|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Upanje po splavu-2.del
5.7.2010 15:30:23   
lana38
natasarobi, a imaš daleč do porodnišnice? Jaz jo imam čez cesto, pa bi Tima skoraj doma rodila. Se je kar naenkrat začelo dogajat. Bolečina v trebuhu, ki je kar ni bilo konec. Rodila sem v 1 sami uri. Mi je pa res en dan prej kar naprej otrdeval trebuh. Ampak, ko so se začeli popadki, sem morala že tudi roditi.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2426
   RE: Upanje po splavu-2.del
5.7.2010 16:00:23   
natasarobi
Lana, ena P. je cca 5 minut stran od doma (z avtom) ali pa še toliko ne, če ni prometa - to je v domačem kraju, ampak jaz bi raje rodila v Ljubljani (ca 30 minut z avtom po avtocesti, če ni gužve).

Tam imam vse preglede (moj ginekolog, sedaj amb. za patološko nosečnost, večkrat hospitalizirana ,..), tako, da moram rečt, da na vse težave, ki sem jih imela, da sem že domača in tudi sistem poznam. Sem že Pušenjaka spraševala, pa je rekel, da zaradi dveh UPN naj ne pričaujem kratkega poroda, vendar takrat je obakrat šlo kar hitro (no v drugo ravno ne, vendar sem se odpirala po predrtju mehurja brez bolečin), da me je kar malo strah da me nebi prehitelo, sploh, če imam res tako visok prag bolečine, da bolečin ne bi čutila (kar pa verjetno ne bo, saj me že sedaj boli, ko me kaj špika in grabi). Danes sem imela že tak občutek, tako, da sem na omaro pripravila naj nujneše za P., papirje imam pa tako ali tako vedno s seboj.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2427
   RE: Upanje po splavu-2.del
6.7.2010 9:25:51   
lana38
natasarobi, zdaj bo pa res kmalu user posted image  tukaj.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2428
   RE: Upanje po splavu-2.del
9.7.2010 7:28:51   
krtekxx
Natasarobi, jaz sem imela podobne dileme kot ti kje roditi. No, potem mi je na popolno presenečenje odtekla voda, zunaj je padal sneg in sem se odpeljala v 5 minut oddaljeno porodnišnico. K sreči, saj se je porod končal tik tak v uri in pol od prihoda v porodnišnico. Do 10 cm sem bila odprta praktično brez bolečin. Bolel me je samo iztis, ki je trajal kakih 15 minut - takrat sem mal pojamrala, da naj mi dajo kaj proti bolečinam, pa so se mi kar mal režali, da je že prepozno in da dokler lahko govorim res ni hudo. Ko sem imela UPN (21 t) je bilo pa grozno - nevzdržne konstantne bolečine vsaj 5 ur. No, porod je pa bil tak, da ga priželim vsaki, tudi tebi. Po moje se sedaj ne smatraš kot prvorodka. Najbrž nima smisla, da doma predolgo čakaš s popadki, saj te kaj lahko preseneti. Aja, rodila sem v Kranju in vse najboljše o osebju. Le o hrani bi imela kako pripombo - ne na kvaliteto, temveč količino - zame jo je bilo premalo.
Ja še to občutki pred porodom - meni je k sreči odtekla voda, saj so popadki do ene pol ure pred rojstvom bili popolnoma neboleči. Jaz mislim, da ne smeš odlašati, če ti začne trebuh otrdevati zelo pogosto. Drugače pa še ene dva dni po porodu jaz nisem verjela, da bo punčka živela, pa da je vse OK z njo. So jo vsi zdravniki hodili zaradi moje kartoteke gledat kot čudež. No, še vedno je živa, ampak sedaj je pa res živa v unem drugem pomenu besede. Pravi hudiček. Kar malo hudo za eno 40-letno mamo.
Natašarobi, držim pesti, da bo hitro mimo.


< Sporočilo je popravil krtekxx -- 9.7.2010 7:34:42 >

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2429
   RE: Upanje po splavu-2.del
10.7.2010 12:05:32   
natasarobi
krtexx - ti si faca, vedno me potolažiš in pomiriš, ker kot si pisala si ogromno dala čez, sploh zadnjo nosečnost. Zato mene ful jezi, da me vedno premaga strah/panika kadar sem pri dohtarjih (vem, da delajo v dobro mene in mojega user posted image ). Pa ne samo pri dohtarjih, sedaj že pri 'zdravstvenih' ustanovah. Doma mi je pa vse ok - pulz, pritisk, počutje,.....

