|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prezgodnji porod ZNAKI
25.11.2007 19:06:27   
maja24-2
Pozdravljene vse mamice vseh bork in borcev
Zanima pa me če mi lahko poveste kako se je pri vas začel prezgodnji porod in kakšni so bili znaki
HVALA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
25.11.2007 20:46:44   
ana b
Spontano s popadki brez predhodnih znakov

(odgovor članu maja24-2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
25.11.2007 22:58:34   
* Mateja *
V bistvu se je pri meni začelo z nekim sluzastim izcedkom, za katerega je g. rekla da je pač običajen. Pa ni bil, verjetno je bil to čep. Nato pa so se mi spontano začeli popadki, rodila v parih urah, poroda mi niso mogli ustavt. Rodila sem pa v 28. tednu, sedaj zdrav in preveč nagajiv triletnik.

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
25.11.2007 23:03:50   
Noseckica
Preeklampsija (visok pritisk, otekanje,....), nosečnost prekinjena v 32. tednu, carski rez.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
26.11.2007 9:06:25   
Felicity
Odluščenje čepa (35t)

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
26.11.2007 10:17:47   
Jumpy
Kak dan prej sem se čudno počutila, oblivali so me vročinski valovi, nato nenadoma odtekla voda, brez popadkov. Dvakrat.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
26.11.2007 11:17:12   
anajmad
1. odluščil se mi je čep v 34.T

2. bolečine v spodnjem delu trebuha,v 23.T. Prvo so rekli ,da je uruinfekt,v bistvu pa so bili popadki,ki sem jih imela dober teden. Ker sem kasneje v 24.T rodila.

3. slabo počutje prejšnji dan,naslednje jutro se mi je pokazal krvav izcedek in počasi se mi je začel otrjevati trebuh. Čez dobrih 6. ur sem rodila v 26.T

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu maja24-2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
28.11.2007 8:35:32   
k1
naenkrat visoki pritisk, v tednu dni je bila mala zunaj (rojena 29t). 

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
28.11.2007 12:44:09   
Liona
Odtekla voda, brez predhodnih znakov, torej spontan porod (34t).

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
28.11.2007 13:00:16   
Splet.Ka
Točno na prvi dan 36. tedna se mi je ob 4ih zjutraj odluščil čep. Ob 17.10 mi je odtekla voda. Ob 21.33 se je rodila (le)potička.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
28.11.2007 18:50:55   
ALEKSA13
Nek večer sem ležala pred TV, in mi je začela odtekati voda (noseča točno 31  tednov), brez popadkov. Ker mi je voda odtekala postopoma, se bila še en teden noseča v bolnici, nato pa so mi v 32. tednu sprožili porod. Danes je mojuser posted image star 3,5 meseca,zdrav in lepo napreduje. 

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
28.11.2007 20:09:35   
orka**
Rodila v 34. tednu, spontano s popadki brez predhodnih znakov.
Dopoldne sem imela občutek, da mi počasi oddetka voda. Šla na pregled popoldne, bila 3 odprta, nato pa so se začeli še popadki. Zvežer ob 21.32 rodila fantka.

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
3.12.2007 14:37:13   
melani99
moj prvi znak je bil zelo močna krvavitev, 15 minut za tem 1. popadek, tako da nismo dospeli priti niti do porodnišnice, sem rodila kar v avtu pred zdr, domom, res pa je da sem se en dan prej počutila , ne vem, kako naj opišem, zelo čudno, kot da bi bila zelo zmatrana, bolečine v križu,..

(odgovor članu maja24-2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
3.12.2007 16:23:57   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: melani99

moj prvi znak je bil zelo močna krvavitev, 15 minut za tem 1. popadek, tako da nismo dospeli priti niti do porodnišnice, sem rodila kar v avtu pred zdr, domom, res pa je da sem se en dan prej počutila , ne vem, kako naj opišem, zelo čudno, kot da bi bila zelo zmatrana, bolečine v križu,..


Joj, tega se pa spomnim......user posted image   
Hvala bogu, lepo se je izteklo! user posted image
 
Ležala si pa z mojo kolegico v porodnišnici.

(odgovor članu melani99)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
3.12.2007 18:29:30   
petea
Začela odtekati voda, črvičenje po trebuhu, čez nekaj časa (1 ura) popadki na 5 min, odhod v porodnišnico, čez 5 ur sem rodila. 1 mesec pred rokom.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
4.12.2007 0:17:13   
najci
Pa še jaz napišem: Močna krvavitev v 6. tednu, potem spet v 16.tednu in gin. mi je ugotovila odpiranje materničnega vratu. Ker se kljub strogem ležanju mat.vrat ni nehal odpirati in se je krajšal, so mi naredili urgentno cirklažo v 20.tednu. Po treh tednih sem očitno zaradi vnetja, ki je bil posledica urgentne cirklaže, dobila popadke, cirklažo so morali odstraniti in uro zatem mi je odtekla voda...

Anajmad, vprašanje zate: Kako to, da ti niso pri tretji nosečnosti naredili preventivno cirklažo, glede na to, da je prišlo v drugo do tako zgodnjega poroda? Meni jo je gin. za naslednjič že napovedala in sicer takoj po NS. Ta preventivna cirklaža naj ne bi bila veliko tveganje?!?

