|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
12.9.2007 12:07:32   
r1ta
Ja lejca ta pupa na sliki je moja japkica. Zdaj je stara 8 mesecev in je že prava navihanka. Rodila sem tukaj, v NL in sem zelo zadovoljna z vso oskrbo in sistemom med nosečnostjo, porodom (čeprav je bil nočna mora vsake nosečnice) in oskrbo po porodu. Mi je všeč ta sistem tukaj! Če pa vas še kaj zanima, vam lahko pošljem po e-mailu članek oz. intervju, ki je bil objavljen v septemberski številki  slovenske revije SuperMami. Pošljite mi naslov na ZS!

papa

r1ta

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
12.9.2007 12:12:17   
Anonimen
Pr nas v emiratih pa nas ne zamenjujejo za slovaško in točno vejo kje je slovenijauser posted image . Govorim za izobražene ljudi, arabce in evropejce celo nekateri američani so vedeli. Vedno znova naju presenetijo, ko rečejo: A blizu hrvaškeuser posted image . Tajci, pakistanci, indijci... no ti pa nimajo pojma kje je slovenija, sja niti ne vejo za slovaškouser posted image , naju pa vedno vprašajo ali sva Rusauser posted image , po govorici sodeč.

Drugače pa pretiranih komplikacij ni, z dokumentacijo pa smo se igračkali samo v sloveniji pred odhodom in to bolj samo zaradi psa, ki smo ga s sabo vzeli. Zdravstvo je tu na nivoju, strokovnost tudi, prijaznost in ustrežljivost je milijon proti ena, v glavnem same pohvale. Dragače pa je lajf na izi, kar nam še toliko bolj leži.

Vročine smo se navadili, kulturi tudi, ravnokar prihaja ramadan, tak da se tudi mi pripravljamo, da bomo svoje seksi stribute skrivaliuser posted image , da ne bomo v javnosti pili in jedli itd.

Všeč nam je zelo, vendar bomo vseeno šli najbrž že drugo leto domov, se še odločamouser posted image .

(odgovor članu lejca)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
12.9.2007 12:22:22   
156sw
Zdravo,
mi se doma pogovarjamo v obeh jezikih, saj je dobro da se otrok uci pararelno oba jezika.user posted image
Je pa to stvar vsakega posameznika.

LP


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
12.9.2007 16:01:59   
Zasanjana
Oj!

Pa da se še jaz pofočkam. Mi smo tudi v Franciji (Bordeaux), zdaj kmalu bo eno leto. Sem smo prišli, ker je mož dobil službo, o kateri je zmeraj sanjal in v njej res uživa, jaz pa ob njem, ko ga gledam, kako je srečen. To delno odtehta domotožje. Doma imamo 4-letno punčko, konec leta pa se nam bo pridružil še user posted image

Službe še nimam, ker sem trenutno noseča in so rekli, da me ne bodo vzeli pred septembrom 2008. Zdaj pa samo upam, da bo takrat delovno mesto še prosto. user posted image

Vrnitev domov? Za zdaj sigurno še ne. Nam je lepo tukaj... res ful uživamo. Čisto drugačen način življenja je in nam prav ugaja. So tudi težki trenutki, ko bi najraje spokal in šel domov, ampak mi to skupaj prebrodimo. Imam pa "srečo", ker tudi moja mama živi v Parizu in se dostikrat vidimo.

Doma se pogovarjamo po slovensko... včasih se z hčerko tudi po francosko, da se nauči jezika, čeprav ji gre super. Se je v vrtcu ful hitro naučila francosko.


(odgovor članu 156sw)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
12.9.2007 19:50:49   
r1ta
O Zasanjana! Pa sta se najini poti še enkrat srečali! Dobro da imamo RR!user posted image  Pozdravček Zalki metalki!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
12.9.2007 20:04:45   
Lianna
Ojla. Se opravičujem ker pišem v vašo temo. Ampak, a je katera mogoče s Poljske?

