|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 15:10:20   
sazi
OK, napišem še zadnjič, potem pa neham izgubljat čas.

Ne daš kar nekaj svojemu partnerju. Če si imel že od prej, lahko vse to dokažeš - s kupnimi in prodajnimi pogodbami nepremičnin, z izpiski stanja lastništva delnic, stanjem na računu in še čem - torej imaš polno dokazil, kaj je bilo tvoje pred vajino vezo.

Pa kolikor ločencev poznam, so ponavadi ženske z otroci ostale v stanovanju, mož je moral pa drugam.

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 15:29:30   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Prav žalostno se mi zdi razmišljanje nekaterih in sem zelo vesela, da ne sodim med ljudi, ki so tako materialistično usmerjeni in da s takšnimi ljudmi v življenju nimam opravka.

Me prav zanima kako bi nekateri, ki razmišljajo tako materialistično in niso pripravljeni ničesar deliti s svojimi najdražjimi, odgovorili na vprašanje ali so v življenju srečni. Ne verjamem, da je nekdo, ki se ukvarja samo s tem kaj je njegovo in kaj ne, kolko on zasluži in koliko paartner, sploh lahko srečen.



detece, pol pa prosim povej kdo je tukaj materialist.: jaz, ki mi na kraj pameti ne pride, da bi prste stegovala po moževem dedovanem premoženju al nekdo, ki bi se ga rad polastil v imenu ljubezni.

zelo zelo mešaš ljubezen in lastništvo premoženja, ki npr. meni ne pripada, ker ga nisem pomagala ustvarit. vprašanje moje ljubezni do moža bi bilo takrat, če bi od njega zahtevala del dedovanega premoženja.

midva z možem ne uporabljava besed, moje- tvoje. vse je najino oz. naše, ker imava hčerko. vse kar imamo, uporabljamo in uživamo v tem vsi. o tem kolko je na koga pisano smo se pogovarjali pred vpisom v zemjiško knjigo in s tem je debata bila zaključena.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 15:42:11   
baguSka
Me prav zanima kako bi nekateri, ki razmišljajo tako materialistično in niso pripravljeni ničesar deliti s svojimi najdražjimi, odgovorili na vprašanje ali so v življenju srečni. Ne verjamem, da je nekdo, ki se ukvarja samo s tem kaj je njegovo in kaj ne, kolko on zasluži in koliko paartner, sploh lahko srečen.


Kdo pa govori o tem, da se s tem ukvarja kaj je od koga in koliko kdo zasluzi (btw- jaz za svojega partnerja pojma nimam kaksno placo ma!!!) in kaj ima sreca sploh z denarjem in premozenjem partnerja?? jaz sem srecna z njim, ne pa z njegovim premozenjem in ce prepise ali ne polovico svojega premozenja name... user posted image  Nesrecen je tisti, ki pricakuje, da bo partner prepisal polovico na njega!

In jaz niti slucajno ne razmisljam materialisticno, ker jaz nisem s partnerjem zato, kaj ima in koliko ima in koliko zasluzi, da bo potem polovica moja - niti slucajno! Materialist je kvecjemu lahko tisti, ki pricakuje od partnerja, da bo pa zdej k sta skupi kr polovica pripadala njemu!!

In se to: jaz sem pripravljena VSE deliti s partnerjem - cisto VSE kar imam! Dokler sva skupi je itak vse najino. Ce bi sla slucajno narazen, pa vem da ne bo vec najino... In jaz se niti slucajno ne obnasam tako, da bi kaj blo moje! Hocem povedat samo to, da od partnerja NIC ne pricakujem, da bo kej pisu na mene ali mi dal polovico svoje place itn... Tako kot vem, da on ne pricakuje od mene. Pa to se ne pomeni, da mava izkljucno vsak svoje finance, ampak vsak dava kolikor zeliva, kolikor zmoreva.. za skupne potrebe.. Nikoli pa ne bom od njega pricakovala, da mora meni neki dat kar je njegovega! In sem zato veliko boljs srecna, kot ce bi to pricakovala! Kapis? No, sej vem da ne...

