|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
11.4.2007 2:07:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: wahoo
Ali starši kdaj udarijo otroka?
Ja, ga. Po prstih ali čez rit (odvisno).
V katerem primeru?
Ko meni poči film (na srečo ni velikokrat).
Kako pogosto?
Nikoli nisem naredila statistike za to.
Ali je to vzgojno?
Pri mojem sinu "ne pali".
Ali udarci krepijo starševsko avtoriteto?
Odvisno, kaj za koga pomeni "avtoriteta". Načeloma naj bi to pomenilo nekakšno straho-spoštovanje. Pri meni pa - strah:ja, spoštovanje:ne.
Kako na udarce reagira otrok in kako se po tepežu počutijo starši?
Reakcija je odvisna od "teže" njegovega "prekrška", moje počutje pa... takoj, ko "užgem", mi je žal.
Nekaj odgovorov bo povzetih in objavljenih v reviji - seveda z vašim dovoljenjem.
Ne dovolim. user posted image

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
11.4.2007 7:06:22   
skuštrana
Meni je pa full smešno razmišljanje v smeri, da ena čez rit pa že ni nasilje. Aha, potem vam partner tudi lahko da eno čez rit, če niste v njegovih okvirjih? In to ne smatrate kot nasilje nad vami. No, super.
NASILJE JE NASILJE, pa naj bo to samo ena čez rit ali pa konstanten tepež, kot nekatere omenjate.
In pa druga stvar, ena po riti se vam zdi sprejemljiva, potem se pa čudite, ker vaši otroci v vrtcu, na igrišču udarijo drugega otroka. Ja, nekje so se tega vendar naučili, saj je največji del vzgoje še vedno primer staršev. In če ta malček že od majhnega dobiva eno po riti, prstkih misli, da je to čisto normalen način reševanja problemov. In tako nasilje vodi v nasilje. Jaz bi se počutila full zmedeno če bi me nekdo udaril, ker mi hoče dobrouser posted image (npr. udariš otroka, ker beži na cesto, torej mu želiš dobro, ampak ali mu moraš to pokazat, dokazat z nasiljem)...


In, ja, otroka se da vzgajati tudi brez ene po riti, ampak potrebuješ veliko živcev in vztrajnosti. In moraš dobro poznati svojega otroke, ter znati predvideti nekatere situacije. Meni očitajo, da sem neodgovorna mama, ampak jaz sem svojega otroka naučila stvari, ki se jih mora res bati (avtomobili, elektrika,..) in to brez tepeža. Se mi zdi brezveze, da otrok ne sme dajati v usta kakšen kamenček po drugi strani pa beži na cesto polno drvečih ( in zelo nevarnih) avtomobilov. Je pa res, da uporabljam ne, samo za res pomembne stvari in ko rečem NE, razume da je to ne. Seveda trmari in izsiljuje, kateri otrok pa ne, ampak ta ne mora biti neomajan pa pika. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
11.4.2007 11:53:01   
mika
IN TO ODTEHTA DANAŠNJO MODERNO TEZO, DA OTROKA NE SMEŠ TEPSTI.TUDI MI SMO JIH V OTROŠTVU KDAJ DOBILI PO RITI, PA NOBEN NI ZA TO UTREL KAKŠNIH POSLEDIC. SE PA STRINJAM, DA NAJ BI S TEPŽEM PRENEHALI NEKJE V PREHODU V OŠ, SAJ JE TAKRAT OTROK DOVOLJ VELIK, DA NEKATERE STVARI TUDI RAZUME, PREDVSEM, PA SO TAKRAT KAZNI LAHKO V DRUGAČNI OBLIKI


ojoj...

- da otroka ne smeš udariti, ni moderna teza, ampak razumska...pol pa udari enega odraslega, ki ti bo letel čez cesto, ravno takrat ko boš ti z avtom pripeljala, pa boš videla kaj se bo zgodilo...al boš pokasirala nazaj, al se boš pa znašla na sodišču.
- tudi majhen otrok dobro razume, ravnotako kot tisti v OŠ, samo več truda je treba vložiti.
-res nimam nobenih motenj, zaradi ene po riti, ampak občutkov, ki sem jih takrat imela svojemu otroku ne privoščim. na to pa marsikdo pozabi.

