|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:49:58   
solatja
lukec, seveda. kako pa drugače? druga možnost je samo, da nikoli ne narediš ničesar narobe. pa saj vsi to počnemo, vsi delamo napake in če smo dovolj širokega srca, priznamo napako (in odgovornost!) in se opravičimo. in drugič se potrudimo, da ne naredimo iste napake.





_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:53:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bi samo tole dodala; vsi, ki ste otroka dali krstiti, ste pri krstu obljubili, da boste otroka versko vzgajali. kar pa se tiče glede cerkve in njenega premoženja pridobljenega na kakršne koli načine, se mi pa zdi, da mnogi ne razlikujete cerkve kot ustanove in pa vere.


In ko bomo locili cerkev od vere, bomo hodili v cerkev ker se nas vera ne tice oz. zamizali kaj cerkev dela, pestovali svojo vero in ignorirali institut cerkve. Ne vem ce to gre tako enostavno.

Ne vem no ali hodite in verjamete (tisti ki pač) v cerkev zaradi župnika in cerkvenih oblasi ali zaradi sebe in svojega notranjega jaza. Vsak pač dela po svoje in včasih se človek res obrne na vero.


Ce so cerkev kot ustanova in vera locene zadeve, ni nobene potrebe, da se v cerkev hodi, niti da se daje pozornost cerkvenim zahtevam v imenu vere.

Še enkrat pa povdarjam, da se mi pa najbolj trapasto zdi nesti otroka h krstu, tam vse na sveto obljubiti, potem pa pljuvati vsepovprek. Zakaj za božjo voljo krstite otroke, če že naprej veste, da jih ne boste vzgajali v tej smeri??


Zakaj ne bi mogli otroka vzgajati v veri brez zakramentov institucije cerkve? Jezus je rekel: prvo ucite, potem krstite. Zakaj pravzaprav "zahtevas", da se ljudje drzijo obljub, ki so jih dali instituciji, ki se razlikuje od vere? Kaj in kje je meja med institucijo in vero?

P.S. Al bina, tudi jaz se podpišem pod tvoje poste.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:54:24   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Žal je tako, da nas prav ta "institucija" izobražuje o veri. Ne moreš se izognit srečavanju religije in institucije, sploh če hodiš v cerkev. Pa naj bo to bilo katera cerkev.


Tocno tako. In to izobrazuje po institucionalnih pravilih, ne pa po pravilih vere zunaj institucije.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:55:29   
Anonimen
P.S. Al bina, tudi jaz se podpišem pod tvoje poste.


U, mišek, to je pa nekaj, kar mi j  epolepšalo dan. Čisto zares. Poleg današnje plače user posted image

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 13:58:32   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa še nekaj bi dodala; praviš, da je župnik del te institucije; ja po eni strani že, to je samo župnikova služba in nič drugega, je pa res, da je vprašanje kako jo opravlja, tako kot mi vsi za prenekatere službe. Nekateri jo opravljamo dobro ali slabo, drugi spet po svoje. Kar se pa tiče del institucije smo pa vsi del nekega sveta, države ...!
Moje mnenje LP


Moje mnenje pa je, da sluzba, ki se konca po dolocenem stevilu ur, ni sluzba temvec zivljenjska izbira. Govoriti o poklicu duhovnika kot o sluzbi je zaljivo kako za duhovnike, tako tudi za vse ostale. Sicer pa, ce je to sluzba, naj mu njegov delodajalec placuje prispevke. Ti dihovniki so vedno nekaj drugega, po potrebi bi rekla... enkrat kar navadni usluzbenci, drugic altruisti, ki so se odrekli posvetnemu zivljenju v dobro sirjenja bozje besede in za njih ne veljajo pravila, kot za ostale usluzbence, spet naslednjic od boga poklicani, da govorijo v njegovem imenu....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:00:43   
jakaracman
Ne ker se mi vse to gabi.Posebej pa ljudje , ki mečejo z veseljem v pušco, če je pa UZ treba plačat ali pa zobarja jim je pa kriminal.
Nisem verna nisem krščena !!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:02:02   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Midva sva se odločila da se bo njain otrok glede tega odločal sam. Krstila ga bova, nadaljne odločitve so pa njegove.
Sama sem sicer čisti ateist in mi je cerkev kot institucija bolj kot ne odbijajoča vendar nočem otroku vsiljevat svojega mnenja.


