|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Sončki januarčic 2oo8
9.1.2008 21:57:42   
sani1
Čer...
No kot vidim sta najbolj ativne katee in mala pikica.

Moja pupa je tudi zaspala pri očku pol je pa problem jo v posteljico dat... Jo pa tako črviči, da je kar groza. Pa nič takšnega ne jem. Res nimam pojma...
Sploh ne vem kako in kaj glede tega hranjenja. Moja pije moje mleko po flaški pa samo upam, da bom čim dlje imela mleko. Če ne se pa tudi ne bom sekirala. Kar bo pač bo... Jutri pride patronažna, da jo stehtam. Upam, da je pridobila na teži. No sej vem, da je, ker se ji pozna...
Drugače pa mala pikica imaš prav. Kdaj jih bomo pa cartali če ne zdej. Tudi moja pupa je že razvajena... Pa kaj...

No zdej grem pa še jaz pod tuš in spat...
Lepe sanje vsem in lahko noč!

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Sončki januarčic 2oo8
9.1.2008 22:12:46   
mala pikica
sani Gašperja tudi dajejo krči, na čase. Včeraj zvečer recimo, danes pa je boljše. Verjetno je res kriva naša hrana. Samo problem je ugotoviti, kaj jim ne odgovarja. Jih pa je zelo težko umiriti, ko jih mučijo ti krči. Meni je patronažna rekla, da naj menjavamo položaje, da grejo čimbolj vetrovi ven iz njih. Ah, to so šele začetki, kaj vse še nas le čaka user posted image

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu sani1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 7:32:57   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

sani Gašperja tudi dajejo krči, na čase. Včeraj zvečer recimo, danes pa je boljše. Verjetno je res kriva naša hrana. Samo problem je ugotoviti, kaj jim ne odgovarja. Jih pa je zelo težko umiriti, ko jih mučijo ti krči. Meni je patronažna rekla, da naj menjavamo položaje, da grejo čimbolj vetrovi ven iz njih. Ah, to so šele začetki, kaj vse še nas le čaka user posted image


Upam, da niste jezne, če se tukaj vseeno oglasim, čeprav sem še vedno "čakajoča".

Mala pikica in Sani1, jaz sem pri prvem prišla do spoznanja, da za krče ni kriva hrana, tista ki jo me pojemo. Dobro, ne zdaj jest kislo zelje, fižol,... kar napenja že nas, ampak če normalno ješ in otrok ni nagnjen k krčkom, jih ne bo. Jaz sem res pazila kaj sem jedla. V bistvu sem jedla res pusto, dietno (recimo kuhano kokoš user posted image , pa kak krompir v kosih, seveda nič zabeljen-to je samo primer), ampak moj je imel take krče, da groza. Smo vsi jokali zraven, še obiski. Poznam pa ženske, ki niso nič pazile, torej razen očitno napenjajočega in otroci niso imeli krčev. Jaz mslim, da je to odvisno od otroka samega. In ni nekega pravila. Jaz vem, da se bolj, kot sem se ne bi mogla držati. Svež kruh... To sem recimo takrat kar pozabila kaj je. Sem jedla nekaj dni starega. Pila samo vodo in čaj za dojenje.user posted image

Je pa zanimivo, da dobiš pri nas v NM P tudi vse za jest. Recimo jaz vem, da sem se začudila ko sem dobila makarone in golaž, moja teta pa celo nadevano papriko (to pa v LJ).

Tako da.... Saj boste same spoznale ali jim res škodi hrana ali ne.

Samo toliko. To sem želela povedati. Pa ne bit hude za vtikanje.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 11:11:51   
benika
No, pa se vama pridružujem še jaz.

Včeraj smo imeli pregled na Stomatološki kliniki zaradi razklane ustnice. Zdravnica naju je takoj potolažila, da ima Jakob zelo blago obliko te napake. Ima razklano le ustnico in delno mehko nebo, ostalo (čeljust, nosek ter trdo nebo) je pa bp. Tako bo potreboval le 2 operadciji in ne bo mu potrebno nosit ploščiceuser posted image Ful sem vesela.

Drugače pa uživamo v družinskem vzdušju. Jakob je priden, spi in je, in ne sitnari prav preveč. Dojiva se ne, si pa mleko izbrizgavam in mu dodajam še Aptamil Pre. Bratec ga je odlično sprejel in bi ga po cele dneve samo božal in lupčkal.

