|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 14:54:42   
Anonimen
 Lupinica je pač lupinica, ne vem , spodaj ima en kos plasttčen skoz katerega spelješ pas in potem na ta plastični del pritrdiš s klikom user posted image  lupinico. A bo v redu? user posted image  Aja, ta sistem pripenjanja se kliče nevemkaj-fix.

< Sporočilo je popravil Sibil RR -- 7.1.2008 15:18:18 >
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 14:57:04   
Strawberrie Cherrie
ISOFIX, upam, da ne bom spet obsojena na pametovanjeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 14:59:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

ISOFIX, upam, da ne bom spet obsojena na pametovanjeuser posted image



ja to bo. user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 15:02:32   
pomladno_dete
adelaide user posted image user posted image user posted image  nič ne bo brez podatka za lupinco, moram vedeti, katera je, ker če kupim eno, ki ima v Adacu narisano prečrtano nulo, ne bo dobro user posted image  Aja pa možnosti Isofixa jaz v mojem avtu nimam, gospod v.d. moža pa ga imajo. Tako da v bistvu ne vem, če vzamem Isofix, potem jaz ne morem mama-taksi špilat, čeprav bom bolj pri času kot moja polovička ... Tako da v bistvu, če je Isofix, mi ne pride prav (vsaj mislim tako - ali se motim?).




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 15:08:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pomladno_dete

adelaide user posted image user posted image user posted image  nič ne bo brez podatka za lupinco, moram vedeti, katera je, ker če kupim eno, ki ima v Adacu narisano prečrtano nulo, ne bo dobro user posted image  Aja pa možnosti Isofixa jaz v mojem avtu nimam, gospod v.d. moža pa ga imajo. Tako da v bistvu ne vem, če vzamem Isofix, potem jaz ne morem mama-taksi špilat, čeprav bom bolj pri času kot moja polovička ... Tako da v bistvu, če je Isofix, mi ne pride prav (vsaj mislim tako - ali se motim?).






o bože, daj zdaj šibam domov. Poglej si pod pegperego PLICO P3 COMPLETTO - ta lupinica , ki spada sem zraven - če ne pa ti bom pogledala danes doma kakšna je. Jaz sem jo imela v puntotu.

(odgovor članu pomladno_dete)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 15:15:15   
pomladno_dete
aha, kar v miru :-) če prav vidim, imaš verjetno Navetto, se mi zdi, da ta ima Isofix. Ne dvomim, da bi bil tole en res dober dil user posted image , ampak kot rečeno, jaz Isofixa ne morem uporabljati. Vseeno hvala za ponudbo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 17:19:41   
Shorty_
kolikor jaz vem se lahko avtosedeži in lupinice ki imajo isofix lahko pripnejo v avto tudi samo z varnostnim pasom če avtno nima isofix pritrditve vsaj tako so meni razložiliuser posted image

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 17:28:39   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: shorty

kolikor jaz vem se lahko avtosedeži in lupinice ki imajo isofix lahko pripnejo v avto tudi samo z varnostnim pasom če avtno nima isofix pritrditve vsaj tako so meni razložiliuser posted image


Aha, shorty, hvala za info ... meni so namreč ravno obratno rekli, v Baby Centru. Ali eno ali drugo, da menda oboje hkrati pa ne gre. Sem razmišljala, če se je prodajalka morda zmotila ali je temu res tako. Vidim, da so tudi tu, kot pri marsičem v zvezi z dojenčkovo mobilnostjo mnenja deljena, bo treba kar navodila proizvajalca prebrati in se ne zanašati na prodajalke user posted image  Čeprav - pri tehle košarah za vožnjo navodila proizvajalca ne pridejo zelo prav, ker vsi zatrjujejo, kako je zadeva namenjena varni vožnji - odtod tudi zmeda glede tega, kaj je v prvih mesecih pri vožnji bolj pomembno, lupina ali košara.

