|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: trojčki
12.1.2008 17:31:10   
Ani77
Je v prilogi Sobota, mogoče zato nisi našla. Evo link: http://www.primorske.si/pn/article_wide.aspx?pDesc=14711,1,42
Če ne odpre povezave, pojdi na Stalne priloge - Sobota in potem je tam članek.

Lp

(odgovor članu alpog)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: trojčki
12.1.2008 20:32:52   
* Mateja *


Evo vam članek, brez slik, ker mi jih neče kopirat!



Družina Trampuš je dobila trojčke, same fante "Imeti samo enega? To mora biti luksuz!” Zgodba bi lahko bila sila običajna. Fant in dekle se poročita. Kaj kmalu začneta načrtovati družino. Rodi se jima prvi otrok, čez nekaj let še drugi … 30-letna Mojca in Gregor Trampuš, Vrtojbenka in Štajerec, ki sicer domujeta v Ljubljani, pa lahko ob takšni zgodbi samo zamahneta z roko. Njuno življenje so namreč "v paketu” obogatili kar trije otroci: trojčki Gal, Nik in Tim, drobcena bitja, ki so v življenje svojih novopečenih staršev resda prinesli velik živžav, a tudi neizmerno radost. "Seveda sva si želela ustvariti družino,” pove mamica Mojca Trampuš. "A ne še tako zelo kmalu. Moram priznati, da naju je nekoliko presenetilo. Sploh pa nisva pričakovala kar treh otrok naenkrat,” se zasmeje. "Ja, res je bilo veliko presenečenje. Nikoli nisva razmišljala niti o dveh, kaj šele o treh,” doda očka. Tri male štručke medtem mirno dremajo v svojem kotičku v dnevni sobi Mojčinih staršev. Novopečena družinica se je namreč iz Ljubljane začasno preselila v Vrtojbo. "Prvih pet tednov po prihodu iz porodnišnice, ko sva bila z Gregorjem oba doma, je še šlo, zdaj, ko je moral Gregor spet v službo, pa sama ne bi zmogla skrbeti za vse,” pojasni Mojca. Novorojenček pač zahteva svoje. Ko pa so na kupu kar trije otročički, ki jih je treba nahraniti, previti, potolažiti, pocartati … potem "sploh nimaš časa za komplicirati”, se nasmehne Gregor Trampuš, ki vidno uživa v novi vlogi, ki mu jo je namenilo življenje. Nekoliko ga moti le toga zakonodaja, ki mu priznava bornih 15 dni očetovskega dopusta. "Kot če bi imel samo enega otroka. A so trije.” Popolno presenečenje "Šele v tretjem mesecu nosečnosti sem izvedela, da nosim trojčke,” nam izda Mojca. Prvi ultra zvok je namreč pokazal le enega otroka. Šele na t. i. pregledu nuhalne svetline so videli, da so v trebuščku mamice trije zarodki. "Sploh nisva mogla verjeti. Še isti dan sva odšla novico, ki se nama je zdela povsem neverjetna, preverit še k enemu ginekologu. A je tudi on potrdil, da so trije. Ni nama preostalo drugega, kot da se s tem sprijazniva. Čeprav … Sva potrebovala kar nekaj dni, preden sva zares dojela, da bova dobila trojčke,” se spominja Gregor. Pravijo, da je verjetnost, da bo par dobil dvojčke, zapisana že v genih. Mojci bi se glede na to, da sta teti njenega očeta dvojčici, dvojčica pa je bila tudi njena prapranona (po mamini strani), torej lahko tudi "obetali” dvojčki. Najbrž pa si nihče v družini Mikuž, kjer so se rodile tri hčerke (Mojca ima še dve sestri, 16-letno Jano in 9-letno Laro) mislil, da bodo v njihovi hiši kdaj jokali trije fantje, in to trojčki … "Rodila sem tik-tak” Gal, Nik in Tim so na svet privekali 18. septembra lani, kar tri mesece pred rokom. Mojca, ki se je vso nosečnost počutila dobro in ni imela nobenih težav, čeprav sodi nosečnost za trojčke med rizične, je ves čas vedela, da jo čaka prezgodnji porod. Že julija, ko je bila komaj na polovici nosečnosti, je imela "tako zelo velik trebuh, kot bi ga imela tik pred rokom, če bi nosila samo enega otroka. Še dobro, da sem zdržala do septembra,” se nasmehne. Glede na to, da so ji zdravniki v ljubljanski porodnišnici, ki ob mariborski bdi nad nosečnostmi za trojčke, rekli, "če pridemo