Počasi se počutim kot živčna razvalina, potem pa prekipevam od energije - hormoniuser posted image . Se mi pa zdi, da bolj ko razmišljam slabše je vse skupaj - je pa res, da bolj si dopovedujem, da je vse ok z menoj, bolj izvidi kažejo kontra (pritisk, pulz) in potem dvomim v vse skupaj. Smotana sem ni kaj.


Krtexx - ti si pol iz istega konca kot jaz, bi človek rekel, da si moja soseda. Jaz sem tudi iz Kranja.

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 2430
   RE: Upanje po splavu-2.del
11.7.2010 7:36:02   
lana38
natasarobi, jaz sem pa ves čas mislia, da si iz LJ. Šele ko si napisala o porodnišnici, da ne veš kam bi šla, sem videla, da se motim. Če bi ti pritisk pošteno nagajal, boš to tudi drugače čutila. Meni je v prvi nosečnosti v zadnjem tednu narastel, pa se mi je prav pošteno vrtelo.
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2431
   RE: Upanje po splavu-2.del
12.7.2010 8:00:02   
krtekxx
Krtexx - ti si pol iz istega konca kot jaz, bi človek rekel, da si moja soseda. Jaz sem tudi iz Kranja.

ja super, potem se bomo pa čez kako leto srečale na Gibi-Gib, bazenu ali pa še kje. Svet je res majhen.
Natašarobi - še mal potrpi, potem bo vsa ta tvoja nervoza izginila in boš pozabila, da si sploh kdaj tu gor visela. Garantirano. In ne bo več ne pritiska, ne slabih izvidov, nič, kot prerojena boš. Jaz sem res v nosečnosti ne vem kaj vse preživela, ampak 3 tedne po porodu sem pa smučala kot da tistega leta ne bi bilo vmes.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2432
   RE: Upanje po splavu-2.del
12.7.2010 10:43:30   
natasarobi
Ojla!

Hvala obema za tolažbo. Saj vem, da bo pol tako  kot, da prej ni bilo nič, vendar dohtarji včasih redko vzamejo, da je to strah/panika. Njim je to kar sem doživljala čist normalno in bi radi da sem sedaj trdna kot kamen. Ne vem, če me kakšen dohtar razume, razen psihologinja s katero sem govorila.

Upam, da bom pri porodu skulirana in da se ne bom zakrčila.

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 2433
   RE: Upanje po splavu-2.del
12.7.2010 11:00:19   
lana38
Glej, da nam boš sporočila po porodu, kako ste in kakšno fotko v album tudi dala, natasarobi.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2434
   RE: Upanje po splavu-2.del
12.7.2010 12:56:44   
krtekxx
Upam, da bom pri porodu skulirana in da se ne bom zakrčila.

Moje mnenje - porod se bo odvijal če boš ti zakrčena ali ne. Ko greš enkrat rodit rodiš. Poti nazaj ni.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2435
   RE: Upanje po splavu-2.del
13.7.2010 20:34:32   
natasarobi
To itak, da poti nazaj ni, vendar se mi zdi, da če je ženska skulirana bolj sodeluje in gre vse skupaj lažje kot pa če se 'zategneš'.

Se spomnim ene, ki je bila v isti sobi pri 1. UPN - ženska je bila ful v krču, da so bili prsti kar v pesti, morali so ji dati infuzijo in podobno.

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 2436
   RE: Upanje po splavu-2.del
13.7.2010 21:28:35   
lana38
natasarobi, med UPN in porodom je zelo velika razlika. Na UPN si lahko ves zategnjen, ker je to ena sama žalost. Porod je pa vesel dogodek in komaj čakaš, da stisneš k sebi svojega user posted image . Verjetno že naravno sodeluješ. Sem 2x rodila in je velika razlika. Se sploh ne more primerjati z UPN, čeprav izgleda podobno. Boš videla, da bo vse OK.
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2437
   RE: Upanje po splavu-2.del
13.7.2010 23:55:02   
natasarobi
lana - super, me veseli, da je res razlika med porodom in UPN.  Sama velikih težav pri UPN nisem imela, ko je šlo za res je šlo hitro in brez bolečin. No, nekaj bolečin je bilo.