Saj bo Adelaide pogledala doma, če lahko tudi jaz namontiram zadevo brez tehle fiksev, anede user posted image ? Ko bo kaj pri času, se nič ne mudi, še kak mesec, dva lahko počakamo user posted image  tudi tri, ampak to ne vem, če bomo zmogli user posted image user posted image user posted image  Morda pa se iz dila še kaj izcimi.


(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
7.1.2008 18:02:01   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: pomladno_dete
če prav vidim, imaš verjetno Navetto


Zdaj gledam Peregote malo bolj podrobno in vidim, da sem se zmotila, Navetta je košara, lupini se reče pa Primo Viaggio (ena od bolj kakovostnih, če prav razumem) - menda imaš to. Bom zračunala, koliko pride še ta kompletek, nov seveda. Da vidim, če bo ponudba kaj ugodna user posted image . No, samo toliko, da ne bom zavajala z napačnim imenom.

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 8:18:22   
Anonimen
ja dete, lupinica je primo viaggio, košara je navetta. Sem pogledala , če ima ta isofix pa tega napisa nisem videla samo gancio. matic. Mi smo imeli lupinico v treh različnih avtih - brez problema, tako da ne vem kaj sploh pomeni ta isofix. Javi , da se zdilamo.

(odgovor članu pomladno_dete)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 9:15:39   
Lara28
Samo na hitro - mi imamo jane slslom pro. V kompletu je lupinica, ki je istočasno trda košara in športni del.  Pri košari samo dvigneš naslon in nastane lupinica. Tako lahko daš iz vozička direkt v avto iz avta v stanovanje.... Res da so testi kao slabi, ampak smo se bolje pozanimali in je to mišljeno, kadar voziš otroka v vodoravnem položaju v košari. Takrat je v bistvi pripet tudi samo čez pas, pa še to so ježki. Mi takega načina nismo nikoli prakticirali. Če "narediš" lupinico in jo pravilno namestiš v avto pa je dovolj varna in ustreza vsem standadom, ki jim mora. No edini minus je to, da je kar težka. 
Špportni del se poleže SKORAJ v vodoravni položaj, mogoče je enih 10° dvignjeno. Naš Anej je bil že pri dobrih treh mesecih v športnem delu, ker je bilo zelo vroče poletje in je bila košara prevroča. Kot avtosedež pa smo jo uporabljali do 8 meseca, takrat pa je šel v večjega (9-18kg), ker je bila zima in smo ga v bundi že bolj težko stlačili noter, sicer bi ga lahko imeli še vsaj kaka 2-3 mesece.
Mi smo z vozičkom SUPER zadovoljni. Je dal veliko  veliko sprehodov skozi, občasno ga še uporabljamo sedaj (19 mesecev). Nikoli nismo kupovali kakih drugih vozičkom  (marel ipd.) Zloži se zelo enostavno, na majhno, brez težav sem ga spravila v Peguota tamalega in kasneje v Cliota.  Nam je res zakon. Tudi odatki niso dragi (Npr. zimska vreča je bila 6000 bivših sit, senčnik okoli 2000). Cena tega kompleta torej košara+športni del in en kup dodatkov (dežna prevleka, pokrivalo za košaro, torba....) je bila 2 leti nazaj 90.000 SIT.
Vsekakor vredno svojega denarja.
No, tako je moje mnenje! LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 10:02:35   
pomladno_dete
Hvala, Lara, tudi tole je simpatična informacija user posted image
Bom pregledala malo trenutno ponudbo.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 10:12:17   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

ja dete, lupinica je primo viaggio, košara je navetta. Sem pogledala , če ima ta isofix pa tega napisa nisem videla samo gancio. matic. Mi smo imeli lupinico v treh različnih avtih - brez problema, tako da ne vem kaj sploh pomeni ta isofix. Javi , da se zdilamo.


Hej, adelaide - ne najdem prvotnega sporočila, kjer piše, kakšen naj bi bil "dil"  - mogoče, ker mali oglasi niso dovoljeni, pa je bilo izbrisano ali kaj takega ali sem pač jaz slepa user posted image . Se mi pa zdi, da naj bi jaz kupila športni voz in ti mi zrihtaš rabljeno lupino, tako nekako?

