|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:29:05   
Taula
verjetno bom ta vzorec kar prenesla na mojega mladička in mu pomagala kjer bom le lahko....saj je moj otrok im moj dragi je otrok svoje mame, moje tašče....(no, tu nismo take hude sreče )


In čez 20 let bo ena pisala...moja tašča se ves čas vtika in nam ne pusti svoje življenje.

Vsak po svoje...ampak tole pri vas je mimo. Brez zamere.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:30:35   
rija
user posted image user posted image user posted image  saj vedno pravim, da bom  user posted image  od tašče.....


kaj pa je mimouser posted image  a to, da mi moji starši ogromno pomagajouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:33:21   
bučkabb
IZVIRNO SPOROČILO: karin24



Recimo moja tašča ni še nikul računov plačevala, pere in lika njena mami(od mojga stara mama), isto račune plačuje, skrbi za vrt, ko so bili otroci majhni je ona za njih skrbela, ona vsak dan kuha....meni je to totalno poniževalno. Da 56 letni ženski mamica kuha in likauser posted image
Posledica....moj ma staro mamo za mami, ker je pač ona skrbela zanjuser posted image
Ful je bolj navezan na stare starše k na mami.


user posted image user posted image user posted image user posted image
tud jaz poznam podobne primere, mamice cele dneve okoli skačejo in jih prav nič ne zanima, kaj delajo doma, češ saj je mama al tašča doma ki jih pazi in skrbi zanje in jih vzgaja.
tega res ne odobravam!!!!!
za kaj pa pol majo otroke. jaz jih bom mela zaradi sebe in ne zaradi tega ker si tašča al pa mama želi bit babica in bi jih pol nonštop pazila in vzgajala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:35:06   
bučkabb
IZVIRNO SPOROČILO: rija

user posted image user posted image user posted image  saj vedno pravim, da bom  user posted image  od tašče.....


kaj pa je mimouser posted image  a to, da mi moji starši ogromno pomagajouser posted image


ja ker to men pove, da nisi sposobna skrbet za svojo družino.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:35:35   
Anonimen
Po mojem si bila malo tako vzgojena, malo imaš v genih, malo si pa še mlada.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:36:17   
rija
o mater, samo to sem še mogla doživet, da mi ena buča pove, da nisem sposobna skrbet za svojo družino user posted image user posted image user posted image user posted image

jesus, zdaj pa lahko mirne volje crkem od smeha.....user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:36:59   
Taula
kaj pa je mimo a to, da mi moji starši ogromno pomagajo


Vsak si po svoje interpretira to lahko. Če se odločiš za svojo družina sama skrbi zase, ne prelagaj na druge. Če nisi sposobna vse sama narediti je drugo.

To da boš user posted image  od tašče..ne vem zakaj si ponosna na to. Mene bi prej skrbelo tako mišljenje.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:38:30   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

To da boš user posted image  od tašče..ne vem zakaj si ponosna na to. Mene bi prej skrbelo tako mišljenje.user posted image


mene pa bolj skrbi, kam gre ta svet, ko ni več nikjer smisla za humor user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:40:09   
bučkabb
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

kaj pa je mimo a to, da mi moji starši ogromno pomagajo


Vsak si po svoje interpretira to lahko. Če se odločiš za svojo družina sama skrbi zase, ne prelagaj na druge. Če nisi sposobna vse sama narediti je drugo.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:40:49   
Anonimen
Ne se kregatuser posted image

(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:42:15   
rija
Ah kaj češ, vsak po svoje, kak mu paše user posted image

Tudi nesposobneži morajo živet user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:42:48   
Taula
Jaz se nič ne kregam.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:43:18   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ne se kregatuser posted image


boš ziher vesela, da smo na RR, da se še ne premlatimouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:44:45   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
je očitno poln lukenj in državi očitno ni v interesu, da bi te luknje zakrpala, ker bi jih že zdavnaj lahko. Luknje v zakonih pa so povsod in ljudje jih vedno najdejo in izkoriščajo.

Zakanodaja je že v redu napisana, dokler omogoča, da dobijo pomoč tisti, ki jim pripada.
Edina pomankljivost, ki ji jo lahko očitamo je kazenska sankcija za zlorabo pomoči, in to tako konkretna, da goljufa spravi v takšno finančno stanje, da bo potem res potreboval pomoč.

V resnici gre za luknje v morali in vrednotah posameznikov in družbe.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:47:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ne se kregatuser posted image


boš ziher vesela, da smo na RR, da se še ne premlatimouser posted image user posted image user posted image


Ma jst sm hotla sam konstruktivno debato. Nikogar obtoževat da je nesposoben. Ker vsak živi tako kot hoče. Sam glede na to da so mi danes že trije rekl da sm preponosna.....pa me je zanimal če sm resuser posted image . Je pa fajn ta RR ja. Smo prou fejst debato v pisarni razvili na to temo k sm jo odprlauser posted image .
Tko da .... čakam da me kdo spljuva....al pa kkšno krepko pove....da mi dan polepšauser posted image .
Tepem pa ne rija, tak da nič batuser posted image .

