|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obrezovanje
7.12.2007 13:49:42   
mateyka
Butasto vprašanje- butast odgovor.


ah dej no. kako lahko kej tazga rečete. res na nivoju (bolj najstnic imho), ni kej.. naj vas spomnim na unga antropologa, ki je rekel: zakaj kličemo nekatere ljudi barbari? zato ker si luknjajo nos in ne ušes, kakor delamo mi?

dejstvo je, da imajo obrezani moški povprečno manj vnetij na penisu. in manj so dovzetni za transfer spolnih bolezni. seksulano so bolj zdržljivi (če kero zanima lahko tud napišem zakaj) in dostim je estetsko penis takega videza lepši (ta zadnja je bolj individualna - kot recimo umetnost, ki ima tudi ta aspekt prisoten).

in glede globjega pomena - ja, za žide in muslimane je to "covenant" (dogovor, sporazum) med bogom in človekom (kristjani so to tud mel na začetku, samo je pavel opustil to navado, zato da bi več vernikov stopilo v krščanstvo - nekateri so oporekal temu, samo je pavel zmagal). prakticira se od Mojzesa naprej (preberite si njegov življenjepis). je opomin, da mata Bog in človek dogovor - ravnat se po zapovedih (unih 10) in delat dobro/dobra dela. dost podobno kot so indijanci mel "krvne brate" in so si rezal roko v tem primeru. simbolično, ampak psihološko pomembno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: obrezovanje
7.12.2007 14:10:46   
AlTa
Sej jest svojega sina še zmeri kopam ali stuširam vsak dan, pa čeprav je obrezan.
Vsak ima svojo odločitev.

 

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: obrezovanje
7.12.2007 14:13:48   
mateyka
Samoplačniško pa je bilo dve leti nazaj okrog 35.000 SIT.


a to privat klinika? se mi zdi, da če gleš v klinični center, te pride okol 60-100 tisoč sit. kokr sem slišala majo v kliničnem enga izkušenega doktorja - baje je iz egipta. akera ve - a to še drži?

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: obrezovanje
7.12.2007 14:14:48   
AlTa
Se strinjam kar je napisala mateyka user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: obrezovanje
7.12.2007 14:22:25   
Petraa
in kolikjo zdržijo zdržijo obrezani moškiuser posted image
to nimerilo za vzdržljivost.
in čiščenjen intimnih predelov mislim,da mora biti to vsakdanje-obrezan ali ne.

(odgovor članu AlTa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: obrezovanje
7.12.2007 15:49:24   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

in kolikjo zdržijo zdržijo obrezani moškiuser posted image
to nimerilo za vzdržljivost.


prepucij (kožica na penisu) onemogoča drgnenje glavice, če je potegnjena čez glavico. ker jo obrezani moški nimajo, je njihova glavica na splošno deležna več trenja (oblačila..) in s tem se koža na glavici ojača/utrdi do te mere, da je lahko spolni odnos veliko daljši (ker potrebuje več trenja, da se pride do vrhunca-ejakulacije) in posledično lahko tudi ejakulacijo bolj nadzirajo.

in čiščenjen intimnih predelov mislim,da mora biti to vsakdanje-obrezan ali ne.


seveda. sej ni nikoli bilo mišljeno, da je, ko je moški obrezan lahko potem pa šlampec in da postane potem voda strupena za lulčka user posted image

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: obrezovanje
7.12.2007 16:22:59   
Petraa
Moj ni obrezan in zna zelo dobro nadzorovat.Kar se tiče kako dolg je spolni odnos ,nima to nobene veze s tem-moje mnenje. moj zdrži tudo do 5 ur,sam jaz več neuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: obrezovanje
7.12.2007 16:26:14   
Anonimen
Jaz imam fantka in ga ne bom dala obrezati. Če bi bilo pa zdravstveno nujno, pa seveda bi privolila v ta poseg.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: obrezovanje
7.12.2007 16:34:35   
Miss Piggy
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Samoplačniško pa je bilo dve leti nazaj okrog 35.000 SIT.


a to privat klinika? se mi zdi, da če gleš v klinični center, te pride okol 60-100 tisoč sit. kokr sem slišala majo v kliničnem enga izkušenega doktorja - baje je iz egipta. akera ve - a to še drži?



Nismo bili pri tem gospodu v kliničnem centru, saj on hodi obrezovat na dom in brez anestezije - če mislimo istega. On računa tolk ja, pa še več, če hočeš najet ordinacijo.
Mi smo to opravlili kar na kirurškem oddelku bolnišnice, sicer z napotnico, če bi plačali pa mi je bilo rečeno cca 35.000 SIT.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: obrezovanje
7.12.2007 17:30:55   
AlTa
Ja jest sem slišala da stane brez napotnice okrog 100.000 sit in to v kliničnem centru.