Svoje mnenje bosta vsilila, ko ga boste (ali ste ga) krstila.
Mocno dvomim, da te bo (ali je) tvoj dojencek resno pogledal v oci in svobodne volje ter po lastni presoji zahteval, da ga krstita.


No, saj svoje volje o rojstvu tudi ni izrazil.


_____________________________



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:03:09   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Akil

Ja, moj otrok bo hodil k verouku!  Zakaj?  Zato, ker se bo mogoče čez 20-30 let hotel crkveno poročiti, pa se ne bo mogel in bo zato krivil mene.  Če bo pa imel vse zakramente, pa se vseeno ne bo hotel poročiti, mu pa vseeno ne bo škodilo.
Se spomnim kakšne probleme je imela moja sestra, ko sta se hotela poročiti, on pa ni imel birme.
Pri nas se otroci pri verouku še vedno igrajo, pojejo, hodijo na izlete....   Mislim, da mu ne bo škodilo, če boše tam spozna  kakšnega otroka.  Pri verouku sem jaz spoznala nekaj dobrih prijateljev, s katerimi sem še zdaj v stikih, medtem ko s sošolci (OŠ) nisem.


V glavnem moje mnenje je, da škodilo mu ne bo.  Pa kaj, če bo moral vsako nedeljo v cerkev, bo pač prej vstal in ne bo spal do 12 dopoldan!


Sicer je pa to samo moje mnenje in ne obsojam nikogar drugače mislečega!



zame je to solski primer "institucionalne vere" iz katere je viden samo brezveren prakticen vidik +/- vkljucevanja v doloceno institucijo in spostovanje njenih pravil, a istočasno je iz vseh kombinacij izrinjeno tisto bozje, kar naj bi vsaka vera vsebovala.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:07:58   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: solatja
..... Tako nihče ne omeni, da se je cerkev opravičila za vse vojne, ki so bile bite zaradi vere, ampak se samo pogreva, da so bile, kakšne so bile žrtve ipd. Koliko institucij pa poznate, ki priznajo svoje napake? koliko dobrega je še storila, koliko ljudem je dajala moč, da so delali dobesedno čudeže (Mati Terezija)?


Opraviciti se ni nic. Ne ponoviti napake je pa nekaj povsem drugega. Cerkev se je veliko opravicevala, pred desetletjem je pa se vedno blagoslavljala topove, bombe in drugo orozje. Orozje s katerimi so se pobijali ljudi med seboj. In se danes to pocne. Pa se opravici. Pa zopet naredi isto.... pa se opravici..... se svojemu predsolskemu otroku ne toleriram opravicevanja, ki so sama sebi namen. Pricakujes, da ih je treba cerkvi?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:08:20   
jagoda77
no tkole... midva sva oba z vsemi zakramenti (pač včasih si moral hodit v cerkev, ker je bla babi verna al pa zarad tega, da ne bodo sosedje kej rekli), vendar, moj otrok NE BO hodil k verouku, niti NE BO krščen, zakaj? ker mi je ta vera totalno zgrešena glede nato, kako sedaj živim in razmišljam. Ne morem podpirati vere, ki je proti kontrcepciji, proti splavom, proti seksu kot užitku,.... te stvari pač jaz zagovarjam (splav do določene mere) in potem enostavno v tej veri ne morem bit.

