|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj v avtosedež
20.1.2009 14:44:29   
fevzy
draga VIV
Lahko ti povem, da imamo tudi mi lupinico od HAUCK-a in tako kot je napisala Antigona, če bi takrat vedeli da je jajčka v resnici ozka in majhna je ne bi vzeli. Sedaj ko otroke bolj oblečem je zelo težko spravim v njo seveda zaradi utesnjenost je potem vik in krik. Gledeavtosedeža pa tako. Kupili smo stolček o+Concord - Ultimax PURE - Spott, ki ga lahko montiramo na sprednji in zadnji sedež. V njega pa smo jo dali z 6 meseci in še ni samostojno sedela.in to ni navaden stolček. Je pa očka te punce policaj tako da vemo kaj smo kupili in v čem vozimo otroka da je varen. Zato prosim takšne komentarje zadrži raje zase oz. preveri če so res stolčki skupine 0+ navadni stolčki.

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kdaj v avtosedež
21.1.2009 13:55:20   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Aja..pa jaz sem tudi ena od (neodgovornih) mamic, ki je dala otroka pred 6 mesecem v avtosedež..pa mu nič ne manjka.

Draga moja, pogovarjamo se o varni vožnji. To pomeni, da je otrok kar se da, čim bolj varen v PRIMERU TRKA, NENDANEGA ZAVIRANJA IPD., ne pa v času nemotene vožnje. Jaouser posted image   Dokler do tega ne pride, ne vidiš razlike med tem, ali sedi v tvojem naročju, neustreznem ali ustreznem sedežu. In bodi prepričana, da avtosedež (9+ kg) NI ustrezen za 4, 5-mesečnega otroka v primeru trka. Če bi imeli karambol, bi tvojemu otroku gotovo "več manjkalo" (kot si se sama izrazila) v neustreznem avtosedežu.



Ja no moj mali je ze pri 5 mesecih imel 10 kg..pač smo ogromni in kaj naj ga tlacim v manjšo jajcko in podobno. Ma mislim da ene prav pretiravaste ko napadate mame da so neodgovorne. Ne da se mi več..te debate tako ne bo nikoli konec...sam še čekam, da se ena spomne in omeni košaro za vozit otroka v avtu..pol bo veselo:)


Ja, pa tud če bi imel 20 kil. IN????? Vratnih mišic še ni imel dovolj razvitih. Kile so okvirne. MIMGREDE.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kdaj v avtosedež
21.1.2009 14:03:20   
Petr_a
A veste kdaj otrok preraste lupinico?
Takrat kadar mu glavica gleda čez rob lupinice in nič prej.
Dvomim da je to bil že kak 4 ali 5 mesečnik.
kar se tiče oblačenja in lupinic ,da so ozke,za v avto otroka ni treba zabundat kot da je minus 20 C.Se sleče zgornji del

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kdaj v avtosedež
21.1.2009 14:06:46   
Amam
Se strinjam. Naš je bil pri 5 mesecih ogromen, pa ni šel z glavo čez naslonjalo in ga nisem dala v avtosedež.

Sploh si ne morem predstavljat kako vaši 4,5 mesečniki sploh sedijo v avtosedežih, glede na to, da so še vsi mehki.



(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kdaj v avtosedež
21.1.2009 16:13:14   
skuštrana
V avtosedež lahko gre otrok, ko ima VSAJ 9kg, ko se SAMOSTOJNO postavi na nogice in čimbližje 1 letu starosti. Prej ni varno, če pa imate avtosedeže o-18 pa ne smejo biti obrnjeni v smeri vožnje.
Vse kar je drugače je izzivanje usode user posted image pa ko voli nek izvoli....

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kdaj v avtosedež
22.1.2009 9:03:29   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

V avtosedež lahko gre otrok, ko ima VSAJ 9kg, ko se SAMOSTOJNO postavi na nogice in čimbližje 1 letu starosti. Prej ni varno, če pa imate avtosedeže o-18 pa ne smejo biti obrnjeni v smeri vožnje.
Vse kar je drugače je izzivanje usode user posted image pa ko voli nek izvoli....


Ja pa sej debata se je začela o avtosedežih od 0-18kg..pa se je še vedno našla odgovorna mamica in napadla neodgovorne mamice.
In meni mali ni pri 5 mesecih prišu več v jajčka..je glava bila že čisto na vrhu..mah kaj sploh razlagam...kaj čem sem neodgovorna mamica...ne prva in ne zadnja!user posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kdaj v avtosedež
23.1.2009 14:24:29   
tominikapiki
Zdravo!


Naš bo pa glih zdaj star 9 mesecev, ima 10 kil in mu glavica že počasi kuka iz lupinice...saj še ne bi zamenjala, ampak bom zgleda morala.
Ali mi katera pove, kateri so ti avtosedeži (kako se imenujejo), ki so od 0-18 kil in se jih da obrnit v nasprotni smeri vožnje? Hvala.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kdaj v avtosedež
23.1.2009 16:31:53   
botrca
Najin je bil star 11 mesecev ko je "prešaltal" iz lupinice na avtosedež imel pa je 9kg.

< Sporočilo je popravil botrca -- 23.1.2009 16:32:37 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 58
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?