|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Macina trava
8.5.2008 17:15:15   
taši84
kukr sm js slišala se ga menda dobi samo v bosni. poznam pa kar enih par žensk ki so kmalu po pitju zanosile.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu punčkica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Macina trava
22.5.2008 13:00:10   
atina1
jaz sem jo dans dobila iz bosne. zdaj pa nevem kolko se je da noter v 2 litra vode?

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Macina trava
29.5.2008 23:54:38   
thaila
ce jaz kaj vem je to bela omela, caj bele omele in se ga dobi tudi ori nas v domaci lekarni, baje deluje

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Macina trava
1.6.2008 16:35:09   
Talibetun_tewhidi
ma ni to bela omela... macina trava je čist neki druzga, kot sem vam povedala maca pomeni mačka.

Anita1 to se da čist mal en cvet in list daš u prekuhano vodo, več kot daš boljše je, sam to moraš pit tko čez cel dan... recimo skuhaš dva litra vode in si naliješ u flaške in piješ čez cel dan, pa tudi za moža oz. partnerja je dobro da to pije. ker je macina trava zelo močna je dovolj majhna količina, boš mela za dlje časauser posted image ... lohk pa daš tud mal več, sej boš sama vidla po občutku kolk treba... ne treba da pride kot čaj močno ampak manj, ker ni ravno okusnauser posted image ...  zdej pa kr poskusi...

(odgovor članu thaila)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Macina trava
2.6.2008 14:31:47   
atina1
ja hvala bomo vidl ce bo pomagalo drzte fige.user posted image  Samo dobila tisto iz lekarne, kaj je isto?

(odgovor članu Talibetun_tewhidi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Macina trava
3.6.2008 15:50:30   
jkk
macina trava je ime dobila zato ker jo imajo mačke zelo rade. V Bosni obstaja nekaj vrst macine trave,tako da ta ki bi jo naj pile ni grenka , je zelo prijetnega okusa in zelo diši.Če pa jo slučajno že uporabljate,jo dobro prevrejte,da ne bo kakšne toksoplazme,ker mačke v njej uživajo.Druga je pravzaprav po slovensko mačja meta in se jo da dobiti v vsaki trgovini za male živali.obe sta iz iste družine.Prava macina trava je ta mačja meta in je zelo grenka in brez vonja,zato se bolj uporablja prva.Obe imata isti učinek,predvsem je to naravno pomirjevalo,če imate mačko doma to tudi lahko poskusite,postane zelo igriva ko jo zavoha nato se umiri.Je pa res da macina trava zelo pomaga pri pms in nerednih ciklusih ter bolečih menstruacijah.Ta pa ki jo priporočajo za pitje je visoka približno 35 cm,diši tako kot meta in ima vijolične cvetove

_____________________________

Kaj je z mojo štorkljo,kje se obira.Potrebuje kompas?

(odgovor članu punčkica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Macina trava
16.6.2008 15:49:47   
atina1
Oktavija, kaj ti si dobila macino travo (marrubium vulgare)?
Jaz sem dobila macino travo latinsko se imenuje nepetae catariae. Zdaj pa nevem ce je prava?
Prosim ce mi odpises ce se spoznas kaj na to.

LPuser posted image

Anita

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Macina trava
19.6.2008 10:15:35   
Mona Liza
Jaz sem pa včeraj začela piti macino travo. Vsak dan si jo bom skuhala toliko, da jo bom pila 3x na dan. Me pa zanima, ali se to lahko pije tudi mrzlo? Recimo, če si jo natočiš v flaške? Ker grem julija za 1 teden v Grčijo pa glih ne vem, kako bi to tam prakticirala.

Je pa zlo prijetnega okusa. Pa ali se to spije samo čisti čaj (jaz ga normalno precedim), ali se popije vse, skupaj s "travo"?