smešne so mi pa izjave kot, naš je krščen ampak se bo potem sam odločal glede vere...
ja ne se ne bo... s krstom si zaznamovan za celo življenje (neizbrisno znamenje - al kva že) in mu pač starši niso dali možnost izbire. Vem, da smo se enkrat pri zgodovini ućili, da je bil ne vem kdaj pač srednji vek, zakon, ki je prepovedoval, da bi starši otroka krstili do 18. leta, potem se je lahko otrok sam odločil po tem ko je bil polnoleten. Če mene prašate, bi tako moralo bit.

otroke pa vzgajamo tako, kot se nam zdi prav, ne bom pa poslušala nekoga, ki niti nima otrok, da bi lahko imel izkušnje. Glede nato, da pač ko se govori o otrocih, vedno se nekateri oglasijo s tem, a otroke pa že maš (pač je za nekatere to pomembno za podajanje mnenja o otrocih), ne vem zakaj potem župniku noben ne reče, kaj boš ti govoru, k nimaš otrok.

moja noga v cerkev ne bo več stopila, že vem zakaj, imam zelooooo dober razlog in tud če se moj otrok odloč za krščansko vero, bo šel sam čez to, žal.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:09:30   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Ne ker se mi vse to gabi.Posebej pa ljudje , ki mečejo z veseljem v pušco, če je pa UZ treba plačat ali pa zobarja jim je pa kriminal.
Nisem verna nisem krščena !!!!


se strinjam, zlo zanimivo a ne

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:10:26   
Anonimen
Sicer pa, ce je to sluzba, naj mu njegov delodajalec placuje prispevke.


Kdo bog?  user posted image  Sicer pa, saj veš kdo plačuje prispevke katoliškim duhovnikom.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:11:40   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Albina za obnovo cerkve župniki ponavadi prosijo in ne zahtevajo, je pa dejstvo, da cerkev ni župnikova last, ampak last vseh župljanov, ljudi in je prav, da nekaj prispevajo, po svojih močeh seveda, če pa ne je pa tudi prav.


Bela krajina - Dragatus: Vsako gospodinjstvo naj da 150 eur za obnovo cerkve in vezice; ne zahteva se, prosi se, vendar po na "prosnji" zapisali tudi, da tisti, ki ne bodo dali, v primeru smrti v druzini ne bodo upraviceni do uprabe vezice. naj pac gredo kam drugam.... prosnja pa taka.....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:16:48   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

P.S. Al bina, tudi jaz se podpišem pod tvoje poste.


U, mišek, to je pa nekaj, kar mi j  epolepšalo dan. Čisto zares. Poleg današnje plače user posted image


Veseli me, da sem nekomu polepsala dan :) Zdaj sibam, nazaj sem za vikend, pa se bom potrudila polepsati ti se kaksen dan :)

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:18:04   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Midva sva se odločila da se bo njain otrok glede tega odločal sam. Krstila ga bova, nadaljne odločitve so pa njegove.
Sama sem sicer čisti ateist in mi je cerkev kot institucija bolj kot ne odbijajoča vendar nočem otroku vsiljevat svojega mnenja.


Svoje mnenje bosta vsilila, ko ga boste (ali ste ga) krstila.
Mocno dvomim, da te bo (ali je) tvoj dojencek resno pogledal v oci in svobodne volje ter po lastni presoji zahteval, da ga krstita.


No, saj svoje volje o rojstvu tudi ni izrazil.



Rostvo je bozja volja ce se ne motim in bog mu daje svobodno voljo, da sam odloca. Krst je volja cerve kot insistucije in starsev.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:19:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa


Kakšno koristuser posted image  Saj ti nihče ne da nort ojrov. user posted image


Saj, če bi pa evre delil, bi bili pa vi prvi tam.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:21:16   
Bubamaraa
Bom odogovorila samo na vprašanje:

Ne bo, ker smo ateisti...user posted image ..amen





_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:21:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

Sicer pa, ce je to sluzba, naj mu njegov delodajalec placuje prispevke.


Kdo bog?  user posted image  Sicer pa, saj veš kdo plačuje prispevke katoliškim duhovnikom.