Lp

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
12.9.2007 20:55:36   
karmy
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image No jaz ravno nisem še v tujini, ker je prišlo par stvari vmes in sem trenutno prisiljena biti še v Sloveniji. Moj cilj je drugače Anglija, ko sem bila gor, sem se neverjetno super počutila, vklopila sem se takoj v njihovo družbo, če bi mela takrat tamalega zraven bi takoj se tam nekje ustalila
user posted image

jooj punce kak sem vam fovš... jzt bi tuduser posted image drugače pa vam čestitam, da vam je uspelo user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 8:13:15   
African queen
Uau,vedno več nas jeuser posted image user posted image

No,nam se počasi dopust v Sloveniji izteka,pripravljamo se na odhod v Afriko.Joj,koliko dela me še čaka,šest velikih potovalk moram napolnit.

Tudi tukaj ljudje ne vejo kje Slovenija je,včasih jo zamenjajo s Slovaško,včasih me dajo v Rusijo.Če pa omenim ex Jugoslavijo,pa takoj vejo..ta izobraženi in premožni,ki imajo možnost potovati,pa vejo kje je naša mala deželica..user posted image

Aja,moj mož je v Sloveniji živel 11 let in zna zelo lepo govorit slovensko.Vsi ga pohvalijo!!!Odkar smo pa v Afriki,mu le skloni delajo malo težav....

LP

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 9:25:02   
Anonimen
ej nakeeba, kako pa potem potujete s tolk prtljage, a kaj morete plačat, ali so te potovalke tolk lahke, da ni potrebe.

Midva ko greva iz Slo, nakupiva celo morje hrane, ki je tle ne moreva kupit, pole so pa kufri ful težkiuser posted image

pa bravo za tvojega možauser posted image user posted image

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 9:37:10   
African queen
Hey Mišek,kako si ti kaj?Ste že nazaj v Dubaju?Uživajte v Ramadanu!!

Ja,šest velikih kufrov imam.Vsak od nas lahko ima po 46 kg(+ vsak 5 kg ročne).Zveni veliko,a za nas še vedno premalouser posted image ,ker vedno nakupimo toliko stvari...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 10:04:10   
Anonimen
Ja midva sva že nazaj, po eni strani sva vesela, po drugi pa ne, kaj češ, vedno je takouser posted image

kako 46 kg na vsakega, a ker je medcelinski let al zakaj? midva lahko vsak samo 20 kg, plus ročna sevedauser posted image

a vi tudi naredite zaloge v slovenijiuser posted image user posted image . meni je včasih prav nerodno, kaj vse vlečeva s sabouser posted image

kolk dni vam še ostaja pred odhodom?

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 10:43:13   
African queen
Mislim,da nima medcelinski let nič veze.To je "African thing"po moje.Karto sem kupila dol in vsak ima lahko toliko kg.Mislim,da je tako,ker veliko Afričanov živi po svetu in tako lahko prinesejo domov veliko daril za svojceuser posted image .

Ko smo pa v Sloveniji kupovali karto smo lahko tudi prišli do nekaj ugodnosti,ker je mož tujec z delovno vizo v EU(smo predložili seveda dokazilo).Dobili smo nekaj popusta pri karti in vsak po 40kg prtljage.Fajn,a ne?

Odhod se bliža-17.9

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 11:00:52   
Anonimen
Medcelinksi leti lahko imajo več KG na osebo, to vem, sma tja ko greste vi ni glih medcelinski let al pačuser posted image user posted image , zato pa mi ni bilo jasno. Blagor vam, ker tole 20kg je tu mač premalo, že samo cote in šuhi se naberejo za tolk, celo,če greš pozimi, kaj pa še potem druge stvari. Po drugi strani pa še dobr, da nimamo 46kg, ker bi potem celo mesarijo sem pripeljaliuser posted image user posted image user posted image
Pr nas ti pri Emiratih pogledajo skoz prste, če maš kako kilo ali 3 preveč, če pa greš z avstrian, pa komplicirajo že za odvečni dekagramuser posted image .


a zato vididevam po letališčih afričane, z ogromnimi kufri, ap mi ni bilo nikoli jasno, kako to lahko, oz kolk morajo še doplačatuser posted image . lepo, da poskrbijo za svoje v tujiniuser posted image user posted image .

sem prej prebrala, da se slišiš z mamo vsak dan, kaj uporablajte skype ali kako drugo varianto?