Posvetovalnico imamo 14. februarja, kontrolo kolkov pa aprila.

Uživajte s svojimi bubicamiuser posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 11:16:39   
benika
Alfabeta, kar se tiče hrane, se meni zdi, da res vpliva naše prehranjevanje na malčke, vendar pretiravat pa res ni treba. Ne razumem, zakaj bi se bilo treba odpovedat svežemu kruhu in piti le čaj in vodouser posted image  Že v P dobiš na voljo čaj ali malinovec oz. sok za razredčit. Za kosilo oz. večerjo so nam tudi dali repo, svinjsko pečenko, gobe v makaronovem mesu...

Kot si rekla, saj mamica sčasoma sama ugotovi, kaj malemu paše in kaj ne. Jaz sem že včeraj dobila lekcijo. Pojedla sem malo pice in posledično je Jakob zavrnil moje mleko. Se bo treba tej razvati očitno odpovedatuser posted image

Saj res, kdaj pa ti misliš rodituser posted image  

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 11:57:06   
Lunca1
No da se vam še jaz tukaj javim, sicer še v enem kosu. user posted image  Kar se hrane tiče, sem jaz morala pri Pini kar precej pazit. V P res da dobiš vse živo, samo sem nekje brala, da prvi dnevi še ne vplivajo na dojenčka, ampak bolj prehaja potem, ko se začne tvorit mleko. Zato tudi v P še ni toliko težav. Sem pa tam tudi jaz dobila šunko, pa solato ... No doma smo pa hitro omejevali. Je imela pa Pina res kolike in to take tipične, vsak dan od 17h do 21h. Upam da nam bo to zdaj prihranjeno. Verjetno bom spet začela z večjim obsegom hrane, dobro ne pikantne in napenjajoče, potem pa reducirala, če bo zaradi tega jok. so si pa res različni, ene napenja že po eni malenkosti, ene mamice pa lahko jejo vse. Samo še en primer, če bodo otroci user posted image  zaradi hrane, se pa le malo držite nazaj. Ena znanka moje sestre je imela namreč filozofijo, da ni treba nič pazit, mala je pa jokala in se zvijala. Posledica je bila pa huda alergija, tako da poslušajte otročke.

Saj res, a ve katera, kako prešpricat porod? user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 11:57:46   
Lunca1
Benika super, da se bo dalo vse poštimat. No pa me le nisi počakala za ctg. user posted image

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:00:30   
katee
Živjo punce!

Najprej glede krčkov; jaz sem v knjigi " Hrana, čudežno zdravilo" zasledila, da otrokom povzroča krče kravje mleko. Le ta vsebuje neka proteinska protitelesa, ki jih veliko otrok in kasneje tudi odraslih se sprejme dobro. In če doječa mama pije kravje mleko, se ta protitelesa prenašajo tudi na dojenčka. In edino to naj bi škodovalo. Je pa tudi res, da vsa hrana, ki napenja, dojenčku ne koristi.
Mi za enkrat še nimamo problemov s krči. Baje ful pomagajo kapljice proti krčem iz koroških lekarn. Vendar se samo na Koroškem dobijo - evo Sani, reči mami ali pa bratu, da ti jih prinesejo.

Tudi jaz čakam patronažno, da pogleda popek. Saj naslednjič ga bo pa po moje že skopala. Bom videli.

A ste že kaj shujšale? Jaz sem prišla iz P z -9 kg. Tako da imam, samo še 3 kg viška.

lep dan vam želim

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:02:09   
katee
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1


Saj res, a ve katera, kako prešpricat porod? user posted image


Jaz mislim, da se tega predmeta ne da špricat user posted image user posted image

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:03:11   
klepetka
Lunca ,nič ne boš špricala poroda ,le kje boš pa opravičilo staknila?!user posted image Zato le pohiti ,da bo ta projekt za tabo in se ne obotavljaj več.PA ne zgleduj se po meni glede dolžine porodauser posted image