No, se opravičujem, žal ne bo šlo user posted image . Gospod v.d. moža pravijo, da rabljene lupine ne bomo kupovali, ker je preveč pomemben kos opreme in bo kar nova (tudi zaradi garancij in to). Sama sem že razmišljala malo v tej smeri, zdaj pa sploh nimam kaj drugače praskat user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 12:18:44   
Anonimen
pa nič user posted image  - hecam se, dobro opravi pa javi kaj sta izbrala, da bomo malo šinfale user posted image

(odgovor članu pomladno_dete)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 13:13:03   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

pa nič user posted image  - hecam se, dobro opravi pa javi kaj sta izbrala, da bomo malo šinfale user posted image


važi user posted image  


aja pa predlogi so še vedno dobrodošli, kupovala bova šele nekje v začetku februarja, tko da - vse bomo z veseljem proučili user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 14:38:06   
pomladno_dete
Jaz še kar raziskujem user posted image  Potem ko smo prav tako razrešili dilemo glede ne-varnosti košar, me je na Bambinotu, kamor sem tudi postavila enako vprašanje, uporabnik tudi opozoril: "Kupi lupinico znanega prizvajalca in ne boš imela težav ne s kakovostjo izdelka, ne dvomov z njihovo varnostjo v prometu. Predlagam Roamer, Maxicosi ipd... izdelke." Ker Chicco ni predlagan kot varen, sem šla malo narediti primerjavo na Adac - to je za Chiccovo lupino iz najcenejšega kompleta Enjoy, ki se ji reče Synthesis (dražji kompleti uporabljajo AutoFix, ampak za to še nisem šla primerjat, ker me trenutno zanima samo užitkarjenje user posted image ).

Kopiram še semle, ker v bistvu velik del odločitve za komplet temelji prav na varnosti lupinice - čisto spodaj je tudi povabilo k debati na temo varnosti - če se komu da v tej temi, sicer si bom šla pa tako ali tako ogledat, kaj ste že debatirali o tem (zaenkrat še nisem, ker trenutno me najbolj zanimajo konkretne primerjave za moj izbrani model, tega pa nisem našla nikjer drugje):

Vem, da obstaja tudi več vrst lupin Maxi Cosi, Recaro in Römer, kot tudi več vrst Chiccovih. Vendar tisti dve Chiccovi, ki sta del kompletov Trio, ki jih trenutno gledam, prav nič ne zaostajata za omenjenimi drugimi znamkami - zdaj lahko da mislite na kako drugo vrsto njihovih lupin, kot so te, za katere so bili narejeni testi pri uglednem nemškem ADAC-u. Primerjavo imam žal samo za ti dve Chiccovi, ki ju poznam, z lupinami ostalih, ki jih priporočate, za katere pa ne vem, če so prave. Ampak očitno so dovolj razširjene, da je šel Adac delat primerjavo. Römerjevih v kategoriji lupinic 2006 in 2007 niso ocenjevali.

Torej, našla sem tole:
Rezultati ADAC 2006:
http://www.adac.de/Search/SearchResult/RW_HighLight.asp?RWDoc2Show=33595&RWLang=de&RWCollectionID=adac&RWQuery=Primo%20Viaggio&RWURL=http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze_2006/tab.asp&RWCookieValue=

Chicco Synthesis Plus (del najenostavnejšega in najcenejšega Chiccovega kompleta za 300 € prek spleta), Recaro Young Profi Plus z Isofixom in Maxi Cosi Cabriofix z Easyfixom imajo povsem enako oceno (dobro), razen Maxi Cosi CF ima en plusek več pri ocenjevanju čiščenja (kar pa ni postavka varnosti). Razlike v ceni pa so ogromne:

- Chicco SP 99 €
- Maxi Cosi CF 270 - 285 €
- Recaro YPP 230 - 240 €

Je še kak drug razlog poleg varnosti, zakaj bi se splačalo kupiti to vrsto Maxi Cosi ali Recaro namesto Chicca iz najcenejšega kompleta? Trenutno ga namreč tule ne vidim. Aha, povsem enako oceno kot Chiccova Synthesis Plus ima tudi lupina iz pri nas zelo razširjenega kompleta Peg Perego Pliko - Primo Viaggio.

