|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dretje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 13:23:05   
Anonimen
Mene pa zanima če se lahko učiteljice derejo na otroke,za vsako malenkost ki ji ni všeč????Naš hodi v 5 razred,pa ima učiteljica monologe sama s seboj(preverjeno s strani drugih staršev)recimo pozabijo doma zvezek ,ali nimajo bombice za zamenjati.Nevem,a se to ne da z lepo besedo povedati,a je treba kričati? In to se dere na vse vsak dan.Otroci so že tako preobremenjeni,potem pa še to drtje.Ne zagovarjam pozabljivost ,ampak se mi zdi da bi to lahko uredila na prijaznejši način.Kakšno je vaše mnenje o tem,a ima katera mogoče podobno izkušnjo.user posted image

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 15.1.2008 20:38:48 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 14:51:11   
bskrle
JAZ tudi vpijem, ker najprej povem 2-3 z normalno glasnostjo. potem mi je pa za dosti. Z lepo besedo ne prideš daleč. Žal.
Pa nimajo bombice, pa nimajo zvezka, eden nima robca ...drugi ne ve, da sprašujem ...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 15:19:02   
klavdijas
JAZ tudi vpijem, ker najprej povem 2-3 z normalno glasnostjo. potem mi je pa za dosti. Z lepo besedo ne prideš daleč. Žal.
Pa nimajo bombice, pa nimajo zvezka, eden nima robca ...drugi ne ve, da sprašujem ...user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  se strinjam.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 15:21:07   
Miška76
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

JAZ tudi vpijem, ker najprej povem 2-3 z normalno glasnostjo. potem mi je pa za dosti. Z lepo besedo ne prideš daleč. Žal.
Pa nimajo bombice, pa nimajo zvezka, eden nima robca ...drugi ne ve, da sprašujem ...user posted image



Enako, tud jst tako delam.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 15:28:19   
Anonimen
Te čisto razumem.Pač poveš lepo,ne zaleže,kakšen povišan glas ne škodi.Ampak da se pa dereš takoj ko stopiš v razred,ker pač ni tvoj dan je pa tudi glupo.Njihova je že prav histerična,skoraj joka ,pa tudi redirke v glavo meče.Mislim to se mi zdi glupo.Bolje bi bilo ,če nimaš naloge daš minus in to je to.Na koncu iz tega pride ocena.Mislim da bodo takrat premislili ali bodo še pozabljali stvari.Nevem se mi zdi bolje.Res pa je da to današnjo mularijo zanima vse drugo,na hitrco zmečejo stvari v torbo,in posledično pozabijo marsikaj doma.Samo še vedno trdim da to ni način.Vem da tudi učitelji marsikaj prenašajo s strani učencev(splošno)ne zagovarjam nobenega.Ampak da gre otrok s strahom v šolo,ker se bo učiteljica drla po nepotrebnem.user posted image Pa če ima stvari s seboj ,al pa ne.

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 15:44:44   
sayuri
No, jaz se ne derem, včasih pa moram dvignit glas. Tudi zavpijem kdaj, derem se pa ne. Meni je grozno, če se nekdo name dere, zato tudi jaz ne maram tega počet. Veliko je odvisno od učiteljičinega potrpljenja. Lahko si pa predstavljate, da mi grejo vsi lasje pokonci, ko recimo otrok že 14 dni hodi v šolo brez barvic in na govorilnih urah staršem rečem, da jih potrebuje, pa še vedno nič. In takšnih stvari je veliko. MOraš imet jekelne živce. Pri emni zaenkrat lepa beseda zaleže.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 15:53:05   
Anonimen
Sej to je tisto.Mislim da se še vedno da dopovedat na lep način.Kot si rekla ,nemaraš drtja in  prav tako ne želiš da se drugi derejo nate.Isto je pri njih.Se trudijo ,ker se jo res bojijo,ampak še vedno nasrkajo vsi ,brez izjeme.Nevem,da ne komentiram metanje stvari v glavo.user posted image To je pa too much

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 16:31:53   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: Dorči

Bolje bi bilo ,če nimaš naloge daš minus in to je to.Na koncu iz tega pride ocena.Mislim da bodo takrat premislili ali bodo še pozabljali stvari.


Mislim, da se tega ne sme več dajat. Jaz tudi zapisujem pozabljivce in ko naberejo nekaj datumov pošljem opozorilo staršem. Samo kaj ko so to vedni eni in isti in tudi podpis ne pomaga nič.

