|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:51:41   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
user posted image user posted image Kaj pa če ženske gledajo z vidika topnosti v vodi?user posted image user posted image  Saj veš, nekateri vitamini so topni v vodi, zato jih lahko pojemo brez škode mnogo več, kot tistih, ki niso...

Ja, eni so res v vodi topni. Ampak kako ven iz celic splavajo? Saj solata se res poškoduje, ampak večina lista je pa ja cela.



user posted image user posted image user posted image  Ah dej no, to zmorejo solatne celice, no ker..... user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:59:05   
Gina
Putka, saj meni je to jasno, zato sem se malo grdo hecala. Zato so user posted image  zraven. Logično da vitamin ne čaka na površini lista, kdaj bo dež padal, kot si prej napisala.

Aja, veš to je tako, kot je meni tašča zadnjič razlagala, da rastline vdihnejo zrak in izdihnejo kisik, pa da hrano sprejemajo iz korenin.... pa si je sicer potem dala dopovedat, da temu ni tako. Pa grem stavit, da pol ljudi še vedno enako misli kot ona. Pozabili so, od kod rastlinam kisik, od kod rastlinam hrana ali pa se v resnici tega nikoli niso naučili. Kdo se potem ukvarja z vitamini in kaj se z njimi dogaja, če se spotikamo ob osnovnih rečeh. Saj se še meni ne ljubi, čeprav me te teme nasploh zelo zanimajo, rastlinske namreč. No, zdaj pa že klepetam, bom nehala.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 19:05:10   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Putka, saj meni je to jasno, zato sem se malo grdo hecala. Zato so user posted image  zraven.
Saj vem. Aja, sem pozabila zraven datuser posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 19:31:54   
Anonimen
Sem pa že slišala, da se vitamini uničijo, če z nožem soalto režešuser posted image .


Jaz jo jem bolj zaradi okusa oz. zaradi okusa olja; sem dobila enega mlajski bučnega pa je treba še solato zraven dodat. Če je kaj vitaminov noter ostalo, še toliko bolje user posted image .

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 19:36:15   
Marogica
SEm sedaj razmišljala, pa se res ne spomnim, kdo mi je to povedal-to z uhajanjem vitaminov....Bom še prečekirala...  V glavnem v vsakem primeru ne pustim solate stati v vodi....ker sem tako ali tako vedno pozna....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 22:15:31   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
Jaz jo jem bolj zaradi okusa oz. zaradi okusa olja; sem dobila enega mlajski bučnega pa je treba še solato zraven dodat. Če je kaj vitaminov noter ostalo, še toliko bolje user posted image .
Dober recept za ljubitelje bučnega olja prihaja s Koroške (al Prekmurja, sem že pozabilauser posted image ) - skuta pa čebula in bučno olje čez. Pa odličen sladoled, pokapan z bučnim oljem in popraženimi bučnimi semeni sem enkrat nekje jedla, pozabila kje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako se čisti solata?
8.10.2007 15:47:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

SEm sedaj razmišljala, pa se res ne spomnim, kdo mi je to povedal-to z uhajanjem vitaminov....Bom še prečekirala...  V glavnem v vsakem primeru ne pustim solate stati v vodi....ker sem tako ali tako vedno pozna....user posted image


Mogoče od mene, ker smo enkrat imeli že debato o tem.
Praviloma se solato pere pod tekočo vodo, še cele liste, ker solata že ob pretrgu izgubi veliko vitaminov. V stoječi vodi pa je to še huje.

No, moj info je zanesljiv, to smo se učili pri dietetiki v zdr. šoli, tak da je tole preverjena informacija.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako se čisti solata?
8.10.2007 19:02:35   
glista
V pralni stroj jo rukneš, pa jeuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako se čisti solata?
8.10.2007 20:33:22   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Vsak list posebej nato še natrebljeno, ponavadi v eni vodi ali pa dveh, če je še umazano.


Enako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako se čisti solata?
8.10.2007 21:45:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: glista

V pralni stroj jo rukneš, pa jeuser posted image user posted image


Z mehčalecem ali brez user posted image     user posted image  user posted image

(odgovor članu glista)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako se čisti solata?
9.10.2007 9:34:38   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: na_go

Praviloma se solato pere pod tekočo vodo, še cele liste, ker solata že ob pretrgu izgubi veliko vitaminov. V stoječi vodi pa je to še huje.

No, moj info je zanesljiv, to smo se učili pri dietetiki v zdr. šoli, tak da je tole preverjena informacija.



Se strinjam.
Imam doma dva iz stroke in sta mi pod nos pomolila tole:

Listnato zelenjavo peremo praviloma nenarezano. Solato lahko prej natrebimo in nato operemo. Solate ne peremo v preveliki količini naenkrat, zato da jo voda res lahko dobro oplakne in da se listi ne zmečkajo od lastne teže. V vodi puščamo čim krajši čas, da ne zmanjšamo njene hranilne vrednosti z izluževanjem v vodi topljivih vitaminov in rudninskih snovi. (vir: Kuharstvo - Tehnologija pripravljanja hrane).


V praksi: odvisno od vrste solate. V glavnem operejo vsak list posebej in nato razrežejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
4 preprosti recepti za zdrav domač sladoled
video
Sladoled obožujemo odrasli, nad njim pa so še posebej navdušeni naši malčki. Poiskali smo nekaj zdravih različic prepros...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?