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 15:45:24   
piščanc
Od njega nikoli ne bom pricakovala, da bo dal polovico meni... Kr slabo mi je ratal ob tej misli.


baguska, redkokatera družina ima toliko denarja, da lahko vsak prosto po prešernu zapravlja svoj prisluženi denar. poudarek na družine. ko nista več partnerja, ko pridejo otroci, ko je treba nekaj vložiti, kupit nepremičnino ipd., plačati položnice... data oba partnerja vse od sebe, večino stvari se pa sploh ne meri v denarju. in bistvo partnerstva je v tem, da dva soobstajata kot eden in sta zadovoljna.

tvoje mišljenje je pa zelo otroško, pa brez zamere

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 15:46:21   
baguSka
detece, pol pa prosim povej kdo je tukaj materialist.: jaz, ki mi na kraj pameti ne pride, da bi prste stegovala po moževem dedovanem premoženju al nekdo, ki bi se ga rad polastil v imenu ljubezni.

zelo zelo mešaš ljubezen in lastništvo premoženja, ki npr. meni ne pripada, ker ga nisem pomagala ustvarit. vprašanje moje ljubezni do moža bi bilo takrat, če bi od njega zahtevala del dedovanega premoženja.

midva z možem ne uporabljava besed, moje- tvoje. vse je najino oz. naše, ker imava hčerko. vse kar imamo, uporabljamo in uživamo v tem vsi. o tem kolko je na koga pisano smo se pogovarjali pred vpisom v zemjiško knjigo in s tem je debata bila zaključena.


user posted image  Tocno tko!!!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 15:47:49   
baguSka
tvoje mišljenje je pa zelo otroško, pa brez zamere


nic ne zamerim, ce se tebi zdi moje mnenje otrosko... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 15:50:08   
mika
Materialist je kvecjemu lahko tisti, ki pricakuje od partnerja, da bo pa zdej k sta skupi kr polovica pripadala njemu!!


ah, baguska kaj pišeš.... ni materialist....ta iskreno ljubiuser posted image , predvsem pa je njegovo spoštovanje, vredno polovico partnerjevega dedovanega premoženjauser posted image .


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 15:56:01   
Anonimen
O moj bog kam je ta tema prišla.

A detece in vse ljubeče, nematerialistične punce ločite materialno stanje ki je ustvarjeno v vezi in materialno stanje k je obstajalo že pred njo in si ga prinesel v vezouser posted image
Ker kar ustvariš skupaj, v času veze, pa nima veze če je vsak točno 50:50 prispeval je skupno, kar sem pa jaz prinesla v vezo, kar sem podedovala, kar je moj oče prigaral v 40letih trdega dela....tisto je pa moje. Je oče zapustil meni....ne mojim dedcem.
Še hvala bogu da mam dedca k mu je to logično in mu na konc pameti ne pade da bi del tega zahteval.
In ja detece, tud taki materialisti smo srečni.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 16:00:07   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Prav žalostno se mi zdi razmišljanje nekaterih in sem zelo vesela, da ne sodim med ljudi, ki so tako materialistično usmerjeni in da s takšnimi ljudmi v življenju nimam opravka.