< Sporočilo je popravil mika -- 11.4.2007 11:54:07 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
11.4.2007 14:15:51   
kalbo
En kup neumnosti in bedarij. Razen redkih izjem z Gino na čelu, ki menda ve, kaj govori. Največja bedarija je pa butasta anketa.

Veš skuštrana, nobena skrajnost ni dobra. Če tebi uspeva določen način vzgoje pri tvojem otroku, ni nujno, da to velja za vse otroke. Zato se mi zdi to, da se ti zdijo ljudje smešni plitko in ozkogledo. Vsaka kazen je nasilje, pa naj bo fizična al pa nevem že kakšna.

V življenju sem jih dobil zelo malokrat čez rit, vendar ko sem jih dobil sem zaslužil in to sem takrat dobro vedel. Prvič sem jih dobil in to pošteno, ko me je foter že tretjič dobil pri mojih štirih letih na kupu krajnikov, ko bi ob samo še dveh potezah z žago po žici, ki jih je povezovala tragično končal pod krajniki. Če me nebi takrat naklestil (naklestil me je, ker se je ustrašil) bi šel gotovo nasledni dan spet tja z žago, pa čeprav so mi stalno govorili, da je to nevarno.
Drugič me je naklestil, ko me je tretjič dobil na kupu opeke s podobnimi nameni kot pri krajnikih, tretjič pa, ko mi je našel nevemkerič vžigalice v žepu, po tistem, ko sva s sosedom skoraj zakurila bajto.

Rezultati, nisem šel več na krajnike, nisem plezal po ceglih, pa šibic nisem mel nikoli več v žepu. Če me nebi naklestil nebi pomagalo nič. To vem, ker se dobro spomnim tistih dni.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
11.4.2007 14:24:31   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

En kup neumnosti in bedarij. Razen redkih izjem z Gino na čelu, ki menda ve, kaj govori. Največja bedarija je pa butasta anketa.

Veš skuštrana, nobena skrajnost ni dobra. Če tebi uspeva določen način vzgoje pri tvojem otroku, ni nujno, da to velja za vse otroke. Zato se mi zdi to, da se ti zdijo ljudje smešni plitko in ozkogledo. Vsaka kazen je nasilje, pa naj bo fizična al pa nevem že kakšna.

V življenju sem jih dobil zelo malokrat čez rit, vendar ko sem jih dobil sem zaslužil in to sem takrat dobro vedel. Prvič sem jih dobil in to pošteno, ko me je foter že tretjič dobil pri mojih štirih letih na kupu krajnikov, ko bi ob samo še dveh potezah z žago po žici, ki jih je povezovala tragično končal pod krajniki. Če me nebi takrat naklestil (naklestil me je, ker se je ustrašil) bi šel gotovo nasledni dan spet tja z žago, pa čeprav so mi stalno govorili, da je to nevarno.
Drugič me je naklestil, ko me je tretjič dobil na kupu opeke s podobnimi nameni kot pri krajnikih, tretjič pa, ko mi je našel nevemkerič vžigalice v žepu, po tistem, ko sva s sosedom skoraj zakurila bajto.

Rezultati, nisem šel več na krajnike, nisem plezal po ceglih, pa šibic nisem mel nikoli več v žepu. Če me nebi naklestil nebi pomagalo nič. To vem, ker se dobro spomnim tistih dni.


Daj dihaj malo no.. user posted image user posted image user posted image

Jaz pa se ne spomnim kdaj sem bila tepena in da so imeli prav, da so me vdarili. Spomnim se samo batin po krivici ali brezveznih batin. Sem bila namrec ful priden otrok..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
11.4.2007 14:52:10   
kalbo
user posted image user posted image user posted image Diham, brez skrbi bodi.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
11.4.2007 20:14:20   
mika
Jaz pa se ne spomnim kdaj sem bila tepena in da so imeli prav, da so me vdarili. Spomnim se samo batin po krivici ali brezveznih batin. Sem bila namrec ful priden otrok..


jaz tudi

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
11.4.2007 21:47:10   
MojcaG
pa smo spet tam.