do konca, bo carski”, je bila pač pripravljena, da jo čaka carski rez. Zato jo je toliko bolj presenetilo, ko je dobila popadke in ji je ginekolog rekel, da bo rodila po naravni poti. Vsega je bilo konec v dobrih dveh urah. "Rodila sem tik tak. Ob 15. uri so me sprejeli v porodnišnico, ob 16. uri sem prišla v porodno sobo, ob 18.13 je bil že zadnji rojen,” se spominja trikratna mama. Prvi je na svet pokukal Gal. Težek je bil natanko 1000 gramov. Le dve minuti za njim se je rodil Nik, ki je bil 50 gramov lažji od bratca, čez štiri minute pa se jima je pridružil še 1010 gramov težek (ali lahek) Tim. "Imena smo jim dali kar po abecedi, da si bomo laže zapomnili vrstni red rojstev,” nam je razložil očka. Otročički so ostali dva meseca v porodnišnici, da so si nekoliko opomogli, nato pa jih je čakalo novo doživetje - zunanji svet. Popolnoma enaki "Kako je imeti trojčke? Ha ha, pa saj ne vem, kako je, če imaš samo enega otroka! Po moje mora biti pravi luksuz,” se zasmeje Gregor, medtem ko poskuša potolažiti … Katerega že? … "Zadnje čase je to postal kar domači šport: katerega imaš zdaj ti v naročju,” se pošali očka. Gal in Nik sta namreč enojajčna dvojčka, Tim je bil sicer v svoji posteljici, a je bratcema tako zelo podoben, da zdravniki ne izključujejo možnosti, da so vsi trije enojajčni. "Razen naju jih ostali člani družine težko razločijo. V bistvu bolj ugibajo, kdo je kdo. Pa še midva si pomagava z malenkostmi, kot je recimo drobna pikica na ušesu in podobno,” pojasni Mojca. "Vam povem, kako je. Ko enega nahranim … še preden mu uspemo kupček podret, je že drugi lačen,” pojasni mamica in pristavi, da so vsi trije otročički pravi jedci. "In hitri. Vsakega dojim po deset minut in če mi kdo pomaga kupčke podirat, jih lahko v pol ure vse tri nahranim,” razloži. "Sicer pa najino življenje v tem trenutku izgleda nekako tako: med 19. in 20. uro jih damo spat, nato imamo tri do štiri ure miru, potem pa … Na vsako uro je eden lačen. Hranim jih na tri do štiri ure, tako da dela nikoli ne zmanjka,” se zasmeje Mojca, ki sodi v tisto kategorijo mamic, ki na srečo ne komplicirajo. "Najhuje pa je, ko jočejo vsi naenkrat, saj vseh treh pač ne moreš potolažiti v istem trenutku … Takrat mi je hudo,” prizna Mojca. Trampuševi fantje bodo kmalu dopolnili štiri mesece starosti. "No, po razvoju bodo pravzaprav stari šele en mesec, saj so se rodili v šestem mesecu nosečnosti. In prav to je trenutno tisto, kar nam dela največ 'težav'; so namreč še premajhni, da bi se lahko že sami zamotili,” potoži Gregor, ki se iz Vrtojbe vsak dan vozi v službo v Ljubljano. A na srečo za to, da otročičkom ni dolgčas, prav radi poskrbijo ostali člani Mojčine družine: mama, tata, obe sestri, nona in še kdo bi se našel. Ob koncu obiska mlada starša v šali pobaram: načrtujeta morda še kakšnega otroka? Oba bruhneta v smeh. "Ne vem, če bi si upali,” reče Mojca. Gregor pa hudomušno pristavi: "Če mi kdo zagotovi, da bo punčka, in da bo samo ena …” PETRA VIDRIH Rojstvo trojčkov, sploh pa spočetih po naravni poti, je v naših krajih prava redkost, na Goriškem jih ni bilo že 12 let. Po podatkih Statističnega urada RS so se lani v Sloveniji trojčki rodili le trem mamicam, predlani šestim, pred tremi leti pa le dvema. Od leta 1998 do leta 2006 je našo državo "obogatilo” 43 trojčkov.








Sem mogla nalimat, ker sem vas vidla že takoj zjutraj, ko je poštar prinesel časnik.

Ful ste lušni!!!

(odgovor članu Ani77)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: trojčki
12.1.2008 20:42:24   
tatam
Joj kak ste lušni!!!
Pa vse pohvale mamici in atiju!!user posted image user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: trojčki
12.1.2008 23:35:54   
alpog
Luštno, a ne!
Vse čestitke!