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 11:13:55   
African queen
Ma seveda je to medcelinski let,kako da neuser posted image .Popotniki,ki so prišli sem dol,so vedno imeli lahko le po 20kg,tako da...

Imam tudi skpye,ampak se bolj čisto sliši preko msn-ja.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 17:45:15   
lejca
Ciao punce..

ja zarad hrane mam jst tud mal tezav ,ko bi njraje vse dobre stvari peljala na sicilijo..ce grem z letalom je bol svoh ce pa greva z mozem z avtom pa je avto zadaj cist na tleh user posted image user posted image user posted image

nakeeba bravouser posted image user posted image user posted image  za tvojega moza ker zna slovensko...moj je se cist na zacetku pa sem vcasih kar mal jezna nanjuser posted image
mislim,da se bo pocasi le moral kej nasega naucit,da mi ne bo treba kr naprej prevajat!

mirn polet nazaj domov ti zelim..
aja vas dom je
1.kjer je slovenija
2.al kjer zivite
tolk za mal pohecat

lp lejca

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
13.9.2007 18:48:55   
Dadi
 
No jaz ravno ne živim v tujini, bi pa rada z vami delila izkušnjo, ki jo imam.

En del moje družine živi v Španiji (mama, oče-tam dela, dva brata in sestra)-seveda so vsi še šolarji -2 srednješolca in ena osnovnošolka. (hodijo v privat šolo-oz. evropsko šolo) Kmalu bo dve leti odkar so dol in se imajo zelo dobro.

Poleti smo jih obiskali in se prepričali na lstne oči kako dobro se imajo. Živijo v blokovskem naselju-temu tam rečejo urbanizacion...zaprt sistem osmih blokov, ki imajo skupno dvorišče. Na tem dvorišču je bazen, otroška igrala, tenis plac-skratka odlično poskrbljeno. Pa nihče drug ne more noter, če nima ključa, ker je vse ograjeno. Tako da otroke mirne duše pustiš da letajo naokrog.user posted image  Igrala so cela, bazen pa vedno čist-ne pa tko kot tlele v Lj. Fužine.user posted image -vse polomljeno, pa pazit moraš na kakšne igle, pa čike itd.

Bilo mi je zelo všeč, tudi okolica je urejena, javni prevoz tudi (tram-ceneje kot v Lj. busi). Kar me je pa presenetilo je pa, da je na vsakem končku kjer je kakšen park, postavljeno otroško igrišče. In to urejeno s tisto gumo po tleh.

Zanimivo je bilo to, da tam nihče ne zna ravno angleščine, tako da smo se vse sporazumevali v španščini. Pa ne jaz ,ne moj mož nikoli prej nisva govorila špansko, pa smo se v enem mesecu hitro privadili, da smo razumeli in se celo pogovarjali.

Obema z možem je bilo zelo všeč in sva se nekaj časa tudi malo poigravala z mislijo da bi šla živet tja. Da bi tu vse prodala in odšla. Samo ne vem. Jaz nimam ravno jajc za to naredit. Pa sploh ne vem kaj metolk veže na  Slovenijo. Moj mož bi pa prec šel.
Mogoče enkrat....kdo ve zberem pogum.user posted image  
Tako da vas ki živite v tujini kar malo občudujem.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
14.9.2007 21:08:59   
rogljicek
Evo, me je Nakeeba zvabla sem, ko je vskočila na forum majčic 2007. Jaz imam 4 mesece staro hčerkico in že kako leto živim of and on v Nemčiji, Stuttgartu. Za stalno pa se pridruživa očkotu enkrat oktobra ali novembra. Fant dela tam že eno leto, jaz sem freelancerka oblikovalka, zato se še nisem čist preselila tja, sedaj pa imava Reyo in je odločitev padla. Greva tudi midve za stalno. V bistvu komaj čakam. Nea, mi se ziher kaj vidimo user posted image