(odgovor članu atina1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Macina trava
21.6.2008 18:42:57   
jkk
atina1,ta prva je ta ki jo je teba piti,druga je pa prava macina trava in je zelooo grenka,piješ pa lahko obe.Punce pa govorijo o marrubium vulgare ,to v Bosni najdeš v vsakem vrtu pred hišo.Kar se pa tiče pitja,lahko jo pijete namesto vode,tudi mrzlo,nesladkano,piti jo ne smete med menstruacijo,nikakor.Pijete jo lahko 6 tednov nato prenehate za teden -dva,potem vse od začetka .Dobra je če slučajno jemljete klomifen,ker klomifen stanjša sluznico,macina trava jo pa odebeli da je primerna za ugnezditev.Jst sem jo pila lani novembra in decemra,januarjauser posted image ,nažalost pa potem ss.Od tedaj nič,zdej čakam da grem mami v Bosno po čaj pa bomo videli.Veliko sreče in obilo užitkov ob pitju čaja,je izredno okusen

_____________________________

Kaj je z mojo štorkljo,kje se obira.Potrebuje kompas?

(odgovor članu Mona Liza)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Macina trava
22.6.2008 22:00:12   
atina1
A mi lahko zrihtas tole tapravo macino travo?

(odgovor članu jkk)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Macina trava
14.7.2008 15:41:03   
Anonimen
Zdravo!

Tudi jaz sem danes začela piti tole macino travo mi jo je moja stranka prinesla iz Bosne pa upam da je res tako čudežna kot pravijo....

(odgovor članu atina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Macina trava
6.8.2008 23:26:25   
Anonimen
Kje jo lahko kupim? lahko kako po pošti ali pa če je katera pripravljena jo iz Bosne prinesti tudi zame? sama žal nimam možnosti iti v Bosno. Se mogoče dobi na hrvaškem?

(odgovor članu oktavija)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Macina trava
7.8.2008 16:10:28   
Grethy
... jaz jo v ponedeljek dobim en paketek za probo,  mi jo je ena zlata bakica poslala, ki je niti ne poznam, z namenom, da mi uspe, user posted image naj ženski zdravje služi še dolgo user posted image ... poleg pa še en drug čaj, so rekli tam dol v Bosni, da je bolj primeren ... bom vidla kaj je to za en čajček, pa vam javim, kako se mu reče, če bo kaj na vrečkici pisalo ...

... je pa, kot sem zasledila res nekaj vrst te macine trave, prava pa naj bi bila tista iz cvetov, ki se nabirajo le v septembru, zato je tudi cena malo višja ...


_____________________________

... in spet iščemo dalje, zavedajoč se, da je šlo že prevečkrat mimo nas ... (G.D.M.)

''Ne se nikoli predat, četudi smo večkrat na kolenih. Čudeži se dogajajo.' '(Petra Majdič)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Macina trava
20.8.2008 22:56:04   
Kicsi
Živjo dekleta.Sem nova na forumu.Že dve leti se trudiva s fantom,da bi zanosila,pa na žalost ničuser posted image .Me pa nekaj zanima.Sem bila že enkrat na IVF postopku,pa se ni prijelouser posted image ,septembra imam pa drugič IVF postopek.Pred kakim mescem dni sem dobila tablete MACA in jih pridno jemljem.Pravkar so mi pa iz Bosne dostavili čaj Macina trava (nepeta cataria),zdaj me pa zanima a lahko tablete Maca in čaj Macine trave uživam naenkrat ali posamezno? Pa še to,ali lahko uživam sploh kaj od tega,če sem v postopku? Če ima katera kakršne koli izkušnje s tem oz.če kaj ve o tej zadevi,mi naj lepo prosim odgovori.user posted image

Hvala vam že v naprej za odgovor.

