|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 11:41:37   
BaNeLa

[/quote]

Če ju ne bi imela tako rada kot ju imam, potem se tudi ne bi "borila" zanju.
 
Veš kolk je fajn ko greš v trgovino z listkom in imaš otroka zravn, ki te milo prosi, da mu kupi nek priboljšek ... ampak zato ker imaš omejene finance ... tega ne narediš.
In ko imajo tvoji čevlji že odleplen podplat ... pa vzameš lepilo in zalepiš ... samo zato da otroku lahko nekaj nudiš ... Oprosti tudi to je zame ljubezen ... Da se jaz kot mama odpovem določenim zadevam da njima dam ...
 
Kaj pa je potem to če ni ljubezen?????
[/quote]


Marsikatera družina, pa niso ločeni ne kupi otroku vsega in špara na stvareh - no, moj najdražji si raje zalepi ševlje in otroku zašije strgane hlače ali majico, predno gremo po nove v trgovino.....zato ti ni treba biti ločen.....

Otroci v trgovini pa vedno "milo" prosio za kakšne priboljške .....glej tudi jaz grem z listkom v trgovino in v 90% rečem otoku NE, ker se mi ne zdi smiselno kupovati sladkarij ali kakšnih brezveznih igrač, ki so potem dobre za prvih 5 minut. Lepo razložim, da mami nima toliko denarja in a moram še druge stvari plačat....pa razume.....

Čeprav v naš skupni fond denarja (jaz in moj novi partner) priteče veliko denarja, ga pače ne razmetavamo in ne nudimo otrokom vsega kar bi lahko.....ne vem zakaj bi.....saj ne potrebujejo toliko....imajo igrače, največjih dobijo za RD in novoletne praznike.....takrat se tudi zmenimo s starimi starši za kakšne smučke ali take stvari, ki jih rabijo.....

Ne dajat otroku občutka, da on stane  in zato ne more dobiti vsega kar si zmisli, ker bo kasneje v življenju postal tak materialist, da mu ne bo para....moje mnenje je, da so druge vrednote še kako bolj pomembne....pa vem, da se spet ne boste s tem strinjale:))

Pa še nekaj -  po vaših izračunih, bi mene dva otroka moral stati 1000€....torej polovico moje plače.....no, pa me ne....a ni zanimivo?

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 11:45:39   
trojči
Ula, tako sladko deklico imaš...na srce ti polagam...čuvaj jo...ne je učit da je 4 + 6 + 3 = 7, ker je tista 6 brezveze tam noter, ker so stroški ogrevanja sobe, v kateri igra otrok računalnik neupravičeni, ker bi moral biti tačas na svežem zraku.

Imam občutek, da na vsak način iščeš dokaz, potrditev, da je bivša od tvojega "slaba". Zakaj? Tako obdobje? Mladost? Ne poznam tvoje zgodbe, si mogoče nesigurna v vajino ljubezen? Da se bo vrnil k njej in bi ti bilo lažje, če bi lahko tudi njemu dokazala, da je ona podn? Ali iščeš dokaz, da je on mr perfect, ker to bi lahko mislila, če bi njo za njo lahko našla čimveč negativnih lastnosti?

A je on s tabo skočil čez plot? Potem bi se lahko bala, da bo to ponovil pri tebi, oz. velika verjetnost obstaja, da prevaranti varajo novo. Če je temu tako, vedi, da žene nimajo nič s prevarami, da niso one krive, da samo ti ljudje ne spreminjajo strategij reševanja problemov temveč samo zamenjajo partnerja, ravnajo pa v novem zakonu do pikice isto kot v prvem...se ne odprejo, niso se sposobni zbližati...ko se nabere pa hop čez plot. Ne vem, ugibam...govora je o preživninah, ti pa take streljaš, da te kap...če se otrok prej ni smučal, ga ni sodišča, ki bo v preživnino vštelo stroške smučanja? Kaj te muči?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 11:45:39   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

V teh postih niti ena mam ločenka, ki ima preživnino ni napisala, da "bo že kakor bo, jaz imam otroke rada ...."


Vse lepo in prav, ampak od tega se še noben otrok ni najedu...


MarušaŠ ... mislim, da lahko kar zaključimo tole ...

Dejstvo je da nekateri pač to ne bodo nikoli sprejeli. Niso vsi odnosi idealni. Ne moremo imeti vsi izredno prijateljske odnose z bivšimi in prav tako ne moremo nekoga prepričati drugače, če ne more tega sprejeti.

Žal je tako. Nekateri mislijo da je vse zastonj ... in da otrok rabi samo ljubezen. Ja saj jo rabimo vsi ... ampak od tega nimaš polnega želodca.