Nakeeba, praviš, da Slo ni bila najbolj prijazna za tujca, predvsem temnopoltega in, da tvoja sinčka ne bi ble neka cigančka. Tudi Reya je čokoladica, pa me to res ne skrbi. Res bo vedno drugačna od večine sovencev, pa vendar, je to res slabo!!! Kar se tega tiče je pa Nemčija fajn, ker je itak mešanica kultur, ras, ver,...

se še oglasim, Reya ravno papca na mojih rokah...mi bodo odpadle.

aja, pa bravo za tale forum







(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
14.9.2007 21:20:15   
rogljicek
Nakeeba, bravo za tvojega moža in slovenščino. Moj se nekaj trudi, pa tako hitro obupa!!!user posted image  Pravi, da tako težkega jezika pa še ne... pa se je učil tudi že makedonščine, ki ima cirilico, pa je lažja menda. Ne vem, mogoče se je kaj več nauči, ko bo najina malčica klepetala. Namreč, jaz z njo govorim slovensko, fant angleško.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
22.9.2007 12:40:24   
nuala
Mene pa zanima kaj počnete, ste našle ( nove ) prijatelje?

Moja otroka po 6 mesecih lepo govorita grško in se v vrtcu lepo vklopita. Malo težav nam povzroča nepoznavanje religije in zgodovine, kar bomo nadoknadili v zimskih mesecih. Starejši gre drugo leto v šolo, tako da se moram tudi jaz do takrat nekako naučit brat in pisat.

Grkinje so načeloma zelo družabne, vendar zaenkrat še nisem našla kakšne sorodne duše, glede na moje hobije ( ki so za sr. evropo čisto normalni: planinarjenje, tek, psi, konji,.. ) je najbrž tudi ne bom. Ženske so enostavno drugačne. Zanimajo se za otroke, obleke, lokalne čenče, dekoracijo hiše in vrta.

Kako ste rešile stanovanjski problem? Je katera kaj kupila? Mi bomo zidali, ko se nabere malo denarčkov, parcelo že imamo. Ali ste vse bolj "začasne"?


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu ARIANNA L.05)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
22.9.2007 14:13:13   
babylove
Mene pa zanima kaj počnete, ste našle ( nove ) prijatelje?


Zdi se mi, da v tujini rabiš najmanj dobro leto dni, da se primerno vklopiš v družbo (naučiš jezika, najdeš službo, pridobiš prijatelje). Po pravici povem, da meni ni bilo lahko, da je treba biti vztrajen in pogumen.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
29.9.2007 12:22:32   
PIKICA07
Hoj,

evo še ena, ki je trenutno v Nemčiji.

Tukaj sem od začetka leta, možek pa eni 2 leti. Oba sva slovenca in fuuuul navezana na našo lepo slovenijo zato sva vedno ful vesela kadar greva domov. Imava namen bit nekaj let še tukaj, potem pa nazaj. Mož tukaj dela jaz pa ne, ker sem v 7. mescu tako, da mi je včasih malo dolgčas. Hvala bogu za internet user posted image .
Da ne omenjam zapletov s papirji, ker mi je kar slabo ko samo pomislim na vse tiste urade kamor so naju pošiljal. Pa ko bi nama sploh kdo znal kaj povedat, ne, vsak govori drugače in noben nič konkretno ne pove kako je treba kaj uredit. O "prijaznosti" uslužbencev na vseh teh okenčkih pa tudi raje nebi. Tako,da tudi še nimam nemškega zavarovanja (čeprav sva zdaj že poročena) in bom šla rodit v slo,kar nama je v bistvu čist všeč.

