|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:12:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

bi se vrjetno umaknila v previjalnico.


Jaz tud, ampak zato, da bi mela user posted image  mir ko jé, ampak a veš kok tam notri smrdi? Jaz ne bi tam jedla, torej tud ona ne bo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:16:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

IZVIRNO SPOROČILO: LARA

bi se vrjetno umaknila v previjalnico.


Jaz tud, ampak zato, da bi mela user posted image  mir ko jé, ampak a veš kok tam notri smrdi? Jaz ne bi tam jedla, torej tud ona ne bo. user posted image


ne ne vem, kadar sem bla v previjalnici ni prav nič hudo smrdelo??!! v kaki majo še prov kake fine stole

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:19:40   
solatja
edina doejnja v javnosti: v tivoliju, na eni bolj odmaknjeni klopci, in v previjalnici v Supernovi (kp). se nisem nikoli (kot Lara) počutila, da bi dojila v javnosti, pa tudi user posted image ni spravila v sebe nič, ker jo je preveč zanimalo, kaj se okoli nje dogaja.

se spa strinjam s tem, da je tako zgražanje pač nezrelo in je samo sebi namen


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:22:26   
Naja30
No ja, včasih res smrdi po kakcu od user posted image  ki se je pred tem previjal tam.

Mene niti pod razni ni zanimalo, kdo me gleda ali kaj si mislijo. Dojila sem, kjer se je tamala spomnila, da je lačna. Klopca v parku, na kavici, v piceriji, na plaži... ni da ni. Tud v trgovskem centru na klopcu, ker je bila previjalna zasedena.
Meni je pač to nekaj najbolj normalnega in otroku ne bom tega vzela, če rabi. Joška pa nisem razkazovala, ampak sem lepo diskretno pokrila s plenico.

Brez veze. Me ful razpuser posted image  take zadeve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:28:41   
smrka
Seveda slovencem in balkancem je za kozlat ko vidijo mamo ki doji svojega otroka v nakupovalnem centru, avtobusu, lokalu.......

Na Svedskem temu ni tako... kolikokrat sem videla mamico ki doji svojega otroka, pa nobeden jo niti ne pogleda s tem ocmi da bi rekel.... kaj pa ta dela?? Tudi jaz sem dojila svojo puncko v trgovini, ko jo nisem mogla nikakor pomirit razen z dojenjem. Tukaj dojenje na prostem ni noben BAU.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:51:41   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Vedno se da malo zamakniti se, tukaj ni vprašanja. In res ni nujno potrebno, da se otroka vlači po šopingih celo dopoldne.


Kle se pa ne bi mogla bolj strinjat s tabo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:55:12   
atiM
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Vedno se da malo zamakniti se, tukaj ni vprašanja. In res ni nujno potrebno, da se otroka vlači po šopingih celo dopoldne.


Kle se pa ne bi mogla bolj strinjat s tabo.


tudi sam se strinjam, se mi zdi, da ni ravno treba sredi največje gužve dojit. Imam otroka, da se ne bo katera vtaknila, samo enim pač to ni vsakdanje in verjetno se marsikatera mamica tudi zgraža nad kakšno mlado frajlo, ki se sprehaja na pol gola po centru. Tako da, vsi imajo pravico do svojega mnenja. So pa v teh večjih centrih tudi urejeni prostori za dojenje, tako da ni izgovora, da se ne da, kot na klopci sredi vsega.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:57:21   
sončnica13
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR


Grem stavit, da jih vecina bolj izpostavi svoje joske, kot pa kaksna dojeca mati (dekolteji press).


Točno tako!
Se vsaj vidi čemu so dojke namenjene-niso le za okrasuser posted image .

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 22:59:29   
Lianna
Jst sem se doslej zgražala samo nad eno mamico. In to zato, ker je bila ob 22h na neki prireditvi z dvema otrokoma. In ker je najprej podojila 4m starega otroka, potem pa še 3 leta staro punčko. Takrat pa res ni bil lep pogled.