_____________________________



(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:18:45   
mml
katee "koroške" kapljice se dobijo tudi v lekarni na Lavrici (če jih boš slučajno potrebovala), sicer ti jih pa iz SG lekarne pošljejo po povzetju

sani in mala pikica Manca je imela krče - kolike, ki so bile neodvisne od tega kar sem jaz jedla (to je bilo triurno kričanje vsak dan od 18. do 21.), poleg tega jo je pa napenjalo...v glavnem okrog 4 ponoči, na to je pa vplivalo kaj sem jaz jedla. Tako da sem bila eno obdobje kar na omejenem izboru hrane, ampak je pa pomagalo. Sem poskusila tudi dieto brez mleka (kot je napisala katee), samo ni bilo nobene razlike, tako da sem postopoma spet uvedla nazaj mlečne izdelke. Malo eksperimentirajta pa bosta videli kako in kaj. Meni oziroma Manci niso ustrezala jabolka - v nobeni obliki (kompot, čežana, štrudl...), pa brokoli je bil strogo prepovedan...ostalo pa postopoma

benika super, da so te na stomatološki lepo pomirili in bo pri Jakobu vse urejeno že z 2 operacijami

Ugotavljam, da vam user posted image  še tukaj ne damo miru user posted image

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:21:16   
klepetka
pri Lani je pa popek predvčerajšnjim odpadel,jutri jo pride patronažna pa tehtat.

Kate e ,glede kil;jaz sem na 1+,samo se mi zdi ,da imam čist spremenjeno postavo.Hlače oblečem vse ,edin malo je kriza zaenkrat še za zapet v pasu ,kar pa je razumljivo.Pa tud to bomo rešili, a ne de


_____________________________



(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:29:20   
katee
Jaz sploh še nobenih hlač nisem probala, sem itak skoz doma. Ja postava je pa kar nekaj. Jaz nimam čisto nič mišičnega tonusa. A veš kako je to hudo zame?

klepetka: a tebe še boli, ker si bila šivana? Mene rana danes ful bolj boli kot včeraj. Moram eno tableto proti bolečinam vzet.

mml: hvala za te informacije o kapljicah!

Grem sedaj pod tuš, ker se mi ne da več čakati patronažne. Moj pišek mali je pa itak zaspal.

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:36:28   
klepetka
katee,šivi so danes precej boljše od včeraj.Upam da ne bo šlo več na slabše,ker tudi pri meni bolečine nihajo-enkart slabše pol pa bolšje ,ampak sam ona boljše.Upam tud zate takouser posted image

sem še pa šele danes vsedla na celo rituser posted image


_____________________________



(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:37:21   
klepetka
katee,tud postavo si bomo urihtale ,ma ni vrag da ne ,kajneuser posted image

_____________________________



(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:38:26   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: klepetka

Lunca ,nič ne boš špricala poroda ,le kje boš pa opravičilo staknila?!user posted image Zato le pohiti ,da bo ta projekt za tabo in se ne obotavljaj več.PA ne zgleduj se po meni glede dolžine porodauser posted image


He he mi bo moj oče zdravniško opravičilo napisal. A to velja? user posted image

Ko je bila Pina dojenček so za zelo dobre proti krčem veljale tudi Kapljice iz Lekarne iz Tržiča - Deteljica (to je tam, kjer je trgovina Peko.

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:52:25   
klepetka
ne ne ,nič ne bo ,Lunca .Golfala pa ne bošuser posted image ,pa oče dohtar gor ali doluser posted image

_____________________________



(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 12:56:31   
mala pikica
Saj zaenkart ni preveč hudo s krči pri nas, bom pa jaz tudi kupila kapljice Koroških lekarn. Jaz pretirano ne pazim pri hrani, je pa res, da ne jem salam, fižola in podobnih reči.

mml meni pa so ravno v SG rekli, da jih ne pošiljajo po pošti. V tisti v centru mesta, je pa še ena v KTC centru, mogoče jih oni pošljejo.

benika super, da se bo Jakobova ustnica tako hitro uredila user posted image

alfabeta nič nismo jezne, če pridete nosečke k nam pogledat, še vesele smo user posted image

kilogrami... pojma nimam user posted image nimam tehtnice doma, tako da se še sploh nisem stehtala. Pa kg mi niso pomembni, vesela bom, ko bom stare cunje lahko zvlekla nase user posted image

šivi... mene sami šivi nič kaj prveč ne bolijo, bolj me boli to, kar se mi nabira in potem ne gre ven, dokler moj dragi ne stisne, tisto pa kar boli user posted image

katee saj ne vem, če sem te že vprašala, kako to, da si imela CR? Če si že kje kaj omenila, pa sem spregledala, mi oprosti user posted image

oh ti popki, vsem vam bodo odpadli, samo pri Gašperju se drži in drži. Pri nas še res nič ne kaže na kopanje. Upam, da nam do posvetovalnice uspe.

