|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
12.1.2008 22:10:43   
Anonimen
Po zakonu je vsakdo, ki ve za nekoga, ki je naredil kaznivo dejanje (ali prekršek) ali ga ima namen narediti, dolžan to prijaviti pristojnemu organu, drugače se ga (lahko, ne pa nujno) smatra kot sokrivca.

Zdej se pa dejmo. Katera RRovka bo prva, da jo prjavm? user posted image

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
12.1.2008 22:13:05   
LoCa
no sej to sem mislila, samo nisem vedla točno kako se "strokovno" reče user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
12.1.2008 23:01:55   
Anonimen
Se mi sploh ne da brati, a le nekaj... Otroški dodatek je namenjen otroku, in ne počitnicam... Da bi se zaradi tega ločila? Ajej, kam gre svet...

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
12.1.2008 23:18:21   
tanja75
Prav pritisk mi narase, ko slišim za take stvari.  In ne samo lažne samohranilke tudi poročeni pari lahko uživajo vrsto ugodnosti, samo vedet je treba kaj in kako. Slučajno vem za primer. Kdo mi je kriv, da delam pošteno cele dneve, z otrokom sem tiste 4 ure dnevno, čeprav živčna in napeta zaradi službe, tako, da v bistvu od mene dosti nima? Res počutim se kot bedak.

Gospa je "brezposelna" , mož jo uveljavlja kot vzdrževanega člana pa še tri otroke imata oz enega skupaj tako, da dobita še doklade, ki verjetno niso tako nizki. Vrtec je zastonj, ker  so "ubogi".  Mi plačujemo skoraj 300 eurov, pa še srečo smo imeli, da smo ga dobili, ker so ga eni odpovedali.  Poleg tega ona sigurno ni utrujena od službe. Torej se res ne splača bit pošten .

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
12.1.2008 23:47:05   
vaney
mene pa prav zanima, kakšne ugodnosti ima poročen par, če sta oba v službi? ker jaz jih ne vidim prav veliko oz. nobene.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu tanja75)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 0:08:37   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: tanja75


Gospa je "brezposelna" , mož jo uveljavlja kot vzdrževanega člana pa še tri otroke imata oz enega skupaj tako, da dobita še doklade, ki verjetno niso tako nizki. Vrtec je zastonj, ker  so "ubogi". 


Če je mož zaposlen, sigurno nimajo zastonj vrtca, ampak plačujejo verjetno 1. plačilni razred. Edino če ima on zajamčeno plačo in so potem upravičeni še do kakšnega socialnega dodatka, potem pa možno, da imajo tudi vrtec zastonj, drugače pa ne. 

Ne da se mi ne brati vse te klobase, rekla bi samo tole - če bi mi šlo za golo preživetje, bi se verjetno tudi jaz spustila v kaj takega, drugače pa ni šans. Nimam niti volje niti časa se ukvarjati s temi stvarmi in duševni mir mi  pomeni največ v življenju. Več kot bora bora sigurno.

(odgovor članu tanja75)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 9:25:24   
VERONICA
Ah ve ki primirjate lažno samohranilstvo s krajo v Merkatorju. Priznajmo si da krasti v Merkatorju ni tako enostavno. Lahko nas odkrijejo, pa policija bi prišla in kako bi nas potem bilo sram! Pa še kake druge sitnosti bi bile. In potem sploh ne razmišljamo o temu.

Drugače bi pa bilo če bi stala pred kaso in videla kako mnogi grejo kar mimo, brez da bi plačali. Bi me zelo jezilo. Vas ne?

Enako je z lažnim samohranilstvom. Doklar samo pogumni posamezniki to delajo mislim u redu, to morajo pač sami vedet, jaz pač sama ne bi sprejela rizik da me ulovijo.

Ko pa vidimo da je rizik da nas ulovijo zelo majhen in kako zelo dosti ljudi okoli nas to dela pomislimo shit, kako malo se dan danes splača biti pošten.


(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 11:08:43   
tatam
Razmišljate kdaj podobno???

Sem že premišljala o tem,ja.Sploh zdaj ko imava štiri otroke,dva šoloobvezna...Mi pride vsak € prav.Pa ne da bi bli posebno revni,le študiram o tem kolko mi država itak vzame,da pa skoraj nič?!

(odgovor članu Patriška)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 12:50:40   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

mene pa prav zanima, kakšne ugodnosti ima poročen par, če sta oba v službi? ker jaz jih ne vidim prav veliko oz. nobene.


