|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 20:23:40   
Samrela
Težka je bila 2140g, potem pa ji je teža padla na 1800g. Sedaj jih ima že 9000 user posted image  in je, vsaj kar se višine in teže tiče, že ujela vrstnike.

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 20:25:11   
Samrela
24. julij bosi pogumna in optimistična! Vso srečo in uživaj v nosečnosti!

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 22:08:52   
24julij
hvala lepa.saj ze od 24 tedna lezim v porodnisnici,grem pa samo do vc ja in nazaj in to je ves moj svet ze osem tenov potem ves kako uzivam nosecnost,se dobro da je z mojo srcico vse uredu,,,,tako da stejeva dneve,drugace si pa nisem predstavljala taksne nosecnosti in toliko skrbi

pozdravcek

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 22:17:14   
Marogica
Drži se, 24julij.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
18.5.2008 22:19:13   
Anonimen
hvala lepa.saj ze od 24 tedna lezim v porodnisnici,grem pa samo do vc ja in nazaj in to je ves moj svet ze osem tenov potem ves kako uzivam nosecnost,se dobro da je z mojo srcico vse uredu,,,,tako da stejeva dneve,drugace si pa nisem predstavljala taksne nosecnosti in toliko skrbi


Ojoj, saj bo vse v redu user posted image .

A net pa imas? Fajn :):

(odgovor članu 24julij)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
19.5.2008 6:40:49   
Sonnja
IZVIRNO SPOROČILO: 24julij

hvala lepa.saj ze od 24 tedna lezim v porodnisnici,grem pa samo do vc ja in nazaj in to je ves moj svet ze osem tenov potem ves kako uzivam nosecnost,se dobro da je z mojo srcico vse uredu,,,,tako da stejeva dneve,drugace si pa nisem predstavljala taksne nosecnosti in toliko skrbi

pozdravcek


tudi moja sestrična je ležala od 24.tedna so ji maternico povezali(al kako se prav reče) pa je rodila v 35. tednu 2500 g težko deklico.user posted image


(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
19.5.2008 10:39:44   
Samrela
Ojoj, potem pa verjamem, da ti ležanje v bolnici ne more biti v poseben užitek. Ampak...maš pa dober motiv, kajne? Upam, da bo tvoja pikica zdržala čim dlje, če prideta do 30.t sta pa itak zmagali a ne?user posted image

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
19.5.2008 13:08:49   
24julij
me2 sva sedaj v 32 tednu,

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
19.5.2008 13:11:42   
biba 78
Jaz sem samo en teden ležala v bolnici, preden sem imela CR (preklampsija, rodila v 24 t), pa sem mislila, da bom ponorela. Zato vem, kako se počutiš 24julij. Ampak bodi močna, verjami v najboljše in boš vidla, da ti bo kar hitro minilo. Tolaži se s tem, da je s pikico vse v redu. Drži se in veliko sreče!!!!!!!

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
19.5.2008 13:14:46   
biba 78
A sta v 32 t? No potem pa te tako ali tako nima kaj dosti skrbet, tudi če se porod že sproži. Najhujše pravijo je tam nekj do 27 t, ampak vidve sta že mimo vsega tega. Je pa res, da si vsaka mamica želi, da se otročkom ne bi tako hitro mudilo na svet. Tako da le pogumno....

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
19.5.2008 19:48:29   
24julij
biba kako pa je sedaj z tvojim otrockom?

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
19.5.2008 21:35:29   
sandra katarina
amo do vc ja in nazaj in to je ves moj svet ze osem tenov


hOJLA
Jaz vem, kako je ležati 8 tednov.... sem ležala od 19. do 27. tedna, vmes imela cerklažo ipd. WC sem sicer videla iz postelje ampak je bil strašansko daleč user posted image
Meni je kar na lepem začla odtekati voda, potem so me še 3 dni pacali s še strožjim ležanjem in ko sem rodila, sem si kljub vsemu kar oddahnila. Deklica je bila 1100 g, in je potem še sama preležala v inkubatorju nadaljnih 8 tednov ampak danes je vse ok.
A si v MB?
Je pa kul imeti dostop do interneta...Jaz sem ga tudi imela in mi je kar dobro reševal  zdravo pamet... drugače bi se mi že prej zrolalo, tako pa sem "le" zadnji zteden bila resnično v depresiji...

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
20.5.2008 7:45:22   
Sonnja
ja depresijo tud js poznam, verjetno me net ne bi rešil bi pa zelo zelo dobrodošel bil takrat. no važno da sem zmagala js in ne depresija.

(odgovor članu sandra katarina)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
20.5.2008 10:36:54   
24julij
n mi2 sva v ljubljani,danes sva 31t4d in po ultrazvoku je moja mala tezka 1887g,upam da se ogneva ikubaturja ce pride prej

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
20.5.2008 17:54:52   
zolika
kako je preživet bren NORMALNEGA wc-ja vem tudi sama! Sem ležala 15 dni - hodila na kahlo  in se umivala v lavorju! user posted image

Pri meni pa nobenih znakov (vsaj da bi jaz vedla - čutla) ni bilo! Potem pa v 30t pregled in G ugotovi da se placenta boči v vMV in da sem odprta 2,5cm - takoj v bolnico in tam se dočakala prihod Vid-a!

8 dni je bil v inkubatorju - ampak je sedaj vse BP!

Takoko se je narodil je zajokal - sam zadihal in bilo je SUPER!
T:1790g in 43cm

Sedaj;4300g in 52cmuser posted image

24julij: POGUMNO  - glavo pokonci!!!!