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:48:20   
Strawberrie Cherrie
Nič od zgornjega ne počnem. Priznam pa, da sem preponosna, ja, da bi se za tistih 30 ali 40€ viška šla na***at na sodišče. Brezveze. Poleg tega mi je pomembno, da smo vsi skupaj na enem naslovu - ker smo družina. čeprav koruzniška user posted image user posted image user posted image

Kar se pa tiče pomoči staršev/tašče - sem že 1x pisala, da je tašča samo 1x poizkušala čistit pri nama, ampak je bilo to zadnjič. Sva se na čisto lep, človeški način pomenile, da ona lahko pride k meni na kavico in klepet , ne bo pa hodila čistit in basta. pa če se valjamo v svinjariji, kar se itak ne, predvsem zaradi mojih alergij, je večinoma skorajda tipitopi čisto.
Drugače mi je pa všeč, ko me mami pokliče in reče, da mi bo odpeljala malega za kakšne 2urci, pa naj posvetim tisti čas sebi. Ali pa ga tašča odpelje na sprehod in lahko v miru ščistim. in ja, včasih tudi taščo poprosim, da mi prinese iz trgovine kakšno malenkost. pa ji ni odveč, pa vsekakor ji to tudi povrnem.
Pa tast, ki je lesar, nama naredi večinoma zadevščin po naročilu, za v stanovanje. Pa ful rad to dela, mu je izziv. valjda mu tega ne plačava, (niti noče slišat kaj o tem!!!) plačava mu pa vikend v toplicah, vse račune za hišo itd... si pomagamo in nam je OK.
je res, da je mene tašča in pa tudi mama, že orng spravla ob živce, ampak ni mi do tega, da neko mulo kuham, mi je tako, kakor živimo, prijetneje.

Mulčka bosta pa izmenoma pazila moja dva in tašča&tast. user posted image Pa bodo to počeli z veseljem, zato jih ne bom ravno obremenjevala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:49:02   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Tepem pa ne rija, tak da nič batuser posted image .


jaz pa sem že kdaj koga naklofala user posted image user posted image user posted image  tak da, pazi se user posted image user posted image

sicer pa sama veš, kam vodijo take debate user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:49:21   
nejcko
A ni mit cankarjanske matere že malo preživet?

A veste, v čem je fora tega mita? Cankarjnska mati bi se odrekla vsemu, čisto vsemu, le eni stvari se nikoli ne bi odrekla - lastnemu trpljenju.
In veste, zakaj je to mit? Ker mit ni nikoli povsem resničen, je mešanica realnosti in domišljije.
In kaj je realnost? Da vsako živo bitje stremi k lastnemu ugodju (in ne neugodju oz. da se ugodja na vsak način otepa)
Zato pa je mit cankarjanske matere le mit ... in očitno pri nekaterih še kako živ ideal.


(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:49:43   
Naja30
Karin načeloma se strinjam s tabo. Ampak ko boš imela družino boš vidla šele, kako prav pride kakšen evro več, ki ga iztrgaš državi. In da prišparaš tukaj ali tam.
Glede pospravljanja in tašč se strinjam, tukaj niti pomislim ne, da bi tašča prišla in mi pucala user posted image  Že tako sem zelo vesela, če mi kdaj tamalo počuva.

Če se odločiš za družino, moraš vnaprej vedet, da bo treba otroke preživljat in da z njihovo rastjo rastejo tudi stroški. Če ti kdo pomaga s tem, da otroku kaj kupi iz čistega veselja, kot to naše babice ves čas počnejo, sem hvaležna. Da bi pa izkoriščala in dovolila, da mi vsak teden napolnejo hladilnik, to mi je pa čudno. Ampak glej - spet 100 ljudi 100 čudi user posted image

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:50:53   
bučkabb
tud jaz se ne kregam, sam nekateri so hudičevo ponosni na to da jim starši cev življenje odnašajo r.....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:51:24   
Strawberrie Cherrie
Mogoče pa ne občutim tiste želje po tistih 60€ otroškega dodatka, ker nimam neke hude nuje pacat otroške hrane skup in kupovat Aptamil, ker mali pač pri 10.5m večinoma zizari user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:53:05   
rija
r......user posted image  kaj bi to pomenilo bučka? ne vem....sem nesposobna razvozlavati neke pikice.....

med ponosni ali hvaležni in veseli pa je tudi razlika.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:55:03   
Taula
Odnašajo rit.user posted image

Samo ni mi jasno kako take osebe živijo naprej, ko starši umrejo? Sej se ne znajdejo sami.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:56:02   
Anonimen
A ni mit cankarjanske matere že malo preživet?


user posted image user posted image  Dobra. To sem čakalauser posted image .

Nimam se za cankarjevo mati, niti približno, res neuser posted image

Ker nism glih ponižne sorte, ona je bila, zelo, ne pustim se izkoriščat, in v zameno tud jst ne izkoriščam. No edino delodajalca izkoriščam zadnjo uro k na RRju visim on me pa plačujeuser posted image . Packa smuser posted image . Pa nč cankarjevi materi podobna, čist ničuser posted image . Ponosna pa sem, zelo...mene sam zanima če prevečuser posted image .
No sej sem par fajn odgovorov dobila....realnih.... Verjamem da se bodo moje vrednote mal spremenile ko bodo otroci, sigurno se bodo....sam glih drastično pa verjetno ne. Bo pa treba kkšn kompromis sklent med mojo "komotnostjo" in ponosom verjetno ja.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ponos ali....?
30.10.2007 14:56:19   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

tud jaz se ne kregam, sam nekateri so hudičevo ponosni na to da jim starši cev življenje odnašajo r.....


Kaj pa je zate odnašanje riti?

Mi je namreč enkrat to svakinja očitala (in pri tem seveda pozabila, kje njena ponosna rit sedi)user posted image

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?