Rezultati ADAC 2007:
http://www.adac.de/Search/SearchResult/RW_HighLight.asp?RWDoc2Show=33643&RWLang=de&RWCollectionID=adac&RWQuery=maxi%20cosi&RWURL=http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/tab.asp&RWCookieValue=

Pri modelih iz leta 2007 so razlike nekoliko večje v prid Maxi Cosi Cabriofix z Easyfixom in Recaro Young Profi Plus z Isofixom (očitno so ju izboljšali) - ocenjeni sta z odlično oceno glede varnosti, Chicco Synthesis pa z dobro. Vendar je z dobro ocenjena tudi druga vrsta Maxi Cosi - Citi SPS. Zanima pa me, koliko tistih, ki danes trdijo, kako bolj varne so Maxi Cosi lupine, ima izvedbo iz leta 2007 in koliko iz leta 2006, ko še niso bile ocenjene tako dobro. Sprašujem se tudi, ali gre glede na isto ime pri obeh testih morda celo za isti sedež? Če bi to držalo, kako lahko en in isti sedež v dveh letih dobi tako različne ocene? Cene tehle proizvajalcev so sicer v 2007 prišle nekoliko bolj skupaj, ampak še vedno je najcenejša Synthesis.

Da ne bo pomote, naj ne izpade kot da bi zdaj rada delala kakšno reklamo za določeno znamko, ker se malo nagibam k njenemu nakupu. Rada bi samo čim bolj preverila, ali ne gre morda pri oglaševanju "varnosti" tudi za delni vpliv trženjskih strategij, ki se po določenem času razširijo med ljudmi, ne da bi ljudje preverjali njihovo resničnost. Zdi se mi namreč, da reklama hitro zavede, tako kot je mene zavedlo oglaševanje trdih košar (pa še na Isofix pritrjenih, huh kaj boljšega) kot varnih za vožnjo. No, pa sem potem na enih 4 forumih slišala "ooo ne ga sračkat user posted image user posted image user posted image "user posted image .

Torej, če se komu da: rada bi malo več izvedela o tem, kako se pravzaprav odločate za nakup tehle lupin in kasneje seveda tudi avtosedežev in glede na kaj opirate svoje trditve o varnosti.

Morda še eno vprašanje: ali kdo ve, pri katerih hitrostih so tile testi izvedeni? Ne vem, zakaj, ampak imam občutek, da pri maksimalno nekje 60 km/h. Oziroma, imam občutek, da nobena, še tako dobra lupinica ali avtosedež za otroka, ne zdrži hitrosti, ki presegajo 80, 100 km/h (kar so danes povsem vsakdanje, celo nizke hitrosti, saj imamo en kup avtocest in obvoznic, po katerih se vsak dan vozimo). Saj konec koncev tudi naš pas in airbagi, ki naj bi nas ščitili, niso brez določenih omejitev.

Moj dragi v.d. moža (strokovno mnenje user posted image ) namreč pravi, da posebnih razlik med naštetimi modeli ne vidi in ne razume, zakaj bi moral kupovati tako drage modele. Da vozimo vedno previdno in zmerno, da za hitrosti ca 50/h otroka verjetno sploh ne bomo vozili v avtu, ker imamo vse potrebno zanj v peš razdalji, bomo šli pa kdaj na izlet in na morje in pri tistih hitrostih "je pač frka, če pride do tega, in je za vse, ne samo za otroka" - ali pri 100/h in več katerakoli lupina, košara ali avtosedež lahko zadrži otroka? Pa prosim, naj zdaj ne izpade, kot da kdo od naju zmanjšuje pomen varnosti ali da bomo otroka zanalašč izpostavljali nevarnostim. Gre samo za debato - saj verjetno nimate vsi Maxi Cosi lupin, nekateri imate tudi Peg Perego, pa Jane, ki je sploh porazno ocenjena, itd. in vozite tudi 100 in več na uro ...