Komaj čakam, da stisnem k sebi našega fantka.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2438
   RE: Upanje po splavu-2.del
14.7.2010 8:36:51   
zvezdan
mogoče bom izpadla butasta ampak ni mi jasno kaj je UPN?

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2439
   RE: Upanje po splavu-2.del
14.7.2010 11:04:26   
lana38
UPN-umetna prekinitev user posted image . Po 13 T izgleda kot porod, ker je plod že večji. Moraš ga praktično roditi in sodelovati zraven.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 2440
   RE: Upanje po splavu-2.del
14.7.2010 11:31:20   
zvezdan
aha ...hvala za razlago. jaz sem bila le na abraziji in nisem vedela kaj pomenijo te kratice.

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2441
   RE: Upanje po splavu-2.del
21.7.2010 12:40:14   
srečica17
Jaz sem pa včeraj imela abrazijo. Pri 6. tednu je srček lepo delal, v ponedeljek, v 8.tednu pa ne več......
Danes sem še zelo žalostna in ne dojemam še čisto, ampak čas zaceli rane......
Za zdaj se še bojim razmišljati v tej smeri, ampak upam, da bom še zbrala pogum za ponovni poskus.
Pozdravček vsem na tem forumuuser posted image

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 2442
   RE: Upanje po splavu-2.del
21.7.2010 12:48:02   
zvezdan
Srwčica 17 pri meni je bilo enako. user posted image user posted image user posted image drži se!

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu srečica17)
Neposredna povezava do sporočila: 2443
   RE: Upanje po splavu-2.del
22.7.2010 18:06:41   
natasarobi
user posted image  srecica17 - drži se

Jaz sem še vedno 2 v 1, jutri imam kontrolo, malo imam nihanja pritiska, ampak mislim, da bo vse ok - po moje je psiha. Me pa občasno že 'malo' špika/boli - očitno se je začelo dogajati. Več bom videla jutri.

Imejte se lepo in držite se v tej vročini in uživajte na dopustu tiste, ki boste kmalu šle.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 2444
   RE: Upanje po splavu-2.del
27.7.2010 18:26:25   
natasarobi
Pozdrav!

Smo padle na drugo  stran. Očitno ste na dopustu, da se nič ne javite.

Jaz sem zaenkrat še 2 v 1, ampak verjetno ne dolgo. Če ne drugače grem jutri v P, da bodo sprožili porod. G. pravi, da zaradi mojega pritiska (ki kar niha) in pa od petka mi teče 'voda', čeprav test ni pokazal, da bi šlo za plodovnico oz. tudi po pregledu je rekla, da čuti ovoje in da je plodovnice primerno. Me pa itak že špika in mogoče bo šlo danes samo od sebe naprej in bomo jutri že konec.

Evo, danes je 39t 2/7, tako, da smo takorekoč prišli do konca. Sedaj pa samo še glavno dejanje.

Imejte se lepo!!!!

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2445
   RE: Upanje po splavu-2.del
27.7.2010 20:12:46   
zaljubljena23
Natasarobi, sem z mislimi pri tebi...NAj bo porod čim hitrejši, brez kakršnih zapletov in ti želim, da kmalu dobiš v naročje svoj zakladek...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2446
   RE: Upanje po splavu-2.del
28.7.2010 9:05:17   
zvezdan
natasarobiuser posted image user posted image user posted image   mislim nate

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2447
   RE: Upanje po splavu-2.del
31.7.2010 11:47:25   
natasarobi
Pozdravljeni!

Tukaj očka ki sporoča, da sva v sredo 28.7. dobila težko pričakovanega Gašperja. Več se bo razpisala mamica po prihodu domov.

Lp, vsem.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 2448
   RE: Upanje po splavu-2.del
31.7.2010 12:54:55   
Nitkica11

IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Pozdravljeni!

Tukaj očka ki sporoča, da sva v sredo 28.7. dobila težko pričakovanega Gašperja. Več se bo razpisala mamica po prihodu domov.

Lp, vsem.


Bravo ocka bravo mami in mali Gasperuser posted image user posted image in veliko cartanja!

_____________________________

Kar te ne ubije te ojača!

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2449
   RE: Upanje po splavu-2.del
31.7.2010 15:30:40   
krtekxx
Natasarobi, Gasper in Gasperjev oči; se počutim, da bi kar zajokala. Natašarobi, Lana in še marsikatera - dobro veste, zakaj. Čestitam, čestitam, čestitam. 

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 2450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?