Vsi poznamo un verz:

Zjutraj ne jem, ker mislim nate.
Popoldne ne jem, ker mislim nate.
Zvećer ne jem, ker mislim nate.
Ponoči ne spim, ker sem lačna.

Torej naši otroci morajo misliti na stvari pa ne bodo jedli ... Ponoči pa ne bodo spali ker bodo lačni. In ko jih bomo (se bomo) navadli brez hrane živet ... bomo pa ..user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 11:45:45   
Lusa
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80


zakaj vas tolk boli moje mnenje...in zakaj se same ločene oglašate?user posted image ker pol res izpade, da samo ločene porabite 400€ za otroka, neločeni pa neuser posted image




Tako ,pa se javlja ena poročena.In ja ULLA veliko porabiva z možem  za moja otroka ,ki sta stara 5 let in drug 2meseca.Žal imamo velik kredit in žal nimamo za luksuz.Vsak euro gledava kam ga dava.Bi pa si z veseljem privoščili kakšen luksuz ,pa si ne moremo in hudo je včasih gledat družine ,ki si lahko privoščijo dobesedno vse ,gledat njihove otroke ,kako uživajo in so srečni (smučanje ,potovanja...),mi pa si tega ne bomo morali privoščit še kar nekaj let.

Zato punce-mamice samohranilke verjamem ,da je še teh 200e/otroka premalo.Nudite otrokom karseda največ.Ste pa tako ali tako že vse lepo skupaj premlele in še vedno NISTE odprle oči ULLI.

Da preidem k bistvu:ja za otroka porabiš 400eurov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 11:54:24   
Lusa
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

aja, me je banela spomnla, sem hotla prej tobogan komentirat, pa sm pozablauser posted image
ne, nebi ga kupla, ker se mi zdi to traparija, ma tamle na igrišču tri različne, pa še družbo ostalih otrokuser posted image dost bolj kt na dvorišču se sam po toboganu drajsat, z mamo za hrbtu, k sika nad tabo, da pazi kako delaš, ker je bil tolk drag toboganuser posted image



Vsi nismo doma v mestu in ,da jih pelješ vsak dan par km v mesto ,da se bo mala po toboganu vozila ,potrebuješ EVRČKE ,AVTO ali pa AVTOBUS.Jaz s temi km 10x preplačam tobogan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 11:57:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: trojči

Ula, tako sladko deklico imaš...na srce ti polagam...čuvaj jo...ne je učit da je 4 + 6 + 3 = 7, ker je tista 6 brezveze tam noter, ker so stroški ogrevanja sobe, v kateri igra otrok računalnik neupravičeni, ker bi moral biti tačas na svežem zraku.

Imam občutek, da na vsak način iščeš dokaz, potrditev, da je bivša od tvojega "slaba". Zakaj? Tako obdobje? Mladost? Ne poznam tvoje zgodbe, si mogoče nesigurna v vajino ljubezen? Da se bo vrnil k njej in bi ti bilo lažje, če bi lahko tudi njemu dokazala, da je ona podn? Ali iščeš dokaz, da je on mr perfect, ker to bi lahko mislila, če bi njo za njo lahko našla čimveč negativnih lastnosti?

A je on s tabo skočil čez plot? Potem bi se lahko bala, da bo to ponovil pri tebi, oz. velika verjetnost obstaja, da prevaranti varajo novo. Če je temu tako, vedi, da žene nimajo nič s prevarami, da niso one krive, da samo ti ljudje ne spreminjajo strategij reševanja problemov temveč samo zamenjajo partnerja, ravnajo pa v novem zakonu do pikice isto kot v prvem...se ne odprejo, niso se sposobni zbližati...ko se nabere pa hop čez plot. Ne vem, ugibam...govora je o preživninah, ti pa take streljaš, da te kap...če se otrok prej ni smučal, ga ni sodišča, ki bo v preživnino vštelo stroške smučanja? Kaj te muči?


OMGuser posted image user posted image a prevč mehiške gledaš, al kaj....đizsuser posted image

mislim no....ve se ne strinjate z mano, jaz se ne strinjam z vami....pa kaj....jaz nisem zarad vašga nestrinjanja nič prizadeta, prov tko ne moj otrok....glih tko ni moje življenje nič manj kvalitetno, če se ve ne strinjate z mano, glih tko kot nebi blo nč bolj, če bi se...in tud mislim da ve niste za nič prikrajšane zarad mojga nestrinjanja, tud vaši otroc ne....sej ste si izborile, kar se vam je zdelo in prov je tko...na  NIČ ne vpliva moje nestrinjanje, edino mogoče sem lahko jaz za kaj prikrajšana al pa moj otrok...to pa mislim da vas ne bo bolelouser posted image in ok, izmenjava mnenj itd...ampak si izmišljevat neke čudne scenarije in predvidevat neki kr tko na suho o življenju nekoga je bolno maluser posted image


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 7.3.2008 12:05:41 >

(odgovor članu trojči)
  Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:03:19   
BaNeLa
:) Ja, res je , vsi bi si radi privoščili več kot imamo....ampak na žalost vedno ne gre, ker pač so časi taki, da je prekleto zoprno preživet čez mesec....

