|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: HOJICA
30.8.2007 12:39:59   
tanjaDi
Jaz nisem proti hojici, res da veliko ljudi govori proti, ma ponavadi so to tisti, ki niso probali, samo se zanašajo na kaj preberejouser posted image
Moj sin je užival v hojici, normalno, da ga notri ne moreš imet cel dan, zdrava pamet, aaaa, o tem ni debate. Shodil je že pri 9 mes. in je sam naznanil da noče bit več v hojici, ker je hotel sam hodit, pol ga nismo več dajali, sej una hojica je glih za ene tri mesece. Kakšne poškodbeuser posted image user posted image  pri nas nima kam past, v stanovanju nimamo pragov, ni stopnic, boooo, ne vem o kakšnih poškodbah govorite, če pa je že tako, pa se ga ja popazi.
Aja, in nikoli ni hodil po prstih, to bo verjetno odvisno od otroka, ne vem zakaj nekateri hodijo po prstih, verjetno jih preveč vlečete gor za rokice ko hodi. 
Jaz mojega nisem nikoli držala za obe rokice, saj tudi sam ni hotel, samo za eno, in pol je itak hitro shodil in šibal po travi sam.user posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: HOJICA
30.8.2007 12:53:31   
honey
Naš je bil v hojici od 6. meseca pa tja nekje do 9. Res pa je, da je že nekje pri 8. mesecih "hodil" v hojici in se ni odrival. Shodil je pa pri 11. mesecih in nima nobenih težav niti s hojo, niti s padanjem, motorično je pa tudi normalno razvit. Mislim, da se danes dela vse preveč takih in drugačnih raziskav in preiskav in ne vem česa še na te teme, ki so že obdelane 100 in 100x. Vse moje prijatelje in znance pa tudi še tiste mlajše, kar jih poznam, so imeli njihovi (in moji seveda mene in sestro tudi) v hojici in moram reči, da nima noben nobenih težav ne s hojo, ne s kolki in ne z nobeno stvarjo. Imam pa svakinjo, ki ni bila nikoli v hojici in je imela kot majhna izpah kolkov user posted image  Zakaj? Zaradi hojice sigurno ne.

Zato pa mislim, da tiste, ki želite imeti 10 min miru na dan, da boste lahko vsaj posodo pospravile, lahko otroka brez skrbi za ta čas postavite v hojco. Tiste, ki pa verjamete vsemu, kar je napisano, pa nikar.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: HOJICA
30.8.2007 13:02:29   
adrijana.sara
Če je nimaš, je nikar ne kupi. Boš videla, da gre tudi brez nje ta prehodni čas takoj mimo.
Na tla položi neko podlago, otroka gor, igrače in potem se bo že znašel... Moja ni nikoli nič pogrešala, naučila se je po štirih in postala mobilana, sledilo je vstajanje ob opori, brez opore, spuščanje in zdaj hodi. Pa sploh hojice nikoli nisem pogrešala.

Je več argumentov za proti kot za!

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: HOJICA
30.8.2007 13:15:05   
tadejat
Pri nas tega nismo uporabljali, ju imam kar v stajici.

(odgovor članu adrijana.sara)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Hojica
30.8.2007 13:27:47   
NATALIJAS
Tudi mi smo uporabljali hojico, od 6meseca naprej. Je pa res, da je hodila nekaj časa po prstkih,
pri padcih pa se zna ujet.
Ko bo drugi otrok, jo bomo uporabljali 100%.