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: obrezovanje
7.12.2007 17:42:33   
jakoLUlana
versko obrezovanja?- ok razumem in nimam nic proti
obrezovanje kar tako?- zaradi higiene? to pa ne.. mislim.. pa kaj ste pujsi al kaj? saj se vsak dan umivate...user posted image

(odgovor članu AlTa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: obrezovanje
7.12.2007 18:18:00   
mateyka
obrezovanje kar tako?- zaradi higiene? to pa ne.. mislim.. pa kaj ste pujsi al kaj? saj se vsak dan umivate...


kakor smo že večkrat omenile - nima to veze s pujsi.
glede higiene pa - lahko si higieničen pa se ti še vedno lahko vname kožica. tuki je v igri tud imunski sistem. dveletniku od moje frendice se je to zgodilo brez umazanije. ona pravi, da ji je zdej prav fajn, da je tamal obrezan.
sicer pa, če ne bi blo dobro za protivnetja zakaj bi potem ta ISTI postopek uporabljali, ko se ti vnetje pripeti?! je že dobro, če ne ne bi bilo točno obrezovanje rešitev za to. eni se pač odločjo prej ukrepat.
aja pozabila sem še oment, da ima zelo malo obrezanih moških raka na prostati. poleg vseh stvari, ki sem jih zgoraj naštela seveda.

(odgovor članu jakoLUlana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
7.12.2007 18:34:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: obrezovanje
7.12.2007 19:22:19   
hariba
Tastarejši je obrezen, ker je imel preozko kožico, tamlajša pa ni, ke ni bilo potrebe. Se pa sicer strinjam z mateyko, a jaz tamalga vseeno nisem dala. Če bo hotel se lahko da tudi, ko bo že polnoleten

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: obrezovanje
7.12.2007 19:50:53   
sandra113
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

- se mi zdi vsak operativni poseg, ki ni absolutno nujen, nesmiselno ogrožanje otrokovega fizičnega in psihičnega zdravja


Se strinjam...

Vsak pa se pač sam odloči.

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: obrezovanje
7.12.2007 19:56:44   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: al bina
Ne. Iz zdravstvenih razlogov, če bi bilo potrebno, ja, drugače pa ne.
A potem, če je luli obrezan, se ne rabi vsak dan umivat al kako? Ker neobrezanega umiješ vsak dan, pa je čist.


Se popolnoma strinjam. Imam fantka in ga bom dala samo iz enega razloga: zdravstvenega (če bo potrebno)!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: obrezovanje
10.12.2007 7:32:06   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Elis@

...saj on hodi obrezovat na dom in brez anestezije ...



O boh in to se dogaja pri nas v Sloveniji al kaj user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: obrezovanje
10.12.2007 9:26:12   
ZmajTolovaj
KAKO TO MISLITE - BREZ ANESTEZIJE??????? user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: obrezovanje
10.12.2007 11:25:52   
Marjacek
Pozdravljeni!

Po mojem mnenju je bila tema načeta čisto OK, razvila pa se je v eno veliko bedarijo. Tudi če kdo poda odgovor z obrazložitvijo ga poskušate takoj zminirat. Tako pač je, Slovenci smo bolj papeški od papeža. In tukaj je tudi moj prispevek k bedasti diskusiji. No, naj bom bolj natančen, prispevek je last Lačnih Franzov in je po mojem mnenju čisto na mestu. Malo v razmislek:

Naj marjetice povejo,
naše bele rožice,
koga rajši bi imele,
skritega pod postelje.

Dva junaka dva heroja,
kdo je boljši kdo je pravi,
s prirojeno luknjo v glavi,
s prirojeno luknjo v glavi.

Mravljinčarji so nežne duše,
v rilec skriti pesniki,
ne poznajo prave suše,
samo morje, luno, par kitar.
No, čeladar, to je druga sorta,
maraton odprtih kart,
brez ogrevanja nabada,
ker obvlada nizki štart.

Heja hoj mravljinčarji!
Heja hoj čeladarji!
(Ne okreći se sine.)
(Toni ma pa lepo kapo.)

Je pa res da vsak mravljinčar
se na koncu prelevi,
vsak mravljinčar je čeladar,
neusmiljen brez kosti.