LP

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 15:09:27   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: pomladno_dete

Torej, če se komu da: rada bi malo več izvedela o tem, kako se pravzaprav odločate za nakup tehle lupin in kasneje seveda tudi avtosedežev in glede na kaj opirate svoje trditve o varnosti.




Najprej pogledaš kateri avtosedeži so dobro ocenjeni in probaš izbrati med tistimi. Ponavadi starši kot drug avtosedež, glede na to da je to velik strošek, kupijo cenejšega ker se ta recimo uporablja samo do vrtca, kjer so hitrosti vožnje manjše... (to pišem, kar slišim).
nekateri kupijo lupinico, ker paše h kompletu (recimo ima adapterje prav za maxi cosi).

Jaz sem lupinico kupila v kompletu, večji avtosedež pa zato, ker je bil takrat v akciji in precej znižan (Romer). Pomembna mi je bila tudi maximalna varnost, ki je možna, ker smo precej na cesti. sem imela glih srečo.

Ti pa nič ne pomaga avtosedež z več +, če imaš avto, ki ni varen.

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 16:29:18   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: faca
Ti pa nič ne pomaga avtosedež z več +, če imaš avto, ki ni varen.


jp se 100% strinjam ... jaz ga žal nimam (manjši), bodoči ata ga kao ima (večji).


IZVIRNO SPOROČILO: faca
Ponavadi starši kot drug avtosedež, glede na to da je to velik strošek, kupijo cenejšega ker se ta recimo uporablja samo do vrtca, kjer so hitrosti vožnje manjše... (to pišem, kar slišim).


Tole tudi jaz pogosto slišim. Se mi pa zdi eden slabših argumentov. Ne vem, no, ampak menda teste res delajo pri manjših hitrostih (tam okrog 50/h), tako kot sem domnevala - če drži, potem se prave razlike v varnosti košar pokažejo pri teh hitrostih, ne pri 100/h in več, kjer skoraj ni možnosti zadržanja ... Ali kako?


(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 16:40:19   
frutka_
Pred skoraj 4-imi leti, ko sem kupovala prvo lupinico (in jo bom uporabljala tudi pri drugem otroku naslednje poletje) sem se odločila najprej zato, ker mi je pasala na voziček. PP Primo Viaggio imam, takrat je na testih bila ocenjena kar visoko, le MC IN R sta bila rangirana višje.
Kreš teste delajo pri hitrosti 40km/h se mi zdi.
Kar je mene takrat napeljalo na nakup "boljše" lupinice je bila tista šarada okoli avtosedežev iz kompleta za dojenčka, ki ga podari država. Namreč dobesedno popadali so otroci iz njih, ko so jih testirali. Čepran nisva bila pri denarju je končna odločitev bila da vzamem denar iz paketa in kupim "boljšo" lupinico, ki bo tudi ustrezala podvozju PP.
Ne daj bože, da se bi kadarkoli morala prepričati o varnosti sedeža v prometni nesreči in za tak slučaj si bom rekla "Ok, imeli smo najboljše in je pomagalo!". user posted image
Poznam družino, ki so ji dejansko policisti rekli, da je njihovega otroka rešil dober sedež. Avto so imel pa Volvo, ki kot veš je med varnejšimi.
Kar sem hotela povedati je tudi to, da je najbolj ziher varen sedež z isofix prirditvijo, ki sedež fixira na sedeže avtomobila. V primeru nesreče je najbrž obremenitev na sedež v tem primeru manjša in posledično za otroka boljša.
Še nekaj? Ošpice dobim,  ko vidim da starši zadaj otroke držijo in se v dobri veri še privežejo. Kaj jim ni jasno da v primeru nesreče s svojo težo zmučkaš otroka med sebe in pas??????!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 16:50:50   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: frutka
Ne daj bože, da se bi kadarkoli morala prepričati o varnosti sedeža v prometni nesreči in za tak slučaj si bom rekla "Ok, imeli smo najboljše in je pomagalo!". user posted image
Poznam družino, ki so ji dejansko policisti rekli, da je njihovega otroka rešil dober sedež. Avto so imel pa Volvo, ki kot veš je med varnejšimi.