Me prav zanima kako bi nekateri, ki razmišljajo tako materialistično in niso pripravljeni ničesar deliti s svojimi najdražjimi, odgovorili na vprašanje ali so v življenju srečni. Ne verjamem, da je nekdo, ki se ukvarja samo s tem kaj je njegovo in kaj ne, kolko on zasluži in koliko paartner, sploh lahko srečen.



detece, pol pa prosim povej kdo je tukaj materialist.: jaz, ki mi na kraj pameti ne pride, da bi prste stegovala po moževem dedovanem premoženju al nekdo, ki bi se ga rad polastil v imenu ljubezni.

zelo zelo mešaš ljubezen in lastništvo premoženja, ki npr. meni ne pripada, ker ga nisem pomagala ustvarit. vprašanje moje ljubezni do moža bi bilo takrat, če bi od njega zahtevala del dedovanega premoženja.

midva z možem ne uporabljava besed, moje- tvoje. vse je najino oz. naše, ker imava hčerko. vse kar imamo, uporabljamo in uživamo v tem vsi. o tem kolko je na koga pisano smo se pogovarjali pred vpisom v zemjiško knjigo in s tem je debata bila zaključena.


ne govorim jaz o tem, da mora partner dati drugemu tisto, kar mu ne pripada. Niti sama nimam takšnih pričakovanj, da mi partner da to kar mi ne pripada. Mi je tudi jasno to da se npr. po ločitvi ne more deliti pol pol, če je eden od partnerjev pred zakonov imel bistveno več kot drugi. vendar postavite se v položaj tistega, ki pred zakonom ni imel nič in je nato živel s partnerjem dolga leta, hodil v službo, delal doma, vlagal v skupno življenje,...itd. Seveda, da ti tudi ta v tem primeru ne zasluži, da ostane npr. brez strehe nad glavo. Že v enem postu prej sem pisala o tem.

Materialistično usmerjeno govori predvsem beguška, in to zelo ostro. Kar je tvoje je tvoje, kar je moje je moje. Predvsem njeno pisanje se mi zdi zelo moteče. Mislim, da lahko rečeš, da si je tisti sam kriv, da manj zasluži od partnerja...itd...katastrofa...Me zanima ali bi naj v tem primeru recimo tisti, ki manj zasluži šel na dopust v Umag, partner ki si pa lahko več privošči, ker imel več sreče pri iskanju službe, gre pa na Kanarske??? Kdo pa je kriv da si partner ne more prvoščiti Kanarskih?? ne vem kako se ta dva potem recimo dogovorita za takšne stvari. Ali recimo partner ki več zasluži ima audija, njegov partner pa hodi na avtobus??? A je to normalno razmišljanje v partnerstvu??
ne vem, jaz sem to pač tako razumela. Malo je to sicer iz teme pa vendar daje sliko o načinu razmišljanja nekaterih, kar se sigurno odraža tudi pri lastninjenju nepremičnin ipd....


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 16:04:09   
Anonimen
vendar postavite se v položaj tistega, ki pred zakonom ni imel nič in je nato živel s partnerjem dolga leta, hodil v službo, delal doma, vlagal v skupno življenje,...itd. Seveda, da ti tudi ta v tem primeru ne zasluži, da ostane npr. brez strehe nad glavo.


Ja najlepše je pa pridt na poslano, pa pol k greš še kej odnestuser posted image

Res, prou mašo bom šla plačat za mojga dns.user posted image
K kle gor take berem vidim kakšno zlato mam doma.

(odgovor članu Detece)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 16:06:06   
Anonimen
Jaz mislim, da imaš prav in da je tako pravično.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 16:12:44   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

O moj bog kam je ta tema prišla.

A detece in vse ljubeče, nematerialistične punce ločite materialno stanje ki je ustvarjeno v vezi in materialno stanje k je obstajalo že pred njo in si ga prinesel v vezouser posted image
Ker kar ustvariš skupaj, v času veze, pa nima veze če je vsak točno 50:50 prispeval je skupno, kar sem pa jaz prinesla v vezo, kar sem podedovala, kar je moj oče prigaral v 40letih trdega dela....tisto je pa moje. Je oče zapustil meni....ne mojim dedcem.
Še hvala bogu da mam dedca k mu je to logično in mu na konc pameti ne pade da bi del tega zahteval.
In ja detece, tud taki materialisti smo srečni.