Lep pozdrav,

Marjan

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: obrezovanje
10.12.2007 11:53:46   
BONI*
Mi bomo očitno našega 3 letnika morali dati obrezati zaradi moično zožane kožice ki se nikamor ne premakne. Tudi pediatrinja ni bila uspešna in nam je že dala napotnico za urološko amb na polikliniki, potem pa še za kirurga. Težav zaradi zžane kožice sicer nima (za enkrat). Uroinfekta zaradi tega ni imel.
higiene pa tudi nimamo nič bolj poostrene.
drugače pa ga ne bi dala obrezat.

Boni


_____________________________

Boni

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: obrezovanje
10.12.2007 14:58:52   
juniorka
Ene ste pa res hecne... nekateri starši se pač soočamo z bolj težkimi odločitvami, ko tehtaš pluse in minuse in zato iščemo mnenje, ne pa brezveznega nakladanja... Meni osebno se zdi brezvezno vprašanje, katero adaptirano mleko je najboljše- ker vemo, da vsak posameznik (beri dojenček)drugače sprejema določene vrste... pa pustimo to...
Tudi jaz sem med tistimi mamicami, ki jim je svetovano obrezanje otroka za otrokovo dobro, da v življenju ne bi imel nepotrebnih problemov-zdravstvenih! Malo cvikam, ker gre za splošno anestezijo in mi je hudo za malo bitjece, zato ponovno odpiram vprašanje-ne zameri avtorica- tiste, ki ste dale otroka obrezat, na podlagi česa ste se odločile, v kateri starosti in kje se je to zgodilo! Ostale pa prosim, da se komentarjev vzdržite in si preberete tukaj!
Naj dodam še, da je moj mož obrezan, zaradi higijene, ne vere, ker je katolik, ampak ne, da se mu ne bi bilo treba zdaj umivat, ampak je v toplejših krajih večja možnost infekcij, ki lahko vodijo do veliko možnih zapletov, ki jih ne bom naštevala...
Torej tiste, ki imate izkušnje z nesamozavestnimi moškimi- ta nesamozavest sigurno ni posledica tega, da so bili obrezani!Evo, tako je moje mnenje!

Torej mamice in očetje, ki imate izkušnje, prosim za vašo besedo!

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: obrezovanje
10.12.2007 16:19:45   
*anč*
helou!

ne razumem zakaj imate nekatere tako potrebo po prepiranju in obsojanju ... žalostno.  vsak se sam odloči tako kot se mu zdi najbolj prav.

imam sina starega dobro leto in ga ne bom dala obrezati, če to ne bo nujno potrebno zaradi preozke kožice.

lp


_____________________________

Razveseljujeta nas dva sončka; Tristan in Kiara.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: obrezovanje
11.12.2007 8:04:39   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: juniorka

Torej tiste, ki imate izkušnje z nesamozavestnimi moškimi- ta nesamozavest sigurno ni posledica tega, da so bili obrezani!Evo, tako je moje mnenje!


Ja valda...user posted image Svojga moškega poznam in vem kako sprejema tole obrezovanje, sam je bil obrezan zarad zdravstvenih razlogov, zato ne pametuj in ne posplošuj zadeve. Moški so različni kot smo ženske različne in nesamozavest lahko izvira tudi iz tega, mogoče tega pri tvojem ni, pri mojem pa je izražena, sicer ne tako zelo ampak jo pa sama opazim.

In ko sem njemu povedala o tejle temi ni mogel verjet, da lahko ženske mamice to počnejo svojim sinovom. Kaj boš pa rekla otročku ko ti bo rekel mami zakaj imam jaz drugačnega lulčka kot drugi fantki in bo mogoče zarad tega razočaran in žalosten?

Sicer je men vseeno ali jih obrezujete ali ne se mi pa malčki smilijo to pa ja in tega ne razumem.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: obrezovanje
11.12.2007 8:39:58   
nerka
Kaj boš pa rekla otročku ko ti bo rekel mami zakaj imam jaz drugačnega lulčka kot drugi fantki in bo mogoče zarad tega razočaran in žalosten?


hehe.. kaksno vprasanje.. men neumno.. vsi moji bratranci pa prjatli nekateri so obrezani.. zaradi vere.. pa se nobene tako neumne izjave nism slisala- mami js sm pa drugacen.. ah no..

JUNIORKA user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: obrezovanje
11.12.2007 10:41:38   
puncica
Ja no mogoče je zate neumno, upam pa da ne boš nikol v tej situaciji. Vem da bi mene tole moj sin ziher vprašal, že tavečji pupi smo mogl vse podrobno razložit zakaj je drugačna kot bratec in zakaj nima lulčka, čeprav to je že druga debata.

Upam, da ti ne bo nikoli zaradi tega žal.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?