|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gradnja hiše
25.2.2008 22:51:28   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ja, Rija.Kdor hoče ogromno hišo je normalno, da to košta.Meni je 130m2 dovolj.
Nisem pa nikomur fouš, ampak, če nekaj želiš, moraš rito malo stisnit, a ne? user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  meni pa je dovolj 200 ampak teh v nulo spedenanih.....user posted image

in danes moraš že za 130 rito fajn vkup potegnit user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Gradnja hiše
25.2.2008 22:54:47   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Jst sem neki cajta nazaj narisala bajto za ktero je bil predračun 10 mio sit. Z vsem razen pohištva.  misliš vikend user posted image

Ampak! Zidali naj bi sami, parcelo so že meli, večino del razen res nujnih bi naredili v lastni režiji...
Tako bi se dalo. Ampak kaj pomeni gradnja v lastni režiji... ne hvala. tudi jaz,ne hvala

Se da ja se da narest hišo za mal denarja... ampak jst tuki verjamem samo eno stvaro: poki šoldi poka roba. pri nas se je do sedaj še vedno zelo lepo potrdil rek: DA SKOPUH PLAČA VEDNO NAJVEČ.....

Ampak če je življenski cilj in življenske sanje - lastna hiša neglede na vse - go for it. ni šans, prvo uživancija, pa potem 4 stene....
Ker jaz okrog tega imam izdelano za Slovence precej nekonvencionalno mnenje. enakouser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Gradnja hiše
25.2.2008 23:03:11   
Pikec
Jst sem neki cajta nazaj narisala bajto za ktero je bil predračun 10 mio sit. Z vsem razen pohištva. misliš vikend



Ni bil vikend user posted image user posted image user posted image  hiša 130m2. Sam znat je treba šparat. Oz. vedet kje se stroški lahko manjšajo.

Ampak kakor sem rekla - moje mnenje je precej nekonvencionalno.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Gradnja hiše
25.2.2008 23:05:17   
rija
pikec, bodimo realni 130 m2 za 40 jurjev evrov?

koliko je potem to kvalitetno, če vsi "home made!" mojstri delajo vse sami...itak, da so vedno vsi najbolj pametni.....ne vem, če bi si želela živet v taki hiši....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Gradnja hiše
25.2.2008 23:09:48   
Anonimen
Res je vse odvisno od želja.
Prijatelja sta kupila hišo (pol dvojčka 100m2, zelo malo parcele) v 3pgf in jo končala. Lokacija 15km iz Ljubljane na Gorenjsko. Skupni račun je bil 155.000 EUR.

Mi smo tudi kupili hišo v 3pgf - v Ljubljani, 200m2, pa nas bo samo končanje prišlo 100.000 EUR, ker pri nekterih stvareh ne želiva šparati.

Imamo pa tudi mi kredit ca 770 EUR in 2.400 neto skupnih dohodkov, pa niti slučajno ne jemo vsak dan samo polente in kekec paštete, smučamo, gremo ven in še kaj. Niti slučajno, da bi kakorkoli zategovala pas. Še vsak mesec nam precej ostane, pa gre presežek zaenkrat direkt v hišo. Vem, da veliko ljudi porabi na mesec ogromno denarja, pa pojma nimajo, kam je šel. Upam, da ne bom nikoli ena od teh.

(odgovor članu Pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Gradnja hiše
25.2.2008 23:12:49   
Pikec
pikec, bodimo realni 130 m2 za 40 jurjev evrov?


Familjarna kolegialnost. Če je zidar v familji.

Jst v lastni režiji - no go. Sicer pa... zarečen kruh pa tko...tko da bom tiho.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Gradnja hiše
25.2.2008 23:13:11   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Jst sem neki cajta nazaj narisala bajto za ktero je bil predračun 10 mio sit. Z vsem razen pohištva.



Pikec, mal izven teme,ampak vseen: a ti rišeš?

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Gradnja hiše
25.2.2008 23:14:03   
Pikec
user posted image

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Gradnja hiše
26.2.2008 7:29:28   
Anonimen
Jaz samo to vem, da te vsaka stvar stane za polovico več, kot predvidevaš. Midva sva računala nekako 8MIO s streho vred. Prišlo je 12 MIO. S tem, da sva dobila material napol zastonj, prav tako pa tudi delavce.

Vem, da sva pri tem varčevala maximalno. Zato si pač ne morem predstavljati, da eni spravijo eno hišo normalne velikosti za 5 MIO pod streho. Ne vem ali lažejo sami sebi ali pa drugim. user posted image

(odgovor članu Pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Gradnja hiše
26.2.2008 8:58:28   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Jaz samo to vem, da te vsaka stvar stane za polovico več, kot predvidevaš.  user posted image


Ne me strašit. user posted image  Računava za hišo tam okoli 170.000 EUR in močno upam, da ne bo prišla čez ta znesek - saj nisva država. user posted image

Ženska -predvidevam, da so tudi parcele v vašem koncu cenejše in s takimi dohodki sva midva začela pridobivati papirje, pa nama je vedno ostalo vsaj 800 EUR na mesec.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 26.2.2008 8:59:38 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Gradnja hiše
26.2.2008 11:00:40   
Lena T
Pa še moje mnenje.
Tudi midva sva bila v podobni situaciji, pa sva jo zaenkrat kar opustila.