lunca ti pa nisi nič pridna, da bi rada kar prešpricala porod user posted image Nič ne bo, ti nobena ne da opravičila, kar lepo za nami user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 13:44:25   
katee
mala pikica: meni so CR delali zato, ker Žan Luka ni hotel iti ven. Po 5. urah so mi dali umetne popadke, ker se nisem nič odpirala (odprta sem bila 3 cm), tudi maternični vrat sem imela še zelo debel. Po enajstih urah sem bila končno čisto odprta in ko sem hotela roditi, Žan Luka ni hotel ven. Jaz sem jim itak že pred petimi urami rekla, naj mi naredijo CR, ker me je tako bolelo, pa mi ga niso hoteli. No, na koncu je pa rekel, ali želim vakuum, al naj mi kar CR naredijo. Pri vakuumu lahko pride do poškodb, zato sem mu rekla, naj naredijo Cr. Itak bi ga pa lahko naredili že veliko prej. Glavni razlog pa naj bi bila mala medenica, čeprav je meni čudno, da bi bila mala. V glavnem, če se odločim še za kakega otroka, mi bodo delali CR, pri tem mi bodo pa tudi polepšali rano - brazgotino.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 13:44:51   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Saj res, kdaj pa ti misliš rodituser posted image  


Če je bilo tole meni namenjeno....... Jaz bi že, pa user posted image  noče ven user posted image . Sem bila danes na CTG pa je kar mir. Sicer je bilo pri prvem zjutraj tudi tako, ponoči mi je pa voda odtekla, torej upanje ostaja, kljub 13 dnevom do PDP-ja.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 13:49:18   
sani1
Čao mamice!

Ja lunca poroda žal ne boš mogla prešpricat...user posted image

kapljice- imamo in pomagajo. Se pa tudi držim diete in res pazim kaj jem.

kilogrami- danes sem probala kavbojke in sem tako vesela, ker so mi zopet prav. Sem izgubila vse kilograme pridobljene med nosečnostjo. Samo malo me še trebuh moti, ampak je bil že prej. tako, da bo treba to z trebušnjaki spravit dol. Kdaj lahko po porodu začneš telovadit- ve katera?

popek- je pri nas odpadel že v porodnišnici tako, da s tem nimamo problemov. Verjamem pa da je zoperno če se še drži in je treba to še posebej pazljivo čistiti...

Drugače pa danes ni bilo patronažne, bo sigurno prišla jutri, ko bom spala...user posted image
Pa  tolk me že matra kolko je naša pupa dobila na teži...

Lep dan vsem!!!

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:05:20   
katee
IZVIRNO SPOROČILO: sani1

Kdaj lahko po porodu začneš telovadit- ve katera?




S krepitvijo globoke trebušne mišice, lahko začneš že takoj, prav tako vaje za mišice medeničnega dna. Ostale vaje pa naj bi začele izvajati šele po 6. tednu po porodu. Vse do takrat se še vedno iz telesa izloča hormon rekalsin, zato odsvetujejo pretirane fizične napore in tudi spolne odnose. Ampak, katera pa bo zdržala 6 tednov brez sexa?

A krvavite še? Jaz še vedno malo.

(odgovor članu sani1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:15:20   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: katee

S krepitvijo globoke trebušne mišice, lahko začneš že takoj, prav tako vaje za mišice medeničnega dna. Ostale vaje pa naj bi začele izvajati šele po 6. tednu po porodu. Vse do takrat se še vedno iz telesa izloča hormon rekalsin, zato odsvetujejo pretirane fizične napore in tudi spolne odnose. Ampak, katera pa bo zdržala 6 tednov brez sexa?

A krvavite še? Jaz še vedno malo.

katee, a tudi po CR lahko delamo vaje za trebušne mišice? Jaz kar ne upam nič naprezat trebuha, se mi zdi, da bodo vsi šivi popokali. Pa na user posted image še tudi ne upam pomisliti.



_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:15:23   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: katee

Ampak, katera pa bo zdržala 6 tednov brez sexa?



user posted image  jaz! Samo moj user posted image  pa ne vem če bo. Bom poročala potem user posted image

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:17:01   
mala pikica
aja, katee, sem pozabila, kako pa se delajo vaje za krepitev globoke trebušne mišice? To so trebušnjaki? user posted image

krvavim jaz več ne, je pa izcedek še vedno, takšen rumenkast...


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?