Ne Karin24 nisem imela v mislih tega ko sem pisala o materializmu. Verjetno sem govorila preveč nasplošno ko sem pisala o tem in ste me malo napačno razumeli.

v tem primeru o katerem govorimo (Naja31) bi se mi zdelo pošteno, da naj tudi partner dobi možnost (v kolikor mu je to v interesu), da postane lastnik stanovanja, s tem da vzame kredit in s tem tudi sam prispeva. Na koncu meseca bo njegova plača verjetno v vsakem primeru porabljena, le da mu nihče ne bo mogel reči, da nič ni prispeval in da ni nič njegovega. Če pa ne vzame kredita (plačo bo verjetno itak zapravil za družino), na koncu pa mu bo veliko manj pripadalo zato ker "kao" za stanovanje ni dal nič. Samo to razliko želim izpostaviti. Naja31 pa še vedno svoj denar lahko nekam naloži in ji nihče ne bo vzel.
Če bi bila sama v takšni situaciji bi sigurno zahtevala, da sama vzamem kredit in prispevam k nakupu stanovanja zaradi tega ker se želčm tudi jaz zasigurati v primeru ločitve. ne bi si dovolila biti od nekoga odvisna, samo zaradi tega ker je moj partner sposoben sam kupiti stanovanje in se mu to zdi nesmiselno. meni se pa zdi nesmiselno vlagati v nekaj kar nikoli nebo moje.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 16:23:45   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

vendar postavite se v položaj tistega, ki pred zakonom ni imel nič in je nato živel s partnerjem dolga leta, hodil v službo, delal doma, vlagal v skupno življenje,...itd. Seveda, da ti tudi ta v tem primeru ne zasluži, da ostane npr. brez strehe nad glavo.


Ja najlepše je pa pridt na poslano, pa pol k greš še kej odnestuser posted image

Res, prou mašo bom šla plačat za mojga dns.user posted image
K kle gor take berem vidim kakšno zlato mam doma.


Meni še v življenju nihče nič ni dal, do zdaj sem si vse prislužila sama in nihče še do zdaj ni za mene skrbel. Sem sposobna sama za sebe in na to sem ponosna. Tudi od nikogar nič ne pričakujem. In naj pol tudi od mene nihče ne pričakuje da bom delala in skrbela za nekaj kar ni moje. Sicer se mi pa zdi da nekateri stvari gledate zelo ozko in samo s svojega stališča.

In še enkrat povem (v primeru da se kdo oprime samo na kak moj stavek ali besedo vzeto iz konteksta) ne mislim, da mi mora partner dati to kar mi ne pripada. Če je njegova dediščina se mene ne tiče in je niti ne želim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 18:00:01   
Anonimen
v tem primeru o katerem govorimo (Naja31) bi se mi zdelo pošteno, da naj tudi partner dobi možnost (v kolikor mu je to v interesu), da postane lastnik stanovanja, s tem da vzame kredit in s tem tudi sam prispeva.


Ja ljubi bog! In se zakreditira do penzije ter preplačuje obresti brez potrebe??
To je pa z ekonomskega vidika idealka, seveda! user posted image

Razum na višku. Veš da pri vsej zdravi pameti tudi ti sama nebi naredila tega partnerju. Morda bo pa on plačal vikend in bo napisan nanj. Hipotetično. Kaj pa veš, kaj je v ozadju in kako se bodo stvari odvile.

Naja ti kar imej stanovanje napisano nase. Če se mož strinja oz. se ne počuti manj moškega, potem nimaš kaj komplicirati.






(odgovor članu Detece)
  Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 18:15:27   
Anonimen
Vse brezmejnoljubeče in nematerialistično misleče:
Dejte se ločit.
Boste hitro videle čigavo je kaj in koliko kdo zahtava in kaj kdo želi. Brez nepotrebne filozofije. Za zdraven pa dobite še gratis dokaz koliko vas je in koliko vas še partner spoštuje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 18:31:49   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Jaz pa na to gledam malo drugače, seveda tudi zato ker sem v kontra situaciji.