(odgovor članu mu)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: HOJICA
30.8.2007 20:56:37   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: tanjaDi

Kakšne poškodbeuser posted image user posted image  pri nas nima kam past, v stanovanju nimamo pragov, ni stopnic, boooo, ne vem o kakšnih poškodbah govorite, če pa je že tako, pa se ga ja popazi.


saj to, pazit je treba. ta hojca kar hitro šiba. In če zapelješ z njo pod "pravim" kotom čez prag (od parketa na primer, se otrok zvrne direk na glavo. Itd... baaaa

en članek



< Sporočilo je popravil faca -- 30.8.2007 20:57:43 >

(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: HOJICA
30.8.2007 22:06:39   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: tanjaDi

Jaz nisem proti hojici, res da veliko ljudi govori proti, ma ponavadi so to tisti, ki niso probali, samo se zanašajo na kaj preberejouser posted image
Moj sin je užival v hojici, normalno, da ga notri ne moreš imet cel dan, zdrava pamet, aaaa, o tem ni debate. Shodil je že pri 9 mes. in je sam naznanil da noče bit več v hojici, ker je hotel sam hodit, pol ga nismo več dajali, sej una hojica je glih za ene tri mesece. Kakšne poškodbeuser posted image user posted image  pri nas nima kam past, v stanovanju nimamo pragov, ni stopnic, boooo, ne vem o kakšnih poškodbah govorite, če pa je že tako, pa se ga ja popazi.
Aja, in nikoli ni hodil po prstih, to bo verjetno odvisno od otroka, ne vem zakaj nekateri hodijo po prstih, verjetno jih preveč vlečete gor za rokice ko hodi. 
Jaz mojega nisem nikoli držala za obe rokice, saj tudi sam ni hotel, samo za eno, in pol je itak hitro shodil in šibal po travi sam.user posted image


Mi smo imeli hojico pri prvem, potem smo imeli Emo in smo morali obiskovati fizioterapijo. Pri drugem otroku je nismo uporabili.

Narava ze ve zakaj otrok ne sme biti prehitro na nogah. Ce za nekaj nisi sposoben, pac nisi..

Saj otroku mogoce nic ne bo, mogoce pa bo SAMO storast in se bo starejsi takoj spotaknil in padel. To so malenkosti, ki so vseeno pomembne in ostanejo.

Dandanes pa industrija itak dela vse v smeri: Da bo mami lazje. Vsi nepotrebni pripomocki so temu namenjeni. Dojencka se namrec ne nosi po rokah, na hitro se ga vtakne v lezalnik, potem pa hopla v hojico.. Se malo pa bomo imeli akvarije za gojenje otrok, dalec stran od oci in srca.

Raje sparajte za kaksno dobro kolo ko bo vecji...


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: HOJICA
31.8.2007 9:56:54   
tanjaDi
Seven RR

že ker si se spotaknila v moj komentar, naj ti povem kar ti gre!

1. svojega otroka nisem nikoli silila!!! sam se je postavil na noge in hotel hodit, že pri 7 mesecih je stal in to sam. Pri pediatrinji ko ga je primla za rokice da se čiča gor, on je kr hopla na nogice, ona ni mogla verjet. Tko da bodi brez skrbi da otroka ne silim, niti drugega, ima 4 mesece in se dviga na nogice, čeprav ji ne dovolim, ma mi je spet rekla pediatrinja, če ona tega ne bi bila zmožna, tega ne bi počela, bi ležala dol in pika.

2. ma ja!, bla bla bla, ko bo večji bo padel, ajoj, ma kakšne, ki uni ki ni bil nikoli v hojici ne more past user posted image  

3. ma itak da bo mami lažje, neeeee gremo nazaj v kameno dobo!!

Kot sem že napisala; preveč razpona imate, iz enega ekstrema v drugega, kaj ne poznate zlato sredino????
Ti ki ne uporabljaš nobenih pripomočkov, kdaj pa pospraviš, skuhaš, pereš???? Te lepo prosim!!

Naj raje šparam za kolo??? Brez skrbi moj ima to in še več!


Še enkrat: naj bo to hojica, ležalnik, stajica,...vse pride prav, za nekaj cajta, da kaj postoriš. Seveda v meji normale, ne more bit to cel dan, in ne rabi nas imet za brezbrižne mame, ki jih kr spokamo tam in ciao!