Imate zdrave otroke? Ja, super....in to je najvažnejše.....in kadar gledam mojega, kadar ga peljem v dnevni zavod, kadar sem ga gledala v bolnici...vedno sem si rekla : raje nimam nič in da bi bil zdrav......in s tem se je zelo strinjala in se še zdaj moja prijateljica, ki ji bivši mož 1 leto ni plačeval , ker ni mogel, ni imel službe....pa je sfolgala 2 otroka, novo stanovanje , kredit in ni jamrala....pač enostavno je rekla, da tudi otroka razumeta ,nič jima ne manjka in imajo za jest.....in ko je mene gledala, je rekla, absolutno važno mi je , da sta zdrava....

Torej, predno kakorkoli obsojamo, bi rekla, da vedno iščemo probleme in nikoli z ničemer nismo zadovoljni...vedno bi radi tisto, kar ne moremo....

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:04:46   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: tina a

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

avtorici te teme svetujem,da toži.

moj mi plačuje (zdaj še dokaj redno) mesečno preživnino v višini 60 €. In, če bivši pri meni vidi novo frizuro, mi vedno pod nos vrže: " A smo se spet frizirali na moj račun???user posted image user posted image user posted image

mislim haloo....


za vse ostalo, kar se dogaja na tej temi pa:

no comment


mojamura ... zakaj pa ti ne tožiš?

če smem vprašat seveda



bivši je že 8 let brezposelen..za kaj naj ga tožim, če mu itaq nimajo kaj vzeti

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:09:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ne ankica, nisem vaših otrok razglasila za razvajeneuser posted image ker jih ne poznam....jih je pa veliko, k to so...verjetno je tud med vašimi kak tak, ker pač ne verjamem da so vsi vaši otroci lepo in dobro vzgojeni, realni in nč razvajeni...vsi pač neuser posted image ker pač čudno bi blo, da je ogromno razvajenih otrok, k zrastejo v gnile osebnosti, a glih otroci RRjevk pa absolutno niso takiuser posted image

ampak še enkrat, nič ne pravim, ker vas ne poznamuser posted image da ne bo kake hude krvi...spetuser posted image

in jaz res ne razumem, zakaj vse tolk osebno jemljeteuser posted image zakaj vas tolk boli moje mnenje...in zakaj se same ločene oglašate?user posted image ker pol res izpade, da samo ločene porabite 400€ za otroka, neločeni pa neuser posted image

ccc sumljivouser posted image



Da ti napišem še desetič user posted image user posted image : jaz nisem ločena, ne dobivam preživnine in sem hudičevo srečna, da lahko lepo živim. Se ne preseravamo, ravno skromno pa tudi ne živimo. Nekaj vmes. In nekaj vmes pomeni, da pač otroku sem in tja kupiš tudi kakšno ekstra stvar, ga lahko pelješ tudi na kakšno predstavo,... Pa res tudi, da 400€ za otroka na mesec ne porabimo, ampak to je zato, ker ni v vrtcu (takoj odpade ene 200€ stroškov) in posledično damo manj za prevoz, cunje (ker za vrtec rabi dodatne, saj se nepretano svinjajo), pa še kaj bi se našlo. Če pa bi bila v vrtcu, bi se naša poraba približala 500€.

Kar se tiče razvajanja: malo mešaš  hruške in jabolka. Ni razvajanje samo v tem, da otroku prineseš cel kup materialnih stvari. Razvajeni so lahko tudi otroci revnih staršev. Ne verjameš? Kaj če starši namesto otroka opravljajo njegove zadolžitve, delajo njegove naloge, ga zagovarajo, tudi ko naredi kaj slabega? Meni se to zdi veliko bolj problematično, kot pa da hčerki kupim nove hlače.
Važno je, kakšen odnos ima otrok do sebe, staršev, sveta in nenazadnje tudi do materialnih stvari. Ali mu je vse vredno en drek, ker se mu za nič ni treba potruditi, ali pa mora tudi sam kaj naredit (naša npr, ker je še majhna, pospravi svoje igrače, nese pospravit čeveljčke v omaro, si sama pripravi mizo,...) in je potem za tisto delo nagrajen. S pohvalo, z občutkom uspešnosti in zadovoljstva zaradi opravljenega dela ali pa z avtkom, če se je bolj potrudil. In tudi zelo bogati starši imajo lahko povsem normalne otroke, če starši razumejo povezavo med nagrado in kaznijo, med trudom in posledično nagrado, če se od otrok zahteva, da nekaj naredijo kot svoj prispevek h družini. In isto imajo revni starši (joj, kako grozen izraz) lahko hudo razvajenega otroka, če ga zaradi svoje slabe vesti, ker mu npr. ne morejo nuditi počitnic na morju, pustijo cel popoldan ležat pred TV-jem, oni pa vse opravijo namesto njega.