Sem zaposlena, dobivam povprečno plačo. Živim pri mojem, ker je imel stanovanjski problem rešen z dediščino. In tako seveda nič ni mojega. Torej če se midva recimo če z nekaj časa skregama lahko jaz poberem samo kak kovček ali dva in grem pod most. In to kljub temu da sem leta in leta delala in zapravila plačo za naju oz. skupne potrebe.
In če bi imela partnerja, ki nebi imel nič več pod palcem kot jaz bi si skupaj kupila kakšno malo stanovanje, vzela kredit....in jaz bi si v teh letih nekaj ustvarila in imela nekaj svojega...ampak ker moj ima že nekaj od prej seveda temu ni tako....iz ekonomskega vidika bi se temu reklo oportunitetni stroški...

Čeprav ne me narobe razumet nočem jaz od nobenega nič kar ni moje....ampoak če jaz recimo delam 10, 20 let in gre moja plača za položnice, hrano, dopust, obleko....na koncu pa mi nekdo reče da ni nič mojega ker je on dobu to podedovano...

je delikatna ta zadeva.....


sploh ne.... sem v isti situaciji in meni se logično zdi, da nimam nobene pravice do stanovanja.... pa je tudi ne bi hotela imeti...... za položnice, dopust in vse ostalo si pa krila le svoje stroške bivanja, ker ti najemnine verjetno ni računal, katero bi verjetno plačevala, če ne bi z njim živela.

naja31 jaz bi naredila isto in moj je pri svoji bivši ženi enako, pa se mu je obrestovalo, ker je razmišljala kako bi do tega stanovajna prišla, ćeprav si ga je on kupil z dediščino

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 18:37:43   
Ronči
Nisem vsega brala...mogole je bilo že omenjeno...jaz bi naredila tako: ne bi mogla vse pisat nase, ampak bi pisala 1/2 nase (dediščina) IN polovico od polovice,  torej 3/4 nase, 1/4 na njega. uf kaka klobasauser posted image .

Zato ker boste sigurno kaj prenalvjali ipd...in čeprav ne bo dal ta trenutek nič denarja za stanovanje, ga bo sigurno v letih vložil.

Drugače pa kaj ni po zakonu, da kar v zakonu pridobiš se deli na dva??

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 19:56:52   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

v tem primeru o katerem govorimo (Naja31) bi se mi zdelo pošteno, da naj tudi partner dobi možnost (v kolikor mu je to v interesu), da postane lastnik stanovanja, s tem da vzame kredit in s tem tudi sam prispeva.


Ja ljubi bog! In se zakreditira do penzije ter preplačuje obresti brez potrebe??
To je pa z ekonomskega vidika idealka, seveda! user posted image

Razum na višku. Veš da pri vsej zdravi pameti tudi ti sama nebi naredila tega partnerju. Morda bo pa on plačal vikend in bo napisan nanj. Hipotetično. Kaj pa veš, kaj je v ozadju in kako se bodo stvari odvile.

Naja ti kar imej stanovanje napisano nase. Če se mož strinja oz. se ne počuti manj moškega, potem nimaš kaj komplicirati.








ja žal druge možnosti, da postane lastnik nečesa nima, ker verjetno še nič ni dedoval in mogoče sploh nebo. Za tiste, ki nimajo starševskega zalednje, druga ne preostane. Seveda pa lahko ima še vedno možnost, da do smrti (ali ločitve) živi pod tujo streho in si nič ne ustvari. Jaz imam raje kredit in plačujem obresti (tako kot večina, ki si sama ustvarja) in živim pod svojo streho, kot da živim lagodno brez kredita, a pod tujo streho. Sicer pa vsak zase ve kaj mu več pomeni. Lagodje ali občutek varnosti.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 20:09:30   
TIA22
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Sitaucija je taka:

