|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: laparoskopija
2.9.2007 17:17:01   
renata nana
belavrtnica hvala za spodbudne besede in da bi sedaj čimprej zagledala user posted image user posted image .
lp

(odgovor članu jasmina 26)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: laparoskopija
3.9.2007 21:46:34   
Liya
eno noč

(odgovor članu renata nana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: laparoskopija
3.9.2007 23:38:34   
belavrtnica
Ojla punce!
Meni so tudi rekli, da delajo laparo. takoj po user posted image , pa sem klicala, da jim povem prvi dan in nisem prišla na vrsto. Potem so me pa čez en teden klicali, da sem na vrsti za op. ne glede na user posted image

Lp belavrtnica

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: laparoskopija
5.9.2007 10:32:05   
SM10
Tudi jaz sem ravno po laparoskopiji in kromopertubaciji.
Naredili so mi jo v Slovenj Gradcu in sem prišla kar na vrsto.
Je pa zanimivo kakšne razlike so. Jaz sem morala čakati na točno določen datum po m. 20-23 dan, ker je takrat sluznica odebeljena in so mi s kromopertubacijo merili neke hormone. V bolnici sem prespala samo eno noč, sem imela malo sreče, da so me spustili domov, ker so me hoteli obdržati še eno noč. Šivi mi bodo odpadli sami. Ta teden sem na bolniškem. Nimam pa še nobenih izvidov, ker sem šla na soboto domov in mi jih bodo poslali po pošti.

Boleča zame je bila histeroskopija - brez narkoze, ki so mi jo naredili nekaj časa prej - 8 dan po m, ker je sluznica tanka.

Koliko časa po laparo ne smeš zanositi?

Jasmina 26 zakaj so ti naredili že toliko laparo, oprosti, če je malo neumnoa lai boleče vprašanje, ampak nisem še slišala, da bi naredili toliko enakih posegov.

Nič bati, ker ni tako hudo in  za  user posted image  smo pripravljene vse potrpeti.

(odgovor članu belavrtnica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: laparoskopija
5.9.2007 17:36:37   
Fargesia
IZVIRNO SPOROČILO: SM10


Boleča zame je bila histeroskopija - brez narkoze, ki so mi jo naredili nekaj časa prej - 8 dan po m, ker je sluznica tanka.

Koliko časa po laparo ne smeš zanositi?




eno vprašanje...kako hudič so ti lahko delali histeroskopijo brez narkoze?!!

meni so rekli da moram en ciklus počakat po laparo in potem v boje...zdaj čakam na 15.9. da vivimo če smo že kaj "naredili"...aja, laparo sem imela 10.7. in vmes sem že počakala en ciklus...


_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: laparoskopija
5.9.2007 18:55:40   
MARTINŠČICA
Histeroskopijo - slikanje maternice so tudi meni v KR naredili brez narkoze. Pravijo, da če so jajcevodi prehodni, da naj ne bi bolelo. Mene je kljub prehodnim jajcevodom bolelo ko sam hudič, sem skoraj okrog padla. To je bil zame najbolj boleč pregled odkar se zdravim za neplodnostjo. Zame je bila punkcija nič v prierjavi s tem. Res bi lahko naredili v narkozi. No, enih pa nič ne boli.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: laparoskopija
5.9.2007 19:10:50   
renata nana
MARTINŠČICA histeroskopija ni slikanje maternice ampak povsem nekaj drugega, slikanje maternice je HSG in se ne dela pod narkozo.

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: laparoskopija
5.9.2007 22:35:22   
spelka12
SM10 če ti lahko odgovorim namesto Jasmine(bo potem še ona povedala kako je to pri njej).Jaz sem imela že 5 lapar.to pa zato ker imam endometriozo-bolezen,ki se zelo rada ponavlja.
Na op.hodim na vsake 2 leti.

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: laparoskopija
6.9.2007 10:25:44   
Fargesia
Punce, našla sem nekaj raziskav v zvezi z laparaskopijo in zanositvijo po njej, PCO(S)...če vas zanima...

http://www.vestnik.szd.si/st3-s2/st3-s2-101-104.htm

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: laparoskopija
6.9.2007 11:18:14   
SM10
Punce dobila sem izvide.....
Laparoskopija: vidni deli črevesa, omentuma, jeter, žolčnika so brez posebnosti. V predelu kolon ascenensa je nekaj pahljačastih zarastlin - stanje po appendektomiji. Uterus je normalnega videza in velikosti. Peritonej male medenice v celoti bp, nikljer ni videti zarastlin. Oba jajcevoda sta normalne oblike in poteka. Fimbrije obojestransko nežne. Mezosalpinksa sta prosta. Oba ovarija sta bp.
Cromopertubatio:Kljub instilaciji 60 ml (3*20 ml), na levi strani ni videti pretoka skozi tubarno ustje. Levi jajcevod se niti ne napne, tako da je stanje sumljivo na proksimalno zaporo jajcevoda. Na desni strani kontrast promptno prehaja skozi jajcevod.
Endometrijska biopsija: odstranim 3 trakce endometrija. Tkovne vozle pošljem na bakteriološko in histološko preiskavo.