jaz zagovarjam vzgojo brez udarcev. je seven zelo lepo napisala v prvem postu, meni se zdi to predvsem ponižujoče in sem mnenja, da je tudi nepotrebno. in ne verjamem v to, da je to zadnji izhod, ko že čisto nič drugega ne zaleže. "izhod v sili". verjamem, da kdaj popustijo živci in roka uide, pa je potem obžalovanje ipd.. verjamem, da se zna to hitro zgoditi in tudi ne obsojam takih pripetljajev (če so seveda samo to). jaz obsojam tisto "vzgojo", kjer so udarci odraz nadmoči staršev, kjer so starši prepričani, da ne počnejo nič narobe, če s tepežem uveljavljajo svojo avtoriteto. meni je to precej primitivno.

jaz verjamem, da je potrebno otroku postaviti meje, privzgojiti spoštovanje, ter absolutno se morajo zavedati avtoritete staršev in kdo postavlja pravila in le-teh držati. vendar za vse to udarci niso potrebni.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 11:28:32   
kalbo
meni je to precej primitivno.


Ko že tako rade uporabljate tole besedico, pa jo zna kera definirat? Res me zanima.

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 11:41:27   
CIPRESA
Mogoče bo tole malo mem teme ampak ravno včeraj sem gledala oddajo "svet" in  vse kar je bilo govora prvih 20 minut je bilo o mladoletnikih in najstnikih, kako so brutalno pretepli par oseb v zavodu kjer bivajo prestopniki, kako se sredi belega dne na Vilharjevi v Ljubljani mirno drogirajo in preprodajajo mamila......groza. Vzgoje danes ni nobene, poudarjajo se samo še pravice otrok, kaj so njihove obveznosti in dolžnosti - tega ne vejo.

In res je konec koncev danes brezveze tepsti otroka ker ni tako pohleven kot smo bili mi, ampak udari nazaj, ker ve da je to njegova pravicauser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 11:44:15   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

meni je to precej primitivno.


Ko že tako rade uporabljate tole besedico, pa jo zna kera definirat? Res me zanima.



Jaz si pod to besedo predstavljam nekoga,ki dela zgolj nagonsko...torej ne uporablja razuma kaj preveč,ne razmišlja preden kaj slabega naredi.Niti ne dela na tem, da bi se to izboljšalo.Torej, če ga ima ,da bi otroka udaril,ga brez premisleka udari..ne,da bi prej poizkusil najti bolj mirno rešitev.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 11:44:55   
cuma
Jaz nisem bila velikokrat tepena, ker ni bilo razloga. Sem pa bila velikokrat ustrahovana in ne vem, kaj je bilo hujše. Mislim, da me je manj bolela klofuta... kot pa tisti konstanten občutek strahu, da nečesa ne bom naredila prav, ne bom zmogla. Še danes se me določeni strahovi držijo, sledi nezaupanja vase in občutka manjvrednosti pa tudi, kljub mojim 30im letom.
Zato svojih otrok ne bom tepla, ne bom pa jih niti ustrahovala.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 11:45:24   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Mogoče bo tole malo mem teme ampak ravno včeraj sem gledala oddajo "svet" in  vse kar je bilo govora prvih 20 minut je bilo o mladoletnikih in najstnikih, kako so brutalno pretepli par oseb v zavodu kjer bivajo prestopniki, kako se sredi belega dne na Vilharjevi v Ljubljani mirno drogirajo in preprodajajo mamila......groza. Vzgoje danes ni nobene, poudarjajo se samo še pravice otrok, kaj so njihove obveznosti in dolžnosti - tega ne vejo.

In res je konec koncev danes brezveze tepsti otroka ker ni tako pohleven kot smo bili mi, ampak udari nazaj, ker ve da je to njegova pravicauser posted image



  Nasprotno, tole ima več veze s tekočo debato, kot si je marsikdo sposoben priznati.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 11:47:12   
Anonimen
Vsak dan ga je treba zgarbat, tudi kadar je priden, pa za vsak slučaj, da ne bo kdaj pizd...zganjal. Pika.

