|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:35:24   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Ker bom (tako izgleda) glede na splet okoliščin in dogodkov rodila v Postojni, me zanima par stvari o tej porodnišnici:

1. Na neki stari debati sem prebrala, da pediater ne pride v sobo pregledat novorojenčka, ampak otroka odnesejo ti pa moraš počakati v sobiuser posted image  A je to res? VSAKO JUTRO OKOLI 8.30 ODPELJEJO user posted image  NA VIZITO, JIH PREVIJEJO, STEHTAJO ITD

2. Kako je z dogovorom z babico, da nočeš klistirja, britja , prereza, umetnih popadkov ? A so fleksibilni ali ne? Če napišeš porodni načrt ali ga upoštevajo? Ali lahko rodiš npr. kleče, če ti paše ( zadnje dni mi full paše klečatuser posted image )... SO FLEKSIBILNE, KOLKO PA NE VEMuser posted image

3. Baje ni poplni rooming-in? Ali lahko zadržim otroka cel čas, brez "čudnih" pogledov? Kako je pa z nadstandardno sobo? LAHKO SE ODLOČIŠ IMETI OTROKA PRI SEBI 24UR, TO ŽELJO IZRAŽIŠ ŽE PRED PORODOM KO IZPOLNIŠ NEK OBRAZEC. NADSTANDARDNA SOBA- ČE JE FRAJ

No, sicer sem že itak odločene, da grem v pon tja in se sama malo pozanimam, ampak kakšne izkušnje pa prav pridejo. In pa da upoštevajo moje želje, dokler je z menoj in otrokom vse v redu, seveda.
VSO SREČO!!!




_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:35:59   
skuštrana
 Cca bivših40 000 je doplačilo verjetno za vse dni, če je mož zraven user posted image ..Tako nekako sem razbrala iz njihove strani.

Ma, saj za tale nadstandarD še ne vem, mi je nekak brezveze. Ga niti ne potrebuješ..Le kaj mi bo TV? user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:36:02   
sayuri
Ne vem MIč...saj pravim, da se mi "kao" zdi. Možno, da je  EA tolk. Pojma nimam, ker nisem ne eno ne drugo koristila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:37:38   
Anonimen
Za tri dni je bolj logično user posted image .

Sicer bi ga jaz raje poslala čez noč v hotel spat, da se spočije in da bo fit, ko boš šla domov.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:38:37   
skuštrana
Thaiss, pa kaj ne smeš it zraven, če hočeš? A te naženejo ali kaj?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:38:57   
Gina
Hi, hi, tebi se pa vidi, da še nisi rodila, ker sicer bi čutila drugače....brez zamere prosim, razložim ti zakaj tako mislim:

- pred 3. leti je pediatrinja prišla sicer do otrok, otroke so odpeljali, tam jih je v miru pogledala, me smo se med tem časom končno lahko v miru zrihtale, ker smo imele tisto urico ali malo manj zase, je bilo res fajn, potem so jih pripeljali nazaj umite, dišeče, namazane in pregledane in nam kasneje povedali, oz. nam je pediatrinja povedala, kako in kaj (ja pa ta pediatrinja šla v pokoj, zdaj je nov ped., ne vem sistema, vendar mi je bil tisti sistem mnoooogo boljši, kot ljubljanski, kjer so te pustili ravno tako brez kakih ekstra informacij, pa brigalo jih je, če se ne znajdeš z otrokom, važno, da so imeli mir pred tabo in otrokom, postojna je hotel v primerjavi z lj. - take so moje izkušnje)

- pred prvim porodom sem se najbolj bala klistirja, resnica je taka, da se po klistirju odlično počutiš, kako bi se počutil, če bi se pokakal na otroka, medtem ko se le ta poraja, ne vem, niti nočem vedeti, med porajanjem so namreč taki pritiski, ki bi tank razgnali, kaj šele telo, tako da ne moreš pod nobenim pogojem kontrolirati pritiska na blato, ki je v tistem trenutku obupno neznosen, sama sem celo dopoldne brez klistirja visela zaradi popadkov na stranišču pri vsakem od mojih porodov, vendar bi se kljub temu blato pri porodu še kar izločilo, kot se je po vsakem klistiranju, tako da jaz ne bi šla roditi brez tega