trenutno smo trije v stanovanju, ki je moja last, in sva ga z bratom podedovala od mame, s tem da sem jaz bratu izplačala polovico in je stanovanje samo moje že nekaj let. No, jeseni sva se z možem odločila, da gremo v večje stanovanje, saj smo zdaj trije na 30 m2, čez dva meseca pa dobimo še enega user posted image  in rabimo več prostora.
Stanovanje sva prodala, našli smo novo, večje, dali aro. Za to večje stanovanje bom spet prispevala samo jaz, ker pač trenutno imam tako vsoto denarja. Tudi iskala sva stanovanje v takšni vrednosti, ki si ga lahko privoščiva brez kreditov in posojil, ker sva se odločila, da ne jemljeva kreditov, če ni nujno.  
Meni se zdi logično, da bo novo stanovanje napisano izključno name, saj bom za njega dala mojo dediščino, s katero mož nima nič. Dokler sva skupaj, je itak vse najino, če pa bova šla kdaj narazen, pa jaz hočem, da je moja dediščina, ki sem jo jaz prinesla v zakon, zavarovana. Če bi mož lahko kaj prispeval, bi potem imel sorazmerni delež v stanovanju, ampak ker pač trenutno, brez bolj ornk kredita, ne more, dam jaz ves denar. 
No, in je bil on včeraj kar presenečen nad tem, da bom samo jaz lastnica, ker on pa izhaja iz tega, da bo to najino. In da če se bova kdaj ločila, on vsekakor ne bo zahteval polovice. Jaz pa pravim, da je itak najino, samo da če midva kdaj ne bova skupaj, potem naj bo jasno, kaj je moje in kaj njegovo.

Kaj mislite vi?
Kako bi se ve odločile na mojem mestu? 

No, jaz mojega mnenja ne bom spreminjala , samo zanima me še vaše.




se strinjam z tvojim mišlenjem!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 20:16:11   
Detece
[/quote]

sploh ne.... sem v isti situaciji in meni se logično zdi, da nimam nobene pravice do stanovanja.... pa je tudi ne bi hotela imeti...... za položnice, dopust in vse ostalo si pa krila le svoje stroške bivanja, ker ti najemnine verjetno ni računal, katero bi verjetno plačevala, če ne bi z njim živela.

naja31 jaz bi naredila isto in moj je pri svoji bivši ženi enako, pa se mu je obrestovalo, ker je razmišljala kako bi do tega stanovajna prišla, ćeprav si ga je on kupil z dediščino
[/quote]

Ne, če ne bi živela pri njem, bi si v 20 letih sigurno kupila stanovanje in nebi bila celo življenje podnajemnica. Tako pa ker on to že ima, tega recimo ne bom naredila in nikoli ničesar nebom imela in bom recimo vedno pod njegovo streho. Čeprav ne zato ker si sama nisem sposobna nečesa v svojem življenju ustvarit, ampak ker so življenjske okoliščine takšne.

Lahko pa bi recimo naredila tako in bi rekla: "Dragi sem se odločila, da kupim stanovanje, ker bi rada bila sigurna, da nebom imela kdaj stanovanjskega problema. Ti svoje že imaš, zdaj bom svoje kupila še jaz. Ampak veš kaj, kupujem ga sama in to bo kar nekaj zneslo. Ene 300 eur na mesec za 20 let. Tak da lahko ti pomagam pokriti svoj del stroškov, hrano za sebe, obleko, še nekaj malega mi bo za otroke ostalo. Sam ostalo boš pa mogel ti sam krit. Ja, vem da je treba streho menjat, pa fasado nardit. A sam ne boš zmogel? hmmm...ja ne vem kaj boš zdaj naredil? Jaz veš ne morem tebi pri fasadi pomagat ko pa še sama ninam stanovanja, kaj bom pa enkrat če se midva ločima? A novo otroško sobo? ja bodo že mogli bit s to zadovoljni, lahko mogoče kakšno rabljeno kupiva? Jaz moram za sebe poskrbet. Joj pa jaz za dopust tud nimam veš, misliš da bodo otroci žalostno, če nekaj let zdaj nebi šli?......nekaj takega no....