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 11:54:01   
piščanc
pa dejmo na široko. jaz sem otrok, ki so ga vzgajali brez udarcev. sem bila pač pridna do pubertete. in se vidim v tistem postu, kjer piše gina, da taki otroci ne poznajo strahu, res.

in pride moja prva pupa, pridna, ubogljiva, seveda trmasta, ampak jo znam na lep način obrniti. tepla je nisem do 6 leta, ni bilo potrebno, je ubogala takoj. sedaj mi kdaj odpre pokrovko in ja jo udarim po riti, če mi jezika po parih opozoritvah prej. ker hočem, da se me kdaj tudi boji.

in seveda naš pobalin. ki mu nič ne pride do živega. ne boji se me, ničesar. tjaša nikoli ni tepla, on je pretepel sestrico pri letu in pol - doma se tega ni naučil. in takrat se je vzgoja spremenila. čez cesto ga vlečem, če me noče ubogati, če udari koga (sestrico, mene) ga najprej opozorim, če se začne norčevati, ga udarim nazaj. ima pač zelo trdo glavo, ampak verjamem da bo s časom bolje.

nisem popolna, sem pa zelo potrpežljiva in vem, da je udarec kazalec nemoči, ampak enkrat se bo moral naučiti, da je včasih potrebno ubogati in takrat ne popuščam. totalno permisivna vzgoja ni dobra, kako pa se otroka vzgoji, da bo ubogal je pa odvisno od njegovega karakterja in celotne družine.





_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 12:31:07   
skuštrana
Zato se mi zdi to, da se ti zdijo ljudje smešni plitko in ozkogledo.


Nise napisala, da se mi zdijo ljudje smešni, ampak se mi zdi smešno razmišljanje v smeri, da ena po riti pa že ni nasilje..Ja kaj pa potem je to? Ena po riti? Sreča? Veselje? Zadovoljstvo? Zame je to nasilje in pika. Se mi zdi, da je to tako nekako kot da bi rekel, da ni isto skočiti v morje ali pa v jezero.. Razlika seveda je, ampak moker (končni rezultat) si pa v vsakem primeru, a ne?

Kalbo, tole tvoje razmišljanje, da si  jih dobil, ker si si zaslužil je pa meni čisto mim..Nihče si ne zasluži da ga tepejo.



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 12:36:52   
skuštrana
Če ne kdaj pa kdaj udariš otroka potem nimaš avtoritete?

Ma, ja...Avtoriteto si lahko ustvariš tudi na drugačen način, ne samo z udarci. Še najmanj si je ustvariš z udarci, ker se te otrok boji zaradi tega, ker bo tepen (in to boli) in ne zaradi tega, ker imaš ti kao neko avtoriteto. Sčasoma takšni otroci začno prikrivati svoje napake, začno lagati svojim staršem, tega si pa nobeden starš ne želi. In kaj bo potem, ko bo takšen dovolj star, da udari nazaj? Ja, potem se pa začno problemi...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 12:40:31   
Anonimen
Kalbo, tole tvoje razmišljanje, da si jih dobil, ker si si zaslužil je pa meni čisto mim..Nihče si ne zasluži da ga tepejo.


Daj no, skuštrana, počeši se že enkrat user posted image  pa pusti ljudem, da dihajo. Če pravi, da jih je zaslužil, jih je pač zaslužil, a je to tako težko razumet? In če se je samo tako lahko nečesa naučil, jih je pač zaslužil. No, morda bi se istega naučil tudi brez tepeža, vendar potem, ko bi enkrat zletel pod žago. Potem, ko bi brez nog hodil po svetu, oprostite, se vozil po svetu, vendar kje bi bila večja žrtev? Dajte no,malo pa tudi logično pomislite.  Eni so živi, drugi pol ure sedijo kot bubice, enim ne moreš nič dopovedat, drugim vse...pa kaj potem. In prav zato ne velja za vse enaka vzgoja, ker pač ne more. Ena roža tudi rabi več vode kot druga alli več gnoja ali kaj drugega. Nismo vsi enaki, zato ne posplošujmo.

Aja, še nekaj. Večkrat se sprašujem, zakaj včasih, ko smo recimo mi hodili v šolo, ni bilo hiperaktivnih otrok, prav tako ne indigo otrok? zakaj je tega dandanes vse več? Pa kakšnih že....tistih z velikim egom user posted image  Zato, ker si jih dvakrat fasal čez rit, pa je šel indigo ven z avro vred pa ego je tud odletel, kolikor daleč je mogel.

