|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pohvale nad postojno
31.3.2008 21:48:33   
skuštrana
Želela sem imeti otroka pri sebi čez noč, a nekako to sploh ni opcija saj ga vsem avtomatično odpeljejo in te niti ne prašajo(čeprav piše da se lahko odločiš)


Tole ni res. Jaz sem ga imela cel čas ob sebi. Je će res, da ga je sestra hotela zvečer avtomatsko odpeljati, ampak sem rekla da ne in so mi ga pustili, tako da...Ja, lahko imaš otroka ob sebi, ampak jim moraš to rečt. Vsak dan znova, če je treba user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: pohvale nad postojno
3.4.2008 15:25:18   
sinskaT
No saj se mi je zdelo, da ti ne morejo na silo odpeljat otročka, pa še na njihovi strani piše, da imaš opcijo delnega ali polnega roominga. Hvala Skuštrana, si me pomirila user posted image .

_____________________________

♪♫♪♫♫


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: pohvale nad postojno
3.4.2008 20:32:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Želela sem imeti otroka pri sebi čez noč, a nekako to sploh ni opcija saj ga vsem avtomatično odpeljejo in te niti ne prašajo(čeprav piše da se lahko odločiš)


Tole ni res. Jaz sem ga imela cel čas ob sebi. Je će res, da ga je sestra hotela zvečer avtomatsko odpeljati, ampak sem rekla da ne in so mi ga pustili, tako da...Ja, lahko imaš otroka ob sebi, ampak jim moraš to rečt. Vsak dan znova, če je treba user posted image



Sama sem rodila v Postojni( itak sem čisto zadovoljna in drugič grem zopet tjauser posted image user posted image ) in absolutno imaš lahko otročka zraven sebe.
Mamica, ki je ležala v isti sobi kot jaz je imela svojega sinka prvo noč pri sebi in sploh ni bilo problemov.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: pohvale nad postojno
25.4.2008 12:01:46   
gardenia
Prvi porod sem imela v LJ porodnišnici in sem bila zelo nezadovoljna z odnosom sester na D oddelku, ker seveda pri prvem otroku ne veš in ne znaš še dojiti, če sem jih poklicala me je vsaka arogantno nadrla tako, da sem bila dve leti prepričana da ne bom rodila več. Pa smo še enkrat zanosili in sem se odločila, da še enkrat NE grem skozi kalvarijo in slabo voljo, sem se odpravila v PO in bila VEČ kot zadovoljna,celo v porodni sobi je anesteziolog govoril štose, da sem pokala od smeha,ko se je poslovil od naju je celo rekel, da se vidimo kmalu pri naslednjem porodu, zdravniki in sestre so bili zelo korektni in ustrežljivi in sedaj sem v tretje noseča in kolebam med LJ in PO, ker me je resnično strah arogance in nesramnosti v LJ.

(odgovor članu pika79)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: pohvale nad postojno
27.4.2008 10:11:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gardenia
,celo v porodni sobi je anesteziolog govoril štose, da sem pokala od smeha,ko se je poslovil od naju je celo rekel, da se vidimo kmalu pri naslednjem porodu, 


user posted image  Tudi z mano se je anastezist hecal, da se vidiva čez dve leti, ker sem mu tako hvalila EA. user posted image

(odgovor članu gardenia)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: pohvale nad postojno
12.5.2008 12:44:25   
*Snežinka*
Jest bi pa rada povedala, da sva se zadnjič z možem odpravila v porodnišnico PO, ker namreč tam sploh nikoli še nisva bila, nameravam pa tam roditi.

Ob prihodu so naju zelo lepo sprejeli in najbolj všeč nama je bilo, ker so bili vsi nekako dobre volje, pa še brez problema so nama pokazali (so se kar sami ponudili) porodno sobo in nam odgovorili na vsa vprašanja, nič naju niso podili ali kaj podobnega. Super res. Zdaj bo veliko lažje ob popadkih tja odhitet.