Aja, kar nekajkrat si napisala, da otrokom vse prinesemo k riti, tega pa ti ne boš delala. Kaj to pomeni,če ne, da imamo razvajene otroke. Vsaj za eno uporabnico tu gor (ne za sebe) lahko mirne duše trdim, da ima vse prej kot razvajene otroke.

In nisem vzela tega osebno user posted image . Se mi pa zdi blesavo, da vztrajaš pri svojem, ko nimaš nobenih realnih izkušenj, po drugi strani pa imaš tu cel kup mamic, ki ti govorijo ravno iz izkušenj. Nekaj takega, kot da bi strokovnjaku za kvantno fiziko razlagala, da atomi ne obstajajo user posted image .

Glej, če bi ti imela npr. 3000€ plače, a bi se vozila s fičkom, živela v enosobnem stanovanju, nikoli šla na večerjo, h frizerju, imela dva para čevljev in en par kavbojk, otroku pa kupovala samo in zgolj osnovne potrebščine? Nekako dvomim. In zelo verjetno bi tvoja poraba na otroka precej presegala 400€, ker bi že za vrtec plačevala ene 300€.

Tobogan: vidiš, mi nimamo igrišča. Do igrišča imamo cca. 10 minut vožnje z avtom in tobogan je meni približno tako, kot da bi ji kupila rolerje (ki jih še ne rabi).  Aja, pa ne sikam, kako je drag tobogan, naj ga ima, naj uživa in tudi družbo drugih otrok ima, ker se pridejo k nam držat. Mi pa gremo k drugim, da se guncamo, pa da igra igrice na računalnik, si ogleduje krave pri sosedu in jaha njihovega konja (živega)...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:11:44   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Marsikatera družina, pa niso ločeni ne kupi otroku vsega in špara na stvareh - no, moj najdražji si raje zalepi ševlje in otroku zašije strgane hlače ali majico, predno gremo po nove v trgovino.....zato ti ni treba biti ločen.....

Otroci v trgovini pa vedno "milo" prosio za kakšne priboljške .....glej tudi jaz grem z listkom v trgovino in v 90% rečem otoku NE, ker se mi ne zdi smiselno kupovati sladkarij ali kakšnih brezveznih igrač, ki so potem dobre za prvih 5 minut. Lepo razložim, da mami nima toliko denarja in a moram še druge stvari plačat....pa razume.....

Čeprav v naš skupni fond denarja (jaz in moj novi partner) priteče veliko denarja, ga pače ne razmetavamo in ne nudimo otrokom vsega kar bi lahko.....ne vem zakaj bi.....saj ne potrebujejo toliko....imajo igrače, največjih dobijo za RD in novoletne praznike.....takrat se tudi zmenimo s starimi starši za kakšne smučke ali take stvari, ki jih rabijo.....

Ne dajat otroku občutka, da on stane  in zato ne more dobiti vsega kar si zmisli, ker bo kasneje v življenju postal tak materialist, da mu ne bo para....moje mnenje je, da so druge vrednote še kako bolj pomembne....pa vem, da se spet ne boste s tem strinjale:))

Pa še nekaj -  po vaših izračunih, bi mene dva otroka moral stati 1000€....torej polovico moje plače.....no, pa me ne....a ni zanimivo?


Ba Ne La ...

Bom pa takole rekla ... Moja plača znaša 800€, preživnina 250€, otroški dodatek 90€.

V mesecu januarju sem za položnice dala 430€. Od tega je za otroka (2 otroka) znašalo 150€ (samo položnice, saj veš - voda, elektrika, šola, zavarovanja ...). Potem pa je tu še hrana ... ki je preračunano nekje 100 do 120€ na otroka ... Pa smo že na 450€. No in potem so tukaj še obleke, pa kakšne ekstra stvari za šolo (zvezki, barvice, lepilo (pri nas ga "jemo"), flumastri, ravnila ki se hitro polomijo, bombice za nalivnike). No pa smo kaj hitro pri 500€ ali čez in potem se mora nehat ali kako?