- klečati jaz med porodom ne bi mogla, ker bi prej skup padla, kot bila v pokončnem položaju, še leže sem mislila, vsakič ko je prišel popadek, da  mi bo zavesti zmanjkalo- če spadaš pa med tistih nekaj procentov srečnic, ki se jim maternični vrat širi brez kakih ekstra bolečin, potem o tem lahko razmišljaš, sicer pa ne vem, zame to ne velja, ni šanse, da bi rojevala na tak način, sem evropejka, ne znam rojevati tako "natur"

- umetni popadki bolijo točno toliko, kot tvoji - izkusila sem oboje, ni razlike, čakajo pa z njimi enako dolgo v postojni, kot v lj - tudi konkretna izkušnja, najbrž se da tudi zmeniti, da ti jih ne dajo, ne vem sicer zakaj, ampak mene se v vseh prošnjah v po. poslušali, celo ko nisem bila več zelo vljudna od bolečin, ko je šel porod čisto narobe, so vse zelo strokovno speljali, nasprotno pa so bili ljubljani strašno freh, strokovno so zašuštrali 2x, tako da sem imela posledice zaradi zarastlin še kasneje

- rooming je tak, kot tebi paše. Pri nas so dali tiste edine tri, ki so hotele imeti ponoči otroke v sobi, v eno in isto sobo. Ostale smo rabile počitek in smo si ga vzele. Cela bolnica. Pa nismo bile ne-skrbne. Bile smo porodnice, utrujene, zašite, krvavele smo, joške so nas bolele, spale nismo od adrenalinskega šoka, razburjenja, torej smo bile neprespane, z bolečinami, niti sedeti nismo mogle na svoji riti, cel dan smo gruntale, kako ravnati z dojenčkom, kaj storiti, da ne bo jokal, in smo rabile vsaj 6 ur spanja na dan - zato smo otroka dale v res krasno oskrbo.

Jaz ti priporočam, pojdi v ljubljano. Postojna ima dovolj ljudi, ki razumejo, zakaj je to nadstandard. Ti moraš najprej doživeti neko brezbrižno porodnišnico, vsaj tako izgleda, da boš razumela, kako je v našem zdravstvu roditi, ko te pustijo samega z otrokom, nihče te niti pogleda ne, otrok joka, joka, joka, joka....karkoli narediš, otrok še kar joka.....tebi manjka mleka, otrok joka...mleka ti ne dajo, ker je porodnišnica prijazna otrokom (kakšna prijaznost je pustiti ga lačnega mi ni jasno)....otrok joka, ti jokaš....nikjer nikogar...otrok joka, poskusila si že vse...otrok joka, vse te boli, kri ti lije v potokih, otrok joka, joški ti hočejo eksplodirat, otrok joka....nosiš ga kljub bolečinam gor, dol, gor dol....otrok joka....nikjer nikogar...pokličeš sestro...., ta pa te nadere ko.......jokaš, otrok joka.....Jp, tako to izgleda.

To, kar je normalno v Po., je normalno po celi evropi. Po celi slo. pa žal še ni.  Po. ni nadstandard, Postojna je to, kar bi moralo biti nekaj običajnega. Pa žal resnično povsod drugod še ni.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:40:01   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Ma, saj za tale nadstandarD še ne vem, mi je nekak brezveze. Ga niti ne potrebuješ..Le kaj mi bo TV? user posted image


JAh nadstandard je recimo fajn, ker imaš moža lahko skoz ob sebi, če želiš in če ga imaš lahko (služba). Meni osebno ne bi to odgovarjalo je pa res, da je čas obiskov po "navadnih" sobah prekratek (le uro in pol).
TV je po moje bedarija - verjetno je bolj namenjena možuuser posted image
Potem je fajn, da se ne sekiraš ali bo jok otroka motil še koga (razen moža).

Jaz bi v nadstandardni sobi "umirala" od dolgčasa. user posted image
Pa kolikor je meni znano, sta taki sobi le dve in če sta zasedeni tisti čas...pristaneš v navadni.user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:40:15   
skuštrana
Čez noč bo pa že šel domov, tistih 60 km bo pa že naredi. Pa še zajca mora nekdo nahranit doma user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:41:05   
Anonimen
Ne vem MIč...saj pravim, da se mi "kao" zdi. Možno, da je  EA tolk. Pojma nimam, ker nisem ne eno ne drugo koristila.