Nekateri so res imeli nekaj pred zakonom, a mogoče brez partnerjeve pomoči nebi mogli tega vzdrževat....marsikaj v življenju se lahko zgodi....čez noč se lahko situacija obrne...

No midva ne delujevana tak način, čeprav v kolikor bi oba gledala na svojo rit in varnost bi se zgodilo nekaj takega...


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 20:28:29   
Freycha
imaš v takem (meni osebno sicer bednem) razmišljanju dve možnosti: dajta uradno oceniti stanovanje, vzemi kredit in denar nakaži svojemu dragemu s tem, da postaneš polovični lastnik. Od takrat naprej tudi za vse zadeve dajeta pol/pol. To je še najbolj fer.

Ali pa kupi svoje stanovanje, magar ga dajej v najem, pa imaš še več denarja zase. AMPAK njemu dajej za najemnino, katero bo dajal na sklad in ko bo treba popraviti streho ali dati novo fasado, on krije iz tega. Mislim, to je edino fer, če se greš tak nizkoten način s svojim partnerjem, s katerim še ne gresta narazen in ga imaš menda rada.

Za vse, kar bosta pa kupovala (večjega), pa dajejta račune na oba, pa se bo vedelo, kako pride delitev v poštev.

Samo oprosti, jaz s tako žensko, kot si ti in tvoje razmišljanje sploh ne bi hotela živeti. Me je kar groza, koliko takih primerkov obstaja, da sedaj živi ležerno in finančno minimalno obremenjujoče, če gre pa kaj narobe, bi se pa rada še malo okoristila.... user posted image

pa čeprav si na koncu napisala da ne delujeta na tak način o tem očitno razmišljaš. Meni to do sedaj še niti na misel ni prišlo in mi tudi nikoli ne bo...... Potem raje za svojega dragega reči, da na tak način ne deluje, ti pa bi očitno takoj, ko bi šlo kaj narobe... Pa on nima kaj za svojo rit skrbeti, je imel pač srečo in mu je bilo dano..... a potem bi mu ti rada pol vzela, al kako?

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 20:48:35   
Detece
ne niti slučajno...niti ne razmišljam, da bi mu kaj vzela...niti mu to nikoli nisem rekla da meni kaj pripada in tudi nimam takšnega namena....jaz res ne vem ali se jaz ne znam izražat ali pa so tisti, ki berejo neizmerno ozkogledi....

skušala sem samo prikazati tudi slabosti druge strani, ampak nekateri vidijo samo eno stran, brezkompromisno...Ko sva se spoznala je bila situacija drugačna, on je bil še študent - brez ficka, jaz sem že delala...od tega sva nekaj časa živela oba....samo toliko za predstavo, da ne bo kdo reko kako smo eni komot in bi samo uživali, na koncu pa še kaj pobrali...

Povedala bom še samo enkrat in potem sem debato o tem zaključila. Prav tako se za svojo bodočnost lahko boji Najin partner kot ona. V kolikor mu je za varnost prihodnosti vseeno, ker partnerki zaupa (ona njemu ne) naj kupi sama stanovanje. V kolikor pa želi jasno in varno prihodnost pa naj mu Naja31 da možnost udeležbe pri nakupu in lastnini. Jaz za sebe vem kako bi se odločila v tej situaciji in tudi neglede na mnenja drugih svoje odločitve ne bi spreminjala (tako kot je v prvem postu napisala Naja31).

In namen te debate je bil v tem.