Ma saj vidim, da nima smisla. Vrjamem, da imaš ti super bivšega, s katerim se vse lahko dogovorita (le zakaj sta se potem razšla). Ampak vrjetno ko pride do potrebe nakupa novega kolesa ali pa bunde ali pa čevljev ... oblek ... saj ni važno kaj - stopita skupaj in delita stroške?

Ko sem jaz bivšemu predlagala, da deliva strošek nakupa šolskih potrebščin, mi je rekel dam preživnino - znajdi se. Pa sem se kljub temu, da so bile potrebščine 250€.

user posted image user posted image user posted image  Važno je, da ju imam rada in da se super razumemo ... Ljubezni ne morem ovrednotit. Se je ne da. Za vse ostalo je MasterCard.

user posted image user posted image  

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:15:30   
trojči
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: trojči

Ula, tako sladko deklico imaš...na srce ti polagam...čuvaj jo...ne je učit da je 4 + 6 + 3 = 7, ker je tista 6 brezveze tam noter, ker so stroški ogrevanja sobe, v kateri igra otrok računalnik neupravičeni, ker bi moral biti tačas na svežem zraku.

Imam občutek, da na vsak način iščeš dokaz, potrditev, da je bivša od tvojega "slaba". Zakaj? Tako obdobje? Mladost? Ne poznam tvoje zgodbe, si mogoče nesigurna v vajino ljubezen? Da se bo vrnil k njej in bi ti bilo lažje, če bi lahko tudi njemu dokazala, da je ona podn? Ali iščeš dokaz, da je on mr perfect, ker to bi lahko mislila, če bi njo za njo lahko našla čimveč negativnih lastnosti?

A je on s tabo skočil čez plot? Potem bi se lahko bala, da bo to ponovil pri tebi, oz. velika verjetnost obstaja, da prevaranti varajo novo. Če je temu tako, vedi, da žene nimajo nič s prevarami, da niso one krive, da samo ti ljudje ne spreminjajo strategij reševanja problemov temveč samo zamenjajo partnerja, ravnajo pa v novem zakonu do pikice isto kot v prvem...se ne odprejo, niso se sposobni zbližati...ko se nabere pa hop čez plot. Ne vem, ugibam...govora je o preživninah, ti pa take streljaš, da te kap...če se otrok prej ni smučal, ga ni sodišča, ki bo v preživnino vštelo stroške smučanja? Kaj te muči?


OMGuser posted image user posted image a prevč mehiške gledaš, al kaj....đizsuser posted image

mislim no....ve se ne strinjate z mano, jaz se ne strinjam z vami....pa kaj....jaz nisem zarad vašga nestrinjanja nič prizadeta, prov tko ne moj otrok....glih tko ni moje življenje nič manj kvalitetno, če se ve ne strinjate z mano, glih tko kot nebi blo nč bolj, če bi se...in tud mislim da ve niste za nič prikrajšane zarad mojga nestrinjanja, tud vaši otroc ne....sej ste si izborile, kar se vam je zdelo in prov je tko...na  NIČ ne vpliva moje nestrinjanje, edino mogoče sem lahko jaz za kaj prikrajšana al pa moj otrok...to pa mislim da vas ne bo bolelouser posted image in ok, izmenjava mnenj itd...ampak si izmišljevat neke čudne scenarije in predvidevat neki kr tko na suho o življenju nekoga je bolno maluser posted image




Hm, ni mi jasno, zakaj vidim na osnovni strani samo odgovor o telenovelah, drugega dela odgovora pa ne. Drugi del vidim šele, ko dam citiraj. user posted image

Ulla, govora je o preživninah. Opravičujem se avtorici teme, a po moje ji ni škodilo, če smo zašle in smo na dolgo in široko razglabljale o preživninah. Torej Ulla, še enkrat te vprašam, kaj te muči. Kaj je za tebe pravična preživnina in kaj ne. Če se strinjaš s tem, da je ok, da se stroški na sodišču predložijo, izračun....da se v njih ne všteje to, česar prej ni bilo...npr. smučanje, zakaj se potem sploh oglašaš in oporekaš sinu od svojega, da igra računalnik v ogrevani sobi in je zraven čips? Se čutiš oškodovana, ker misliš, da gre denar iz tvojega žepa? Ker ti plačuješ tujemu otroku čips? Razmisli, veliko stvari ti ni jasnih...čas rabiš, če si normalna, boš svoje razmišljanje gotovo spremenila.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:19:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: trojči




, zakaj se potem sploh oglašaš in oporekaš sinu od svojega, da igra računalnik v ogrevani sobi in je zraven čips? Se čutiš oškodovana, ker misliš, da gre denar iz tvojega žepa? Ker ti plačuješ tujemu otroku čips? Razmisli, veliko stvari ti ni jasnih...čas rabiš, če si normalna, boš svoje razmišljanje gotovo spremenila.