Drugače pa... jaz govorim zmerno, ker šparam glas. Je pa res, da če želiš razigrane otroke utišat, se moraš zadret. Večkrat. In če me kaj razkuri, potem tudi govorim glasneje. Včasih se tudi derem ja... user posted image


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 16:46:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

JAZ tudi vpijem, ker najprej povem 2-3 z normalno glasnostjo. potem mi je pa za dosti. Z lepo besedo ne prideš daleč. Žal.
Pa nimajo bombice, pa nimajo zvezka, eden nima robca ...drugi ne ve, da sprašujem ...user posted image



Se popolnoma strinjam...
smem povedat primer, moj sine je v Sloveniji kar naprej pozabljal od naloge do tega in drugega...
Pa sem skoz mislila da je pac to nemogoce resiti, ker tak pac je..user posted image
Pomota!!!user posted image
Tu v tujini je bil dvakrat brez naloge in kazen?? Prvic opozorio njemu in meni... Drugic suspendiran za dva dni!!!
Sedaj nikoli vec nic ne pozabi!!!user posted image user posted image
Ker ve da ce bo ne bo smel v solo in potem mora iskati zapiske in prepisovati snov in skratka... ima vec dela kot pa mu vzame tistih 5 minut da preveri torbo...

Skratka menim da so ucitelji-ce se preblagi v Sloveniji in dovolijo otrokom vec kot je sploh se normalno.
Torej ce ne gre drugace pa naj se zdere na otroka!!! Morda si bo pa le zapomnil da je zeskrajni cas da pri 10 letih postane malce odgovoren!!

To je samo moje mnenje...

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 20:05:59   
Gina
Učitelj v Slo. nima niti enega same druge legalne možnosti sploh kako urgirat. No, na papirju lahko da opomin, vendar ima lahko opomin za izključit, pa ga ne moremo izključit iz šole, če se starši ne strinjajo. Torej trdim, da nima sploh nobene možnosti kaj doseči, kadar lepa beseda ne zaleže, drugače kot da proba še z povzdignjenim glasom. Če mu kja rečeš, so starši v šoli, češ kako si drzneš tako govorit, da te bodo kar tožili, če ga kaj opozoriš, so starši v šoli, da nimaš kriterijev normalnih, da njihov pa že ni tak, če ga bog ne daj kaznuješ, prihrumijo, da ga ponižuješ....skratka, učitelj nima nobene pravice več sploh. Tako da razumem, če se komu kdaj malo odpuli, ker otroci vedo, da imajo samo pravice in to tudi izkoriščajo. Pojma nimaš kako veliko število staršev obstaja, ki jim otroci nakaldajo vse sorte doma, kaj groznega se jim godi, pa niti enkrat samkrat ne pridejo vprašat na šolo,če je to res, enostavno verjamejo otroku, čeprav marsikateri ne govori resnice.

A veš, veliko je odvisno predvsem od razreda kako se vedeš kot učitelj. Kakšni razredi so taki, da ti ni treba praktično nikoli povzdigniti glasu. Obstajajo pa razredi, kjer se vsi učitelji, ki učijo, spopadajo s težavami, kako doseči normalen red, da se da sploh kaj delat. Skoraj pol razredov je takih. IN potem se moraš znajti. Znajde se pa vsak po svoje. Meni se zdi daleč najmanj škode, če kdaj pa kdaj povzdigneš glas, kadar nič drugega ne užge, pa še en kup reči spada poleg, kako otroke okrog obrnit, da bo ok. Je pa še vedno resnica, da smo totalno onemogočeni.

Seveda pa imaš prav, obstajajo tudi učitelji, ki kar naprej tulijo in sploh ne nehajo, ker ne znajo drugače. Samo so res redki. Tisto se mi pa zdi, da je zelo nesmiselno, ker- a si misliš, kolk zmatrani pridejo potem tudi oni domov, se ves čas kaznujejo zraven še sami. če sami ne pridejo do tega, da to ni ravno najuspešnejši način, ker očitno ne deluje, jim najbrž tudi ti ne moreš pomagat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 20:13:48   
bumerang
Katero je bilo že vprašanje?
Če se učitelji lahko derejo?
Ja, derejo se pa še lahko. Edino to jim preostane. Ker ko se še dreti ne bodo smeli več, potem pa ne vem kaj bodo sploh počeli v (nekaterih) razredih!