Cerkev je delodajalec. Bog je tihi druzabnik. Njegova zasluga je inicijativa za ustanovitev :)
Prav zavest o tem, kdo pravzaprav placuje prispevke mi je motece. na eni strani sluzijo kot pravi kapitalisti, kregajo se za lastnistvo nad zemljo, gozdovi, otoki, gradovi.... z druge pa se kot najvecji revezi grebejo za prispevke....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:38:31   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki

ne, ker bi to pomenlo, da sebi jamo kopljem, kr moj namen ni blokiranje nekoga, ampak sprejemanje...


OK sprejemanje. In zakaj ti ne moreš sprejeti, da nekdo misli drugače?

Pa še odgovor na vprašanje. Ne, moj otrok ne bi hodil k verouku. V svojem in na srečo imava z možem enako razmišljanje se kaj moremuser posted image  v piko strinjam z al bino.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:39:42   
solatja
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: solatja
..... Tako nihče ne omeni, da se je cerkev opravičila za vse vojne, ki so bile bite zaradi vere, ampak se samo pogreva, da so bile, kakšne so bile žrtve ipd. Koliko institucij pa poznate, ki priznajo svoje napake? koliko dobrega je še storila, koliko ljudem je dajala moč, da so delali dobesedno čudeže (Mati Terezija)?


Opraviciti se ni nic. Ne ponoviti napake je pa nekaj povsem drugega. Cerkev se je veliko opravicevala, pred desetletjem je pa se vedno blagoslavljala topove, bombe in drugo orozje. Orozje s katerimi so se pobijali ljudi med seboj. In se danes to pocne. Pa se opravici. Pa zopet naredi isto.... pa se opravici..... se svojemu predsolskemu otroku ne toleriram opravicevanja, ki so sama sebi namen. Pricakujes, da ih je treba cerkvi?


prosim, da mi tole razložiš. user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:41:42   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Samo še to, ne vem. če sem že povedala. Pri nas je župnik lani za obnovo cerkve od vsakega gospodinjstva zahteval po 50.000 tolarjev. user posted image  Pa jih je dobil od enih, od drugih pa tudi ne. In tega župnika jaz videti ne morem in ta župnik na tako trhlih temeljih spoštovanja drugih, mojega otroka ne bo vzgajal. Ne versko, ne kako drugače.
Pa halo?! V katero župnijo pa ti spadaš????????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:45:04   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Midva sva se odločila da se bo njain otrok glede tega odločal sam. Krstila ga bova, nadaljne odločitve so pa njegove.
Sama sem sicer čisti ateist in mi je cerkev kot institucija bolj kot ne odbijajoča vendar nočem otroku vsiljevat svojega mnenja.


Svoje mnenje bosta vsilila, ko ga boste (ali ste ga) krstila.
Mocno dvomim, da te bo (ali je) tvoj dojencek resno pogledal v oci in svobodne volje ter po lastni presoji zahteval, da ga krstita.


No, saj svoje volje o rojstvu tudi ni izrazil.



Rostvo je bozja volja ce se ne motim in bog mu daje svobodno voljo, da sam odloca. Krst je volja cerve kot insistucije in starsev.


Rojstvo mojega otroka je bila volja mene in mojega partnerja, ne pa boga. user posted image



_____________________________



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:49:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Verouk je brez veze, če ni doma okolja, ki bi tako vzgojo podpiralo in živelo z vero.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  nimam niti komentarja več.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 14:59:53   
PrimožL


IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Verouk je brez veze, če ni doma okolja, ki bi tako vzgojo podpiralo in živelo z vero.




Isto velja za krst, obhajilo, birmo in cerkveno poroko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
3.10.2007 15:21:15   
Anonimen
Mojuser posted image ne bo hodil k verouku, jaz nisem niti krščena, moj pa je samo to. Tudi cerkveno nisva poročena.
Raje ga vsako nedeljo na sladoled peljem in mu sama par modrosti natresemuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu PrimožL)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?