Saj jaz tudi ne, ker mi ni uspelo do Po priti...user posted image  user posted image . Skuštrana, te nič ne strašim...user posted image  user posted image . Sem se pa temeljito pripravljala, to je pa res, in prišparala teh 40 tisoč za EA user posted image . Sej res ni vredna tega dnarja.

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:43:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pa še zajca mora nekdo nahranit doma user posted image


user posted image  user posted image  user posted image

Kdaj imaš rok?

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:51:46   
skuštrana
Gina, seveda sem rodila. Tole je moje drugo dete...Ne vem zakaj me vsi to sprašujejo, zadnjič ko sem pri zobarju omenila, da grem rajši rodit kot pa k njemu, me je tudi vprašala, če sem že kdaj rodila...
In, ja Gina, okusila sem "brezbrižno" porodnišnico v Celju in mi je bila prav simpauser posted image .
Nisem dobila klistirja in se nisem pokakala na porodni mizi, niso me pobrili in me zato ni nihče čudno gledal, otrok je bil non stop pri meni in mi je tako odgovarjalo, sploh si ne predstavljam, da bi mi jo odpeljali. Pediater pregleda otroka pred teboj, ti vse razloži, več kot vprašaš več izveš...Umetnih popadkov mi niso vsiljevali, jih pravzaprav nisem potrebovala. Proti bolečinam nisem dobila nič in moja ginekologinja je rekla, da je ravno zato bilo vse gotovo tako hitro, ker so pustili naravi, da naredi svoje. Edino zamerko imam na rezanje presredka, lahko bi še malo počkali pa bi se temu tudi izognili. Tega ne bom vedela nikoli. Ne vem, morda sem ena tistih srečnic, ki ji je narava podarila lahko rojevanje, ampak meni res ni bil problem rodit..Bilo je zelooo boleče, je pa kratko trajalo. Glede klečanja - zadnji teden bi non stop klečala..Mi full pašeuser posted image  Glede dojenja ni bilo težav, res super "brezbrižna" porodnišnica.
Če bi imela možnost bi šla spet v Celje, ampak mi je žal predaleč ( skoraj 3 ure vožnje) in mi ostane edino Postojna...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 21:53:12   
skuštrana
14.10..Še par dni, juhej...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 22:04:01   
Anonimen
Brijejo definitivo. Mene so še na laparoskopiji hoteli, pa je potem gospa pogledala pod rjuho, pa je rekla, da ni treba, ker mi noče uničit moje lepe nove frizure.  user posted image user posted image user posted image  matr sem farbala.user posted image (sem se sama že doma)

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 22:35:57   
Gina
Ja no super, skuštrana, dobro da vsaj komu ni treba trpeti zraven porajanja. Je pa tako, ali te boli ali ne ni odvisno od tvoje priprave, ali od tvoje usmerjenosti do poroda, to je larifari, razen v tistih primerih, ko so punce res zakrčene in jih je obupno strah. Ali te boli, je odvisno od tvojih fizičnih, podedovanih lastnosti, kot so odpiranje materničnega vratu, oživčenje....tako da...ti imaš tukaj hvala bogu srečo, (ki btw s pametjo nima nobene veze). Ne čutiš kaj dosti. Fajn. Zato te tudi prsi niso bolele, zato se tudi pokakala nisi, zato si tudi vse dojemala precej drugače. Jaz bi tudi, če bi imela tako telo. Najbrž ne bi čutila potrebe po počitku, saj porod zame ne bi bil napor. Različni smo. Glede na to, da se tako hitro in neboleče odpiraš, je pa res najbrž nevarno, da bi med potjo rodila. Kaj pa Reka? Zakaj si pa šla iz Celja, če ti ti kraji niso všeč, ne štekam?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 22:47:36   
skuštrana
Gina, nisem napisala, da mi kraji niso všeč, samo porodnišnica Postojna ni ravno moj ideal, vsaj glede na napisano. Ampak najbolje se bom pač prepričala sama, je pa dobro vedet kaj lahko pričakuješ.
Reka je bila moj prvi izbor ( glede na to, da tam živim), ampak žal je naša in njihova birokracija malo prepočasna, jaz pa nimam preveč časa čakati user posted image user posted image , tako da mi ostane edino Postojna. eH, SAJ BO, SAJ JE SAMO PAR DNI...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 22:53:41   
jooly
Enako slabe izkušnje z Ljubljano imam jaz, zato grem čez dobrih 5 tednov v Postojno.
Pol pa še čez par let v Celje, pa v Maribor... user posted image user posted image  da vse spoznam user posted image user posted image