pa kaj je s tabouser posted image moj nima nobenega sina, k bi mu jaz plačevala čipsuser posted image od kje ti ta idejauser posted image to je bil na splošno navržen podatek, malo zlobno in cinično mišljenuser posted image



normalna pa nikol nisem rekla da semuser posted image

o tem kak sistem preživnine bi bil zame ok, sem pa že...pa se mi ne da še enkratuser posted image

(odgovor članu trojči)
  Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:21:07   
BaNeLa
Ma saj vidim, da nima smisla. Vrjamem, da imaš ti super bivšega, s katerim se vse lahko dogovorita (le zakaj sta se potem razšla). Ampak vrjetno ko pride do potrebe nakupa novega kolesa ali pa bunde ali pa čevljev ... oblek ... saj ni važno kaj - stopita skupaj in delita stroške?

Ko sem jaz bivšemu predlagala, da deliva strošek nakupa šolskih potrebščin, mi je rekel dam preživnino - znajdi se. Pa sem se kljub temu, da so bile potrebščine 250€.


Razšla sva se, ker nisva bila več partnerja ampak le še sostanovalca ...važno pa je to, da sva oba normalna in veva zakaj to počneva.....ja, ker imava skupno skrbništvo, si stroške nakupov in položnic iz šole deliva....nihče ne plačuje preživnine....
Se pa strinjam.....če sta vidva z bivšim v ne-dobrih odnosih, bo delal samo to, kar piše na papirju.....to je podpisal, in mnogi očetje to jemljejo kot končno zadevo.....poznam pa samo take, ki veliko več prispevajo poleg preživnine, ampak ne mami ampak dajo direktno otrokom - kupijo kolesa, obleke, smuči, jih peljejo smučat, itd itd.....pri tem, pa mame (njihove bivše) , vso jezo tega sveta stresajo nanje, da so zanikrni, ker za otroka nič ne skrbijo in da je preživnina itak samo drobiž ....kako naj se oče pri tem počuti.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:43:52   
trojči
Jaz nič kaj dosti ne razmišljam o bivšem, denarju, jasno mi je, da dajem trikrat več kot on, da si privoščim zelo malo, a koliko imamo, toliko si razdelimo. Včasih več, včasih manj. Smo bili po svetu, smo pa tudi imeli toliko, da smo zadnji dan pred plačo pojedli za kosilo testenine z drobtinami in solato, hladilnik, zmrzovalnik prazen, prazna omarica, kjer hranim konzerve...zadnje kar je blo pri hiši smo tisti dan pojedli. No, takrat smo se ravno selili, se mi opraviči. user posted image


Ulla, Banella, ostale...po sebi sodim...nenamenoma...kar tako na splošno sem pisala na tej temi, a zdaj sem ugotovila, da pišem o svojem bivšem. Fitnes, deset let mlajša (krasna ženska z lepo zunanjostjo in notranjostjo da ne bo pomote, aja razšla sva se tri leta preden je začel z njo), eksotični kraji, avto, ki ga imajo redki, mi pa povprečno letno dvakrat morje, povprečen avto, oblačila na knap, hrana brez razmetavanja (npr. kitajska enkrat na mesec, pica, mcdonalds enako) pri sadju gledam, da ga vsega pojemo, preden kupim novega...no...vsaka od nas ima nek interes, da piše pri tej temi...Banella, tvoj plačuje preživnino, ne se delat, da si nevtralna..pa nehaj s takimi, da nobena od nas nima rada svojih otrok, ker če jih ne bi imela, smuči in stolivierjevih hlač še videli ne bi..pa tud dvakrat sem jaz, pa še druge napisale, da jih imamo rade...tak da...

no....mene boli, kje on hodi, kaj si privoščita, ker ga ne morem iztožit, ker je podjetnik, do včeraj sploh nisem razmišljala o tem, kako je to nefer, da ima on lagodno življenje, mi pa komaj za tisto najbolj nujno...lepo, da sem zdaj to ugotovila, da vem, da je zelo nepravično, kar dela...glavno je, da sem jaz mirna, da imam čisto vest, on bo pa že plačal, ker vse se vrača, vse se plača.