Za moje otroke dam vse na svetu! Kdo si ti, da boš meni sodla.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Hojica
31.8.2007 20:08:07   
mala_pikica
Nismo imeli hojice, pa ni bilo problema glede opravljenih gospodinjskih opravil, pa tudi prosti trenutki za mene so se našli. Preberi si kakšne strokovne članke na to temo, kjer pišejo strokovnjaki, ki se na to res spoznajo, potem pa se odloči. LP

(odgovor članu mu)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Hojica
31.8.2007 20:51:43   
tanjaDi
o dio, kaj treba strokovne članke brat za eno hojicouser posted image  allora boste diplomirale kakšno kolo kupit otroku, koliko colska kolesa, kakšen sedež,...user posted image


(odgovor članu mala_pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: HOJICA
31.8.2007 21:25:51   
Anonimen
Mi tudi nismo imeli hojice.

imamo pa v dnevni vse pohištvo nizko, tako, da je celo dnevno prehodil ob podpori in to sam.

Mene tudi moti, če otroka sprehajajo tako,  ta mu roke visoko gor držijo.

Moj ni hotel biti nikoli na miru in je skoz hotel hoditi. Mi smo mu pomagali tako, da smo ga držali za telo, kasneje pa samo močno zadaj za majčko.

Pa je shodil nekje pri 8,5 mesecih

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: HOJICA
31.8.2007 21:31:34   
Anonimen
Tanja Di, mislim, da si neopravičeno in preveč ostro napadla Seven.

V Seveninem (pismo kak se to sklanja user posted image )   članku ne zaznam ničesar ostrega, kar bi letelo direkt na tebe. ALi pa sem jaz butelj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: HOJICA
31.8.2007 21:34:34   
tanjaDi
paštetov kruh,

sej ne bi bila tako ostra, če bi ona pisala na splošno, ma je moj komentar kopirala, da se ja vidi da leti na mene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: HOJICA
31.8.2007 22:34:26   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Pa je shodil nekje pri 8,5 mesecih


Ne bom se vtikala v debato, svoje mnenje sem že povedala. Samo to me zanima, a pri 8,5m je SAM hodil? Ker to je pa res hitro!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: HOJICA
31.8.2007 22:40:47   
Seven*
Otrok hodi ko:

Se vstane iz sedecega polozaja na tleh na noge in naredi par korakov, nato pa sede. Vse ostalo SE NI hoja.

Pa ne se kregat. Povem pac samo svoje mnenje, ki ni nujno vsem vsec.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: HOJICA
31.8.2007 22:56:59   
Freycha
TanjaDi malo pomiri svoje hormone. Pač je tvoj post izbrala za repliciranje, govorila je pa precej nasplošno in predvsem vsem, ki uporabljate oz. ste uporabljale hojico.

sicer pa sem jaz tudi proti hojici. Otrok se mora sam naučiti hoditi takrat, ko je sam pripravljen za to. Če bi rade kaj naredile ta čas, daste otroka na eno podlago na tla, pa igrače zraven (pa kaj, če malo puza naokoli, saj ga ne bo kap), ali pa v stajico, je bolj pametno, kot pa hojica.

Sicer pa opažam, da se večino ljudi odloča za hojico samo zato, da ima mir pred otrokom, da lahko kaj naredi. Se mi zdi, da je to napačen razlog.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: HOJICA
31.8.2007 23:15:37   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: tanjaDi

Še enkrat: naj bo to hojica, ležalnik, stajica,...vse pride prav, za nekaj cajta, da kaj postoriš. Seveda v meji normale, ne more bit to cel dan, in ne rabi nas imet za brezbrižne mame, ki jih kr spokamo tam in ciao!