Evo, kalbo, tale moj zadnji odstavek, tole je verjetno primitivno.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 13:13:07   
MojcaG
Ko že tako rade uporabljate tole besedico, pa jo zna kera definirat? Res me zanima.


seveda je ne znamo definirat. je kalbo pojedel vso pamet tega sveta in je za nas ni nič ostalo.

ok, vzamem nazaj, kalbo, ker ne želim biti nesramna. mislim, da je jasno, kaj pojem primitivizma pomeni v tej debati.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 13:23:11   
kalbo
v smeri, da ena po riti pa že ni nasilje


Kje si pa to prebrala? Govora je blo o tem, da je na svetu nasilje različnih oblik. Če ti otroku nekaj prepoveš in ga kaznuješ na kakršen koli način, če tega ne upošteva, izvajaš prisilo, pa se lahko na glavo postaviš. Demokracije pa v določeni stvareh pri vzgoji ne sme in ne more bit, pa konec.

Pol pa vidiš neprimitivno mamico, kako se na veliko pregovarja z dveletnikom, a bo privezan v avtu, al ne. Od kdaj ma pa dveletnik pravo na glasanje a bo privezan v avtu al ne?
Poznam eno tako neprimitivno mamico, ki nikoli ne udari otroka, z njim se vse zmeni, vozi ga pa lepo nepripetega. Kaj je pol bolj primitivno, ena čez rit, al neprivezan otrok? Ta isti otrok na veliko tebe svoje vrstnike in svojega očeta. Pa ti lahko zagotovim, da jih nikoli še ni dobil. Še takrat ko bi jih lahko od kakega sovrstnika dobil nazaj je priletela mamica in ga odvlekla iz bojnega območja.

No, kaj bi pa ti naredila, če bi svojega otroka tretjič dobila v življenjsko nevarni situaciji? Govorim o kupu krajnikov in šibicah.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 13:23:54   
kalbo
seveda je ne znamo definirat. je kalbo pojedel vso pamet tega sveta in je za nas ni nič ostalo.


Kdor prej pride, prej meljeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 13:27:49   
kalbo
Ma, ja...Avtoriteto si lahko ustvariš tudi na drugačen način, ne samo z udarci. Še najmanj si je ustvariš z udarci, ker se te otrok boji zaradi tega, ker bo tepen (in to boli) in ne zaradi tega, ker imaš ti kao neko avtoriteto. Sčasoma takšni otroci začno prikrivati svoje napake, začno lagati svojim staršem, tega si pa nobeden starš ne želi. In kaj bo potem, ko bo takšen dovolj star, da udari nazaj? Ja, potem se pa začno problemi...


Na kakšen način? Ne, res me zanima. A ti misliš, da pa zdaj jest pridem domov, pa malega tako malo na zalogo nabutam? Preberi si post od Gine, ker se meni ne da še enkrat pisati.

Zadnja dva stavka si pa pobrala kje...pri Dr Philu, al pri Oprah? Samo tam lahko človek pobere kaj tako posplošenega.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 13:29:12   
kalbo
mislim, da je jasno, kaj pojem primitivizma pomeni v tej debati.


Mi je zelo žal, ampak mi to z vso mojo pametjo, ki sem jo pojedel, še vedno ni jasno. Razsvetli me.

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 13:32:10   
kalbo
Ko smo mi hodili v šolo, je mati pridrvela domov, pa sem jih slišal, da se je streha tresla. Mami niti na kraj pameti ni padlo, da nebi verjela učiteljici. Danes je pa obratno. Starši hodjo v šolo tulit na učiteljice, pol se pa pejt.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Udariti otroka? Ja ali ne?
12.4.2007 13:36:12   
Anonimen
Saj bi kaj napisala,vendar je Kalbo napisal vse tisto,kar bi tudi sama.Se popolnoma strinjam z njegovimi izjavami.Danes otroci poznajo samo svoje pravice,ne pa dolžnosti,za kar pa vemo kdo je kriv.Starš,ki otroka ščiti kadar naredi nekaj narobe,namesto,da bi ga kaznoval.Pa ne mislim fizično.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?