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 20:54:34   
Detece
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

imaš v takem (meni osebno sicer bednem) razmišljanju dve možnosti: dajta uradno oceniti stanovanje, vzemi kredit in denar nakaži svojemu dragemu s tem, da postaneš polovični lastnik. Od takrat naprej tudi za vse zadeve dajeta pol/pol. To je še najbolj fer.

Ali pa kupi svoje stanovanje, magar ga dajej v najem, pa imaš še več denarja zase. AMPAK njemu dajej za najemnino, katero bo dajal na sklad in ko bo treba popraviti streho ali dati novo fasado, on krije iz tega. Mislim, to je edino fer, če se greš tak nizkoten način s svojim partnerjem, s katerim še ne gresta narazen in ga imaš menda rada.

Za vse, kar bosta pa kupovala (večjega), pa dajejta račune na oba, pa se bo vedelo, kako pride delitev v poštev.

Samo oprosti, jaz s tako žensko, kot si ti in tvoje razmišljanje sploh ne bi hotela živeti. Me je kar groza, koliko takih primerkov obstaja, da sedaj živi ležerno in finančno minimalno obremenjujoče, če gre pa kaj narobe, bi se pa rada še malo okoristila.... user posted image

pa čeprav si na koncu napisala da ne delujeta na tak način o tem očitno razmišljaš. Meni to do sedaj še niti na misel ni prišlo in mi tudi nikoli ne bo...... Potem raje za svojega dragega reči, da na tak način ne deluje, ti pa bi očitno takoj, ko bi šlo kaj narobe... Pa on nima kaj za svojo rit skrbeti, je imel pač srečo in mu je bilo dano..... a potem bi mu ti rada pol vzela, al kako?


Samo komentar še na tole potem pa res grem iz te temeuser posted image :

Lahko bi pa potem šla v moje stanovanje in bi on meni najmenino plačeval in bi s tem jaz obnavljala in vlagala v svoje.user posted image user posted image  Zakaj bi jaz imela dvojne stroške??? ko lahko imam samo polovičneuser posted image .
In ne, negrem se tako nizkoten način s svojim partnerjem. Nevedla sem samo primer v prvi osebi.



(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 21:11:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Dediščina, darila in vse kar izvira iz avtorskih del je posebna osebna lastnina in nikoli ampak res nikoli ne spada v ločitveno maso. V nobeni obliki.


Če ti vložiš v nakup nepremičnine XXX€ se to odšteje od vrednosti stanovanja (seveda primerno ocenjeno v %) in mora ob delitvi eden ali drugi izplačat partnerja.

Če ti kupiš stanovanje izključno iz svoje dediščine in seveda to lahko dokažeš partner ne bo nikoli imel deleža (razen če je kaj vlagal pozneje in se mu to pol šteje pri izplačilu) čeprav je vpisan kot solastnik, ker si sredstva prispala izključno ti. Če bi se hotel prikazovat kot solastnik bi morala bit podpisana darilna pogodba s katero mu ti podarjaš določen % ali kukrkoli se pač zmenita nepremičnine.

Vsaj tako je men odvetnica razložila, ko sva delila premoženje.

EDINO premoženje ki se ob razvezi deli je premoženje, ki je bilo ustvarjeno v trajanju zakonske zveze ali izvenzakonske skupnosti. Samo to in edino to.

Sicer ti bodo pa pravnice več vedele povedat o tem.





Detece to je odgovor na tvoje pomisleke in vse ideje....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: lastništvo stanovanja - kaj bi naredile?
29.1.2008 21:20:46   
Freycha
mogoče je bila moja reakcija malo burna predvsem zato, ker je bilo to točno tak način bivše žene mojega partnerja. In ko mi je slabo postajalo, ko mi je razlagal, kaj vse si je namislila in že tako ji je preveč pustil (ampak se ni hotel kregat), pa je nazadnje hotela še stanovanje, ki si ga je on iz dediščine kupil, ko je videl, da bo šla veza rakom žvižgat.

V vsakem primeru pa takega načina razmišljanja ne odobravam user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?