IMAM PA ENO VPRAŠANJE za tiste, ki ste že rodile v PO:
glede obiskov: ali ful komplicirajo, če se kakšnih pol ure dlje ostane ipd.? Ker namreč moj bo še delal takrat in potem bi lahko ostal samo pol ure tam, če bi se držali urnika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: pohvale nad postojno
12.5.2008 13:52:04   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: *Snežinka*

IMAM PA ENO VPRAŠANJE za tiste, ki ste že rodile v PO:
glede obiskov: ali ful komplicirajo, če se kakšnih pol ure dlje ostane ipd.? Ker namreč moj bo še delal takrat in potem bi lahko ostal samo pol ure tam, če bi se držali urnika.



Menim,da ni fer do drugih porodnic, ki so s teboj v sobi. Če boš v nadstandardni, itak ni problem, kdaj pride. Drugače pa so kar dosledni. LAhko pa ostane tvoj s teboj v tistem skupnem predprostoru, predno se pride na porodni oddelek.

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: pohvale nad postojno
12.5.2008 14:22:59   
srki
Odvisno tudi, kakšne cimre imaš. Mene ne bi nič motilo, če bi kakšen pri kakšni dlje ostal, ampak ni nobeden, so se vsi doseldno držali. Glede na moje počutje bi si pa vseeno želela, da bi bili obiski malo dlje, kot samo uro in pol. Saj so toliko, a ne?

Moje je malo zamudil, ni mogel točno ob uri, ko se začnejo obiski, pa je tisti čas tako hitro minil. Pol se mi je še tako vleklo do večera...

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: pohvale nad postojno
14.5.2008 15:33:29   
*Snežinka*
Ja, to mate prav, da ni fer do drugih ... Itak. Verjetno tam ne bi nic tezili, ampak res nikoli ne ves, kako komu pase - mogoce bi res koga motilo. Mah, sej je to sam par dni, bo ze zdrzal (al pa jaz). Se bova midva in dojencek bolj eden z drugim ukvarjala, pa bo.


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: pohvale nad postojno
15.5.2008 9:41:31   
sayuri
Snežinka, kaj pa če bi šel malo prej iz službe? Moj tudi do 16h dela, pa do Postojne ima eno uro vožnje. Ampak se je zmenil s šefom, da je tiste tri dni ob enih šel iz firme.

Drugače se pa jaz spomnim - ok- tko je bilo pred 4 leti, kako bo letos, ne vem user posted image , da so pet minut čez pol četrto že prišle sestre notri in težile, da je obiskov konec. Mislim, da je ob 16h tudi že popoldanska vizita-nisem zihr....

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: pohvale nad postojno
15.5.2008 10:48:53   
carmelita
bila letos februarja. težil ni nobeden. ma itak so obiski šli ob uri. ob 16 h pa je še vedno vizita. je pa mož tudi zvečer brez problema prišel do otroškega kotička pred oddelkom.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: pohvale nad postojno
20.5.2008 11:18:24   
triglav
mene zanima punce, če je katera med vami, ki je pred kratkim rodila v PO in kako je bilo, Jaz nameravam it rodit v začetku julija, je še katera taka, ki ima takrat rok in bo šla v PO?

(odgovor članu carmelita)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: pohvale nad postojno
27.5.2008 10:48:00   
čipka
Punce, mene pa zanima kaj moraš narediti, preden ti dajo EA v Po. Ali moraš obvestiti svojega gin. da bi rad EA da ti nekam napiše al kako?  Pol sem slišala da imaš neka predavanja al kaj?  Kako je s tem?  Hvala v vnaprej za odgovor!

bodoča avgustovkauser posted image

(odgovor članu triglav)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: pohvale nad postojno
28.5.2008 12:23:51   
Leiah
za EA v postojni moras iti na predhodna predavanja, ki so vsak petek ob 13.30 tam dobis en papir ki ga prineses sabo na porod. Pa seveda moras tudi pred porod omeniti da mislis vzeti EA.
Jaz sem bila v zacetku maja na EA in je res zakon, bolecine so res pol manjse.
Pa se osebje je zakon - ali pa sem samo jaz imela tako sreco user posted image
Drugace pa bi pohvalila dr. Merlota, ker je res strokoven in topel clovek, pa pohvale letijo tudi na obe babici!