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: trojčki
13.1.2008 9:44:02   
dodi
Bravo!!!!!!!!!!!!!Ko so se meni pri zadnji nosečnosti pokazale tri vrečke,mi je pa res ratalo vroče,dobro da je bila potem ena prazna,brez plodka in da sta ostali dve.Dveh me nibilo strah donosit,ker sem že vedela kako poteka,a tri bi bil trši oreh......zato vsaka vam čast,da je toliko časa donosila in da je sedaj vse vredu
Želim vam čimveč zdravja,ker vse ostalo potem pride,če pa zdravja ni potem ti drugo nič ne nuca....

_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu alpog)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: trojčki
18.1.2008 13:11:13   
gt
Hvala enako ;)

lp, Gregor

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: trojčki
18.1.2008 14:21:07   
nektarina
Jaz sem cele dneva sama doma z dvema, ki sedaj pri 7 mesecih sta veliko bolj zahtevna. Si sploh ne predstavljam  kako bi bilo s tremi.
Čestitke

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: trojčki
19.1.2008 8:54:00   
gt
Čakaš na trentke ko vsi trije spijo ali pa se motijo z igračkami :)
Tko kot zdele: Gal leži na blazinici in gleda igračke ki visijo nad njim (se je zbudil in noče več spat)
Nik in Tim pa še spita. Mami še tudi.

Ati pa uživa ob kavi ;)

(odgovor članu nektarina)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: trojčki
24.1.2008 19:02:36   
Afnica
Da ne odpiram nove teme. Full zanimiv voziček za trojčke, ker sedijo drug ob drugem.

http://www.buggyland.co.uk/pushchairs/mountain%2Dbuggy/1363/7/

Gt...prava družinica ste. user posted image  

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: trojčki
25.1.2008 8:46:39   
gt
650funtov... sure :P


Drugače tega prvega imamo takega da sedijo drug za drugim. Kasneje bom pa iskal verjetno nekaj takega

http://www.mothercare.com/gp/product/B000W2YL4M/ref=pd_cmp_a_name?ie=UTF8&mcb=core



(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: trojčki
25.1.2008 8:58:52   
Afnica
Sej če deliš s 3 niti ni tak drag. user posted image
 
Ja, ta je tudi fajn in tudi poceni. Meni je všeč, da tako sedijo. Jaz sem želela na mothercare kupit za dvojčke, pa ne dostavljajo v Slovenijo. user posted image  No, pa sem ga našla na eBay za 25%ceneje. user posted image  Zdaj še samo čakam, če bo prišel. user posted image
 
Aha, tega maš tudi na eBay http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=obaby+triple

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: trojčki
25.1.2008 17:57:05   
gt
Sem videl ja in to še nekaj ceneje.
Sicer imam možnost tudi si naročiti ga v Trst ;)  (od žene žlahta ;) )

Drugače pa nimam kaj delit na tri konce... Nikoli sam tretjino ne plačam :p
Razen če kupim enojni voziček in vsakega vozim nekaj časa in potem menjam user posted image
Sicer pa pri tej nevolji vožnje v vozičku ki jo imajo trenutno, mam občutek da bojo preh shodili kot se nehal jokat kadar gremo na sprehod..



(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: trojčki
25.1.2008 21:28:16   
MADMAX
gt naj ti čestitam za trojno srečo, sem namreč zaledila v nekem članku tvoje ime in priimek in ugotovila, da si bil včasih moj sosed no nekaj hiš stran. Sama imam 9 mes. sineka. Vso srečo, zdravja in veselja še naprej.
lp

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: trojčki
26.1.2008 8:49:35   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: gt

650funtov... sure :P


Drugače tega prvega imamo takega da sedijo drug za drugim. Kasneje bom pa iskal verjetno nekaj takega

http://www.mothercare.com/gp/product/B000W2YL4M/ref=pd_cmp_a_name?ie=UTF8&mcb=core





Priporočam vama da prej probata nekje kako se vozi tak voziček, ker ima premajhna kolesa za moje pojme, sploh če nimate uredu cest v okolici.
Če bosta želela jaz še zmeraj nisem prodala jogerja za trojčke je pa isti kot v reklami za dormeo  če sta jo mogoče zasledila oz. skoraj čisto tak kot iz tisti za 650 funtov.

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: trojčki
26.1.2008 12:14:36   
gt
Janya: dej mi povej kako gre ta jogger po pločnikih... Je preširok ali gre dlih za dlih?
Maš kakšno slikco? Za kolko pa prodajaš?