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Par vprašanj o Postojni
5.10.2007 22:55:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jooly

Enako slabe izkušnje z Ljubljano imam jaz, zato grem čez dobrih 5 tednov v Postojno.
Pol pa še čez par let v Celje, pa v Maribor... user posted image user posted image  da vse spoznam user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jooly)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Par vprašanj o Postojni
6.10.2007 8:36:35   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Thaiss, pa kaj ne smeš it zraven, če hočeš? A te naženejo ali kaj?


Ne razumem zakaj taka potreba da si prisotna???oni odpeljejo vse user posted image  istočasno na vizito, si predstavljaš da bi vseh 30 mam blo zraven na viziti, pa vsaka bi kej komentirala pa kritizirala pa bla bla...sej po viziti pride P do tebe in ti pove kar te zanima.

pa še neki, idealne porodnišnice ni!!! Če že zdej tolk kompliciraš...

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Par vprašanj o Postojni
6.10.2007 12:26:38   
FANTEK1
Nekatere ste pa res cudne.. Normalno da je nadstandardna soba nekoliko drazja. Kam bi pa prisli, ce bi vsak hotel oz lahko imel taksno sobo- bi zgradili kilometrsko porodnisnico s samimi nadstandardnimi sobami? Tako pac je, da eni lahko, drugi ne.. Eni se vozijo z MBWji eni pa s fickoti... zal

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Par vprašanj o Postojni
6.10.2007 13:06:48   
Dashenka
Hja, kaj naj ti rečem.

Večina, ki se nas je šla tja rodit iz različnih koncev Slovenije prav zaradi vsega naštetega, kar te v PO moti.

Zato boš naredila veliko uslugo sebi, še bolj pa vsem ostalim, če greš rodit kam drugam - v eno od porodnišnic, kjer je režim tak, kot ga je po izkušnjah v LJ zelo nazorno opisala Gina

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Par vprašanj o Postojni
6.10.2007 14:40:36   
skuštrana
Thaiss, kaj pa vem, meni se zdi, da je čisto normalna stvar, da so starši prisotni med pregledovanjem njihovega otroka. Morda sem zaradi tega čudna, ampak takšna pač sem. In meni se največ vprašanj poraja prav ob pregledovanju, se vedno spomnim kaj novega vprašat...



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Par vprašanj o Postojni
7.10.2007 19:50:58   
Brundula
Jaz sem v juniju prvič rodila in to prav v Postojni. Jaz imam samo dobre izkušnje s porodnišnico. Najprej sem šla na ogled s šolo za starše, potem pa sem se odločila, da bom tudi tam rodila.

1. Pediater ti pregleda tvojega otroka v sobi za novorojenčke, potem pa po viziti ti pride povedati kako in kaj s tvojim otrokom. Namreč v porodnišnici so dve vizite; vizita za mamice in vizita za novorojenčke.
Vedno lahko vprašaš sestro če ti ni kahj jasno.

2. Baje, klistir po novem lahko odkloniš (kar pa ni zaželjeno, že zaradi samega poroda pa tudi kasnejšega okrevanja po porodu. Če imaš polno črevesje te tudi šivi bolj bolijo,ker to pritiska dolj)
Porodni načrt upoštevajo, samo moraš na to takoj opozoriti ko prideš v porodno sobo oz. ko te pregledujejo.

3. V Postojni sta dve nadstandardni sobi. Ko prideš v porodnišnico je najbolje da takoj zaprosis zanjo. Če je gužva potem je na razpolago samo ena soba. Otroka lahko imaš pri sebi čez dan, ponoči pa ga načeloma peljejo stran- razen če ti zaprosiš, da bi ti rada imela otroka pri sebi. Potem pa je tudi odvisno koga imaš v sobi. Če so mamice, ki so zelo slabe po porodu in potrebujejo počitek potem načeloma odpeljejo otroka 8še posebej pa če ta ves čas joče).