Aha, saj to mene skrbi malo. Kaj je to "dober sedež" v resnici in koliko tega je samo promocija. Chiccovi sedeži so dejansko dobro uvrščeni na testih, ampak sodeč po nasvetih, ki jih dobivam, to ni ravno splošno znano. Zdaj pa, če se bože ne daj kaj zgodi, jooojmene bohnedej da takrat poslušam "ja to je pa zato ker niste imeli Maxi Cosi" user posted image  Pa ti, ki talajo nasvete, sploh ne vedo, ali imajo MC letnik 2006, kjer je ocena ista Chiccovi, in ali imajo namesto Cabriofixa, ki je kao odlično ocenjen, ono Citi varianto, ki je "samo" dobra, tako kot Chicco ... No, pretiravam, saj vem. Upam, da se nič ne zgodi nikomur.



(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 16:53:24   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: pomladno_dete

Iz tehle pogojev sva ugotovila, da bi rabila komplet,

Nisem čitala vseh odgovorov, mogoče ti je že katera svetovala ta komplet. KLIKNI V kompletu je košara, jajčka, športni voziček (marela), torba, dežna prevleka. Kvalitetno in za ugodno ceno. Jaz sem zelo zadovoljna.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 16:58:54   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
Nisem čitala vseh odgovorov, mogoče ti je že katera svetovala ta komplet. KLIKNI V kompletu je košara, jajčka, športni voziček (marela), torba, dežna prevleka. Kvalitetno in za ugodno ceno. Jaz sem zelo zadovoljna.


Odlično, hvala, Bambina! Sicer tudi tegale že nekaj intenzivno gledam, ja user posted image  Ni tako drag, kot sem mislila, da Peg Peregi so. Bova še v Italiji pogledala, če imajo enake in če je cena še kaj nižja (sem pa res Gorenjka, ježeš user posted image user posted image  ampak če greva že tja pogledat za Chiccote, lahko še za te user posted image ).

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
8.1.2008 18:04:25   
pomladno_dete
Evo, našla glede hitrosti kreš testov: "Čelni trk je potekal z začetno hitrostjo 64km/h in s pojemkom, kot ga je opel astra dosegla pri EuroNCAP preskusnem trku, to pa pomeni največji pojemek s kar 36g, kar pomeni, da se telo zaustavlja s silo, ki je 36-kratnik njegove mase."
http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=33&L2_ID=559

Tu sem našla tudi kar precej odgovorov na druga svoja vprašanja glede varnosti.

Pa natančnejša tabela testa 2007 je objavljena:
http://www.motorevija.si/datoteke/tabela%20sedezi%202007.gif

Tu se vidijo tudi razlike v ocenah znotraj skupne ocene dobro - Chicco se tu malo slabše odreže, res je (Peg Peregotovih Primo Viaggiov pa tule ni navedenih). No, bomo premislili. Morda kupimo tapoceni Ch komplet + kako zelo kakovostno lupino dodatno za prevoz v avtu (saj če so po ca 150 €, je to 450 €, kar je še vedno ugodno. Pa imamo potem dve lupini, košaro in voziček.). Na primer Maxi Cosi Cabriofix.