Kaj zdaj pomenita ta zadnja dva posega zame, sem čisto zmedena.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: laparoskopija
6.9.2007 11:27:50   
Lupita
In jaz imam eno vprašanje:

Na podlagi česa te dr. pošlje na laparo - se vidi že na UZ ali kako? HSG sem imela BP, UZ BP, zdaj imam dr. Reša, pa me zanima, ali te kar pošlje na laparo, če npr. dolgo ne zanosiš ali mora imeti vsaj sum na kakšno oviro. Kako je s tem? A katera ve?

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: laparoskopija
6.9.2007 11:31:03   
spelka12
SM10 ne morem pomagat,ker nimam pojma.Imam doma vse izvide tko da jih tudi ne morem primerjat s svojimi.Lahko pa navijam za tebe,da bo vse OK,če kaj pomaga.
Evo že začenjam:go SM10,go SM10...
user posted image

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: laparoskopija
6.9.2007 11:35:27   
spelka12
Lupita na laparo te pošljejo ko ne najdejo vzroka za določeno stanje ali kadar niso sigurni o obsežnosti bolezni.
Tako da je lap.v prvi vrsti samo za poizvedbo in če ti kaj odkrijejo ti to obenem še op.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: laparoskopija
6.9.2007 11:37:41   
SM10
Lupita jaz sem jo dobila na podlagi dvojnega čiščenja lanskega septembra, pa tud po neuspelem trudu do sedaj.(9m)

Špelka12 hvala, tudi jaz navijam zate in za vse nas.
Tudi, če je na levi stani kaj narobe, vem, da ima možnost zanositve, ker je desna stran OK. Sicer zmanjane možnosti , ampak so in to mi daje moč.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: laparoskopija
6.9.2007 11:59:48   
spelka12
user posted image user posted image user posted image Tako se govori punca.Pozitiva 100 na uro.Vidim,da navijanje pomaga.

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: laparoskopija
6.9.2007 12:03:01   
sapi
zivjo punce... tudi jaz sem dobila datum laparoskopije za 25.9. v Lj. ... menstruacijo dobim 10., 11.9.... me že kar malo skrbi saj veste tudi, če te noče ...  dajte punce še enkrat mi povejte kam točno moram iti... sem bila toliko zmedena, da sem pol stvari preslišala... vem, da se moram zglasiti v prvem nadstropju GK... no pa  s seboj moram prinesti napotnico, krvno skupino, če jo veš (sem krvodajalka tako, da bom s seboj prinesla izkaznico), biti moram tešča...

Lupita
za user posted image   se trudiva že 14, 15 mesecev zato se je moja G odločila ter me poslala na diagnostično laparoskopijo po opravljenem UZ, ki je bil bp, spermiogram mojega moža tudi bp... v preteklosti nisem imela ginekoloških težav... Mislim, da je potek odvisen od tvojega ginekologa...

sapi

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: laparoskopija
6.9.2007 12:13:34   
Lupita
Aha, no, to me je zanimalo, meni je tudi dala napotnico, ampak najprej moram k dr. Rešu, da on pove, če je potrebna, ona ni videla ničesar... user posted image Mah bo že - res sočustvujem z vami in upam, da bo vse OK tako ali drugače. Z malo muje...ali kako že? user posted image

(odgovor članu sapi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: laparoskopija
6.9.2007 17:05:23   
renata nana
Pozdravljena  sapi. Jaz pa grem 27.9. v Lj. na laparoskopijo in seveda moram priti v staro porodnišnico, 1 nadstropje oddelek S1. S sabo moram prinesti napotnico, izvide. Škoda na nimave na isti datum, da bi se spoznale. Kaj so ti pa povedali, kako dolgo boš ostala tam?
lp

(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: laparoskopija
6.9.2007 18:29:15   
baguSka
dajte punce še enkrat mi povejte kam točno moram iti... sem bila toliko zmedena, da sem pol stvari preslišala... vem, da se moram zglasiti v prvem nadstropju GK... no pa s seboj moram prinesti napotnico