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
4.12.2007 0:20:52   
Marogica
Slabo počutje, bolečine spredaj in zadaj, pa močna krvavite, tako, da sem do porodnišnice prišla kar z brisačo med nogami.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
17.5.2008 22:43:15   
24julij
vprasanje za mamice ki so prehitro rodile


sem v 32 tednu in ze osmi teden imam lezanje v bolnici-prekratek MV  zanima me ce otroci rojeni v 32 tednu gredo se v inkubator oziroma do kdaj grejo,pa koliko casa so hospitalizirani?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
17.5.2008 23:09:09   
* Mateja *
Verjetno si dobila že deksametazon, to so injekcije za razvoj pljučk pri otroku. To pomaga, da hitreje zadihajo, da morda sploh ne rabijo umetne ventilacije! Če jo pa rabijo jo menda rabijo manj časa kot ostali, ki tega niso prejeli. večinoma nedonošenčki rabijo inkubator, da jih greje, da je bolj občutek kot v trebuhu! Morda pa rabijo samo ogrevano posteljico, ker imajo težave z ohranjanjem telesne temperature. Običajno nedonošenčki grejo domov okol datuma poroda, morda že prej če je vse ok, morda pa tudi mesec ali več po njem, če imajo kake zdravstvene težave!
Ne se sekirat in upaj, da prideta čim dlje, menda je vsak dan pomemben!!

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 10:30:41   
Sonnja
js sem dobila popadke brez odtekanja vode, čisto spontano.

24julij glede inkubatorja moj je bil notri okoli 9 dni tudi zaradi zlatenice inkubator ni tak huda stvar sm js tud misla tak, je boljše da je notri čim dlje ker ima občutek da je v trebuščku mu je toplo, potem smo šli v toplo posteljco za en dan in mu je bilo prevroče.
smo pa po tem vseeno bili še en mesec v bolnici tak da ne gledat na inkubator ampak jih čim več gnjavi za diagnoze vse sprašuj nič ne šparaj jezika za vsako diagnozo če ne boš zastopla za kaj se gre vprašaj kaj je to, kake so posledice kaj pomeni vse imaš pravico vedet.
meni so tak mutili da sem se skregat mogla.
ampak hvala bogu nima težav vse poštimajo to je res. nič ne skrbi. moj je dobil samo eno injekcijo za zorenje pljuč pa je ventilacijo rabil samo malo respiratorja pa ne. upam da se bo vse vredu izteklo, zapomni pa si da moraš ves čas ampak res ves čas MISLIT POZITIVNO. to boš še večkrat slišala in mogoče bo težko ampak to je vse kar lahko narediš. mogoče boš pa do konca zdržala. ne skrbi. pa javi kako bo.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 14:03:11   
pršut
 
IZVIRNO SPOROČILO: maja24-2

Pozdravljene vse mamice vseh bork in borcev
Zanima pa me če mi lahko poveste kako se je pri vas začel prezgodnji porod in kakšni so bili znaki
HVALA



V 36.tednu, zjutraj okoli 9-ih mi je začela odtekati voda (kot, da bi še lulala, samo malo drugače), okoli 12-ih voda roza barve, klic v porodnišnico, prihod ob 15-ih in ob 24.39, naslednji dan, sem rodila deklico, ki ji ni nič manjkalo (3.325kg, 52 cm). Odprla sem se pa zelo hitro, od 20-ih-22-ih 8 cm.

Če se kaj dogaja, kar kliči v porodnišnico.

SREČNO!!!!

(odgovor članu maja24-2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 14:04:22   
Anonimen
Nobenih znakov, razen da je G na pregledu rekel, da je otrok pripravljen, da se rodi.

(odgovor članu maja24-2)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 14:07:19   
pršut
IZVIRNO SPOROČILO: pršut


IZVIRNO SPOROČILO: maja24-2

Pozdravljene vse mamice vseh bork in borcev
Zanima pa me če mi lahko poveste kako se je pri vas začel prezgodnji porod in kakšni so bili znaki
HVALA

Ja, šele zdaj sem videla, da sem odgovarjala na post, ki ... . No, pa naj bo za nekoga, ki to info potrebuje.user posted image  



V 36.tednu, zjutraj okoli 9-ih mi je začela odtekati voda (kot, da bi še lulala, samo malo drugače), okoli 12-ih voda roza barve, klic v porodnišnico, prihod ob 15-ih in ob 24.39, naslednji dan, sem rodila deklico, ki ji ni nič manjkalo (3.325kg, 52 cm). Odprla sem se pa zelo hitro, od 20-ih-22-ih 8 cm.

Če se kaj dogaja, kar kliči v porodnišnico.

SREČNO!!!!

(odgovor članu pršut)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 15:40:00   
Samrela
Moja user posted image  je bila rojena z 32. tedni in je bila zaradi dihalne stiske nekaj dni pod kisikom. ( Nisem dobila deksametazona.)  V inkubatorju je bila 5 dni, nato še nekaj dni v ogrevani posteljivi. Domov sva odšli 18. dan po rojstvu in je z njo vse v redu. Lepo se je dojila in do sedaj (13 mesecev) skoraj ni bila bolna. user posted image user posted image user posted image

Srečno!

(odgovor članu pršut)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 20:19:06   
24julij
samrela joj tole mi je tok optimisticno,jaz sem ze v 24  tednu dobila injekcije za plucka, kolko tezki so pa ili vasi korenjaki?jaz upam da nasa deklica se dolgo zdrzi u trebuscku

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?