4. Meni so bile babice zelo fajni in sestre načeloma tudi.

5. Za epiduralno pa moraš iti najprej na eno predavanje in izpolnit neke obrasce, da se strinjaš in da si seznanjena s proceduro. Naj ti povem, da je epiduralna super. Jaz ne vem niti, da sem rodila.

Vso srečo.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Par vprašanj o Postojni
12.10.2007 15:27:49   
sharpy
sej, če ti karkoli ni všeč, jih lahko vprašaš in prosiš, da naredijo drugače. Če bojo ustregli vsem tvojim željam, pa nevem. Moja izkušnja je bila taka.  Gužva gor ali dol...ostala sem v porodnišnici en teden po CR,...vem da bi v Izoli ostala manj. Dva dni po CR sem počivala na intenzivni in si nabirala moči. Otroka so mi pripeljali, kadar sem želela in so mi pomagali, mi ga dali v naročje, vzeli, pocartali. Meni se je zdelo lepo.

Medtem, ko mi je prijel klistir, sem morala izpolnit obrazec o tem ali želim otroka ponoči ob sebi ali ne. Bila je še varianta...po dogovoru...kao sproti.

Jaz živim v Portorožu in bi mi bila Izola dosto bliže...in kar se tiče obiskov in vsega. Če bom še kdaj rodila, bom šla spet v PO.

Tudi jaz sem slišala cel kup grdih zgodb,...a mislim, da se to lahko zgodi povsod. Jaz vem, da so se potrudili in porodničar ni hotel nič čakat preden je naročil CR.

Ok moram povedat, da je moj porodničar bil moj G in da mu 100 % zaupam in mislim, da je itak daleč najboljši v svojem poklicu.

Srečala sem tudi dosti tečnih sester, babic, čistilk....pa kdaj so imele slab dan...ampak vsi imamo kdaj slab dan in vsi smo kdaj tečni. MIslim, da povsod naletiš na take in drugačne in da je precej odvisno od sreče.

Sem zablodla, ampak sem morala povedat.


_____________________________

14.11.2005 smo dobili našega sončka Marka

(odgovor članu Brundula)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Par vprašanj o Postojni
16.10.2007 17:15:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


1. Na neki stari debati sem prebrala, da pediater ne pride v sobo pregledat novorojenčka, ampak otroka odnesejo ti pa moraš počakati v sobiuser posted image  A je to res?
Ja res je. Pa kaj te to tako sekira? Pa saj ga ne odpeljejo za cel dan. Zadnji dan (ko greš domov) pa greš ti po viziti tja do pediatra po user posted image  in napotke z naprej. Pa tudi na UZ kolkov ne greš zdraven veš? Pa tudi pregled sluhovoda ni vedno v sobi. Moj mišek npr. ga je imel v sobi, medtem ko so od punčke cimro odpeljali.

2. Kako je z dogovorom z babico, da nočeš klistirja, britja , prereza, umetnih popadkov ? A so fleksibilni ali ne? Če napišeš porodni načrt ali ga upoštevajo? Ali lahko rodiš npr. kleče, če ti paše ( zadnje dni mi full paše klečatuser posted image )...
Jaz sem imela super babico, ampak iskreno povedano o tem takrat nisem niti razmišljala. Hvala bogu, da me je klistirala, pobrila, prerezala in dala umetne popadke. Pa ni niti 1x vpršala, če to hočem. Seveda hočem oz. se mi je zdelo samoumevno, da vse to naredi, samo da moj mišek pride zdrav na svet. Rajši, da me 100x prereže, kot pa da jaz zavrnem prerez, pa da bi user posted image  ostal brez kisika, ker ne bi mogel ven. user posted image  Ne vem kako si ti to predstavljaš... Če mora prerezati pač mora. Pa saj ne režejo kar tja v tri dni.

3. Baje ni poplni rooming-in? Ali lahko zadržim otroka cel čas, brez "čudnih" pogledov? Kako je pa z nadstandardno sobo?
Jaz sem otroka čez noč oddala. Vse 3 v sobi smo ga. Na čudne poglede cimer pa se boš mogla kar navaditi, če ga boš npr. obdržala, one pa ne. Nadstandardne sobe pa so full zasedene, vsaj 15 dni nazaj so bile no.


Pa srečno!


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?