Od družine v reklami za dormeo smo kupili prvi voziček za naše fante ;)

lp, Gregor


(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: trojčki
26.1.2008 12:15:16   
gt
Hvala  enako;)

A se poznamo?

IZVIRNO SPOROČILO: MADMAX

gt naj ti čestitam za trojno srečo, sem namreč zaledila v nekem članku tvoje ime in priimek in ugotovila, da si bil včasih moj sosed no nekaj hiš stran. Sama imam 9 mes. sineka. Vso srečo, zdravja in veselja še naprej.
lp

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: trojčki
26.1.2008 20:46:15   
Janya
Gt, mi nismo imeli probleme na pločnikih je kar šlo vsaj v spominu nimam, da bi se kdaj jezila na to. :-), je bilo pa fino ker imamo v bližini eno tako gozdno potko in smo brez problema prišli kamor koli. Imam še dežno prevleko.
Slikco bi pa morala najti izmed vseh slik, bi pa bilo bolje da si ga prideta ogledat ob priliki.

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: trojčki
26.1.2008 21:06:59   
gt
Ma po eni strani bi raje videl da sedijo en zraven drugega, po drugi pa spet ne moreš v Ljubljani nikamor s širokim... Pa še dodaten strošek.
Tega vozička trenutno pa itaq ne marajo. Hm.. Sicer so bili danes uro in pol čist pridni in so spali na sprehodu...

Me prav zanima kako bo, ko bodo začeli opazovati okoli sebe...

Hvala za ZS.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: trojčki
26.1.2008 21:27:05   
Janya
Sej bo vedno lažje bosta vidla, ko bo poletje in nebo teba toliko oblačenja bo uredu. Kakšne pa so kaj noči ? A se menjavata pri dežurstvih ?
Ta voziček je od Inglesine a ne ?

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: trojčki
26.1.2008 22:05:26   
gt
trenutni voziček je od peg perego tripplet.

Ponoči jejo na cca 4ure in večinoma en za drugim, kar pomeni da je spanca ponavadi tja do ene ure skupaj.
Včeraj se je pa mislim da prvič zgodilo da sva oba skupaj spala 3 ure in pol celo skupaj.
So jedli skoraj hkrati vsi trije ob šestih in so spali do devet trideset (zjutraj). Sicer sva pa prej kar nekaj prebedela ker jih dajejo krči...
Ko so lačni se zbudiva ponavadi oba. Vsi trije se namreč dojijo, jaz pa potem podiram kupčke z njimi in nazaj spat.
Moram potrkat, da so se vsaj v tem  zelo popravili in zaspijo takoj nazaj ponoči. Problem so res samo še krči včasih ampak jih s pomočjo češnjevih koščic kar uspešno premagujemo.

Je pa res da komaj čakava tople dni, ko ne rabiš cele ceramonije, da jih toplo oblečeš, zaviješ v dekce, daš kape in da hkrati ne zakuhajo preden vse tri spraviš v voziček in ven...



(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: trojčki
11.2.2008 20:56:25   
glista
Čestitamuser posted image user posted image user posted image
Pa prosim še za recept, kako narediti trojčkeuser posted image

LP,
Pija.

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: trojčki
12.2.2008 9:14:21   
gt
Hvala :)

Recept: velik špinače jest user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: trojčki
12.2.2008 9:17:53   
gt
Drugače nam je pa ta podaljšan vikend uspel prvi izlet oz. kar dva ;)

Šli smo na sprehod ob morju (Sistiano in Gradež) in je bilo odlično. Celo pustili so nas kavo spiti v miru user posted image
Še malo pa se bomo zverzirali kako čim hitreje spraviti fante v avto in potem v voziček in obratno ko gremo domov

weeeeeeeeee

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: trojčki
14.2.2008 20:49:28   
scubadiver
GT user posted image user posted image  za uspešen izlet. To mora bit že pravi podvig. Frajerji ste. In pridni malčki da so vaju pustili v miru spit kafe. So zdravi frajerčki? Dej še kakšno slikco od lepotcev pokaži, da jih spet malo vidimo user posted image

Pozdravček

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: trojčki
23.2.2008 21:27:07   
gt
Zdravo,
nekak ni blo časa da bi tle sploh kaj bral. Fantje zahtevajo vse več pozornosti :)
Drugače smo pa zdravi in veselo rastemo
Evo ena slikca od včeraj ;)

user posted image

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?