Za pozabljene potrebščine se sicer ne derem, se pa vseeno derem pogosto. Ker nekdo naredi preval čez nekoga drugega na primer ali pa ker hodi po robniku namesto po pločniku ali ker skače nekomu drugemu na hrbet ali ker je nekomu skril copate ali ker zanalašč vrže žogo za letvenik... bi lahko naštevala do jutri zjutraj.
Ker to kar se dogaja zadnja leta v slovenskih šolah je PORAZNO! Tako z učenci kot z njihovimi starši.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 20:17:52   
Anonimen
Prvic opozorio njemu in meni... Drugic suspendiran za dva dni!!!
Sedaj nikoli vec nic ne pozabi!!!user posted image user posted image


Tole pa ni slaba ideja :).

Ob takih uradnih možnostih bi se verjetno res drli samo še ekstra kolerični učitelji.

V mojih časih sta se drli dve tovarišici. Ene smo se bali, druge ne, obe pa smo prezirali.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 20:21:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Prvic opozorio njemu in meni... Drugic suspendiran za dva dni!!!
Sedaj nikoli vec nic ne pozabi!!!user posted image user posted image


Tole pa ni slaba ideja :).

A ni zanimivo. Pri nas, ko morajo hodit v šolo, ne bi noben hodil. Drugje pa ti prepovejo hodit v šolo, bi radi hodili.user posted image
Ja, ja. Prepovedane stvari so najslajše.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 20:31:33   
Gina
Ja, v naših časih se nismo drli, nismo zamujali s starši vred šole oz. pouka, nismo skakali po razredu tako, da bi koga poškodovali, niso odgovarjali nesramno, nismo vsak dan pozabili naloge, še manj smo med poukom hodili gor in dol po razredu, nismo pljuvali s pljuvalnikom vsakodnevno po stropih, nismo kazali srednjega prsta ravnatelju, nismo metali stolov iz drugega nadstropja, nismo se obmetavali s hrano, nismo odrivali učiteljev, nismo tulili nanje in jih zmerjali, nismo cvilili, pa se po tleh metali, če kaj ni bilo po naše, nismo si upali izsiljevati za ocene....enostavno nismo imeli učiteljev za neke ljudi, s katerimi lahko delaš, kot se ti zdi.....zato so nas učitelji lahko spoštovali in se temu primerno niso bili prisiljeni boriti za lastni obstanek. Lahko so delali tisto, kar so morali - poučevali. mi pa v glavnem vzgajamo, pa urejamo birokracijo, pa se ukvarjamo s starši. To največ. Potem šele, ko si vse to urediš, ti uspe še kaj naučit otroke.

Pri nas so se kljub vsemu nekatere učiteljice včasih zadrle, pa smo bili mnogo bolj pridni, vestni in se kulturno vedli do soljudi, kot se večina danes. in zato nimam kakih psihičnih posledic. Niti jih nisem prezirala. Prezirala sem tiste učiteljice, ki si niso znale vzpostaviti reda. Na živce mi je šel kaos v razredu, utrujena sem prišla kot otrok od tistih ur. Matrala sem se kaj slišat, potem sem se nehala matrat in sem poslušala šunder eno uro. Groza.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 20:48:36   
Anonimen
Pri nas so se kljub vsemu nekatere učiteljice včasih zadrle,


Je razlika med zadreti se in dreti se.

Zadrla se je verjetno vsaka kdaj, vsaj "mir"....nekatere pa so to imele na stalnem ali vsaj pogostem repertoarju. Te so bile bv.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 20:51:23   
Gina
Jaz se ne spomnim, da bi se kakšna učiteljica res ves čas drla. Nisem imela take po moje.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 20:52:59   
Anonimen
Ves čas ne, pogosto pa, ena je bila taka. Saj je zbolela v kasnejših letih, ni čudno. Ena v gimnaziji nas je pa zmerjala z Balkanci, v negativnem pomenu. No ta je pa fejt zbolela, tudi ni čudno.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 21:06:48   
Anonimen
Ah jaz sem imela eno anglezarco ki je bila strup od babe.
Metala nam je sop kljucev pa magari v glavo in pa krede. Redno nas je lasala...
Ce si imel cigumi si ga mogel izpljuniti in ti ga je zalimala med lase...
Bila je grozna... ne vem ce smo jo spostovali? Smo se je pa bali to pa je res...

A danes se pa se zadret ne bi smeli?? Pa kaj pa pol sploh se lahko delajo ucitelji??


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 21:09:33   
Anonimen
Redno nas je lasala...


Mene je tudi v prvem razredu potegnila za lase. Ker res nisem nehala klepetat, v bistvu sem ves čas klepetala user posted image . Drugače je bila pa super tršica, ji nisem "štela v slabo":).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
15.1.2008 21:28:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Pa kaj pa pol sploh se lahko delajo ucitelji??