< Sporočilo je popravil Kicsi -- 20.8.2008 23:01:12 >

(odgovor članu Grethy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Macina trava
21.8.2008 9:52:14   
tejčica30
Živjo!
So se mi kar malo oči zasvetile, ko sem prebrala, da je ta čudežna macina trava po latinsko Nepeta cataria - a ste prepričane? A to piše na zeliščni vrečki, ki jo dobite iz Bosne?
Namreč, Nepeta cataria ali po naše mačja meta raste na moji zeliščni gredici, sem jo že pred leti posadila za foro, ker imam mačke in jo ful rade grickajo. V vsaki vrtnariji imajo spomladi sadike naprodaj.



(odgovor članu Kicsi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Macina trava
21.8.2008 11:05:25   
Kicsi
Živjo.Jaz sem dobila čaj iz lekarne in piše na vrečki NEPETA CATARIA,tko da brez skrbi jo lahko piješ. user posted image

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Macina trava
21.8.2008 14:07:31   
atina1
IZVIRNO SPOROČILO: Kicsi

Živjo.Jaz sem dobila čaj iz lekarne in piše na vrečki NEPETA CATARIA,tko da brez skrbi jo lahko piješ. user posted image




Živjo punce!


Evo, pred kaksnim mesecem sem bila samo zaradi te macine trave v Bosni in veste kaj sem zvedla:

NE, ta macina trava, NEPETA CATARIA, NI prava. To lahko dobiš vsepovsod.
Jaz sem tudi to pila pa ni bilo nic s tega.

Prava macina trava je MARRUBIUM VULGARE, samo jo je hudo hudo tezko dobit, ker ne raste povsod v bosni.

Ta nepeta cataria je koristna, samo da ti nekak prečisti jajčnike, al nevem kaj, NE pomaga pa pri zanositvi.  POMAGA pa baje ta Marrubium Vulgare.
Spoznala sem dve ženski, ki sta zanosile in donosile s pomočjo macine trave.
Ena je od fanta moje sestrične sestra, ena pa ne vem. Sestra pa jo je zdaj za mene, vsaj mislim, dobila od neke zeliščarke tam. Moram povedat, da so zelo zelo skrivnostni glede te rastline. Ne povejo, ama ništa.
Samo to vem da je PRAVA macina trava zelo občutljiva in ne rasta povsod, ker je dosti dela z njo.
Nepeta cataria pa je baje dobila ime po pravi macini travi, zdaj v sodobnem času, zato, ker je ena ženska kupla Marrubium vulgare v vrečki nepete catarie in zanosla.


Jaz pa pijem zdaj marrubium vulgare komaj 3 dni, pa že čutim neke spremembe v jajčnikih. Pije se pa 2l na dan za dober učinek, do menstre.
Jaz sem bila zdaj bolana 14 dni, ker sem v bosni dobila nek čaj, ki ga spiješ liter in te prečisti (krvi), zato sem bila tako dolgo. Evo po  user posted image  pa macina trava.
Bomo videli kako bo.
Vam sporočim.


PS: napisala sem tak kak sem zvedla.

LP user posted image
Anita

(odgovor članu Kicsi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Macina trava
21.8.2008 14:27:35   
Kicsi
Ojla.Jaz sem tudi najprej slišala kot praviš ti anita1,da je Marrubium vulgare čaj,ki ga je treba pit,ko sem pa začela iskat nekoga ,ki bi mi prinesel čaj,so mi pa rekli,da ima boljši učinek Nepetae cataria.Pravijo,da sta oba o.k.,ampak da je ta drug malenkost boljši.Zdaj pa res ne vem več kaj je res in kaj ne user posted image .

Help.......user posted image

(odgovor članu atina1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Macina trava
21.8.2008 15:03:49   
atina1
Hay!
Ja, saj jaz tud nevem, ce je to res, kaj so mi rekli tam.
Prej sem s takim veseljem pila krvomočnico, potem plahtico in rman, nazadnje tole nepeto catario, zdaj pa že tole marrubium vulgare. S tem da še jem zraven neovin in tifol, zadnje tri dni pa še evitol.
počasi bom že za v norišnico, ker se mi že od vsega tega malo rahlo že
mešauser posted image user posted image user posted image .

