradavice hudo obcutljive pa tudi rahlo se se povecale. Zaznavam pa tudi povecano izpadanje las. Seveda je tudi prisotna utrujenost, samo spala bi, pa tudi ko kaj pocnem po hisi, se hitro utrudim.

To je vse normalno, kajne? Tudi ce slabosti niso prisotne, kot pri vecini. user posted image sem prvic in res ne vem kaj pricakovati.

(odgovor članu oreo)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: prvi meseci
10.8.2013 16:25:27   
oreo
pikica1988 cestitke! user posted image

vse je normalno. nosečnost zelo zelo različno občutimo. jaz sem imela zelo težko nosečnost - prvih par tednov sem opisala v prejšnjem postu, pristala sem celo na urgenci zaradi dehidracije, ker nisem uspela obdržat niti žličke čaja več... prvi 4 meseci so bili najhujši, kasneje se je malo umirilo, ampak samo malo. vsakodnevno bruhanje, zgaga, zelo mi je pomagal svež zrak. nisem pa imela napadov lakote ali kakega posebnega fetiša pri hrani. zdaj imamo krasno štručko in je vse že pozabljeno - v bistvu me le še ta forum spominja kako je bilo hudo :)

je pa kolegica trenitno v 2. mesecu in jo včasih zaskrbi, če je kaj narobe, ker nima niti enega simptoma. do zdaj poteka, kot da ne bi bila noseča. blagor njej! :)

srečno!

(odgovor članu pikica1988)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: prvi meseci
10.8.2013 16:57:04   
pikica1988
Hvala lepa, si me pomirila. Sama imam trombocitopenijo, tako, da je treba se se malo bolj paziti. Res pa je, da ne bi sla testa narediti, ce mi stranka ne bi rekla, da se mi po oceh vidi. Pa se zgaga me je po kavi pekla (pa sem huda kofetarka), tako, da se jo izogibam sedaj v velikem krogu. Popijem pa ogromno vode, mi tako pase. Moja mati pravi da bo puncka. user posted image

(odgovor članu oreo)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: prvi meseci
18.10.2013 11:37:37   
kokica87
Pozdravljene vse nosečke :)

Tudi jaz sem se pridružila vam. M mi zamuja, opravila teste in je pozitivno :). Ker sem bila v dvomih teste ponavljam zadnje tri dni, vsakič so pozitivni, ampak še vedno ne dojemam. Sem pa danes se želela naročiti k svoji ginekologinji, ki jo imam še iz časa študentskih let, a me je sestra odpravila v smislu, da si moram najti drugega ginekologa oz. če bi že vztrajala pri tej zdravnici bi prvi pregled imela šele v 12. tednu. To je pa malo pozno a ni? Hkrati mi je sestra rekla na nič kaj prijazen način, da do 12. tedna imam tako lahko še splav, in da naj se ne veselim prekmalu. Šokirana ob izjavah, sem si poiskala takoj novo ginekologinjo, h kateri grem že čez 14 dni, kjer upam da bo vse ok.

Imam pa zadnje čase manjši apetit, čuden okus v ustih, in občasno me zvija po trebuhu, na podoben način kot pred menstruacije. To je normalno ane?

(odgovor članu pikica1988)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: prvi meseci
16.12.2013 10:32:46   
83pikica
Zdravo,
tudi moj test je bil pozitiven, oz. so bili vsi štirje.user posted image user posted image
Imam že hčerko staro sedem let, vendar se čisto neč ne znajdem. Ni mi slabo, tudi prvič mi ni bilo, me pa ponoči boli križ.user posted image
Se pa bojim, ker me zelo peče, da je še kako unetje. Prvi pregled imam šele 2.1.2014, vendar jo bom poklicala že danes, saj so pri meni od prvega poroda dalje unetja pogosta in me sedaj zelo skrbi.
Ima kjera podobne izkušnje?

(odgovor članu vintage)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: prvi meseci
17.12.2013 13:44:04   
SU
Križ je mene obakrat zelo, zelo bolel že skoraj predno sem naredila test. Potem, kasneje nič več, v začetku pa grozno. Tudi spati nisem mogla.
Glede vnetja-poskusi si umiti s kisom, mešanim z vodo ali pa z navadnim jogurtom. Baje pomaga, da se vzpostavi pravo ravnovesje (ksilost/bazičnost)... Pa to sta taki 2 "naravni" stvari, nima kaj škodit, pomaga pa lahko. Baje so vnetja potem bolj nevarna proti koncu nosečnosti. LE povprašaj svojo G.

(odgovor članu 83pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: prvi meseci
18.12.2013 9:47:40   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: 83pikica

Zdravo,
tudi moj test je bil pozitiven, oz. so bili vsi štirje.user posted image user posted image
Imam že hčerko staro sedem let, vendar se čisto neč ne znajdem. Ni mi slabo, tudi prvič mi ni bilo, me pa ponoči boli križ.user posted image
Se pa bojim, ker me zelo peče, da je še kako unetje. Prvi pregled imam šele 2.1.2014, vendar jo bom poklicala že danes, saj so pri meni od prvega poroda dalje unetja pogosta in me sedaj zelo skrbi.
Ima kjera podobne izkušnje?


Ja mene je v tretji nosečnosti že pred testom začel boleti križ in sem vedela da je to-to...sedaj sem na istem..kot da bi se zgodovina ponavljala...najprej močan glavobol par dni nazaj, sedaj pa nenormalne bolčine v križu in nogah..pred menstro to nikoli nimam, tako da sem 99,9% da sem noseča..test bom delala v petek, sicer mi M že zamuja, vendar imam zelo neredne , tako da bom še malo počakala!

(odgovor članu 83pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 13 [14] 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 13 [14] 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?