(odgovor članu atiM)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
1.10.2007 23:10:29   
Anonimen
Svojega malčka sem dojila že na vseh možnih javnih mestih, pa nisem še nikoli bila deležna kakšnih očitajočih pogledov (najbrž zato, ker med dojenjem nikoli ne gledam naokoli, ampak sem v neprestanem eye contact-u z mojim user posted image ...recimo :)...sej mal pa tudi bulim naokoli hehehe


ja, drugače je pa takšno razmišljanje (avtoričino) res žalostno...da ne rečem kaj drugega

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 0:15:22   
Anonimen
Brez besed user posted image ... Mule...ampak pisateljica se mi zdi, da pa ni ravno več med najmlajšimi (beri: "Ok, zastopim, da je dete lačno in da bi rado jedlo (mogoče prav zato, mi tamalga nismo vozili na dolge šoping pohode). Razumem tudi, da je materi dojenje najbolj naravna stvar (najbrž. tuki sem še malo v dvomih, ker sama nimam nobenih posebnih materinskih čutv"). Sama tudi dojim, tudi doma se najraje umakneva v spalnico, pa ne zaradi "intime", ampak zato, ker vem da takrat najlepše je in da imamo mir pred "starejšo" sestro... Dojenje v javnosti? Mislimuser posted image , zakaj pa ne? Jaz jo podojim kjerkoli in kadarkoli - tudi v šoping centru. Tudi v župnišču sem jo že. Ja in? Pa ne zato, da bi ob tem poudarjala nevem kakšne eksibicionistične težnje user posted image .  Če je pač nuja je pač nuja...  Se da pa to naredit vse zelo diskretno... Moram reči, da do sedaj še nisem imela negativnih izkušenj user posted image ...  Sem pa prepričana, da je več negativnih komentarjev s strani žensk...Ne vem zakaj? Ampak kot nosečnico so me moški bolj pozitivno presenetili... Sicer na splošno se mi zdi, da pri nas v večini ljudje zelo pozitivno gledajo tako na nosečnost in razkazovanje trebuščkov kot tudi na dojenje v javnosti. Ampak oboje na diskreten način... Recimo zelo negativno izkušnjo sem imela v nosečnosti, ko sem bila par dni na Češkem....meni se je zdelo, da me vsi gledajo in me imajo za deveto čudo...sem bila pozorna in sem res videla manj nosečnic kot pri nas...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 0:22:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

http://jancek.blogspot.com/2007/09/dojenje-sredi-trgovskega-centra.html

Preberite si se komentarje. Za kozlat.

Ojej, kakšna predrzna mati.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 0:23:57   
lindy
Ma men tud to ni več nič čudnega, sam pomoje da jest ne bom dojila glih povsod, ker sem bolj sramežljiva!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 0:26:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Jst sem se doslej zgražala samo nad eno mamico. In to zato, ker je bila ob 22h na neki prireditvi z dvema otrokoma. In ker je najprej podojila 4m starega otroka, potem pa še 3 leta staro punčko. Takrat pa res ni bil lep pogled.

Ja in?

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 6:48:04   
daddy
  Vseen lahk imajo svoje mnenje. Zdaj so v taki fazi, ko bodo imele same otroke, bo marsikaj drugače. Pozabljate, da materinstvo strašno spremeni žensko in pozabljate, da nekoč tudi vam ni bilo dojenje ravno alfa in omega življenja.
  P.s.: ne, mene pogled na doječo žensko v javnosti ni nikdar motil, niti kaj prida zanimal. Ne prej, preden sem imel sam otroke, ne potem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 7:05:59   
srki
Meni ni to nič čudnega ali nagravžnega.

Ma kako se eni na tistem forumu grdo izražajo no, sem samo polovico prvega komentarja prebrala.

Sicer pa, saj nobena ne vrže obeh dojk ven in jih razkazuje. Tisto, s katero se otrok hrani, pa itak zakriva, ali pa če je ne bi.

In je razlika, ko se dva v javnosti f*******, ali pa, ko mati doji svojega otroka.

A če bi ga zvečer na klopci v parku, bi bilo pa OK?

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 8:21:30   
SANEK1
Svašta!user posted image
Ljudem več nič ni prav. Če bi se vsi brigali za sebe bolj kot za druge, bi bilo življenje v tej naši Slo. dosti boljuser posted image . Kaj jih briga, kje kdo kaj delauser posted image -meni osebno je (tudi ko še nisem bila mamica) bolj nerodno zijat, kot pa mi je dojit. Eni se pač ne dajo motit in zijajo, kaj pa še je najhuje da pol tak komentirajo. Me zanima kaj bi rekla avtorica, če bi mamica postila otročka, da se dere. Kaj bi šele pol pisala-mamica je lapala z 10, otrok pa se je jokal...Joj te mamice, kak lahko pustijo, da se otroci v javnosti jokajo...Kaj ne ve da je lačen....user posted image user posted image user posted image
Kak jih šele to moti....Sem doživela tudi, da se je družba v restavraciji usedla poleg para z 2 otrokoma, eden od niju je jokal. In je gospod iz družbe(star okoli 40 let, brez otrok) rekel, da poleg nevzgojenih otrok on že ne bo sedel in se je morala celotna družba presest.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 8:33:29   
Enolla
Tako,kot imam jaz rada mir pri jedi, tako mislim, ga ga je imel tudi juniorko zato sem se vedno umaknila v najinino intimo, ko sem ga dojila. Sem ga podojila tudi v javnosti ampak na klopci v parku odmaknjena od poti sprehajalcev ali pa v avtomobilu. Da bi ga dojila sredi trga med množico ljudi mi ni - pa ne zaradi tega, da kdo slučajno ne bi videl prsi. Tudi kasneje ko je bil samo na steklenički sem isto delala. Zato sem vedno imela že vnaprej preštudirano pot, kjer sem vedela, da se bova lahko ustavila če bo sila.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu SANEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 8:47:19   
kalbo
In je gospod iz družbe(star okoli 40 let, brez otrok) rekel, da poleg nevzgojenih otrok on že ne bo sedel in se je morala celotna družba presest.