Eh, kaj češ moreš včasih malo verjet v takšne stvari, da se malo pomiriš, a ne.

Kak bo pa bo.

LPuser posted image
Anita

(odgovor članu Kicsi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Macina trava
21.8.2008 16:35:21   
Kicsi
Hoj...Še enkrat lepo prosim,če katera mogoče ve,če se lahko Tablete MACA in čaj MACINA TRAVA pijeta skupaj? A ima to sploh kak smisel ali ne? A lahko sploh uživam vse to med postopkom IVF ?
Prosim,prosim...če katera kaj ve....user posted image
Lep pozdrav

(odgovor članu atina1)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Macina trava
21.8.2008 16:43:49   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: Kicsi

Hoj...Še enkrat lepo prosim,če katera mogoče ve,če se lahko Tablete MACA in čaj MACINA TRAVA pijeta skupaj? A ima to sploh kak smisel ali ne? A lahko sploh uživam vse to med postopkom IVF ?
Prosim,prosim...če katera kaj ve....user posted image
Lep pozdrav


tablete in čaj sta dve različni zadevi, tako da ni problema, če kombiniraš. ker pa ima oboje vpliv na hormonski sistem, pa to ni dobro mešat s hormoni pri IVF.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Kicsi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Macina trava
21.8.2008 18:02:17   
Kicsi
Full ti hvala za odgovor.user posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Macina trava
7.9.2011 17:14:47   
pika001
Pozdravljene,

Tale rastlina - mi ji rečemo da je to kopliva, ki ne peče (lahko ima bele ali violične cvetove)... raste povsod... in ne samo v Makedonijiuser posted image Jaz pravim, da je tole prodajanje za 10€ 15l čaja en velik nat... da ne napišem... in se mi zdi prav nesramno, da se poskuša prodajati tukaj, kjer bi si morale pomagati?
No, skrivnost je rešena - to je to in ne nasedati... malo poglejte v kakšne knjige in boste videle, da je res...
Sem jo pa jaz danes nabrala in dala sušit, jutri bom skuhala čaj in videli bomo...

Vso srečo vsem skupaj in en lep pozdrav!
Pika

(odgovor članu selma11)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Macina trava
3.11.2011 20:02:59   
sismona
Navadna črna meta (marrubium vulgare)
Od nekdaj se jo poslužujejo pri ženski neplodnosti. Osnova njenega delovanja je normalizacija luščenja polnih hormonov in ravnotežje v hormonskem ciklusu. Uravnava tudi menstrualne težave in še vrsto ženskih bolezni.
Priporoča se: Pomoč pri zanositvi.
Kako jo uporabljati: V obliki čaja. Dve čajni žlički prelijemo z 2,5 dl vrele vode, ki pa jo po treh do petih minutah precedimo. Zaradi nenavadnega okusa je mnogim laže, da ga pijejo hladnega. Priporočenih je tri do pet skodelic, lahko ga posladimo z žličko medu. 
Nasvet: Čaj je treba biti vsaj tri mesece.
Opozorilo: Ko zanosite, pitje prekinite.

http://www.njena.si/zdravje/nasveti/najboljsa-zelisca-za-zenske.html

(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Macina trava
20.7.2015 23:20:45   
Teny
Pozdravljena dekleta,

Macino travo vem da ima ena punca na tel. st. 070 270 382 Poslje tudi po posti na dom ali osebno prevzamete.

Lp

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko časa po porodu je nosečnost rizična?
Najnovejša raziskava je pokazala, kdaj mora biti nosečnica še nekoliko bolj previdna, da ne ogrozi svojega zdravja in zd...
Spomladanska utrujenost
Kaj je spomladanska utrujenost in kako jo najlažje premagate. Z malo dobre volje je vse mogoče.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?