_____________________________

Lp

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: pohvale nad postojno
29.5.2008 9:46:32   
amor real
Leiah, kaj se moraš za predavanja kaj prej najaviti ali kar greš v petek ob 13,30 v drugi štuk in to je to?

Hvala za odgovor

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: pohvale nad postojno
29.5.2008 14:10:29   
Leiah
ni se treba nic prijavit za predavanja. Samo prides tja in se vsedes in cakas, da predavanje mine user posted image
Pa srecno!

_____________________________

Lp

(odgovor članu amor real)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: pohvale nad postojno
4.6.2008 20:00:54   
nadaklemen
Ja,sama sem tudi rodila prvega otroka v PO. Imela sem babico Anico,in moram reči da jo nočem več videti.Na dan sobote zjutraj sem bila pripeljana z rešilcem,ker je cesta "odlična "iz naše strani ,so mi popadki kar malo minili. Po prvem kreganju kaj delam tu ,sdaj bom rodila šele po nedelji,so me poslali na oddelek za nosečnice,kjer sem bila sama. Svetovali so mi hojo po stopnicah. Ob poldan je bilo že kar hudo in na 2 minuti . Ob 1 uri sem prosila Anico za CTG. Ozmerjala me je da jaz vem ,da bom rodila,ko pa prvič čutim. Po pol ure  na CTG je ugotovila da zdaj pa res bo. Rekla mi je naj grem v sobo ker pač nuimajo prostih postelj in da me pokličejo. Vsobi sem bila do 3 ko so me poklicali. Zasedena je bila samo 1 soba. Po vrej ceremoniji z britjem,klistirom.... je bila ura krepko čez 3 ko sem le legla na posteljo. Prašala me je če hoče moža zraven, vendar sem rekla da še njega pa ne bom čakala,saj sem dobesedno tiščala rit že 3 ure da ni zlezlo ven.   Rodila sem v pol ure ,mojega fantka. Hvala ,vse je bilo uredu znama. Drugi dan na viziti me je pa drugič minilo,ko sem prosila za Lekadol (zaradi šivov) in mi je g. dr. Tašeu rekel : Tudi prst boli ,če ga odrežeš!! in odšel iz sobe. Mislim????? Tako sedaj sem v 2 noseča in Postojna me ne vidi več ,razen v Postojnski jami in Šparu.   Hvala,pa vse vse najboljše ,pa ni važno kje boste ko boste šle v "RIM" !!

_____________________________

buči

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: pohvale nad postojno
7.6.2008 8:54:45   
AnaB.
Tudi jaz sem rodila v Postojni in DEFINITIVNO NE GREM več tja! Saj babice (Nataša in Jana) sta bili vredu, ampak sestre ... KATASTROFA. Arogantne, nesrmane, brezčutne, zdo dojenčkov nestrpne ....
Njihov način, da otroke še vedno ponoči odpeljejo, je itak prazgodovinski in prav tako navada, da otrokom, hočeš nočeš, dajejo flaške. Vsako jutro ti otroka odpeljejo na vizito, pa še za vsako previjanje, in kaj vem kaj z njimi tam počnejo. Hvalabogu, da sem imela nadstandardno sobo, da sem takoj začela kar sama previjat, da mi ga ni blo treba njim dajat. Da ne govorim, da mi NISO HOTELI prinesti nove pleničke v sobo, ko se je mali pokakal, z odgovorom, da je lihkar bil previt! Po prvi noči, ko sem imela otroka ob sebi, me je prišla direktorica vprašat, če bom drugo noč tudi ZMOGLA, ja halo, kdo mi ga bo pa doma odnesel, ko bom zaspana in utrujena...
Pa še to... od poroda je že 8. mesecev, moji negativni občutki in jeza na Postojno pa je še vedno zelo živa.
Mislim, da je Postojna primerna res samo za tiste, ki želijo svojega otroka dat stran čez noč, za vse ostale pa ne.




_____________________________

Mamica sem! Kako lepo!