In tale članek je zelo dober (glede cenenih sedežev, tam med 5 in 50 €):
http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=33&L2_ID=221

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
10.1.2008 20:02:52   
shooo
ojla ,
iz nase izkusnje ti lahko porocam da smo bili zelo zadovoljni z MC cabrio (tudi ce ne bi imeli buzza bi imeli to lupinico + vozicek ki ima lezeci in sedeci nagib).

zelo pomembno pri lupinicah je  tudi da so dovolj velike.da se ti ne zgodi da ti ga otrocek prehitro preraste.se pravi da ima recimo 9 kg in se v lupinici ze tisi.
to ze ni dobro. potem si priseiljen ali kupiti kombiniran sedez 0-18 (poglej ocene) ali ga dati v visji razred 9-18 kar pa tudi ni priporocljivo da ga pri najnizji meji prestvaljas (sploh ce ne sedi sam in ni ispolnil se druga dva kriterija: kilazo in visino).
mi  smo MC imeli v avtu namontiranega kar s pasovi (in se ga dala zelo dobro fiksirati, sem primerjala z drugimi ) do 5 meseca straosti , potem dete ni hotelo vec lezati v kosari in smo jajco prestavljali na vozicek do 9 meseca.potem smo uporabljali na vozicku sportni sedez v avtu pa lupinico do se en mesec da je zacela samostojno sedeti . pri enih 10kg smo jo prestavili v vecji avto sedez.
lupinico smo prodali za tretjino nizjo ceno od kupne.(dodali smo poletno prevleko)user posted image
ja, pa kosaro za vozicek smo tudi mi kupili rabeljno in jo po uporabi prodali.saj smo jo rabili slabih 5 mesecev.za nas nujno zlo. sem dete vec preniosila v vrecah in rutah.user posted image
tokrat smo se odlocili za varijanto s podstavkom (iso base?).

verjetno bos slisala se izkusnje drugih , ki so svoje otrocke dali prej v vecje sedeze,jaz ti tu podajam samo svoje mnenje.
zelo strokovne odgovore dobis na www.roda.hr na podforumu  "avtosjedalice" ce ti hrvascina ne predstavlja problem.

javi kako si se odlocila.
lp



_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nakup vozička (tri v enem komplet) - pros...
10.1.2008 21:46:09   
januskica
Pomladno dete, živjo. Pri nas ima večina mamic lupince Maxi Cosije, ... medtem ko v italiji vidiš samo Chiccote in Peg peregote ... tudi na primorskem. mi smo kupli od Chiccota lupinco AutioFix http://www.chicco.si/index_slo.htm , saj smo jo dobili izredno poceni in smo tudi zadovolni z njo. če te skrbi kako se bo dete prevažalo v njej ... ti povem, da naša gre skoraj vsak teden od rojstva naprej na "turco" lj-primorska in je prav nič ne moti ... že 5 dni stara je šla na eno ... 1 ura vožne iz lj. porodnišnice do primorske. je pa res, da smo mi dali par majhnih brisačk med plastiko-stiropor lupinice in prevleko. tako, da je bila precej ležeče ... s časoma smo ji ven pobirali brisačke ... sedaj pri 8 mes. je brez. jo bo pa še rabila kakšen mesec, saj je kar velika lupinica ...
aja, mi smo že kupli sedež od 9-18 kg isofix in nam je trgovka rekla in tudi pokazala, da se ga lahko rabi brez isofixa ... verjetno to velja tudi za lupince . preveri.
aja, mi smo kupili voz od peg peregota in je user posted image . imamo Pliko P3 Pramette ... nimamo košare, saj je naša majsko dete in bi ji bilo v košari precej toplo. meni se zdi, da je košara bolj za zimske oz. jesenske otroke. razen, če se jo uporablja tudi kot posteljico. v letošnji kolekciji PP jih nimajo več ... podoben je pa Uno.  http://www.soncek.si/si/vozicki/peg-perego-g1538.shtml


če misliš it V Italijo poglej V Udinah je trgovina od chiccota ... se lahko dobi kej ceneje ... tam okrog je tudi trgovina Io bimbo http://www.iobimbo.it/ in se dobi kaj precej ceneje ... aja, vedno pa ceneje kot v Slo.

uspešne nakupe. user posted image

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?