|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 22:50:53   
Magi*
OK, sem si prebrala na predloženem linku. torej še vedno vse po starem.

nisem pa na nobenem seznamu zasledila Clinique kozmetike, ali pa sem jo spregledalauser posted image  tudi na njihovi spletni strani nič ne omenjajo, da ne testirajo na živalih ali obratno.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: črno-beli seznam
25.5.2007 21:54:04   
pajčolanka
a je že kaj novega kateri seznam bi bil bolj pravi? da vidimo glede niveeuser posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: črno-beli seznam
29.5.2007 19:18:02   
Shania
Kot obljubljeno posredujem odgovor s strani organizacije Prijatelji životinja in ga z njihovim dovoljenjem tudi objavljam:

... Kod kozmetike ima dva aspekta testiranje: jedan je dali firma sama testira svoje proizvode, a drugo je kakve sastojke koriste. Jer proizvodac mora kupit sastojke od nezavisne firme, koje mozda testiraju na zivotinjama. Znaci cinjenica dali su sastojke testirane radi razliku za nas, dali firma moze biti na bijeloj listi ili ne.

Da se razlika razumje treba citat izjave od PETA: Oni tamo kazu da su navedene firme pismeno osigurali PETA USA da vise ne testiraju na zivotinjama, ne narucuju testiranje proizvoda ili sastojka i niti u buducnost takve ne planiraju. Isto se moze naci podruznice vece firme na listi koje ne testiraju vise na zivotinja, iako maticne tvrtke i dalje testiraju. To PETA radi u nadi da ce takav prihvat na bijeloj listi i tako dobiveno dobar ugled mozda privlaciti maticne tvrtke da i oni prestaju testirati na zivotinjama.

Znaci samo tvrtke u bold ne testiraju na zivotinja i iskljucivo koriste sastojke koje nisu testirane na zivotinjama, i u ovom smislu potpuno ispune smjernice od PETA. Ipak se moze i ostale tvrtke nac na listi, isto one koje kupe testirane sastojke, poput Beiersdorfa, ali oni nisu bold.

Tvrtke s zecicom ne testiraju ni proizvode, ni sastojke i ne koriste nikakve sastojke zivotinjskog porijekla, znaci da su vegan i skroz cruelty-free.

Nasa hrvatska cruelty-free (bijela) lista je vise stroga, kod nas mozete nac samo tvrtke koje ne testiraju ni proizvode, ni sastojaka niti ne kupuju ili narucuju testirane sastojke. Ostale tvrtke poput Beiersdorf ili Donna Karan su na sivoj ili cak crnoj listi, jer oni kupuju testirane sastojke.

Nadam se, da sam nekako vama mogla objasnit taj zbunjujuci sistem od PETA, i vama prepustim odluku koliko stvarno hocete biti stroga sa 'vasom osobnom bijelom listom'. Mislim da postoji dosta tvrtke na bijeloj listi, da stvarno smo u stanju bojkotirati tvrtke, koje jos uvijek kupuju testirane sastojke. To je, sto najvise razlikuje bijelu listu od PETA-e i Prijateljima zivotinja: nabava sastojaka.

Lijep pozdrav,
Anita Euschen


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: črno-beli seznam
30.5.2007 8:46:26   
pajčolanka
aha to pomeni da je ta seznam od prijatelja životonja boljši oziroma bolj "bel" in torej nivea in podobni izdelki proizvajalca Bieserdorf... odpadejo.
hvala.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: črno-beli seznam
4.6.2007 13:17:25   
Taula
  • Dr. Scheller Cosmetics (Apotheker Scheller, Manhattan)

    Ta je na sivem seznamu.(neopredeljeni) Samo ko sem brala navodila, ki so priložena njihovi kremi, piše izrecno da oni ne testirajo produktov na živalih.user posted image

    _____________________________

    NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



    (odgovor članu pajčolanka)
  • Neposredna povezava do sporočila: 55
       RE: črno-beli seznam
    4.6.2007 13:36:33   
    tinkamiška
    Hojla

    Bi še jst nekaj dodala.
    Čez vikend sem bila na sjemu Intermed v Celju in sem šla na predavanje od kozmetike Nutex, ki je glavni uvoznik za kozmetiko Dr. Hauschka za Slovenijo. No tam sem izvedela vse o tej kozmetiki in moram rečt, da same dobre stvari, poleg tega me je grizel ta seznam in sem stopila do direktorice in jo vprašala zakaj so na sivem seznamu. Moram rečt, da je bila zaprepadena, saj sploh ni vedela za ta seznam in mi zagotovila, da ne izvajajo nikakršnih poskusov, niti ne kupujejo sestavin, ki bi bile preizkušene na živalih. Prosila me je naj ji pošljem link in sem ji ga že posredovala.
    In mene sedaj moti ta seznam, ker res ne vem kako pridejo do podatkov, da lahko uvrščajo podjetja in njihove izdelke na te sezname...

    LP,
    Tinka


    _____________________________

    May be I'm not an angel, but I can still fly...

    (odgovor članu Taula)
    Neposredna povezava do sporočila: 56
       RE: črno-beli seznam
    4.6.2007 17:19:54   
    tinkamiška
    sejem se je imenoval Altermeduser posted image , se opravičujemuser posted image

    _____________________________

    May be I'm not an angel, but I can still fly...

    (odgovor članu tinkamiška)
    Neposredna povezava do sporočila: 57
       RE: črno-beli seznam
    4.6.2007 18:21:53   
    Shania
    "Prijatelji životinja" so lepo opredelili, kaj je "sivi seznam":

    "Udruga Prijatelji životinja na sivoj listi nudi informacije o onim tvrtkama koje se na upit udruge Prijatelji životinja nisu u potpunosti ili djelomice očitovale o politici testiranja svojih proizvoda i njihovih sastojaka ili ne paze na sastojke koje nabavljaju za svoje gotove proizvode. Prijatelji životinja upozoravaju građane da je kupnja proizvoda ovih tvrtki na vlastitu savjest i odgovornost."

    Torej, nihče ni rekel, da ta podjetja testirajo - lahko se pač niso želela opredelit. In če so tako zaprepadeni, upam, da bodo sodelovali in se uradno opredelili user posted image  

    Je pa fajn, da si jih opozorilauser posted image

    _____________________________

    Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

    http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

    (odgovor članu tinkamiška)
    Neposredna povezava do sporočila: 58
       RE: črno-beli seznam
    4.6.2007 18:58:26   
    tinkamiška
    Shania, tudi jst upam, da se bojo zdej opredeliliuser posted image

    Tinka




    _____________________________

    May be I'm not an angel, but I can still fly...

    (odgovor članu Shania)
    Neposredna povezava do sporočila: 59
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
    Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
    Pojdi na:





    Vaginalne okužbe je treba zdraviti
    Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
    Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
    Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
    Najlepše ime za fantka po vašem izboru
    Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
    5 glavnih nalog vsake družine
    Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
    TOP ponudba počitnic za družine
    Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




    Vrtec.
    пеперутка16

    Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?