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:48:05   
gaya
IZVIRNO SPOROČILO: trojči

.kar tako na splošno sem pisala na tej temi, a zdaj sem ugotovila, da pišem o svojem bivšem. Fitnes, deset let mlajša (krasna ženska z lepo zunanjostjo in notranjostjo da ne bo pomote, aja razšla sva se tri leta preden je začel z njo), eksotični kraji, avto, ....

no....mene boli, kje on hodi, kaj si privoščita, ker ga ne morem iztožit, ker je podjetnik, do včeraj sploh nisem razmišljala o tem, kako je to nefer, da ima on lagodno življenje, mi pa komaj za tisto najbolj nujno...lepo, da sem zdaj to ugotovila, da vem, da je zelo nepravično, kar dela...glavno je, da sem jaz mirna, da imam čisto vest, on bo pa že plačal, ker vse se vrača, vse se plača.


vse lepo in prav, ampak jst resnično ne razumem, zakaj ne gredo otroci zraven, pa kamorkoli že gre. Al pa sem jst tko slepa, da se mi to zdi samoumevno, ker sami to prakticiramouser posted image

_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:53:28   
trojči
Moj bivši na dopustu intenzivno seksa in se ukvarja s športom (podvodni ribolov, obični ribolov, tenis, skuter, jadra....) v to sliko nikakor ne paše otrok. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gaya)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 12:56:07   
gaya
IZVIRNO SPOROČILO: trojči

Moj bivši na dopustu intenzivno seksa in se ukvarja s športom (podvodni ribolov, obični ribolov, tenis, skuter, jadra....) v to sliko nikakor ne paše otrok. user posted image user posted image user posted image


o moj bog, brez komentarja.....user posted image  ne mam komentar user posted image , eni res pozabijo, da obstajajo otroci

_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:01:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: trojči

Moj bivši na dopustu intenzivno seksa in se ukvarja s športom (podvodni ribolov, obični ribolov, tenis, skuter, jadra....) v to sliko nikakor ne paše otrok. user posted image user posted image user posted image

no, to verjamem da boli...sam tud če bi ti dal vsak mesec1000€ za otroka, bi še zmeri bolelo, a ne...ker to boli, ignoranca in nezanimanje...ne pa nizka preživnina...

in sej, po eni strani je razumljivo, da oni živi svoje novo življenje, samo ni pa fer, če vsaj malo ne vključi vanj otroka...to bi mene bolelo..otroka pa še bolj verjetno...



(odgovor članu trojči)
  Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:03:33   
gaya
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: trojči

Moj bivši na dopustu intenzivno seksa in se ukvarja s športom (podvodni ribolov, obični ribolov, tenis, skuter, jadra....) v to sliko nikakor ne paše otrok. user posted image user posted image user posted image

no, to verjamem da boli...sam tud če bi ti dal vsak mesec1000€ za otroka, bi še zmeri bolelo, a ne...ker to boli, ignoranca in nezanimanje...ne pa nizka preživnina...

in sej, po eni strani je razumljivo, da oni živi svoje novo življenje, samo ni pa fer, če vsaj malo ne vključi vanj otroka...to bi mene bolelo..otroka pa še bolj verjetno...





ne če bi prispeval pa vsak mesec 1000Eur za otroka, bi jima pa verjetno ona lahko vse to sama omogočila. Pa bolelo ne bi toliko, če bi otroke v vse to vključil zraven. Pa me popravite če se motim?

_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:09:30   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Ma saj vidim, da nima smisla. Vrjamem, da imaš ti super bivšega, s katerim se vse lahko dogovorita (le zakaj sta se potem razšla). Ampak vrjetno ko pride do potrebe nakupa novega kolesa ali pa bunde ali pa čevljev ... oblek ... saj ni važno kaj - stopita skupaj in delita stroške?

Ko sem jaz bivšemu predlagala, da deliva strošek nakupa šolskih potrebščin, mi je rekel dam preživnino - znajdi se. Pa sem se kljub temu, da so bile potrebščine 250€.


Razšla sva se, ker nisva bila več partnerja ampak le še sostanovalca ...važno pa je to, da sva oba normalna in veva zakaj to počneva.....ja, ker imava skupno skrbništvo, si stroške nakupov in položnic iz šole deliva....nihče ne plačuje preživnine....
Se pa strinjam.....če sta vidva z bivšim v ne-dobrih odnosih, bo delal samo to, kar piše na papirju.....to je podpisal, in mnogi očetje to jemljejo kot končno zadevo.....poznam pa samo take, ki veliko več prispevajo poleg preživnine, ampak ne mami ampak dajo direktno otrokom - kupijo kolesa, obleke, smuči, jih peljejo smučat, itd itd.....pri tem, pa mame (njihove bivše) , vso jezo tega sveta stresajo nanje, da so zanikrni, ker za otroka nič ne skrbijo in da je preživnina itak samo drobiž ....kako naj se oče pri tem počuti.



Vidiš pri nama pa je čisto druga slika.