Drugače mi je pa tukaj čisto všeč,čeprav dostikrat pogrešam (pravzaprav kar oba) domače in prijatelje. Teh 700 km razdalje se mi včasih zdi fuuuul velik.

Lejca ti si vprašala glede doma. No jaz lahko kar za oba povem, najin dom je v sloveniji user posted image .

Ful fajn, da je odprta ta tema.

Lepo se imejte in lep deževen pozdrav iz Nemčije.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
9.10.2007 20:54:26   
pilotgirl
Lep pozdrav punce. No trenutno še ne spadam pod vašo rubriko saj sem še vedno v sloveniji,mislim da pa prav dolgo več ne bom.
Želim namreč se preselit  kakšno drugo evropsko državo. Vidim da ste se ve že kar lepo uklopile v novo okolje. Mene predvsem zanima kako ste se lotile projekta-preselitev.Sama ne vem kje naj začnem...oziroma sploh ne vem kam bi šla.Rada imam morje in sonce,sneg,....eh kaj pa vem.
No kako ste začele? A ste si poiskale prej stanovanje pa šle gor pa pol gor poiskale službo?
Za kakršnekoli nasvete in napotke bom zelo hvaležna.

Maya

(odgovor članu PIKICA07)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
10.10.2007 6:05:14   
Anonimen
Definitivno prej potrjena služba, vsaj enega od partnerja. Vsaj v najinem primeru je bilo potem tako, da je služba krila stroške selitve in nekaj še za najemnino. To je stvar pogodbe in podjetja, niso vsi tako radodarni. Drugače pa, če imaš veliko financ, za selitev, namestitev in potem še iskanje službe, pa se lahko zatakne spet kaj pri dokumentih, saj v določene države se ne moreš kar tako preselit, če nimaš že garantirane službe. Men se zdi slednja varianta kar kompliciranauser posted image . Sem pa slišala, da so pari šli kam v indonezijo na podaljšan dopust (turistična varianta) in so potem tam našli kako delo na plaži (potaplanje......) odprli firmo in se potem dokončno preselili. Odvisno je tudi ali boš ostal v sloveniji rezident ali ne, oz ali boš odjavila stalno bivališče v sloveniji  in vso lastnino prodala ali ne. 

(odgovor članu pilotgirl)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
10.10.2007 21:50:58   
pilotgirl
Hja ne vem. Pomoje bi obdržala tudi bivališče  v sloveniji.Za vsak slučaj. Hja pol pa najbolje da najprej najdem službo nekje v tujini in se vse lepo zmenim. Sem pa tud najdla varjanto ko kao v kanadi,novi zelandiji in avstraliji dosti delavcev sprejemajo in kao da ni problem pridobiti vize za stalno delo in bivanje tam.
A katera o tem kaj ve? Pa ne zamerte če je moje vprašanje zmedeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
11.10.2007 13:12:15   
lejca
lep pozdrav..

tudi jaz mislim,da je najbolje da zaenkrat obdrzis svoj naslov v sloveniji..potem bos pa itak videla kaj se ti splaca...
sem tudi slisala za avstralijo da ful hodijo dol delat..na tvojem mestu bi se mal pozanimala na internetu...pa po kaksni agenciji ,vendar pazi..agencije vcasih tudi lazejo glede dokumentov,da pridejo do denarja..eno tako jaz poznam..
priporocila bi ti tudi spanijo,nikakor pa ne italijo...imajo dosti problemov glede pogodb...

srecno
lea

(odgovor članu pilotgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ideje za igre v gozdu
Otrok lahko v gozdu teče, skače, preskakuje, pleza, čofota, se igra z blatom in peskom, se drsa in sanka, raziskuje in o...
11 idej, v katere muzeje z otrokom
Ker smo radi družinsko aktivni tudi na kulturnem področju, vam v spodnjem članku predstavljamo nekaj muzejev, ki smo jih...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?