1.biti brez parcele in želeti hišo, je ista cena kot da greš v nakup stanovanja in gradnjo hiše...Težko oboje naenkrat s tako plačo. Kajti z 2200 netto na mesec lahko imas samo kakih 1000 netto kredita. Pa še to moraš biti zelo zelo varčen! Parcele v okolici Ljubljane so od 100 do 400 eur na m2. Kar pomeni za majhno parcelo okoli 500 m2 daš 100kEUR. Tolikšno parcelo skoraj rabiš za parkiranje avta, malo vrta/ travnika in malo bajtico.

2. Za bajtico ob kateri ogromno sam narediš in z ugodnimi obrtniki in materiali, daš vsaj novih 100 KEUR za neko klasično velikost 150 m2.

Opcije so nakup montažne hiške, ki jih na veliko gradijo okoli LJ, a imajo okoli 100m2 bivalnega prostora in NIC zunanje povrsine. Pa se tam so cene preprostih, kjer rabis se veliko urediti 150 KEUR; boljsih varcnih his pa po 250 KEUR.

Nama je hitro postalo jasno, da stanovanje prodati in kupiti parcelo, potlej pa živeti v šotoru in graditi dve leti, ne bo šlo. Če pa imata opcijo kje bivati, pa je to dobra možnost.

Sicer  predlagam v takem primeru naslednje:
1. Varčujte kolikor je možno. In iščite idealno parcelo :) Pa kar v nakup, četudi v kredite zanjo.
2. Ko imate parcelo, pa lahko postopoma gradita in počasi prideta do faze, ko lahko prodata stanovanje in gresta v preprosto hiško in jo kasneje uredita.

Pa srečno!!!
Lena



(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Gradnja hiše
26.2.2008 11:13:51   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Jaz samo to vem, da te vsaka stvar stane za polovico več, kot predvidevaš. Midva sva računala nekako 8MIO s streho vred. Prišlo je 12 MIO. S tem, da sva dobila material napol zastonj, prav tako pa tudi delavce.

Vem, da sva pri tem varčevala maximalno. Zato si pač ne morem predstavljati, da eni spravijo eno hišo normalne velikosti za 5 MIO pod streho. Ne vem ali lažejo sami sebi ali pa drugim. user posted image


rata rata... pa nič si ne lažemo, ampak se da naredit....

midva mava 160 kvadratov, enokapnico, moderni izgled, hiša s streho stala 5,5 mio SIT
ampak, sva imela lastno režijo do strehe, ves material nabavljen preko ene firme, pa streha je bila naročena na Dolenjskem, ker je bila pol ceneje kot tle v okolici Ljubljane, kvaliteta pa ista oz. kvaliteta pa domača Trimo.

pri hiši je vedno potrebno 3 ali več predračune dobit, ker so vsi med seboj zelo različni

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Gradnja hiše
26.2.2008 12:56:24   
Taula
midva mava 160 kvadratov, enokapnico, moderni izgled, hiša s streho stala 5,5 mio SIT


Brez dovoljenj seveda?

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Gradnja hiše
26.2.2008 13:01:40   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

midva mava 160 kvadratov, enokapnico, moderni izgled, hiša s streho stala 5,5 mio SIT


Brez dovoljenj seveda?


ja brez priključkov pa komunalnih prispevkov... samo gradnja, nujne inštalacije (odtoki) pa grušt in kritina

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Gradnja hiše
26.2.2008 13:36:23   
Anonimen
no, mojim 12 MIO je z plačilom:
- arhitekta (500.000 sit),
- gradbeno dovoljenje (200.000),
- razna soglasja, dovoljenja.. (200.000),
- drenaža (800.000).

Samo gradnja je prišla nekje 10 MIO (K+P+M + streha)

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Gradnja hiše
29.2.2008 10:31:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Jaz samo to vem, da te vsaka stvar stane za polovico več, kot predvidevaš. Midva sva računala nekako 8MIO s streho vred. Prišlo je 12 MIO. S tem, da sva dobila material napol zastonj, prav tako pa tudi delavce.

Vem, da sva pri tem varčevala maximalno. Zato si pač ne morem predstavljati, da eni spravijo eno hišo normalne velikosti za 5 MIO pod streho. Ne vem ali lažejo sami sebi ali pa drugim. user posted image


rata rata... pa nič si ne lažemo, ampak se da naredit....

midva mava 160 kvadratov, enokapnico, moderni izgled, hiša s streho stala 5,5 mio SIT
ampak, sva imela lastno režijo do strehe, ves material nabavljen preko ene firme, pa streha je bila naročena na Dolenjskem, ker je bila pol ceneje kot tle v okolici Ljubljane, kvaliteta pa ista oz. kvaliteta pa domača Trimo.




mi smo dal tolk samo za komunalni prispevek predno smo sploh lahko začel zidat!

< Sporočilo je popravil LARA -- 29.2.2008 10:32:42 >

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?