Vsak dela tako kot misli, da je za njegovega otroka najbolje. In nihče vas nima za brezbrižne mame. Mnenja se pač razlikujejo. Meni se to zdi samo odvečna krama, ki veliko denarja in placa vzame. Jaz nisem tega kupovala, saj mamo za to kar njegovo posteljico. Da kaj ponardiš pa tega res ne rabiš, vsaj jaz ne. Al posteljica ali tla ali pa trak in gre. Pa še fino se mu zdi. Brisače in nogavice pa skupaj zlagava. Mu vse zmečem v posteljico, pa malo prijema in obrača, jaz pa zlagam. user posted image  

(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
31.8.2007 23:49:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frufru)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: HOJICA
1.9.2007 7:28:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Pa je shodil nekje pri 8,5 mesecih


Ne bom se vtikala v debato, svoje mnenje sem že povedala. Samo to me zanima, a pri 8,5m je SAM hodil? Ker to je pa res hitro!


ja, kakšnih korakov je naredil, preden je na rit čofnil

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: HOJICA
1.9.2007 8:10:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Pa je shodil nekje pri 8,5 mesecih


Ne bom se vtikala v debato, svoje mnenje sem že povedala. Samo to me zanima, a pri 8,5m je SAM hodil? Ker to je pa res hitro!


ja, kakšnih 40 korakov je naredil, preden je na rit čofnil

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: HOJICA
1.9.2007 8:30:25   
Anonimen
Sem zelo proti hojici in je ne bomo uporabljali. Zakaj? Ker sem že pred meseci naletela na omenjeni članek in se z njim strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: HOJICA
1.9.2007 9:05:04   
Anonimen
moj brat je bil veliko v hojici in še zdej, pri 20ih nima onega refleksa da bi se na roke ujel, če padeuser posted image đizs.....tak da si je že miljonkrat zobe zdrobil, ker vedno pade direktno na obraz......pa še veliko poznam drugih primerov in tud katastrov, ko se je otrok zapeljal po stopnicah....in vse zato da ima mama malo miruuser posted image no, jaz sem proti, bomo umaknili stvari in naj se puza po tleh, hodla bo pa ko bo čas za to...nikol si nebi oprostila, če bi zropotala po kakih stopnica in to zato ker sem jaz hotla malo časa zaseuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: HOJICA
1.9.2007 9:16:01   
Naja30
Joj ste pa res napadle s tem "časa zase" user posted image  Jaz ne rabim časa zase, rabim čas, da kaj naredim in ta čas je to, da skuham za svojega user posted image  kosilo in potem šele zase. In da za njo operem in obesim in tako dalje. Kok se ene obesite na en stavek. Konec koncev pa ja, rabim tud čas zase. Vzamem si ga pa zvečer, ko tamala zaspi.
Mah, sej to sploh ni predmet debate, samo sem mogla to napisat, ker prav pri vsaki debati se najde nekdo, ki pametuje da je to razvajanje mamice, da če rabiš čas zase pa ga daj ne vem kam... user posted image  OMG, res ne znate napisat bistvo, kar se teme tiče??
Zdaj se bo spet našla ena, ki bo napisala "resnica boli" ali kaj v tem smislu. Ma ja, pa kaj še. Hojice tud od daleč ne gledam v trgovini, res pa sem napisala, da bi mi mogoče prav prišla, da bi imela 10 minut, da kaj naredim. In kaj zdaj? Hojice nimamo, tamala je na tleh, ko kuham mi pomaga z odpiranjem predalov. Je zdaj ok? Bi mogla to že prej dodat? Hotla sem se teme držat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: HOJICA
1.9.2007 9:18:01   
Naja30
Se opravičujem za zg. post, morala sem dat to iz sebe.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: HOJICA
1.9.2007 9:22:31   
Anonimen
tamala je na tleh, ko kuham mi pomaga z odpiranjem predalov. Je zdaj ok?


Pri nas je tudi tako bilo user posted image  Sem dala eno desko vmes med predale, da si ni mogel prstkov priščipnit. user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?