V današnjem času je ugodnost že to, da imata oba službo. NIma vsak take sreče. Lahko sta ponosna, da sta sposobna preživeti in da nista od nikogar odvisna. a da bosta svojim otrokom pokazala pravi vzorec in jih vzgojila v odgovorne in poštene ljudi. Sicer pa srčno upam, da se ljudj ne poročajo in imajo otroke zato, da bi jim kdo dajal kakšno nagrado.
Meni se strah za preživetje iz meseca v mesec, čakanje, kdaj boš lahko šel po pakt na RK in po oblačila na Karitas ne zdi nobena ugodnost.


(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 12:57:52   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: tatam

,le študiram o tem kolko mi država itak vzame,da pa skoraj nič?!



res mi vzame kar precej, ampak mi je zato plačala dva poroda in vse preglede v nosečnosti, dala mi je porodniško, subvencionira mi del vrtca za otroke, zaenkrat mi da otroški dodatek, organizira mi zdravstveno varnost, izobraževanje, pravno varnost, javno infrastrukturo.... pa še marsikaj, da ne živimo kot v kameni dobi.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 13:06:52   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: VERONICA

Ko pa vidimo da je rizik da nas ulovijo zelo majhen in kako zelo dosti ljudi okoli nas to dela pomislimo shit, kako malo se dan danes splača biti pošten.



verjemi, da če bo naenkrat veliko več samohranilk, da bo tudi nadzor in riziko, da dobijo lažne samohranilke, večji.


Ma saj verjamem, ljudje razmišljamo o marsičem, vsak je kdaj razočaran, jezen, ker je življenje tako drago, ampak ne pričakovati, da če na forum napišeš poštenim ljudem, da bi jim raje kradel, kot živel pošteno kot oni, da vam bojo še ploskali in rekli, kako si se fino spomnil...user posted image

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 13:20:17   
vaney
sneguljčica, strinjam se s tabo, da je veliko lepše hodit v službo in biti zmožen preživeti sam sebe in svojo družino, kot pa čakati na paket pomoči. to je res.
glede poroke pa, jaz se nisem poročila zaradi ugodnosti (ker jih pač ni veliko), razumem pa ljudi, ki se ravno zaradi večjih ugodnosti niso poročili in tiste, ki razmišljajo o začasni ločitvi, da bi preživeli brez, da bi hodili po paket pomoči.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 13:41:26   
kalbo
Gospa je "brezposelna" , mož jo uveljavlja kot vzdrževanega člana pa še tri otroke imata oz enega skupaj tako, da dobita še doklade, ki verjetno niso tako nizki.


Samo tole ni goljufanje države, ampak čisto legalna računica, da se enemu od zakoncev pri treh otrocih ne splača delat. Ne moreš primerjat tega z lažnimi samohranilkami v nobenem primeru.

(odgovor članu tanja75)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 13:57:59   
Rok_LM
IZVIRNO SPOROČILO: tanja75


Gospa je "brezposelna" , mož jo uveljavlja kot vzdrževanega člana pa še tri otroke imata oz enega skupaj tako, da dobita še doklade, ki verjetno niso tako nizki. Vrtec je zastonj, ker  so "ubogi".  Mi plačujemo skoraj 300 eurov, pa še srečo smo imeli, da smo ga dobili, ker so ga eni odpovedali.  Poleg tega ona sigurno ni utrujena od službe. Torej se res ne splača bit pošten .


Da ni tule že malo fovšije vmes. Se čisto strinjam s Kalbotom, da je to le dobra računica. Hvala bogu, da je gospa lahko doma, če mož dosti zasluži. Saj moja žena bi tudi bila. Klinc pa je če ni tako, pa poleg službe skrbiš še za otroke.

Sicer se pa moževa plača in razni dodatki izključujejo. Če ima mož tako dobro plačo sigurno nimajo takih otroških dodatkov in vrtec zastonj, če pa jih imajo ima mož za en klinc plačo.

(odgovor članu tanja75)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 14:06:32   
LoCa
če sm js prou razumela, je gospa samo uradno brezposelna, torej dela neki na črno al neki. tega je pa tooooolko. ni goljufanja samo tuki, tega je recimo ogromno v študentskih domovih, štipendije. vse po istih principih. 