_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
20.5.2008 19:44:12   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: 24julij
upam da se ogneva ikubaturja ce pride prej


24julij, držim pesti, da vzdržiš čim dlje.... user posted image  
 
Inkubator pa ni tak bav bav kot se sliši. user posted image

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
21.5.2008 11:05:09   
24julij
joj zolika vse cestitke v kerem tednu si pol rodila 31?kolk casa sta se pol bla u inkubatorju?a ce gre u inkubatr a ti ga ko rodis dajo kj k tebi? kako je pa z sesalnim refleksom?  joj me vse zanima,ampak res bi rada use vedla

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
21.5.2008 16:03:32   
dejček
24julij, držim pesti, da zdržita čim dljeuser posted image . Tudi jaz sem ležala od 24. tedna dalje, najprej 14 dni v bolnici nato strogo mirovanje doma (samo do wc-ja). Rodila sem en dan pred rokom, tako da pogumno. Te pa razumem, da te skrbi; ko imaš časa na pretek, ti po glavi hodi marsikaj; sicer pa je po mojem najhujše že mimo.

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
22.5.2008 22:21:40   
sandra katarina
za sesalni reflex so meni rekli, da se začne pri 34 tednu.
MOja pupa je dejansko takrat tudi začela piti, prej pa pač sonda...

(odgovor članu dejček)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
23.5.2008 9:48:00   
zolika
24julij: rodila sem v 32tednu in 3d - vid je bil težak 1790g in 43cm og 29,5cm! Zajokal je in sam zadihaluser posted image ! takoj so ga odnesli in vrnil se je v inkubatorju skupaj z pediatrinjo - potem so ga po 3min odpeljali na intenzivno. Videla sem ga po 8h urah - ko sem lahko vstala!


po 3 dneh sva se začela pristavljat k prsim - po 5minut vsak dan! Ni nama šlo...matrala sva se - ampak pomembno je bilo, da sva se čutila - drug drugega! Dojenje nama nikoli ni steklo! user posted image zato sem si mleko črpala - po mesecu in pol pa sem "presahnila" user posted image ! ampak se ne sekiram - ker Vid napreduje - vsaj mesec dni pa je le imel moje mleko - zanjega zelo pomemben mesec - in seveda za vse nedonošenčke! Tako,da je pomembno da se otroka pač čim prej pristavi - donošene pristavijo takoj (3h je idealni čas po porodu)!

Vi2 pa se le DRŽITA - noben bau bau ni inkubator - to sem jaz tud mislila - samo toplo bo tvoji pikici - da bo lahko rasla...vseh tistih kablov pa se ni treba bat - tam so zato, da POMAGAJO user posted image !!!!

Držim pesti!


_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu sandra katarina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
11.6.2008 21:12:04   
Noseckica
To je 24julij napisala 17.5.

IZVIRNO SPOROČILO: 24julij

vprasanje za mamice ki so prehitro rodile


sem v 32 tednu in ze osmi teden imam lezanje v bolnici-prekratek MV  zanima me ce otroci rojeni v 32 tednu gredo se v inkubator oziroma do kdaj grejo,pa koliko casa so hospitalizirani?


danes pa na Rodili smo preberem to: Klik

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ISKRENE ČESTITKE! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
17.6.2008 14:15:16   
24julij
da se javim mi smo dobili precudovito struciko po imeu Lara, rojena 34t1d,njena teza je bila ob rojstvu 2730 dolga pa 49 cm,je najlepsi otrocek za svojo mamico in ocija zelo sva vesela saj je z najino strucko use uredu in sva ze veselo doma

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
17.6.2008 17:25:24   
žabica 24
Moja je tudi 32- tedenska. 10 dni pred porodom sem dobila zdravila za razvoj pljučk, po porodu je dihala samostojno, bila v inkubatorju 10 dni, potem še nekaj dni v topli posteljci, v bolnici sma bili 4 tedne. Rojena je bila z 1740g. Domov je šla z 2100g.
Vse posledica prezgodnjega poroda smo pomalem z veliko truda in fizioterapijami odpravili, razen škiljenja, ki je posledica možganskih krvavitev. Tu še nas pa čaka kr nekaj dela, pa verjetno zlomljenih očal user posted image

24 julij - držim pesti, da tvoje dete še nekaj časa počaka v trebuščku!!!

(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
17.6.2008 17:27:04   
žabica 24
ojej, jaz kura, sem površno brala user posted image

Čestitke  julij, pa veliko cartanja z malo Laro, ki je imela kr lepo težo!

(odgovor članu žabica 24)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: prezgodnji porod ZNAKI
21.6.2008 22:20:56   
katka28
Pri meni ni bilo nobenih ocitnih znakov. V vecernih urah me je nekaj spiknilo sla sem dezurnemu na pregled kjer je ugotovil, da sem odprta 4 cm, z resilcem sem bila pripeljana v Lj kjer sem noc prezivela v porodni sobi, proti jutru so me odpeljali na E oddelek kjer sem zdrzala se skorat tri tedne  v 30 tednu potem pa sem bila odprta 8 cm in so mi sprozili porod ( umetni popadki, predrt mehur ) cez dobrih 20 minut pa sta na svet prijokala Jakob in Anze. Dober mesec sta bila v inkubatorju potem se en teden pri meni v sobi in koncno je sledil prihod domov. 

(odgovor članu žabica 24)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?