(odgovor članu nadaklemen)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: pohvale nad postojno
7.6.2008 9:43:29   
Anonimen
Tudi jaz sem zelo razočarana nad osebjem na oddelku kjer smo bile mamice. Samo 1 sestra je bila prijazna, ustrežljiva in nam je pomagala. Vse ostale pa... Katastrofa!!!

Osebje na porodnem oddelku pa je blo 1A! Zelo sem (bla) zadovoljna z babico Sonjo; z dr. Grmekom, ki mi je dal EA; s samo EA; z ginekologi, ki so prišli v kontrolo itd. Za porodni oddelek same pohvale! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AnaB.)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: pohvale nad postojno
7.6.2008 19:47:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnaB.

Tudi jaz sem rodila v Postojni in DEFINITIVNO NE GREM več tja! Saj babice (Nataša in Jana) sta bili vredu, ampak sestre ... KATASTROFA. Arogantne, nesrmane, brezčutne, zdo dojenčkov nestrpne ....





a res? mi je res žal, da si imela tako izkušnjo...
Jst sem bila pa tako srečna, ker so bile sestre tako prijazne, sočutne, ustrežljive...Res, ene pripombe nimam.



(odgovor članu AnaB.)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: pohvale nad postojno
7.6.2008 20:33:20   
polona5
Sama sem bila v navadni sobi in moram rečt, da so naše dojenčke odpeljale sestre stran samo zjutraj za nego in vizito. Vse ostalo previjanje čez dan, pa so opravljale kar pri nas v sobi. Ko je bil čas za to, so nam tudi vaski posebej razložile nego in previjanje. Mogoče to velja za nadstandardne sobe, da dojenčke ne previjajo v njih (ker bi v njih lahko smrdelo po otroškem kakcuuser posted image ), za navadne sobe to ne velja. AnaB - to da te je direktorca vperašala, če boš zmogla, je po moje samo prijaznost. Nekatere ste pač tako trmaste, da si ne dopustite pomagati. In še to - pri nas je bilo pleničk vedno dovolj in tudi vsako manjkajočo stvar so sestre brez pripomb takoj prinesle. Lep pozdrav.

(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: pohvale nad postojno
7.6.2008 22:40:09   
skuštrana
AnaB, jaz sem drugega otroka rodila v Postojni, prvega v Celju. Moram priznat, da mi je bilo v Celju bolj všeč, ampak tudi Postojna ni tak bav bav... Vse je odvisno od tega kako se postaviš. Moj otrok ni dobil niti ml dodatka, ker nisem pustila. Cel čas je bil poleg mene, ker sem tako hotela in niso sestre nič kompliciral. Pač, takšna je bila moja želja. So mi prinese dodatek, ampak sem ga zavrnila in so ga brez besed odnesle.
Sestre - no, tu je pa res par malo čudnih, ampak to je pa tako povsoduser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: pohvale nad postojno
7.6.2008 22:56:32   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: *Snežinka*


IMAM PA ENO VPRAŠANJE za tiste, ki ste že rodile v PO:
glede obiskov: ali ful komplicirajo, če se kakšnih pol ure dlje ostane ipd.? Ker namreč moj bo še delal takrat in potem bi lahko ostal samo pol ure tam, če bi se držali urnika.



Res je že par let tega, ampak težil ni nihče, četudi je kdo ostal pol urce dlje. Edinkrat, ko so malce bolj pisano gledale je bilo, ko je moj prišel ob devetih zvečer težit, če mi lahko dajo pumpo za mleko, ker jo je do takrat šele uspel pripeljat do mene, oz. do porodnišnice, ker so morale iz dežurne sobe odpirat hodit. Bila sem pa ta teden v lj. na enem obisku, pa so ob uri natančno ven vrgli zelo na grd način otrokovega očeta in niso mu pustili niti poslovit se od žene in od otroka normalno v pol minute. Takoj ven, in adijo. Joj, bljak ljubljanska porodnišnica. Pa sem že leta nazaj rekla, da ne grem niti na obisk več tja, pa sem vseeno šla, pa spet doživela zoprnijo.

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: pohvale nad postojno
7.6.2008 23:11:18   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: AnaB.