(odgovor članu Rok_LM)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 14:12:16   
Rok_LM
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

če sm js prou razumela, je gospa samo uradno brezposelna, torej dela neki na črno al neki



Ja, saj sem jaz tudi na to pomislil, še posebej, ker je brezposelna napisana v navednicah, ampak glede na to da piše, da gospa ni utrujena od službe, predvidevam, da je doma z otroki.

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 14:46:58   
VERONICA
Ali pa gospa dela par ur na dan? Od recimo dve ure na dan ne bi smela biti utrujena, nekaj bo pa že zaslužila. In od tukaj stopamo na novo temo - moralnost dela na črno.

(odgovor članu Rok_LM)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 16:19:00   
Anonimen
Razmišljate kdaj podobno???


Ne.

(odgovor članu Patriška)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 18:19:32   
sneška_
Ne, ne razmišljam in dokler mi možgani delajo pa zdravje mi je dobro ni problema.

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 20:19:28   
Lolypop
Jst bi pa kr tuki postavla eno hipotetično vprašanje.
Partnerja dejansko živita vsak na svojem naslovu, imata majhnega otroka, torej je ona upravičeno samohranilka. Torej če se fant preseli k njej (samo kufre, ne na papirjih), ni več samohranilka?
Kaj pa če včasih prespi pri njej?
A je bistvo samohranilstva samo to v kakšnem odnosu si z očetom otroka al kaj?
Ker poznam par, ki sta ločena, pa še vedno živita na istem naslovu. Kaj potem ta ženska ni samohranilka?
Samo sprašujem, ker ne poznam kriterijev gdo je lahko samohranilec.
Ločevala se pa nebi za par € več, čeprav bi prišli še kako prav. Me bi blo sram pred prjatli in okolico.


(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 20:23:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop

Jst bi pa kr tuki postavla eno hipotetično vprašanje.
Partnerja dejansko živita vsak na svojem naslovu, imata majhnega otroka, torej je ona upravičeno samohranilka. Torej če se fant preseli k njej (samo kufre, ne na papirjih), ni več samohranilka?
Kaj pa če včasih prespi pri njej?
A je bistvo samohranilstva samo to v kakšnem odnosu si z očetom otroka al kaj?
Ker poznam par, ki sta ločena, pa še vedno živita na istem naslovu. Kaj potem ta ženska ni samohranilka?
Samo sprašujem, ker ne poznam kriterijev gdo je lahko samohranilec.
Ločevala se pa nebi za par € več, čeprav bi prišli še kako prav. Me bi blo sram pred prjatli in okolico.




Nima veze kje je kdo prjavljen in kje oz. kolkrat kdo spi. Če sta vidva skupaj, v partnerstvu nisi samohranilka.

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 20:28:34   
Gina
Tisti hip, ko oče podpiše očetovstvo, veljate za družino ne glede na to, kje je kdo prijavljen. Če želiš, da niste več tretirani tako, moraš na sodišče, tožit očeta svojih otrok in tam trditi, da sta ločena in da ne živite skupaj. Določi se preživnina in skrbništvo nad otroki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 20:30:53   
Anonimen
Zakaj smatrate, da vam je država dolžna kaj dati?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 20:45:27   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Tisti hip, ko oče podpiše očetovstvo, veljate za družino ne glede na to, kje je kdo prijavljen. Če želiš, da niste več tretirani tako, moraš na sodišče, tožit očeta svojih otrok in tam trditi, da sta ločena in da ne živite skupaj. Določi se preživnina in skrbništvo nad otroki.

Če veljamo za družino potem me on kot brezposelno osebo lahko uveljavlja kot vzdrževanega člana in tudi zavarovana bi morala bit preko njega.user posted image
Ampak meni se pa to ne zdi kraja kot nekatere pravite ampak luknja v zakonu. Ker koga briga s kom jest spim.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Ločitev - v korist družine in ne države
13.1.2008 21:00:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop
Ampak meni se pa to ne zdi kraja kot nekatere pravite ampak luknja v zakonu. Ker koga briga s kom jest spim.


Mene res prav nič ne briga s kom spiš, briga pa me, če moram jaz zaradi tebe (in tebi podobnih) plačevat višje davke (od plače, dohodnino itd...) in imet zaradi tega manj denarja. Jap, to me pa briga. Ti pa lahko zaradi mene tudi z medvedkom spišuser posted image

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Najboljša kombinacija imen za dvojčici:
anzetkula

Prosim za vaše mnenje.

Mija in Pija (37%)

Alja in Ajda (33%)

Leja in Teja (30%)


Število vseh glasov: 252

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!