Iz kljubovanja meni je otroku ob ločitvi kupil mini4kolesnika (pa ni igrača!!! to je zadevica na bencin, ki lahko leti kar dosti hitro). Sicer sem o tem pisala že 2 leti nazaj. In nekega dne ko so se šli malo vozit s tem, je otrok 4kolesnika zamenjal s prijateljem, ki je imel minimotor. In padel. Hudo padel. Pa me je ata klical po cca 4h urah. Oziroma mi je poslal sms, da je mali padel. In sem ga klicala in želela z malim govorit. Pa ni pustil. Imela sva hud dvoboj. Grožnje so padale iz leve in desne. Posledice padca so bile - zvin roke in odrgnine po obrazu, roki, nogi. In to vse zaradi klubovanja - ker sem šla. Ni poskrbel za osnovne zadeve kot so zaščita otroka. Pa ste me tukaj na RRju popljuvali in svetovali vse možno. In bila sem popolnoma neodgovorna mati ker sem pustila, da je do tega prišlo. Pa smo šli mimo tega in naprej. Vsak svojo pot.

Pa je prišlo poletje. In mi je očital, da otrok ne more peljat na morje drugam kot na hrvaško, zato ker otroka nimata potnega lista. In mi jo je zagodel tako, da je vzel dopust (kljub brezposelnosti) točno takrat kot jaz. Isti termin. In želel, da ga prestavim jaz, ki sem dopust že imela odobren in podpisan. Pa sem naredila to, ker je otrokom rekel da naj se mi zahvalita, ker ne gresta z njim na morje.

Pa niz vrjant in nians. Od tega da ju on ne bo vozil na smučanje, ker jima jaz nisem opreme kupila, kljub temu da mi da dovolj preživnine. Pa do tega, da ko jima kupi dvoje hlače od mene pričakuje večno hvaležnost in zahvale.


Jaz se prekleto zavedam, da sta v tej zgodbi pomembni dve stvari - otroci in ljubezen. Če bo treba se odpovem marsičemu, da jima lahko nudim max. Tudi o tem sem že razmišljala, da bi prodala avto, ki je vreden dobrih 4000€, samo zato, da bi nam bilo lažje. Toda kaj naj prodam potem, ko bo zmanjkalo še tega denarja? Sebe? Po drugi strani pa - zakaj bi prodala avto? Kdo me bo pa potem vozil k zdravniku, zobarju, defektologu??

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:10:56   
trojči
Stikov imajo ogromno...ko jaz ne morem dati za kino ali kaj podobnega, je ati naslednji bankomat, nato stari starši, v skrajni sili pa še njegova partnerka.  Tudi sicer se veliko vidijo, njegov in naš pes se rada skupaj igrata, ne živimo daleč narazen, zato so stiki skoraj vsakodnevni.

Boli me đoko sem prej mislila, ne da me boli user posted image ... bolelo pa me je res včasih, ko se je izogibal stikom in sem videla žalost otrok...sedaj upam, da je to rešeno. Veliko je pripomogla tudi njegova nova partnerka, ki jo je enako kot mene puščal po cele dneve samo in se je spoprijateljila z najinimi otroki. Včasih pokliče in gre s katerim sama v kino, k njenim staršem...skratka, otroci odrastejo in takrat se šele vidi, kaj se je dogajalo in takrat se plačajo napake, če so bile.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:14:16   
gaya
IZVIRNO SPOROČILO: trojči

Stikov imajo ogromno...ko jaz ne morem dati za kino ali kaj podobnega, je ati naslednji bankomat, nato stari starši, v skrajni sili pa še njegova partnerka.  Tudi sicer se veliko vidijo, njegov in naš pes se rada skupaj igrata, ne živimo daleč narazen, zato so stiki skoraj vsakodnevni.

Boli me đoko sem prej mislila, ne da me boli user posted image ... bolelo pa me je res včasih, ko se je izogibal stikom in sem videla žalost otrok...sedaj upam, da je to rešeno. Veliko je pripomogla tudi njegova nova partnerka, ki jo je enako kot mene puščal po cele dneve samo in se je spoprijateljila z najinimi otroki. Včasih pokliče in gre s katerim sama v kino, k njenim staršem...skratka, otroci odrastejo in takrat se šele vidi, kaj se je dogajalo in takrat se plačajo napake, če so bile.




brcnila sem v temo pri tebi, priznamuser posted image

_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:19:48   
trojči
Tvojega odgovora še ni bilo, ko sem odgovarjala Ulli...nobene škode ni bilo povzročene user posted image


moram it kaj pametnega delat user posted image  sončka vsem...

(odgovor članu gaya)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:38:25   
mojamura
no kriza res. pa ve, da ma otroke, ta tvoj bivši. razumem, da je biti fajn fraj na počitnicah, ampak to pač po default-u odpade, ko so prisotni otroci. no, vsaj pri meni je tako

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:39:27   
mojamura
no očitno se res zaveda, da ma otroke, ampak počitnice...user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?