Tudi jaz sem rodila v Postojni in DEFINITIVNO NE GREM več tja! Saj babice (Nataša in Jana) sta bili vredu, ampak sestre ... KATASTROFA. Arogantne, nesrmane, brezčutne, zdo dojenčkov nestrpne ....
Njihov način, da otroke še vedno ponoči odpeljejo, je itak prazgodovinski in prav tako navada, da otrokom, hočeš nočeš, dajejo flaške. Vsako jutro ti otroka odpeljejo na vizito, pa še za vsako previjanje, in kaj vem kaj z njimi tam počnejo. Hvalabogu, da sem imela nadstandardno sobo, da sem takoj začela kar sama previjat, da mi ga ni blo treba njim dajat. Da ne govorim, da mi NISO HOTELI prinesti nove pleničke v sobo, ko se je mali pokakal, z odgovorom, da je lihkar bil previt! Po prvi noči, ko sem imela otroka ob sebi, me je prišla direktorica vprašat, če bom drugo noč tudi ZMOGLA, ja halo, kdo mi ga bo pa doma odnesel, ko bom zaspana in utrujena...
Pa še to... od poroda je že 8. mesecev, moji negativni občutki in jeza na Postojno pa je še vedno zelo živa.
Mislim, da je Postojna primerna res samo za tiste, ki želijo svojega otroka dat stran čez noč, za vse ostale pa ne.



A je s tabo vse ok? Svetujem ti, da greš res v ljubljano rodit, saj boš šele tedaj spoznala, kaj je v resnici arogantnost, nesramnost, brezčutnost, nestrpnost do dojenčkov..... ker bolj nestrokovnih, nesramanih, arogatnih in brezčutnih ljudi kot so tam, še svoj živ dan nisem srečala. Toliko poniževanj, nestrokovnosti in tega, da so me zašuštrali, kot sem jih tam doživela in to 2x, jih nisem nikdar še nikjer, celo drugod v zdravstvu ne, od koder imam tudi sicer same slabe izkušnje. Tako da...takim ljudem, ki so tolk razvajeni, priporočam ljubljano. Prava šola zate.

Sicer pa:
- če ti ponoči odpeljejo otroka, je to usluga tebi, prijaznost, nezadovoljna pa si najbrž zato, ker se ti zdi, da ga moraš zmeraj imeti ob sebi, ker sicer si zanič mati, ali ker si tolk posestniška, da je to konec sveta, če gre otrok čez noč drugam
- če otroku dodajo mleko, v primeru, da ga ti nimaš dovolj, ti deljo uslugo, prijaznost iz njihove strani, nezadovoljna pa si zato, ker si prebrala, da otrok ne sme dobiti flaške, če hočeš imeti ti dovolj mleka, to ni res, sama sem ga imela kasneje čist dovolj, pri prvem, ko mi niso v lj. dali mleka za malega, ki je jokal od lakote, pa je trpel zgolj lačen otrok
- če te pride direktorica vprašat, če boš zmogla, je to prijaznost, uvidevnost iz njihove strani, zakaj pa bi morala ženska trpeti ob dnevih, ko ji nekdo nudi pomoč, zakaj ne bi smela sprejeti pomoči, zakaj mora biti posesivna in imeti konstantno vse pod kontrolo, če ji tega ni treba- srednjeveška si ti, ker vidiš lik trpeče matere kot edini normalen
- če ti otroka za vizito odpeljejo, je pač samo stvar organizacije dela, nezadovoljna pa si ob tem, ker si najbrž control freek, ki mora vse nadzorovat, sicer je konec sveta

Uf, zelo zelo si zamešala pomen reči. Smiliš se mi.

(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: pohvale nad postojno
7.6.2008 23:46:07   
Leiah
Jaz sem imela cisto isto izkusnjo kot polona5, tako da ne vem kako to da si ti (AnaB.) imela tako slabo izkusnjo.

_____________________________

Lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Vaše mnenje
florecita

Zanima me, če mislite, da bi večina staršev rada videla, da je njihov par otrok že pri nekaj mesecih starosti popolnoma samostojen.( sam jesti, piti, hitro shoditi,...)

DA (40%)

NE (60%)


Število vseh glasov: 231

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!