Nič, skor na glavo se ti lahko userje, pa mu nič ne smeš. V LJ je en učenec 5. razreda učitelja provociral iz dneva v dan, pa mu govoril, da mu lahko popuši k in take, pa mu je 1x prekipelo, pa ga je malo bolj na trdo dvignil s stola. Kaj je sledilo? Suspenz učitelja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
16.1.2008 8:04:38   
Anonimen
Seveda pa imaš prav, obstajajo tudi učitelji, ki kar naprej tulijo in sploh ne nehajo, ker ne znajo drugače. Samo so res redki. Tisto se mi pa zdi, da je zelo nesmiselno, ker- a si misliš, kolk zmatrani pridejo potem tudi oni domov, se ves čas kaznujejo zraven še sami. če sami ne pridejo do tega, da to ni ravno najuspešnejši način, ker očitno ne deluje, jim najbrž tudi ti ne moreš pomagat.
     Tole je tisto,kar sem spraševala.Vem in razumem kaj se dogaja.Nimam nič proti če se glas privzdigne,ampak v mejah normale ,ne pa non stop.Včasih je bilo res čisto drugače.Bilo je spoštovanje tako s strani učencev kot tudi učiteljev. Današnja mladina res počne kar hoče,obnašanje le teh je obupno,no prav tako obnašanje ima pa tudi ta učiteljica.Dandanes imajo otroci toliko pravic.Nekatere so smiselne in v redu ,nekatere pa so res čisto mimo usekane.In potem to mularija izkorišča.Da povem primer.Sosedova hčerko je mami prisolila klofuto.ker se je res nesramno obnašala.In zamislite kaj ji hčerka odgovori:da bo pač v šoli povedala ,da jo doma tepejo in nevem kaj še vse,tako da ji bo obesila socialo na vrat in potem bo hudo.Mislimuser posted image Saj tudi starši ne smejo več nič.In glede na to,mularija počne kar želi,se obnaša grozno ,sej ji noben nič ne more.In tukaj s starši nasrkajo tudi učitelji.                                                                  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
16.1.2008 8:06:03   
Anonimen
Je razlika med zadreti se in dreti se.
    Točno tako!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
16.1.2008 8:08:22   
Anonimen
Če je danes vse in vsakomur, vse dopuščeno kam bomo pa prišli čez 10 -20 let?? Kaj bo pa takrat.In temu je krivo kajuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
16.1.2008 8:14:56   
šnucika
Vsem ,ki delamo z otroci in mladino v kakršnemkoli vzgojno izobraževalnem procesu imamo samo in edino možnost, ki še ni preganjana z grožnjami s tožbo, kazensko ali zakonsko - to je dretje ali občasno povzdigovanje glasu!

Pa še to gre marsikomu v nos in dela cele tragedije....da so otroci psihično maltratirani, trpijo in podobno.
(Ne mislim nate Dorči, ki si odprla to temo.user posted image )

Nihče od staršev pa ne pomisli več, da je mogoče treba tudi doma kaj storiti v tej smeri, da otrok, ki je večkrat nadrt ne bo več zaslužil tega.
Vedno je pač kriv učitelj, katerega bi bilo čimprej treba spraviti v penzijo ali drugo službo....

Ja,je pa res, da imaš nekatere "psihotične" učitelje, ki nikakor ne znajo vzpostaviti niti najmanjše avtoritete in vreščijo brez potrebe...kaj drugega itak ne znajo več.


< Sporočilo je popravil šnucika -- 16.1.2008 8:16:17 >


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Drtje pri pouku(učiteljica)
16.1.2008 10:00:05   
Anonimen
Pa še to gre marsikomu v nos in dela cele tragedije....da so otroci psihično maltratirani, trpijo in podobno.
       S tem se popolnoma strinjam,ker vem da ni res,ampak tukaj pa nastopi tisto ,ko mislijo otroci da jim je vse dovoljeno .In večkrat jim je res.Starši kot učitelji so tu nemočni.Jaz ne podpiram tepenje,ampak otroci bi pa tudi mogli vedet kje je meja,prav tako starši.In tukaj se zaplete.Nevem a so današnji otroci drugačni od nas ,ker mi niti približno nismo bili takšniuser posted image   Ali pa je sfaljena vzgoja.Kaj pa vem. Kako naj današnjo mladino vzgajamo "pravilno",ker se skoraj nobena metoda ne obnese.In ključnega pomena je tukaj SPOŠTOVANJE.In ker tega ni,se to dogaja.     

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?