A dejuser posted image , joj, jest bi pa prav rad enkrat na enga takega naletel. Mater bi se zakresalouser posted image . Al pa unega, k si je upal mamici rečt, da ni spodobno dojit v parku.

(odgovor članu SANEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 8:54:45   
viv_
Men je pa bolano kačit se na takele izjave vedno. Pač, enim to ni... In kaj zdej? A so zato kriminalci? Niso!

In kar se tiče nevzgojenih otrok - meni grejo tudi na živce. Pa imam otroke... Sicer mi grejo zdaj kakšen odstotek manj, kot so mi šli prej, ampak vseeno. Če bi šla na večerjo, pa bi mi za sosednjo mizo težili eni mulci, bi se verjetno presedla.

Ne vem zakaj naj bi bilo otrokom vse dovoljeno?


_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 8:55:33   
Anonimen
Meni pa ni za kozlat. Meni na splošno niso za kozlat mnenja, ki jih poda več ljudi. Pač njihovo razmišljanje, zakaj bi šlo meni zraven na kozlanje. Zdaj razmišljajo taklo, mogoče bodo kdaj drugače. Mogoče pa ne. Nič posebnega.

Je pa res, kot pravi al bina, da se da dojenje tudi malo zakriti, kar se meni zdi veliko bolj nežno. In nežnost mi spada k mamici z dojenčkom.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 8:59:17   
mika
Vseen lahk imajo svoje mnenje. Zdaj so v taki fazi, ko bodo imele same otroke, bo marsikaj drugače. Pozabljate, da materinstvo strašno spremeni žensko in pozabljate, da nekoč tudi vam ni bilo dojenje ravno alfa in omega življenja


podpis

tud jaz sem imela pred porodm neke svoje teorije glede otrok, ko sem pa rodila, so se vse teorije podrleuser posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:11:20   
oka
Smešno kako je nekaj tako osnovnega, kot je prehranjevanje dojenčka lahko tak kamen spotike. V starih časih, ko so še poznali dojilje, so bile te gospe zelo cenjene, z njimi se je ravnalo z vso spoštljivostjo, bile so skoraj člani družine in njihovo ravnanje in mnenje je bilo sveto. Danes pa so na žalost ženske, ki dojijo v javnosti po mnenju nekaterih nagravžne in vsega obsojanja vredne, samo dojenje, ki  je nekaj najbolj naravnega, pa neko obsojanja vredno dejanje, ki bi se moralo odvijati za zaprtimi vrati. Ne vem zakaj se je mnenje okoli dojenja skozi leta tako izpridilo, mogoče zato, ker so ljudje pozabili, da imamo ženske dojke v prvi vrsti za zadovoljevanje potreb naših dojenčkov.

Imam pa občutek, da bo avtor tega pisanja doživel kar nekaj kritik razjarjenih RR-jevk.


< Sporočilo je popravil oka -- 2.10.2007 9:15:19 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:14:43   
kalbo
Viv, no, no, vsak otrok, ki joka pač ni nevzgojen. Pa mi verjemi, da svojim še zdaleč ne pustim vsega, pa se lahko še vedno kdaj zgodi, da mi bo keri jokal v restavraciji. Takšni komentarji so meni totalno mimo in bohnedaj, da se keri kdaj utakne v mojo ženo, ko bo dojila kje v javnosti. Mislim, da bo spoznal vso mojo jezo tisti hip, pa je gotovo ne bo malo, ker vem, da bi jo kak tak komentar prizadel. Pa da se razumemo, to počne kar se da diskretno že zaradi sebe in otroka, če ne zaradi okolice.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:18:59   
ZARA
Meni osebno je bilo v javnosti vedno zoprno dojiti (tista uboga dva tedna) in sem se temu tudi izogibala. Mi je pa vseeno, če katera doji pred mano. Zdej imam kar dve frende ki dojita in se nobena pretirano ne skriva.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?