hoj.. jaz sem jo pred kratkim mela in se mogla it v staro porodnisnico v prvo nadstropje... oddelka sta dva, levo in desno.. mislim da SI. in SII. - to bi ti mogli povedat pri datumu, ki si ga dobila... sicer pa tud ce ne ves ni panike - mene so poslali na SI., pa so me tam potem napotili na drug oddelek, ces da sem narobe... ampak nic hudga sploh.. itak je to cist zraven.. in tudi meni so rekli, da moram prit na tesce, ko sem prisla tja, pa so me poslali na sendvic, ces da mi nebi blo treba bit na tesce, ker imam operacijo itak sele naslednji dan... je pa res, da bi blo mogoce boljse, da ga nebi pojedla, ker ti potem po kosilu dajo odvajalo in bi me verjetno manj zvijalo..!? tega ne vem.. je pa res, da moras dat kri in vodo, ko prides noter, torej je mogoce res boljse ce si na tesce.. nic pit in nic jest.. seboj imej napotnico, zdravstveno izkaznico in lahko imas tud trenirko za prvi dan ko si tam, ce ti ne sede bit v njihovi halji.. nam so dovolili.. imej sabo kaksno knjigo za brat in kaksno muziko - mp3 recimo, za preganjanje dolgcasa.. pa ne pozabi na osebne higienske pripomocke.. pa kake vlozke mogoce, ker tam dobis tiste debele - men je itak vse mimo slo, tko da je bla cela pojstla krvava..

(odgovor članu sapi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: laparoskopija
6.9.2007 18:31:37   
baguSka
Kaj so ti pa povedali, kako dolgo boš ostala tam?


Meni so rekli dva dni... In ko sem prisla na sprejem me je vrglo na rit, ko so mi povedali, da so s tem mislili dve noci... Torej so dnevni trije!? Ajoj. Jaz pa cist pripravljena, da bom notr samo dva dni. Skratka: prvi dan je sprejem in priprave in raziskave, naslednji dan je operacije, tretji pa vizita in odpust domov, ce je vse ok. Ko sem bla notri jaz, je ena punca ostala se en dan notr, ker se baje ni pocutla ok.

(odgovor članu renata nana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: laparoskopija
6.9.2007 21:01:32   
sapi
renata nana res škoda očitno se bova ravno zgrešili.... meni je G rekla 2 dni... želim ti, da bo vse potekalo kot je treba... kakšno pa imaš diagnozo ... ali si ti že predhodno kaj ugotovili ... veš jaz potihem upam, da mi ne bo treba iti saj sem med septembrskimi nečakajočimi in imam še nekaj dni do M ...

baguSka hvala za informacije so res dobrodošle ... ja , če daš kri in vodo potem je bolje da si tešč kot ti naročijo... kako pa si prenesla vse skupaj... ali je bilo uspešno 

sapi


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: laparoskopija
6.9.2007 22:42:04   
Fargesia
IZVIRNO SPOROČILO: sapi
krvno skupino, če jo veš (sem krvodajalka tako, da bom s seboj prinesla izkaznico), biti moram tešča..



Sapi
, tudi jaz sem krvodajalka, ampak tista izkaznica ni dovolj...potrdilo o krvni skupini je moder listek...nič hudega, ti pač oni to še enkrat naredijo...

IZVIRNO SPOROČILO: Lupita

In jaz imam eno vprašanje:

Na podlagi česa te dr. pošlje na laparo - se vidi že na UZ ali kako? HSG sem imela BP, UZ BP, zdaj imam dr. Reša, pa me zanima, ali te kar pošlje na laparo, če npr. dolgo ne zanosiš ali mora imeti vsaj sum na kakšno oviro. Kako je s tem? A katera ve?


Lupita, jaz imam sindrom policističnih jajčnikov in sem imela na jajčnikih polno cist. zato me je G poslal na laparo in me je tudi sam operiral...ker pač dela tam.user posted image




_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu sapi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: laparoskopija
7.9.2007 13:52:40   
SM10
Sem bila danes pro moji g. in je rekla, da moram kar poskusit zanosit. Te dni čakam m. potem pa akcija. Imam povečane možnosti za zanositev  v teh 3 mesecih. Po 6 mesecih pa je za naravno zanositev zelo malo možnosti. Če prej ne zanosim sem naročena v januarju, da me da naprej v LJ in poskus z biomedicino. Mi je dala kar malo upanja.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: laparoskopija
7.9.2007 18:14:16   
sapi
 
baguSka sem šele sedaj opazila kaj si napisala... zagotovo bo v drugo uspešno in zagotovo bomo tudi me imele svojegauser posted image

maša82 jaz sem sestri, ko mi je dala datum omenila, da imam krvno skupino na podlagi krvodajalstva in je bila zadovoljna.... imaš prav me bodo pa oni testirali... kje pa drugače dobiš potrdilo o krvni skupini (moder listek)?...
SM10  torej 3 mesece nore akcije user posted image user posted image user posted image  in zagotovo ti uspe... držim pesti

sapi

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: laparoskopija
7.9.2007 18:49:13   
renata nana
sapi iz srca ti želim, da bi ti sedaj uspelo in ti nebi trebalo na laparo. Ne nimam nobene diagnoze mi je pa Zorn rekel, da moram na laparo, kajti poskusil bo najti vzrok zakaj ne zanosim. Tako, da upam , da mi bo ugotovil nepravilnosti in jih odstranil, potem pa v akcijo.Držim pesti zate, da ti je ratalo.
lp

(odgovor članu sapi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?